MY.UAНовини
Стався витік даних – в тебе проблеми: інтерв'ю про захист приватності в цифровому світі
Стався витік даних – в тебе проблеми: інтерв'ю про захист приватності в цифровому світі

Стався витік даних – в тебе проблеми: інтерв'ю про захист приватності в цифровому світі

Про перспективи диджиталізації і захист особистих даних – в інтерв'ю з юристкою, яка розробляє технології для приватності даних в Кремнієвій Долині.

В Україні юристка Галина Василевська відома як співзасновник медичної платформи Medics, завдяки якій до першого етапу медичної реформи підключилися медзаклади Західної України.

У світі – як фахівчиня з впровадження в інноваційні продукти захисту особистої інформації і даних користувачів. Завдяки її допомозі понад тисяча організацій в світі можуть вибудовувати власні стратегії щодо дотримання приватності.

Чому в Кремнієвій долині працювати в сфері технологій простіше, в чому особливості роботи з держструктурами в Україні та США і навіщо потрібно захищати особисту інформацію – Василевська розповіла в інтерв'ю 24 каналу.

Галина Василевська / Фото надано Василевською

Нове нормально буде цифровим

За Вашими словами, в вас завжди боролося бажання змінювати світ і верховенство права. Чому так?

Бажання займатися правом і будувати продукт було професійною дилемою, яка мене привела в прямому сенсі на край світу – до Сан-Франциско. Мені хотілося робити щось хороше і я зрозуміла, що в світі технологій це робити значно простіше. Світ не змінюється тільки в одній галузі, або в інший. Він змінюється одночасно в багатьох галузях. І ось працювати на цьому стику між ними – дуже цікаво.

А чому у нас тут світ не виходить змінювати, не нехтуючи верховенство права? Зі світом щось не так?

Зі світом все так. У Кремнієвій Долині працювати з продуктами для регульованих галузей простіше. Тут інновації – це велика індустрія і глибоко розвинена екосистема. Люди розуміють, що в цьому є потенціал і соціальна потреба. Тому в це вкладають гроші і створюють інфраструктуру. Тому тут трохи легше створювати нові інструменти для тих галузей, які взагалі складно піддаються змінам, але які є важливими для всіх людей – охорона здоров'я, фінанси, держсектор, юридичні послуги.

Другий момент – тут є ринок. Більшість того, що можна було розробити в B2C (бізнес для клієнта) вже покрито сервісами. Конкурувати з Google, Facebook або Amazon зараз досить складно з точки зору пропозиції для кінцевого споживача. При цьому B2B сегмент, мені здається, вкрай недообслугований. Є галузі, в яких просто немає адекватних рішень. Або є диспропорція в зіставленні ціни і якості надання. Тому B2B – зрозуміла ринкова ніша, яку потрібно заповнити.

Галина Василевська / Фото надано Василевською

Все зараз диджитал. В цьому майбутнє, в якому ми прямо зараз вчимося жити. У режимі ізоляції. Зараз це стало ще більш очевидно.

Через карантин?

В тому числі. Мені дуже подобається жарт: "Хто був спонсором диджитал-трансформації вашої організації? Варіант А – CEO, варіант В – CTO, варіант С – SARS-CoV2". Це дійсно так. Ряд сервісів, якими керували особисто, тепер диджиталізуються.

Кажуть, що коли пандемія відступить, ми повернемося до нормального життя. Чи не повернемося. Нове нормально – це зараз. Трансформація, яка сталася, вона нікуди не дінеться. Все одно будемо всюди ходити з антисептиком для рук і вибирати дзвінок замість години їзди в одну сторону пробками на зустріч. Івент-бізнес і конференції в офлайні чекають великі трансформації.

Тобто, нове нормально буде цифровим?

Так. Це погано з точки зору живої комунікації. З іншого боку, все, що буде пов'язано з людською взаємодією, буде дуже цінним. Це круто, тому що ми дійсно розуміємо, як мало нам потрібно для щастя і як змінюється роль людського фактора.

В України потенціал в диджиталі значно більше

Україну в цьому новому цифровому нормально Ви собі як уявляєте?

Думаю, в України великий потенціал. Щиро вірю, що у будь-якого зростаючого ринку перспектив адаптуватися до цієї ситуації значно більше. Американська система ригідна до остраху, особливо в охороні здоров'я і банківській системі.

Дуже простий приклад. В Америці, коли потрібно було оплачувати кампус в університеті, мені сказали виписати чек. Я відкрила Google і пошукала, як виписують чек. Чеки тут дуже поширені. Мобільні платежі не так популярні та в більшості місць все ще потрібно свайпати карткою. Зрозуміло, що так розвивалася їх система: спочатку – банки, потім – чеки, потім – пластик, потім – мобільні платежі. У кожної з цих ланок і до цього дня є шматочок ринку, на якому вони заробляють. Відповідно, кожна з цих ланок еволюції за свій осередок заробітку буде триматися. В Україні не було чеків, не було споживчого банкінгу як такого.

Тобто, ми стрімко промчали через це все і прийшли відразу до пластику і цифри.

Абсолютно. Тому в нас робити якісь круті речі значно простіше. Не потрібно взаємодіяти з великою кількістю ланок, навколо кожної з яких є багато дуже складного регулювання. У нас потенціал в диджиталі значно більший.

Я знаю багатьох людей, які запустили в Україні цифрові освітні послуги, різноманітні платформи, масу сервісів, які в Штатах було б втілити дуже складно. І це дуже цікаво. Це показує, що будь-яка криза – це можливість.

Галина Василевська / Фото надано Василевською

Про Вас дуже багато писали, як про людину, яка займалася цифровою трансформацією медицини в Західній Україні.

Є така справа.

Чому саме там?

Так історично склалося. Мої співзасновники – з Хмельницького. Ми вирішили, що відштовхуватися від ринку, який ти краще знаєш, трохи простіше. Концентрувалися на тому, що регіональна репрезентативність, куди важливіше, ніж покриття всієї країни. Тому що добре мати доступ до всіх клінік міста і давати жителям цього міста можливість записатися до всіх лікарів в ньому. Так кінцева цінність, яка приноситься споживачеві, вище.

З цікавого, коли ми три роки тому намагалися говорити про телемедицину та електроні рецепти, всі говорили: "Ну, про що ж ви? Не буде працювати. Нікому не треба". Зараз деякі мої знайомі, які записуються на онлайн-консультації до спеціалістів періодично пишуть: "Галя, ну ми тепер усім цим користуємося". Це дилема інноватора – вийти на ринок занадто рано. В Долині говорять про цвинтар продуктів. Всі знають про тих, хто провалився, бо прийшов на ринок "занадто пізно". Це простіше оцінити. А ось "занадто рано" – з цим складніше. Ринок може доходити до того довше.

Медреформі потрібен час і грамотне управління

Як у вас з Mеdics вийшло вкластися в "якраз вчасно" з виходом?

Це, по-перше, великі-великі зусилля всієї команди, яка продовжує розвивати цей проект. Вони великі молодці. Друге, Mеdics – велика частина медичної реформи, як вендор. Вона розвивалася в тому ж напрямку. У нас був вказівник від ринку – куди йти, щоб не потрапити на цвинтар.

Галина Василевська / Фото надано Василевською

Тобто медична реформа – це важливо, тому що вона дала поштовх, щоб наша медицина як сервіс опинилася десь в районі сучасного світу?

Так. Але в ній є маса нюансів. Найголовніше – їй потрібен час і розумне управління. Якщо хтось думає, що у нас з'являться космічні кораблі і обладнання, яке є в кращих приватних європейських і американських лікарнях, вже завтра – розчарую. Цього не буде.

Не можна ставити систему охорони здоров'я останнім пріоритетом, витрачати на неї мінімальні суми, не притискати корупційні схеми, а завтра очікувати, що проведеться медреформа і всюди з'являться технології краще, ніж ШВЛ від Ілона Маска. Це так просто працювати не буде. Всьому потрібен час і послідовні зусилля.

Наскільки важко було працювати з українським міністерством охорони здоров'я?

На той момент Medics був частиною процесу. У МОЗ була інституційна можливість і бажання щось робити. Це дуже багато. Тому що основне, з чим доводиться воювати – небажання щось міняти. До того, як була сформована концепція реформи, міністерство зібрало бізнес, що працює в технологіях для охорони здоров'я і потім багато хто з цих компаній виступили як вендори реформи.

Те, що вважалося недоліком – має великий потенціал

Різниця між українськими та американськими державними структурами велика?

Велика. В Україні все набагато простіше робиться, тому що ринок менше, доступність всього менше і керованість всього інша. В Америці система працює абсолютно по-іншому, комунікація з державними структурами будується інакше. Те, з чим я зараз працюю – Каліфорнійський акт про захист персональних даних. Він вже вступив в силу та з 1 липня по ньому починають штрафувати. Зараз досі немає регулювання, яке б розповідало, як правильно його застосовувати. Я брала активну участь в консультаціях і в подачі зауважень і рекомендацій до цього регулювання.

По-перше, це більш масштабний процес. Коли ми щось подібне робили в Україні і виставляли це на громадське обговорення, кількість залучених людей була значно меншою. По-друге, тут процес набагато більш формалізований. По-третє, все, що пов'язано з інноваціями в державних структурах тут дуже складно працює. Тому що сам по собі державний сегмент жорстко зарегульований і має велику кількість процедур.

Виходить, що те, що ми звикли вважати недоліком – незлагодженість роботи державної машини, відсутність чітких процедур і своєрідна розхлябаність у всьому – може бути використано як перевага в розвитку держави?

Якщо правильно і розумно до цього підійти – 200%. У цього є зворотня сторона – непрозорість процесів і відсутність механізмів контролю, які у нас використовуються для вирішення цього питання. Якщо ці фактори прибрати, то мені здається, що у нас набагато більший потенціал для розвитку і трансформацій.

Галина Василевська / Фото надано Василевською

Ви б особисто взялися ось так особисто, за руку провести Україну в цифровий світ?

Я вже пробувала, три роки над цим працювала і зрозуміла, що без розуміння того, як це роблять ті, хто досягли успіху, не обійтися. Зараз мені цікаво подивитися, як це роблять в світі. Багато речей і процеси починаєш розуміти краще, коли бачиш іншу перспективу. Коли сидиш вдома, тобі здається, що у нас все недолуге, не пропорційне і якесь не таке. А потім дивишся по сторонам і виявляється, що можна вирішувати багато питань дуже просто і те, що вважалося недоліком – має великий потенціал.

Крім того, в США доступ до капіталу в сфері інновацій простіше і ринок зарегульований більш дружньо для бізнесу, в Україні цього поки немає. Відсутність капіталу і відсутність ресурсів дуже гальмує безліч світлих розумів в Україні. Як, до речі, і нерозуміння культури інших ринків. Мене часто запрошують на всякі конференції, битви стартапів і інкубатори. І я часто стикаюся з позицією "Ми запустимо це на американський ринок вже завтра!". Це – погана позиція.

Це так не працює?

Взагалі ні. Якщо ти закрутив бізнес в одній країні, то масштабувати його на ринок сусідньої країни – це складна робота. Бізнес в різних країнах ведеться по-різному. Те, що може бути застосовано в Україні, в такому ж вигляді, без адаптації, більше ніде працювати не буде.

Крім правил роботи ринку потрібно ще враховувати цільову аудиторію і її особливості. Ну і чого ще критично нам не вистачає – культури ведення справ. Мене сильно засмучує також незнання людьми англійської. Хоча, здавалося б, в 21 столітті – це базовий скілл, без якого в світі зараз жити погано. Необхідність пояснюватися з іншими людьми – це критично. Особливо – коли будуєш бізнес.

Ну, і розуміння культури і етики. В Америці ніхто не переписується в Facebook з робочих питань взагалі. Це – найприватніша частина життя американців, куди вони постять котиків, дітей, анонси благодійних зборів і фотки із зустрічей випускників. Коли я говорю американським друзям, що 90% робочих питань в Україні я вирішую через Facebook, вони просто не розуміють, як це. При цьому я знаю людей, які писали інвесторам в особисті повідомлення на Facebook. Але про такі закриті угоди я не знаю. Тут таке вторгнення в особистий простір лякає людей.

Дані – це нова нафта

Ось до слова про особистий простір. Особливості роботи з особистою інформацією...

О, це моя улюблена тема! Я цим займаюся постійно і мені дуже складно пояснити моїй мамі, чим саме я займаюся. Тому що я не ходжу до суду, не пишу контракти. Тому на її питання "Галя, а що ти робиш", я зазвичай відповідаю: "Мама, я роблю так, щоб наші з тобою розмови по Вайберу не записувалися.

Галина Василевська / Фото надано Василевською

Те, чим я займаюся – системи оптимізації забезпечення захисту особистих даних. Те, про що все знаю найкраще – це GDPR. Але є ще безліч більш локальних регулювань в цій сфері. Якщо ти глобальна компанія – тобі всьому цьому потрібно відповідати. Інакше доведеться зіткнутися з колосальними ризиками.

Наприклад, якими?

Перш за все – репутаційні. Якщо ти – глобальна компанія у якій стався витік даних – у тебе великі проблеми. Ще зі свого досвіду в Україні знаю транзакцій на мільйони, що не відбулися, тому що не було вирішено питання про персональні дані.

Мені це завжди було цікаво, і я заглибилася в цю сферу. Тому що дані – це нова нафта. Значить регулювання в цій галузі – тема з великим потенціалом.

На цьому можна побудувати хороший бізнес?

Звичайно. На жаль часто ця сфера є дуже політизованою. Але вона буде розвиватися і зміцнюватися. Приватність – важливий щабель еволюції прав людини. З ростом ролі технологій – регулювання буде рости, і динаміка прийняття нових актів у цій сфері світом гарне тому підтвердження.

Ось я якраз займаюся тим, це – технічна сторона питання і управління ним в компаніях. Коли ти багатомільйонна корпорація, яка працює в багатьох країнах світу – керувати цим процесом досить складно. Я займаюся тим, що будую рішення, які дозволяють цими процесами керувати і формую юридичні вимоги під ці продукти.

Без регуляції отримаємо анархію з базами на дисках на Петрівці

В Україні зараз вже розуміють, що за звір такий ці приватні дані і навіщо вони потрібні?

Так! Я була цим позитивно здивована! Мені, як дуже приватній людині, писало багато компаній, які просили експертної думки з цього питання. Я знаю, що є робоча група, яка займається цим питанням розробки українського нормативного акта. В цьому є потенціал.

Галина Василевська / Фото надано Василевською

Якщо цю галузь не регулювати, то ми отримаємо повну анархію з базами даних на дисках на Петрівці. Розсилка смс від служб таксі – це дуже малий компонент, який не стосується чутливої ​​інформації. Уявіть, що буде, якщо ось так запросто можна буде дізнатися, який діагноз вам вчора поставив гінеколог, скільки у вас грошей на банківському рахунку, і так далі? Якщо ми говоримо про те, що майбутнє – диджитал, то в ньому теж повинні бути якісь рамки. Питання безпеки інформації та даних, особливо в сегменті В2В будуть критично важливими для будь-якого вашого зовнішнього клієнта. Якщо ви не будете знати, що з цим питанням робити – це просто заблокує вашому бізнесу вихід на ринок.

Останні кілька місяців досить активно обговорюється тема трудової міграції молодих українців. Хтось каже, що це катастрофа, тому що ці люди їдуть і вже не будуть нічого робити для країни. Хтось каже, що навпаки, люди отримають досвід і знання, які потім привезуть додому. Хто з них є ближчим до істини?

Жоден. Мені здається, що істина посередині. Питання не в тому, будуть люди повертатися чи ні. Ми живемо не в 1980-х, коли починається "ковбасна" еміграція людей в пошуках кращого життя. У сучасному світі є місця, де якісь речі робити простіше. В Долині розвивати інновації значно простіше, тому що тут є доступ до капіталу і відповідної бізнес-культури. В Україні є люди з такими мізками, про які мріють американські компанії. Тому так розвинений аутсорс наших технологічних рішень на Захід.

Питання не в тому, де фізично будуть знаходитися люди. Питання в тому, який внесок вони можуть зробити в українську економіку. Маса моїх друзів в США пиляють стартапи, у яких десятки людей в розробці. Так одна людина, що виїхала створює 10 робочих місць в країні. Тим більше, що для сфери інновацій релокейт – це характерна риса. Якщо хтось поїхав і сидить на Балі, роблячи проекти, які забезпечують 100 робочих місць в Україні, то а чому б і не так?

Всі висловлювання, думки і позиції представлені в статті – особиста думка Галини Василевської, не є позицією роботодавця і можуть не співпадати з позицією компанії. 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
МЗС Польщі про удар РФ по автобусу на Сумщині: "Розкриває справжні наміри Кремля"
Европейская правда
2025-05-17T10:09:36Z
У Сенаті закликали Конгрес США ухвалити санкції проти РФ після переговорів у Стамбулі
Европейская правда
2025-05-17T10:09:04Z
Кремль зробив заяву про зустріч Зеленського і Путіна
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T09:51:56Z
Гончаренко запропонував переодягнути працівників ТЦК і втрапив у скандал
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T09:45:16Z
Туреччина назвала головний здобуток переговорів у Стамбулі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T08:57:46Z
Глава МЗС Польщі: "Країна, яка могла б поставити Путіна на місце - Китай"
Европейская правда
2025-05-17T08:54:17Z
Прем'єр Грузії заявив про "усвідомлення необхідності діалогу" з Тбілісі з боку ЄС
Европейская правда
2025-05-17T08:45:47Z
Російські пропагандисти у Стамбулі грубо намагалися прорватися до Умєрова
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T08:06:18Z
У Британії трьох іранців звинуватили у співпраці з іноземною розвідкою
Европейская правда
2025-05-17T07:51:28Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Грандфінал Євробачення 2025 - вже сьогодні: де і коли дивитися онлайн-трансляцію українською
VGorode
2025-05-17T09:33:44Z
MELOVIN – "тормоз чи на газ" - НОВИНКА чарту FM-TV цього тижня.
FM-TV
2025-05-17T08:45:49Z
Відомий актор-воїн розповів про останню зустріч із загиблим телеведучим Максимом Неліпою
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T08:45:38Z
Фінал Євробачення: 6 із 26 учасників працюють на користь країни-агресора
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:39:33Z
"Євробачення-2025": Австралія влаштувала стриптиз на сцені та феєрично відкрила другий півфінал
ТСН
2025-05-16T19:25:07Z
На "Євробаченні-2025" учасницю Ізраїлю освистали просто на сцені: організаторам довелося втручатися
TSN
2025-05-16T19:24:54Z
"Євробачення-2025": стали відомі імена всіх фіналістів конкурсу
ТСН
2025-05-16T19:24:33Z
Другий півфінал "Євробачення-2025" у фото: плагіат в України та політ Фінляндії над сценою
ТСН
2025-05-16T19:24:15Z
ЗСУ показали українську зброю, яка вогняною кулею спалює ворога
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T09:09:23Z
Чим замінити слова «донат» і «донатити»? 10 запитань до мовознавиці
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T08:00:29Z
У Литві різко зросла кількість повітряних куль із контрабандою із Білорусі
Европейская правда
2025-05-17T06:58:58Z
Греція подала до суду через дрон-шоу Adidas біля Акрополя
Европейская правда
2025-05-17T06:28:52Z
Мав винятковий хист до малювання, мріяв про власну сім’ю. Згадаймо Михайла Головатого
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T06:00:57Z
«Ніколи не бачив себе у війську». Пілот FPV-дрона щиро зізнався, чому змінив думку
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T04:21:07Z
17 травня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T03:36:08Z
У Штатах продають будинок, де малим жив Папа Римський: ціна вражає
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T22:21:59Z
Патріарх РПЦ Кирило носить вкрадений в Україні артефакт: що розповів власник
ТСН
2025-05-16T19:48:20Z
У Києві - спалах «хвороби Боткіна»: симптоми і способи захисту інфекції
VGorode
2025-05-16T21:48:34Z
Чи можна їсти рибу щодня: медики дали остаточну відповідь
TSN
2025-05-16T19:22:47Z
Простий лайфгак, як знайти кліща у тварини за допомогою iPhone
ТСН
2025-05-16T19:22:21Z
Фонд Андрія Матюхи підтримав хірургів «Охматдиту»: операції з новою системою
ТСН
2025-05-16T19:21:48Z
Лікування алкоголізму: шлях до тверезого життя
ТСН
2025-05-16T19:21:28Z
Спалах гепатиту А у Києві. Кількість хворих зросла, пересувна лабораторія продовжить роботу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T13:06:59Z
Як вилікувати яблуню від чорного раку: на що звернути увагу, яка профілактика можлива
ТСН
2025-05-15T14:41:23Z
Один із найпопулярніших продуктів допоможе прожити до 100 років
TSN
2025-05-15T14:40:32Z
Спадний Місяць від 13 травня до 26 травня 2025 року: що варто зробити
ТСН
2025-05-15T14:39:07Z
Закарпатець намагався перетнути кордон на незвичному транспорті
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T10:00:59Z
Росіяни вбили сімʼю ударом по рейсовому автобусу на Сумщині – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T09:24:31Z
Рятувальники дістали тіла пасажирів знищеного дроном автобуса на Сумщині
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T08:24:26Z
Удар дрона по автобусу на Сумщині: що відомо про постраждалих
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:03:22Z
З'явились жахливі кадри з Сумщини: ворог обстріляв рейсовий автобус, є жертви
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T04:48:11Z
Росія вдарила по громадському транспорті на Сумщині: є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T04:06:10Z
На Прикарпатті затримано високопосадовця, який торгував інформацією з закритих реєстрів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T02:12:15Z
Половину України охопила повітряна тривога: що трапилося
TSN
2025-05-16T19:24:08Z
Атака безпілотників на Київ: в одному з районів уламки дрона пошкодили вікна будинків та автівки
TSN
2025-05-16T19:23:29Z
Мешканець Дніпра влаштував автоцвинтар серед багатоповерхівок
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T08:09:54Z
Дрони СБУ вразили склади боєприпасів 126-ї бригади берегової оборони РФ у Криму
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:48:29Z
Росія готується до захоплення островів на Дніпрі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:30:12Z
Командир християнського підрозділу «Братство» розповів про чудо на війні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:12:08Z
Карта бойових дій в Україні станом на 18 травня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:03:11Z
Втрати ворога станом на 18 травня 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T06:54:20Z
Продовольчі ярмарки у Києві 17-18 травня: де можна купити свіжі овочі та фрукти
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T04:09:33Z
Мер Кличко задекларував арсенал зброї
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T04:00:58Z
Хмарно з проясненнями, місцями дощі: прогноз погоди на 17 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T03:03:02Z
Виробник соусів Heinz модернізується на $3 млрд
AgroPortal
2025-05-17T09:00:34Z
Промислове поголів'я кролів зросло на 30%
AgroPortal
2025-05-17T08:30:56Z
В Україні буде створений перший завод з виробництва соєвого білкового концентрату
Agravery
2025-05-17T08:12:45Z
Картоплярі у Європі очікують дощів і раннього врожаю
AgroPortal
2025-05-17T06:30:12Z
В Україні переробкою молока займається понад 500 мікропідприємств
AgroPortal
2025-05-17T06:00:46Z
Ціни на ВРХ зростатимуть до кінця 2025 року
Agravery
2025-05-17T05:10:28Z
Названо прибутковість вирощування технічних конопель
AgroPortal
2025-05-17T05:00:51Z
Ринок фісташок: попит на дубайський шоколад підігріває ціни на горіх
AgroPortal
2025-05-17T03:30:00Z
Комунальні тарифи: що подорожчало найбільше за рік
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T02:45:02Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
2025-05-12T13:21:48Z
В Україні почали випускати зубну пасту зі смаком борщу
AgroPortal
2025-05-17T07:30:18Z
Ці знаки зодіаку практично ніколи не дотримуються своїх обіцянок: на них не варто покладатися
TSN
2025-05-16T19:22:47Z
Насмажите втричі більше без додавання рису чи картоплі: рецепт пухких котлет від досвідчених кулінарів
TSN
2025-05-16T19:22:36Z
Яку помилку роблять у травні, і огірки виростають гіркими
ТСН
2025-05-16T19:22:23Z
Цей кущ у жодному разі не можна садити біля дому, і ось чому
ТСН
2025-05-16T19:21:36Z
Чим очистити сильний наліт на унітазі: залийте цей натуральний засіб на ніч — забудете про проблему
ТСН
2025-05-16T19:21:25Z
Яблунева плодожерка: коли та чим обробляти дерева, щоб захистити врожай
TSN
2025-05-16T19:20:59Z
Як зробити так, щоб паста не злипалася під час варіння: прості трюки — і ваше ставлення до спагеті ніколи не буде колишнім
ТСН
2025-05-16T19:20:58Z
Названо ідеальний колір для фарбування волосся: сивини не буде видно навіть під мікроскопом
TSN
2025-05-16T19:20:45Z
Чемпіонський парад «Барселони» зібрав більше 600 тисяч учасників
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T09:48:59Z
ЗМІ назвали головну трансферну ціль «Реала»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:24:06Z
Від легенди футболу до пособника окупантів. Шлях Анатолія Тимощука
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T05:00:37Z
Допомагав окупантам: екскапітан збірної Тимощук отримав підозру за пособництво РФ
ТСН
2025-05-16T19:21:42Z
Федерація дзюдо допустила білорусів до участі у турнірах під державною символікою
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T18:39:10Z
П'ятиразовий олімпійський чемпіон зізнався у наркозалежності
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T15:42:44Z
У Києві пройде зустріч гравців збірної України з футболу з вболівальниками
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T15:12:30Z
Очолював «Союз дагестанців». ЗСУ знищили 54-річного російського тренера з боксу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T13:39:22Z
Вікенд для легіонерів збірної України: фінал Яремчука та боротьба за чемпіонство Трубіна
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T12:18:41Z
На Марсі вперше побачили полярне сяйво неозброєним оком: у чому унікальність відкриття NASA
ТСН
2025-05-16T19:24:40Z
Які магнітні бурі очікуються 16 травня та як з ними впоратися
TSN
2025-05-16T19:23:14Z
Сусідня до Чумацького шляху галактика розривається на частини: нові відкриття астрономів
TSN
2025-05-16T19:20:30Z
На Марсі вперше зафіксовано полярне сяйво
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T07:00:41Z
Три країни Європи можуть обмежити доступ до соцмереж
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T06:15:39Z
Повний гайд розʼємами сучасних телевізорів: що означають кольори USB та інші відмітки
Корреспондент
2025-05-16T06:03:42Z
Прогноз магнітних бур на 16-18 травня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T04:36:02Z
Жінка відвела пса до грумера — результат вразив усіх
ТСН
2025-05-15T18:18:55Z
У Росії стався масштабний збій у роботі інтернету
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T17:12:47Z