Про це розповіла голова Нацради Ольга Герасим’юк під час онлайн-засідання 7 травня.
Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення повідомив Нацраду про припинення надання телекомунікаційних послуг з трансляції програм ТРК «Академія» (телеканал «ПравдаТУТ Київ») і ТРК «Сатурн» (телеканал «Погляд Київщина») через борги за надані послуги.
Обидві компанії ділили одну аналогову частоту в Києві – 27 ТВК.
Також Концерн РРТ попередив Нацраду про можливе припинення надання послуг ТРК «Атлант-СВ» (телеканал ATR) – теж через борги.
Цей канал з початку року не отримує державної підтримки та перебуває на межі закриття.
6 травня уряд повідомив, що розблокував можливість фінансування ATR.
Крім того, Нацрада отримала 29 повідомлень від різних телерадіокомпаній про труднощі, які в них виникли через карантин і кризу.
Нацрада сама запропонувала мовникам сигналізувати про це, нагадала Ольга Герасим’юк.
Вона навела таку статистику:.
18 телерадіокомпаній повідомили про зміну сітки мовлення, а саме 9 телеканалів (3 загальнонаціональні, 3 супутникові, 3 регіональні) і 9 радіостанцій (2 загальнонаціональні, 1 супутникова, 2 регіональні, 4 місцеві);.
1 компанія виявила наміри легалізувати зміни до програмної концепції – це «112 Україна»; її заявку Нацрада не розглядала;.
5 компаній тимчасово припинили мовлення: це 2 телеканали та 3 місцеві радіостанції;.
6 компаній повідомили про неможливість вчасно розпочати мовлення протягом року з отримання ліцензії: це 1 місцевий телеканал, 1 регіональна радіостанція та 4 місцеві радіостанції.
Раніше про домовленість членів Нацради не карати мовників за відхилення від програмної концепції розповів в інтерв’ю «Детектору медіа» член Нацради Максим Онопрієнко.
Також Нацрада оголосила про створення платформи для обміну контентом між регіональними телекомпаніями Media Change Ukraine.