MY.UAНовини
Рік Зеленського: спокуса вирішувати все
Рік Зеленського: спокуса вирішувати все

Рік Зеленського: спокуса вирішувати все

21 квітня минув рік з дня, коли на президентських перегонах із великим відривом переміг Володимир Зеленський. Тоді він набрав 73,22 % – за нього свої голоси віддали 13,5 млн виборців.

Попри те, що офіційний вступ на посаду відбувся 20 травня 2019 року, у ЗМІ вже почали активно обговорювати підсумки першого року Зеленського.

Раніше офіційної річниці дискусію розпочала і Банкова, випустивши на екрани фільм "Рік президента Зеленського", в якому Володимир Зеленський підбиває підсумки першого року на посаді.

Політичні аналітики вже назвали фільм ідеальним форматом для президента. Та й справді, підготувавши фільм замість повноцінного брифінгу, можна уникнути низки неприємних і гострих запитань від журналістів, відповіді на які може й не бути.

Хоча в офісі президента заявили, що пресконференція за підсумками першого року таки відбудеться. А провести її просто зараз заважають карантинні обмеження.

Збираючись у владу, та ще й на найвищу посаду в країні, Зеленський дав низку обіцянок, зафіксованих у його передвиборчій програмі.

Щоправда більшість із них – не належать до його компетенції. Вони – у зоні відповідальності парламенту, органів місцевого самоврядування, Верховної Ради, НАБУ, СБУ, на які президент Зеленський має лише опосередкований вплив. За інших умов Україна просто не могла б називатися демократичною країною, оскільки головна засада демократії – чіткий розподіл державної влади в країні.

Отже, Центр спільних дій вирішив проаналізувати, чи завжди протягом цього року президент Зеленський дотримувався принципів демократії; яка частина його обіцянок була виконана, а яка – ще й досі розглядається або так і залишилась просто пунктом політичної програми кандидата у президенти Зеленського.

Спокуса вирішувати все

Насправді спокус вирішувати більше питань та приймати рішення майже одноосібно або ж у вузькому колі кількох довірених осіб у президента щоразу більше. І цьому сприяє багато чинників. Партія "Слуга народу", що була створена, фактично, під президентські вибори, є однією із таких.


З'їзд партії "Слуга народу" / Фото із сайт СН

І попри те, що у фільмі про рік президентства сам Зеленський говорить, що має самостійно контролювати багато сфер для того, щоб "реальні зміни" в країні відбулися, наявність монобільшості та стабільно високий рейтинг його як президента та партії СН не дає йому автоматичного права на узурпацію влади та на розширення повноважень, що не закріплені за ним у Конституції України. У противному разі Україна скочуватиметься у бік диктатури, як це, фактично, відбулось у 2013-му році.

Отже, що з того, що кандидат у президенти на найвищу посаду в країні Володимир Зеленський обіцяв, було виконано, а що – ні, та який це матиме вплив на українців.

Коли кожен із нас – трохи президент

Одним зі слоганів передвиборчої кампанії Зеленського був, зокрема, такий: "кожен із вас – президент". А першим пунктом передвиборчої програми кандидата у президенти Володимира Зеленського став Закон "Про народовладдя".

29 серпня 2019 року президент подав Проєкт Закону "Про внесення змін до статті 93 Конституції України (щодо законодавчої ініціативи народу)". Таким чином президент запропонував зробити народ ще одним суб'єктом законодавчої ініціативи.

Але головне тут – не те, чи буде цей законопроєкт прийнято – він, до речі, є популярним і дещо популістичним рішенням – а те, як у тексті закону прописані деталі проведення референдуму та як вони будуть реалізовані на практиці. Такої думки Ігор Рейтерович, політолог, керівник політико-правових програм Українського Центру суспільного розвитку.

"Від того, як буде сформульоване це питання, як проведена попередня агітаційна чи інформаційна кампанія, дуже багато що може залежати, – зазначив він. – З питаннями загальнонаціонального референдуму, мені здається, кудись поспішати не варто. А от якщо мова про місцеві референдуми – не буде якоюсь великою проблемою, що окремі питання будуть віддані на розгляд місцевих громад шляхом референдуму як форми консультативної допомоги. Тут найголовніше – чітко прописати, які питання туди будуть виноситися. Зрозуміло, що питання загальнонаціонального значення, зовнішньої політики там фігурувати не можуть".

Окрім цього, аби референдум не перешкоджав роботі Верховної Ради, закон про нього повинен бути деталізований і не може містити подвійних трактувань, зазначає експерт. У законі має бути прописано за що відповідає Верховна Рада і за що – народ, коли він приходить на референдум.

Імпічмент президенту – місія нездійснена

У своїй передвиборчій програмі кандидат у президенти Зеленський обіцяв подати на розгляд законопроєкти "Про зняття недоторканності з Президента України, народних депутатів і суддів"; "Про імпічмент Президента України"; "Про відкликання народного депутата України".

Жоден з цих проєктів досі не був винесений на розгляд до Верховної Ради. Замість цього були прийняті подані президентом Зеленським закони "Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)" та "Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)".

Однак відміна недоторканності нардепів не є нововведенням президента Зеленського, оскільки вона було ініційовано ще у 2017 році президентом Порошенком. Тобто фактично проєкт Закону щодо недоторканості нардепів є доопрацьованим документом колишнього глави держави.

А от нова процедура імпічменту президента, за словами Рейтеровича, стала складнішою.

"Погоджуюсь із думкою колег-юристів, які говорять, що процедура, яка виписана зараз, навіть складніша ніж та, що була раніше. Фактично президент може робити що завгодно, а до відповідальності його можна притягнути виключно за збігом обставин. Пообіцяли закон про імпічмент – зробили, але себе убезпечили від всіх можливих ризиків. Думаю, Зеленський все це прекрасно знав. Тут не можна все списати на поганих бояр. Вони йому пояснили: тут закриваємо, а тут якийсь запобіжник залишаємо, – зазначає політолог.

Демократія навпаки

На початку своєї каденції Володимир Зеленський обіцяв своїм виборцям абсолютно іншу якість політики, і сам збирався стати політиком нової генерації. Проте деякі його рішення виходять за рамки демократичних принципів управління.

Зокрема, він намагався внести поправки до статті 106 Конституції України, через які, фактично, міг отримати право призначати та звільняти керівників НАБУ та ДБР. Однак Конституційний Суд України визнав ці зміни неконституційними.

Ми уже живемо в режимі закручування гайок, вважає політолог Михайло Басараб.

Давайте згадаємо приклади дуже специфічного спілкування Офісу президента і його команди з представниками ЗМІ, коли представники команди президента дозволяли собі абсолютно неприйнятну тональність у спілкуванні із журналістами, часто йшли на порушення прав останніх, заважали їм виконувати свої професійні обов'язки,
– сказав він.

Політолог зауважує: зараз в Україні включилася репресивна машина влади. Про це свідчить історії із нібитопідозрюваними у вбивстві Павла Шеремета. "Хоча ми розуміємо, що в цій справі щось не так, що стосується збору доказів, причетності підозрюваних, порушенні їхніх процесуальних прав. Загалом історія затягується. Це значить, що достатніх доказів не було. Зараз відомо, що готується затримання Сергія Стерненка", – говорить він.


Акція на підтримку активіста Сергія Стерненка у Дніпрі / Фото активісті

Михайло Басараб впевнений, що ці та інші фактори можуть у подальшому призвести до масштабного суспільного спротиву. І це – лише питання часу.

Судова реформа

Президент Зеленський продовжив судову реформу 2016 року, хоч вніс у неї корективи. Так, він ініціював законопроєкт щодо змін у діяльності органів суддівського врядування, який був прийнятий парламентом та підписаний президентом 4 листопада 2019 року.

У законопроєкті зазначалось скорочення штату суддів Верховного суду, люстрація для членів Вищої ради правосуддя та утворення комісії з питань доброчесності та етики.

Однак про кардинальні зміни у судовій системі, що їх анонсував президент Зеленський ще у своїй передвиборчій компанії, говорити поки що не варто, вважає Роман Куйбіда, юрист, заступник голови правління Центру політико-правових реформ.

Принаймні із заяв Зеленського видно, що у нього є певне розуміння ситуації, яка існує в судовій системі. Але чи є намір вирішити її, чи є намір і далі використовувати ті інструменти, які використовувала попередня влада (тобто неформальні інструменти впливів на суддів), поки що незрозуміло. Відсутність ініціатив з боку Зеленського в реалізації обіцянок щодо судової системи свідчить на користь другого,
– зазначив він.

Більш критично в стосунку до анонсованої реформи судової системи висловилась Оксана Сироїд, народний депутат VIII скликання. За її словами, щоб в Україні був справедливий суд, найперше, що треба зробити – ліквідувати монополії на доступ до природних ресурсів.

"Це дасть розвиватися іншій філософії власності, у нас з'явиться середній і малий бізнес. І, відповідно, потрібно змінити податкову систему, щоб всі сплачували податки на однакових умовах. Тобто фактично це те, що називається "деофшоризація" і "деолігархізація". І тоді тільки третім компонентом буде реформа судова система. Лише у цій тріаді можливе функціонування справедливого суду", – пояснила вона.

Українські суди і далі намагаються служити монопольній системі, вважає експолітик.

"Показовим прикладом того був прихід голови Вищої ради правосуддя до новопризначеного глави адміністрації Андрія Богдана відразу після виборів президента. Що може робити голова ВРП у клєрка? А він прийшов на поклон. Таким чином засвідчив, що судова система готова служити тому, хто став новим арбітром олігархічної системи. Для мене це був вирок президенту Зеленському. Це означало, що він ніколи не буде змінювати олігархічну систему", – підсумувала Оксана Сироїд.

Безпека людини – безпека країни?

Президент Зеленський, як і обіцяв, продовжив інтеграційний рух України до ЄС та НАТО, що закріплено в Конституції України. А от підтвердження руху України в НАТО через референдум досі не відбулося, оскільки в країні ще не було запроваджено процедуру проведення референдумів.

У передвиборчій програмі кандидата Зеленського зазначалось, що, за його каденції, СБУ не займатиметься економічними злочинами.

Однак важливо розрізняти економічні злочини та ризики для нацбезпеки економічного характеру, зауважує юрист Андрій Вігірінський.

"Оскільки в Особливій частині КК України, яка об'єднує склади злочинів за видами суспільних відносин, які посягають на певні сфери суспільних відносин, відсутній розділ "економічні", тому запропонований законопроєкт не йде у розріз з відповідним пунктом його програми, оскільки не визначає за СБУ "економічної підслідності.

Більше того, законопроєкт обмежує можливості залучати іншими органами досудового розслідування працівників СБУ до розкриття злочинів, які не відносяться до їхньої підслідності. Отже, якщо проєкт буде прийнято, кількість випадки, у яких оперативні працівники СБУ спільно із слідчими підрозділами інших органів прийматимуть участь у виявленні, затриманні осіб за підозрою в отриманні хабарів, вчиненні службових злочинів, ухиленню від сплати податків суттєво знизиться. Що дозволить СБУ сконцентруватися на своїх безпосередніх функціях", – пояснив юрист.

Зовсім інший аспект – загрози національній безпеці економічного характеру.

"Припустимо до вчинення злочинної діяльності залучені іноземці та громадяни України без чіткої обізнаності всіх про роль кожного. Один із співучасників вчиняє підроблення, інший, використовуючи юридичну особу підприємство для легалізації коштів, у подальшому набуває у власність/управління стратегічне підприємство шляхом концесії, призначає менеджмент. Цей менеджмент здійснює операції, які доводять компанію до банкрутства, при цьому мета організатора – заподіяння шкоди економічним інтересам України. Предметом розслідування у даному випадку буде сукупність злочинів, які не доцільно розслідувати окремо, оскільки будуть порушені принципи повноти та об'єктивності досудового розслідування" – сказав він.

Думка Володимира Зеленського про те, що "потрібно просто перестати стріляти", яку він озвучував під час передвиборчих перегонів, за рік себе не виправдала – війна на Донбасі досі триває.

У фільмі "Рік Президента Зеленського" Володимир Олександрович сказав про складність врегулювання воєнного конфлікту та можливий більш радикальний підхід до його вирішення.

Документальному фільмі "Рік Президента Зеленського"

Також президентом було заявлено, що не може бути жодних перемовин по здачі національних інтересів і територій. Їх справді не було здано, але перемовини з агресором відновились. Так, у грудні 2019 року, вперше за 3 роки, відбуласьзустріч "нормандської четвірки" у Парижі.


Історична зустріч у нормандському форматі у Парижі / Фото із сайту Офісу президента

Рік на посаді – серйозний термін, щоб підбивати перші підсумки. Кандидат у президенти Володимир Зеленський, ідучи на вибори з намірами бути зовсім іншим політиком, як бачимо, стає все більше схожим на своїх попередників. Чи це нерозуміння ним ситуації, чи брак знань та досвіду у політиці, чи багаторічний досвід побудови бізнесу в жорстких українських умовах, що накладає відбиток на характері людини. Мабуть, кожен із цих факторів впливає по-своєму. Питання лише – чи добре президент Зеленський засвоїв урок кінця 2013 року та чи не перейде випадково ті червоні лінії, яке українське суспільство окреслило тоді для всіх наступних українських політиків?

Автор: Таїсія Алексєєва, журналістка Центру спільних дій

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Вчені з Харкова з'ясували, чому відбулося наймасовіше падіння космічних апаратів в історії
Фокус
2025-02-08T20:42:16Z
Вчені створили унікальну сонячну панель, яка вирішує одразу кілька проблем
24tv
2025-02-08T20:30:02Z
Boeing скоротить 400 співробітників програми місячних ракет
УкраинФорм
2025-02-08T19:51:50Z
Neuralink у 2025 році: що буде далі з мозковими імплантами Ілона Маска
InternetUA
2025-02-08T19:49:43Z
Нету, Дьюзбері-Голл та Гюсто зіграють із перших хвилин кубкового матчу проти Брайтона
Football.ua
2025-02-08T19:18:15Z
PlayStation Network не працює по всьому світу: геймери вимагають відшкодування
24tv
2025-02-08T19:03:55Z
Borderlands 4 стане найвідкритішою грою в серії: мільярди стволів та нові меми, що вже знаємо
Знай
2025-02-08T18:51:20Z
Покупці Samsung Galaxy S25 скаржаться на перегрів і думають про повернення смартфона
InternetUA
2025-02-08T17:22:58Z
Моделювання зіткнення астероїда із Землею розкриває майбутнє та несподіване відновлення океану
Portaltele
2025-02-08T16:52:35Z
Витончена вечеря за лічені хвилини: запіканка як з ресторану на всю сім'ю
24tv
2025-02-08T20:03:31Z
Білл Ґейтс розкрив 3 якості, які допомогли йому досягти успіху
InternetUA
2025-02-08T18:01:21Z
Затиснуті між двома реальностями: чому люди поводяться неадекватно в аеропортах
Фокус
2025-02-08T18:00:36Z
Швидкий порятунок: що робити, якщо в орхідеї відмирають корені
24tv
2025-02-08T17:51:03Z
Солодка валентинка: простий, але вишуканий десерт
Telegraf
2025-02-08T16:51:41Z
Простий рецепт домашнього хліба від судді "Мастер Шеф" Хіменеса-Браво: дуже смачний і мʼякий
Политека
2025-02-08T16:42:20Z
Як компактно та елегантно скласти рушники: легкий спосіб, який зможе повторити кожен
24tv
2025-02-08T16:39:04Z
Фахівці розповіли, навіщо сипати склянку солі в унітаз: як ця хитрість допоможе заощадити час
TSN
2025-02-08T16:36:31Z
Оптична ілюзія під силу не всім: знайдіть папугу серед листя за 5 секунд
GlavRed
2025-02-08T16:27:24Z
У Балтійському морі обірвався кабель російського «Ростелекому»
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T20:51:16Z
В Одесі побили 72-річну матір загиблого воїна. Мер Труханов відреагував
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T20:36:55Z
Удар РФ по Полтаві: у лікарні помер поранений, кількість жертв зросла до 15
УкраинФорм
2025-02-08T20:24:57Z
У Чернівцях судмедексперти назвали причину смерті чоловіка в ТЦК
ZN UA
2025-02-08T19:31:01Z
Атака дронів: у кількох областях оголошена повітряна тривога
УкраинФорм
2025-02-08T19:09:58Z
В Київському монастирі сталася пожежа: які наслідки
TSN
2025-02-08T19:06:32Z
Поліцейські заблокували Telegram-канал та затримали його адміна за переправлення ухилянтів
InternetUA
2025-02-08T18:51:50Z
У Москві сталася пожежа у будівлі колишнього електрозаводу, є постраждалі - соцмережі
УкраинФорм
2025-02-08T18:12:37Z
У Харкові затримали вимагача, який погрожував жертві розправою та знищенням майна
Украина Криминальная
2025-02-08T17:48:20Z
Гравець Барселони відхилив вигідну пропозицію із Саудівської Аравії
Football.ua
2025-02-08T20:33:21Z
Бенфіка з Трубіним здолала Морейренсе в результативному матчі
Football.ua
2025-02-08T20:21:58Z
Еріксен завершить кар'єру наприкінці сезону — ЗМІ
Football.ua
2025-02-08T20:00:06Z
Пропустив четвертий матч в сезоні: стало відомо, чому Миколенко не зіграв у Кубку Англії
24tv
2025-02-08T19:54:25Z
Мілан із дебютним голом Сантьяго Хіменеса здолав Емполі
Football.ua
2025-02-08T19:51:02Z
Боруссія М зіграла внічию з Айнтрахтом
Football.ua
2025-02-08T19:37:55Z
Вільярреал не без проблем обіграв Лас-Пальмас
Football.ua
2025-02-08T19:37:41Z
Грізманн повернувся до стартового складу Атлетіко на дербі проти Реала
Football.ua
2025-02-08T19:06:09Z
"Я був одержимий перемогою": Кличко пригадав поразку від Джошуа
24tv
2025-02-08T19:03:59Z
Ціна – низька, цінність – висока
Gazeta UA
2025-02-08T20:30:47Z
Співвідношення артснарядів між арміями України та РФ за рік скоротилося уп'ятеро – Сирський
Лига
2025-02-08T19:48:26Z
Ворог змінив тактику: українські воїни зупинили масовану атаку Росії у Курській області
24tv
2025-02-08T19:09:50Z
Україну скують морози: де влупить -11 градусів
GlavRed
2025-02-08T18:27:16Z
Сонячно та морозно: синоптикиня розповіла якою буде погода наступного тижня
TSN
2025-02-08T18:18:57Z
Росіяни зменшили піхотні, але активізували штурми іншого типу, – речник "Легіону Свободи"
24tv
2025-02-08T18:15:28Z
Полонений росіянин розповів, за що вбив цивільного чоловіка
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T18:12:45Z
Мороз до -14: у яких регіонах буде найнижча температура найближчими днями
Telegraf
2025-02-08T18:12:18Z
На Сумщині понад пів тисячі будинків через російські авіаудари залишилися без газу
УкраинФорм
2025-02-08T18:00:21Z
Українці скаржаться на збій у "Дії" після початку голосування в нацвідборі на Євробачення-2025: що кажуть у Федорова
Telegraf
2025-02-08T20:51:56Z
Учасник Дитячого Євробачення Артем Котенко не стримав сліз на сцені Нацвідбору-2025
24tv
2025-02-08T20:30:24Z
Тіна Кароль одягнула оригінальну сукню-тюльпан у фіналі Нацвідбору на Євробачення-2025
24tv
2025-02-08T20:21:44Z
Я теж жертва домагань, – фіналістка Нацвідбор-2025 шокувала особистим зізнанням на сцені
24tv
2025-02-08T20:15:17Z
PARFENIUK розповів подробиці стосунків із Сімбочкою: збирала компромат та шантажувала
Комсомольская правда
2025-02-08T20:13:14Z
Чому Андрія Данилка немає в журі Нацвідбору: голова делегації від України назвала причину
24tv
2025-02-08T19:51:16Z
"Євробачення-2025": Танчинець порівняв учасників Ziferblat з Фредді Мерк'юрі і пояснив чому
TSN
2025-02-08T19:48:39Z
Гурт Ziferblat, якому пророкують перемогу, яскраво виступив у фіналі Нацвідбору-2025
24tv
2025-02-08T19:45:08Z
Ліричні та запальні: відео виступів всіх фіналістів Нацвідбору на Євробачення-2025
24tv
2025-02-08T19:33:18Z
Суди карають українців за законами, яких не існує
Знай
2025-02-08T20:51:59Z
Зеленський зустрівся з головою Військового комітету НАТО
1News
2025-02-08T20:48:50Z
Найчастіше нелегально потрапити до Німеччини намагаються українці і сирійці – статистика уряду
Европейская правда
2025-02-08T20:33:38Z
Лазер проти "шахедів": стали відомі деталі про нову українську зброю "Тризуб"
GlavRed
2025-02-08T20:21:40Z
В Україні готують спеціальні військові контракти для молоді 18-24 років: нардеп повідомив деталі
TSN
2025-02-08T20:15:33Z
Українців просять задекларувати "Зимову тисячу": подробиці вимоги
Политека
2025-02-08T20:00:14Z
Дивіться під ноги: в Україні змії прокинулись від зимової сплячки
TSN
2025-02-08T19:36:52Z
Облави на ухилянтів: чи мають право ТЦК затягувати у авто силою
Знай
2025-02-08T19:36:15Z
Міноборони анонсувало застосунок "Ветеран+": коли запустять
TSN
2025-02-08T19:36:08Z
Неправильний діагноз призвів до абортів у Британії – постраждалі звинуватили медиків
24tv
2025-02-08T19:03:09Z
Як змусити помаду триматися довше та не сушити губи
Знай
2025-02-08T17:51:11Z
Детокс на соках може бути небезпечним: що варто знати
TSN
2025-02-08T16:18:50Z
Попереджає про небезпеку заздалегідь: учені розповіли про унікальну властивість нашого носа
Фокус
2025-02-08T15:12:55Z
5 звичок, які уповільнюють одужання при застуді: не робіть цього в жодному разі
Знай
2025-02-08T14:51:01Z
Буде свіжим упродовж місяців: як зберігати імбир
GlavRed
2025-02-08T13:27:28Z
В який час доби люди найщасливіші
24tv
2025-02-08T13:24:30Z
Навіщо прати одяг з оцтом: корисні переваги, які варто знати
24tv
2025-02-08T13:18:14Z
Прихована загроза сокового детоксу: що він робить із нашим кишечником
Фокус
2025-02-08T13:12:35Z
Картопля не подешевшає: у чому причина і чому українцям доведеться звикати
Хвиля
2025-02-08T20:30:00Z
Сотні тисяч гривень за газ: чому з українців можуть стягнути надмірні гроші
Политека
2025-02-08T20:27:34Z
Канада прагне зміцнення торговельних зв'язків з ЄС на тлі тарифних погроз Трампа
Европейская правда
2025-02-08T20:06:18Z
Ілон Маск хоче позбутися монет у США: як це пояснюють
InternetUA
2025-02-08T18:58:09Z
Соціальна пенсія 2025: як оформити виплати у 2025 році
Политека
2025-02-08T18:42:18Z
«Каметсталь» розширює сортамент прокату для польського ринку
AgroNews
2025-02-08T18:36:08Z
Дострокова пенсія в Україні: хто може вийти на неї в 50 та 55 років
Политека
2025-02-08T18:27:46Z
Ціни на цибулю в Україні впали на 12%: скільки коштує продукт
Политека
2025-02-08T18:00:45Z
Українські аграрії з початку року отримали ₴2,3 мільярда доступних кредитів
УкраинФорм
2025-02-08T17:54:32Z
Ілон Маск створить 10 000 роботів гуманоїдів Optimus протягом 2025 року
InternetUA
2025-02-08T20:34:11Z
Експерт вказав на три критичні моменти при покупці авто зі США: на що звернути увагу
Хвиля
2025-02-08T19:45:08Z
Водіям на замітку: названа кнопка, яка запобігає викраденню авто
ТСН
2025-02-08T15:48:13Z
Червоні поворотники та сертифікація: експерт розповів про нюанси реєстрації американських авто в Україні
Хвиля
2025-02-08T15:15:49Z
Як правильно розвернутися на дорозі: тест ПДР, який вирішать не всі водії
GlavRed
2025-02-08T14:27:49Z
Сума покарання до 34 000 гривень: в Україні вводять нові штрафи для водіїв
GlavRed
2025-02-08T14:27:04Z
Київські майстри не дали згнити розкішній "ластівці" Lincoln Continental із серіалів про ФБР
Знай
2025-02-08T12:51:44Z
У Volvo анонсували нові моделі електрокарів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T11:18:38Z
Як у США з’явилася «вантажівка завтрашнього дня»
AutoCentre
2025-02-08T10:04:56Z
Що може стати ключовою подією для України наступного тижня
24tv
2025-02-08T20:51:36Z
Трамп підписав указ про припинення фінансової допомоги ПАР
УкраинФорм
2025-02-08T20:48:15Z
Падіння у прірву продовжиться: експерт розповів, що буде з економікою РФ після закінчення війни в Україні
Политека
2025-02-08T20:42:03Z
Трамп зробив заяву про депортацію принца Гаррі зі США і назвав Меган "жахливою"
GlavRed
2025-02-08T20:39:49Z
Скільки росіян взяли в полон за час Курської операції: Сирський розповів
TSN
2025-02-08T20:36:49Z
США запровадили санкції проти прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана – ЗМІ
ZN UA
2025-02-08T20:34:32Z
"З неефективним держапаратом Україні й без війни важко вижити"
Gazeta UA
2025-02-08T20:30:13Z
Орбан знов згадав про Україну: "наші гроші відправляються на безнадійну війну"
TSN
2025-02-08T20:27:53Z
Росіяни із солдатами КНДР пішли в атаку на Курщині: штурм тривав понад 16 годин
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T20:24:03Z