Про це вона написала у Facebook.
«Впевнена, кожен свідомий українець готовий пожертвувати багато чим заради здоров’я близьких, друзів і колег в період світового протистояння коронавірусу.
Ми всі вже жертвуємо.
Впевнена, з розумінням поставляться до ситуації, коли ми будемо змушені тимчасово відмовитися від виробництва фільму заради будівництва лікарні чи допомоги хворим та особливо лікарям.
Але ми всі маємо чітко розуміти, де можемо економити, а що чіпати категорично не можна», - зазначила Марина Кудерчук.
Глава Держкіно також закликала писати їй у коментарях та особистих повідомленнях ідеї, як подалати кризу фінансування через пандемію.
Кіноспільнота закликала вжити необхідних заходів задля вирішення цього питання.
У ЗМІ з'явилась інформація, що Суспільному хочуть скоротити бюджет на 750 млн грн.
Представники 11 кінематографічних асоціацій та інституцій звернулися до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з відкритим листом щодо фінансування кінематографічної галузі та закликали не знищувати українське кіно.
Незалежна медійна рада закликала владу не допустити культурного дефолту.
Голова Комітету гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко («Слуга народу») ініцював публічне звернення представників креативних індустрій до уряду та президента України, в якому закликають не допустити скорочення бюджету на розвиток сфери культури.
На думку Ткаченка, скорочення цих видатків призведе до ліквідації Державного агентства України з питань кіно, Українського культурного фонду, Інституту книги, а також припинення діяльності творчих спілок, туризму, реставраційних робіт із захисту історико-культурної спадщини, програм інформполітики тощо.
Державні культурні інституції закликали Кабмін проаналізувати ризики від скорочення фінансування культури й кіно, оскільки воно може знецінити вже зроблені інвестиції, спровокувати декваліфікацію й втрату кадрів.
Українська кіноакадемія 27 березня влаштовує онлайн-мітинг через плани влади скоротити видатки на культуру.