Пік захворювання новим типом коронавірусу COVID-19 в Україні, за умови збереження нинішніх темпів зараження, припаде орієнтовно на 14 квітня.
Про це сказав головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко під час робочої поїздки до Тернопільської області, передає одне з місцевих видань.
За його словами, уряд наразі прогнозує декілька сценаріїв спалаху коронавірусу.
Наразі індивідуальних засобів проти коронавірусу достатньо.
Але, як наголосив Ляшко, якщо українці не будуть дотримуватися карантину і буде захворюваність перевищувати 2% населення, то цих індивідуального засобів буде недостатньо.
"Тому, що буде масове надходження хворих.
І ми можемо повторити сценарії Італії, Іспанії", - сказав Ляшко.
Заступник міністра охорони здоров’я, наголосив, що наразі докладається максимально зусиль, аби уникнути піку і розтягнути його.
"Якщо буде така динаміка як зараз, коли ми щодня маємо до 30% зростання кількості хворих, то пік захворювання розпочатися вже від 14 квітня.
У той же час, думаю, превентивні заходи, які уряд прийняв нещодавно, дозволять розтягнути цей пік захворювання.
Наше головне завдання – не допусти піку, а розтягнути у часі процес захворювання для того, щоб система охорони здоров’я без збоїв надавала медичну допомогу усім, хто її потребує", - прокоментував Віктор Ляшко.
Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб.
Але це не стосується заходів державної необхідності.
Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.
Також Україна закриває кордони.
Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено.
Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня.
3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19.
Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області.
Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії.
Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом.
Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях.
Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях.
Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше.
За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.
Приєднуйтеся до ТСН.
ua у Telegram!.