Про це очільник МЗС України написав у фейсбуці.
Він наголосив, що попри Тиждень Азії в українському відомстві, російські колеги змушують звернути й на них увагу.
Схоже, зроблені вчора і сьогодні упереджені коментарі російських офіційних осіб, а також їх Міністерства закордонних справ, мають на меті здійснення певного тиску на Німеччину і Францію як учасників нормандського формату,.
– написав Кулеба.
Міністр закордонних справ додав, що коментарі російських дипломатів мають неточності, спотворюють узгоджений наразі статус.
Важливо! Нещодавно МЗС Росії звинуватило Німеччину та Францію нібито у зриві створення Консультативної ради за участю представників ОРДЛО.
У Кремлі вважають цей крок частиною "політичних ігор".
Кулеба виділив наступні меседжі:.
Не існує у сформованій практиці консультацій у Мінську жодного прямого "діалогу Києва та Донбасу", від якого будь-хто, включаючи Берлін і Париж, "можуть відхилитися у виконанні".
Є лише абсолютно прозорі домовленості в рамках єдиного Мінського процесу і Тристоронньої контактної групи, в яку входять Україна (захищається), ОБСЄ (посередник) і Російська Федерація (напала).
Дипломатично закликаю російських колег дотримуватися виключно наявної наразі практики й використовувати мову Мінських угод,.
– пояснив очільник МЗС України.
Ані сьогодні, ані вчора, ані в будь-який іншій проміжок часу в Україні не "відбувається погіршення ситуації з правами людини".
Натомість, наші іноземні партнери та російські дипломати прекрасно знають, що такі порушення чітко зафіксовані представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на тимчасово непідконтрольних (окупованих) територіях в Донецькій і Луганській областях України.
Однак в цьому немає жодних спроб політизації, а є лише суворе дотримання загальноприйнятих зараз заходів безпеки та здорового глузду.
Що відомо про створення "Консультативної ради"?11 березня у Мінську відбулася зустріч тристоронньої контактної групи за участю голови ОП Андрій Єрмак та відповідального у Кремлі за український напрямок Дмитра Козака.
Сторони підписали документ про створення так званої Консультативної ради.
Запуск нового органу мав відбутися після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини.
Темою цих консультацій стане виконання домовленостей, досягнутих під час паризького саміту в нормандському форматі.
Додамо, що інформація про створення Консультативної ради спровокувала шквал критики серед політиків.
Однак Єрмак запевнив нардепів з фракції "Слуга народу", що у мінському процесі Україна не перейде "червоні лінії".
З бойовиками переговорів вести ніхто не буде.
Стороною для перемовин була і є Росія.
У самому Кремлі називали цю раду "органом для прямого діалогу Донбасу та Києва з політичних рішень".