MY.UAНовости
Справа Стерненка: протистояння двох політичних світів та висновки юристів
Справа Стерненка: протистояння двох політичних світів та висновки юристів

Справа Стерненка: протистояння двох політичних світів та висновки юристів

Прізвище одеського активіста Сергія Стерненка кожного дня лунає з різних політичних таборів. Одні впевнені, що він чинив самозахист, інші ж – що його дії є умисним вбивством.

Справа нападу наСергія Стерненка має не тільки заплутану юридичну історію, а й глибокий політичний підтекст. Але чи дійсно дії активіста можна трактувати як умисне вбивство? 24 канал запитав про це фахових юристів. Також ми поговорили з адвокатом Сергія Віталієм Коломійцем, який обґрунтував позицію захисту.

Що відомо про справу Стерненка?

У період з 2017 по 2018 рік відбулися десятки нападів на активістів, деякі з яких закінчувались вбивствами та гучними судовими справами. На активіста Сергія Стерненка було скоєно три напади за декілька місяців. Під час першого йому порізали руку та вдарили по голові, під час другого – стріляли гумовими кулями, а третій закінчився смертю одного з нападників від ножового поранення. Поліція кваліфікувала справу за трьома статтями "умисне вбивство", "ушкодження середньої тяжкості" та "замах на умисне вбивство".

З цього моменту в медіа з'явилося цілих два образи Стерненка – образ "вбивці, який безкарно себе почуває" та образ "активіста, який постраждав за свою громадську позицію".

Але відмотаємо трохи назад. Історія складна тим, що напад на Сергія розглядають у різних контекстах, а сам активіст має складне минуле та відносини з місцевою владою. Зокрема, його звинувачували у викраденні та катуванні Щербича – кандидата в депутати міської ради від партії мера Одеси Труханова. Стерненко ж говорить, що Щербич брав участь в "Антимайдані", тому чинив на нього тиск, але лише заявами до СБУ, поліції та прокуратури. Свою участь у катуванні та викрадені він відкидає. З його слів, справу продовжують розглядати й досі.


Сутичка силовиків та одеситів під час акції протесту проти забудови в Одесі / Фото Думская

Це дуже важливий момент для розуміння справи, бо захист активіста будується саме на протистоянні з мером Одеси Трухановим. У 2017 році Стерненко брав участь в акції проти забудови міського саду, частину якого мерія передала в оренду на 49 років під будівництво торгового центру. Активісти вважають забудову незаконною, тому влаштували акцію протесту, яка згодом переросла в силове протистояння.

На одному з відеозаписів події видно, що з боку мітингарів на силовиків розпилили газовий балончик. Поліція відповіла симетрично. Згодом у поліцейських полетіли важкі предмети. В управлінні поліції заявили, що конфлікт спровокувала група людей в балаклавах. Активісти також жалілись на провокаторів ще під час мітингу.

Сутичка переросла у бійку. Поліція била мітингарів кийками, а активісти били силовиків ногами та розпилювали газові балончики. Начальнику поліції Дмитру Головіну розбили голову, загалом 6 правоохоронців отримали тілесні ушкодження.

Після цього Стерненку вручили ще одну підозру – в організації масових заворушень. За активіста вніс заставу Максим Степанов – чинний міністр охорони здоров'я, раніше – голова Одеської ОДА.

Згодом, зі слів активіста, йому почали надходити погрози. Потім почалися замахи. Стерненко просив у поліції захист, однак йому відмовили з формулюванням "відсутність загрози життю".

Через якийсь час усе це вилилось у прецедент, який ми розглянемо окремо далі у статті. Однак, спочатку розповімо, чому справа Стерненка викликала такий політичний резонанс.

Як справа перетворилася на політичне протистояння?

Складний юридичний контекст та громадська діяльність Стерненка створюють безмежне поле для маніпуляцій. Справа має приголомшливу кількість згадувань у найрізноманітніших медіа.


Справа Стерненка стала об'єктом маніпуляцій / Фото Думская

Різко негативну позицію щодо дій Стерненка часто тримають гості телеканалів "112", "ZIK" та "NewsOne", які пов'язують з Віктором Медведчуком. Також постійне згадування справи можна побачити у юриста Андрія Портнова, блогера Анатолія Шарія, нардепів Олександра Дубінського та Максима Бужанського. Усіх зазначених людей об'єднує спільна позиція щодо цієї справи, а саме: "Стерненко має сидіти 15 років або довічно за умисне вбивство".

Якщо уважно вивчити діяльність зазначених персонажів, то в їхній риториці щодо цієї справи та щодо багатьох інших інцидентів можна побачити чітку лінію, спрямовану на дискредитацію активізму як явища. Ця ідея бере свій початок ще з Майдану.

Для того, щоб дискредитувати українських радикалів та активістів, деякі ЗМІ вибірково висвітлюють тільки брудні історії, які, звісно, притаманні будь-яким радикальним рухам. У глядача формується картина, що за брудними справами окремих активістів стоять брудні ідеї людей, які їм співчувають. Саме такий порядок денний і зараз просувають російські пропагандисти та окремі політсили в Україні.

Дуже велика ставка робиться саме на кейс Сергія Стерненка. Його ув'язнення дасть яскравий інформаційний привід, який можна буде подати як "перемогу каральної руки правосуддя". Про це говорить навіть узагальнюване слово "стерненки", яке вигадали у зазначеному таборі для позначення активістів щодо яких ведеться кримінальне переслідування.

Про важливість справи для цього табору говорить також і нещодавнязаява ексгенпрокурора Руслана Рябошапки. Він заявив, що у нього просили вплинути на розслідування, щоб Стерненко опинився за ґратами. Рябошапка вбачає в цьому мотиви помсти – хтось хоче, щоб активіст отримав якомога більший термін.

Буква законуЗгідно з законами України, прокурор звільнений від будь-якого тиску і здійснює свою діяльність, керуючись лише Конституцією та законами України (стаття 16 закону про прокуратуру).

Також примітно, що юридичну допомогу вдові вбитого надає адвокат Станіслав Свириденко, якого пов'язують з Андрієм Портновим.

 

Активісти у різних містах України провели акції на підтримку Сергія Стерненка

Активісти ж, беручи до уваги контекст замахів на Стерненка та інших громадських діячів, оголосили флешмоб "Руки геть від Сергія Стерненка". Вони трактують дії Сергія як спробу захистити своє життя. Звинувачення в умисному вбивстві розглядають як сфабриковану справу та переслідування активістів. Звісно, ув'язнення Стерненка в цьому випадку буде суттєвим ударом в очах українців по активістам та ідеям, які вони захищають.

Якщо узагальнити, то обидва табори бачать у справі Стерненка кардинально різні контексти. Перші звертають увагу своєї аудиторії на кримінальні справи, які порушили проти активіста в Одесі. Другі ж – бачать активну громадську діяльність Сергія Стерненка та його конфлікт з місцевою владою.

Деталі нападу

Вперше про третій напад люди дізналися зі стріму хлопця. Саме на ньому стали відомі окремі важливі факти з місця події. На ньому активіст описує події так: він йшов із дівчиною та побачив два силуети, які до нього наближаються та про всяк випадок витягнув свій ніж задля самооборони. Коли вони наблизились, один з двох силуетів кинувся на Стерненка, нібито порізавши йому руку, але активіст встиг вдарити нападника й вони обидва почали втікати. Як потім сказала дівчина активіста на стрімі, нападники розбіглись і вони намагалися їх затримати. Сергій наздогнав одного і наніс смертельне поранення.

З цього моменту й почалась активна політична та суспільна дискусія, а разом з ними – упередження та маніпуляції. Перше, що варто розуміти, станом на зараз Стерненко підтверджує те, що сказав на стрімі. Тобто ніж дійсно був його, хоча спочатку після події він казав журналістам, що вибив його у нападника з рук.


Під час третього збройного нападу, захищаючись, Сергій смертельно поранив свого нападника / Фото Думская

Так з'явився певний міф, що у справі нібито був лише один ніж, тому життю Стерненка нібито нічого не загрожувало, а поранення він зробив собі сам. Насправді ж, достеменно про всі наявні речові докази не знає навіть адвокат, бо банально не має доступу до матеріалів справи.

Адвокат Сергія Стерненка Віталій Коломієць у коментарі 24 каналу зазначив, що тут варто враховувати, що перший нападник (Ісайкул) зник за кордон, тому його зброю знайти точно вже не є реальним. Також, на його думку, під великим питанням є можливість знайти зброю у другого нападника – Кузнєцова, бо місце злочину не охоронялося, а провадження здійснювалось поліцією, серед керівництва якої може бути замовник замаху.

Коломієць зазначив, що він наразі не має доступу до матеріалів справи, де збираються докази, тому позиція щодо фігурування у справі ще одного ножа ґрунтується на пораненнях Стерненка.

Однією з популярних думок щодо цього стріму є те, що коли людина наздоганяє нападника – то це вже не є самообороною. Для того, щоб розібратися в тому, як юридично кваліфікувати такі дії активіста, ми запитали в адвоката Віталія Коломійця, як вони обґрунтують, що справа Стерненка – це справа про самозахист, а не умисне вбивство. Також ми запитали у фахових юристів, як варто розуміти дії Стерненка у юридичному сенсі.

Думки юристів та позиція захисту

Позиція захисту ґрунтується на статті 36 частині 5 Кримінального кодексу (необхідна оборона під час нападу групи осіб).

Напад групи осіб, а тим більше озброєної, не передбачає кримінальної відповідальності для особи , яка захищалася, навіть у випадку, коли нападникам заподіяні тяжкі тілесні чи смерть,
– сказав Коломієць 24 каналу.

ПоясненняНе є перевищенням меж необхідної оборони та не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб, а також для відвернення протиправного насильницького вторгнення у житло чи інше приміщення, незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає. (стаття 36, ч. 5 КК України).

Адвокат відмовляється від трактування дій Стерненка як умисне вбиство.

"Умисне вбивство – це свавільне позбавлення життя і має передбачати якийсь умисел. Конституція і Конвенція (ст. 2) передбачають випадки правомірного позбавлення життя – і захист від нападу є одним з таких випадків. Так само, як наші військові не є вбивцями, коли позбавляють життя ворогів. В ситуації з Сергієм двоє нападників чекали його під під'їздом без телефонів близько чотирьох годин і мали чіткий умисел посягати на життя і здоров'я Сергія", – сказав Коломієць.


Адвокат Стерненка Віталій Коломієць / Фото з Facebook 

Керуючий партнер юридичної фірми "ЄПраво" Віталій Власюк у коментарі 24 каналу зазначив, що за такого суспільного резонансу дуже важко об'єктивно розібрати випадок Сергія Стерненка. На його думку, порушення мали місце як з боку держави, так і з боку активіста:

  • Держава неправа, що допустила погрози в бік Стерненка за його громадянську активність, не розслідувала їх і не карала тих, хто їх висловлював. Держава неправа, що не розслідувала перші напади на Стерненка та не забезпечила належну охорону.
  • Стерненко неправий, що перевищив межі самооборони та вчинив убивство одного за нападників.

Межі самооборони Власюк вважає перевищеними, бо нібито не факт, що нападники хотіли саме вбити Стерненка.

"Ймовірно, що ніж (а це холодна зброя) був у самого Стерненка, що також ставить під сумнів відсутність умислу убивати; потім, він наздогнав нападника (що абсолютно точно не становить самооборону) та наніс смертельный удар. При цьому, навряд мав місце стан афекту – дії Стерненка, вихід у прямий ефір безпосередньо зі сцени вбивства, свідчать про холодний розум і усвідомлену поведінку", – сказав Власюк.

Юристка Владислава Слободенюк з адвокатського об'єднання LCF вважає, що кваліфікація дій Стерненка як умисне вбивство не може бути такою однозначною. З її слів, нанесення тяжких тілесних ушкоджень від вбивства відрізняє важливий юридичний аспект – це ставлення суб'єкта до злочину та усвідомлення наслідків діяння.

Людина, яка цілеспрямовано бажала позбавити життя відрізняється від особи, яка не розрахувала силу, і від її ударів інша особа загинула. Їх і кваліфікувати слід по-різному,
– сказала юристка у коментарі 24 каналу.

При цьому, спірним моментом лишаються межі необхідної оборони. Суд має встановити: Стерненко діяв під час загрози власному життю або вже після того, як загроза зникла.

"До основних критеріїв правомірності необхідної оборони належать: наявність посягання, його дійсність та об'єктивна реальність та суспільна небезпечність, межі захисних дій, які відповідають обставинам та є виправданими у порівнянні зі завданням шкоди особі, яка здійснює посягання. Стан необхідної оборони існує лише протягом посягання, яке має початковий і кінцевий момент, а також лише за умови необхідності негайного відвернення та уникнення посягання", – підсумувала вона.

Політизація у випадку справи Стерненка може грати подвійну роль. З одного боку це суспільна увага до справи, у якій можуть мати місце фальсифікації. З іншого – це може призвести до надлишкової героїзації або ж демонізації суб'єкта, яке може зашкодити судовому процесу, адже у правовій державі закон для всіх має бути однаковим.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Ученые создали дешевые солнечные панели: можно будет крепить куда угодно
Фокус
2025-02-24T15:42:27Z
Назван самый лучший смартфон Sony: на что способен этот флагман
Фокус
2025-02-24T15:21:38Z
Вода может быть жесткой и пластичной одновременно: ученые сделали удивительное открытие
TSN
2025-02-24T15:03:13Z
GTA V заиграет новыми красками: графика, авто и новейшие технологии
Знай
2025-02-24T14:51:40Z
Rebel Wails: Проблемы NetEase не повлияют на разработку The Blood of Dawnwalker
GameMag
2025-02-24T14:49:34Z
Археологическая находка столетия: в Египте найдена настоящая гробница Тутмоса II
TSN
2025-02-24T14:36:51Z
На новых iPhone скоро исчезнуть пять функций: что необходимо знать пользователям
Фокус
2025-02-24T14:21:31Z
Назад в будущее: Обзор Project Tachyon
GameMag
2025-02-24T14:18:01Z
Глава комитета Совета по свободе слова объявил бойкот СМИ, ссылающихся на Телеграм
Апостроф
2025-02-24T14:00:36Z
Секреты фигуры моделей: 5 упражнений для идеального силуэта
Marie Claire
2025-02-24T15:00:51Z
Масленица 2025: что запрещено делать всю неделю
Comments UA
2025-02-24T15:00:02Z
Как приготовить самый вкусный борщ: пошаговый рецепт
Фокус
2025-02-24T14:42:54Z
Сексуальные фантазии: нормально ли это и почему они появляются
Знай
2025-02-24T13:51:48Z
Мясные шарики с сыром: быстрая и необычайно вкусная закуска, которую гости съедят за секунду
TSN
2025-02-24T13:33:30Z
Эти дни благоприятные для уборки: привлеките в дом покой, счастье и благополучие
TSN
2025-02-24T12:36:29Z
Денежный маникюр на март 2025: 7 дизайнов, чтобы поймать удачу за хвост
Marie Claire
2025-02-24T11:01:45Z
Как проверить масло на натуральность: пять способов, которые придут на помощь
TSN
2025-02-24T10:39:51Z
Почему после окрашивания волосы становятся тусклыми и ломаются и как это предотвратить
Знай
2025-02-24T09:51:54Z
На Волыни извращенец получил суровое наказание за изнасилование ребенка
Comments UA
2025-02-24T15:30:33Z
В Киеве на почте задержан мужчина с психотропами
Корреспондент
2025-02-24T15:21:26Z
Пограничники спасли уклониста, который бродил среди минных полей и болот
Корреспондент
2025-02-24T15:03:44Z
В результате авиаудара на Харьковщине пострадали гражданские
Корреспондент
2025-02-24T14:39:21Z
В порту Новороссийска затонуло судно
Корреспондент
2025-02-24T14:07:20Z
В Черном море затонуло российское судно: на борту 200 литров топлива
Фокус
2025-02-24T13:21:43Z
Чиновник воинской части собрал с подчиненных "дань" на 1 млн
Корреспондент
2025-02-24T12:30:38Z
Во Франции возле посольства РФ прогремел взрыв: детали
Фокус
2025-02-24T11:31:31Z
Спасатели показали последствия удара по "Укрытию" Чернобыльской АЭС
TSN
2025-02-24T11:30:01Z
Оксана Баюл заявила, что живет в США с недействительным украинским паспортом
Комсомольская правда
2025-02-24T14:51:52Z
Знаменитый немецкий футболист вошел в руководство партии Эрдогана в Турции
ZN UA
2025-02-24T14:49:24Z
Чемпион мира по биатлону поддержал Украину в третью годовщину полномасштабного российского вторжения
TSN
2025-02-24T14:36:52Z
"Мой свет": Усик с женой трогательно поздравили старшую дочь с 15-летием
Фокус
2025-02-24T14:09:01Z
Джошуа признался, верит ли он в завершение карьеры Фьюри
Корреспондент
2025-02-24T13:12:19Z
Португалия - Украина: онлайн-трансляция матча квалификации на Евробаскет
Корреспондент
2025-02-24T12:24:26Z
Паркер назвал двух желаемых соперников после победы над Баколе
Корреспондент
2025-02-24T12:12:57Z
Мужчина победил в "заведомо проигрышных" соревнованиях, но его все равно обманули
Фокус
2025-02-24T11:51:05Z
Шовковский стал абсолютным рекордсменом УПЛ по количеству матчей в двух ролях
ZN UA
2025-02-24T11:43:11Z
Россияне нанесли удар по Сумщине: есть жертва и потерпевшие
Корреспондент
2025-02-24T15:36:17Z
ВСУ получат возможность пойти в контрнаступление: россияне уже готовятся
Comments UA
2025-02-24T15:06:28Z
Враг ведет штурмы на 11 направлениях - Генштаб
Корреспондент
2025-02-24T14:36:39Z
Стало известно об удивительной смерти чеченского комбата
Апостроф
2025-02-24T13:48:58Z
Платите только за реальное тепло: как правильно начать следить за счетчиками в своем доме
Знай
2025-02-24T13:12:50Z
Скандальный Мост-волна в Киеве не выдержал даже теплой зимы: что произошло
Comments UA
2025-02-24T13:12:27Z
После морозов Украину накроют дожди и мокрый снег: когда ждать резкой смены погоды
Апостроф
2025-02-24T12:54:37Z
Прогноз на 25 февраля: как изменится погода по всей Украине
TSN
2025-02-24T12:51:47Z
Весна на пороге: как изменится погода 25 февраля и чего ожидать 1 марта
Фокус
2025-02-24T12:27:22Z
Кожа и кости: звезды напугали фанатов своей худобой на ковровой дорожке SAG Awards
Фокус
2025-02-24T15:15:34Z
Здесь дают деньги на кино: гранты и международная поддержка украинских фильмов
TSN
2025-02-24T15:03:37Z
В киевском ночном клубе Fifty объяснили российские песни на вечеринке
Комсомольская правда
2025-02-24T15:01:38Z
Финалисты нацотбора MOLODI раскрыли имя известного певца, который покинул группу: "Было обидно"
TSN
2025-02-24T14:51:33Z
Три образа в цвете пудровой розы с SAG Awards как модное заявление: драмы больше нет
Marie Claire
2025-02-24T14:33:53Z
Российский комик Галустян попал под санкции ЕС
Корреспондент
2025-02-24T14:15:10Z
Забыл про домашнюю работу: Кодзима остался в недоумении после просмотра нового «Капитана Америки»
GameMag
2025-02-24T13:46:05Z
Их весной будут носить Хейли Бибер и Кендалл Дженнер: кроссовки, которые стоит купить уже сейчас
Marie Claire
2025-02-24T13:00:42Z
Татьяна Песик напугала фото с опухшими и покрасневшими глазами: "Это так печет, очень больно"
TSN
2025-02-24T12:51:13Z
Выплатят от 3 до 10 тысяч: пенсионеров порадуют к выдающейся дате
Знай
2025-02-24T15:30:58Z
Среди желающих служить в ВСУ 21 процент - женщины
Комсомольская правда
2025-02-24T15:21:34Z
Кто из известных украинцев потерял родных на фронте за время полномасштабного вторжения/Сегодня - третья годовщина большой войны
Апостроф
2025-02-24T15:15:33Z
Женщины на передовой: топ-3 области по количеству обращений в рекрутинговые центры
Comments UA
2025-02-24T14:54:38Z
”Я летел убивать”: украинский летчик вспомнил свое 24 февраля 2022 года
Апостроф
2025-02-24T14:33:31Z
В Эстонии у границ РФ кружили истребители США
Корреспондент
2025-02-24T14:30:31Z
Около 54% ​​россиян жалуются на последствия войны
Корреспондент
2025-02-24T14:24:34Z
Зарплатные бонусы и льготы: о каких выплатах от работодателя вы имеете право просить в 2025 году
TSN
2025-02-24T14:21:33Z
Ирландия снарядит Украине радиолокационные системы для ПВО
Корреспондент
2025-02-24T14:18:01Z
Гималайская vs морская: какая соль самая лучшая
UAToday
2025-02-24T15:06:48Z
Ученые нашли "формулу успеха": какие качества характера помогают разбогатеть
TSN
2025-02-24T14:21:27Z
Как правильно ходить, чтобы быстрее похудеть: ученые дали неожиданный ответ
UAToday
2025-02-24T13:03:26Z
Магнитная буря 25 февраля: как украинцам сохранить здоровье, советы врачей
Политека
2025-02-24T11:34:23Z
Бросьте три кусочка в чайник – и накипь исчезнет, как будто и не было: полезные советы
TSN
2025-02-24T10:24:04Z
Можно ли спать всего 4 часа в сутки: ученые дали неожиданный ответ
UAToday
2025-02-24T10:00:54Z
Ученые обнаружили неожиданную связь между появлением редкого вида рака и мобильным интернетом
Comments UA
2025-02-24T09:42:12Z
Лучшие для здоровья сердца и кожи: какие масла, кроме оливкового, диетологи советуют добавить в рацион
TSN
2025-02-24T09:36:00Z
Календарь магнитных бурь в марте: в какие даты нужно быть очень осторожными
Знай
2025-02-24T08:30:22Z
Украина обсуждает создание биржевого холдинга с участием ЕБРР
Лига
2025-02-24T15:21:43Z
Укрэнерго введет ограничение электроэнергии 25 февраля: кому ждать отключений
Хвиля
2025-02-24T15:03:56Z
Тарифы и скидки: сколько украинцы заплатят за газ в марте
Знай
2025-02-24T15:00:43Z
Apple наймет 20 тысяч сотрудников в США
Корреспондент
2025-02-24T14:57:34Z
Еврокомиссия поможет Украине в финансировании закупок газа
Апостроф
2025-02-24T14:57:14Z
Более 30 атак на миллионы долларов: в Минэнергетики рассказали о потерях энергосистемы за 3 года
Фокус
2025-02-24T14:36:24Z
Связь за все деньги, но бонусы получат не все: Vodafone повысит цены с 1 марта
Знай
2025-02-24T14:30:14Z
В месяц – 3600 грн: пенсионеры могут получить дополнительные выплаты
Знай
2025-02-24T14:27:44Z
"Гривна" или "гривня": когда употребляются эти слова и какая между ними разница
Апостроф
2025-02-24T14:24:04Z
Мощный внедорожник от Great Wall станет дешевой альтернативой Mercedes-AMG G63
Фокус
2025-02-24T14:30:36Z
Кардинальные изменения: новый Citroen C5 Aircross показали до премьеры
Фокус
2025-02-24T11:06:02Z
Для серьезного бездорожья: кроссовер Lamborghini Urus получил внедорожную версию
Фокус
2025-02-24T09:21:43Z
Неожиданный лайфхак для водителей: какой овощ спасет лобовое стекло вашего авто от льда
Знай
2025-02-24T05:51:28Z
Китай подложил России неожиданную "свинью": о чем идет речь
Comments UA
2025-02-23T14:12:13Z
В интернете показали раритетные и малоизвестные прототипы "Таврии"
Фокус
2025-02-23T13:51:45Z
Летающий электромобиль уже реальность: стартап с украинскими корнями показал впечатляющее видео
Знай
2025-02-23T12:51:08Z
Без окон, без дверей: в Киеве засветился редкий трехколесный спорткар из США
Фокус
2025-02-23T12:21:18Z
Вибрация руля - тревожный сигнал, который может стоить вам целое состояние: что это значит для водителя
Знай
2025-02-23T10:51:10Z
Зеленский заявил, что провел "хороший" разговор с Трампом на заседании G7
Европейская правда
2025-02-24T15:49:32Z
В ряде регионов РФ россияне принесли цветы к украинским памятникам, несмотря на дежурство силовиков
Апостроф
2025-02-24T15:48:55Z
Трамп наследует Путина и уже перенимает его модели поведения: зачем это ему
Comments UA
2025-02-24T15:48:09Z
Фон дер Ляен рассказала, при каких условиях могут снять санкции с России
TSN
2025-02-24T15:45:26Z
Саммиты ЕС-Украина и ЕС-США отменили: что известно
Comments UA
2025-02-24T15:42:21Z
Стало известно, сколько F-16 Дания передала Украине
Корреспондент
2025-02-24T15:42:19Z
Как 3 года большой войны изменили Украину, Запад, Россию: чего ждать дальше
Comments UA
2025-02-24T15:27:08Z
Капитуляция Украины в войне с РФ, какие механизмы для этого существуют
Comments UA
2025-02-24T15:24:18Z
Только бы без вас: чем ВСУ сможет заменить систему Starlink
Корреспондент
2025-02-24T15:21:32Z