MY.UAНовини
Що станеться, якщо вакцина проти коронавірусу ніколи не буде винайдена? Таке вже бувало раніше – CNN
Що станеться, якщо вакцина проти коронавірусу ніколи не буде винайдена? Таке вже бувало раніше – CNN

Що станеться, якщо вакцина проти коронавірусу ніколи не буде винайдена? Таке вже бувало раніше – CNN

У той час, коли країни зупинилися у глухому куті, а мільярди людей втрачають гроші на проживання, громадські діячі дражняться проривом, який ознаменує кінець пандемії руйнівного коронавірусу: вакцина.

Але є й інша, найгірша можливість: вакцина може бути ніколи не винайдена, йдеться у матеріалі CNN. Надії на цей варіант у громадськості багаторазово зростають, але згодом руйнуються, оскільки різні запропоновані рішення спускаються до останньої перешкоди.

Замість того, щоб знищити COVID-19, суспільства можуть навчитися жити з ним. Міста будуть повільно відкриватися, і деякі свободи будуть повернуті, але на короткому повідці, якщо будуть дотримуватись рекомендацій експертів. Тестування і фізичне відстеження стануть частиною нашого життя в короткостроковій перспективі, але в багатьох країнах різке запровадження режиму самоізоляції може статися у будь-який час. Лікування може бути розроблене, але спалахи захворювання можуть відбуватися щороку, і кількість загиблих в світі продовжуватиме рости.

Цей шлях зрідка публічно підтримується політиками, які з оптимізмом говорять про людські випробування, які вже ведуться, щоб знайти вакцину. Але багато експертів дуже серйозно ставляться до цієї можливості, тому що це сталося раніше. Декілька разів.

Associated Press

"Є деякі віруси, проти яких у нас досі немає вакцин. Ми не можемо абсолютно припустити, що вакцина взагалі з'явиться, або, якщо вона з'явиться, чи пройде вона всі випробування ефективності та безпек", - каже професор глобальної охорони здоров'я в Імперському коледжі Лондона доктор Девід Набарро, який також є спеціальним посланцем Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо COVID-19.

"Абсолютно важливо, щоб всі суспільства у всьому світі виявилися в такому становищі, щоб вони могли захищатися від коронавірусу як постійної загрози і мати можливість займатися соціальним життям і економічною активністю з вірусом серед нас", - вважає він.

Більшість експертів, як і раніше, впевнені, що вакцина від COVID-19 буде в кінцевому підсумку розроблена; почасти тому, що на відміну від попередніх захворювань, таких як ВІЛ та малярія, коронавірус не мутує швидко.

Багато хто, зокрема і директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань  США доктор Ентоні Фаучі, припускають, що це може статися через рік або 18 місяців. Інші персони, як, наприклад, головний лікар Англії Кріс Вітті, поглядають на більш віддалений кінець спектру, припускаючи, що рік може бути занадто швидким.

Але навіть якщо вакцина буде розроблена, її реалізація в будь-який з цих термінів стане подвигом, якого ніколи не було раніше.

"Ми ніколи не винаходили вакцину протягом року до 18 місяців. Це не означає, що це неможливо, але це буде досить героїчним досягненням. Нам потрібен план А і план Б ", - каже декан Національної школи тропічної медицини в Медичному коледжі Бейлора в Г'юстоні доктор Пітер Готез.

Коли вакцини не працюють

1984 року міністерка охорони здоров'я США Маргарет Геклер заявила на пресконференції у Вашингтоні, що вчені успішно визначили вірус, який згодом став відомий як ВІЛ, і передбачила, що профілактична вакцина буде готова для тестування за два роки. Майже через чотири десятиліття і 32 мільйони смертей світ все ще чекає вакцини проти ВІЛ.

Замість прориву заява Геклер супроводжувалася втратою значної частини покоління геїв та болісним уникненням їхніх громад в західних країнах. Протягом багатьох років позитивний діагноз був не лише смертним вироком; це гарантувало, що людина проведе свої останні місяці покинутою своїми громадами, тоді як лікарі обговорювали в медичних журналах, чи варто навіть лікувати ВІЛ-пацієнтів.

Пошуки не закінчилися в 1980-х роках. У 1997 році президент Білл Клінтон закликав США запропонувати вакцину протягом десятиліття. Чотирнадцять років тому вчені сказали, що до неї ще близько 10 років.

Труднощі з пошуком вакцини почалися з самої природи ВІЛ/СНІДу. "Грип може змінюватися з року в рік, тому природна інфекція або імунізація попередніх років не заразить вас наступного року. ВІЛ робить це під час однієї інфекції ", - пояснює педіатр і фахівець з інфекційних захворювань Пол Оффіт, який винайшов ротавірусну вакцину.

Associated Press

"Вірус продовжує мутувати в вас так, немов ви заражені тисячами різних штамів ВІЛ. І поки він мутує, він також завдає шкоди вашій імунній системі", - розповідає він.

ВІЛ створює унікальні труднощі, а COVID-19 не володіє таким рівнем невловимості, що робить експертів в цілому більш оптимістичними щодо пошуку вакцини.

Але були й інші захворювання, які збентежили як вчених, так і організм людини. Ефективна вакцина від лихоманки денге, яка, за даними ВООЗ, вражає до 400 000 людей на рік, протягом десятиліть вислизає від лікарів. У 2017 році великомасштабні зусилля щодо пошуку вакцини були припинені після того, як з'ясувалося, що вони посилюють симптоми захворювання.

Так само було дуже важко розробити вакцини проти поширених риновірусів і аденовірусів, які, як і коронавіруси, можуть викликати симптоми застуди. Є тільки одна вакцина для запобігання двох штамів аденовірусу, і вона не є комерційно доступною.

"У вас є великі надії, а потім ваші надії руйнуються, - каже Набарро, описуючи повільний і болісний процес розробки вакцини. - Ми маємо справу з біологічними системами, ми не маємо справу з механічними системами. Це дійсно дуже сильно залежить від реакції організму".

Випробування на людях вже ведуться в Оксфордському університеті в Англії для вакцини проти коронавірусу, виготовленої з вірусу шимпанзе, і в США для іншої вакцини, виробленої Moderna.

Проте, це процес тестування, а не розробки, який затримує і часто обмежує виробництво вакцин, додає Готез, який працював над вакциною для захисту від ГРВІ. "Найскладніша частина - продемонструвати, що ви можете довести, що це працює і це безпечно".

Відео Коронавірус у світі: у Британії випробовують вакцину, а США проводять масове тестування

Уже більше мільйона людей у світі успішно одужали від коронавірусу. Загальна кількість хворих – 3 мільйони 220 тисяч. Померли від ускладнень – понад 230 тисяч осіб. Європейські країни продовжують виходити з карантину. Поступово знімають обмеження і в Америці. Хоча там третина від усіх хворих у світі.  Більше про коронавірус

План B

Якщо така ж доля спіткає вакцину від COVID-19, вірус може залишитися з нами на довгі роки. Але медична відповідь на ВІЛ/СНІД все ще забезпечує основу для життя з хворобою, яку ми не можемо викорінити.

"Що стосується ВІЛ, ми змогли зробити його хронічним захворюванням за допомогою противірусних препаратів. Ми зробили те, що завжди сподівалися зробити з раком. Це не смертний вирок, яким він був в 1980-х", - каже Оффіт.

Інноваційна розробка щоденної профілактичної таблетки - профілактика перед впливом, або PrEP - відтоді призвела до того, що сотні тисяч людей, схильних до ризику зараження ВІЛ, будуть захищені від цієї хвороби.

Низка препаратів також тестуються щодо COVID-19, оскільки вчені полюють за "планом B" паралельно з тривалими випробуваннями вакцин, але всі ці випробування перебувають на дуже ранніх стадіях. Вчені вивчають експериментальний препарат проти Еболи "Ремдесівір", у той же час вивчаються методи лікування плазмою крові. Було виявлено, що гідроксихлорохін, рекламований президентом США Дональдом Трампом як той, що "змінює правила гри", не діє на дуже хворих пацієнтів.

"Препарати, які вони вибрали, є найліпшими кандидатами", - каже заслужений професор у сфері епідеміології інфекційних захворювань в університеті Ноттінгема Кіт Ніл. Проблема, за його словами, полягає в "фрагментарному підході" до їхнього тестування.

"Ми повинні проводити рандомізовані контрольовані дослідження. Смішно, що тільки недавно нам вдалося це зробити з нуля", - каже Ніл, який розглядає такі тести для включення в медичні журнали. "Папери, на які я дивлюся, - я просто відкидаю їх на тій підставі, що вони не були зроблені належним чином".

Associated Press

Тепер ці повніші випробування не стоять на місці, і якщо один з цих препаратів працює на COVID-19, ознаки повинні з'явитися "протягом декількох тижнів", - каже Ніл. Перша, можливо, вже настала: Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США заявило, що веде переговори про те, щоб зробити "Ремдесівір" доступним для пацієнтів після позитивного тестування, що може пришвидшити одужання від коронавірусу.

Наслідки успішного лікування будуть відчуватися широко; якщо ліки зможуть скоротити середній час, що проводить пацієнт у відділенні інтенсивної терапії, навіть на кілька днів, це звільнить лікарняний потенціал і, отже, може значно підвищити готовність урядів відкрити країни.

Але те, наскільки ефективним є лікування, залежить від того, що з нього працює - "Ремдесівір" не користується великим попитом на міжнародному рівні, і розширення виробництва може викликати проблеми.

І що дуже важливо, будь-яке лікування не запобігатиме виникненню інфекцій в суспільстві - це означає, що з коронавірусом буде легше боротися, і пандемія вщухне, але ця хвороба може бути у нас через багато років в майбутньому.

Який вигляд матиме життя без вакцини

Якщо вакцина не може бути винайдена, життя не залишиться таким, як зараз. Це просто неможливо - повернутися до нормального життя швидко.

"Заборона не є економічно стійкою і, можливо, не політичною, - каже Ніл. - Тому нам потрібні інші речі, щоб контролювати це".

Це означає, що, оскільки країни починають виходити із карантину, експерти будуть підштовхувати уряди до впровадження незграбного нового способу життя і взаємодії, щоб виграти для світу час у місяці, роки або десятиліття, поки COVID-19 буде усунений вакциною.

"Необхідно працювати над тим, щоб бути готовим до COVID-19", - каже Набарро. Він закликає до нового "суспільного договору", відповідно до якого громадяни в кожній країні, починаючи своє звичайне життя, беруть на себе особисту відповідальність за самоізоляцію, якщо у них виявляються симптоми або вони вступають в контакт з потенційним випадком COVID-19.

Associated Press

Це означає, що культура із лікуванням від кашлю або симптомів застуди і, водночас, походами на роботу, повинна бути завершена. Експерти також прогнозують постійну зміну ставлення до віддаленої роботи, за якої робота вдома, принаймні, у деякі дні, стає стандартним способом життя для працівників. Можна очікувати, що компанії будуть змінювати свої розклади, щоб офіси ніколи не були переповнені.

"Це (має) стати способом поведінки, який ми всі приписуємо особистій відповідальності ... ставимося до тих, хто ізольований, як до герої, а не вигнанців. Колективний договір на виживання і добробут перед загрозою вірусу", - каже Набарро.

"Це буде важко зробити в бідніших країнах", - додає він, тому пошук шляхів підтримки країн, що розвиваються, стане "особливо політично складним, але і дуже важливим". Він називає тісно переповнені поселення біженців і мігрантів областями, що викликають особливу стурбованість.

У короткостроковій перспективі Набарро каже, що необхідно запровадити велику програму тестування і відстеження контактів, щоб дозволити світу функціонувати разом з COVID-19 - таку, яка перевершує будь-яку  програму, коли-небудь створену для боротьби зі спалахом, і яка ще досі не закінчена у великих країнах, таких як США і Велика Британія.

"Абсолютно критично важливим буде наявність системи громадської охорони здоров'я, яка включає відстеження контактів, діагностику на робочому місці, моніторинг синдромального спостереження, раннє інформування про те, чи повинні ми повторно впровадити соціальне дистанціювання. Це реально, але це складно, і ми дійсно не робили цього раніше", - додає Готез.

Ці системи можуть дозволити повертатися до деяких соціальних взаємодій. "Якщо передавання буде мінімальним, дійсно, можливо, вдасться відкрити все для спортивних заходів та інших великих заходів", - каже Готез, але такий крок не буде постійним і буде регулярно оцінюватися урядами і органами охорони здоров'я.

Це означає, що Прем'єр-ліга, NFL і інші масові змагання можуть тривати згідно з графіком, якщо спортсмени регулярно проходять тестування, і спостерігаються протягом декількох тижнів вболівальниками - можливо, на окремих трибунах - перед швидким закриттям стадіонів, якщо загроза зростає.

"Бари та паби, ймовірно, також є останніми в списку, тому що вони переповнені. Вони можуть відкритися як ресторани з соціальним дистанціюванням", - припускає Ніл. Деякі європейські країни дали зрозуміти, що вони почнуть дозволяти ресторанам обслуговувати клієнтів при значно зниженій відвідуваності.

Швидше за все, обмеження відновляться взимку, і Готез припустив, що піки COVID-19 можуть відбуватися кожну зиму, поки не буде винайдена вакцина.

І карантини, багато з яких перебувають в процесі поступового скасування, можуть повернутися в будь-який момент. "Час від часу будуть спалахи, рух буде обмежено - і це може стосуватися до частин країни або навіть до цілої країні", - каже Набарро.

Чим більше часу проходить, тим більш значною стає гаряче обговорювана перспектива колективного імунітету, що досягається, коли більша частина популяції, від 70% до 90%, стає несприйнятливою до інфекційного захворювання. "Це деякою мірою обмежує поширення, хоча популяційний імунітет, викликаний природною інфекцією, не є найліпшим способом забезпечення імунітету населення. Найліпший спосіб - вакцинація", - вважає Оффіт.

Кір є "ідеальним прикладом", розповідає він, - до того, як вакцини стали широко розповсюджуватися, "щороку від 2 до 3 мільйонів людей хворіють на кір, і так само буде і тут". Іншими словами, кількість смертей і страждань від COVID-19 буде величезним, навіть якщо більша частина населення отримає імунітет.

Всі ці прогнози стримуються загальним переконанням, що в кінцевому підсумку вакцина буде розроблена. "Я дійсно думаю, що буде вакцина - є багато грошей, є багато інтересу і мета зрозуміла", - каже Оффіт.

Але якщо попередні спалахи щось довели, так це те, що винайдення вакцин є непередбачуваним. "Я не думаю, що будь-яка вакцина була розроблена швидко, - попереджає він. - Я буду дуже здивований, якщо у нас буде щось через 18 місяців".

Відео Великі перегони: одночасно на планеті розробляють близько сотні вакцин від коронавірусу

Великі перегони за життя. Китай, США, Велика Британія, Австралія та Ізраїль. Одночасно на планеті розробляють близько сотні вакцин від коронавірусу. У науковців амбітні плани – впоратися максимум за 18 місяців. Хто найближчий до мети – дивіться у сюжеті.  Більше про коронавірус в Україні

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Минус около $200 млн: «Червона Калина» и «Тайфун» уничтожили комплекс «Борисоглебск 2»
Апостроф
2024-11-18T11:30:35Z
Убытки на 18 миллионов: Госэкоинспекция предотвратила браконьерство в "Тузловских лиманах"
Знай
2024-11-20T11:21:27Z
Оккупанты начали очередную волну фильтрационных мероприятий среди гражданского населения Мариуполя
Апостроф
2024-11-20T11:21:14Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
Сменил страну проживания и исчез из медийного пространства: где сейчас победитель "Фабрики звезд 3" Стас Шуринс
Фокус
2024-11-20T11:43:44Z
На фронте погиб известный украинский актер Петр Великий
TSN
2024-11-20T11:36:34Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Зеленский сделал настораживающее заявление: на сколько может возрасти численность войск КНДР в РФ
Comments UA
2024-11-19T15:25:18Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
НАБУ проверяет квартиру премиумкласса, где живет министр Коваль. Ее могут конфисковать – "Слідство.Інфо"
ZN UA
2024-11-20T11:41:14Z
Борис Джонсон сделал селфи в украинской футболке с надписью "Битва за свет"
Комсомольская правда
2024-11-20T11:37:37Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Зеленский встревожил планами РФ на ближайшее время: к чему призывает всех украинцев
Comments UA
2024-11-16T18:36:48Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Диетолог назвала 4 продукта с полезными для сердца жирами: они помогут снизить уровень холестерина
UAToday
2024-11-20T10:00:49Z
Употребление этой специи поможет избежать болезней: врач раскрыл секрет
Comments UA
2024-11-20T08:09:48Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Интерпайп Виктора Пинчука увеличил уплату налогов и сборов на 27%
Апостроф
2024-11-20T11:36:53Z
"Укрэнерго" отменило графики отключений света для ряда областей
Комсомольская правда
2024-11-20T11:36:14Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Клуб Ла Лиги эпично затроллил Винисиуса из-за Золотого мяча
Корреспондент
2024-11-20T11:42:07Z
Хави и Маскерано - претенденты на пост главного тренера Интера Майами
Корреспондент
2024-11-20T11:24:30Z
Легендарный французский футболист возглавил клуб украинца Малиновского
ZN UA
2024-11-20T11:20:07Z
Стали известны гонорары Усика и Фьюри за второй бой
ZN UA
2024-11-20T10:05:18Z
Определились все потенциальные соперники Украины в плейоф Лиги наций
UAToday
2024-11-20T09:28:27Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Как правильно выбрать инструменты для укладки волос: от фена до утюжка
Marie Claire
2024-11-20T11:00:35Z
"Просто невероятно": девушка год назад отказалась от шампуня и показала результат
Фокус
2024-11-20T10:42:12Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Уже проходит ВЛК: популярного ведущего мобилизовали
Comments UA
2024-11-19T19:45:26Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Компенсация за уничтоженное жилье: кто из ВПЛ может рассчитывать на помощь
Фокус
2024-11-20T11:43:15Z
Ошибка в эфире: бразильская телеведущая перепутала Байдена с террористом
Comments UA
2024-11-20T11:39:05Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
Смерть друга: король Карл III и королева Камилла объявили печальную новость
Marie Claire
2024-11-19T19:04:46Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
В Киеве авто насмерть сбило женщину на пешеходном переходе
Корреспондент
2024-11-20T11:33:23Z
ГБР раскрывает схемы «белых билетов»: мобилизовано шесть человек, пытавшихся избежать службы
Comments UA
2024-11-20T10:45:39Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Произошла авария на крупнейшем атомном реакторе Европы
Comments UA
2024-11-20T10:42:39Z
В Киеве 11-летний мальчик погиб в результате падения с многоэтажки
Корреспондент
2024-11-20T10:09:11Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Зеленский и другие стали переходить в альтернативную X соцсеть Bluesky
Апостроф
2024-11-20T11:43:46Z
The Callisto Protocol обновили под PlayStation 5 Pro — теперь хоррор от создателя Dead Space можно проходить в 8K
GameMag
2024-11-20T11:41:16Z
Blizzard представила нового героя Overwatch 2 — танка Hazard
GameMag
2024-11-20T11:28:47Z
Genshin Impact вышла на Xbox Series X|S с обновлением «Сплетение духа и пламени»
GameMag
2024-11-20T11:28:39Z
Почти 30% звезд "съедают" похожие на Землю планеты: что происходит в космосе
Фокус
2024-11-20T11:21:39Z
Как видеоигры помогают в работе: новое исследование
Comments UA
2024-11-20T11:15:05Z
На острове в Атлантике заметили пингвина-мутанта
Апостроф
2024-11-20T10:42:14Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Как экономить топливо в автомобиле зимой: специалисты поделились пятью эффективными способами
TSN
2024-11-20T10:33:45Z
Американские авто для украинцев: ТОП-5 самых популярных
Comments UA
2024-11-20T09:30:33Z
Известный итальянский производитель спортивных авто отказывается от бензиновых двигателей
Фокус
2024-11-19T14:15:13Z
Изменится до неузнаваемости: новый Nissan Leaf 2025 показали до презентации
Фокус
2024-11-19T12:30:29Z
Зачем водители возят носок с рисом в авто: три причины/Кто бы мог подумать!
Апостроф
2024-11-19T12:15:07Z
Исторический полет: сверхзвуковой самолет преодолел звуковой барьер и побил рекорд
Фокус
2024-11-19T11:04:18Z
Цена $13800 и запас хода 600 км: в Китае дебютировал дешевый соперник Volkswagen ID.3
Фокус
2024-11-19T10:00:25Z
Возрождение легенды: знаменитый Citroen 70-х собираются вернуть на рынок
Фокус
2024-11-19T08:21:48Z