У країнах ЄС і Великобританії частка відновлюваних джерел енергії у загальній структурі споживання склала 43%.
Про це йдеться у дослідженні, проведеному фінською компанією з виробництва енергетичного обладнання W*rtsil* з метою оцінки вплив пандемії коронавірусу на європейські електроенергетичні ринки і розвиток енергосистем, передає .
«Пандемія Covid-19 значно прискорила енергетичний перехід до безвуглецевої енергетики у короткостроковій перспективі, - йдеться у дослідженні.
– З’явилась унікальна можливість побачити, як енергетичні системи функціонують з набагато більш високою часткою ВДЕ-генерації».
Зокрема, у країнах ЄС і Великобританії виробництво енергії з вугілля у I кварталі 2020 року скоротилося на 25,5% у порівнянні з тим же періодом 2019 року.
Обсяг викидів вуглецю у енергетичному секторі з 10 березня по 10 квітня 2020 року зменшився майже на 20% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.
Вплив коронавірусу стало ще більш очевидним у квітні 2020 року.
Так, з 10 березня по 10 квітня виробництво енергії на базі вугілля скоротилося майже на третину у порівнянні з тим же періодом 2019 року, склавши 12% від загального вироблення у країнах ЄС і Великобританії; на ВДЕ-генерацію припало 46% загального вироблення енергії, що на 8% вище аналогічного показника 2019 року.
«Європейські енергосистеми успішно справляються зі збільшеною часткою ВДЕ-генерації, - зазначають експерти W*rtsil*.
– Раніше декларувалося, що таке зростання може спричинити колапс енергетичної системи».
Згідно з дослідженням, попит на електроенергію в Європі впав на 10% через заходи протидії Covid-19, що стало найзначнішим падінням з часів Другої світової війни.