Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що коронавірус був створений вченими в лабораторних умовах.
Натомість нове дослідження міжнародної групи вчених спростовує це твердження.
Так дослідники з двох американських університетів – Колумбійського університету в Нью-Йорку і університету Тулейна в Новому Орлеані, а також Сіднейського університету в Австралії опублікували результати сенсаційного дослідження, пише НВ.
Вони стверджують, що коронавірус SARS-CoV-2, який викликає COVID-19, виник і розвивався до свого нинішнього стану суто еволюційним шляхом.
Він не міг бути створений штучно, стверджують вчені.
Відповідно, розповіді про лабораторне походження коронавірусу і змову (чи то Китаю проти всього світу, то чи Заходу проти Китаю — залежить від конкретної теорії) не мають під собою ніяких підстав.
Вчені проаналізували структуру вірусу і не знайшли ніяких ознак редагування, яке було б необхiдно для його створення.
"Порівнявши всі відомі генетичні дані з даними про структуру коронавірусу, ми можемо з упевненістю стверджувати, що SARS-CoV-2 виник природним чином", – пояснює імунолог Крістіан Андерсен, один з авторів дослідження.
За його словами, коронавірус існує досить давно.
Пов'язані з ним захворювання спалахували в Китаї в 2003 році (SARS) і на Близькому Сході в 2012 році (MERS).
І якби вірус був створений штучно, його «авторам» довелося б запозичувати молекулярну структуру у якогось з відомих науці вірусів.
У вірусу, який вже відомий своєю здатністю ефективно атакувати людський організм.
Однак, структура коронавірусу унікальна, аналогів у нього немає, стверджує Андерсен.
Це свідчить про те, що коронавірус виник природним шляхом.
Більше того, структура SARS-CoV-2 дуже схожа на коронавіруси, які були знайдені у кажанів і панголінів.
Це свідчить на користь теорії про те, що новий коронавірус розвинувся в тваринах і зробив «стрибок» від них до людей в Китаї.
За словами британського вірусолога Джессі Голдінга, якого залучили для незалежної оцінки дослідження американських і австралійських дослідників, дана робота повинна покласти край спекуляціям про лабораторне походження коронавірусу SARS-CoV-2.