Демократи США почали нове розслідування проти президента Дональда Трампа.
Справа стосується звільнення низки посадовців, зокрема, інспектора Державного департамента Стіва Лініка, пише BBC.
Як зазначається, Лініка, який розслідував скарги на те, що Майк Помпео міг зловживати роботою підлеглих і просив їх виконувати особисті доручення, звільнили у п’ятницю, 15 травня, ввечері.
Такий крок обурив американських конгресменів, які виступили "проти політично мотивованого звільнення" та звинуватили Трампа у намаганні усунути державних службовців, які хочуть притягнути до відповідальності його адміністрацію.
Зокрема, Лінік став третім посадовцем, який відповідав за моніторинг неправомірних дій уряду, звільненим за останні тижні.
Також повідомляється, що голова Комітету Палати представників США у закордонних справах Еліот Енгель і сенатор Боб Менендес попросили, щоб Білий дім і Держдеп США передали всі записи, пов'язані зі звільненням Лініка їм до наступної п'ятниці.
Водночас спікерка Палати представників Ненсі Пелосі назвала звільнення Лініка "покаранням за чесне виконання свого обов'язку щодо захисту конституції і нашої національної безпеки".
The late-night, weekend firing of State Department IG Steve Linick is an acceleration of the President’s dangerous pattern of retaliation against the patriotic public servants charged with conducting oversight on behalf of the American people. https://t.co/VavmuJpX25
— Nancy Pelosi (@SpeakerPelosi) May 16, 2020
Тим часом Білий дім заявив, що рішення про звільнення Лініка було ініційовано Помпео. "Секретар Помпео рекомендував цей крок, і президент Трамп погодився", - сказав чиновник.
Нагадаємо, раніше довкола президента США Дональда Трампа розгорівся скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та "тривожну обіцянку", яку дав американський президент. Одним із політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського.
Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка.
У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів. Обидві сторони на це погодилися.
24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом".
25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського, а наступного дня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується його розмови із Зеленським.