Італійські науковці з Університету Верони дійшли висновку, що при важкій формі захворювання коронавірус атакує гемоглобін в еритроцитах і робить їх нездатними транспортувати кисень до клітин. У таких випадках штучна вентиляція легенів є марною.
Результати опубліковані у виданні Hematology, Transfusion and Cell Therapy, пише ТСН.
Дослідження показали, що рівень гемоглобіну був значно знижений у пацієнтів з важчою формою захворювання в порівнянні з тими, у кого вона протікала легше або безсимптомно.
Науковці проаналізували дані 1210 пацієнтів з COVID-19, у 224 з яких хвороба протікала важко. Таким чином прогресувальне зниження концентрації гемоглобіну може відображати прогресування клінічного погіршення. Середньозважена різниця між важкими і легкими хворими склала -7,1 г / л.
Робота італійських науковців збігається з незалежно виконаним дослідженням китайських біологів, яке показало, що COVID-19 атакує гемоглобін в еритроцитах і робить їх нездатними транспортувати кисень до клітин.
Як відомо, одним з найбільш серйозних ускладнень COVID-19 вважається гострий респіраторний дистрес-синдром, який виникає, коли рідина накопичується в легенях і кисень не може потрапити в кров, що утруднює дихання пацієнтів.
Нові дані можуть змінити клінічні рекомендації для лікування хворих коронавірусом. Можливо, замість штучної вентиляції доцільніше застосовувати трансфузію (наприклад, переливання крові або еритроцитів), щоб запобігти розвитку важкого стану і смерть.
Нагадаємо, як повідомляв УНІАН, вірусологи кажуть, що немає жодних доказів, які б вказували на мутацію вірусу SARS-CoV-2. Тому немає причин, чому б він міг стати раптом більш агресивним в якійсь частині світу. Тому виникає питання, чому в різних країнах настільки відрізняється кількість смертей.
Читайте також:
- Симптоми коронавірусу - як відрізнити від грипу чи застуди
- Коронавірус карта поширення на сьогодні (оновлюється)
- Коронавірус новини в Україні та світі - онлайн
- Антисептик своїми руками: прості рецепти, як зробити його вдома (відео)
- Лікування коронавірусу: які препарати використовують при COVID-19 в Україні та світі