Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак зустрівся з представниками української кіноіндустрії. Про це повідомляє пресслужба ОП.
За словами Єрмака, всі розмови про скорочення фінансування кінематографу – безпідставні. Більш того, на його думку, останнім часом українське кіно демонструє позитивні тенденції.
"Ми побачили, що почали відбуватися позитивні зміни – українське кіно почало отримувати міжнародні премії, заробляти гроші, показувати бокс-офіси. Все це буде підтримуватися", – зазначив Андрій Єрмак.
Так, щоб підтримати галузь, продовжено терміни подачі звітності для виробників кінопродукції. Зокрема, підтримки потребують ті працівники галузі, які не є штатними співробітниками кінокомпаній.
"Багато професій сьогодні фактично зупинилися. Ми повинні потурбуватися про тих людей, які не є штатними працівниками у продакшенах, телевізійних або кінокомпаніях. Дуже велика подяка тим людям, які керують великими продакшенами і, маючи сьогодні важку ситуацію, продовжують виплачувати заробітну плату, утримувати цих людей", – сказав Андрій Єрмак.
Голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що в парламенті зареєстровано законопроект, спрямований на підтримку креативної індустрії в умовах епідемії COVID-19. Крім того, розроблено поправки до Податкового кодексу, які передбачають запровадження спеціальної ставки ПДВ для операцій у сфері культури в розмірі 7%.
"Це європейська практика, коли культурні послуги мають спеціальне податкове адміністрування", – зауважив Олександр Ткаченко.
Також говорили про боротьбу з онлайн-піратством, критерії оцінювання контенту, який виробляє український кінематограф,
Крім того, представники комітету обговорювали з Кабінетом Міністрів можливість додаткового використання коштів стабілізаційного фонду на галузі культури, серед яких – кінематограф.
Керівник Офісу Глави держави запропонував створити інститут радників при Держкіно, якими можуть стати, зокрема, іноземні фахівці у сфері кінематографу.
Раніше повідомлялося, що депутати комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики - представники всіх фракцій - одноголосно підтримали 3 законопроєкти, які мають допомогти культурному бізнесу пережити економічні наслідки карантину. Два з них - про внесення змін до бюджетного та податкового кодексів - вже передані на розгляд профільних комітетів.