MY.UAНовини
Пекло, стабільність, успіх: як "антиколомойський" закон вирішує долю України
Пекло, стабільність, успіх: як "антиколомойський" закон вирішує долю України

Пекло, стабільність, успіх: як "антиколомойський" закон вирішує долю України

Депутати розглядатимуть "антиколомойський" закон у другому читанні 13 травня. Від цього рішення залежить доля співпраці з МВФ та іншими міжнародними кредиторами.

Карантин в Україні триває вже 2 місяці. Це вдарило по бізнесу, а також погіршило макроекономічні прогнози України. "Діра" у бюджеті зросла втричі і Україна потребує запозичень, як ніколи раніше. У цій історії ключову роль відіграє "антиколомойський" закон, за який Рада голосуватиме 13 травня. Чому цей закон такий важливий та як його прийняття чи неприйняття вплине на економіку України – у матеріалі 24 каналу.

Чи переможе Україна Коломойського

На позачерговому засіданні 13 травня Рада розглядатиме "антиколомойський" закон у другому читанні. Повністю він називається "Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності". Він передбачає, що власники й ексвласники банку, інтереси яких були порушені через виведення фінустанови з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише у грошовій формі. Законопроєкт називають "антиколомойським", оскільки наразі найбільше значення він має для державного Приватбанку в протистоянні з колишнім власником – Ігорем Коломойським.

У першому читанні законопроєкт схвалили 16 квітня. Опісля нардепи, яких пов'язують із Ігорем Коломойським, подали понад 16 тисяч правок. За підрахунками, до кожного слова вийшло по одній правці.

З цих 16 тисяч правок комітет врахував лише 300 технічних. При цьому, зміст законопроєкту не змінився, стверджує нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.

Там були зміни, але вони не мали суттєвого характеру. Ми бачимо і підтримку Міністерства фінансів, і наші міжнародні партнери, я думаю, не будуть проти такого тексту,
– сказав Железняк.

Цей законопроєкт має велике значення для економічної долі України, адже від нього залежить надання програми фінансування МВФ Україні, а відтак і довіра міжнародних партнерів. Прийняття чи неприйняття законопроєкту експерти називають одним із ключових факторів у тому яким сценарієм "піде" економіка України.

Три сценарії для економіки України

Експерти "Німецької економічної команди" (German Economic Team) спроєктували 3 сценарії для економіки України. Детальніше про це вони розкажуть на онлайн-презентації 13 травня. Наразі відомі деякі деталі. 

Оптимістичний

Україна піде оптимістичним сценарієм за двох умов:

  • швидкий вихід із карантину;
  • отримання кредиту від МВФ у розмірі до 8 мільярдів доларів.

В такому випадку, прогнозують експерти German Economic Team, експорт України може вирости на 30% в порівнянні з минулим роком. ВВП за рік впаде на 5,9%, але це падіння компенсується значним ривком економічного розвитку у другому півріччі 2020 року. Як зазначають експерти, в оптимістичному сценарії Україна залучить гроші не лише від МВФ, але й від інших фінансових установ.

НБУ прогнозує падіння ВВП у 2020 на 5%. Інфляція становитиме 6% та 5% у 2021-2022. Це означає, що наразі Україна для себе розглядає оптимістичний варіант.

Базовий

Україна піде базовим сценарієм, якщо:

  • Рада не прийме "антиколомойський" законопроєкт і Приватбанк таки повернеться до Коломойського;
  • Україна виходитиме з карантину поступово.

В такому випадку ВВП України впаде на 7%, а зростання в другому півріччі буде незначним. Україна зможе розраховувати на допомогу від МВФ у розмірі 2-3 мільярда доларів для боротьби з наслідками COVID-19. Економічна криза не сильно вдарить по людях, але завдасть достатньої шкоди.

Міжнародний валютний фонд прогнозує цьогоріч падіння ВВП України на 7,7%. Це означає, що МВФ наразі застосовує базовий сценарій до України.

Песимістичний

Україна може піти цим сценарієм за умов:

  • Другий спалах коронавірусу сильно вдарить по Україні;
  • Введуть затяжний карантин до кінця року;
  • Україна не отримає жодної допомоги від МВФ цьогоріч.

За такого песимістичного сценарію ВВП може скоротитися до 20%, а гривня впасти до 35 за долар. Кризу відчують практично всі сфери бізнесу в країні.

Яким сценарієм піде Україна

Точної відповіді не дасть ніхто, але проаналізувавши чинники, які впливають на різні сценарії, можна визначити який із них найвірогідніший.

Головними чинниками є кредит від МВФ, прийняття "антиколомойського" закону, перебування України на карантині та спалах COVID-19. Розглянемо кожен із них.

Кредит від МВФ та "антиколомойський" закон

Для того, щоб отримати кредит від МВФ, Україна повинна прийняти "антиколомойський" закон в такому вигляді, аби олігарх Коломойський не зміг повернути Приватбанк назад.

Якщо раніше йшлося про 8-10 мільярдів позики від МВФ у рамках програми EFF, то тепер схиляються до антикризової програми standby, яку легше отримати, але сума та терміни погашення кредиту скорочуються. Тепер обговорюють розмір фінансування у 5 мільярдів доларів на 18 місяців.

Із дефіцитом бюджету у майже 300 мільярдів гривень, скорочення фінансування від МВФ може лиш поглибити кризу в Україні, розповідає економіст Борис Кушнірук в коментарі 24 каналу.

Програма EFF була кращою для України, бо відкривала дорогу до більш стабільного фінансування МВФ на триваліший термін, бо 18-місячна програма standby – це ні про що. Вона не дозволяє так широко планувати,
– вважає Борис Кушнірук.

Умова прийняття "антиколомойського" закону залишиться у будь-якому випадку, чи це standby, чи це розширене фінансування, запевняє експерт з економіки Борис Кушнірук. Про це також заявив під час засідання Податкового комітету ВР міністр фінансів Сергій Марченко.

Якщо ж Україна не виконає вимог МВФ, то може розраховувати на кредит від МВФ у розмірі 1,5-2 мільярда доларів на боротьбу з коронавірусом.

Якщо буде співпраця з МВФ, тоді буде довіра зовнішніх кредиторів і Україна зможе продовжити робити запозичення в умовах кризи, розповідає Кушнірук в коментарі 24 каналу.

Чому важливо отримати кредит від МВФ?Кредит від МВФ не покриє "діри" бюджету, яка з’явилася після його перегляду. Та чомусь експерти лякають дефолтом, серед них і колишній міністр економіки Тимофій Милованов. Все тому, що кредит від МВФ відкриває двері до інших фінустанов.

Таким чином Україні можуть надати кредит Світовий банк, ЄС та інші фінансові установи. За словами представника України в МВФ Владислава Рашкована, загалом Україна цьогоріч зможе запозичити до 7 мільярдів доларів. Нагадаємо, що дефіцит бюджету заклали у розмірі майже 300 мільярдів – це понад 11 мільярдів доларів.

Підсумуємо: якщо Рада проголосує за "антиколмойський" законопроєкт, то Україна може піти оптимістичним сценарієм. Якщо ні, то базовим. Про це ми дізнаємося 13 травня на позачерговому засіданні.

Карантин в Україні

Один місяць карантину Україні коштує приблизно 100 мільярдів гривень, розповів 24 каналу експерт з економіки Олег Гетьман. А це більше, ніж цього року може виділити МВФ.

Якщо інші країни, можуть дозволити собі посидіти вдома, надрукувати трильйон доларів чи трильйон євро і просто всім роздати, то ми не можемо собі цього дозволити. Ми не така країна. Друк гривні призведе до інфляції та гіперінфляції, а ті гроші, які роздадуть – знеціняться,
– розповідає Олег Гетьман.

Карантин в Україні запровадили ще 12 березня і відтоді вже тричі продовжували. Тепер карантин триватиме до 22 травня, але в Кабміні вже анонсували його продовження.

З 11 травня Україна розпочала 5-етапний вихід з карантину. Наразі ми на першому етапі. Відкрили магазини з непродовольчими товарами, парки та сквери, салони краси та літні майданчики закладів харчування.

"Другий етап буде запроваджений тоді, коли кількість захворілих буде зменшуватися щодня протягом певного періоду. Третій етап — це розвантаження нашої медицини. Коли кількість видужалих буде на як мінімум у двічі вищою, ніж захворілих. Відповідно розвантажиться медична система", – пояснив Денис Шмигаль.


Як Україна виходитиме з карантину / Інфографіка 24 каналу

Кількість нових заражених за добу перевищує кількість тих, хто одужав. Зміна цієї тенденції стане ключовою у виході України з карантину. Водночас, не виключають можливості поглиблення карантину, якщо ситуація погіршиться.

Підсумуємо: Україна наразі чітко націлена на поетапний вихід з карантину. Це умова, за якою Україна піде базовим сценарієм.

Спалах COVID-19

Фактор, який найважче контролювати, гратиме найважливішу роль у тому, яким сценарієм піде Україна. Станом на 9:00 12 травня в Україні зафіксовано 16,023 випадки COVID-19, з них 425 летальних, 3,373 людини одужали.

Без запровадження карантину в Україні могли б захворіти на коронавірус 220-240 тисяч громадян. Про це заявив головний державний санітарний лікар і заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі телепрограми "Свобода слова Савіка Шустера". Натомість зараз українська медицина справляється.

Деякі прогнози свідчать про те, що новий спалах коронавірусу може бути восени цього року. Зазначимо, що на те, щоб вакцина від COVID-19 потрапила у вільний доступ, потрібен як мінімум рік.

Підсумуємо: якщо буде другий спалах коронавірусу, то Україна піде песимістичним сценарієм, або в кращому випадку – базовим. Якщо спалаху не буде, то на Україну чекає базовий або оптимістичний сценарій в залежності від інших факторів.

Який сценарій найвірогідніший?Проаналізувавши всі фактори, виглядає так, що на Україну чекає щось середнє між оптимістичним та базовим сценаріями. Україні залишився останній крок для того, щоб отримати програму від МВФ (це оптимістичний сценарій), але повільний вихід з карантину все ж уповільнює економіку і створює все сприятливіші умови для затяжної кризи. Наразі немає підстав розглядати песимістичний сценарій для України.

Низькі зарплати та безробіття: що прогнозує Мінекономіки

У Мінекономрозвитку розробили консенсус-прогноз "Україна у 2020-2021: Наслідки пандемії".

Зарплата

Мінімальна зарплата в Україні – 4 723 гривні. Такою вона залишатиметься протягом всього року. Прогнозують, що у 2021 "мінімалка" зросте до 5 134 гривень. Проте купівельна спроможність зменшиться.

Станом на 1 січня 2020 року мінімальна зарплата у доларах була 199 доларів. Станом на 1 січня 2021 за прогнозами щодо мінімалки та курсу долара, вона становитиме 174 долари. Тобто зарплата хоч і зросте, але в доларовому еквіваленті вона впаде на 13%.

Прогнозують, що середньомісячна зарплата цьогоріч буде 11 079 гривень, а наступного року 12 408. Це означає, що заробітна плата зменшиться, адже у березні українці в середньому отримували 11 446 гривень.

Безробіття

За різними оцінками у 2020 році безробіття сягатиме від 9,4 до 12%. За прогнозом НБУ, у квітні-червні рівень безробіття зросте до близько 12%. Важливо розуміти, що рівень безробіття включає лиш офіційно безробітних людей, тобто тих, хто став на облік в центр зайнятості населення. Тому рівень фактичного безробіття буде вищим. Приблизний відсоток підрахували в Торгово-промисловій палаті.

За місяць дії карантинних обмежень в Україні кількість безробітних зросла на 1-1,3 мільйона людей. Рівень безробіття сягнув показника, найвищого за останні 15 років.

Тепер без роботи залишилися 2,5-2,8 мільйона українців.

 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Укрзалізниця відновить звичний графік поїздів у напрямку Закарпаття
УкраинФорм
2025-07-17T22:57:56Z
Війна в Україні змінила архітектуру оборонних рішень - стартап Helsing
УкраинФорм
2025-07-17T21:09:34Z
В Україні встановили єдиний підхід до пенсійних виплат за рішенням судів
УкраинФорм
2025-07-17T19:54:44Z
Нова платіжка за квартиру з 1 серпня: у Дніпрі повідомили про зміни цін
Политека
2025-07-17T19:30:31Z
Грошова допомога на оренду квартири: хто й скільки зможе отримати
Знай
2025-07-17T19:21:58Z
Скільки землі можуть дати учаснику бойових дій у липні 2025 року
24tv
2025-07-17T19:06:14Z
Анонсовано інноваційну систему відеоспостереження для громадського транспорту
AutoCentre
2025-07-17T19:03:02Z
Дефіцит продуктів у Харківській області: базовий товар починає зникати
Политека
2025-07-17T19:00:03Z
Не виплачує зарплати з грудня. В Росії хочуть визнати банкрутом найбільшого виробника телевізорів
InternetUA
2025-07-17T18:58:18Z
Україна засудила санкції Угорщини проти трьох генералів і пригрозила відповіддю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T23:18:54Z
Словаччина розблокує ухвалення 18 пакета санкцій ЄС проти Росії, - Фіцо
24tv
2025-07-17T23:03:03Z
Угорщина наклала санкції на українців, яких звинуватила у смерті угорця на Закарпатті
Европейская правда
2025-07-17T22:57:15Z
У ОП розповіли, хто є найбільшими противниками у Європі щодо конфіскації активів РФ
УкраинФорм
2025-07-17T22:39:51Z
Російські банки на межі колапсу: готуються екстрено просити гроші у Кремля
Хвиля
2025-07-17T22:06:47Z
Трамп активно реалізовуватиме своє бачення щодо припинення війни в Україні - Держдеп
УкраинФорм
2025-07-17T22:06:13Z
Мудра: Нам вдалося відстояти заочні провадження по спецтрибуналу
УкраинФорм
2025-07-17T22:03:19Z
Війна, день 1240. Новий уряд на чолі зі Свириденко та мегаугода зі США щодо зброї
Football.ua
2025-07-17T22:01:43Z
Посли ЄС в Брюсселі можуть ухвалити 18-й пакет санкцій ЄС проти РФ зранку 18 липня
Европейская правда
2025-07-17T22:01:27Z
Чекайте на неперевершений урожай помідорів: як доглядати за ними у липні
24tv
2025-07-17T21:24:27Z
У Британії народились восьмеро дітей без спадкових хвороб завдяки ДНК трьох людей
УкраинФорм
2025-07-17T20:12:23Z
У Львові лікарі виростили частину печінки в організмі 10-місячного хлопчика
УкраинФорм
2025-07-17T19:12:02Z
Харчове отруєння: причини, симптоми та коли варто звертатися до лікаря
24tv
2025-07-17T19:03:26Z
Чим зняти зубний біль?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T18:27:49Z
Як часто та правильно поливати перець: секрети рясного врожаю
TSN
2025-07-17T16:36:28Z
Чи корисно пити холодний чай у спеку: експерти дали поради
GlavRed
2025-07-17T16:27:09Z
Як штучні підсолоджувачі можуть змінити гормональний фон підлітків
24tv
2025-07-17T16:24:20Z
Понеділки ламають психіку людей: результати нового дослідження
Знай
2025-07-17T16:21:21Z
Прикордонники знищили на Донеччині два танки, гармату і близько 10 загарбників
УкраинФорм
2025-07-17T23:24:54Z
На Покровському напрямку ситуація почала пахнути дуже поганим — оглядач
TSN
2025-07-17T22:36:31Z
Укус може запросто вбити: в Україні помітили небезпечного павука з сердечками на черевці
Telegraf
2025-07-17T22:30:54Z
Окупована частина Запорізької області залишилася без світла: у чому причина
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T21:33:14Z
Хронологія війни — день 1241: окупанти на Запоріжжі залишились без світла і тиснуть на фронті
Telegraf
2025-07-17T21:03:48Z
Скидати Чорноморський флот РФ із рахунків було б помилкою - Плетенчук
УкраинФорм
2025-07-17T20:51:34Z
В Одесі жінку протягнув по асфальту бус ТЦК: що відповіли у військкоматі
TSN
2025-07-17T20:48:18Z
Росіяни вдарили дроном по автомобілю головного рабина Херсонщини
24tv
2025-07-17T20:42:17Z
Посилили війська та збільшили тиск: росіяни намагаються ізолювати велике українське місто
Знай
2025-07-17T20:36:02Z
Україна відкрила фронт для тесту іноземних розробок: які технології у пріоритеті
GlavRed
2025-07-17T23:27:42Z
Україна запропонувала тестувати іноземну зброю на фронті – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T23:27:12Z
Росіян поселили біля військової бази в Єгипті: море під забороною, а за прогулянку до пляжу – стріляють
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T22:36:25Z
Сили безпілотних систем уразили в Курській області ворожий ЗРК «Стріла-10» разом з екіпажем
УкраинФорм
2025-07-17T22:30:25Z
Україна дозволить іноземним оборонним компаніям випробувати їхні розробки на полі бою проти Росії
TSN
2025-07-17T22:06:21Z
У Південній Кореї рибалки зловили тунець вартістю $1,9 млн і повернули рибу до моря
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T22:00:23Z
Польща поступово припинить діяльність притулків для біженців з України
iPress
2025-07-17T21:57:06Z
Більше ніж просто мода: що насправді означає червона нитка на зап'ясті
GlavRed
2025-07-17T21:27:34Z
Генсек ООН рішуче засудив ізраїльський авіаудар по католицькій церкві в Газі
УкраинФорм
2025-07-17T21:19:10Z
Легендарний десерт: як приготувати торт, як знаменитий десерт від Kinder
24tv
2025-07-17T21:18:25Z
Улюблений багатьма салат "Білочка": ароматна закуска всього з трьох інгредієнтів
Telegraf
2025-07-17T20:36:20Z
Готує себе сама: страва для вечері, над якою не треба стояти
GlavRed
2025-07-17T20:27:50Z
Один лимон та трішки цукру: рецепт найпростішого лимонаду на кожен день – це порятунок від спеки
24tv
2025-07-17T20:12:31Z
Відпочинок на морі в Україні 2025: де дозволено купатися та скільки коштує відпустка для двох
TSN
2025-07-17T20:03:54Z
Як захистити себе від впливу ретроградного Меркурія: потрібен простий оберіг
24tv
2025-07-17T20:00:13Z
Молода картопля і соковита яловичина: ця страва зведе з розуму навіть гурманів
Telegraf
2025-07-17T19:15:10Z
Чи можна на своєму подвірʼї палити вогонь: як посмажити шашлики
24tv
2025-07-17T19:06:27Z
Простий лайфхак для організації взуття без витрат: використайте дротяний вішак
24tv
2025-07-17T18:54:47Z
Після чотирьох розлучень: Дженніфер Лопес зробила жорстку заяву
GlavRed
2025-07-17T23:27:20Z
Джессіка Альба через півроку після розлучення закрутила роман із молодим актором - деталі
GlavRed
2025-07-17T23:27:02Z
"Усі були нажахані": Памела Андерсон приголомшила зізнанням про свою політику "без макіяжу"
GlavRed
2025-07-17T21:27:52Z
Вже підкорюють глядачів: 3 нові цікаві фільми 2025 для вечірнього перегляду
24tv
2025-07-17T21:03:37Z
Жив 150 млн років тому: на аукціоні продали цілий скелет динозавра за астрономічну суму
Фокус
2025-07-17T20:30:17Z
Відібрав у тата корону: у Мережі в захваті від миловида Гаррі Галкіна
GlavRed
2025-07-17T20:27:10Z
"Супермама" виводить на чисту воду: до кого "прийшли" після показу шоу
GlavRed
2025-07-17T19:57:45Z
Не можна: Тодоренко знову не дивилася за дітьми і нарвалася на жорстку відмову в РФ
GlavRed
2025-07-17T19:39:33Z
"Сором'язливі": на концерті Coldplay главу стартапу випадково зняли з коханкою
GlavRed
2025-07-17T19:27:30Z
Поліція затримала «смотрящого» за півднем України: проведено майже 50 обшуків
Украина Криминальная
2025-07-17T22:45:26Z
Мешканка Волині стала жертвою онлайн-шахраїв
InternetUA
2025-07-17T21:25:22Z
Чоловік хотів придбати ноутбук, але втратив понад 29 тисяч гривень
InternetUA
2025-07-17T20:13:26Z
У Данії у 12 супермаркетах мережі виявили кокаїн у бананах
Европейская правда
2025-07-17T19:31:56Z
Справа Гусакова: РБК-Україна заявило про тиск, поліція почала розслідування
TSN
2025-07-17T19:18:17Z
Російський дрон знову атакував цивільного в Херсоні
УкраинФорм
2025-07-17T19:12:39Z
У Тернополі викрили агентів рф, які орендували квартиру для зберігання вибухівки
InternetUA
2025-07-17T18:27:54Z
Повідомлено про підозру закарпатському ліснику, який допустив незаконні рубки на ₴5 млн
Украина Криминальная
2025-07-17T17:36:38Z
На півночі Польщі військове авто потрапило в ДТП, є постраждалі
Европейская правда
2025-07-17T17:15:59Z
Визначилися стартові суперники двох українських клубів у Лізі конференцій
ZN UA
2025-07-17T22:27:57Z
Збірна Англії вийшла до 1/2 фіналу жіночого Євро-2025 з футболу
УкраинФорм
2025-07-17T21:57:53Z
Лунін дав свою згоду на трансфер у Вільярреал – ЗМІ
Football.ua
2025-07-17T21:40:33Z
Бондаренко: Ми створили дуже багато моментів, однак не змогли реалізувати жодного
Football.ua
2025-07-17T21:19:24Z
Евертон за участі Миколенка презентував нову гостьову форму
Football.ua
2025-07-17T20:57:36Z
Туран: Я більше задоволений другою грою проти Ільвеса, ніж першою
Football.ua
2025-07-17T20:37:09Z
Тренер Ільвеса: Нашою метою було покращити свою гру – нам це вдалося
Football.ua
2025-07-17T20:16:01Z
Побачите справжню різницю, – Дюбуа зробив зухвалу заяву перед реваншем із Усиком
24tv
2025-07-17T20:06:33Z
Жоту ввели до Зали слави Вулвергемптона
Football.ua
2025-07-17T20:04:14Z
OpenAI запустила агента ChatGPT: що він вміє
InternetUA
2025-07-17T22:51:12Z
Вчені виявили древній рельєф під льодами Антарктиди
Gazeta UA
2025-07-17T22:42:38Z
Свіжа атмосфера: як доглядати за кондиціонером у спеку
ZN UA
2025-07-17T22:24:24Z
У США можуть заборонити iPhone з китайськими дисплеями через звинувачення у промисловому шпигунстві
InternetUA
2025-07-17T21:33:38Z
Вчені показали, якою наша планета стане через 250 мільйонів років
TSN
2025-07-17T21:18:47Z
Південна Корея планує створити базу на Місяці до 2045 року
УкраинФорм
2025-07-17T21:03:53Z
Найбільший шматок Марса на Землі продано за карколомну суму: що відомо про артефакт
TSN
2025-07-17T20:33:30Z
OpenAI тестує прямі покупки в ChatGPT: що зміниться для користувачів
24tv
2025-07-17T20:06:57Z
Радість виявилася помилкою: баг Steam змусив інді-розробників вважати себе мільйонерами
Фокус
2025-07-17T20:00:48Z
Новий концепт Cupra вражає своєю рельєфною структурою
Топ Жир
2025-07-17T23:18:23Z
Stellantis відновила популярні емблеми, які дилери хочуть знову реалізовувати
Топ Жир
2025-07-17T22:33:42Z
Забудьте про Cadillac XT6: найрозкішніший кросовер від GM саме цей
Топ Жир
2025-07-17T22:03:50Z
Водіям Volvo рекомендується утриматися від використання цього режиму до встановлення критичного оновлення
Топ Жир
2025-07-17T21:18:05Z
Рідкісний Ferrari за $5 мільйонів з’явився серед дешевих Nissan на Craigslist
Топ Жир
2025-07-17T20:33:28Z
Ця репліка Mustang Eleanor оцінюється більш ніж у півмільйона доларів
Топ Жир
2025-07-17T20:03:25Z
У Японії злодії обирають Toyota, щоб викрасти іншу Toyota
Топ Жир
2025-07-17T19:18:48Z
Електричний Land Rover отримає компактнішу версію
Топ Жир
2025-07-17T18:33:10Z
Одна держава зробила запит до Mazda — і отримала спеціальну версію CX-5
Топ Жир
2025-07-17T18:03:04Z