В найбільшому місті китайської провінції Хейлунцзян, що межує з Росією, Харбіні заборонили в'їзд іногородніх жителів, щоб стримати поширення коронавірусу.
Про це пише CNA.
10-мільйонне місто біля кордону з РФ зіткнулося з найбільшим спалахом коронавірусу в Китаї з часу початку епідемії в Ухані.
Влада Харбіна 21 квітня повідомила про сім нових випадків захворювання, троє носіїв прибули з РФ. У близько 2000 осіб наразі підозрюють коронавірусну інфекцію, вони перебувають під медичним наглядом.
Люди, які прибувають в Харбін з-за меж Китаю або з епідемічних районів, мають були ізольовані упродовж 28 днів. Їм будуть робити два тести на нуклеїнову кислоту і один – на антитіла. Влада також закриватиме на 14-денний карантин житлові приміщення, в яких будуть виявлені підтверджені і безсимптомні випадки коронавірусу.
З початку пандемії в Китаї зареєстровано 82 788 підтверджених випадки коронавірусу, від ускладнень померли 4632 людини.
Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцинавід цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!
Відео Світлі історії темних часів: як китайські медики здійснили мрію 87-річного дідуся
ТСН.Тиждень продовжує розказувати фантастичні історії людей, яких відомими на весь світ зробила саме епідемія. Цього тижня таким став дідусь із Китаю, що був на межі, чахнув щодня, але мав останнє прохання. Яке саме – дивіться у сюжеті.