Хочете читати новини в іншому форматі?.
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА.
Підписатись можна ТУТ.
Київський апеляційний суд залишив у силі рішення Печерського районного суду, яким з державного Приватбанку стягується 7 млрд грн на користь 6 англійських компаній Суркісів.
Loading...
Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на НВ про це повідомили представники Приватбанку.
Як уточнив юридичний радник Приватбанку Андрій Пожидаєв, це рішення вже не підлягає касаційному оскарженню у Верховному Суді України.
Апеляційна скарга була подана державним виконавцем Мін’юсту, а також Приват.
Популярні новини зараз.
У Вінницькій області загадково помер військовий ЗСУ: деталі трагедії.
У Путіна коронавірус?: стало відомо про поганий стан президента РФ.
Олег Винник все?: з’явилося страшне фото співака.
Як зазначається, ці гроші держбанк планує виплатити у вигляді дивідендів до держбюджету України.
Але через рішення судів бюджет країни може не отримати зазначені засоби.
“Наступний акт – Верховний суд України 27 квітня розгляне касаційну скаргу Нацбанку України, Кабінету міністрів та Приватбанку на рішення судів нижчих інстанцій на користь Суркісів з приводу повернення їх коштів в банку на суму понад 1 млрд грн.
Вони були в 2016 році примусово конвертовані в акції банку”, – йдеться в повідомленні.
Як пише канал, це судове рішення посилює позиції і інших власників депозитів, які були конвертовані в акції, що може призвести до напливу позовів до “Приватбанку”.
На початку березня, держвиконавець подав апеляційну скаргу на рішення судді Підпалого щодо виплати “Приватбанком” Суркісам більше $250 млн, не скоординировавшись з юрсоветниками банку.
Міністр юстиції Денис Малюська пояснював це тим, що радники банку стали ініціаторами клопотання, яке, за його словами, призвело до вказаної вище постанови суду.
Зазначалося, що “Приватбанк” також подав апеляцію на постанову судді Підпалого, однак ніякої інформації щодо її розгляду суд поки не надав.
Раніше, в лютому 2020 року суддя Підпалий зобов’язав “Приватбанк” компенсувати офшорним компаніям Суркісів кошти, які вони в 2012-2014 роках розмістили на рахунках кіпрської філії фінустанови, та відсотки, які повинні були нараховуватися за умов депозитних договорів.
В кінці 2016 року, під час націоналізації банку грошові кошти, розміщені сім’єю Суркісів та їх компаніями на депозитних рахунках “Приватбанку” та його філій потрапили під процедуру bail-in, так як Суркіси були визнані пов’язаними з “Приватбанком” особами.
Суркіси намагаються оскаржити включення їх в процедуру bail-in в судах.
Зокрема, Верховний суд України 27 квітня продовжить розгляд касаційної скарги Нацбанку України, Кабінету міністрів та “Приватбанку” на рішення судів нижчих інстанцій на користь Суркісів з приводу їх коштів в банку на суму понад 1 млрд грн.
Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що в НАБУ передали матеріали на братів Суркісів по «справі Ярмоленко».
Також, одіозний український олігарх Дмитро Фірташ до початку війни в Донбасі активно співпрацював з київським «Динамо», за рахунок спонсорських вливань клуб отримав чималі кошти.