Співробітники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) і детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) висунули чотирьом особам офіційні підозри у навмисному ухилянні від сплати податків на суму 49,342 млн гривень та легалізації цих коштів. Мова йде про злочинну схему постачань комплектуючих для військової техніки держпідприємства Державного концерну "Укроборонпром". Про це повідомили в прес-службі САП.
"За погодженням прокурорів САП детективами НАБУ повідомлено про підозру в умисному ухиленні від сплати податків на суму 49,342 млн гривень та легалізації цих коштів чотирьом особам, серед яких двоє фактичні керівники ТОВ "Оптимумспецдеталь", колишній директор цього товариства і бухгалтер", - йдеться в повідомленні.
Під час досудового розслідування встановлено, що в 2015 році дві людини, які фактично здійснювали управління компанією "Оптимумспецдеталь", розробили злочинну схему постачань комплектуючих для військової техніки держпідприємства Державного концерну "Укроборонпром" з ухиленням від сплати податків з таких операцій.
"До реалізації злочинної схеми особи за грошову винагороду залучили одну людину, якого призначили на посаду директора товариства, так і бухгалтера, хоча ніяких спеціальних знань у нього не було", - наголошується в повідомленні.
Також фактичне здійснення бухгалтерської діяльності підприємства було покладено на ще одну учасницю злочинної схеми - бухгалтерку одного з підконтрольних організаторам схеми підприємств. Згідно погодженої схеми, організатори забезпечували оформлення договорів на поставку товарів до підприємств "Укроборонпрому".
"Однак ці товари не мали легального джерела походження - ні реально, ні документально не були придбані товариством "Оптимумспецдеталь". Для приховування цього факту були створені фіктивні підприємства, що маскували реальне походження комплектуючих і створювали формальний законне джерело походження цих товарів", - йдеться в повідомленні.
Так, шляхом відображення в податковому обліку безтоварних операцій з цими суб'єктами господарювання, формували податковий кредит і підвищували собівартість товарів, що фактично були отримані на безоплатній основі. Отримані за операціями безготівкові кошти в подальшому переводилися в готівку, але податки на додану вартість і прибуток не сплачувались.
"Таким чином, за 2015 - 2018 роки товариство ухилилося від сплати податків на загальну суму 49,342 млн гривень", - наголошується в повідомленні.