MY.UAНовини
Законопроєкт про медіа перереєстровувати не будуть, правки внесуть до другого читання – Олександр Ткаченко
Законопроєкт про медіа перереєстровувати не будуть, правки внесуть до другого читання – Олександр Ткаченко

Законопроєкт про медіа перереєстровувати не будуть, правки внесуть до другого читання – Олександр Ткаченко

Законопроєкт про медіа поки не на часі, а чи буде хтось напрацьовувати законопроєкт про протидію дезінформації після звільнення міністра культури, молоді і спорту Володимира Бородянського – невідомо.

Про це зазначили члени парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, відповідаючи на запитання «Детектора медіа».

Голова Комітету гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко (фракція партії «Слуга народу») зазначив, що проєкт закону про медіа, як і багато інших, які не є терміновими, наразі розглядатися не будуть: «Очевидно, що сьогодні на перший план виходять закони, які допоможуть у боротьбі з коронавірусом та економічними наслідками для країни».

За його словами, Комітет не планує вносити проєкт закону про медіа на заміну зареєстрованого, враховуючи пропозиції і зауваження, висловлені під час публічних обговорень документа.

«Зверну увагу, що в законопроєкті ми вже передбачили багато змін, у тому числі, полегшення з точки зору регуляції онлайн-медіа.

Проєкт закону перереєстровувати не будемо.

Правки будуть розглянуті перед другим читанням, і після того, як з ними ознайомиться громадськість», – повідомив пан Ткаченко.

Водночас голова профільного комітету не володіє інформацією щодо того, чи буде хтось напрацьовувати проєкт закону про протидію дезінформації після звільнення міністра культури, молоді і спорту Володимира Бородянського та його команди, яка займалася розробкою цього законопроєкту.

Членкиня Комітету Софія Федина (фракція партії «Європейська солідарність») розповіла, що в наразі в Комітеті не піднімалося питання щодо проєкту про дезінформацію: «Ми домовилися на період карантину не піднімати і не розглядати дражливих питань».

Щодо ж проєкту про медіа вона зазначила, що, зважаючи на ситуацію в державі, він поки не на часі.

На думку члена Комітету Володимира В’ятровича (фракція партії «Європейська солідарність»), законопроєкт «Про медіа» містить як чимало позитивних моментів, так і ті, з якими він не може погодитися.

«Частина конструктивних зауважень була врахована розробниками ще до реєстрації проєкту, але далеко не всі.

Комітет ухвалив рішення про підтримку тексту законопроєкту «Про медіа» в першому читанні, і я не думаю, що більшість комітету перегляне це рішення.

Я за це рішення не голосував, оскільки разом з колегами по фракції «Європейська солідарність» є автором альтернативного законопроєкту.

Якщо парламент все ж підтримає в першому читанні законопроєкт від більшості, перед другим читанням відбуватимуться гострі дискусії про поправки, які мають бути внесені в цей законопроект», – зауважив він.

На думку Володимира В’ятровича, Україні потрібен закон про посилення захисту від російської інформаційної агресії в усіх її проявах, а не цензура всередині країни.

«Міністерства, яке очолював пан Бородянський, більше не існує, воно ліквідовується, тож кому тепер президент доручить і чи доручить узагалі це завдання, мені важко сказати.

Та й взагалі – неможливо нічого прогнозувати напевне в умовах управлінського хаосу й руйнації державних інституцій, спричиненою режимом Зеленського.

Щодо змісту законопроєкту про дезінформацію, то він є небезпечним і неприйнятним у самій своїй суті.

Він не підлягає вдосконаленню, і я сподіваюся, що цей проєкт ніколи не буде ухвалений.

Ще краще, щоб він ніколи не був навіть зареєстрованим», – зауважив він.

Він має стати комплексним документом, що прийде на зміну кільком медійним законам.

Законопроєкт пропонує запровадити регуляцію онлайн-ЗМІ, блогерів та різних веб-платформ (типу Netlix чи Facebook).

Передбачено і механізм співрегуляції.

Окремий розділ законопроекту присвячено мовленню громад (community media) — третьому сектору мовлення, що існує в Європі поруч із суспільним та комерційним.

Також розширяться повноваження і регулятора — Нацради з питань телебаченні і радіомовлення.

Вона зможе миттєво реагувати, аж до тимчасового призупинення мовлення.

Онлайн-медіа зможуть карати штрафами в розмірі 1-5 мінімальних зарплат (від 4,7 тис.

до 23,5 тис.

станом на 2020 рік) або ж блокувати доступ до них через інтернет-провайдерів.

Для аудіовізуальних медіа передбачені більші штрафи.

Крім того, для суб’єктів у сфері медіасервісів на замовлення пропонують встановити 25-відсоткову квоту програм, виконаних державною мовою.

Для нелінійних медіа планують також впровадити вимогу не менше 30 % європейського продукту (що включає й українські програми) від загального обсягу програм.

Раніше «Детектор медіа» вже публікував аналіз документу від експертки Центру демократії та верховенства права Тетяни Авдєєвої.

Свої зауваження щодо законопроекту висловлювали й асоціації провайдерів.

Натомість законопроєкт про протидію дезінформації навіть не був зареєстрований у Верховній Раді.

Його розробляло Міністерство культури, молоді і спорту, яке презентувало свої напрацювання 17 січня 2020 року.

Серед новацій – штрафи за поширення дезінформації та в'язниця за розповсюдження дезінформації з допомогою ботоферм і фінансування розповсюдження дези; створення організації журналістського самоврядування, яка видаватиме посвідчення професійного журналіста; запровадження посади Уповноваженого з питань інформації, який шукатиме дезінформацію.

20 січня на сайті міністерства оприлюднили порівняльну таблицю нового законопроєкту.

Міністерство планувало внести законопроєкт на розгляд уряду до 28 лютого, на розгляд парламенту – в березні.

Потім строки підготовки законопроекту продовжили мінімум на місяць.

Проти реєстрації цього законопроєкту виступили Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір», Комісія з журналістської етики, одеські журналісти, Інтернет Асоціація України.

З критикою законопроєкту виступили Європейська федерація журналістів, представник ОБСЄ з питань свободи медіа, моніторингова місія ООН, українські медіаюристи і юристи медіагрупи Star.

Media, низка народних депутатів з Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при президентові України.

4 березня Володимира Бородянського разом з усім складом уряду Верховна Рада відправила у відставку.

Нового міністра Рада поки не призначила.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
3 мінісеріали з неймовірно цікавим сюжетом для ідеальних вихідних
24tv
2025-11-28T17:33:53Z
Не на території !Fest Republic: де відбудеться фестиваль Faine Misto у 2026 році
24tv
2025-11-28T17:33:37Z
Ці шарфи обожнюють модні дівчата: придбайте їх на зимовий період
24tv
2025-11-28T17:12:41Z
Зіркова амбасадорка: у новій рекламі Олімпіади-2026 з'явилася топ-співачка
ГЛАВКОМ NET
2025-11-28T17:12:06Z
Прем'єра документальної стрічки «Останній Прометей Донбасу» відбудеться на «Київстар ТБ»
Детектор М
2025-11-28T17:06:30Z
Незвичні побачення, випробування та відверті зізнання: як проходить 7 випуск "Холостяка"
24tv
2025-11-28T17:06:18Z
Як за час служби змінився Дмитро Дікусар, який повертається на "Танці з зірками"
24tv
2025-11-28T16:48:25Z
Зірка фільму "Сам удома" назвав 3 ідеальні фільми для різдвяного настрою
24tv
2025-11-28T16:42:16Z
Рюші, прозорість і оригінальні сумки: несподівані модні тренди 2026
GlavRed
2025-11-28T16:09:45Z
Уряд схвалив законопроєкт про норми ЄС для «зеленої» енергетики
УкраинФорм
2025-11-28T18:00:22Z
Мільярдер викупив майже цілий острів: люди критикують нову "монархію"
Фокус
2025-11-28T17:57:00Z
Соціальні норми житла для субсидій: ПФУ пояснив правила нарахування пільг
Хвиля
2025-11-28T17:51:07Z
Ухвалення бюджету і не тільки: Зеленський поставив перед Кабміном три завдання
24tv
2025-11-28T17:45:11Z
Курс валют на 1 грудня: скільки коштуватимуть долар, євро і злотий
TSN
2025-11-28T17:15:36Z
Санкції зміцнюють бюджет? Парадокс російської економіки
ГЛАВКОМ NET
2025-11-28T17:15:23Z
Укренерго запроваджує графіки на весь день: скільки черг відключатимуть 29 листопада
Хвиля
2025-11-28T17:06:37Z
Ціни на срібло досягли нового рекорду, перевищивши пік жовтня - Bloomberg
УкраинФорм
2025-11-28T17:06:23Z
В Україні буде електронний кабінет експортера деревини: уряд ухвалив низку рішень для розвитку лісової галузі
УкраинФорм
2025-11-28T16:54:51Z
Гігантська отруйна хмара: у РФ ймовірний запуск МБР закінчився катастрофою
GlavRed
2025-11-28T18:18:59Z
Про Єрмака, НАБУ, «зливи» та етику
Детектор М
2025-11-28T18:18:25Z
Існує якийсь таємний або закритий від нас сценарій, – Микола Томенко про переговори США і рф
Политека
2025-11-28T18:18:20Z
Керівник фракції «Слуга народу», який вимагав відставку Єрмака, зробив заяву
ГЛАВКОМ NET
2025-11-28T18:15:50Z
Закон про ототожнення адвоката з клієнтом має бути переглянутий, — звіт Єврокомісії
Детектор М
2025-11-28T18:12:25Z
Бундестаг схвалив бюджет Німеччини на 2026 рік з 11,5 млрд євро для України
Европейская правда
2025-11-28T18:09:50Z
Донька експрезидента ПАР, яку вербувала африканців на війну проти України, подала у відставку – BBC
ГЛАВКОМ NET
2025-11-28T18:06:50Z
Чехія заробила на допомозі українцям: в уряді зробили несподівані підрахунки
TSN
2025-11-28T18:06:49Z
У Білорусі військового, який воював на боці України, засудили до 13 років
УкраинФорм
2025-11-28T18:00:08Z
Росіяни обстріляли дроном автівку у Білозерці, двоє постраждалих
УкраинФорм
2025-11-28T18:15:32Z
У Греції від удару блискавки постраждали четверо військових
Европейская правда
2025-11-28T18:15:00Z
У Чорному морі міг підірватись на міні танкер "тіньового флоту" РФ
Европейская правда
2025-11-28T18:00:36Z
Танкери «тіньового флоту» РФ підірвалися біля Туреччини
ГЛАВКОМ NET
2025-11-28T18:00:16Z
Російська атака на Харківщині: загинув чоловік, двоє жінок травмовані
Мій Харків
2025-11-28T17:57:36Z
На Кіровоградщині вбили військового - затримали трьох підозрюваних
УкраинФорм
2025-11-28T17:18:55Z
На столичній Оболоні спалахнула масштабна пожежа після вибуху
ГЛАВКОМ NET
2025-11-28T17:15:33Z
У мережі писали про вибухи та пожежу на Оболоні в Києві: що кажуть у ДСНС і поліції
24tv
2025-11-28T17:09:22Z
У Києві на Оболоні пролунав сильний вибух біля заправки
Комсомольская правда
2025-11-28T16:54:36Z
Чи збільшили громади виплати на зарплати вихователям дитсадків
24tv
2025-11-28T18:12:09Z
Удари відновились: полковник запасу сказав, що шукали "добрі" дрони в Грозному
24tv
2025-11-28T17:45:02Z
Постачались в Україну: американські дрони Anduril провалили випробування на передовій
Фокус
2025-11-28T17:36:49Z
Китай показав підводний ракетний арсенал, здатний дістати до США
InternetUA
2025-11-28T17:21:18Z
"Починала писати диктант у лікарні": учителька вчетверте здобула перемогу на Радіодиктанті
24tv
2025-11-28T17:12:54Z
Знайшли передбачення Ванги про загибель Європи: що і коли станеться
FaceNews
2025-11-28T17:09:35Z
Повірка лічильника води: скільки коштує та що буде за ігнорування
Знай
2025-11-28T17:06:13Z
Безкоштовні продукти для пенсіонерів у Харкові: українців запрошують на роздачу їжі, кому доступна допомога
Политека
2025-11-28T17:00:35Z
Прокудін спростував російський фейк щодо «оборони Корабельного району»
УкраинФорм
2025-11-28T17:00:29Z
Експерти порадили, як швидко відновити режим після польоту
InternetUA
2025-11-28T16:51:52Z
Як часто можна їсти яйця: які страви з них найкорисніші та найсмачніші
TSN
2025-11-28T14:21:20Z
Як вивести цвіль на стінах: простий, але дієвий спосіб
GlavRed
2025-11-28T13:24:30Z
Вчені знайшли нове “гаряче місце мутацій”: як виникають генетичні захворювання
ZN UA
2025-11-28T13:24:14Z
В Україні цьогоріч зафіксували 6,1 тисячі нових випадків захворювання на ВІЛ
УкраинФорм
2025-11-28T13:12:52Z
Укрпошта презентувала марку до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом
УкраинФорм
2025-11-28T12:13:29Z
Жінка віддала понад мільйон гривень за пластичну операцію: що зробили з її обличчям
Фокус
2025-11-28T12:06:58Z
Зелений чи червоний: вчені визначили, який виноград найкорисніший
ГЛАВКОМ NET
2025-11-28T11:15:29Z
"Дві години щодня": 101-річна жінка розкрила неочікуваний секрет свого довголіття
Фокус
2025-11-28T11:12:06Z
Американці продовжують переплачувати за вже зняту з виробництва модель Chevrolet
Топ Жир
2025-11-28T17:30:46Z
Ford надасть Taurus та Mondeo стилю Mustang у 2026 році
Топ Жир
2025-11-28T16:42:20Z
Автовиробник, який відмовився від бензинових двигунів, створює найпотужніший з них
Топ Жир
2025-11-28T16:12:56Z
Автомобіль Mahindra для Формули Е виглядає більше як модель для Дакару, ніж для перегонів
Топ Жир
2025-11-28T15:12:49Z
Skoda показала сучасну інтерпретацію культової моделі з 70-х
AutoCentre
2025-11-28T15:07:34Z
Новий Mercedes S-Class 2026 вперше помітили на дорогах
Фокус
2025-11-28T14:45:37Z
Автовиробники у ЄС сподіваються на відстрочку заборони на використання ДВЗ
AutoCentre
2025-11-28T14:42:04Z
Повністю новий Defender Dakar D7X-R готовий штурмувати Дакар
AutoCentre
2025-11-28T14:39:21Z
У США розробили новий манекен для краш-тестів, щоб краще захищати жінок
24tv
2025-11-28T14:33:56Z
Ситуацію біля Гуляйполя вдалося стабілізувати, вибудовується нова оборонна лінія, – Братчук
24tv
2025-11-28T18:18:31Z
Українців закликали бути вкрай обережними: у регіонах попереджають про шторм
GlavRed
2025-11-28T18:18:04Z
Останні вихідні осені здивують погодою: що чекає українців
Хвиля
2025-11-28T18:15:21Z
Якою буде погода в останні дні осені
24tv
2025-11-28T18:06:58Z
Харківська міська рада замовила світлову ілюмінацію на Сумській за 5,25 млн грн – ХАЦ
Мій Харків
2025-11-28T18:03:51Z
Обмеження руху транспорту в Хмельницькому: де на три дні перекрили проїзд
Политека
2025-11-28T18:00:38Z
Загарбники вдарили дронами та КАБами по Дніпропетровщині - двоє загиблих і двоє поранених
УкраинФорм
2025-11-28T17:48:58Z
У Києві відкрито новий пам’ятний знак на честь Військової служби правопорядку
ГЛАВКОМ NET
2025-11-28T17:42:43Z
Новий графік руху поїздів в Дніпропетровській області: українців чекають зміни в грудні
Политека
2025-11-28T17:30:00Z
Сода чи розпушувач: що додати до оладок, щоб були пишними і не опадали
24tv
2025-11-28T18:06:41Z
Не Монако чи Париж: назвали найрозкішніше місто Європи
24tv
2025-11-28T17:24:02Z
Чи дійсно Мадейра – рай на землі: українка розкрила несподівані мінуси острова
24tv
2025-11-28T17:21:55Z
Це має бути на кожній батареї взимку: чим безпечно зволожити повітря вдома
24tv
2025-11-28T17:18:42Z
Що означає сон про рибу: відповідь може здивувати
24tv
2025-11-28T17:09:16Z
Як видобути світло за допомогою картоплі: експерти поділилися хитрим трюком
Знай
2025-11-28T16:51:58Z
Квартири за ціною машини: як живе одне з найдивніших міст на Землі
Фокус
2025-11-28T16:30:53Z
Скажіть "ні" заколисуванню в дорозі – одна проста порада вам точно допоможе
24tv
2025-11-28T16:27:47Z
Чому не варто просити допомоги у друзів: мудрість Омара Хаяма, яка не втрачає актуальності
TSN
2025-11-28T16:21:23Z
Кремль залишив москвичів без інтернету, — ЦПД
InternetUA
2025-11-28T18:18:30Z
Проста вода може стати необмеженим джерелом енергії: що це за відкриття
Фокус
2025-11-28T18:12:51Z
Перехід з Android на iPhone: 5 поширених помилок нових користувачів
InternetUA
2025-11-28T17:51:59Z
Вчені попередили про небезпечні зміни у кліматі через відродження заморожених мікробів
Знай
2025-11-28T17:51:23Z
У системі DELTA вже зареєструвалися понад 200 тисяч користувачів
УкраинФорм
2025-11-28T17:45:05Z
Перевершив флагмани Apple та Samsung: названо смартфон з найкращою зарядкою
Фокус
2025-11-28T16:45:12Z
Як прискорити роботу Wi-Fi на смартфоні в рази: потрібно всього лише натиснути одну кнопку
Фокус
2025-11-28T16:30:23Z
Другий етап StarLadder Budapest Major 2025: уже відомо, з ким гратимуть українські команди
24tv
2025-11-28T16:15:31Z
Давньоримські фрески Помпеїв відновлять за допомогою робота зі штучним інтелектом
Детектор М
2025-11-28T16:15:21Z
Баскетбольна Суперліга. «Старий Луцьк» в овертаймі поступився «Говерлі»
УкраинФорм
2025-11-28T18:06:51Z
19-річна Матюніна приносить Україні єдину медаль юніорського чемпіонату світу
ГЛАВКОМ NET
2025-11-28T18:06:50Z
Перший етап Кубка світу з біатлону: де дивитися онлайн гонки збірної України
24tv
2025-11-28T17:54:53Z
Олімпійська чемпіонка Олексяк отримала відсторонення від змагань
ГЛАВКОМ NET
2025-11-28T17:30:28Z
Мічел: Жирона стає більш жорсткішою командою
Football.ua
2025-11-28T17:18:07Z
Гармаша мобілізували у ЗСУ: що відомо про зірку Динамо та збірної України
24tv
2025-11-28T17:03:37Z
Арсенал, Манчестер Сіті та Челсі борються за вундеркінда Ягеллонії
Football.ua
2025-11-28T16:34:35Z
Колишній гравець Ліверпуля: Кінець Слота близько
Football.ua
2025-11-28T15:34:29Z
Колишня третя ракетка світу Петрова потрапила до бази сайту «Миротворець»
ГЛАВКОМ NET
2025-11-28T15:27:42Z