Верховний Суд вважає заяву генерального прокурора Ірини Венедиктової по справі про вклади братів Суркісів у Приватбанку (Київ) втручанням у діяльність Верховного Суду, способом впливу і тиску з метою затвердження ним рішення на користь однієї зі сторін, свідчить скарга, спрямована до Вищої ради правосуддя (ВСП) і генпрокурору, яка оприлюднена на сайті ВСП, повідомляє "Інтерфакс".
"23 квітня 2020 року свою позицію як позицію Офісу Генерального прокурора оприлюднила і генпрокурор, яка фактично протиставила судову владу суспільству і в цілому державі. З виступу складається відчуття, що єдиним захисником суспільства і держави виступає прокурор, яка вже визначила, хто в цьому ділі прав, а хто – ні. В умовах, коли навколо цієї справи очевидно проглядається обурення громадянських почуттів і спроби принизити суду, такі заяви навряд чи можуть вважатися прийнятними", – констатується в документі.
Крім того, у своїй скарзі судді часто згадують лідера партії "Демократична сокира", а також по разу – вболівальників футбольного клубу "Динамо Київ" та одного з членів наглядової ради Приватбанку.
Як повідомлялося з посиланням на Венедиктову, Офіс генерального прокурора знаходиться на стороні державного Приватбанку, Кабінету міністрів і Національного банку України (НБУ) у судовому спорі про законність конвертації коштів колишніх власників Приватбанку та пов'язаних з ними осіб в акції банку (bail-in).
"Обов'язок Офісу генпрокурора – відстоювати закон, права людини та інтереси держави. Зараз прокурори здійснюють це у Великій палаті Верховного Суду в одній із справ, пов'язаних з націоналізацією Приватбанку (про вклади братів Суркісів – ІФ)", – відзначала генпрокурор, уточнюючи, що в цій справі забезпечення верховенства права і законності, а також інтерес держави і кожного громадянина збіглися.