MY.UAНовини
Що станеться, якщо вакцина проти коронавірусу ніколи не буде винайдена? Таке вже бувало раніше – CNN
Що станеться, якщо вакцина проти коронавірусу ніколи не буде винайдена? Таке вже бувало раніше – CNN

Що станеться, якщо вакцина проти коронавірусу ніколи не буде винайдена? Таке вже бувало раніше – CNN

У той час, коли країни зупинилися у глухому куті, а мільярди людей втрачають гроші на проживання, громадські діячі дражняться проривом, який ознаменує кінець пандемії руйнівного коронавірусу: вакцина.

Але є й інша, найгірша можливість: вакцина може бути ніколи не винайдена, йдеться у матеріалі CNN. Надії на цей варіант у громадськості багаторазово зростають, але згодом руйнуються, оскільки різні запропоновані рішення спускаються до останньої перешкоди.

Замість того, щоб знищити COVID-19, суспільства можуть навчитися жити з ним. Міста будуть повільно відкриватися, і деякі свободи будуть повернуті, але на короткому повідці, якщо будуть дотримуватись рекомендацій експертів. Тестування і фізичне відстеження стануть частиною нашого життя в короткостроковій перспективі, але в багатьох країнах різке запровадження режиму самоізоляції може статися у будь-який час. Лікування може бути розроблене, але спалахи захворювання можуть відбуватися щороку, і кількість загиблих в світі продовжуватиме рости.

Цей шлях зрідка публічно підтримується політиками, які з оптимізмом говорять про людські випробування, які вже ведуться, щоб знайти вакцину. Але багато експертів дуже серйозно ставляться до цієї можливості, тому що це сталося раніше. Декілька разів.

Associated Press

"Є деякі віруси, проти яких у нас досі немає вакцин. Ми не можемо абсолютно припустити, що вакцина взагалі з'явиться, або, якщо вона з'явиться, чи пройде вона всі випробування ефективності та безпек", - каже професор глобальної охорони здоров'я в Імперському коледжі Лондона доктор Девід Набарро, який також є спеціальним посланцем Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо COVID-19.

"Абсолютно важливо, щоб всі суспільства у всьому світі виявилися в такому становищі, щоб вони могли захищатися від коронавірусу як постійної загрози і мати можливість займатися соціальним життям і економічною активністю з вірусом серед нас", - вважає він.

Більшість експертів, як і раніше, впевнені, що вакцина від COVID-19 буде в кінцевому підсумку розроблена; почасти тому, що на відміну від попередніх захворювань, таких як ВІЛ та малярія, коронавірус не мутує швидко.

Багато хто, зокрема і директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань  США доктор Ентоні Фаучі, припускають, що це може статися через рік або 18 місяців. Інші персони, як, наприклад, головний лікар Англії Кріс Вітті, поглядають на більш віддалений кінець спектру, припускаючи, що рік може бути занадто швидким.

Але навіть якщо вакцина буде розроблена, її реалізація в будь-який з цих термінів стане подвигом, якого ніколи не було раніше.

"Ми ніколи не винаходили вакцину протягом року до 18 місяців. Це не означає, що це неможливо, але це буде досить героїчним досягненням. Нам потрібен план А і план Б ", - каже декан Національної школи тропічної медицини в Медичному коледжі Бейлора в Г'юстоні доктор Пітер Готез.

Коли вакцини не працюють

1984 року міністерка охорони здоров'я США Маргарет Геклер заявила на пресконференції у Вашингтоні, що вчені успішно визначили вірус, який згодом став відомий як ВІЛ, і передбачила, що профілактична вакцина буде готова для тестування за два роки. Майже через чотири десятиліття і 32 мільйони смертей світ все ще чекає вакцини проти ВІЛ.

Замість прориву заява Геклер супроводжувалася втратою значної частини покоління геїв та болісним уникненням їхніх громад в західних країнах. Протягом багатьох років позитивний діагноз був не лише смертним вироком; це гарантувало, що людина проведе свої останні місяці покинутою своїми громадами, тоді як лікарі обговорювали в медичних журналах, чи варто навіть лікувати ВІЛ-пацієнтів.

Пошуки не закінчилися в 1980-х роках. У 1997 році президент Білл Клінтон закликав США запропонувати вакцину протягом десятиліття. Чотирнадцять років тому вчені сказали, що до неї ще близько 10 років.

Труднощі з пошуком вакцини почалися з самої природи ВІЛ/СНІДу. "Грип може змінюватися з року в рік, тому природна інфекція або імунізація попередніх років не заразить вас наступного року. ВІЛ робить це під час однієї інфекції ", - пояснює педіатр і фахівець з інфекційних захворювань Пол Оффіт, який винайшов ротавірусну вакцину.

Associated Press

"Вірус продовжує мутувати в вас так, немов ви заражені тисячами різних штамів ВІЛ. І поки він мутує, він також завдає шкоди вашій імунній системі", - розповідає він.

ВІЛ створює унікальні труднощі, а COVID-19 не володіє таким рівнем невловимості, що робить експертів в цілому більш оптимістичними щодо пошуку вакцини.

Але були й інші захворювання, які збентежили як вчених, так і організм людини. Ефективна вакцина від лихоманки денге, яка, за даними ВООЗ, вражає до 400 000 людей на рік, протягом десятиліть вислизає від лікарів. У 2017 році великомасштабні зусилля щодо пошуку вакцини були припинені після того, як з'ясувалося, що вони посилюють симптоми захворювання.

Так само було дуже важко розробити вакцини проти поширених риновірусів і аденовірусів, які, як і коронавіруси, можуть викликати симптоми застуди. Є тільки одна вакцина для запобігання двох штамів аденовірусу, і вона не є комерційно доступною.

"У вас є великі надії, а потім ваші надії руйнуються, - каже Набарро, описуючи повільний і болісний процес розробки вакцини. - Ми маємо справу з біологічними системами, ми не маємо справу з механічними системами. Це дійсно дуже сильно залежить від реакції організму".

Випробування на людях вже ведуться в Оксфордському університеті в Англії для вакцини проти коронавірусу, виготовленої з вірусу шимпанзе, і в США для іншої вакцини, виробленої Moderna.

Проте, це процес тестування, а не розробки, який затримує і часто обмежує виробництво вакцин, додає Готез, який працював над вакциною для захисту від ГРВІ. "Найскладніша частина - продемонструвати, що ви можете довести, що це працює і це безпечно".

Відео Коронавірус у світі: у Британії випробовують вакцину, а США проводять масове тестування

Уже більше мільйона людей у світі успішно одужали від коронавірусу. Загальна кількість хворих – 3 мільйони 220 тисяч. Померли від ускладнень – понад 230 тисяч осіб. Європейські країни продовжують виходити з карантину. Поступово знімають обмеження і в Америці. Хоча там третина від усіх хворих у світі.  Більше про коронавірус

План B

Якщо така ж доля спіткає вакцину від COVID-19, вірус може залишитися з нами на довгі роки. Але медична відповідь на ВІЛ/СНІД все ще забезпечує основу для життя з хворобою, яку ми не можемо викорінити.

"Що стосується ВІЛ, ми змогли зробити його хронічним захворюванням за допомогою противірусних препаратів. Ми зробили те, що завжди сподівалися зробити з раком. Це не смертний вирок, яким він був в 1980-х", - каже Оффіт.

Інноваційна розробка щоденної профілактичної таблетки - профілактика перед впливом, або PrEP - відтоді призвела до того, що сотні тисяч людей, схильних до ризику зараження ВІЛ, будуть захищені від цієї хвороби.

Низка препаратів також тестуються щодо COVID-19, оскільки вчені полюють за "планом B" паралельно з тривалими випробуваннями вакцин, але всі ці випробування перебувають на дуже ранніх стадіях. Вчені вивчають експериментальний препарат проти Еболи "Ремдесівір", у той же час вивчаються методи лікування плазмою крові. Було виявлено, що гідроксихлорохін, рекламований президентом США Дональдом Трампом як той, що "змінює правила гри", не діє на дуже хворих пацієнтів.

"Препарати, які вони вибрали, є найліпшими кандидатами", - каже заслужений професор у сфері епідеміології інфекційних захворювань в університеті Ноттінгема Кіт Ніл. Проблема, за його словами, полягає в "фрагментарному підході" до їхнього тестування.

"Ми повинні проводити рандомізовані контрольовані дослідження. Смішно, що тільки недавно нам вдалося це зробити з нуля", - каже Ніл, який розглядає такі тести для включення в медичні журнали. "Папери, на які я дивлюся, - я просто відкидаю їх на тій підставі, що вони не були зроблені належним чином".

Associated Press

Тепер ці повніші випробування не стоять на місці, і якщо один з цих препаратів працює на COVID-19, ознаки повинні з'явитися "протягом декількох тижнів", - каже Ніл. Перша, можливо, вже настала: Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США заявило, що веде переговори про те, щоб зробити "Ремдесівір" доступним для пацієнтів після позитивного тестування, що може пришвидшити одужання від коронавірусу.

Наслідки успішного лікування будуть відчуватися широко; якщо ліки зможуть скоротити середній час, що проводить пацієнт у відділенні інтенсивної терапії, навіть на кілька днів, це звільнить лікарняний потенціал і, отже, може значно підвищити готовність урядів відкрити країни.

Але те, наскільки ефективним є лікування, залежить від того, що з нього працює - "Ремдесівір" не користується великим попитом на міжнародному рівні, і розширення виробництва може викликати проблеми.

І що дуже важливо, будь-яке лікування не запобігатиме виникненню інфекцій в суспільстві - це означає, що з коронавірусом буде легше боротися, і пандемія вщухне, але ця хвороба може бути у нас через багато років в майбутньому.

Який вигляд матиме життя без вакцини

Якщо вакцина не може бути винайдена, життя не залишиться таким, як зараз. Це просто неможливо - повернутися до нормального життя швидко.

"Заборона не є економічно стійкою і, можливо, не політичною, - каже Ніл. - Тому нам потрібні інші речі, щоб контролювати це".

Це означає, що, оскільки країни починають виходити із карантину, експерти будуть підштовхувати уряди до впровадження незграбного нового способу життя і взаємодії, щоб виграти для світу час у місяці, роки або десятиліття, поки COVID-19 буде усунений вакциною.

"Необхідно працювати над тим, щоб бути готовим до COVID-19", - каже Набарро. Він закликає до нового "суспільного договору", відповідно до якого громадяни в кожній країні, починаючи своє звичайне життя, беруть на себе особисту відповідальність за самоізоляцію, якщо у них виявляються симптоми або вони вступають в контакт з потенційним випадком COVID-19.

Associated Press

Це означає, що культура із лікуванням від кашлю або симптомів застуди і, водночас, походами на роботу, повинна бути завершена. Експерти також прогнозують постійну зміну ставлення до віддаленої роботи, за якої робота вдома, принаймні, у деякі дні, стає стандартним способом життя для працівників. Можна очікувати, що компанії будуть змінювати свої розклади, щоб офіси ніколи не були переповнені.

"Це (має) стати способом поведінки, який ми всі приписуємо особистій відповідальності ... ставимося до тих, хто ізольований, як до герої, а не вигнанців. Колективний договір на виживання і добробут перед загрозою вірусу", - каже Набарро.

"Це буде важко зробити в бідніших країнах", - додає він, тому пошук шляхів підтримки країн, що розвиваються, стане "особливо політично складним, але і дуже важливим". Він називає тісно переповнені поселення біженців і мігрантів областями, що викликають особливу стурбованість.

У короткостроковій перспективі Набарро каже, що необхідно запровадити велику програму тестування і відстеження контактів, щоб дозволити світу функціонувати разом з COVID-19 - таку, яка перевершує будь-яку  програму, коли-небудь створену для боротьби зі спалахом, і яка ще досі не закінчена у великих країнах, таких як США і Велика Британія.

"Абсолютно критично важливим буде наявність системи громадської охорони здоров'я, яка включає відстеження контактів, діагностику на робочому місці, моніторинг синдромального спостереження, раннє інформування про те, чи повинні ми повторно впровадити соціальне дистанціювання. Це реально, але це складно, і ми дійсно не робили цього раніше", - додає Готез.

Ці системи можуть дозволити повертатися до деяких соціальних взаємодій. "Якщо передавання буде мінімальним, дійсно, можливо, вдасться відкрити все для спортивних заходів та інших великих заходів", - каже Готез, але такий крок не буде постійним і буде регулярно оцінюватися урядами і органами охорони здоров'я.

Це означає, що Прем'єр-ліга, NFL і інші масові змагання можуть тривати згідно з графіком, якщо спортсмени регулярно проходять тестування, і спостерігаються протягом декількох тижнів вболівальниками - можливо, на окремих трибунах - перед швидким закриттям стадіонів, якщо загроза зростає.

"Бари та паби, ймовірно, також є останніми в списку, тому що вони переповнені. Вони можуть відкритися як ресторани з соціальним дистанціюванням", - припускає Ніл. Деякі європейські країни дали зрозуміти, що вони почнуть дозволяти ресторанам обслуговувати клієнтів при значно зниженій відвідуваності.

Швидше за все, обмеження відновляться взимку, і Готез припустив, що піки COVID-19 можуть відбуватися кожну зиму, поки не буде винайдена вакцина.

І карантини, багато з яких перебувають в процесі поступового скасування, можуть повернутися в будь-який момент. "Час від часу будуть спалахи, рух буде обмежено - і це може стосуватися до частин країни або навіть до цілої країні", - каже Набарро.

Чим більше часу проходить, тим більш значною стає гаряче обговорювана перспектива колективного імунітету, що досягається, коли більша частина популяції, від 70% до 90%, стає несприйнятливою до інфекційного захворювання. "Це деякою мірою обмежує поширення, хоча популяційний імунітет, викликаний природною інфекцією, не є найліпшим способом забезпечення імунітету населення. Найліпший спосіб - вакцинація", - вважає Оффіт.

Кір є "ідеальним прикладом", розповідає він, - до того, як вакцини стали широко розповсюджуватися, "щороку від 2 до 3 мільйонів людей хворіють на кір, і так само буде і тут". Іншими словами, кількість смертей і страждань від COVID-19 буде величезним, навіть якщо більша частина населення отримає імунітет.

Всі ці прогнози стримуються загальним переконанням, що в кінцевому підсумку вакцина буде розроблена. "Я дійсно думаю, що буде вакцина - є багато грошей, є багато інтересу і мета зрозуміла", - каже Оффіт.

Але якщо попередні спалахи щось довели, так це те, що винайдення вакцин є непередбачуваним. "Я не думаю, що будь-яка вакцина була розроблена швидко, - попереджає він. - Я буду дуже здивований, якщо у нас буде щось через 18 місяців".

Відео Великі перегони: одночасно на планеті розробляють близько сотні вакцин від коронавірусу

Великі перегони за життя. Китай, США, Велика Британія, Австралія та Ізраїль. Одночасно на планеті розробляють близько сотні вакцин від коронавірусу. У науковців амбітні плани – впоратися максимум за 18 місяців. Хто найближчий до мети – дивіться у сюжеті.  Більше про коронавірус в Україні

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Досталось и Украине: в Польше прошли массовые протесты против мигрантов
Корреспондент
2025-07-19T21:12:00Z
Орбан пригрозил ЕС из-за финансовой помощи Украине
Корреспондент
2025-07-19T20:06:19Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Стала известна причина задымления возле ЗАЭС
Корреспондент
2025-07-19T15:54:42Z
Украина заполнила газовые хранилища почти на 30%
Корреспондент
2025-07-18T20:00:43Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Генштаб: Треть боев - на Покровском направлении
Корреспондент
2025-07-19T20:21:32Z
Воины ВСУ уничтожили редкий комплекс РЭБ россиян
Корреспондент
2025-07-19T19:42:53Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Чехии легализировали каннабис: сколько марихуаны разрешено иметь
Фокус
2025-07-18T19:06:28Z
Экспертша предупредила, от чего можно отравиться в жару
TSN
2025-07-18T18:21:07Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Никогда не ешьте этот овощ, если не хотите вонять целый день
Telegraf
2025-07-07T04:00:12Z
Даже Меган Маркл его употребляет: назван травяной чай, который поможет успокоить нервы
Знай
2025-07-07T02:51:26Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Языковой омбудсмен призвала отменить особый статус русского языка
Корреспондент
2025-07-19T16:09:00Z
ПВО перехватила более 20 ракет и сотни дронов
Корреспондент
2025-07-19T08:15:19Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
В Лондонском Тауэре выставили саблю гетмана Мазепы. Экспозицию открыл Стивен Фрай
Gazeta UA
2025-07-18T18:21:52Z
Десять вещей, которые должны у каждого: как комбинировать образы и выглядеть стильно
Знай
2025-07-18T16:51:03Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
В Украине есть самый "библейский" мост: где он находится и чем интересен
Telegraf
2025-07-18T19:39:13Z
Из долгов потом не выберетесь: 5 вещей, которые притягивают в дом нищету
Знай
2025-07-18T18:51:19Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
В России через БПЛА повреждена железная дорога, 75 поездов задерживаются
Корреспондент
2025-07-19T20:42:35Z
В ТЦ Киева произошла поножовщина: полиция задержала подозреваемого
Корреспондент
2025-07-19T16:36:12Z
"Вагнеровцы" расстреляли 11 человек на шахте в Африке - СМИ
Корреспондент
2025-07-19T07:54:50Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Полиция нашла женщину, которая в метро Киева кричала пророссийские лозунги
Корреспондент
2025-07-19T11:54:06Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Видео лучших моментов боя, в котором Сиренко проиграл
Корреспондент
2025-07-19T21:24:53Z
Сиренко проиграл первый раз в карьере в бою против британца
Корреспондент
2025-07-19T21:03:55Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Фрэнк Уоррен: Сегодняшний бой покажет, потребуется ли еще один реванш
Корреспондент
2025-07-19T20:21:43Z
Золото молодежного чемпионата Европы досталось украинцу Фельфнеру
Корреспондент
2025-07-19T19:51:39Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Фанаты Frostpunk 2 могут выиграть 10 тысяч долларов и мощные видеокарты: разработчики объявили конкурс
Знай
2025-07-18T19:51:27Z
Meta отказалась подписывать кодекс практики ЕС по искусственному интеллекту
Корреспондент
2025-07-18T19:45:11Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z