MY.UAНовини
Що потрібно знати українським продюсерам, які хочуть отримати гроші від Eurimages
Що потрібно знати українським продюсерам, які хочуть отримати гроші від Eurimages

Що потрібно знати українським продюсерам, які хочуть отримати гроші від Eurimages

16 квітня закінчується прийом заявок для участі в конкурсі на отримання фінансування від Європейського фонду підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів Eurimages («Єврімаж»).

Він стане першим, на який українські продюсери зможуть подавати кінопроєкти.

«Детектор медіа» розпитав Володимира Яценка та Сергія Зленка, яких призначили представником і заступником представника України в Раді правління Фонду, про особливості роботи Eurimages.

– Володимире, кожна країна робить внесок у Фонд, скільки цього року сплатила Україна?.

Володимир Яценко: На жаль, Україна ще не сплатила внесок у зв’язку з єдиною проблемою всієї української кіноіндустрії: досі не затверджено паспорт бюджетної програми за напрямком державної підтримки кінематографії, а отже не може бути здійснений платіж по внеску України до Eurimages.

– Скільки ми маємо сплатити цього року?.

Я.: Розмір внеску встановлюється індивідуально для кожної країни.

Внесок для України був розрахований 2019 року, а оскільки формально ми приєдналися лише цього року, у 2020 році це буде інша сума.

Думаю, що точно стане відомо після затвердження паспорта бюджетної програми.

– Що може відбутися, якщо Україна зараз не зробить цього внеску? Чи зможуть наші кіновиробники тоді подаватися на найближчий конкурс, дедлайн подачі документів на який закінчується 16 квітня?.

Я.: На дедлайни це точно не вплине.

Варто подаватися й не зволікати.

Найперше й найближче за часом, що важливо, — це голосування.

Оскільки Eurimages — це Фонд, а Рада правління представляє інтереси країн, які зробили внески у Фонд, то голос країни при прийнятті рішення прив’язаний до сплаченого внеску.

За правилами Eurimages, при голосуванні окрім простої більшості голосів також важливо, щоб була ще й більшість «капіталу», тобто обов’язково мають бути голоси країн, внески яких становлять більше 50 % до Фонду.

Іншими словами, є ризик, що без сплати внеску не буде врахований голос України при ухваленні рішень.

Про подальші наслідки поки що давайте не говорити, сподіваюся, що внесок буде сплачений при першій же нагоді.

– Сергію, скільки конкурсів на рік проводить Eurimages?.

Сергій Зленко: Фонд здійснює підтримку за кількома напрямками.

По копродукції — цього року передбачено чотири конкурси, один уже минув у березні.

– Скільки ще має відбутися цього року?.

З.: Перший конкурс ще в процесі, по ньому закінчилися дедлайни подачі документів, проте ще не визначені переможці.

Голосування по ним мало відбутися в Загребі із 17 по 20 березня.

Але у зв’язку з пандемією Covid-19 процедура буде змінена на дистанційну, про що буде повідомлено додатково.

По наступних трьох конкурсах такі дедлайни подачі документів: 16 квітня, 25 серпня й 20 жовтня.

– Володимире, хто може подаватися на конкурс?.

Я.: Фінансова підтримка надається лише виробникам (продюсерам), що є фізичними чи юридичними особами, які здійснюють свою діяльність за законодавством однієї з країн — учасниць Фонду й основна діяльність яких полягає у створенні кінематографічних творів.

Такі компанії мають бути незалежними від державних чи приватних організацій телерадіомовлення.

Незалежним вважається продакшен, менше 25 % статутного капіталу якого складає частка одного мовника й менше 50 %, якщо у статутному капіталі беруть участь кілька мовників.

– Сергію, як відбувається подача і сам конкурс?.

З.: Відповідно до дедлайну заповнюється онлайн-форма.

Після чого обов’язково треба сконтактувати з національним представником, тобто з Володимиром чи зі мною.

Далі проєкти оцінює секретаріат Eurimages на відповідність критеріям.

Тут рекомендуємо весь час бути на зв’язку й оперативно відповідати на можливі уточнювальні e-мейли в максимально стислі строки (протягом доби).

Після чого проєкти, визнані секретаріатом придатними, оцінюються радою правління Eurimages, для цього залучаються професійні незалежні читачі сценаріїв.

– Який загальний бюджет найближчого конкурсу?.

З.: Загальний річний бюджет Eurimages становить 26 мільйонів євро.

Щодо розподілу по конкурсах інформації немає.

Щодо кожної сесії бюджет приймається радою, але ця інформація конфіденційна.

– Чи є якісь обмеження щодо суми, яку можна отримати на один проєкт?.

З.: Фінансова підтримка не має перевищувати 17 % загальної вартості виробництва фільму, а у випадку з документальними — 25 % від бюджету стрічки.

Але за будь-яких умов Eurimages надає не більше 500 тис.

євро на проєкт.

– Які є умови подачі на конкурс? На якій стадії виробництва має бути проєкт? Які країни мають бути залучені у виробництво?.

З.: Умови зазначали в попередніх питаннях.

Стадія проєкту — це щонайменше закінчений етап препродакшену.

Також це можуть бути «works in progress»: у такому випадку проєкт вважається придатним лише у випадку, якщо до дня засідання ради правління було здійснено не більше ніж 50 % зйомок / анімації від загальної кількості, а в документальних фільмів — не більше 80 %.

Подані проєкти мають бути копродукціями принаймні двох незалежних виробників, вони мають бути створені в різних державах — членах Фонду, з яких хоча б одна є державою — членом Ради Європи.

– Володимире, чи зможуть молоді продюсери та режисери, а також невеликі продакшен-компанії подавати проєкти, чи це прерогатива великих гравців ринку?.

Я.: Якщо продакшен-компанія відповідає вимогам, встановленим правилами, здатна знайти копродюсера, а також підібрати команду з достойною фільмографією, то вона може подавати проєкт на Eurimages.

Стосовно позиції режисера варто враховувати, що режисер має окрему оцінку в загальній оцінці проєкту, тому, очевидно, мають бути реалізовані проєкти, за які режисер може розраховувати на певні бали.

– Про що має розповідати майбутній фільм, щоб мати великі шанси отримати підтримку від Фонду? Які теми зараз є актуальними для Фонду?.

Я.: Рішення, що ухвалюються радою правління, приймають представники з кожної країни (окрім залучених до реалізації цього проєкту), які оцінюють їх, виходячи з цілей Фонду й відповідно до таких критеріїв:.

якість та оригінальність сценарію;.

бачення та стиль режисера;.

внесок залученої команди та рівень художньо-технічного співробітництва;.

погодженість та рівень підтвердженого фінансування;.

потенціал поширення (фестивалі, дистрибуція, аудиторія);.

дотримання цінностей та цілей Ради Європи.

Варто зазначити, що останній критерій «дотримання цінностей та цілей Ради Європи» був внесений лише цього року, тому на нього буде звертатися особлива увага.

– Сергію, на яких умовах Eurimages видає кошти? Чи потрібно їх повертати Фонду?.

З.: Фонд надає фінансування за умови, якщо наявне щонайменше 50 % фінансування в кожній із країн-виробників, яке має бути документально підтвердженим.

Наприклад, якщо загальний бюджет майбутнього фільму становить 10 млн євро, а умови фінансування між двома копродюсерами передбачають 5 млн євро з однієї сторони та 4,5 млн євро — з іншої.

У такому випадку і перший, і другий продюсери мусять мати, відповідно, підтверджені 2,5 млн перший і 2,25 млн другий.

Фінансова підтримка надається у вигляді умовно поверненого безвідсоткового кредиту.

Фінансова підтримка надається кожному співвиробнику відповідно до його частки участі в копродукції.

Оплата здійснюється трьома частинам за умови виконання поставлених вимог: перший внесок — 60 %, другий — 20 %, третій — 20 %.

Сума підтримки підлягає поверненню з першого євро будь-яких продажів фільму.

Окремо хочемо звернути увагу, що умови фінансування, оплат та повернення надзвичайно детальні та з великою кількістю нюансів.

Наполегливо рекомендуємо заявникам ці частини правил вивчити максимально докладно, адже порушення фінансової дисципліни може стати підставою для відмови в участі в наступних конкурсах.

– Чи можуть у конкурсі брати участь ігрові, документальні, анімаційні стрічки?.

З.: У конкурсі кінокопродукції можуть брати участь проєкти повнометражних художніх, анімаційних та документальних фільмів із мінімальною тривалістю 70 хв, призначенні для кінотеатрального релізу.

– Чи всі програми й конкурси для України є нині доступними для участі?.

З.: Так.

Для України доступна подача на конкурси кінокопродукції.

А також, оскільки Україна не має доступу до відповідного механізму підтримки програми Creative Europe Media, учасники з України можуть подати заявку на підтримку кінотеатрів.

– Який його розмір?.

З.: Максимальний розмір підтримки одного кінотеатру становить до 15 тис.

євро на рік.

У Eurimages розроблений детальний перелік умов, які мають бути дотримані, враховуючи, як формується розмір підтримки.

Зокрема, має значення й дата відкриття, й кількість місць та залів, і загальна кількість сеансів на рік, кількість відвідувачів, ну й головне — кількість сеансів «кваліфікованих» фільмів.

«Кваліфікованими» фільмами є ті, які вироблені у країнах-учасниках Eurimages, серед яких має бути певний відсоток знятих за підтримки Фонду.

– Володимире, які функції покладені на вас та Сергія Зленка?.

Я.: Окрім функцій визначення переможців (із наступного конкурсу Україна повноцінно голосуватиме на рівних з іншими країнами за всі проєкти) — національні представники також представляють інтереси заявників своєї країни на засіданнях Ради правління й надають консультації національним виробникам щодо підготовки документів до подачі.

Європейський фонд підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів Eurimages створений при Раді Європі, надає фінансову допомогу на створення копродукційних фільмів.

У грудні 2019 року Верховна Рада України ухвалила закон про приєднання України до Eurimages.

Натепер членами Фонду є: Австрія, Албанія, Бельгія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Вірменія, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Північна Македонія, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Угорщина, Україна, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Чорногорія, Швейцарія, Швеція, а також асоційовані члени: Канада та Аргентина.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Як ще можна використовувати кнопку "Дія" на iPhone: стандартні та несподівані способи
InternetUA
2025-02-25T05:01:48Z
Нейромережа Gemini від Google може з'явитися на iPhone
InternetUA
2025-02-25T03:04:05Z
Apple планує інтегрувати 5G-модеми у свої чипи, але чекати доведеться довго
InternetUA
2025-02-25T03:03:09Z
Спосіб доступу до Gmail змінять для мільйонів користувачів
УкраинФорм
2025-02-25T02:33:56Z
Hubble показав туманність Вуаль у сузір’ї Лебедя
УкраинФорм
2025-02-25T01:36:14Z
Microsoft більше не орендуватиме дата-центри для ШІ-обчислень
InternetUA
2025-02-25T01:01:57Z
Сонце змінило колір: вчені пояснили рідкісне явище
TSN
2025-02-24T21:51:59Z
Проникла в римський пантеон: в Іспанії археологи випадково виявили сліди релігійного культу
Фокус
2025-02-24T21:45:32Z
Т-1000 з "Термінатора 2" з’явиться в Mortal Kombat 1 разом із новим бійцем
24tv
2025-02-24T21:42:20Z
Гороскоп Таро на сьогодні, 25 лютого: це буде непростий день для всіх знаків Зодіаку
Политека
2025-02-25T05:03:45Z
Бур'яни "зникнуть назавжди": садівник поділився хитрим, але простим секретом
GlavRed
2025-02-25T04:27:26Z
Непросте IQ-завдання: знайдіть 3 відмінності в картинках із цуценям за 19 секунд
GlavRed
2025-02-25T04:27:12Z
Так снідали предки: як швидко приготувати ліниві вареники і як страва називалася раніше
24tv
2025-02-25T04:06:28Z
Ретро Венера 1 березня - 12 квітня: Рибам - проблеми з грошима, Овнам - мрії
GlavRed
2025-02-25T01:27:28Z
Як прибрати подряпини зі скла: 4 безвідмовних способи
GlavRed
2025-02-25T00:27:13Z
Кращі за класичні: готуємо голубці з новою начинкою – цікавий замінник м'яса
24tv
2025-02-24T23:06:38Z
Не повірите, поки не спробуєте: як зварити буряк за 10 хвилин – оригінальний спосіб
24tv
2025-02-24T22:00:58Z
Ейфелеву вежу у Парижі сьогодні підсвітили жовтим і синім
УкраинФорм
2025-02-24T21:18:16Z
У Київській області на тлі ракетної атаки російських стратегів пролунав вибух
ZN UA
2025-02-25T04:42:55Z
Ворог вночі атакував Київщину: є постраждала, а також руйнування
24tv
2025-02-25T04:27:21Z
У Сумах через нічну атаку "Шахедів" пошкоджено житловий будинок: що відомо
Фокус
2025-02-25T04:03:52Z
У Миколаєві ліквідували масштабне підпільне виробництво алкоголю з мільйонними прибутками
УкраинФорм
2025-02-25T03:45:01Z
Військовослужбовцю РФ оголосили підозру у сексуальному насильстві над жінкою та її донькою на Херсонщині
УкраинФорм
2025-02-25T03:09:02Z
Видурюють гроші у близьких військових: у прокуратурі попередили українців
Политека
2025-02-25T03:00:21Z
Військового із Сум викрили на привласненні приладів нічного бачення та бінокулярів на понад ₴4,5 мільйона
УкраинФорм
2025-02-25T02:54:50Z
У Сумах вночі пролунав вибух — ЗМІ
TSN
2025-02-25T02:51:07Z
У Сумах, Харкові та на Київщині пролунали вибухи: триває атака "шахедів" на Україну
ZN UA
2025-02-25T02:37:04Z
Український футболіст Довбик може змінити клуб в Італії – ЗМІ
ZN UA
2025-02-24T23:37:53Z
Галатасарай — Фенербахче 0:0 Відео найкращих моментів та огляд матчу Суперліги
Football.ua
2025-02-24T22:46:26Z
Шастал: Важко вриватися в чемпіонат проти такого суперника, як Шахтар
Football.ua
2025-02-24T22:25:20Z
Рома без Довбика розгромила Монцу
Football.ua
2025-02-24T22:15:24Z
Севілья на останніх хвилинах втратила перемогу проти Мальорки
Football.ua
2025-02-24T22:01:48Z
Шахтар — Лівий Берег 1:0 Відео гола та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2025-02-24T21:33:39Z
Два бразильські клуби хотіли орендувати Егіналду в Шахтаря
Football.ua
2025-02-24T21:25:47Z
Первак: Тримали Шахтар в напрузі майже до кінця
Football.ua
2025-02-24T21:00:39Z
Їлдиз зацікавив Барселону — ЗМІ
Football.ua
2025-02-24T20:54:44Z
Яка ситуація з якістю повітря в Києві: дані SaveEcoBot
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T05:03:41Z
Один ракетоносій РФ залишається у Чорному морі
УкраинФорм
2025-02-25T04:42:31Z
Морози до -14 градусів: синоптики розповіли, яку погоду чекати у вівторок
Политека
2025-02-25T04:30:12Z
Атака дронів на Київщину: з’явились фото наслідків
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T04:24:49Z
У деяких областях України очікується сніг: погода на 25 лютого
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T03:54:59Z
Ворог атакував по всьому фронту від Курщини до Херсонщини: як змінилася лінія фронту – карти ISW
24tv
2025-02-25T03:51:54Z
Робота, блокпост та паспортний сервіс: у яких місцях найчастіше видають повістки
Знай
2025-02-25T03:30:48Z
На Черкащині за тиждень на чверть зросла кількість хворих на грип та ГРВІ, двоє померлих - ОДА
УкраинФорм
2025-02-25T03:21:54Z
«Дорога життя»: у якому стані шлях евакуації з Покровського напрямку
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T03:21:23Z
Борис Джонсон розписався у книгах у магазині «Книгарня Є»: примірники розкупили за 20 хвилин
Комсомольская правда
2025-02-25T05:01:05Z
10 найбільш продаваних чоловічих парфумів у світі: деякі позиції вас здивують
24tv
2025-02-25T04:09:47Z
У Відні знову підсвітили «Ворота героїв» в українські кольори
УкраинФорм
2025-02-25T01:48:39Z
На концерті співачки-путіністки Олени Ваєнги померла фанатка
GlavRed
2025-02-25T00:27:14Z
Яке взуття купити на весну 2025: підказки фешн-блогерів
GlavRed
2025-02-24T23:27:18Z
MOLODI розкрили ім'я відомого співака, який покинув гурт: "Нам було трохи образливо"
24tv
2025-02-24T22:36:51Z
Мода 2025 року – що носити, щоб бути в тренді цього сезону
GlavRed
2025-02-24T22:27:31Z
Алла Пугачова публічно висловилася про Крістіну Орбакайте - причина
GlavRed
2025-02-24T21:27:30Z
Померла американська соул-співачка Роберта Флек
УкраинФорм
2025-02-24T21:06:50Z
25 лютого – яке церковне свято: чому сьогодні не можна лягати спати вдень
24tv
2025-02-25T05:00:37Z
Настоятелів двох храмів УПЦ МП викрили на вихвалянні Путіна та антисемітизмі
УкраинФорм
2025-02-25T04:54:16Z
Найтепліші привітання з Днем ангела Тараса 2025: гарні слова у прозі й віршах
24tv
2025-02-25T04:36:22Z
Що означає вислів "лихий на їжу": лише одиниці пояснять значення
GlavRed
2025-02-25T04:27:19Z
З Днем ангела Тараса 2025: найщиріші привітання у картинках з іменинами
24tv
2025-02-25T04:06:03Z
Росія підняла у повітря стратегічну авіацію, попередньо - відбулися пуски крилатих ракет
УкраинФорм
2025-02-25T03:30:11Z
Як заощадити на електриці в умовах зимових холодів: 3 простих поради для українців
Знай
2025-02-25T03:12:27Z
У школах на ТОТ дерев’яні автомати у військових кабінетах міняють на справжні - правозахисники
УкраинФорм
2025-02-25T02:33:50Z
Війна вкрала дитинство: як Україна бореться за майбутнє своїх дітей
Хвиля
2025-02-25T02:12:37Z
Більшість забуває: чому потрібно знімати каблучку перед тим, як лягати спати
GlavRed
2025-02-25T04:27:04Z
Українці почали отримувати повідомлення з Електронної системи охорони здоров’я через Viber
InternetUA
2025-02-25T04:01:51Z
Весняна обрізка дерев: не пропустіть ці дні, аби гілки гнулися від плодів
24tv
2025-02-24T20:36:08Z
ВООЗ повідомила, на які хвороби найчастіше скаржаться українці
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T19:06:48Z
Аналіз на непереносимість лактози: як відбувається та кому потрібен
24tv
2025-02-24T18:18:02Z
Як зберегти жіноче здоров’я
360ua.news
2025-02-24T18:06:50Z
Вилікувати чи зрізати: смола на плодових деревах – як боротися
GlavRed
2025-02-24T17:27:38Z
Стало відомо, яке найкорисніше м’ясо в світі
AgroNews
2025-02-24T17:21:32Z
Ви б ніколи не здогадались: дієтологи розповіли про 7 найкорисніших круп
24tv
2025-02-24T16:51:38Z
Озвучено оновлені ціни на моркву в Україні
AgroNews
2025-02-25T05:03:46Z
Від заяви до виплати: як ВПО отримати субсидію на оренду житла
Хвиля
2025-02-25T04:45:19Z
Тарифи зростають, борги множаться: українці на межі виживання – субсидії не рятують
Знай
2025-02-25T04:30:15Z
Вартість печериць сильно відрізняється: порівняння цін в Auchan, Novus, Megamarket та Metro
Хвиля
2025-02-25T04:24:38Z
Коли біотехнологія на боці аграрія: як завдяки інноваційним продуктам забезпечити урожайність зернових
AgroPortal
2025-02-25T04:00:44Z
Пенсія для тих, хто отримував мінімальну зарплату: якими будуть виплати у 2025 році
Политека
2025-02-25T04:00:31Z
Україна відновила половину енергопотужностей – глава Міненерго
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T02:24:46Z
Пенсія держслужбовців в Україні: скільки отримують та як змінилася ситуація в 2025 році
Политека
2025-02-25T01:30:59Z
Нові перспективи для технологічного бізнесу: уряд розширив можливості R&D в Дія.City
Хвиля
2025-02-25T00:30:47Z
Водіям загрожує штраф за найпоширенішу звичку: як уникнути
Хвиля
2025-02-25T04:03:20Z
Стиль водіння, який "вбиває" мотор авто: експерт спростував поширену думку
ТСН
2025-02-24T20:33:19Z
Audi A6 шостого покоління
360ua.news
2025-02-24T20:18:17Z
Компанія Volvo Trucks вперше лідирує на ринку Європи
AutoCentre
2025-02-24T19:04:14Z
Гуру водіння обіцяє ідеальне паралельне паркування з допомогою цього 20-секундного трюку
24tv
2025-02-24T18:51:30Z
Ексклюзив за ціною суперкара: представлено найдорожчий у світі мотоцикл
Фокус
2025-02-24T17:33:04Z
Bathurst 12 Hour – як пройшов марафон для пілотів КЦА ФАУ
AutoCentre
2025-02-24T16:45:47Z
Діджиталізація замість бійок: Tesla запускає довговочікувану електронну чергу на станціях Supercharger
ITC
2025-02-24T16:31:40Z
Jeep Wrangler отримав спортивну модифікацію Speedster для любителів бездоріжжя
360ua.news
2025-02-24T16:00:53Z
Росія атакувала ракетами та "Шахедами" Україну: хронологія 1098 дня війни
24tv
2025-02-25T04:51:23Z
Ворожа атака дронами та заява Трампа щодо РФ: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T04:51:18Z
Святослав Дубина про риторику Трампа щодо російсько-української війни: «Це все від лукавого»
Политека
2025-02-25T04:48:05Z
Буданов спрогнозував, що буде у разі повного захоплення України
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T04:45:12Z
Припинення вогню до Великодня: експерт пояснив, чи зупинить Кремль бої у квітні
GlavRed
2025-02-25T04:27:45Z
Росія здійснює масовану ракетну атаку на Україну
TSN
2025-02-25T04:21:51Z
Відтепер діяльність музеїв на ТОТ проходитиме під наглядом ФСБ - ЦНС
УкраинФорм
2025-02-25T04:12:27Z
Китай не буде за цим спокійно спостерігати: між Пекіном і Кремлем може спалахнути конфлікт
24tv
2025-02-25T03:36:48Z
Трамп дозволив використовувати американську зброю з порушенням гуманітарного права – WP
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T02:51:50Z