Перед Україною наразі постало одразу кілька викликів. Це, зокрема, війна на Сході України та стримування поширення нового типу коронавірусу COVID-19. Сплеск заражень яким, може статися після Пасхи.
Про це сказав президент Володимир Зеленський 17 квітня у ток-шоу Свобода слова Савіка Шустера.
"Випробувань дуже багато. Війна на Донбасі є, вона існує. Ви бачите, що ми йдем крок за кроком до миру. Але, якщо по нам стріляють, ми відповідаємо, у нас потужна армія", - наголосив президент.
Ще один виклик, який постав зараз перед Україною - це боротьба з коронавірусом. Однак, на думку президента, уряд оперативно відреагував на спалах недуги і, порівняно з країнами ЄС, в Україні зараз менше заражених і померлих.
"Я думаю, жалітися не можна. І говорити, що ми найкращі у світі. Але ми вчасно відреагували, запровадили карантинні кроки і у нас нині у порівнянні з Європою поки що дуже непогана ситуація - ми вчасно ввели карантин", - зауважив Зеленький.
Президент наголосив, що для того, аби позитивна тенденція зберігалася й надалі, українцям під час святкування Великодня потрібно дотриматися карантинних заходів.
"У світі зараз інший формат виживання і тому ми повинні бути швидкими і жити в цьому форматі. Що стосується Великодня, я впевнений, що у нас іншого кроку як зустрічати цього свята вдома - немає. Чому? Тому, що може бути хвиля, поки що у нас немає цієї хвилі. У нас поки немає навіть першої хвилі захворювання" - додав Володимир Зеленський.
Крім того, глава держави підкреслив, що "ті віряни, які підуть до церкви - поставлять медиків перед вибором, чиє життя вони повинні будуть рятувати". Оскільки існує вірогідність, що після Великодня статистика із зараженими може сягнути до 10% від усього населення країни.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусупочали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!
Відео Як відзначити Великдень з дотриманням і традицій, і карантину — пряме включення
Сьогодні Страсна п’ятниця – два дні залишається до одного з найважливіших християнських свят, Великодня. Українські віряни готуються відзначати його по-новому через карантин. А от як дотриматись і всіх традицій, і правил карантину – вже знає наш журналіст Антон Ночвін.