MY.UAНовини
7 цікавих фактів, яких ви не знали про Сальвадора Далі
7 цікавих фактів, яких ви не знали про Сальвадора Далі

7 цікавих фактів, яких ви не знали про Сальвадора Далі

Іспанський художник Сальвадор Далі, який став культовою постаттю в історії сюрреалізму, знаний на весь світ не тільки своїми творчими здобутками, а й епатажною, подекуди навіть неврівноваженою поведінкою.

Антигравітаційні вуса, погляд божевільного, химерні картини, які не зрозумієш без контексту, нарцисизм розміром з Всесвіт, жага грошей, визнання, поклоніння – це все про Далі.

Сьогодні митцю, який скромно йменував себе генієм, виповнилося б 116 років. З цієї нагоди 24 канал зібрав для вас цікаві факти з життя вічної дитини – Сальвадора Далі.


Сальвадор Далі // Getty Images

Король-Дитя

Маленький Сальвадор зростав у родині, де він був абсолютним монархом. У сім’ї потурали всім його забаганкам, завалювали подарунками, розважали його.

Мені дозволяли робити усе, що заманеться. До восьми років я пісявся у ліжко просто тому, що мене це розважало. Я був у домі абсолютним монархом. Мені наввипередки догоджали. Батько й мати молилися на мене,
– писав Далі в автобіографії "Таємне життя".

Ця жага влади переростала часом у жорстокість. У тій же біографії він описує, як у дитинстві то копав сестру, то скидав якихось дітей з мосту. Чи це правда – не знаємо. Бо Далі був ще тим вигадником і кожного разу складав все нові і нові байки про своє життя.


Малий Далі // Getty Images

У дорослому віці манія чимось володіти переросла у нестримну любов до грошей, розкоші та уваги. Він був наче залежним від цього. Подейкують, що на схилі літ він навіть носив із собою по дому дзвоники та брязкав ними без потреби, мовляв, я маю бути впевненим, що мене помітили.

Далі і мертвий брат

Фобія залишитись непоміченим, очевидно, була пов’язана із братом Далі – також Сальвадором. Той народився поперед Короля-Дитя, та, не доживши до року, помер від менінгіту. Це була трагедія для батьків, які не нехтували нагодою сказати Далі, що той є перевтіленням брата. Тому і назвали його теж на честь брата – Сальвадором.

Так, для батьків майбутній геній сюрреалізму зростав у братовій тіні. Саме цим, мабуть, можна пояснити вічно ексцентричну поведінку Далі – він хотів, щоб його існування як окремої самобутньої персони нарешті визнали. І ці дитячі травми художник так і не зміг подолати у дорослому житті. Його потреба в увазі стала гіпертрофованою, часом на межі істерики.


У Далі була залежність від уваги // Getty Images

Ми з братом були схожі як дві краплі води, але відображали в собі різне. Як і я, він мав непомильно геніальні риси обличчя, виявляв ознаки тривожної скороспілості; проте його блиск затьмарювала меланхолія неперевершеного інтелекту. Щодо мене, я був не таким розумником, але відображав у собі все,
– згадував Далі.

Через непропрацьований травматичний досвід Далі навіть випадково вліз у майже детективну історію. У нього доволі довго були нездорові почуття до картини "Анжелюс" Жана-Франсуа Мілле. На ній зображені чоловік та дружина, які щойно викопали картоплю, стоять над нею і моляться, висловлюючи землі або не землі подяку за врожай.


Картина "Анжелюс" Жана-Франсуа Мілле

У цьому простому сюжеті Далі щось турбувало з дитинства. Йому здавалось, що суть картини у геть іншому – не у картоплі та не у врожаї. Аби зрозуміти, що саме не так, художник і сам почав переписувати фігури Мілле, але вже на власних полотнах. У Далі вони з’явились понад 60 разів.


Сальвадор Далі "Атавізм сутінок"

Але таємницю "Анжелюса" вдалося розкрити тільки тоді, коли картини почали досліджувати за допомогою рентгену. Виявилось, що у початковому варіанті Мілле зобразив замість кошика з картоплею дитячу труну. Немовля не було хрещеним, відтак на кладовищі місця йому або їй не знайшлось, і батьки пішли ховати дитину в поле. У мистецьких колах припускають, що художник змінив похмурий сюжет, аби картина краще продавалась.

Після результатів рентген-аналізу Далі сказав, що завжди відчував смерть у цій картині. Очевидно, у фігурах картини йому ввижались батьки, які стоять над труною брата.

Король і королева у відкритому шлюбі

Коханням всього життя, опорою та музою для Далі була Гала – росіянка, на 10 років старша за митця, справжнє ім’я якої Олена Дьяконова.

Якось з чоловіком – французьким поетом Полем Елюаром – вона завітала до рідного Далі Кадакеса. Для всіх трьох візит був із наслідками. Гала та Сальвадор захопились одне одним не на жарт. Призначати побачення почали ще коли жінка була заміжня.


Гала і Сальвадор Далі // Getty Images

Аби остаточно взяти в полон серце Гали, Далі на перше побачення вбрався у своїх найкращих традиціях – драна сорочка, плундри, перли, замість парфумів риб’ячий клей та козячий гній, а пахви підфарбував кров’ю та синьою фарбою. З огляду на те, що Гала потім залишила чоловіка та доньку і пішла до божевільного митця, то кохана Далі теж була із джмеликом, як і він сам.

Побрались вони за три роки, проте жили у відкритому шлюбі. Обидвоє потроху крутили романчики на стороні, проте ніколи не розлучались. У них був спільний об’єкт обожнення та поклоніння: Гала вважала Далі генієм, а, як відомо, Далі теж себе вважав генієм, тож всі пазли у їхніх взаєминах співпали.


Гала і Далі перебували у відкритому шлюбі // Getty Images

Гала була вольовою жінкою – взяла на себе всю адміністративну роботу, що мала стосунок до творчості чоловіка, зробила з цього шалено прибутковий бізнес, навіть колеса в машині міняла сама, поки Далі сидів всередині автівки.

Митець був дуже прив’язаний до Гали попри те, що кола, в яких оберталось подружжя, її ненавиділи. Мовляв, забагато вона домінувала. Як би там не було, про її важливу роль у житті Далі свідчить і той факт, що свої роботи він підписував "Гала Сальвадор Далі".

Минали роки, і щось між колись шалено закоханими почало тріщати. У 1968 році Далі купив для Гали замок у провінції Жирони. Навідуватись до дружини він міг тільки за письмовим дозволом.


Замок Гали у Пуболі // Getty Images

Пізніше Далі став хвилювати і роман Гали із актором Джеффом Фенгольтом. Митець дуже боявся, що дружина його покине. Не покинула. Натомість, за чутками, аби заспокоїти чоловіка, давала йому ліки. Одним з ефектів було тремтіння рук, що позбавило Далі здатності писати картини.

Гала померла 10 червня 1982 року. Наступні сім років стали для художника нестерпними – без дружини він втратив жагу до життя.

Хоч які між ними були розбіжності, хоч як вони сварилися, одне для одного вони були життєво важливі. Гала – то була опора, то була сила волі. А тепер вона відійшла. Далі почувався, як покинута матір’ю дитина,
– розповідала приятелька сім’ї Мара Альбаретто.

"Я плюю на портрет матері"

Ну все складалось наче непогано – із сюрреалізмом у серці та з Галою під руку. Проте батько захоплення одруженою жінкою не поділяв. А на додачу ще й дізнався, що син одну зі своїх картин підписав "Іноді для розваги я плюю на портрет матері".


Сальвадор Далі "Іноді для розваги я плюю на портрет матері"

Невдовзі 25-річний Далі отримав листа від батька, у якому урочисто повідомлялось, що останній більше не надсилатиме грошей Сальвадору і його вигнано з батьківської домівки у Кадакесі.

Митець не сумував і зробив із трагедії фарс. Обрізав волосся, "поховав" його на пляжі в Кадакесі, поголив голову та зробив фото із морським їжаком на маківці. Це була "помста" батькові. Останній прийняв сина у дім аж після завершення Другої світової війни.

Лезо в оці

Далі жив у період візуальної революції – ширились мистецтво фотографії та кінематограф. Ще підлітком він захоплювався новими технологіями. Оскільки його сім’я була не бідна, то мати навіть потішила сина переносним проектором.

У фотографії Далі приваблювали "прямі відбитки реальності". Тому часто мову фотографії намагався перенести на свої картини, зокрема йдеться про мікроскопічні деталізовані елементи на полотнах. Та й сам любив позувати перед камерами.


Сальвадор Далі // Getty Images

А от у кінематографі спробував себе напряму. Коли у 1929 році переїхав до Парижа, то разом із університетським товаришем Луїсом Бунюелем розпочав роботу над стрічкою "Андалузький пес". Зізнаємось – це страшне! По шкірі бігає всяка живність, на фортепіано розкладається труп віслюка, місяць перетворюється на око жінки, яке розрізають лезом і звідти виливається рідина. Бр-р-р! Остання сцена – це не яке-небудь кінематографічне хитрування. Ні, воно, звісно, було, але справжнє око таки різали – тільки не жінки, а мертвої тварини.


Кадри з фільму "Андалузький пес"

Бунюель ходив на покази "Андалузького пса" із каменюками в кишенях – на випадок, якщо після таких провокативних сцен на нього накинеться розлючений натовп глядачів і глядачок.

А у 1944 році знаменитий режисер Альфред Гічкок попросив Далі розробити для фільму "Заворожений" декорації. Також вони разом працювали над епізодом про сновидіння.

Шеф-кухар Далі

У дитинстві Сальвадор Далі хотів стати кухарем. Мрія не збулась, за що поціновувачі творчості художника вдячні, але власну кулінарну книгу Далі таки випустив.

Художник любив влаштовувати незвичайні звані вечері – із чудернацьким дрес-кодом, декором, сюрреалістичним сервіруванням стола, живими істотами, які бігали або літали навколо гостей. Через помпезність та театралізованість дійства прийом їжі перетворювався на справжній перформанс.


Кулінарна книга Далі Le Diners De Gala

Власне, кулінарна книга Далі Le Diners De Gala, яка вийшла у 1973 році, теж не буденна. Вона містить 136 рецептів, рясно проілюстрованих роботами художника. Тут і гора з раків, яку прикрашає жінка з відрубаними руками, щедро заливаючи страву кров'ю; і печена качка, що нагадує череп, і риба з антропоморфним тілом. 


Ілюстрація Далі до книги рецептів


Ілюстрація Далі до книги рецептів

Назви рецептів не менш ексцентричні – "Тисячолітні яйця", "Котлети з телятини, фаршировані равликами", "Жаб'ячі чебуреки", "Іриски з шишками".


Ілюстрація Далі до книги рецептів

Очевидно, приготована за рецептами Далі їжа була їстівною, проте до здорового харчування жодного стосунку не мала. Про що і попередив автор у вступному слові. 

Книга Le Diners De Gala з її заповідями та ілюстраціями, однозначно, присвячена насолоді смаком. Не шукайте тут дієтичних формул. Ми маємо намір ігнорувати графіки і таблиці, через які хімія закралася в кулінарію. Якщо ви послідовник одного з навчань про підрахунок калорій, що перетворюють радість прийому їжі в різновид покарання, зараз же закрийте цю книгу; вона для вас занадто жива, занадто агресивна, занадто зухвала,
– зазначив Далі. 


Ілюстрація Далі до книги рецептів

Та як би там не було, кілька рецептів з книги тоді запозичили навіть найкращі ресторани Парижа. 


Ілюстрація Далі до книги рецептів

Книга мала всього 400 примірників і вважалась рідкістю. Бо видали її лише один раз. Понад 40 років збережені екземпляри продавали за сотні доларів. Але у 2016 році видавництво Taschen поклало край такому бізнесу, перевидавши книгу Далі. Нині її можна купити за 45 євро. 


Книгу Далі Le Diners De Gala не перевидавали понад 40 років


Кулінарна книга Далі Le Diners De Gala

"Чупа-чупс" та скажені винаходи від Далі

Сюрреалізм Далі виливався далеко за межі картин. Так, у колоборації з модельєркою Ельзою Ск’япареллі він створив копелюх-чорнильницю, капелюх-туфлю, сукню із принтом шухляд.

Далі є автором дизайну обгортки знаменитих льодяників "Чупа-Чупс". Окрім того, він сам з’являвся у рекламі шоколадок і таблеток від нетравлення.


Дизайн обгортки "Чупа-Чупсу" розробив Далі

Серед власних винаходів Далі – дзеркальні нігті, аби милуватись собою за будь-яких обставин, прозорий манекен-акваріум із живими рибками всередині, взуття на пружинах, телефон-лобстер.


Телефон-лобстер Сальвадора Далі // Getty Images

Смерть та король Іспанії

Незадовго до смерті у божевільного митця з’явилась ще одна ідея-фікс – хочу бачити у себе короля Іспанії Хуана Карлоса.

І що ви думаєте? Його, мабуть, мільйонну за життя забаганку було виконано. 5 грудня 1988 року іспанський король навідав Далі у лікарні. За кілька тижнів – 23 січня 1989 року – у віці 85 років один із найнеординарніших художників в історії помер.

|
Сальвадор Далі // Getty Images

Художник хотів, аби його поховали в підлозі головної виставкової зали у його сюрреалістичному музеї у Фігерасі. Більше того, він бажав, щоб над місцем його поховання був туалет. Зрештою, так і зробили: над забальзамованим тілом Далі розташовані чоловіча і жіноча вбиральні.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Рубіо після розмови з Лавровим зробив заяву про припинення вогню
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T21:57:07Z
Зеленський обговорив із президенткою Швейцарії посилення тиску на РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T20:57:20Z
Трамп назвав Зеленського слабким гравцем у переговорах, а Путіна — зацікавленим у завершенні війни
TSN
2025-05-17T20:27:44Z
Кремль озвучив вимоги до України на переговорах: що саме хоче Росія
ТСН
2025-05-17T20:27:05Z
План Путіна провалився: зустріч у Стамбулі не стала продовженням переговорів 2022 року — Сибіга
TSN
2025-05-17T20:27:02Z
Трамп заявив, що танки Путіна могли б бути в Києві "за п'ять годин"
ТСН
2025-05-17T20:26:58Z
Нова заява Трампа та підсумки переговорів з РФ: головні новини ночі 17 травня 2025 року
ТСН
2025-05-17T20:26:53Z
Туск заявив про "важкі дні" попереду
ТСН
2025-05-17T20:26:46Z
Міністр оборони Франції сказав, чим треба відповісти на заяви Росії про «демілітаризацію» Києва
ТСН
2025-05-17T20:26:43Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Фінал «Євробачення-2025»: пряма трансляція
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T23:06:02Z
"Євробачення-2025": порядок виступу учасників у фіналі
TSN
2025-05-17T22:48:01Z
"Євробачення-2025": фаворити букмекерів розірвали сцену конкурсу та зірвали гучні овації
ТСН
2025-05-17T21:33:19Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
Jerry Heil здивувала неочікуваним ніжним дуетом зі всесвітньо відомим гуртом
ТСН
2025-05-17T20:25:52Z
Ексдружина Комарова приголомшила своїм досягненням в кар'єрі моделі: "У Парижі підписала контракт"
TSN
2025-05-17T20:25:21Z
"Євробачення-2025": як проголосувати за Україну та своїх фаворитів у фіналі конкурсу
TSN
2025-05-17T20:25:15Z
Культурні сили з’явилися на червоній доріжці Каннського фестивалю
ТСН
2025-05-17T20:24:57Z
Україну атакували близько 70 дронів РФ: куди вони летять
TSN
2025-05-17T21:48:51Z
День ангела 18 травня: кого та як вітати з іменинами
ТСН
2025-05-17T21:18:47Z
Російські дрони атакували Україну: де було гучно
ТСН
2025-05-17T20:27:47Z
У повітрі 2 Ту-95МС — моніторингові канали
ТСН
2025-05-17T20:27:39Z
17 травня — яке церковне свято, поставте це на стіл, щоб в сім'ї цілий рік "водилися" гроші
TSN
2025-05-17T20:27:26Z
РФ вивела у Середземне море кораблі з "Калібрами": скільки ракет загрожують Україні
TSN
2025-05-17T20:26:44Z
Яке сьогодні, 17 травня, свято — все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2025-05-17T20:26:39Z
Втрати РФ у війні проти України перевалили за 970 тисяч осіб
TSN
2025-05-17T20:26:01Z
Вступ до ВНЗ: хлопці від 17 років мають надати військово-обліковий документ
ТСН
2025-05-17T20:25:37Z
Україну 17 травня накрила потужна магнітна буря: як вберегтися
TSN
2025-05-17T20:26:51Z
Найгірший сніданок: що не можна їсти зрання
ТСН
2025-05-17T20:26:34Z
Чому досвідчені кухарі радять варити пельмені в молоці: спробуйте хоча б раз — результат вас неодмінно здивує
TSN
2025-05-17T20:25:53Z
Замініть сніданок і схуднете на два розміри одягу за п’ять місяців: що потрібно їсти на початку дня
TSN
2025-05-17T20:25:32Z
Що буде з організмом, якщо вживати імбир щодня
ТСН
2025-05-17T20:25:07Z
Причини полюбити кабачки: чим корисний цей овоч
ТСН
2025-05-17T20:23:35Z
Що краще не їсти, щоб схуднути: перелік шкідливих продуктів
ТСН
2025-05-17T20:23:02Z
Як швидко прибрати тріщини на п’ятках: замочіть ноги у цьому — і шкіра стане, як шовк
ТСН
2025-05-17T20:22:32Z
Тривале сидіння шкодить мозку: науковці здивували дослідженням
ТСН
2025-05-17T20:22:16Z
Козорогам варто захистити особисті кордони, а Терезам слід не пришвидшувати подій: астрологічний прогноз на рунах на 17 травня 2025 року
ТСН
2025-05-17T20:27:45Z
Чимало областей України охопила повітряна тривога: названа причина
TSN
2025-05-17T20:27:43Z
Україною шириться повітряна тривога: де кружляють дрони
TSN
2025-05-17T20:27:24Z
Ворог може рушити на Полтаву і Київ: попередження від військового експерта
TSN
2025-05-17T20:27:23Z
Лінія фронту станом на 17 травня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T20:27:22Z
Рибам час довіритися змінам, а Козорогам слід відпустити контроль: гороскоп за картами Таро на 17 травня 2025 року
ТСН
2025-05-17T20:27:02Z
Коли до України прийде тепло та яким буде початок літа — прогноз синоптиків
TSN
2025-05-17T20:26:58Z
Чоловік отримав повістку і відмовився від мобілізації: він зробив гучні заяви про війну та поплатився
TSN
2025-05-17T20:26:28Z
Росіяни продовжують намагатися наступати — ISW про ситуацію на фронті
TSN
2025-05-17T20:26:16Z
У лікарні померла жінка, яка отримала поранення внаслідок обстрілу Одещини
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T20:45:47Z
У Telegram стався збій: що трапилося
TSN
2025-05-17T20:27:51Z
Удар дрона по автобусу на Сумщині: що відомо про жертв та постраждалих
ТСН
2025-05-17T20:26:48Z
Росіяни вдарили по рейсовому автобусі: багато загиблих, фото
ТСН
2025-05-17T20:26:01Z
За кордон на моноколесі: прикордонники розповіли деталі неординарного інциденту
ТСН
2025-05-17T20:25:56Z
Вночі та зранку в Хмельницькій області лунали вибухи: деталі
ТСН
2025-05-17T20:25:04Z
У Бердянську виявили мертвою 7-річну дівчинку — напередодні її розшукували
TSN
2025-05-17T20:24:59Z
Атака російських "Шахедів" по Одесі: є жертви
ТСН
2025-05-17T20:24:54Z
У Вінниці знову розгорівся скандал з ТЦК, де військовий побив мобілізованого: подробиці інциденту
ТСН
2025-05-17T20:23:19Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
ПриватБанк повідомив про технічні роботи у застосунку
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T20:51:36Z
Українці мають сплатити податки за своє житло: які терміни
TSN
2025-05-17T20:26:04Z
Весняні заморозки вдарять по цінах: скільки заплатимо за фрукти та овочі
TSN
2025-05-17T20:25:53Z
Європейський суд почав перевірку законності передавання державі Кременчуцького НПЗ
ТСН
2025-05-17T20:25:48Z
Курс долара: прогноз банкіра на наступний тиждень
TSN
2025-05-17T20:24:51Z
В Україні різко змінилися ціни на один з популярних салатних овочей
TSN
2025-05-17T20:24:31Z
В Україні знову подорожчав популярний овоч: в чому причина
ТСН
2025-05-17T20:22:50Z
Ціна на фрукти в Україні різко підвищиться: що здорожчає найбільше
ТСН
2025-05-17T20:21:05Z
Курс валют на вихідні, 17-18 травня: скільки коштують долар, євро і злотий
ТСН
2025-05-17T20:20:27Z
Не буряк і не томатна паста: що додати в борщ, щоб він вийшов насиченого червоного кольору
TSN
2025-05-17T20:25:56Z
Чим полити троянди навесні 2025 року, щоб вони пишно квітнули і стали прикрасою саду
ТСН
2025-05-17T20:24:56Z
Додайте до гречки один продукт — страва стане, наче з мішленівського ресторану
TSN
2025-05-17T20:24:32Z
Мода на ревінь: три страви із весняного овочу
ТСН
2025-05-17T20:23:47Z
Ваші нігті скажуть “дякую”: коли знімати гель-лак, навіть якщо він ідеальний
ТСН
2025-05-17T20:23:41Z
Смачний та простий весняний тарт зі сметаною і зеленою цибулею: рецепт
ТСН
2025-05-17T20:23:22Z
В Україні почали випускати зубну пасту зі смаком борщу
AgroPortal
2025-05-17T07:30:18Z
Ці знаки зодіаку практично ніколи не дотримуються своїх обіцянок: на них не варто покладатися
TSN
2025-05-16T19:22:47Z
Насмажите втричі більше без додавання рису чи картоплі: рецепт пухких котлет від досвідчених кулінарів
TSN
2025-05-16T19:22:36Z
«Нелюди вирішили поховати». Тренерка з РФ прокоментувала скандал навколо російських фігуристів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T16:45:42Z
Яке громадянство має ексфутболіст Анатолій Тимощук: що кажуть російські реєстри про нового «клієнта» СБУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T15:00:16Z
Чемпіонський парад «Барселони» зібрав більше 600 тисяч учасників
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T09:48:59Z
ЗМІ назвали головну трансферну ціль «Реала»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:24:06Z
Від легенди футболу до пособника окупантів. Шлях Анатолія Тимощука
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T05:00:37Z
Допомагав окупантам: екскапітан збірної Тимощук отримав підозру за пособництво РФ
ТСН
2025-05-16T19:21:42Z
Федерація дзюдо допустила білорусів до участі у турнірах під державною символікою
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T18:39:10Z
П'ятиразовий олімпійський чемпіон зізнався у наркозалежності
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T15:42:44Z
У Києві пройде зустріч гравців збірної України з футболу з вболівальниками
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T15:12:30Z
Про що "говорять" дельфіни: сенсаційне відкриття дослідників
TSN
2025-05-17T20:26:18Z
Місяць повільно віддаляється від Землі: чи загрожує нам його втрата
ТСН
2025-05-17T20:22:13Z
ЦРУ знайшло інопланетян: названо місце розташування бази прибульців
ТСН
2025-05-17T20:21:26Z
Істота з найбільшим серцем здатна виживати за температури 400°C
ТСН
2025-05-17T20:21:22Z
iPhone 17 Air стане першим смартфоном Apple з акумулятором нового типу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T17:12:25Z
На Марсі вперше побачили полярне сяйво неозброєним оком: у чому унікальність відкриття NASA
ТСН
2025-05-16T19:24:40Z
Які магнітні бурі очікуються 16 травня та як з ними впоратися
TSN
2025-05-16T19:23:14Z
Сусідня до Чумацького шляху галактика розривається на частини: нові відкриття астрономів
TSN
2025-05-16T19:20:30Z
На Марсі вперше зафіксовано полярне сяйво
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T07:00:41Z