MY.UAНовости
Чіп і Дейл пандемічного світу. Моніторинг теленовин 16–22 березня 2020 року
Чіп і Дейл пандемічного світу. Моніторинг теленовин 16–22 березня 2020 року

Чіп і Дейл пандемічного світу. Моніторинг теленовин 16–22 березня 2020 року

Від 70 % до 90 % матеріалів праймових випусків теленовин так чи інакше розповідали про пандемію коронавірусу.

Переважали новини про надзвичайні заходи, далі за рейтингом — соціальні теми, й лише потім — політичні.

Щовипуску редакції давали статистику поширення захворювання у світі та в Україні, оголошення про карантинні заходи, репортажі про складнощі виживання в умовах карантину, гуртування людей для взаємодопомоги, волонтерські ініціативи та благодійність бізнесменів.

З’явилися в цьому параді благодійників уже призабуті або й нові імена.

На фоні коронавірусного ажіотажу в новинах забули про справу Гандзюк і Крим.

Про екстрадицію підозрюваного в організації вбивства Катерини Гандзюк сказали лише на «UA: Першому», а новин із Криму у праймових випусках взагалі не було.

Коронавірусна благодійність.

Приблизно на рівних за інтенсивнітю розповідали про свої добрі наміри в боротьбі з коронавірусом олігархи Рінат Ахметов та Віктор Пінчук.

Якщо про ініціативи Ахметова йшлося переважно на його каналі «Україна», то про благодійність подружжя Пінчуків звітували на його каналах ICTV та СТБ, а також на «Україні» та «Інтері».

Річ не в тому, що благодійність олігархів варто замовчувати.

Свого часу в моніторингах не рахувалися як замовні, наприклад, сюжети про медобладнання від фонду Пінчуків, якщо сюжет стосувався важливої соціальної проблеми, а не фокусувався виключно на піарі.

В матеріалах цього тижня, де згадуються Пінчук та Ахметов, ключовими дійовими особами є менеджери фондів, і немає зовсім коментарів від медиків, які б описали реальні потреби в обладнанні.

На «Інтері» взагалі дали повідомлення без жодного візуального супроводу.

Ведуча просто начитала у студії: «Бізнесмени і відомі філантропи Пінчуки наголосили, що у разі більших потреб регіону готові надати підтримку.

Адже пандемія — спільна проблема і боротися із нею мають усі».

Включилися у благодійність і народні депутати від «Опозиційної платформи — За життя».

На «112» двічі за тиждень розповідали про допомогу від Вадима Столара Олександрівській лікарні Києва.

Представники «ОПЗЖ» у Вінниці роздавали продуктові набори та індивідуальний захист пенсіонерам.

А Віктор Медведчук із дружиною оплатили допомогу для закарпатців.

Про це відзвітували на «Інтері», засекретивши суму допомоги: «Це частина програми допомоги від очільника політради партії "Опозиційна платформа — За життя" Віктора Медведчука і його дружини Оксани Марченко.

Засоби придбано за їхні особисті кошти.

Суму грошей залишають в таємниці».

На «Україні» хвалили за благодійність фонд лідера «Народного фронту» Арсенія Яценюка.

Народний депутат Вадим Новинський та екснародний депутат Олег Ляшко критикували кроки влади й давали свої поради.

На ICTV говорили про благодійність від бізнесмена Василя Хмельницького.

А на «1+1» згадали про функціонера з партії «Укроп», а нині народного депутата Ігоря Палицю.

Він у Луцьку, виявляється, теж очолив штаб взаємодопомоги, й на каналі Коломойського, до якого Палиця близький, про це розповіли.

@video=//www

Вибивається з цього ряду сюжет про не надто відомого бізнесмена, власника стоматологічної клініки Саліма Караме.

Про нього в медіа згадували раніше, оскільки він волонтерив у фронтовій стоматології.

За минулий рік у праймових новинах його ім’я згадувалося в десяти сюжетах, сім із яких — на каналі «Інтер».

Цього разу «Інтер» зняв позитивний сюжет про пана Караме як про власника сумлінної стоматології, яка попри карантин продовжує приймати клієнтів, дотримуючись максимальних заходів безпеки.

Сам власник у кадрі у краватці та діловому костюмі проводить ревізію, скільки він закупив дезінфекторів, як у його клініці дбають про безпеку персоналу та комфорт клієнтів.

Хоч із яких мотивів такий матеріал з’явився, він має ознаки замовності, оскільки наголошує виключно на позитивних моментах (у КМДА чи юристів не поцікавилися, чи не порушує клініка умов карантину), просуває інтереси бізнесу.

Збалансувати матеріал могли би приклади інших бізнесів, які також намагаються надавати клієнтам послуги, але з ремарками, чи це не порушує обмеження, встановлені владою.

@video=//www

GliekY?start=1602@" allowfullscreen="allowfullscreen">.

Дезінфекція в парламенті.

Політики в темах було мінімум — переважно це рішення влади щодо карантинів.

У парламенті говорили про план дій зі стримування пандемії, виявлення захворювання в народного депутата Сергія Шахова, а також призначення нової генеральної прокурорки Ірини Венедиктової.

Найбільш активними були «Слуги народу» та «Опозиційна платформа — За життя».

Майже половина матеріалів з «ОПЗЖ» мали ознаки замовності.

А на третій позиції за згадуваністю вийшла найменш чисельна фракція «Голос».

Народні депутати з цієї політсили активно критикували призначення Венедиктової.

Майже всі політсили, якщо з’являлися в повідомленнях, то збалансовано й по суті.

У кількох випадках перегнули з емоціями, розповідаючи про інфікованого коронавірусом народного депутата Шахова: «"Чистий четвер" у Верховній Раді.

Парламент відмиває після депутата Шахова, який захворів на коронавірус» (на «1+1»); «Хворий на коронавірус народний депутат Сергій Шахов може загнати парламент на карантин» (на каналі «Україна»).

У подачі новини про обрання Ірини Венедиктової генеральною прокуроркою бракувало балансу на «Україні», СТБ та «112».

У коротких повідомленнях сказали про факт її обрання, але не дали критику опозиціонерів або бодай інформації про її політичний бекґраунд.

На «1+1» у репортажі з парламенту охопили кілька тем.

І якщо про мітинг за карантин у Раді, вибіркове носіння масок народними депутатами й недотримання режиму обсервації народним депутатом з «ОПЗЖ» говорили збалансовано, то щодо Венедиктової думку опозиції не включили.

Одразу після фрагменту про її призначення перемкнули увагу на інше: «Проголосувавши за призначення Ірина Венедиктової заповнюють вакансію міністра економіки та АПК.

Ним стає Ігор Петрашко, соратник Прем'єра із Львівщини.

Недосвідчений у сесійній залі після обрання він намагається сісти в президентську ложу.

На цьому депутати розійшлися з рекомендаціями мити руки і тримати дистанцію на вулиці.

Депутат Корявченков, Юзік з "Кварталу" не втримав і в'їхав у машину попереду просто перед парламентом.

Обійшлося фотографією із потерпілим.

Із вірусом усе може бути складніше».

@video=//www

На 5 каналі сюжет про рішення ВР поставили на початку програми, в ньому дали аргументи як більшості, так і опозиції, а матеріалом про акцію, яка передувала розгляду цих питань, випуск завершили.

Так сюжети сприймаються не як продовження одне одного, а як окремі теми.

Матеріал із акцією протесту та закликами відправити парламентарів на карантин містив лише коментарі опозиційно налаштованих активістів із звинуваченнями.

«Цинізму Президента Зеленського просто немає меж.

Він, прикриваючись страшною бідою коронавірусу, узурпує владу», — висловився один із організаторів, колишній народний депутат Андрій Левус.

Далі кореспондентка за кадром передала протестні настрої: «Поки у сесійній залі призначають нового генпрокурора, на вулиці пояснюють, чим небезпечна Ірина Венедиктова.

Все те, що Росія вимагала від Зеленського, вони зараз в турборежимі збираються розпочати».

Думкою тих, на кого майже три хвилини сипалися звинувачення, авторка сюжету не поцікавилася.

@video=//www

Нехтування достовірністю.

Найгіршим дотримання балансу було на «Інтері».

Хоча загалом цей показник на каналах став кращим порівняно з попереднім тижнем.

Це можна пояснити зміною тем.

Коли йшлося про введення надзвичайної ситуації, обмежень через карантин, то репортери здебільшого намагалися цікавитися думкою всіх причетних сторін.

У середньому в 11 % повідомлень бракувало посилання на джерела.

Найвищий показник на «112» — 18 %, ICTV та 5 канал — по 11 %.

Це переважно зведення про епідеміологічну ситуацію в Україні та світі, коли ведучі лінувалися пояснювати джерело даних, ніби це само собою зрозуміло.

Вказання на джерело є важливим для верифікації інформації в час, коли паніку та тривогу в суспільстві підживлюють фейки.

Приклади таких маніпуляцій можна знайти на Media.

Як висловився Євген Комаровський у сюжеті каналу «Україна»: «Миллионы людей, наслушавшись, начитавшись этого бреда, в соплях, с одышкой и кашлем прутся в бассейны изганять хлорированной водой коронавирусы.

Тьху на вас».

Але без посилання на джерела давали й досить скандальну інформацію.

Наприклад, ICTV повідомив, що обурені обмеженнями руху транспорту харків’яни закидали трамвай камінням.

На підтвердження показали кілька секунд аматорського відео з автомобільного реєстратора, де видно, як один чоловік кидає щось у напрямку трамвая, що віддаляється.

Навіть якщо відео справді зняли в Харкові на початку карантину, ми не знаємо, що саме відбулося і з яких причин, а фраза «харків'яни закидали камінням трамвай, блокували рух електротранспорту» є перебільшенням.

За схожим принципом у новинах «1+1» повідомили про виставлену з маршрутки пенсіонерку: в кадрі аматорське відео без пояснень очевидців, тож відбуватися на відео може будь-що.

Про це детальніше в матеріалі про топдесятку маніпуляцій про коронавірус.

Активніше говорили про те регіони, де виникали казуси чи серйозні незручності через карантин: Харків, Одесу і Дніпро.

Велика увага до Чернівців пов’язана з найбільшою кількістю виявлених випадків захворювання на коронавірус.

Єдиний регіон, про який не було жодного повноцінного матеріалу, — Крим.

Хоча там також запроваджувався карантин, з’являлася інформація про хворих на коронавірус.

Крим епізодично згадували в контексті обмеження роботи КПВВ, але про обстановку або ж про справи політв’язнів не йшлося взагалі.

А протягом тижня стало відомо про переведення суду в закритий режим через коронавірус, перенесення справи Сервера Мустафаєва через його хворобу, а згодом омбудсманка Людмила Денисова повідомила про симптоми коронавірусу у політв’язня.

А кримська правозахисна група сповістила про блокування українського радіо на окупованому півострові.

Моніторинг здійснюється за підтримки американського народу, наданої через проєкт USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією «Internews».

Зміст матеріалів є виключно відповідальністю громадської організації «Детектор медіа» та не обов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та «Internews».

Теги по теме
Статьи
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
"Большая часть ляжет в могилы": Арестович шокировал новым прогнозом будущего Украины
Comments UA
2025-06-17T20:00:36Z
В Раде набросились на Зеленского: что требуют от президента
Comments UA
2025-06-12T09:54:21Z
"Целых двое суток", - Путин "поддал" и проговорился о проблемах со здоровьем. ВИДЕО
Новости Украины
2025-06-15T15:36:59Z
«Срочно покидать города»: что известно о предполагаемой мести России за «Паутину»
Comments UA
2025-06-04T12:09:24Z
Еще один сигнал, что будет большая война: какое решение приняли США в Израиле
Comments UA
2025-06-18T05:36:48Z
За каждого избитого – семь лет тюрьмы: в Раде предлагают новую формулу наказания для ТЦК
Знай
2025-06-18T05:36:48Z
Часики тикают: почему у Украины осталось времени всего до конца июня
Comments UA
2025-06-04T12:42:14Z
В партии Трампа в очередной раз поступили подло Украины: детали громкого решения
Comments UA
2025-06-13T18:54:48Z
Отец Илона Маска приехал в Москву и сделал заявление о Путине
Comments UA
2025-06-09T13:12:21Z
Опасная окрошка: 3 признака, при которых ее нельзя есть, даже если вы ее утром приготовили
Знай
2025-06-17T16:51:59Z
Салат "Летний Оливье": хрустящий, свежий и очень вкусный
TSN
2025-06-04T12:36:31Z
Россия уничтожает уникальное "розовое" озеро в Украине: его называют аналогом Мертвого моря
Telegraf
2025-06-07T15:33:19Z
Песчаные скалы и вода цвета неба: в Украине есть экзотический уголок, о котором мало кто знает
Telegraf
2025-06-13T17:42:45Z
Убивающий освежитель: чем мы реально дышим дома и почему "свежий аромат" – это ловушка
Знай
2025-06-18T05:24:06Z
Перец остановился в росте после пересадки. Без срочных действий урожая не будет
Telegraf
2025-06-18T05:15:53Z
Оккупанты превратили его в грязную лужу: в Украине исчезает уникальное Чистое озеро
Telegraf
2025-06-04T13:03:16Z
Не сажайте огурцы на этих местах, потому что урожая не дождетесь
Telegraf
2025-06-15T06:24:27Z
"Клубніка, суниця чи полуниця": как правильно называть первую ягоду летнего сезона
Gazeta UA
2025-06-08T12:24:34Z
Генштаб обновил потери России в войне
Корреспондент
2025-06-18T04:45:41Z
Не хватит ни техники, ни людей: Коваленко оценил "размах" российского наступления
Новости Украины
2025-06-15T17:33:39Z
СБУ объявила массовые проверки безопасности во Львове: что нужно знать
Comments UA
2025-06-11T14:36:16Z
От боевиков освободили украинский город
Gazeta UA
2025-06-13T02:39:05Z
Генштаб оценил ситуацию на фронте
Корреспондент
2025-06-18T05:37:22Z
Военный раскрыл оперативно-стратегический план России на лето
Новости Украины
2025-06-18T05:03:06Z
Эвакуация из города Сумы: что известно
Comments UA
2025-06-08T20:39:14Z
Фермери запроваджують технологію, яка дозволяє заощадити чимало води для поливу
AgroNews
2025-06-16T12:13:09Z
Срыв обмена пленными и телами погибших: что заявили в РФ
Comments UA
2025-06-07T18:15:21Z
4 категории мужчин исключат из воинского учета: их не мобилизуют
UAToday
2025-06-04T13:03:41Z
"Жила в том самом доме": во время атаки на Киев пострадала бывшая фуд-продюсер шоу "МастерШеф"
Апостроф
2025-06-17T12:15:15Z
Почему нельзя шуметь 16 июня и зачем трусить постель сегодня: приметы и запреты на Тихона
Знай
2025-06-15T11:33:05Z
RMF 24: в Польше на границе с Украиной нашли брошенные системы ЗРК, предназначенные Киеву
Лига
2025-06-04T12:21:34Z
Бесплатные наборы продуктов для пенсионеров: кто может получить и куда прийти
Знай
2025-06-18T05:21:21Z
О чем должны знать пенсионеры, чтобы не потерять выплаты в 2025 году
Знай
2025-06-18T05:06:22Z
Что нельзя делать на Троицу 2025: полный список запретов
Факти ICTV
2025-06-08T04:42:04Z
Бесплатные продукты для ВПЛ: украинцам раздают пищу, что важно знать о такой помощи
Политека
2025-06-05T13:31:59Z
Двум категориям украинцев не перечислят пенсию: кто и почему останется без надбавки
Знай
2025-06-08T12:30:26Z
Не будет ни света, ни газа: украинцы могут остаться без благ цивилизации
Знай
2025-06-15T15:36:16Z
Готовьте до 2000 грн: "Нафтогаз" призвал украинцев установить важный прибор
Знай
2025-06-15T16:21:57Z
Тарифы выросли на 50% за выходные: Попенко объяснил, кто завышает цены на свет для украинцев
Хвиля
2025-06-08T12:15:11Z
Цены приятно удивляют: сколько стоят фрукты на рынке в Одессе
Telegraf
2025-06-14T12:54:59Z
В Вене предполагают возврат российского газа после завершения войны
Gazeta UA
2025-06-18T05:06:44Z
В Україні змінилися ціни на бензин та дизельне пальне
AgroNews
2025-06-18T04:01:58Z
Дадут на газ, отопление и услуги ЖКХ: украинцы могут получить помощь на оплату коммуналки
Знай
2025-06-14T17:21:45Z
В Украине подорожали базовые продукты: сколько стоят хлеб, подсолнечное и сливочное масло
Хвиля
2025-06-13T19:21:28Z
Европейцы учат Украину, как спасать леса: в Полесской экоинспекции делились опытом контроля вырубок
Знай
2025-06-12T09:42:37Z
Важная поддержка: как помочь человеку, у которого истерика
ZN UA
2025-06-17T17:33:54Z
Делает пищу смертельно опасной: врачи назвали частую ошибку при употреблении популярного продукта
Знай
2025-06-07T10:51:21Z
Что происходит с давлением, когда вы пьете чай с шоколадом
UAToday
2025-06-07T09:03:19Z
То, что ты ешь, может сделать тебя несчастным: учёные бьют тревогу
Знай
2025-06-04T12:51:48Z
Сон станет более комфортным: пять советов, которые помогут выспаться в жару
Gazeta UA
2025-06-17T21:42:53Z
Тромбоз в крови: его последствия для организма и как распознать
Знай
2025-06-17T18:51:40Z
Шесть продуктов, которые уберегут от обезвоживания летом
Gazeta UA
2025-06-08T16:00:43Z
Чем подкармливать огурцы: советы огородникам
Gazeta UA
2025-06-15T03:39:22Z
Влияет на щитовидку и вызывает аллергию: врачи назвали самый вредный для здоровья чай
Знай
2025-06-07T16:51:36Z
Последствия сильных взрывов в Киеве: куда попали россияне
Comments UA
2025-06-06T03:45:35Z
Супруги из Украины хотели перевезти в Румынию 1,4 миллиона долларов США
Апостроф
2025-06-15T17:48:37Z
Прокуратура разоблачила преступную группу из экс-правохранителей, пытавших проукраинских жителей Херсонщины
Апостроф
2025-06-12T10:03:43Z
Трагический инцидент на отдыхе: девушка погибла во время полета на парасейлинге
Comments UA
2025-06-04T12:27:23Z
Удар по Киеву: количество жертв выросло до 21
Корреспондент
2025-06-18T05:33:52Z
Ночью ГСЧС извлекли из-под завалов в Киеве 5 тел: количество жертв увеличилось до 21
Комсомольская правда
2025-06-18T05:25:22Z
На борту самолета в Индии никто не выжил - СМИ
Корреспондент
2025-06-12T15:07:47Z
На Сумщине осудили мужчину, который насиловал падчерицу и ее подругу
Корреспондент
2025-06-13T12:51:57Z
Авиакатастрофа в Индии: число погибших превысило 290 человек
Корреспондент
2025-06-12T21:09:32Z
MELOVIN рассказал о перенесённой операции
Корреспондент
2025-06-12T16:27:50Z
54-летняя Наоми Кэмпбелл снялась для глянца в откровенных образах
Gazeta UA
2025-06-04T12:03:15Z
Лилия Ребрик восхитила романтикой с мужем на вокзале и показалась сразу с тремя дочерьми
TSN
2025-06-04T12:36:19Z
Украинский трейлер фильма «Долгая прогулка»
Кино-Театр
2025-06-11T16:18:47Z
Новый трейлер фильма «Я знаю, что вы сделали прошлым летом»
Кино-Театр
2025-06-18T05:03:00Z
Талантливая, но одинокая: Тина Кароль призналась, что не имеет друзей
Знай
2025-06-18T02:51:17Z
Анастасия Приходько показала кадры крестин 15-летней дочери
Комсомольская правда
2025-06-13T15:24:35Z
"Я сразу озвучила свою позицию": Рамина Эсхакзай объяснила, почему не афиширует отношения с военным
Апостроф
2025-06-12T09:54:17Z
Рада стать бабушкой: Волочкова заговорила о пополнении
GlavRed
2025-06-04T11:51:55Z
Штрафуют даже за листик из дерева: водителям нужно внимательнее присмотреться к номерам
Знай
2025-06-14T18:51:46Z
Фигурка рыбки на автомобиле - что означает и зачем наклеивают - Главред
Gazeta UA
2025-06-15T04:18:53Z
Volkswagen представил Polo Edition 50 в честь 50-летия модели
Корреспондент
2025-06-13T19:57:45Z
Mercedes отзывает электромобили из-за риска возгорания батареи
Корреспондент
2025-06-17T19:21:08Z
Audi представила новое поколение Q3
Корреспондент
2025-06-17T18:12:15Z
Премьера от Opel: полный привод и 500 км на одном заряде
Gazeta UA
2025-06-17T17:48:20Z
Известно, почему Ферстаппен проигнорировал премьеру фильма о Формуле-1
Корреспондент
2025-06-17T17:33:38Z
Audi официально отказалась от планов выпускать только электромобили
Корреспондент
2025-06-17T16:03:46Z
Ford представил экстремальный кроссовер Mustang Mach-E
Корреспондент
2025-06-17T15:54:41Z
Паркер прокомментировал спорный удар Дюбуа, нанесенный Усику в их поединке
Корреспондент
2025-06-14T10:33:36Z
Внимание к Симеоне: новый клуб Серии А присматривает игрока атаки
Корреспондент
2025-06-15T17:42:27Z
Впервые за 28 лет: украинка стала чемпионкой Европы по художественной гимнастике
Апостроф
2025-06-08T13:43:28Z
Обновленный рейтинг P4P от The Ring: Усик лидирует, топ-3 - без изменений
Корреспондент
2025-06-12T14:51:18Z
Клубный ЧМ: Рамос сдержал Интер, другой матч стартовал с задержкой
Корреспондент
2025-06-18T05:18:24Z
Ривер Плейт обыграл Ураву на клубном Чемпионате мира
Корреспондент
2025-06-18T04:09:17Z
Главный тренер львовского Руха уходит с должности досрочно
Корреспондент
2025-06-04T14:03:40Z
Нидерланды пробились в 1/2 финала Евро U-19
Корреспондент
2025-06-18T03:33:31Z
Тренер Нидерландов U-21 высказался об украинской команде
Корреспондент
2025-06-17T21:03:36Z
Pornhub остановил показ порно в одной из стран Европы: какая причина
Comments UA
2025-06-04T12:57:24Z
Лицензия на азартные игры от Мальты: преимущества и недостатки
Comments UA
2025-06-15T15:30:27Z
Клиенты "Киевстар" возмущены: вместо обещанной скидки сняли полную плату
Знай
2025-06-15T03:21:22Z
Названо найкраще натуральне добриво для плодоношення огірків та помідорів
AgroNews
2025-06-12T16:21:20Z
Оприлюднено аналіз ринку зернових і олійних культур в Україні за травень
AgroNews
2025-06-18T05:01:53Z
Ученые создали ИИ, который прогнозирует погоду лучше синоптиков
Знай
2025-06-18T03:51:37Z
Связь будет даже при блэкаутах: как продлить заряд батареи на смартфоне
Знай
2025-06-04T18:51:04Z
ГУР "выключил" сервисы российской железной дороги
Корреспондент
2025-06-08T15:36:08Z
В Украине могут начаться отключение мобильной связи: причины и продолжительность
Знай
2025-06-06T04:36:53Z