MY.UAНовини
Що потрібно знати українським продюсерам, які хочуть отримати гроші від Eurimages
Що потрібно знати українським продюсерам, які хочуть отримати гроші від Eurimages

Що потрібно знати українським продюсерам, які хочуть отримати гроші від Eurimages

16 квітня закінчується прийом заявок для участі в конкурсі на отримання фінансування від Європейського фонду підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів Eurimages («Єврімаж»).

Він стане першим, на який українські продюсери зможуть подавати кінопроєкти.

«Детектор медіа» розпитав Володимира Яценка та Сергія Зленка, яких призначили представником і заступником представника України в Раді правління Фонду, про особливості роботи Eurimages.

– Володимире, кожна країна робить внесок у Фонд, скільки цього року сплатила Україна?.

Володимир Яценко: На жаль, Україна ще не сплатила внесок у зв’язку з єдиною проблемою всієї української кіноіндустрії: досі не затверджено паспорт бюджетної програми за напрямком державної підтримки кінематографії, а отже не може бути здійснений платіж по внеску України до Eurimages.

– Скільки ми маємо сплатити цього року?.

Я.: Розмір внеску встановлюється індивідуально для кожної країни.

Внесок для України був розрахований 2019 року, а оскільки формально ми приєдналися лише цього року, у 2020 році це буде інша сума.

Думаю, що точно стане відомо після затвердження паспорта бюджетної програми.

– Що може відбутися, якщо Україна зараз не зробить цього внеску? Чи зможуть наші кіновиробники тоді подаватися на найближчий конкурс, дедлайн подачі документів на який закінчується 16 квітня?.

Я.: На дедлайни це точно не вплине.

Варто подаватися й не зволікати.

Найперше й найближче за часом, що важливо, — це голосування.

Оскільки Eurimages — це Фонд, а Рада правління представляє інтереси країн, які зробили внески у Фонд, то голос країни при прийнятті рішення прив’язаний до сплаченого внеску.

За правилами Eurimages, при голосуванні окрім простої більшості голосів також важливо, щоб була ще й більшість «капіталу», тобто обов’язково мають бути голоси країн, внески яких становлять більше 50 % до Фонду.

Іншими словами, є ризик, що без сплати внеску не буде врахований голос України при ухваленні рішень.

Про подальші наслідки поки що давайте не говорити, сподіваюся, що внесок буде сплачений при першій же нагоді.

– Сергію, скільки конкурсів на рік проводить Eurimages?.

Сергій Зленко: Фонд здійснює підтримку за кількома напрямками.

По копродукції — цього року передбачено чотири конкурси, один уже минув у березні.

– Скільки ще має відбутися цього року?.

З.: Перший конкурс ще в процесі, по ньому закінчилися дедлайни подачі документів, проте ще не визначені переможці.

Голосування по ним мало відбутися в Загребі із 17 по 20 березня.

Але у зв’язку з пандемією Covid-19 процедура буде змінена на дистанційну, про що буде повідомлено додатково.

По наступних трьох конкурсах такі дедлайни подачі документів: 16 квітня, 25 серпня й 20 жовтня.

– Володимире, хто може подаватися на конкурс?.

Я.: Фінансова підтримка надається лише виробникам (продюсерам), що є фізичними чи юридичними особами, які здійснюють свою діяльність за законодавством однієї з країн — учасниць Фонду й основна діяльність яких полягає у створенні кінематографічних творів.

Такі компанії мають бути незалежними від державних чи приватних організацій телерадіомовлення.

Незалежним вважається продакшен, менше 25 % статутного капіталу якого складає частка одного мовника й менше 50 %, якщо у статутному капіталі беруть участь кілька мовників.

– Сергію, як відбувається подача і сам конкурс?.

З.: Відповідно до дедлайну заповнюється онлайн-форма.

Після чого обов’язково треба сконтактувати з національним представником, тобто з Володимиром чи зі мною.

Далі проєкти оцінює секретаріат Eurimages на відповідність критеріям.

Тут рекомендуємо весь час бути на зв’язку й оперативно відповідати на можливі уточнювальні e-мейли в максимально стислі строки (протягом доби).

Після чого проєкти, визнані секретаріатом придатними, оцінюються радою правління Eurimages, для цього залучаються професійні незалежні читачі сценаріїв.

– Який загальний бюджет найближчого конкурсу?.

З.: Загальний річний бюджет Eurimages становить 26 мільйонів євро.

Щодо розподілу по конкурсах інформації немає.

Щодо кожної сесії бюджет приймається радою, але ця інформація конфіденційна.

– Чи є якісь обмеження щодо суми, яку можна отримати на один проєкт?.

З.: Фінансова підтримка не має перевищувати 17 % загальної вартості виробництва фільму, а у випадку з документальними — 25 % від бюджету стрічки.

Але за будь-яких умов Eurimages надає не більше 500 тис.

євро на проєкт.

– Які є умови подачі на конкурс? На якій стадії виробництва має бути проєкт? Які країни мають бути залучені у виробництво?.

З.: Умови зазначали в попередніх питаннях.

Стадія проєкту — це щонайменше закінчений етап препродакшену.

Також це можуть бути «works in progress»: у такому випадку проєкт вважається придатним лише у випадку, якщо до дня засідання ради правління було здійснено не більше ніж 50 % зйомок / анімації від загальної кількості, а в документальних фільмів — не більше 80 %.

Подані проєкти мають бути копродукціями принаймні двох незалежних виробників, вони мають бути створені в різних державах — членах Фонду, з яких хоча б одна є державою — членом Ради Європи.

– Володимире, чи зможуть молоді продюсери та режисери, а також невеликі продакшен-компанії подавати проєкти, чи це прерогатива великих гравців ринку?.

Я.: Якщо продакшен-компанія відповідає вимогам, встановленим правилами, здатна знайти копродюсера, а також підібрати команду з достойною фільмографією, то вона може подавати проєкт на Eurimages.

Стосовно позиції режисера варто враховувати, що режисер має окрему оцінку в загальній оцінці проєкту, тому, очевидно, мають бути реалізовані проєкти, за які режисер може розраховувати на певні бали.

– Про що має розповідати майбутній фільм, щоб мати великі шанси отримати підтримку від Фонду? Які теми зараз є актуальними для Фонду?.

Я.: Рішення, що ухвалюються радою правління, приймають представники з кожної країни (окрім залучених до реалізації цього проєкту), які оцінюють їх, виходячи з цілей Фонду й відповідно до таких критеріїв:.

якість та оригінальність сценарію;.

бачення та стиль режисера;.

внесок залученої команди та рівень художньо-технічного співробітництва;.

погодженість та рівень підтвердженого фінансування;.

потенціал поширення (фестивалі, дистрибуція, аудиторія);.

дотримання цінностей та цілей Ради Європи.

Варто зазначити, що останній критерій «дотримання цінностей та цілей Ради Європи» був внесений лише цього року, тому на нього буде звертатися особлива увага.

– Сергію, на яких умовах Eurimages видає кошти? Чи потрібно їх повертати Фонду?.

З.: Фонд надає фінансування за умови, якщо наявне щонайменше 50 % фінансування в кожній із країн-виробників, яке має бути документально підтвердженим.

Наприклад, якщо загальний бюджет майбутнього фільму становить 10 млн євро, а умови фінансування між двома копродюсерами передбачають 5 млн євро з однієї сторони та 4,5 млн євро — з іншої.

У такому випадку і перший, і другий продюсери мусять мати, відповідно, підтверджені 2,5 млн перший і 2,25 млн другий.

Фінансова підтримка надається у вигляді умовно поверненого безвідсоткового кредиту.

Фінансова підтримка надається кожному співвиробнику відповідно до його частки участі в копродукції.

Оплата здійснюється трьома частинам за умови виконання поставлених вимог: перший внесок — 60 %, другий — 20 %, третій — 20 %.

Сума підтримки підлягає поверненню з першого євро будь-яких продажів фільму.

Окремо хочемо звернути увагу, що умови фінансування, оплат та повернення надзвичайно детальні та з великою кількістю нюансів.

Наполегливо рекомендуємо заявникам ці частини правил вивчити максимально докладно, адже порушення фінансової дисципліни може стати підставою для відмови в участі в наступних конкурсах.

– Чи можуть у конкурсі брати участь ігрові, документальні, анімаційні стрічки?.

З.: У конкурсі кінокопродукції можуть брати участь проєкти повнометражних художніх, анімаційних та документальних фільмів із мінімальною тривалістю 70 хв, призначенні для кінотеатрального релізу.

– Чи всі програми й конкурси для України є нині доступними для участі?.

З.: Так.

Для України доступна подача на конкурси кінокопродукції.

А також, оскільки Україна не має доступу до відповідного механізму підтримки програми Creative Europe Media, учасники з України можуть подати заявку на підтримку кінотеатрів.

– Який його розмір?.

З.: Максимальний розмір підтримки одного кінотеатру становить до 15 тис.

євро на рік.

У Eurimages розроблений детальний перелік умов, які мають бути дотримані, враховуючи, як формується розмір підтримки.

Зокрема, має значення й дата відкриття, й кількість місць та залів, і загальна кількість сеансів на рік, кількість відвідувачів, ну й головне — кількість сеансів «кваліфікованих» фільмів.

«Кваліфікованими» фільмами є ті, які вироблені у країнах-учасниках Eurimages, серед яких має бути певний відсоток знятих за підтримки Фонду.

– Володимире, які функції покладені на вас та Сергія Зленка?.

Я.: Окрім функцій визначення переможців (із наступного конкурсу Україна повноцінно голосуватиме на рівних з іншими країнами за всі проєкти) — національні представники також представляють інтереси заявників своєї країни на засіданнях Ради правління й надають консультації національним виробникам щодо підготовки документів до подачі.

Європейський фонд підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів Eurimages створений при Раді Європі, надає фінансову допомогу на створення копродукційних фільмів.

У грудні 2019 року Верховна Рада України ухвалила закон про приєднання України до Eurimages.

Натепер членами Фонду є: Австрія, Албанія, Бельгія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Вірменія, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Північна Македонія, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Угорщина, Україна, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Чорногорія, Швейцарія, Швеція, а також асоційовані члени: Канада та Аргентина.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Втрати армії РФ у квітні 2025: ЗСУ ліквідували понад 35 тис. окупантів
Факти ICTV
2025-05-01T13:39:11Z
Флот НАТО збирається біля Шотландії: розпочинається підготовка до масштабних навчань Formidable Shield
InternetUA
2025-05-01T13:37:38Z
Скільки коштує навчання в Словаччині для українців: що потрібно знати абітурієнту
24tv
2025-05-01T13:36:52Z
Більше трьох десятиліть без паспорта: у Хотині чоловік нарешті отримав український паспорт
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T13:33:10Z
У радіоконкурсі Нацради перемогли «Чемпіон», «Ми – Україна» , «Перець Галичина» «NovaLine» та радіо «Тавра» та «Люксу»
Детектор М
2025-05-01T13:31:24Z
Розкриті технічні характеристики німецьких бойових панцерників Marder 1A3
InternetUA
2025-05-01T13:31:06Z
Афіни розглядають обмеження на використання електросамокатів
Европейская правда
2025-05-01T13:31:02Z
Українці масово скаржаться на порушення під час мобілізації
360ua.news
2025-05-01T13:30:43Z
Ставки букмекерів на Євробачення 2025: хто фаворит, хто аутсайдер і де Україна
Факти ICTV
2025-05-01T13:21:45Z
Сценаристка Марія Руденко зніматиме свій перший художній фільм про українських біженців в Іспанії
Детектор М
2025-05-01T13:21:08Z
ComAutoTrans 2025: на виставці дебютують цікаві комерційні електромобілі
AutoCentre
2025-05-01T13:16:37Z
Бабуся та онука створюють парні виходи: неймовірні образи 81-річної львів'янки Арети
24tv
2025-05-01T13:15:41Z
Ультрасучасно та стильно: освітлення в одній із кімнат Енн Гетевей створює розкішну атмосферу
24tv
2025-05-01T13:15:26Z
«Крик „Путін — х*йло“ був імпровізацією»: Марина Кошкіна про фільм «Дві сестри» і ціну успіху
Вива
2025-05-01T13:12:37Z
Фентезі-шоу «Вартові мрій» розпочинає всеукраїнський тур: детальна програма
GlavRed
2025-05-01T13:09:30Z
Дженна Ортега мріє зняти фільм за власним сценарієм
360ua.news
2025-05-01T13:00:43Z
"Мені подобалось" - Олена Кравець розказала, як робила пародію на Винника
Gazeta UA
2025-05-01T12:54:05Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Стерненко заявив, що його поранили й нападницю затримала СБУ
Комсомольская правда
2025-05-01T13:39:27Z
Зеленський запровадив санкції проти Арестовича, Азарова і Новатек: що відомо
Факти ICTV
2025-05-01T13:39:07Z
Між мирними пропозиціями України та Росії існує "дуже велика прірва", – Венс
24tv
2025-05-01T13:36:26Z
На акції антиукраїнського кандидата в президенти Польщі зірвали з мерії прапор України
Европейская правда
2025-05-01T13:36:23Z
Мир за 100 днів: Адміністрація Трампа встановила новий термін для мирної угоди між Росією та Україною
Vlasti
2025-05-01T13:27:16Z
На тлі ядерних перемовин Гегсет пригрозив Ірану за підтримку хуситів
ZN UA
2025-05-01T13:27:14Z
Суд залишив під вартою нардепа Шевченка
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T13:24:28Z
У Стамбулі затримали 400 осіб за спробу пройти маршем у День праці
Европейская правда
2025-05-01T13:19:58Z
Тарифи на газ, воду та електроенергію з 1 травня: що змінилося для українців
24tv
2025-05-01T13:39:03Z
Вартість міжнародних облігацій України зросла після угоди з США щодо копалин
Факти ICTV
2025-05-01T13:34:49Z
Долар США перетнув важливу психологічну позначку
24tv
2025-05-01T13:30:31Z
Ціна на популярний продукт "злетіла до небес": скільки українцям доведеться платити
GlavRed
2025-05-01T13:25:48Z
Бізнес у квітні послабив оцінки своєї економічної діяльності - Нацбанк
УкраинФорм
2025-05-01T13:16:50Z
"Нафтогаз" у 2024 році суттєво збільшив прибуток від видобутку
24tv
2025-05-01T13:15:28Z
Березень став найуспішнішим місяцем для ІТ-експорту України у 2025-му
24tv
2025-05-01T13:12:55Z
Підвищення тарифів на електроенергію з 1 травня у Запоріжжі: кого змусять платити більше
Политека
2025-05-01T13:01:27Z
Рада директорів Tesla шукає нового гендиректора, який змінить Маска, - WSJ
InternetUA
2025-05-01T12:58:40Z
Кому шкідлива кориця: експерти розповіли, чим небезпечна популярна спеція
GlavRed
2025-05-01T13:39:06Z
Для чого потрібні генетичні тести і про які небезпечні хвороби вони можуть попередити
Факти ICTV
2025-05-01T13:21:09Z
Надія для дітей-метеликів: схвалили перше лікування важкого генетичного захворювання
24tv
2025-05-01T11:45:18Z
Кава сприяє здоровому старінню: скільки треба пити
24tv
2025-05-01T11:27:24Z
Якщо немає часу на прання: ці лайфхаки швидко врятують ваш одяг від запаху поту
24tv
2025-05-01T11:25:59Z
"Синдром синього немовляти": яку весняну зелень треба обережно вводити у раціон дітей
Gazeta UA
2025-05-01T10:54:10Z
Походить з США: Китай відкинув звинувачення про COVID-19, бо епідемію привезли морем
Фокус
2025-05-01T10:30:14Z
Лікарка пояснила, чому спека спричиняє діарею та яких продуктів слід уникати
Факти ICTV
2025-05-01T10:18:12Z
Найкращі місця для посадки троянд: цвістимуть цілий сезон
24tv
2025-05-01T10:03:07Z
У Києві студент погрожував підірвати обмін валют, якщо йому не віддадуть гроші
Украина Криминальная
2025-05-01T13:33:40Z
Стихія зруйнувала будинки, вкривши все попелом: як столиця острова стала містом-привидом
24tv
2025-05-01T13:30:45Z
Вантажі йдть до портів альтернативним маршрутом через обстріл Одещини
AgroPortal
2025-05-01T13:30:37Z
У Києві чоловік 8 місяців ґвалтував свою 16-річну падчерку і погрожував продати її інтимні фото в мережі
InternetUA
2025-05-01T13:28:27Z
Європа відправляє рятувальників до Ізраїлю для боротьби з лісовими пожежами
УкраинФорм
2025-05-01T13:21:46Z
«Білі янголи» евакуювали з Покровська вісьмох людей
УкраинФорм
2025-05-01T13:13:02Z
Стерненка прооперували після вогнепального поранення
УкраинФорм
2025-05-01T13:03:16Z
«Куля вийшла навиліт». Медики прооперували Стерненка після замаху
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T12:51:07Z
На Тернопільщині викрито чергову незаконну схему переправлення ухилянтів за кордон
Украина Криминальная
2025-05-01T12:43:45Z
Забили собаку до смерті і зняли це на відео. Поліція шукає жорстоких підлітків на Закарпатті
Telegraf
2025-05-01T13:34:13Z
Подорожчання проїзду у Львові: наскільки більше доведеться платити містянам
Политека
2025-05-01T13:31:23Z
Прогноз погоди в Одесі на 2 травня: синоптики попередили про "сюрпризи"
Политека
2025-05-01T13:16:26Z
У прифронтовій області тривоги будуть звучати інакше: що зміниться
Telegraf
2025-05-01T13:06:36Z
У Бучі завершують відбудову багатоповерхівки, пошкодженої російськими обстрілами
УкраинФорм
2025-05-01T13:03:33Z
У Криму окупанти обшукали помешкання кримського татарина після доносу на нього
УкраинФорм
2025-05-01T13:03:27Z
Квітень став одним із найтепліших за 145 років: рекорд зафіксували в Києві
Telegraf
2025-05-01T13:03:23Z
На Дніпропетровщині запровадили нову систему оповіщення про тривоги - як вона працює
Комсомольская правда
2025-05-01T12:58:57Z
Росіяни намагаються прорватися на Дніпропетровщину: в ЗСУ назвали напрямок атаки
24tv
2025-05-01T12:54:30Z
Чи можна знімати взуття у літаку: помиляються навіть досвідчені мандрівники
GlavRed
2025-05-01T13:25:37Z
Тихий "вампір" у будинку: куди категорично не можна ставити кактуси за фен-шуй
GlavRed
2025-05-01T13:25:24Z
Три відмінності між котами знайде лише геній: неймовірна загадка для найрозумніших
GlavRed
2025-05-01T13:25:20Z
Тануть у роті: корисні желейні цукерки з полуниці, які оцінять діти
24tv
2025-05-01T12:54:15Z
Як відмити фарбу для волосся з різних поверхонь: прості поради
24tv
2025-05-01T12:36:07Z
Головоломка для найуважніших: знайдіть помилку на зображенні за 5 с
Gazeta UA
2025-05-01T12:16:17Z
Таке вперше: у Лондоні створили унікальну карту для туристів, які шукають терасу
24tv
2025-05-01T12:15:43Z
Коли бюджет обмежений, а розваг хочеться: як зекономити у Діснейлендах
24tv
2025-05-01T12:15:03Z
Що є кращим для волосся – бігуді чи плойка: відповідь треба знати всім
24tv
2025-05-01T12:03:53Z
Дюбуа пригадав образливі слова Усика у свій бік: що сказав українець на рингу у 2023 році
24tv
2025-05-01T13:39:22Z
Чемпіонат України серед жінок з футболу: у вищій лізі відбувся сьомий тур другого етапу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T13:18:55Z
Полісся продовжило контракт із Кудриком
Football.ua
2025-05-01T13:13:05Z
Ультрамарафонка Олена Шевченко: Фінішувала з нашим прапором над головою, хоч руки вже не піднімалися
Комсомольская правда
2025-05-01T13:10:46Z
НОК України визначив найкращих спортсменів і тренерів квітня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-01T12:57:09Z
Скандальний екстренер Реала та збірної Іспанії очолив азійську команду напередодні ЧС-2026
24tv
2025-05-01T12:54:01Z
Усик назвав переможця британської битви Джошуа – Дюбуа
24tv
2025-05-01T12:51:57Z
Пеллегріні: Матч-відповідь у Флоренції буде непростим, тому вдома важливо домогтися хорошого результату
Football.ua
2025-05-01T12:49:43Z
УПЛ назвала найкращих футболіста та тренера 16-го туру Прем'єр-ліги
УкраинФорм
2025-05-01T12:31:36Z
Зірка 80-х: найзнаменитіший Audi відродили і повертають на ринок
Фокус
2025-05-01T13:27:33Z
BMW підвищить ціни на моделі 2-Series та M2, інші залишаться без змін – поки що
Топ Жир
2025-05-01T12:45:05Z
З китайськими грошима: іспанський бренд Santana відродили, і готують плагін-гібридний пікап
AutoGeek
2025-05-01T12:43:51Z
Toyota Camry 2026 року отримає стильну темну версію Nightshade
Топ Жир
2025-05-01T12:27:10Z
Ауді Кватро від ABT отримав рестомод на 523 кінські сили та стиль Sport Quattro
Топ Жир
2025-05-01T12:00:29Z
З європейською пропискою: електричний кросовер Volvo EX30 почали випускати у Бельгії
AutoGeek
2025-05-01T11:51:12Z
Шолом пілота "Формули-1" Айртона Сенни продали за рекордну суму
Подробности
2025-05-01T11:45:53Z
У виробництво повернули знаменитий італійський суперкар 2000-х із двигуном Mercedes
Фокус
2025-05-01T11:36:45Z
У Tesla заперечують, що шукають заміну Маску
УкраинФорм
2025-05-01T11:31:20Z
Знали про його існування ще тисячі років тому: неочікуване відкриття у гробниці Стародавнього Єгипту
Фокус
2025-05-01T13:36:20Z
Куди поставити холодильник у маленькій кухні - поради експерта
GlavRed
2025-05-01T13:25:20Z
Експерти розповіли, як часто можна заряджати телефон без шкоди для батареї
InternetUA
2025-05-01T13:16:46Z
Експерти назвали п’ятірку найкращих iPhone на весну 2025 року
InternetUA
2025-05-01T13:01:43Z
Учені вирішили давню загадку чорних дір: відкриття може привести до нової фізики, що відомо
Фокус
2025-05-01T12:57:52Z
Революційний інструмент: вчені використають "космічні ваги", щоб зважити всі ліси Землі
Фокус
2025-05-01T12:45:50Z
Вирішив заощадити і пошкодував: чоловік показав наслідки покупки в секонд-хенді
Фокус
2025-05-01T12:45:02Z
Названо найпотужніші смартфони у світі – вони будуть актуальні ще багато років
InternetUA
2025-05-01T12:31:38Z
Українці можуть втратити кошти через шахраїв у TikTok
24tv
2025-05-01T12:27:30Z