MY.UAНовини
7 цікавих фактів, яких ви не знали про Сальвадора Далі
7 цікавих фактів, яких ви не знали про Сальвадора Далі

7 цікавих фактів, яких ви не знали про Сальвадора Далі

Іспанський художник Сальвадор Далі, який став культовою постаттю в історії сюрреалізму, знаний на весь світ не тільки своїми творчими здобутками, а й епатажною, подекуди навіть неврівноваженою поведінкою.

Антигравітаційні вуса, погляд божевільного, химерні картини, які не зрозумієш без контексту, нарцисизм розміром з Всесвіт, жага грошей, визнання, поклоніння – це все про Далі.

Сьогодні митцю, який скромно йменував себе генієм, виповнилося б 116 років. З цієї нагоди 24 канал зібрав для вас цікаві факти з життя вічної дитини – Сальвадора Далі.


Сальвадор Далі // Getty Images

Король-Дитя

Маленький Сальвадор зростав у родині, де він був абсолютним монархом. У сім’ї потурали всім його забаганкам, завалювали подарунками, розважали його.

Мені дозволяли робити усе, що заманеться. До восьми років я пісявся у ліжко просто тому, що мене це розважало. Я був у домі абсолютним монархом. Мені наввипередки догоджали. Батько й мати молилися на мене,
– писав Далі в автобіографії "Таємне життя".

Ця жага влади переростала часом у жорстокість. У тій же біографії він описує, як у дитинстві то копав сестру, то скидав якихось дітей з мосту. Чи це правда – не знаємо. Бо Далі був ще тим вигадником і кожного разу складав все нові і нові байки про своє життя.


Малий Далі // Getty Images

У дорослому віці манія чимось володіти переросла у нестримну любов до грошей, розкоші та уваги. Він був наче залежним від цього. Подейкують, що на схилі літ він навіть носив із собою по дому дзвоники та брязкав ними без потреби, мовляв, я маю бути впевненим, що мене помітили.

Далі і мертвий брат

Фобія залишитись непоміченим, очевидно, була пов’язана із братом Далі – також Сальвадором. Той народився поперед Короля-Дитя, та, не доживши до року, помер від менінгіту. Це була трагедія для батьків, які не нехтували нагодою сказати Далі, що той є перевтіленням брата. Тому і назвали його теж на честь брата – Сальвадором.

Так, для батьків майбутній геній сюрреалізму зростав у братовій тіні. Саме цим, мабуть, можна пояснити вічно ексцентричну поведінку Далі – він хотів, щоб його існування як окремої самобутньої персони нарешті визнали. І ці дитячі травми художник так і не зміг подолати у дорослому житті. Його потреба в увазі стала гіпертрофованою, часом на межі істерики.


У Далі була залежність від уваги // Getty Images

Ми з братом були схожі як дві краплі води, але відображали в собі різне. Як і я, він мав непомильно геніальні риси обличчя, виявляв ознаки тривожної скороспілості; проте його блиск затьмарювала меланхолія неперевершеного інтелекту. Щодо мене, я був не таким розумником, але відображав у собі все,
– згадував Далі.

Через непропрацьований травматичний досвід Далі навіть випадково вліз у майже детективну історію. У нього доволі довго були нездорові почуття до картини "Анжелюс" Жана-Франсуа Мілле. На ній зображені чоловік та дружина, які щойно викопали картоплю, стоять над нею і моляться, висловлюючи землі або не землі подяку за врожай.


Картина "Анжелюс" Жана-Франсуа Мілле

У цьому простому сюжеті Далі щось турбувало з дитинства. Йому здавалось, що суть картини у геть іншому – не у картоплі та не у врожаї. Аби зрозуміти, що саме не так, художник і сам почав переписувати фігури Мілле, але вже на власних полотнах. У Далі вони з’явились понад 60 разів.


Сальвадор Далі "Атавізм сутінок"

Але таємницю "Анжелюса" вдалося розкрити тільки тоді, коли картини почали досліджувати за допомогою рентгену. Виявилось, що у початковому варіанті Мілле зобразив замість кошика з картоплею дитячу труну. Немовля не було хрещеним, відтак на кладовищі місця йому або їй не знайшлось, і батьки пішли ховати дитину в поле. У мистецьких колах припускають, що художник змінив похмурий сюжет, аби картина краще продавалась.

Після результатів рентген-аналізу Далі сказав, що завжди відчував смерть у цій картині. Очевидно, у фігурах картини йому ввижались батьки, які стоять над труною брата.

Король і королева у відкритому шлюбі

Коханням всього життя, опорою та музою для Далі була Гала – росіянка, на 10 років старша за митця, справжнє ім’я якої Олена Дьяконова.

Якось з чоловіком – французьким поетом Полем Елюаром – вона завітала до рідного Далі Кадакеса. Для всіх трьох візит був із наслідками. Гала та Сальвадор захопились одне одним не на жарт. Призначати побачення почали ще коли жінка була заміжня.


Гала і Сальвадор Далі // Getty Images

Аби остаточно взяти в полон серце Гали, Далі на перше побачення вбрався у своїх найкращих традиціях – драна сорочка, плундри, перли, замість парфумів риб’ячий клей та козячий гній, а пахви підфарбував кров’ю та синьою фарбою. З огляду на те, що Гала потім залишила чоловіка та доньку і пішла до божевільного митця, то кохана Далі теж була із джмеликом, як і він сам.

Побрались вони за три роки, проте жили у відкритому шлюбі. Обидвоє потроху крутили романчики на стороні, проте ніколи не розлучались. У них був спільний об’єкт обожнення та поклоніння: Гала вважала Далі генієм, а, як відомо, Далі теж себе вважав генієм, тож всі пазли у їхніх взаєминах співпали.


Гала і Далі перебували у відкритому шлюбі // Getty Images

Гала була вольовою жінкою – взяла на себе всю адміністративну роботу, що мала стосунок до творчості чоловіка, зробила з цього шалено прибутковий бізнес, навіть колеса в машині міняла сама, поки Далі сидів всередині автівки.

Митець був дуже прив’язаний до Гали попри те, що кола, в яких оберталось подружжя, її ненавиділи. Мовляв, забагато вона домінувала. Як би там не було, про її важливу роль у житті Далі свідчить і той факт, що свої роботи він підписував "Гала Сальвадор Далі".

Минали роки, і щось між колись шалено закоханими почало тріщати. У 1968 році Далі купив для Гали замок у провінції Жирони. Навідуватись до дружини він міг тільки за письмовим дозволом.


Замок Гали у Пуболі // Getty Images

Пізніше Далі став хвилювати і роман Гали із актором Джеффом Фенгольтом. Митець дуже боявся, що дружина його покине. Не покинула. Натомість, за чутками, аби заспокоїти чоловіка, давала йому ліки. Одним з ефектів було тремтіння рук, що позбавило Далі здатності писати картини.

Гала померла 10 червня 1982 року. Наступні сім років стали для художника нестерпними – без дружини він втратив жагу до життя.

Хоч які між ними були розбіжності, хоч як вони сварилися, одне для одного вони були життєво важливі. Гала – то була опора, то була сила волі. А тепер вона відійшла. Далі почувався, як покинута матір’ю дитина,
– розповідала приятелька сім’ї Мара Альбаретто.

"Я плюю на портрет матері"

Ну все складалось наче непогано – із сюрреалізмом у серці та з Галою під руку. Проте батько захоплення одруженою жінкою не поділяв. А на додачу ще й дізнався, що син одну зі своїх картин підписав "Іноді для розваги я плюю на портрет матері".


Сальвадор Далі "Іноді для розваги я плюю на портрет матері"

Невдовзі 25-річний Далі отримав листа від батька, у якому урочисто повідомлялось, що останній більше не надсилатиме грошей Сальвадору і його вигнано з батьківської домівки у Кадакесі.

Митець не сумував і зробив із трагедії фарс. Обрізав волосся, "поховав" його на пляжі в Кадакесі, поголив голову та зробив фото із морським їжаком на маківці. Це була "помста" батькові. Останній прийняв сина у дім аж після завершення Другої світової війни.

Лезо в оці

Далі жив у період візуальної революції – ширились мистецтво фотографії та кінематограф. Ще підлітком він захоплювався новими технологіями. Оскільки його сім’я була не бідна, то мати навіть потішила сина переносним проектором.

У фотографії Далі приваблювали "прямі відбитки реальності". Тому часто мову фотографії намагався перенести на свої картини, зокрема йдеться про мікроскопічні деталізовані елементи на полотнах. Та й сам любив позувати перед камерами.


Сальвадор Далі // Getty Images

А от у кінематографі спробував себе напряму. Коли у 1929 році переїхав до Парижа, то разом із університетським товаришем Луїсом Бунюелем розпочав роботу над стрічкою "Андалузький пес". Зізнаємось – це страшне! По шкірі бігає всяка живність, на фортепіано розкладається труп віслюка, місяць перетворюється на око жінки, яке розрізають лезом і звідти виливається рідина. Бр-р-р! Остання сцена – це не яке-небудь кінематографічне хитрування. Ні, воно, звісно, було, але справжнє око таки різали – тільки не жінки, а мертвої тварини.


Кадри з фільму "Андалузький пес"

Бунюель ходив на покази "Андалузького пса" із каменюками в кишенях – на випадок, якщо після таких провокативних сцен на нього накинеться розлючений натовп глядачів і глядачок.

А у 1944 році знаменитий режисер Альфред Гічкок попросив Далі розробити для фільму "Заворожений" декорації. Також вони разом працювали над епізодом про сновидіння.

Шеф-кухар Далі

У дитинстві Сальвадор Далі хотів стати кухарем. Мрія не збулась, за що поціновувачі творчості художника вдячні, але власну кулінарну книгу Далі таки випустив.

Художник любив влаштовувати незвичайні звані вечері – із чудернацьким дрес-кодом, декором, сюрреалістичним сервіруванням стола, живими істотами, які бігали або літали навколо гостей. Через помпезність та театралізованість дійства прийом їжі перетворювався на справжній перформанс.


Кулінарна книга Далі Le Diners De Gala

Власне, кулінарна книга Далі Le Diners De Gala, яка вийшла у 1973 році, теж не буденна. Вона містить 136 рецептів, рясно проілюстрованих роботами художника. Тут і гора з раків, яку прикрашає жінка з відрубаними руками, щедро заливаючи страву кров'ю; і печена качка, що нагадує череп, і риба з антропоморфним тілом. 


Ілюстрація Далі до книги рецептів


Ілюстрація Далі до книги рецептів

Назви рецептів не менш ексцентричні – "Тисячолітні яйця", "Котлети з телятини, фаршировані равликами", "Жаб'ячі чебуреки", "Іриски з шишками".


Ілюстрація Далі до книги рецептів

Очевидно, приготована за рецептами Далі їжа була їстівною, проте до здорового харчування жодного стосунку не мала. Про що і попередив автор у вступному слові. 

Книга Le Diners De Gala з її заповідями та ілюстраціями, однозначно, присвячена насолоді смаком. Не шукайте тут дієтичних формул. Ми маємо намір ігнорувати графіки і таблиці, через які хімія закралася в кулінарію. Якщо ви послідовник одного з навчань про підрахунок калорій, що перетворюють радість прийому їжі в різновид покарання, зараз же закрийте цю книгу; вона для вас занадто жива, занадто агресивна, занадто зухвала,
– зазначив Далі. 


Ілюстрація Далі до книги рецептів

Та як би там не було, кілька рецептів з книги тоді запозичили навіть найкращі ресторани Парижа. 


Ілюстрація Далі до книги рецептів

Книга мала всього 400 примірників і вважалась рідкістю. Бо видали її лише один раз. Понад 40 років збережені екземпляри продавали за сотні доларів. Але у 2016 році видавництво Taschen поклало край такому бізнесу, перевидавши книгу Далі. Нині її можна купити за 45 євро. 


Книгу Далі Le Diners De Gala не перевидавали понад 40 років


Кулінарна книга Далі Le Diners De Gala

"Чупа-чупс" та скажені винаходи від Далі

Сюрреалізм Далі виливався далеко за межі картин. Так, у колоборації з модельєркою Ельзою Ск’япареллі він створив копелюх-чорнильницю, капелюх-туфлю, сукню із принтом шухляд.

Далі є автором дизайну обгортки знаменитих льодяників "Чупа-Чупс". Окрім того, він сам з’являвся у рекламі шоколадок і таблеток від нетравлення.


Дизайн обгортки "Чупа-Чупсу" розробив Далі

Серед власних винаходів Далі – дзеркальні нігті, аби милуватись собою за будь-яких обставин, прозорий манекен-акваріум із живими рибками всередині, взуття на пружинах, телефон-лобстер.


Телефон-лобстер Сальвадора Далі // Getty Images

Смерть та король Іспанії

Незадовго до смерті у божевільного митця з’явилась ще одна ідея-фікс – хочу бачити у себе короля Іспанії Хуана Карлоса.

І що ви думаєте? Його, мабуть, мільйонну за життя забаганку було виконано. 5 грудня 1988 року іспанський король навідав Далі у лікарні. За кілька тижнів – 23 січня 1989 року – у віці 85 років один із найнеординарніших художників в історії помер.

|
Сальвадор Далі // Getty Images

Художник хотів, аби його поховали в підлозі головної виставкової зали у його сюрреалістичному музеї у Фігерасі. Більше того, він бажав, щоб над місцем його поховання був туалет. Зрештою, так і зробили: над забальзамованим тілом Далі розташовані чоловіча і жіноча вбиральні.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Отаке цікаве "перемир'я": росіяни запустили по Україні ракети "Калібр" та підняли у небо Ту-95МС
Telegraf
2025-04-05T23:00:32Z
Росія здійснила пуски "Калібрів" з Чорного моря і підняла у повітря Ту-95МС
24tv
2025-04-05T22:51:25Z
Буданов розповів про проблему дронів на оптичному волокні
ZN UA
2025-04-05T22:46:58Z
Кого точно не мобілізують у 2025 році: зʼявились нові зміни для двох категорій чоловіків
Telegraf
2025-04-05T22:33:58Z
Народні прикмети сьогодні, 5 квітня: що заборонено і дозволено робити
TSN
2025-04-05T22:30:45Z
Україну атакують безпілотники: названа траєкторія руху
TSN
2025-04-05T22:30:29Z
Київщину атакують дрони: працюють сили ППО
TSN
2025-04-05T21:41:31Z
Зеленський повідомив про успішні дії ЗСУ на території Росії
TSN
2025-04-05T21:41:15Z
5 квітня — яке церковне свято, що робити на Похвалу Пресвятої Богородиці, щоб вберегтися від неприємностей
TSN
2025-04-05T21:40:12Z
Ворог знову просунувся на Донеччині – DeepState
ГЛАВКОМ NET
2025-04-05T22:54:28Z
Ворог мав успіх на Харківщині і розширив плацдарм біля Лимана, – DeepState
24tv
2025-04-05T21:57:12Z
В окупованому Донецьку пролунали вибухи
TSN
2025-04-05T21:41:53Z
У Києві зафіксовано влучання уламків дрона — Кличко
TSN
2025-04-05T21:41:38Z
У Кривому Розі знову вибухи: місто масовано атакують "Шахеди"
TSN
2025-04-05T21:41:19Z
Ракам варто знайти однодумців, а Близнятам буде важко: гороскоп за картами Таро на 5 квітня 2025 року
TSN
2025-04-05T21:41:02Z
Смертоносні удари Росії по Кривому Рогу: що відбувається на місці атаки
TSN
2025-04-05T21:40:47Z
Бої у Бєлгородській області: аналітики повідомили про "успіхи" росіян
TSN
2025-04-05T21:40:44Z
Втрати Росії станом на 5 квітня: Генштаб оновив дані
TSN
2025-04-05T21:40:22Z
Стармер і Макрон заявили про "значний прогрес" щодо розміщення іноземних військ в Україні
24tv
2025-04-05T22:39:27Z
У низці міст Європи вийшли на протести проти Трампа
Европейская правда
2025-04-05T22:30:38Z
Бессент публічно звинуватив Зеленського у порушенні обіцянок надрах
Хвиля
2025-04-05T22:21:31Z
Війна, день 1137. Демонстрації проти політики Трампа й Маска в США; удар по російському заводу вибухівки
Football.ua
2025-04-05T22:10:52Z
Кабмін затвердив новий правопис кримськотатарської мови
Факти ICTV
2025-04-05T22:09:12Z
Чи можлива участь військ НАТО як миротворців в Україні: Рютте відповів
TSN
2025-04-05T21:42:11Z
Трамп заплутався у власних обіцянках: експерт пояснив, як це використовує Кремль
TSN
2025-04-05T21:41:49Z
Російське Міноборони цинічно заявило про удар по "західних інструкторах" у Кривому Розі
TSN
2025-04-05T21:41:47Z
Вибухи у Саранську: чому удар по цьому заводу важливий для України
TSN
2025-04-05T21:41:38Z
З Джаредом Лето у головній ролі: у Disney представили новий трейлер фільму "Трон: Арес"
Фокус
2025-04-05T22:12:46Z
Удар по Кривому Рогу: Ротару, Білик, Могилевська та інші зірки відреагували на трагедію
TSN
2025-04-05T21:40:59Z
Учасниця "Холостяка-12" зіграла весілля за кордоном і показала перші кадри з церемонії
TSN
2025-04-05T21:39:47Z
Дзідзьо відреагував на вагітність колишньої дружини та публічно звернувся до неї
TSN
2025-04-05T21:39:22Z
Емінем вперше став дідусем: який вигляд має його онук і як назвали
TSN
2025-04-05T21:39:00Z
Андрій Данилко показав себе 22-річного у Донецьку: продюсер Нікітін відреагував
TSN
2025-04-05T21:39:00Z
Анна Трінчер розкрила приховані сенси нової пісні "Зірочка палай" і звернулася до всіх дівчат
TSN
2025-04-05T21:38:57Z
Блогерка Мандзюк відповіла на чутки про роман з "Холостяком" Тереном і звинуватила у цьому Бєлєнь
TSN
2025-04-05T21:37:01Z
У Кіркорова була ще одна трагедія: померла сестра
GlavRed
2025-04-05T20:27:45Z
"Звір" побив "Джаггернаута": у вазі Усика відбувся великий бій
Telegraf
2025-04-05T22:21:45Z
Українські студенти вийшли у фінал світового турніру з міжнародного права
TSN
2025-04-05T21:37:25Z
Вінісіус наздогнав Роналдо в списку бразильських найкращих бомбардирів Реала
Football.ua
2025-04-05T21:31:51Z
Анчелотті – про Куртуа й Луніна: Думаю, на поєдинок з Арсеналом у нас будуть обидва варіанти
Football.ua
2025-04-05T20:58:45Z
Мілан виборов нічию, але залишився позаду Фіорентини
Football.ua
2025-04-05T20:52:36Z
Не вдалося вразити чемпіонів: хто покинув Мастер Шеф 15 у 6-му випуску
Факти ICTV
2025-04-05T20:52:19Z
Парма — Інтер 2:2 Відео голів та огляд матчу Серії А
Football.ua
2025-04-05T20:39:42Z
Схопив керманича Галатасарая за ніс: Моурінью покарали за неспортивну поведінку
Football.ua
2025-04-05T20:18:31Z
ЗСУ ліквідували ексгравця молодіжної збірної України з футзалу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-05T20:15:42Z
В Україні можуть з'явитися нові монети замість копійок
TSN
2025-04-05T21:41:50Z
Чого очікувати від валютного ринку в квітні: прогноз банкіра
TSN
2025-04-05T21:40:32Z
Великодній кошик 2025: скільки доведеться витратити на продукти
TSN
2025-04-05T21:39:41Z
Експосол Японії в Україні Мацуда Кунінорі приєднався до Дорадчої ради ДТЕК
TSN
2025-04-05T21:38:30Z
Німеччина хоче повернути свої 120 тисяч тонн золота зі сховищ США, – Politico
24tv
2025-04-05T21:00:55Z
Троє українців завдали компанії Apple 14 млн грн збитків
InternetUA
2025-04-05T20:43:45Z
Подорожчання кави в Одесі: експерти розповіли, як сильно зміняться ціни
Политека
2025-04-05T20:00:53Z
Експерти прогнозують значні коливання: чого чекати від ціни нафти Brent у 2025 – 2026 роках
24tv
2025-04-05T19:27:00Z
Фондові ринки США зазнали рекордних втрат через глобальні тарифи
360ua.news
2025-04-05T19:12:22Z
День ангела 5 квітня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-04-05T22:30:15Z
Що означають кольори кухонних дошок: виявляється це не просто яскравий дизайн
TSN
2025-04-05T21:39:54Z
Так готують в ресторанах: як зробити стейк соковитішим та смачнішим
TSN
2025-04-05T21:38:45Z
Фахівці поділилися порадами, як швидко навести лад в оселі перед Великоднем і зробити процес приємним
TSN
2025-04-05T21:38:03Z
Великодній тренд 2025 року: вітражна глазур для паски — як її зробити
TSN
2025-04-05T21:37:55Z
Стиль Rich Guy: ось секретні інгредієнти повсякденного образу мільйонера з "Білого лотосу"
24tv
2025-04-05T18:51:33Z
Ось коли потрібно сіяти горох навесні: урожаю зберете подвійну кількість
24tv
2025-04-05T17:09:51Z
Найпоширеніша помилка при виборі ліжка: як її уникнути
24tv
2025-04-05T15:12:04Z
Зберуть у соцмережах багато лайків: як зробити "мерехтливі" яйця на Великдень
Telegraf
2025-04-05T15:09:12Z
​У будівлі канадського парламенту забарикадувався чоловік: поліція веде переговори
ГЛАВКОМ NET
2025-04-05T22:36:39Z
У двох будинках вирує пожежа: Миколаїв атакували Шахеди
Факти ICTV
2025-04-05T22:16:08Z
Російські дрони атакували Миколаїв: Кім розповів про пожежі та постраждалих
ZN UA
2025-04-05T22:00:28Z
Рятувальники показали фото з наслідками атаки БпЛА на Миколаїв
ГЛАВКОМ NET
2025-04-05T21:57:42Z
Наслідки удару по Кривому Рогу та вибухи у РФ: головні новини ночі 5 квітня 2025 року
TSN
2025-04-05T21:41:48Z
Удар по Кривому Рогу: в тяжкому стані — двоє хлопчиків 8 і 9 років
TSN
2025-04-05T21:41:45Z
Гаряча ніч у РФ: невідомі безпілотники атакували Саранськ
TSN
2025-04-05T21:41:38Z
У Кривому Розі закінчилися аварійно-рятувальні роботи — Вілкул
TSN
2025-04-05T21:41:29Z
Атака дронів на Кривий Ріг: загинула жінка, є поранені
TSN
2025-04-05T21:41:28Z
Римське поселення знайшли за межами імперії
Gazeta UA
2025-04-05T22:39:11Z
Мертва галактика з раннього Всесвіту: відкриття, що змінює науку
TSN
2025-04-05T21:40:32Z
Науковці знайшли безсмертну істоту, яка здатна повертати собі молодість: як вона може допомогти людству
TSN
2025-04-05T21:38:14Z
Тварини в космосі зробили нове відкриття: що саме вони виявили для людей на Землі
TSN
2025-04-05T21:38:04Z
“Червоні двері, жовті двері”: що відомо про нову небезпечну гру серед підлітків
TSN
2025-04-05T21:36:21Z
Розробники Leonardo DRS представили революційний штучний інтелект AIP для бронетехніки
InternetUA
2025-04-05T20:52:43Z
Штучний інтелект поліцейських камер виявив 10 тисяч водіїв-відволікунів, і це тільки початок
Топ Жир
2025-04-05T20:15:57Z
Microsoft блокує оновлення Windows 11 24H2 на деяких нових ПК
Portaltele
2025-04-05T19:31:17Z
WSJ: Мита Трампа можуть зробити iPhone 16 Pro дорожчим на 54%
Antikor
2025-04-05T18:57:30Z
Який автомобіль найкраще підходить для таксі або каршерінгу?
Топ Жир
2025-04-05T22:00:34Z
Dodge Charger все ще живе в минулому: змагання з найшвидшим електрокаром від Ford довели це безперечно
Топ Жир
2025-04-05T18:30:26Z
Як може виглядати Toyota Corolla Cross 2027: зовні електромобіль, усередині — розуміння як у Prius
Топ Жир
2025-04-05T16:45:03Z
Огляд Nissan Pathfinder Rock Creek 2025: 3-рядний позашляховик, що плаває між двома стільцями
Топ Жир
2025-04-05T15:15:50Z
В Україні в паливо додаватимуть спирт: має містити щонайменше 5% біоетанолу
Antikor
2025-04-05T15:12:15Z
В Японії представили роботизованого "мото-коня", на якому можна їздити
InternetUA
2025-04-05T14:31:08Z
Ця Феррарі V12 за $55K здається вигідною покупкою, поки не прийдуть рахунки за обслуговування
Топ Жир
2025-04-05T13:30:09Z
Хто вкрав автомобіль: лише надзвичайні інтелектуали вгадають за 5 секунд
GlavRed
2025-04-05T12:27:12Z
BMW привносить класичний дизайн Sharknose до моделі ICE X5 2027
Топ Жир
2025-04-05T12:00:47Z
Рецепт тіста для пасок з найнасиченішим смаком та ароматом: ввечері замісили, вранці спекли
TSN
2025-04-05T21:39:59Z
Дієтологи назвали найкорисніші сири, які обов’язково слід додати до щоденного раціону
TSN
2025-04-05T21:39:37Z
Вихованці житимуть довше: за розумні гроші новий препарат для собак продовжить життя на 4 роки
Знай
2025-04-05T18:51:24Z
Що ефективніше для схуднення: інтервальне голодування чи дієта
24tv
2025-04-05T17:45:57Z
Гарячі та холодні обгортання: що ефективніше у боротьбі з целюлітом і як правильно їх робити
Знай
2025-04-05T15:51:15Z
Рання полуниця: не купуйте ягоди, якщо побачите ці ознаки
24tv
2025-04-05T13:36:25Z
В Україні скасують паперову медичну довідку для водіїв
360ua.news
2025-04-05T13:30:37Z
Як приготувати сирну каву: що для цього потрібно
24tv
2025-04-05T13:15:16Z
Маріанна Буданова отримала лікування в США після рецидиву отруєння
360ua.news
2025-04-05T12:36:31Z