MY.UAНовини
9 травня vs гей-парад. Коронавірус у новинах і токшоу 27 квітня — 3 травня 2020 року
9 травня vs гей-парад. Коронавірус у новинах і токшоу 27 квітня — 3 травня 2020 року

9 травня vs гей-парад. Коронавірус у новинах і токшоу 27 квітня — 3 травня 2020 року

У теленовинах зросла кількість сюжетів і повідомлень із Черкас, а в політичних токшоу стверджували, що влада тягне карантин, щоб не святкувати 9 травня, але скасує його перед 18 травня заради ґей-прайду.

Як висвітлювали тему пандемії коронавірусу в новинах «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, «України», «UA: Першого», «112» та 5 каналу та токшоу ICTV, «1+1», Прямого, «України», ZIKа, «112» та News.

Хроніка (що відбулося за тиждень):.

9:00 27 квітня в Україні на коронавірусну хворобу захворіли 9009 людей (220 померли, 840 одужали);.

деякі європейські країни (Швейцарія, Литва) послаблюють карантин, натомість Німеччина змусила всіх ходити в масках;.

в Україні запланували збільшити кількість лабораторних тестів до десяти тисяч на день;.

Японія заборонила в’їзд із 14 країн, в тому числі з України;.

Міністерство інфраструктури готується відновити міське та приміське сполучення з 12 травня;.

школа онлайн розпочала відеотрансляції для школярів 1-4 класів;.

журналісти з'ясували, що в умовах карантину продовжує працювати ресторан «Велюр», власником якого є нардеп від «Слуги народу» Микола Тищенко.

Депутат це заперечив і пояснив, що там відбуваються особисті зустрічі;.

Україна почала тестувати на наявність антитіл, що може показати, чи особа перехворіла на коронавірусну хворобу і чи має імунітет;.

30 квітня українців, що їхали на роботу, не випустили до Великобританії;.

в Ужгороді, Львові та інших містах влада дозволила ринкам працювати;.

проти мера Черкас порушили кримінальну справу за послаблення карантинних заходів, але Анатолій Бондаренко пообіцяв, що чинитиме опір.

Його підтримали колеги з інших міст, зокрема мери Дніпра, Львова, Івано-Франківська;.

третього травня під офісом президента мітингували підприємці, які вимагали підтримки від влади на час карантину;.

9:00 4 травня в Україні було 12 331 хворих на коронавірусну хворобу (303 померли, 1 619 одужали).

Черкаси не здаються.

Завдяки скандалу, пов’язаному з послабленням карантину, Черкаси в чотири рази частіше згадували у щоденних новинах.

Тим часом Петро Порошенко наростив присутність у новинах «Інтера».

Про це йдеться в підсумках моніторингу щоденних теленовин оглядачки «Детектор медіа» Зої Красовської.

В новинах активно розповідали про ініціативу мера Черкас послабити карантин, натомість майже не помітили відкриття ринків у інших містах.

Про ініціативу Анатолія Бондаренка говорили переважно збалансовано, хоч і емоційно.

Натомість про аналогічні послаблення в Мукачевому, Чернівцях, відкриття ринків у Житомирі чи про те, що у Дніпрі їх і не закривали, згадали хіба що на «1+1».

«У інших містах карантин теж послабили.

У Житомирі від учора запрацювали перукарні, ринки та спортклуби.

А в Дніпрі ринки навіть не закривали.

Але найбільше центральна влада перейнялася Черкасами», — розповів журналіст ТСН Антон Страшко у сюжеті 2 травня, але не деталізував ці історії.

Про послаблення карантину в Черкасах говорили по-різному, переважно збалансовано — з аргументами більшості ключових сторін.

Але ситуацію розглядали у контексті взаємних звинувачень мера і центральної влади, не зваживши на важливий контекст.

Найбільше критики мера було в сюжеті «України», у підводці до якого ведучий сказав, що «Черкасам карантин не писаний».

На «1+1» матеріал був збалансованим, втім після нього подали восьсмихвилинне інтерв’ю міністра охорони здоров’я Максима Степанова про небезпеки порушення карантинного режиму.

В матеріалі «UA: Першого» повідомили, що рішення мера в Черкасах підтримав місцевий «Національний корпус».

На всіх каналах бракувало контексту: пояснень про збитки місцевих бюджетів, юридичних аспектів, статистики захворювання (згадали лише в кількох сюжетах) та політичного контексту про підтримку мера Черкас «Батьківщиною» чи про розмови щодо створення «партії мерів».

На «1+1» переважно говорили з місцевими мешканцями про їхнє ставлення до послаблення карантину.

Зокрема, показували, що люди намагаються дбати про свою безпеку самостійно: користуються дезінфекторами, обирають для прогулянок малолюдні місця і час.

Окрім Черкас, частіше потрапляла у новини Херсонщина, де закрили на карантин Каховку — 18 сюжетів і повідомлень.

Вперше від початку пандемії окремий блок ситуації з захворюваністю в Криму присвятили у матеріалі СТБ.

Приділили увагу і протестам підприємців проти карантинних обмежень, проте в контексті нападу на журналіста Богдана Кутєпова.

Про це згадали у матеріалах СТБ, «UA: Перший» та 5 канал, а також ICTV, який настільки не вдавався у деталі, що навіть не назвав ім’я журналіста.

Половина каналів розповіла про підпільну роботу ресторану «Велюр», пов’язаного з нардепом Миколою Тищенком.

У сюжетах на 5 каналі, «1+1», «UA: Першому» та СТБ розповідали про розслідування програми «Наші гроші з Денисом Бігусом», а також реакцію Миколи Тищенка, поліції та фракції «Слуга народу».

Вже традиційно пальму першості за кількістю замовних матеріалів тримає «Опозційна платформа — За життя», яку піарить переважно «Інтер».

Однак дедалі активніше для просування інтересів власника використовують новини «112».

Більшість таких повідомлень розповідають про коронавірусну благодійність фонду Оксани Марченко, де дякують не лише їй, а її чоловіку й одному з лідерів ОПЗЖ Віктору Медведчуку.

Карантин проти дня перемоги.

Тема коронавірусної пандемії та боротьби з нею залишається ключовою в політичних токшоу, а її подача на різних каналах залежить від позиції власника та його політичних патронів.

Приклади наводить оглядач «Детектора медіа» Олександр Крумін в огляді політичних токшоу.

Гості політичних токшоу, дотичні до медичної сфери: Віктор Ляшко («Свобода слова» ICTV), Андрій Пальчевський («Пульс» 112, «Протистояння» News.

One), голова Національної медичної палати України Сергій Кравченко («Український формат» та «Протистояння» News.

One), міністр охорони здоров’я Максим Степанов («Народ проти» ZIK), інфекціоністка Ольга Голубовська («Народ проти» ZIK), керівниця обласної реабілітаційної лікарні Дніпра Інеса Шевченко («Народ проти» ZIK), лікар з Німеччини Юрій Амдур («Народ проти» ZIK), керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін («Протистояння» News.

Гості ICTV не мали засобів індивідуального захисту, Вадим Рабинович в студії «112» мав маску, проте не одягнув її.

Натомість ведучий «Свободи слова» Вадим Карп’як носить на руці червону стрічку на підтримку медиків.

В студії «Свободи слова савіка Шустера»» на «Україні» єдиним гостем в медичних рукавичках став Остап Ступка.

Єдиним гостем «Еха України», що мав маску, став Артур Герасимов.

Токшоу «Право на владу» повністю працювало в дистанційному режимі, окремі включення в ефірі були в ефірі програм «Народ проти», «Пульс», «Свобода слова Савіка Шустера» на «Україні».

Обговорювали карантин і те, чи він дає результати — про ефективність дій влади говорив Віктор Ляшко в ефірі ICTV.

А в ефірі News.

One Вадим Рабинович заявив, що карантин скасують до 18 травня, бо тоді, мовляв, в Києві має відбутися «гей-парад», який чинна влада зірвати не дасть.

Насправді жодних акцій ЛГБТ-спільноти на 18 травня не планували, тож це вочевидь вигадка Рабиновича.

Там же Євген Червоненко переймався, що якраз на час карантину припадає 9 травня («у нас отобрали 9 мая»).

Андрій Пальчевський в ефірі «112» хвалив карантинні заходи в світі і ганив карантин в Україні.

Послаблення карантину обговорювали на Прямому каналі з мером Черкас.

Анатолій Бондаренко в студії «Еха України» наголосив, що керується поточною ситуацією та рішення міськвиконкому змінювати не планує.

Говорили й про ресторан нардепа від монобільшості Миколи Тищенка, що працював під час карантину — дали добірку ляпів його власника.

Загалом питання коронавірусної пандемії та боротьби з нею цікавлять Прямий переважно як приводи критикувати владу або її окремих представників.

Маски та інші захисні засоби захисту.

Ведуча «Права на владу» Наталя Мосейчук під час онлайн-включення лідера «Опозиційної платформи — За життя» Юрія Бойка дорікала, що його однопартійці ходять по парламенту без масок і тим провокують масові порушення українців.

В ефірі «Еха України» засоби захисту стали причиною скандалу або «зашкваром», як сказав ведучий Матвій Ганапольський.

Коли зайшла мова за літак, в якому привезли засоби захисту, з'ясувалося, що їх на власні кошти закупив власник «Епіцентру» Олександр Герега.

За словами депутатки від «Голосу» Інни Совсун, Герега з депутатської електронної пошти розсилав нардепам листи з пропозицією придбати маски та інші медичні товари.

Нардеп «Європейської солідарності» Артур Герасимов нагадав про заслуги Петра Порошенка, який своїм коштом організував доставку в Україну 130 тисяч захисних костюмів.

Тоді екс-президента розкритикував депутат від «Слуги народу» Юрій Камельчук, мовляв, його статки за часи президентства виросли.

Нагадав і про горезвісну Липецьку кондитерську фабрику в Росії, яка працювала за часів війни.

Перервавши монолог нардепа, ведучий сказав, що Липецька фабрика давно не працює, а статки Петра Порошенка за останні роки тільки зменшилися (хоча, за словами Ганапольського, йому й «насрати на статки Порошенка»).

«Коли є питання, про яке ми зараз говоримо, і починається про Порошенка — ідіть звідти у сраку! Тут ви будете відповідати на питання нагальні!» — сказав ведучий.

До речі, той же Герасимов на «Свободі слова» ICTV розповідав, як до України прибула чергова партія захисних костюмів, «куплених за власні кошти Порошенка та Roshen».

Тему страхування медиків підняли в токшоу Прямого каналу — законопроєкт про це, за словами Артура Герасимова, підписали всі, крім пропрезидентської сили.

Юрій Камельчук заперечив, що документа в очі не бачив.

Також пандемію обговорювали в ефірі «Українського формату» News.

One, «Народ проти» каналу ZIK і «Протистояння» News.

Теги за темою
КоронавірусСтатті
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Алла Пугачева решилась на резкий и неприятный шаг
Comments UA
2025-08-14T20:42:08Z
Вуди Аллен попал в базу Миротворца
Корреспондент
2025-08-25T20:30:10Z
Леся Никитюк ошеломила эффектным видом фигуры в купальнике спустя два месяца после родов
TSN
2025-08-16T14:57:48Z
Киркоров ошарашил новым фото со своей скандальной дочкой
GlavRed
2025-08-15T12:57:42Z
Анна Тринчер чуть не стала жертвой нападения во время концерта
Корреспондент
2025-08-28T06:27:20Z
Тарас Тополя подал в суд на Марьяну Безуглу за клевету
Корреспондент
2025-08-28T06:24:44Z
Украина осудила участие Вуди Аллена в Московской неделе кино
Корреспондент
2025-08-25T11:51:35Z
Анна Кошмал после рождения второго ребенка не может похудеть и объяснила почему: "Все безрезультатно"
TSN
2025-08-16T16:06:52Z
Съемки клипа Макса Барских сорвались из-за баллистического обстрела
TSN
2025-08-15T14:21:32Z
Американская компания Keurig Dr Pepper приобретет производителя кофе Jacobs
Корреспондент
2025-08-25T18:30:10Z
Доплаты к пенсии: кто может получить и как оформить
Знай
2025-08-23T07:07:08Z
Курс валют на выходные, 23-24 августа: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-08-23T04:21:41Z
РФ планирует увеличить производство "шахедов" до 6000 единиц в месяц - CNN
Корреспондент
2025-08-23T19:03:00Z
Rheinmetall построит пороховой завод недалеко от Украины
Корреспондент
2025-08-28T03:00:27Z
Украинская памятная монета - одна из лучших в мире
Корреспондент
2025-08-27T21:54:12Z
Курс валют в Украине 23 августа 2025: сколько стоит доллар и евро
VGorode
2025-08-23T08:33:37Z
Goldman Sachs спрогнозировал обвал цен на нефть до $50
Корреспондент
2025-08-27T17:24:36Z
Тарифы Трампа нивелируют экономию Индии на закупках российской нефти
Корреспондент
2025-08-27T16:51:54Z
В документах Кремля прописана дата окончания войны: ГУР рассказали, когда россия отступит
Знай
2025-08-18T20:30:13Z
Лидер КНР обратился к Украине в День Независимости
Корреспондент
2025-08-24T10:27:23Z
Лукашенко решил передать власть: СМИ пишут о резком ухудшении его здоровья
UAToday
2025-08-23T18:06:21Z
Зеленский ответил Вэнсу по поводу "уступок" России
Корреспондент
2025-08-25T13:33:00Z
Атака дронов на Россию: стали известны последствия
Корреспондент
2025-08-28T07:18:47Z
Силы ПВО уничтожили за ночь почти 590 целей
Корреспондент
2025-08-28T07:03:25Z
Мелания Трамп передала Путину тайное письмо
TSN
2025-08-16T04:31:36Z
Трамп оценил саммит и высказался о санкциях для РФ
Корреспондент
2025-08-16T03:36:58Z
Президент ответил на запрет на удары вглубь РФ
Корреспондент
2025-08-24T15:00:09Z
Самолет с российскими туристами экстренно сел в Таллинне из-за атаки украинских дронов
Европейская правда
2025-08-24T18:00:06Z
В Виннице толпа "отбивала" мужчину, который был в розыске ТЦК: что произошло
UAToday
2025-08-23T10:03:44Z
Взрыв завода в РФ: резко увеличилось число пострадавших
Корреспондент
2025-08-15T14:06:46Z
Сумы почти сутки под атакой РФ: бушуют пожары
Корреспондент
2025-08-25T04:03:21Z
В Киеве увеличилось число жертв ракетного удара РФ
Корреспондент
2025-08-28T06:39:28Z
В Киеве под завалами нашли троих человек
Корреспондент
2025-08-28T05:39:41Z
Каджики приближается: Вьетнам эвакуирует более полумиллиона человек
Корреспондент
2025-08-24T23:48:56Z
Ракетная атака на Днепр: что известно о последствиях
TSN
2025-08-15T14:21:54Z
В Запорожье в результате атаки РФ погибли три человека, много раненых. ФОТО
Новости Украины
2025-08-18T10:33:02Z
Военнослужащим, которые воюют на фронте, стали приходить штрафы: местами размер санкций превышает 50 тысяч
UAToday
2025-08-23T17:06:23Z
Место силы и веры. Где в Украине находится украинский Иерусалим
Telegraf
2025-08-22T23:30:45Z
Почему сегодняшний день несчастливый: приметы в народный праздник 24 августа
UAToday
2025-08-24T05:03:15Z
Как украинцы относятся к ТЦК - опрос
UAToday
2025-08-25T15:39:48Z
Меган Маркл высказалась о странном королевском дресс-коде
Корреспондент
2025-08-28T06:51:42Z
ГПСУ: Мужчин до 22 лет теперь пускают за границу
Корреспондент
2025-08-28T06:06:29Z
17 августа: церковный праздник сегодня, что выбросить из дома, чтобы ушли болезни и печали
UAToday
2025-08-17T04:00:46Z
Какой завтра, 22 августа, праздник — все об этом дне, какой церковный праздник, что нельзя делать
TSN
2025-08-21T06:03:54Z
15 млн за жизнь: Кабмин утвердил выплаты семьям погибших в плену
Gazeta UA
2025-08-16T03:00:19Z
Диетологи раскрыли неожиданную пользу чернослива для организма, но есть важный нюанс
UAToday
2025-08-23T12:06:50Z
Эти «сеточки» на теле сигнализируют о болезнях
Comments UA
2025-08-22T15:57:59Z
В Украине снова свирепствует коронавирус: какие симптомы новых подвидов и будет ли карантин
TSN
2025-08-22T18:36:18Z
Почему нельзя разбивать яйца ножом: даже опытные хозяйки об этом не знают
UAToday
2025-08-23T14:03:10Z
Учёные доказали, что тепловые волны ускоряют старение
Корреспондент
2025-08-26T15:12:51Z
10 000 шагов в день — миф или реальный ключ к здоровью: как ходить без стресса и с удовольствием
UAToday
2025-08-26T12:03:49Z
Что можно пить, когда худеешь: диетологи назвали 5 напитков, которые вас удивят
UAToday
2025-08-26T09:00:51Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 27 августа 2025 года
Корреспондент
2025-08-26T08:18:24Z
Магнитные бури 26 августа: прогноз для метеозависимых
UAToday
2025-08-26T08:03:47Z
Кабмин упростил продажу подержанных авто: от чего избавили украинцев
Знай
2025-08-16T15:51:16Z
Вводят новый синий сигнал светофора: водители в шоке, штрафов станет больше
Знай
2025-08-16T12:30:45Z
Stellantis заморозила разработку собственной системы автономного вождения
Корреспондент
2025-08-27T19:12:28Z
Suzuki инвестирует $8 млрд в Индию для производства электромобилей
Корреспондент
2025-08-27T18:39:01Z
Peugeot представила рестайлинг 308
Корреспондент
2025-08-27T17:21:54Z
Ford отзывает в США более 355 000 грузовиков - СМИ
Корреспондент
2025-08-27T16:36:41Z
Audi представила обновленный Q3 Sportback
Корреспондент
2025-08-26T18:09:30Z
BYD Yangwang U9 установил мировой рекорд скорости для электромобилей
Корреспондент
2025-08-26T17:00:32Z
В Кадиллак представили состав на дебют в чемпионате Формулы-1
Корреспондент
2025-08-26T13:00:27Z
Осень уже близко: синоптик назвал точную дату, когда погода изменится в Украине
Telegraf
2025-08-22T17:57:17Z
В Карпатах выпал снег в августе
Корреспондент
2025-08-24T09:09:50Z
Оракул Ленорман на 16 августа 2025 года для всех знаков зодиака: Близнецам – вдохновение, Козорогам – стабильность
TSN
2025-08-16T00:33:08Z
Атака на Краматорск: погибли двое полицейских из Ивано-Франковска
Корреспондент
2025-08-23T18:42:47Z
Ракетный удар по Киеву: изменено движение транспорта и перекрыты улицы
Корреспондент
2025-08-28T06:51:27Z
Массовый обстрел Винниччины: ряд поездов задерживается
Корреспондент
2025-08-28T01:12:29Z
Тревожная ночь: вражеские Шахеды атаковали Сумы
Корреспондент
2025-08-24T01:36:11Z
Гороскоп на воскресенье 24 августа 2025 года
UAToday
2025-08-23T17:03:57Z
Россияне продвинулись в трех областях - DeepState
Корреспондент
2025-08-14T08:36:30Z
Гороскоп на сегодня 16 августа: финансы овнов, обман близнецов и разочарование рыб
Знай
2025-08-16T02:06:53Z
Гороскоп на среду 27 августа 2025 года
UAToday
2025-08-26T14:57:07Z
Не только вкус: что еще отличает арабику от робусты
UAToday
2025-08-26T13:06:42Z
Только с этими тремя ингредиентами может быть качественное мороженное: узнайте, о чем речь
Comments UA
2025-08-23T07:12:15Z
Всего четыре ингредиента – и ваша кухня пахнет домашним уютом: простой рецепт яблок в тесте
Telegraf
2025-08-23T07:00:19Z
Развлекать или развивать? Дилемма украинских музеев и замков
ZN UA
2025-08-23T05:43:11Z
Знаки-миллионеры: кого ждет лучшая осень в их жизни
Gazeta UA
2025-08-23T05:42:02Z
Дорогие семена или дешевые? Украинка сравнила, какие огурцы дали хороший урожай, а какие — разочаровали
Telegraf
2025-08-23T04:42:25Z
Эту ягоду можно перепутать с ежевикой. Можно ли ее пробовать
Telegraf
2025-08-23T03:03:04Z
Больше всего "мотают" электроэнергии: эксперты назвали разоряющие вас приборы
Знай
2025-08-16T20:12:38Z
Конец эпохи ветряных турбин: что такое Hercules, производящий 5000 кВтч в домашних условиях
Фокус
2025-08-21T09:57:46Z
Цифровая головоломка, которая захватила сеть: найдите число 16 за 7 секунд
Gazeta UA
2025-08-15T14:15:23Z
На Хортице нашли чугунное пушечное ядро XVIII века
Корреспондент
2025-08-28T07:12:57Z
Обмен международным опытом помогает Украине формировать политику ответственной игры: первые результаты
Depo UA
2025-08-27T18:36:57Z
Apple официально объявила дату презентации iPhone 17
Корреспондент
2025-08-27T18:33:13Z
Samsung подтвердила выход One UI 8 в сентябре
Корреспондент
2025-08-27T17:12:36Z
СМИ назвали крупнейшие вызовы для кибербезопасности в финсекторе
Корреспондент
2025-08-27T11:15:26Z
SpaceX успешно запустила корабль Starship
Корреспондент
2025-08-27T07:54:47Z
Владислав Ванат может открыть для себя страницу европейского футбола
Корреспондент
2025-08-24T14:27:41Z
Дочь функционера ФБУ выиграла чемпионат Европы в составе сборной Испании
Корреспондент
2025-08-24T00:00:57Z
Где будет Зинченко: возникает вопрос к Артете, который не берет его играть
Корреспондент
2025-08-23T16:18:54Z
Ибеабучи триумфально вернулся на ринг и бросил вызов Усику
Корреспондент
2025-08-24T08:12:20Z
Шахтер готовит громкий трансфер одноклубника Неймара
Корреспондент
2025-08-28T06:39:18Z
Лига чемпионов 2025/26: стали известны все участники
Корреспондент
2025-08-28T06:27:07Z
Шахтер планирует трансфер 18-летнего нападающего из Бразилии
Корреспондент
2025-08-23T18:48:02Z
Украинские гребчихи стали чемпионами мира
Корреспондент
2025-08-23T13:51:10Z
Свитолина раскрыла причины отказа от участия в миксте на US Open-2025
Корреспондент
2025-08-23T11:27:39Z