Уряд США надасть Україні медичну та гуманітарну допомогу у розмірі понад 1,2 мільйона доларів для боротьби з новою коронавірусною інфекцією.
Кошти спрямують на підготовку лабораторних систем, виявлення захворювання, надання технічної підтримки в питаннях реагування та інформування щодо ризиків поширення COVID-19, повідомляє посольство США в Україні у Facebook.
"США почнуть виділяти гроші обраним іноземним країнам з 3 квітня.
Україна високо цінує підтримку та допомогу влади США у сфері охорони здоров‘я та боротьби з пандемією", - йдеться у дописі.
Раніше президент США Дональд Трамп підписав закон про виділення коштів на порятунок економіки країни, яка сильно постраждала від карантинних обмежень на тлі спалаху коронавірусу.
Йдеться про рекордно велику для Штатів суму - 2,2 трильйонів доларів.
Із них померли майже 27 тисяч осіб, ще 132 тисячі вже одужали.
Китай за кількістю заражень тепер на третьому місці.
Першість - за США, а Італія - друга.
Як повідомлялося, протягом пів місяця Україна може отримати від МВФ два мільярди доларів.
Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ були такі: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.
Тепер же через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української.
Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року - за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу).
За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар.
За таких умов варто очікувати й зростання безробіття.
В Офісі президента спрогнозували, що 2020 року економіка України впаде мінімум на 5%.
Через епідемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани.
Про це йдеться в опитуванні на тему "Економічний вплив COVID-19 на Україну", проведеного Американською торгово-промисловою палатою та консалтинговою компанією Deloitte.