MY.UAНовини
Наскільки сильно впаде економіка і коли це все закінчиться: прогноз світових економістів
Наскільки сильно впаде економіка і коли це все закінчиться: прогноз світових економістів

Наскільки сильно впаде економіка і коли це все закінчиться: прогноз світових економістів

Робити прогнози – справа невдячна.

Коли світ стоїть на порозі невідомого, населення та бізнес хочуть більшої прогнозованості.

Що чекає на світову економіку? Яким буде курс валют? Як сильно зростуть ціни?.

У свою чергу, аналітики, інвестори та урядовці намагаються, принаймні, приблизно оцінити базові макроекономічні показники у найближчому майбутньому і допомогти у прийнятті рішень учасникам ринку.

А це наразі дуже нелегко.

Кінець економічного циклу співпав зі спалахом невідомого вірусу і рекордним обвалом цін на нафту.

Ця криза ризикує стати найсильнішою за останні десятиліття.

Чому важко прогнозувати глибину рецесії у світі, як почуває себе економіка Китаю, який потроху відновлюється, та що чекає на Україну після закінчення карантину?.

Коротко про зміст статті.

Головні висновки.

Спалах коронавірусу став причиною глобального удару по попиту і пропозиції та призвів до нафтової війни.

Неможливо срогнозувати, яким буде остаточне падіння ринків.

Одним з головних індикаторів буде фондовий ринок США.

Китайська економіка є особливою і непорівнюваною з розвиненими країнами та з економіками, що розвиваються.

Розвиткові ринки, до яких відноситься і Україна – під найбільшим ударом.

На них негативно впливає монетарна політика провідних центробанків світу, зниження попиту на сировинні товари, збої в ланцюжках поставок і зростання боргового навантаження.

Прогнозування: місія неможлива.

Збитки від пандемії коронавірусу вже перевищили збитки від глобальної фінансової кризи 2008 року і від терактів 11 вересня 2001 року, заявив в інтерв'ю BBC генеральний секретар Організації економічного співробітництва та розвитку Хосе Анхель Гурріа.

Спалах COVID-19 запустив три макроекономічних імпульси – це глобальний удар по попиту, глобальний удар по пропозиції й нафтова війна, що збила ціни на ринку до багатомісячних мінімумів, йдеться в огляді Saxo Bank.

Однак ніхто не знає, скільки коштів знадобиться на боротьбу з безробіттям тому що невідомо, скільки людей взагалі можуть втратити роботу.

Так само невідомо, скільки грошей потрібно для реанімації сотень тисяч середніх і дрібних підприємств, які вже постраждали.

Базовий сценарій аналітиків передбачає, що можливе відновлення почнеться в другій половині 2020 року.

Проте з поширенням пандемії в Європі і США все чіткіше вимальовується цілий ряд каскадних наслідків, і для такого прогнозу виникає все більше застережень.

Всі застереження зводяться до того простого факту, що економічні результати залежать від того, що знаходиться поза компетенцією більшості економістів – траєкторії самого захворювання.

Рівень захворюваності коронавірусом залишається невідомою змінною, оскільки він як і раніше високий, нехай навіть поширення інфекції сповільнюється в США та Європі.

Через це інвестиційні аналітики починають відмовлятися давати рекомендації, оскільки невизначеність з приводу майбутньої глибини збитку, якого завдасть глобальній економіці пандемія коронавірусу, робить прогнози проблематичними, пише Bloomberg.

"2020 – втрачений рік для економіки".

Аналітики Bank of America вже двічі погіршили прогноз щодо динаміки світового ВВП в 2020 році і тепер очікують його падіння на 2,7%.

Раніше вони прогнозували зростання світової економіки на 0,3%.

Зниження світового ВВП майже на 3% – це значно гірше, ніж рецесія 2008-2009 років, зазначають аналітики Bank of America.

Причиною погіршення прогнозу експерти називають відсутність ефективних політичних заходів щодо боротьби з коронавірусом на розвинених ринках і в деяких країнах, що розвиваються.

Аналітики банку також очікують, що економіка єврозони в 2020 році впаде на 7,6% порівняно з очікуваними в кінці березня 1,7%.

Індекс ділової активності 19-ти країн єврозони в березні 2020 року впав до 29,7 пункту з 51,6 пункту місяцем раніше, свідчать підсумкові дані дослідницької компанії Markit Economics.

Це мінімальне значення індексу за всю історію його розрахунку.

Прогноз BofA для економіки США – падіння на 6%, а не на 0,8%, як передбачалося раніше.

За прогнозом Morgan Stanley, річне падіння реального ВВП США в 2020 році становитиме 5,5%.

Це буде найсильніше скорочення економіки з 1946 року.

Так, Morgan Stanley прогнозує, що скорочення ВВП США в першому кварталі 2020 року може становити від 2,4% до 3,4%, у другому кварталі – від 30% до 38%.

В JPMorgan вважають, що ВВП США в першому кварталі скоротиться на 10%.

У другому кварталі може статися рекордну в історії падіння ВВП на 25%.

"Потрійний удар по світовій економіці практично гарантовано зробить 2020 втраченим роком.

Регулятори повинні зробити все можливе, щоб впоратися з реальною глобальною рецесією", – каже головний економіст і директор з інвестицій Saxo Bank Стін Якобсен.

Оскільки глобальні пандемії є дуже рідкісним явищем, всі моделі прогнозування ВВП можна відкинути, вважають економісти.

Радикальні карантини по всій Європі і ймовірність того, що COVID-19 стане сезонним захворюванням, можуть зробити збитки більш глибокими і довгостроковими, ніж передбачалося.

Перспективи: думки розділились.

Думки інвесторів американського фондового ринку щодо перспектив економіки розділилися.

Одні налаштовані максимально оптимістично і очікують зростання вартості цінних паперів.

Їхні "бичачі" погляди також ґрунтуються на впевненості в тому, що Федеральна резервна система продовжить підтримувати акції, і на припущеннях, що економічні збитки від коронавірусу будуть неруйнівними.

Аналітики Morgan Stanley вважають, що прийшов час збільшувати ризикові вкладення і поступово повертатися на ринки.

Вивчивши минулі рецесії і мінімуми котирувань, американський банк припустив, що зараз на ринках формується "дно".

Інші інвестори як і раніше зберігають обережність.

Співзасновник Oaktree Capital Group Говард Маркс сказав, що очікує, що ціни на активи продовжать знижуватися, а Джеффрі Гундлах з Double.

Line Capital каже, що мінімуми, до яких акції США опускалися в березні, швидше за все, будуть пробиті вниз в квітні.

"Нинішній цикл гірший за попередні, тому що низькі і навіть негативні прибутковості багатьох активів в останні роки призвели до "перегонів за прибутковістю", в якій багато учасників ринку пішли в сторону неліквідних активів на кшталт прямих інвестицій в приватні компанії та високоризикових корпоративних облігацій", – зазначають в Saxo Bank.

Удар, як по попиту, так і по пропозиції, нанесений коронавірусом, разом з ціновою війною на нафтовому ринку, загрожує серйозно підірвати світовий інвестиційний клімат.

Фондовий ринок США як головний термометр.

За розрахунками стратегів Saxo Bank, за розвитку ситуації за найгіршим сценарієм індекс S&P 500 може опуститися до 1600 пунктів (2630,5 пункту станом на 6 квітня).

Співзасновник Oaktree Capital Group Говард Маркс також вважає, що ціни на активи можуть продовжити падіння, оскільки діапазон негативних наслідків пандемії коронавірусу набагато ширший, ніж під час світової фінансової кризи 2008 року.

За словами Гундлаха з Double.

Line Capital, індекс S&P 500 у квітні може опуститися до нових мінімумів, оскільки інвесторів продовжить турбувати економічна невизначеність.

"Думаю, що ми зіткнемося з чимось на зразок панічних настроїв знову в квітні.

У майбутньому ситуація зміниться на краще, але це не буде V-подібний відскік до рівнів січня 2020 року", – вважає Гундлах.

Експерти зазначають, що негативний сценарій передбачає зростання випадків зараження і летальних випадків від COVID-19, втрату робочих місць і збитки компаній, а також збільшення кількості дефолтів.

Врятувати ситуацію можуть пенсійні та інші інвестиційні фонди, вважають в JPMorgan Chase&Co.

Згадані фонди можуть перекласти мільярди доларів з боргових облігацій в акції, щоб компенсувати історичне падіння паперів.

Однак будь-яке поліпшення настроїв у зв'язку зі зростанням акцій може швидко випаруватися в міру того, як інвестори будуть аналізувати потік макроекономічних даних із США, які напевно будуть похмурими після припинення економічної активності.

У свою чергу, укріплення долара додатково стримує зростання економіки США, завдаючи удару по мультинаціональним компаніям.

Китай перехворів і почав відновлюватися.

Експерти Saxo Bank зазначають, що зниження рівня страху настане тоді, коли весь світ пройде через те ж саме, що пройшов Китай в січні-лютому.

"Китай першим вступив в період економічного спаду.

Передбачається, що за перший квартал падіння ВВП КНР може становити 10-20%.

Парадокс в тому, що економічне зростання Китаю в другому кварталі, ймовірно, буде прискорюватися, тоді як в іншому світі сповільниться", – каже Кай Ван-Петерсен, який відповідає за макроекономічні стратегії в Saxo Bank.

Сфера послуг в Китаї буде поступово відновлюється: в країні знову відкриваються ресторанні мережі, і деякі провінції повідомляють про майже 100%-ве повернення до нормального життя.

Більшій частині Азії посилення економічного зростання в Китаї піде на користь, з урахуванням високих обсягів взаємної торгівлі між КНР і країнами регіону.

Погані новини для Китаю – зменшення попиту з боку більшості країн світу, які купують китайську продукцію.

Решта світу.

Масовий запуск друкарських верстатів провідними центробанками світу покликаний допомогти світу пережити кризу, але ризикує погіршити ситуацію для країн, що розвиваються, попереджають економісти.

Зниження процентних ставок призводить до такого падіння реальних ставок, що вони навіть не компенсують рівня інфляції.

Це дає іноземним фондам додатковий привід до виведення коштів.

Крім того, збільшення бюджетних витрат в США, ЄС та Китаї може посилити пов'язані з фінансуванням ризики, підвищуючи ймовірність зниження кредитних рейтингів emerging markets і звернення за міжнародною фінансовою допомогою.

"Крім проблем, пов'язаних з обвалом цін на сировину, перебоями в ланцюжках поставок, в торгівлі, ринки, що розвиваються, стикаються ще й з першопричиною всіх раптових припинень припливу капіталу", – заявив економіст Каліфорнійського університету в Берклі Баррі Ейхенгрін.

За 70 днів з 21 січня нерезиденти вивели з країн EM, до яких відноситься і Україна, портфельні інвестиції приблизно на 92,5 мільярда доларів, свідчать дані Інституту міжнародних фінансів.

Виведення коштів за аналогічний термін під час трьох попередніх кризових періодів не перевищував 25 мільярдів доларів.

Не дивно, що ряд провідних світових інвесторів і стратегів, в тому числі Goldman Sachs, JPMorgan Chase і Franklin Templeton, рекомендують клієнтам утриматися від покупки активів на падінні.

Вони побоюються, що коронавірус може розорити такі країни, як Індія, ПАР і Бразилія, де епідемія тільки починає набирати оберти.

"Ринки не враховують, що катастрофічна рецесія буде супроводжуватися масовими дефолтами", – наголошує економіст Гарвардського університету Рікардо Хаусманн.

Чому такі різні прогнози по Україні.

Згідно з оновленим макропрогнозом уряду, рівень інфляції зросте до 11,6%, а ВВП впаде на 4,8%.

У першій версії "кризового" прогнозу йшлося про інфляцію на рівні 8,7%, а падіння ВВП очікувалося на рівні 3,9%.

Середньорічний курс гривні повинен знизитися з 27 гривень за долар до 29,5 гривні за долар.

Національний банк свій прогноз ще готує і представить його у квітні.

Члени правління НБУ кажуть, що зараз складання макроекономічних показників на короткострокову перспективу – це як "пальцем в небо".

Ніхто не знає, коли закінчиться карантин і якими будуть наслідки тривалого простою української економіки.

На самому початку запровадження карантину, коли ситуація в економіці виглядала не так погано, заступниця голови Офісу президента Юлія Ковалів заявила, що за оптимістичного сценарію ВВП України впаде на 5%.

Тоді заява вразила своєю відвертістю, адже мало хто з владної верхівки готовий озвучувати неприємні прогнози суспільству.

Невдячну справу прогнозування взяли на себе інвестиційні компанії.

Базовий сценарій інвесткомпанії Dragon Capital передбачає у 2020 році скорочення ВВП на 4% і девальвацію гривні до 30 грн/дол.

Керівник компанії Томаш Фіала попереджає, що у разі продовження карантину до червня-липня ВВП може впасти на 9%, як у 2015 році, а гривня знизиться до 35 за долар.

Згідно з макропрогнозом Інституту економічних досліджень і політичних консультацій, ВВП України може скоротитися на 5,9%, дефіцит поточного рахунку сягне 4% ВВП, або 5,6 млрд доларів, а курс національної валюти становитиме 29,7 грн за долар.

"Споживча інфляція за прогнозом зросте лише до 7,5% в грудні, оскільки слабкий попит обмежить вплив більш високих інфляційних очікувань і знецінення гривні", –вважають експерти.

Теги за темою
СШАКитайнефтьВВП
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Канада готується до змін: Карні несподівано оновив уряд — нові обличчя, нові міністерства
ТСН
2025-05-14T07:51:11Z
Британія планує "вивести" з Лондона робочі місця тисяч держслужбовців
Европейская правда
2025-05-14T07:28:48Z
Выборы на фоне антиукраинских заявлений: почему новый президент Польши уже не будет другом Украины
Европейская правда
2025-05-14T07:28:01Z
У Туреччині затримали десятки студентів через протест проти ісламського проповідника
Европейская правда
2025-05-14T06:58:05Z
За день до перемовин росіяни атакували Україну балістикою та 145 дронами
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T06:51:44Z
Зеленський повідомив, чим обернеться для РФ відмова від припинення вогню
TSN
2025-05-14T06:48:53Z
Психологія російської імперії – брехня, маніпуляції та війна за «мир»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T06:36:15Z
Нардеп Федієнко може піти на підвищення, а Куницький – втратити посаду: законопроєкт
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T06:33:40Z
Поляки розблокували найбільший пункт пропуску на кордоні з Україною
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T06:30:28Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Білоус, якого звинувачують у домаганнях, залишив посаду у Молодому театрі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T07:51:54Z
"Євробачення-2025": коли у фіналі конкурсу виступить Ziferblat і що таке "вибір продюсера"
TSN
2025-05-14T07:33:21Z
Леонардо Ді Капріо зібрався одружуватися з молодшою на 24 роки відомою моделлю — ЗМІ
TSN
2025-05-14T06:51:56Z
Святославу Вакарчуку – 50. Найцікавіше про відомого українського співака
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T06:48:06Z
"Дитяче Євробачення-2025": оголошено дату та місце проведення конкурсу
ТСН
2025-05-14T06:21:30Z
На Євробаченні-2025 несподівано згадали Росію
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T05:21:41Z
"Євробачення-2025": порядок виступів учасників у першому півфіналі та їхні пісні
TSN
2025-05-14T03:59:29Z
Сестра Софії Ротару розкрила, де зараз в Україні живе співачка: "Ми постійно на зв'язку"
TSN
2025-05-14T03:58:48Z
Середній вік — це скільки років: розбираємося в понятті
ТСН
2025-05-14T07:51:06Z
Ексміністр оборони Гриценко похизувався здобутками сина
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T06:01:47Z
Брав участь у визволенні Київської області. Згадаймо Василя Липея
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T06:00:15Z
Яке сьогодні, 14 травня, свято — все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2025-05-14T04:06:12Z
Історик розповів, як в Україні з’явилася гречка: виявляється, цю популярну нині крупу ми їли не завжди
TSN
2025-05-14T03:58:21Z
Папа Римський у першому закордонному турне відвідає Україну - ЗМІ
TSN
2025-05-14T03:58:12Z
Таємниці нацистських архівів: у Аргентині виявили 83 ящики з документами
TSN
2025-05-14T03:58:11Z
Мобілізований відмовився виконати наказ командира та їхати на передову: його покарали
ТСН
2025-05-14T03:58:05Z
"Це не наша робота": у ТЦК розповіли, чому не повинні ловити ухилянтів
TSN
2025-05-14T03:58:00Z
Лікарня «Феофанія» відтепер надає послуги для всіх громадян – голова КМВА
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T07:12:20Z
Кір шалено атакує Київ: з 10 контактних хворіють 9 — де найбільший ризик "підчепити"
ТСН
2025-05-14T03:58:47Z
Головки капусти виростуть великими, міцними й соковитими, якщо посадити поруч ці рослини
ТСН
2025-05-14T03:58:39Z
Ці звички руйнують ваш сон: лікарі назвали найпопулярніші помилки
ТСН
2025-05-14T03:57:46Z
Названо найгірші макарони, які не можна їсти, але їх купують усі
ТСН
2025-05-14T03:57:40Z
Гепатит А лютує у Києві: що відомо та як уберегти себе і дітей
ТСН
2025-05-14T03:57:06Z
Чим обробити полуницю під час цвітіння: захист ягоди без хімії
TSN
2025-05-14T03:57:04Z
У пологовому одночасно завагітніли 14 медсестер
TSN
2025-05-14T03:56:53Z
Люди з інвалідністю: хто має пройти повторний огляд
ТСН
2025-05-14T03:55:53Z
Держстат: у квітні продукти харчування дорожчали вдвічі швидше за індекс споживчих цін
Agravery
2025-05-14T07:51:36Z
ЄС планує підняти тарифи на імпорт з України – FT
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T07:33:12Z
На Житомирщині посіяли більше ріпаку та конопель
AgroPortal
2025-05-14T07:30:12Z
Шмигаль: Очікується, що урожай буде не менше минулорічного
AgroPortal
2025-05-14T07:00:29Z
ЄС готується суттєво обмежити безмитний експорт з України: найбільше постраждає агросектор
TSN
2025-05-14T06:48:49Z
Порти «великої Одеси» перевищили довоєнні обсяги експорту зерна
Agravery
2025-05-14T06:07:44Z
Перемир'я у торговій війні не відновить позиції США на ринку сої Китаю
AgroPortal
2025-05-14T06:00:10Z
"Укрзалізниця" змінює квитки для рейсів між Україною та Польщею
Европейская правда
2025-05-14T05:58:21Z
Український біометан в ЄС: МХП здійснив першу поставку Bio-LNG
Agravery
2025-05-14T05:21:50Z
Війна в Україні: росіяни пішли у наступ на одному із напрямків — воїни ЗСУ відверто розповіли про ситуацію
ТСН
2025-05-14T07:51:48Z
Понад 2,3 тис. компаній зареєстровано у звичайній п’ятиповерхівці у центрі столиці
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T06:33:47Z
Армія РФ атакувала Рівненську область: що відомо про наслідки
ТСН
2025-05-14T06:33:35Z
Народний депутат виявив недоліки нового сервісу реєстрації домашніх тварин у Києві
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T06:09:39Z
Наступ РФ на Дніпропетровщину: Зеленський відповів, чи є загроза
TSN
2025-05-14T06:06:53Z
«Шахеди» атакували Рівненщину: є поранені
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T05:51:10Z
Карта бойових дій в Україні станом на 14 травня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T05:18:23Z
Генштаб оновив дані про втрати РФ: скільки росіян ліквідовано
TSN
2025-05-14T04:48:20Z
Кличко показав енергоефективну 25-поверхівку
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T04:27:04Z
Вночі на Хмельниччині сталися сильні вибухи: що відомо про атаку "Шахедів"
TSN
2025-05-14T07:33:09Z
Біля узбережжя Криту стався землетрус
Европейская правда
2025-05-14T06:42:49Z
Нацполіція проводить масштабну спецоперацію з понад 200 обшуками: що трапилось
TSN
2025-05-14T03:59:36Z
СБУ викрила зрадника, який готував удар по лініях електропередач Рівненської АЕС
ТСН
2025-05-14T03:58:20Z
На Волині чоловік пропонував сестрі дружини секс: він поплатився
ТСН
2025-05-14T03:58:12Z
Підпал будинку британського прем’єра: поліція заарештувала підозрюваного
ТСН
2025-05-14T03:57:53Z
Викрито злочинну організацію, яка займалася секс-експлуатацією жінок: деталі схеми
TSN
2025-05-14T03:57:32Z
На Київщині 34-річний чоловік зґвалтував дівчинку-підлітка: поліція повідомила деталі
TSN
2025-05-14T03:56:39Z
"Продавав" дітей за гроші: в Києві викрито схему ухилення від мобілізації
ТСН
2025-05-14T03:55:58Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
2025-05-12T13:21:48Z
ЄСА надала автовиробникам саме те, про що вони просили
Топ Жир
2025-05-12T13:00:04Z
Електромобілі Hyundai у небезпеці: китайські бренди націлились на ринок Південної Кореї
AutoGeek
2025-05-12T12:48:25Z
Несподівані формати відпочинку: що стає популярним серед багатіїв
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T06:27:48Z
Найпопулярніші фрукти у світі перебувають на межі зникнення: що відомо
TSN
2025-05-14T03:59:04Z
Як відлякати птахів від вишень, черешень та малини: три найкращі способи
ТСН
2025-05-14T03:58:58Z
Нумерологи стверджують, що у ці дати народжуються найпривабливіші жінки: перевір свою
ТСН
2025-05-14T03:58:54Z
Як зберегти редиску від тріщин: основні поради для городників
TSN
2025-05-14T03:58:09Z
Що можна покласти в зелений борщ замість щавлю: смачні альтернативи, які зроблять смак страви ще яскравішим
ТСН
2025-05-14T03:57:51Z
Ці продукти лише зіпсують напій: що в жодному разі не можна додавати в каву
ТСН
2025-05-14T03:57:30Z
Як зробити класичний американський коул слоу — універсальний салат, який ідеально пасує до страв на грилі
ТСН
2025-05-14T03:56:45Z
Чому буряк виростає дрібним і блідим: більшість городників повторюють одну фатальну помилку
ТСН
2025-05-14T03:56:13Z
«Шахтар» – «Динамо»: де та коли дивитися трансляцію фіналу Кубка України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T07:42:30Z
Скандальний російський тенісист поскаржився, що його ображали вболівальники у Римі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T07:30:19Z
50 років тому український футбольний клуб вперше виграв єврокубок
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T07:12:36Z
Український тенісист з Донецька отримав російське громадянство
ТСН
2025-05-14T03:52:17Z
Чемпіонка РФ розплакалася через недопуск російських фігуристів до Олімпіади
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T17:21:02Z
18-річний український тенісист отримав російське громадянство: деталі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T15:27:06Z
Боксер із окупованого Генічеська увійшов до резервного складу юнацької збірної Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T14:42:08Z
Веслувальники з РФ пропустять чемпіонат Європи, бо їх «змушували підписати антиросійську декларацію»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T14:24:18Z
УЄФА назвала арбітрів, які працюватимуть на фіналах єврокубків
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T14:09:34Z
Магнітна буря 13 травня: яка буде її активність
TSN
2025-05-14T05:18:49Z
Як ухвалювати рішення за секунди: техніка від ЦРУ
ТСН
2025-05-14T03:59:19Z
На Марсі виявили "вафлі" та "стільники": вчені припускають сліди давнього життя
ТСН
2025-05-14T03:59:11Z
"Загублене море" під США: як школяр натрапив на озеро, яке не може дослідити навіть наука
ТСН
2025-05-14T03:58:13Z
У США знайшли мумію з "людськими руками": вчені досі не можуть встановити, хто це
TSN
2025-05-14T03:57:35Z
Вчені шоковані: динозаври жили в Антарктиці
ТСН
2025-05-14T03:56:51Z
Що відбувається з тілом після смерті: вчені зафіксували загадкове явище
ТСН
2025-05-14T03:56:34Z
Весь час помилялися: вчені з’ясували, яка планета насправді найближча до Землі
ТСН
2025-05-14T03:56:23Z
Ці шість помилок під час прибирання пилососом псують техніку і роблять вашу оселю бруднішою
ТСН
2025-05-14T03:53:10Z