ins{.
Китай приховав масштаби спалаху коронавірусу, за даними розвідки США.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на передану Білому дому доповідь американської розвідки.
Чиновники попросили не називати їх імен, тому що звіт є секретним, і вони відмовилися деталізувати його зміст.
Але, за їх словами, головне в тому, що публічна звітність Китаю про випадки захворюваності і смерті навмисно неповна.
Двоє з офіційних осіб заявили, що в доповіді робиться висновок про те, що цифри Китаю є підробленими.
Спалах почався в китайській провінції Хубей в кінці 2019 року, але, згідно з даними, зібраними Університетом Джона Хопкінса, країна публічно повідомила тільки про 82 000 випадків і 3300 випадках смерті.
"Реальність така, що ми могли б бути в кращому становищі, якби Китай був більш відвертим", - заявив віце-президент Майк Пенс.
Повідомляється, що китайський уряд неодноразово переглядав свою методологію підрахунку випадків захворювання, протягом декількох тижнів виключаючи людей без симптомів, і лише потім додав до статистики понад 1500 безсимптомних випадків.
Республіканські законодавці США були особливо різкими щодо ролі Китаю щодо цього спалаху.
"Твердження про те, що в США більше смертей від коронавірусу, ніж у Китаї, є помилковим", - заявив сенатор Бен Сасс, республіканець з Небраски, після того, як Bloomberg News опублікував свій звіт.
"Не коментуючи якусь секретну інформацію, це дуже болісно очевидно: комуністична партія Китаю брехала, бреше і буде продовжувати брехати про коронавірус для захисту режиму".
Дебора Біркс, імунолог Держдепартаменту, котра консультує Білий дім з приводу його реакції на спалах, заявила, що публічна звітність Китаю вплинула на припущення про природу вірусу в інших країнах світу.
Китай-не єдина країна з підозрілою публічною звітністю.
Західні офіційні особи вказали на Іран, Росію, Індонезію і особливо Північну Корею, яка не повідомила ні про один випадок захворювання, як ймовірні занижені дані.
Інші, включаючи Саудівську Аравію і Єгипет, також можуть применшувати свої показники.