MY.UAНовини
Чи можна медіа називати імена хворих на COVID-19? А якщо це політики?
Чи можна медіа називати імена хворих на COVID-19? А якщо це політики?

Чи можна медіа називати імена хворих на COVID-19? А якщо це політики?

Стан здоров’я кожної людини — це частина її приватного життя.

І захворювання на коронавірус COVID-19 не є винятком.

Стандарти журналістської етики в усьому світі захищають право людей на приватність і не допускають необґрунтованого втручання журналістів у приватне життя.

Порушення недоторканності приватного життя людини можливе лише за її згодою або повинне бути обґрунтоване в інший спосіб.

Приміром, якщо інтереси суспільства переважають над правом на невтручання в приватне життя.

Журналіст має знаходити баланс між правом суспільства на інформацію та потенційною шкодою, якої може завдати ця інформація.

А також пам’ятати, що приватні особи мають більше прав на захист інформації про них, ніж публічні діячі.

Американське Товариство професійних журналістів у своєму кодексі радить зважувати наслідки розголошення персональної інформації про приватних і публічних осіб: «Усвідомте, що приватні особи мають більше права контролювати інформацію про себе, ніж громадські діячі та інші, які шукають влади, впливу чи уваги.

Зважте наслідки публікації чи трансляції особистої інформації».

«Журналіст має з повагою ставитися до приватного життя людини.

При цьому не виключається його право на журналістське розслідування, пов'язане з тими або іншими подіями і фактами, якщо суспільна значущість інформації, яка збирається і поширюється журналістом, є вищою, ніж приватні інтереси особи», — йдеться в Кодексі етики українського журналіста.

Узагальнивши етичні стандарти, вимоги законодавства і стандарти журналістики, «Детектор медіа» підготував FAQ для медійників: як діяти, якщо ви пишете про людей, хворих на коронавірус.

Чому медіа важливо відповідально ставитись до інформації про зараження COVID-19?.

Зараз пандемія — головна тема для медіа в усьому світі й в Україні зокрема.

Її наслідком є часто паніка, нервозність і пригнічення.

Цей негативний вплив на психологічний стан громадян підігрівають численні фейки про коронавірус та безвідповідальність медіа, які заробляють рейтинг спекуляціями на темі «смертельного вірусу».

Журналістам може видаватись, що, оскільки коронавірус є головною темою, то будь-яка інформація, пов’язана з ним, варта публікації.

Особливо якщо йдеться про відомих людей, у яких підозрюють або діагностували COVID-19.

Українські медіа поширили таку інформацію про низку народних депутатів, а також про бізнесмена й колишнього політика, який зараз не обіймає в державі жодних посад.

Деякі повідомлення були засновані на недостовірній та неперевіреній інформації, яка згодом була спростована; інші стосувались рідних і близьких політиків, які самі не є публічними людьми.

Україна в цьому плані не унікальна — такі порушення є й у публікаціях іноземних медіа.

COVID-19 — хвороба, яка, скоріш за все, залишиться з людством надовго; експерти (наприклад, вірусологиня Алла Мироненко в інтерв’ю «НВ») припускають, що значна частина людей перехворіє й виробить імунітет.

Важливо уникнути стигматизації, іншування, дискримінації та переслідування людей, яких перевіряють, лікують або вже вилікували від коронавірусу.

Чи можуть медіа повідомляти про хворих на COVID-19, називаючи їхні імена, прізвища, адреси та інші особисті дані?.

Це можна робити лише з прямої та однозначної особистої згоди людини, про яку йдеться.

Інформація про здоров’я людини є конфіденційною, тобто інформацією з обмеженим доступом, нагадують юристи Інституту масової інформації.

Закон про інформацію (частина 2 статті 11) та Цивільний кодекс (стаття 286) гарантують право людини на таємницю інформації про стан її здоров’я.

Людина має право сама визначати, чи розповідати публіці про свої хвороби.

Розголошення цієї інформації без дозволу може завдати моральної шкоди не лише самому хворому, а й близьким і рідним, а також несе загрозу подальшої стигматизації та навіть фізичної розправи.

Наприклад, третього березня у Чернівцях занепокоєні мешканці пікетували будинок першого хворого на коронавірус, отримавши з соцмереж та місцевих ЗМІ його домашню адресу разом з інформацією про те, що дружина хворого залишається на самоізоляції вдома.

Показовим є й інцидент у Нових Санжарах, де учасники заворушень жбурляли каміння в автобуси з евакуйованими з Уханя українцями.

В обох випадках агресія була спрямована проти людей, які згодом виявилися не зараженими коронавірусом.

Якщо інформацію про людину, хвору на COVID-19, озвучили медики, чи можна цитувати їх у ЗМІ?.

Медики не мають права розголошувати цю інформацію — це лікарська таємниця, за порушення якої вони несуть кримінальну відповідальність.

До того ж, медичною таємницею є не лише діагноз, а й інформація про стан здоров’я самого пацієнта, а також його рідних і близьких; обставини, що передували захворюванню або спровокували його, і навіть факт звернення людини до лікувального закладу за медичною допомогою.

Однак Міністерство охорони здоров’я називає кілька випадків, коли медики мають право порушити медичну таємницю.

Вони зобов’язані інформувати відповідні державні органи (не журналістів!), зокрема, про поширення інфекційних хвороб.

Якщо медики все ж розголосили таку інформацію медійникам, журналісти можуть звернутись до людини, про яку йдеться, з проханням про підтвердження, а потім — з її дозволу — опублікувати.

Чи можна републікувати інформацію про хворих на COVID-19, опубліковану іншими медіа, з посиланнями на них?.

Ні, републікація таких повідомлень — таке ж порушення закону та стандартів журналістики, як і створення власних матеріалів із розголошенням особистої інформації хворих.

Публікація будь-якими медіа особистої інформації, пов’язаної зі здоров’ям людини, не робить цю інформацію апріорі суспільно важливою та не виправдовує порушення права на приватність.

Чи можна публікувати повідомлення про те, що в певної людини підозра на коронавірус, не стверджуючи, що вона хвора?.

Без дозволу людини, про яку йдеться, цього робити не можна.

Ця інформація може мати ті самі згубні наслідки, що повідомлення про те, що людина хвора.

Навіть якщо згодом підозра не підтвердиться, і ви про це повідомите, ви не можете гарантувати донесення цієї новини до всіх читачів/глядачів/слухачів, які раніше довідались про підозру.

Чи можна повідомляти ім’я, прізвище та інші особисті дані людини, померлої від COVID-19?.

Це можливо з дозволу або ініціативи рідних померлої людини.

В італійських медіа бачимо приклади, коли рідні людей, померлих від COVID-19, розповідають про них у медіа та соцмережах, аби увічнити їхню пам’ять і допомогти іншим людям пережити спільну трагедію.

Однак рідні та близькі завжди мають право зберегти причину смерті в таємниці.

Чи можна публікувати інформацію про людей, у яких не підтвердилась підозра на коронавірус?.

Будь-яку інформацію, пов’язану зі станом здоров’я людини, можна публікувати лише з її дозволу.

Якщо людина повідомляє про свій діагноз у соцмережі, чи можна робити з цього новину?.

Так, але обережно.

Дотримуйтесь правил використання інформації з соціальних мереж, зокрема переконайтесь, що сторінка справді належить саме цій людині.

Завжди краще отримати особисту згоду.

Чи можна журналістам робити припущення про те, з ким контактував і кого міг заразити хворий на коронавірус?.

Журналісти можуть проводити розслідування, але озвучувати імена тих, із ким контактувала людина, в якої підтверджений коронавірус, можна лише з її та їхньої безпосередньої згоди.

Звинувачувати людину в тому, що вона навмисно або через недбалість когось заразила чи могла заразити, абсолютно неприйнятно, як і створювати підґрунтя для таких звинувачень.

У Польщі хворий на коронавірус лікар-гінеколог Войцех Рокіта наклав на себе руки, не витримавши цькування в соцмережах — його звинувачували в тому, що він начебто міг заразити своїх пацієнток.

Чи слід поширювати інформацію про людей, які свідомо чи через недбалість сприяли зараженню інших людей коронавірусом?.

Йдеться про порушення закону, тож діють правила, які стосуються висвітлення правопорушень та судових справ (про них можна більше дізнатися, наприклад, у посібнику «Суди і ЗМІ»).

Закон про запобігання коронавірусу передбачає в таких випадках покарання — штраф, а якщо наслідком стала загибель людей, — ув’язнення.

Якщо правоохоронці порушили кримінальне провадження, про це можна повідомляти, адже ця інформація, можливо, відохотить інших пацієнтів від порушення правил карантину.

Однак і в цьому випадку розголошувати особисті дані хворого не можна, а у висвітленні ситуації слід дотримуватися стандарту балансу думок.

Якщо хворий на коронавірус — публічна особа (політик, чиновник, знаменитість абощо), як журналісту визначити, що переважає — повага до приватного життя чи суспільна значущість?.

Публічні особи мають вужчі права на захист свого приватного життя, порівняно з приватними.

Відомі люди часто самі вирішують оголосити про те, що в них коронавірус.

Якщо ні, то журналіст повинен мати справді вагомі підстави для того, щоб розголошувати особисту інформацію знаменитості у контексті, пов’язаному з COVID-19.

Наприклад, якщо редакція або журналіст мають підстави вважати, що розголошення такої інформації допоможе вберегти здоров’я суттєвої кількості людей, медіа може поширити інформацію про стан здоров’я цієї людини, отриману з надійних джерел та перевірену.

При цьому редакція та журналіст мають ретельно зважити всі можливі наслідки оприлюднення таких даних для публічної людини та її близьких.

А якщо хворий — народний депутат, міністр, президент…?.

«Варто пам’ятати, що предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка свідчить про загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності України; забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов'язків; свідчить про можливість порушення прав людини, введення громадськості в оману, шкідливі екологічні та інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб тощо», — нагадують юристи Інституту масової інформації.

Якщо редакція або журналіст має підстави вважати, що хвороба державного діяча або чиновника загрожує державному суверенітету або стабільності в країні, — медіа може поширити інформацію про стан здоров’я цієї людини, отриману з надійних джерел та перевірену.

Колишні політики чи посадовці, які більше не обіймають посад, стають приватними особами, які мають ширше право на захист особистого життя від втручання журналістів.

Зауважмо, що в умовах гібридної війни та інформаційної агресії Росії інформація про зараження політиків, державних діячів та інших відомих людей коронавірусом може стати предметом медійних маніпуляцій, спрямованих проти України.

Свіжий приклад — фейк про Арсенія Яценюка.

Тож оприлюднення неперевіреної інформації може завдати шкоди всьому суспільству.

Чи є якісь особливості застосування стандартів журналістики в повідомленнях про людей, хворих на коронавірус?.

Як і в повідомленнях про надзвичайні ситуації або про смерть людини, в будь-яких матеріалах про поширення епідемії, зокрема й про конкретних інфікованих, стандарти точності та достовірності є пріоритетними в порівнянні зі стандартом оперативності.

Навіть якщо ви не називаєте імен, не слід поспішати з публікацією ще не перевіреної інформації або тієї, що отримана з ненадійного джерела.

Більше про стандарти журналістики можна дізнатись, пройшовши онлайн-курс «Новинна грамотність».

Чи відрізняються правила згадування в медіа про людей, хворих на COVID-19, від загальних правил висвітлення стану здоров’я людини?.

Не відрізняються.

Головне правило: для того, щоб розголошувати будь-яку інформацію про здоров’я конкретної людини, називаючи її ім’я або інші особисті дані, потрібна бути вагома причина, пов’язана з інтересами суспільства.

Робити це заради рейтингу — неприйнятно.

Ілюстрація: WLNS-TV.

Стан здоров’я кожної людини — це частина її приватного життя.

І захворювання на коронавірус Covid-19 не є винятком.

Стандарти журналістської етики в усьому світі захищають право людей на приватність і не допускають необґрунтованого втручання журналістів у приватне життя.

Порушення недоторканності приватного життя людини можливе лише за її згодою або повинне бути обґрунтоване в інший спосіб.

Приміром, якщо інтереси суспільства переважають над правом на невтручання в приватне життя.

Журналіст має знаходити баланс між правом суспільства на інформацію та потенційною шкодою, якої може завдати ця інформація.

А також пам’ятати, що приватні особи мають більше прав на захист інформації про них, ніж публічні діячі.

Американське Товариство професійних журналістів у своєму кодексі радить зважувати наслідки розголошення персональної інформації про приватних і публічних осіб: «Зрозумійте, що приватні особи мають більше права контролювати інформацію про себе, ніж громадські діячі та інші, які шукають влади, впливу чи уваги.

Зважте наслідки публікації чи трансляції особистої інформації».

«Журналіст має з повагою ставитися до приватного життя людини.

При цьому не виключається його право на журналістське розслідування, пов'язане з тими або іншими подіями і фактами, якщо суспільна значущість інформації, яка збирається і поширюється журналістом, є вищою, ніж приватні інтереси особи», — йдеться в Кодексі етики українського журналіста.

Узагальнивши етичні стандарти, вимоги законодавства і стандарти журналістики, «Детектор медіа» підготував FAQ для медійників: як діяти, якщо ви пишете про людей, хворих на коронавірус.

Чому медіа важливо відповідально ставитись до інформації про зараження Covid-19?.

Зараз пандемія — головна тема для медіа в усьому світі й в Україні зокрема.

Її наслідком є часто паніка, нервозність і пригнічення.

Цей негативний вплив на психологічний стан громадян підігрівають численні фейки про коронавірус та безвідповідальність медіа, які заробляють рейтинг спекуляціями на темі «смертельного вірусу».

Журналістам може видаватись, що, оскільки коронавірус є головною темою, то будь-яка інформація, пов’язана з ним, варта публікації.

Особливо якщо йдеться про відомих людей, у яких підозрюють або діагностували Covid-19.

Українські медіа поширили таку інформацію про низку народних депутатів, а також про бізнесмена й колишнього політика, який зараз не обіймає в державі жодних посад.

Деякі повідомлення були засновані на недостовірній та неперевіреній інформації, яка згодом була спростована; інші стосувались рідних і близьких політиків, які самі не є публічними людьми.

Україна в цьому плані не унікальна — такі порушення є й у публікаціях іноземних медіа.

Covid-19 — хвороба, яка, скоріш за все, залишиться з людством надовго; експерти (наприклад, вірусологиня Алла Мироненко в інтерв’ю «НВ») припускають, що значна частина людей перехворіє й виробить імунітет.

Важливо уникнути стигматизації, іншування, дискримінації та переслідування людей, яких перевіряють, лікують або вже вилікували від коронавірусу.

Чи можуть медіа повідомляти про хворих на Covid-19, називаючи їхні імена, прізвища, адреси та інші особисті дані?.

Це можна робити лише з прямої та однозначної особистої згоди людини, про яку йдеться.

Інформація про здоров’я людини є конфіденційною, тобто інформацією з обмеженим доступом, нагадують юристи Інституту масової інформації.

Закон про інформацію (частина 2 статті 11) та Цивільний кодекс (стаття 286) гарантують право людини на таємницю інформації про стан її здоров’я.

Людина має право сама визначати, чи розповідати публіці про свої хвороби.

Розголошення цієї інформації без дозволу може завдати моральної шкоди не лише самому хворому, а й близьким і рідним, а також несе загрозу подальшої стигматизації та навіть фізичної розправи.

Наприклад, третього березня у Чернівцях занепокоєні мешканці пікетували будинок першого хворого на коронавірус, отримавши з соцмереж та місцевих ЗМІ його домашню адресу разом з інформацією про те, що дружина хворого залишається на самоізоляції вдома.

Показовим є й інцидент у Нових Санжарах, де учасники заворушень жбурляли каміння в автобуси з евакуйованими з Уханя українцями.

В обох випадках агресія була спрямована проти людей, які згодом виявилися не зараженими коронавірусом.

Якщо інформацію про людину, хвору на Covid-19, озвучили медики, чи можна цитувати їх у ЗМІ?.

Медики не мають права розголошувати цю інформацію — це лікарська таємниця, за порушення якої вони несуть кримінальну відповідальність.

До того ж, медичною таємницею є не лише діагноз, а й інформація про стан здоров’я самого пацієнта, а також його рідних і близьких; обставини, що передували захворюванню або спровокували його, і навіть факт звернення людини до лікувального закладу за медичною допомогою.

Однак Міністерство охорони здоров’я називає кілька випадків, коли медики мають право порушити медичну таємницю.

Вони зобов’язані інформувати відповідні державні органи (не журналістів!), зокрема, про поширення інфекційних хвороб.

Якщо медики все ж розголосили таку інформацію медійникам, журналісти можуть звернутись до людини, про яку йдеться, з проханням про підтвердження, а потім — з її дозволу — опублікувати.

Чи можна републікувати інформацію про хворих на Covid-19, опубліковану іншими медіа, з посиланнями на них?.

Ні, републікація таких повідомлень — таке ж порушення закону та стандартів журналістики, як і створення власних матеріалів із розголошенням особистої інформації хворих.

Публікація будь-якими медіа особистої інформації, пов’язаної зі здоров’ям людини, не робить цю інформацію апріорі суспільно важливою та не виправдовує порушення права на приватність.

Чи можна публікувати повідомлення про те, що в певної людини підозра на коронавірус, не стверджуючи, що вона хвора?.

Без дозволу людини, про яку йдеться, цього робити не можна.

Ця інформація може мати ті самі згубні наслідки, що повідомлення про те, що людина хвора.

Навіть якщо згодом підозра не підтвердиться, і ви про це повідомите, ви не можете гарантувати донесення цієї новини до всіх читачів/глядачів/слухачів, які раніше довідались про підозру.

Чи можна повідомляти ім’я, прізвище та інші особисті дані людини, померлої від Covid-19?.

Це можливо з дозволу або ініціативи рідних померлої людини.

В італійських медіа бачимо приклади, коли рідні людей, померлих від Covid-19, розповідають про них у медіа та соцмережах, аби увічнити їхню пам’ять і допомогти іншим людям пережити спільну трагедію.

Однак рідні та близькі завжди мають право зберегти причину смерті в таємниці.

Чи можна публікувати інформацію про людей, у яких не підтвердилась підозра на коронавірус?.

Будь-яку інформацію, пов’язану зі станом здоров’я людини, можна публікувати лише з її дозволу.

Якщо людина повідомляє про свій діагноз у соцмережі, чи можна робити з цього новину?.

Так, але обережно.

Дотримуйтесь правил використання інформації з соціальних мереж, зокрема переконайтесь, що сторінка справді належить саме цій людині.

Завжди краще отримати особисту згоду.

Чи можна журналістам робити припущення про те, з ким контактував і кого міг заразити хворий на коронавірус?.

Журналісти можуть проводити розслідування, але озвучувати імена тих, із ким контактувала людина, в якої підтверджений коронавірус, можна лише з її та їхньої безпосередньої згоди.

Звинувачувати людину в тому, що вона навмисно або через недбалість когось заразила чи могла заразити, абсолютно неприйнятно, як і створювати підґрунтя для таких звинувачень.

У Польщі хворий на коронавірус лікар-гінеколог Войцех Рокіта наклав на себе руки, не витримавши цькування в соцмережах — його звинувачували в тому, що він начебто міг заразити своїх пацієнток.

Чи слід поширювати інформацію про людей, які свідомо чи через недбалість сприяли зараженню інших людей коронавірусом?.

Йдеться про порушення закону, тож діють правила, які стосуються висвітлення правопорушень та судових справ (про них можна більше дізнатися, наприклад, у посібнику «Суди і ЗМІ»).

Закон про запобігання коронавірусу передбачає в таких випадках покарання — штраф, а якщо наслідком стала загибель людей, — ув’язнення.

Якщо правоохоронці порушили кримінальне провадження, про це можна повідомляти, адже ця інформація, можливо, відохотить інших пацієнтів від порушення правил карантину.

Однак і в цьому випадку розголошувати особисті дані хворого не можна, а у висвітленні ситуації слід дотримуватися стандарту балансу думок.

Якщо хворий на коронавірус — публічна особа (політик, чиновник, знаменитість абощо), як журналісту визначити, що переважає — повага до приватного життя чи суспільна значущість?.

Публічні особи мають вужчі права на захист свого приватного життя, порівняно з приватними.

Відомі люди часто самі вирішують оголосити про те, що в них коронавірус.

Якщо ні, то журналіст повинен мати справді вагомі підстави для того, щоб розголошувати особисту інформацію знаменитості у контексті, пов’язаному з Covid-19.

Наприклад, якщо редакція або журналіст мають підстави вважати, що розголошення такої інформації допоможе вберегти здоров’я суттєвої кількості людей, медіа може поширити інформацію про стан здоров’я цієї людини, отриману з надійних джерел та перевірену.

При цьому редакція та журналіст мають ретельно зважити всі можливі наслідки оприлюднення таких даних для публічної людини та її близьких.

А якщо хворий — народний депутат, міністр, президент…?.

«Варто пам’ятати, що предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка свідчить про загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності України; забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов'язків; свідчить про можливість порушення прав людини, введення громадськості в оману, шкідливі екологічні та інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб тощо», — нагадують юристи Інституту масової інформації.

Якщо редакція або журналіст має підстави вважати, що хвороба державного діяча або чиновника загрожує державному суверенітету або стабільності в країні, — медіа може поширити інформацію про стан здоров’я цієї людини, отриману з надійних джерел та перевірену.

Колишні політики чи посадовці, які більше не обіймають посад, стають приватними особами, які мають ширше право на захист особистого життя від втручання журналістів.

Зауважмо, що в умовах гібридної війни та інформаційної агресії Росії інформація про зараження політиків, державних діячів та інших відомих людей коронавірусом може стати предметом медійних маніпуляцій, спрямованих проти України.

Свіжий приклад — фейк про Арсенія Яценюка.

Тож оприлюднення неперевіреної інформації може завдати шкоди всьому суспільству.

Чи є якісь особливості застосування стандартів журналістики в повідомленнях про людей, хворих на коронавірус?.

Як і в повідомленнях про надзвичайні ситуації або про смерть людини, в будь-яких матеріалах про поширення епідемії, зокрема й про конкретних інфікованих, стандарти точності та достовірності є пріоритетними в порівнянні зі стандартом оперативності.

Навіть якщо ви не називаєте імен, не слід поспішати з публікацією ще не перевіреної інформації або тієї, що отримана з ненадійного джерела.

Більше про стандарти журналістики можна дізнатись, пройшовши онлайн-курс «Новинна грамотність».

Чи відрізняються правила згадування в медіа про людей, хворих на Covid-19, від загальних правил висвітлення стану здоров’я людини?.

Не відрізняються.

Головне правило: для того, щоб розголошувати будь-яку інформацію про здоров’я конкретної людини, називаючи її ім’я або інші особисті дані, потрібна бути вагома причина, пов’язана з інтересами суспільства.

Робити це заради рейтингу — неприйнятно.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
СМИ узнали об изменениях в поставках Patriot Киеву
Корреспондент
2025-07-19T02:24:58Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
В Китае отреагировали на санкции ЕС против России
Корреспондент
2025-07-19T01:48:50Z
Трамп подал в суд на WSJ, которая написала о его письме Эпштейну
Корреспондент
2025-07-19T00:57:14Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Украина заполнила газовые хранилища почти на 30%
Корреспондент
2025-07-18T20:00:43Z
Великобритания и ЕС снизят предельную цену на российскую нефть
Апостроф
2025-07-18T19:24:49Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
РФ оккупировала село на Сумщине - DeepState
Корреспондент
2025-07-19T03:00:24Z
Павлоград под массированной атакой БПЛА
Корреспондент
2025-07-19T01:09:01Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Чехии легализировали каннабис: сколько марихуаны разрешено иметь
Фокус
2025-07-18T19:06:28Z
Экспертша предупредила, от чего можно отравиться в жару
TSN
2025-07-18T18:21:07Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Даже Меган Маркл его употребляет: назван травяной чай, который поможет успокоить нервы
Знай
2025-07-07T02:51:26Z
Чтобы огурцы росли как на дрожжах: эффективное и дешевое средство, которое есть у каждого дома
TSN
2025-07-06T18:06:48Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Медкабинет, еАкциз, еНотариат: в "Дії" появятся новые функции
Gazeta UA
2025-07-18T19:54:39Z
Война в Украине: военные откровенно рассказали, что происходит на Запорожском направлении
TSN
2025-07-18T19:21:46Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
В Украине есть самый "библейский" мост: где он находится и чем интересен
Telegraf
2025-07-18T19:39:13Z
Из долгов потом не выберетесь: 5 вещей, которые притягивают в дом нищету
Знай
2025-07-18T18:51:19Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
В Лондонском Тауэре выставили саблю гетмана Мазепы. Экспозицию открыл Стивен Фрай
Gazeta UA
2025-07-18T18:21:52Z
Десять вещей, которые должны у каждого: как комбинировать образы и выглядеть стильно
Знай
2025-07-18T16:51:03Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
В Подмосковье прогремели взрывы
Корреспондент
2025-07-18T20:51:13Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Удар по Одессе: спасатели показали последствия
Корреспондент
2025-07-19T03:27:55Z
Поджог церкви на Закарпатье: подозреваемый задержан
Корреспондент
2025-07-18T23:51:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Иван Ракитич занял должность технического директора Хайдука
Корреспондент
2025-07-18T21:09:14Z
На церемонии взвешивания у Дюбуа было на 8 кг больше, чем у Усика
Корреспондент
2025-07-18T20:27:19Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Украинский сумоист быстро продвигается вверх по рангам
Корреспондент
2025-07-18T20:15:04Z
22-летний вратарь клуба Бернли может вернуться в родной Ман Сити
Корреспондент
2025-07-18T19:30:31Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Фанаты Frostpunk 2 могут выиграть 10 тысяч долларов и мощные видеокарты: разработчики объявили конкурс
Знай
2025-07-18T19:51:27Z
Meta отказалась подписывать кодекс практики ЕС по искусственному интеллекту
Корреспондент
2025-07-18T19:45:11Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z