У Києві група невідомих увірвалася до будівлі Державного резерву, вимагаючи розповісти про здійснений розподіл захисних масок.
Про це повідомили у пресслужбі відомства.
"Сьогодні вранці, 02 квітня, невідомі особи в кількості більше 20 осіб без засобів індивідуального захисту увірвалися у приміщення Державного агентства резерву України.
Будівля Держрезерву є режимним об’єктом і потрапити всередину можливо винятково за електронним пропуском, невідомі увірвалися в той час, коли один із працівників заходив до агентства.
На прохання охорони не порушувати режим карантину і залишити приміщення, вони категорично відмовилися і викликали патруль поліції.
Невідомо, чи зафіксував патруль порушення невідомими заборони збиратися більше 10 осіб, тим більше у приміщенні менше 40 кв.
м", - йдеться у повідомленні.
Також зазначається, що після від’їзду патрульних невідомі, оминувши охорону, спробували увірвалися до кабінетів Держрезерву, в яких на той час перебували чергові працівники, які забезпечують діяльність агентства в період карантину.
Окрім того, невідомі, зламавши двері, спробували потрапити до кабінету голови агентства.
"На запитання представника Держрезерву, чим обумовлені такі радикальні дії, невідомі повідомили, що вони підготували лист до голови Держрезерву і бажали дізнатися, як і кому були розподілені медичні маски.
Їм було повідомлено, що скринька для звернень розміщена на першому поверсі і зовсім не обов’язково вдиратися у приміщення, яке є режимним об’єктом.
Що стосується масок, то Держрезерв передав усі 9 млн 986 тис.
масок Міністерству охорони здоров’я, яке займається їхнім розподілом", - додали у відомстві.
За даними Держрезерву, унаслідок захоплення було понівечено державне майно, оргтехніка.
"Працівники, можливо, були заражені COVID-19", - наголосили в агентстві.
Окремо у Держрезерві заявили, що інцидент є провокацією та спробою представників політичних партій заблокувати роботу агентства, оскільки тепер "приміщення необхідно закрити на карантин та провести дезінфекцію, що може призвести до повної зупинки роботи".
"У час, коли країна потребує максимальної згуртованості і злагодженості дій з метою зменшення наслідків епідемії COVID-19, деякі політичні партії намагаються здобути політичні дивіденди, виступаючи замовниками подібних провокацій.
Спроби втягнути Державне агентство резерву України в свої політичні ігри, використавши у власних інтересах, тривають протягом останніх трьох місяців, але особливої цинічності вони набули сьогодні", - вважають у відомстві.