MY.UAНовости
Наталія Лигачова: «Пандемія яскраво проявила справжню мету різних медіа – інформувати чи зомбувати»
Наталія Лигачова: «Пандемія яскраво проявила справжню мету різних медіа – інформувати чи зомбувати»

Наталія Лигачова: «Пандемія яскраво проявила справжню мету різних медіа – інформувати чи зомбувати»

У межах спецпроєкту «Детектора медіа» «Медіа vs Covid-19» досвідом кризового менеджменту, долання викликів карантинної доби, а також знахідками позитиву вже поділилися керівники розмовних та музичних радіостанцій, телевізійних каналів та холдингів і мультимедійних інтернет-платформ.

А чи впоралися українські та світові медіа з новими обставинами та як коронавірусна пандемія та прийдешня криза далі вплинуть на журналістику й медіаринок, «Детектор медіа» запитав у медійних експертів.

Ми вже публікували відповіді на наші запитання від Ніни Кур’яти, Насті Станко, Сергія Рачинського, Отара Довженка, Павла Казаріна та Віктора Трегубова, Катерини Коберник, Олексія Мацуки.

Наступною про вплив пандемії на медіа розмірковує Наталія Лигачова – засновниця та голова ГО «Детектор медіа», шеф-редакторка інтернет-видання «Детектор медіа».

– Як змінилося ваше професійне життя з початком коронавірусної пандемії та карантину?.

– «Детектор» – це медіа про медіа.

Тому для нас карантин не став катастрофою, адже предмет нашого інтересу доступний нам і в режимі віддаленої роботи.

Для тих, кому потрібно час від часу прийти до офісу (наприклад, для зйомок «Ньюспалму») або зустрітися с ким-небудь, ми замовили в КМДА перепуски на громадський транспорт.

А наша відеограф Ангеліна Ломакіна взагалі завдяки карантину розкрила свій артистизм та шикарне почуття гумору в проєкті, який сама ж придумала – #Сиди.

Вона сама пише сценарії, сама себе знімає, сама монтуєJ.

А ще час від часу співає та пише пісні! Карантин справді навіть нам, колегам по «ДМ», відкрив Ангеліну з несподіваних сторін, від чого я особисто в захваті.

Деякий дискомфорт виникає з новими співробітниками, яких ми запросили на роботу під час карантину: все ж таки ввести в курс справ легше під час особистого спілкування в реалі, тим більше – познайомити зі всією командою.

Але, думаю, ми й цю проблему подолаємо.

І так – завдяки нашим західним донорам ми вже під час карантину відкрили кілька вакансій, що не може не тішити.

– Які джерела і які особистості (не обов’язково журналісти, медійники) допомагають вам краще зрозуміти ситуацію та її можливі наслідки – у тому числі економічні, політичні, геополітичні?.

– Окрім офіційної інформації, читаю колонки в «Новом времени»: оскільки я не англомовна, рада, що там багато публікують й західних експертів.

В «Українській правді» переглядаю новини та деяку аналітику.

Ще «По той бік новин» та «По той бік пандемії», “Клятий раціоналіст», «Дзеркало тижня», «Лівий берег», «Бабель», «Цензор», «Медуза», THE Bell.

В Ютубі дивлюся «Час-Time» «Голосу Америки», інколи проєкт Пітера Залмаєва та Тараса Березовця «Карантинные хроники», проєкти Євгена Кисельова.

Із блогерів – Уляна Супрун, Олексій Мацука, Павло Казарін, Денис Казанський, інші.

Також досить багато читаю у Телеграмі – різної якості інформацію, навіть треш.

Бо сьогодні, щоби розуміти вітчизняну політику, треба читати й треш Телеграма, адже часто саме ним, здається, керуються, приймаючи рішення навіть на самому високому рівніJ.

– Які позитивні та, навпаки, негативні тенденції в українських та світових медіа ви спостерігаєте за час пандемії та обмежувальних заходів? Чи вдалося медіа швидко і сповна трансформувати свою роботу в нових обставинах? Кого ви можете поставити в приклад іншим?.

– Мені здається, коронавірус став для більшості медіа мобілізуючим фактором та лакмусом їхньої редакційної політики.

Так, спочатку навіть якісні ЗМІ були дещо розгублені.

Перш за все тому, що було багато «білого шуму», навіть від, здавалося б, достовірних джерел.

Це зумовлено й об’єктивними причинами, адже за нашого життя такого масштабу пандемії не було, й навіть експерти та фахівці часто оперували не точними даними, а здогадками та версіями, авторитетні особистості вступали в протиріччя та полеміку з ВООЗ, деякі політики змагалися у популізмі тощо..

Вітчизняним медіа також не вистачало фактажу, відео, фото з Китаю, Італії, Іспанії.

Адже в наших ЗМІ немає там корпунктів..

Але потім майже всі опанували себе й почали працювати більш відповідально, знайшли способи знаходити достовірну інформацію.

Я маю на увазі, звісно, якісні медіа.

Хоча мобілізувалися й ті, хто своїм завданням бачать маніпуляції та поширення дезінформацї.

Під час пандемії їхні зусилля в цьому теж потроїлись, здається, а інформаційний хаос та відчуття тривоги, страху у суспільстві надають великі можливості й для продукування та просування брехні, для її ефективного впливу на свідомість людей.

Тобто, по-перше, як і будь-яка надзвичайна ситуація, пандемія посилила мобілізаційні можливості, зокрема, й медіа – як якісних, так і маніпулятивних.

І, на мій погляд, тим споживачам інформації, які мають критичне мислення, ця надзвичайна ситуація мала би допомогти зрозуміти, яким медіа можна довіряти, яким – ні.

Адже концетрація фейків в деяких виданнях, нагнітання ситуації, просунення меседжів про, начебто, неспроможність України справитися з викликами пандемії та про необхіднічть брати приклад з...Росії – була зашкалююча.

Це друга тенденція: пандемія зробила більш виразним «обличчя» багатьох медіа, яскраво проявила їх справжню мету – інформувати чи зомбувати.

Третя: відбувається переосмислення роботи з джерелами.

Думаю, багато редакцій якісних ЗМІ зараз корегують вимоги до публікації інформації навіть зі, здавалося б, достовірних джерел, зокрема й офіційних.

Але, на жаль, більшість видань водночас й «повелися» на ту ж історію, що з висвітленням війни на Донбасі: зняття з себе відповідальності за інформацію з офіційних джерел, публікацію їхніх повідомлень без належного бекграунда, точки зору експертів тощо.

Я критично ставлюся й до роботи «ДМ» у цьому плані й запитую наших випускових редакторів, чому, наприклад, публікуючи новини щодо викриття різними силовими структурами поширювачів фейків, дезінформації, ми не цікавимося, на основі якої експертизи були прийняті такі рішення, яка доля цих справ у судах тощо.

Сподіваюся, ми будемо підходити до таких повідомлень із силових структур більш критично.

Але в цілому тенденція четверта – збільшення залежності ЗМІ від влади як головного володаря офіційної інформації.

Адже саме офіційні повідомлення мають найбільшу вагу під час надзвичайних подій і для громадян.

А от п’ята тенденція мені особисто подобається більше: медіа отримали бонус у конкуренції з соціальними мережами.

Рівень відповідальності ЗМІ за те, що вони публікують, все ж таки вищий, ніж блогерів або просто користувачів соцмереж.

І, думаю, це мали би зрозуміти споживачі інформації.

Тепер нам, медійникам, важливо підсилювати цю тенденцію, шукаючи шляхи закріплення довіри аудиторії до нашого продукту.

– Як, на вашу думку, коронавірусна пандемія і економічна, соціальна криза, які прийдуть за нею, може змінити журналістику і сферу медіа в Україні та світі? Чи прогнозуєте ви зміни у моделях фінансування медіа?.

– Пандемія стимулювала наміри медіа диверсифікувати джерела власної монетизації.

Я вже зазначала це в інтерв’ю газеті «Факти».

Адже бізнес масово «заморозив» рекламні пакети.

І тут ми теж будемо бачити, з одного боку, дрейф навіть якісних ЗМІ у бік «джинси», бо вона частіше за все буває політичною, а політичні інтереси продовжують активно просуватися їхніми суб’єктами й під час пандемії, зрозуміло.

Побільшає також різних спецпроєктів, нативної реклами тощо – бо це для рекламодавців дешевше коштує.

З іншого боку – інтенсифікується пошук якісними ЗМІ красивих, репутаційно не вразливих засобів монетизації – підписка, донати, клубні спільноти навколо потужних видань.

Тобто реклама як основний засіб монетизації контенту здасть свої позиції, хочеться сподіватися.

Чому це добре? Ринкова цензура – не менш потужна, ніж політична.

Будь-який ринковий спосіб заробляння коштів (а не лише існування на дотації власників) пов’язаний для медіа з якимись обмеженнями власної свободи.

Але найбільш токсичний – це, безумовно, реклама.

Адже реклама робить нас залежними не лише від великих рекламодавців та їхніх зв’язків із власниками наших ЗМІ.

Реклама робить нас залежними ще й від клікабельності нашого контенту.

Реклама спонукає нас не до глибини (аналітики, експертизи, розслідувань), а до широти охоплення, тобто до продукування перш за все цікавого, а не важливого.

Ми починаємо не інформувати та аналізувати, а вражати, робимо ставку не на розум аудиторії, а на її емоції.

А от різні варіанти отримання фінансової підтримки безпосередньо від аудиторії мають монетизувати не стільки охоплення, скільки довіру до поширюваної інформації.

Погодьтеся, що споживач скоріше захоче заплатити не за те, що просто цікаво, а за те, що для нього ще й важливо дізнатися, й за ту інформацію, якій він може довіряти.

І той, хто буде здатний платити за контент – буде ще й більш просунутим споживачем, представником, скоріше за все, середнього класу.

І якщо хоча би на деякий значимий відсоток медіа зможуть перейти на модель платного для аудиторії певного контенту – це вже буде перемога якісного інформаційного продукту.

Тоді треш та популізм не з’їдять остаточно залишки здорового глузду в людстваJ.

Але, безумовно, що мова йде не про новини та не про таку інформацію, яка є житєво необхідною для кожного громадянина.

Такий контент має бути та залишиться безкоштовним.

– Як, на вашу думку, зміниться медіаспоживання? Чи залишиться в людей (і як надовго) звичка споживати медійний контент так, як під час карантину? За рахунок чого медіа зможуть утримати здобуту аудиторію після карантину?.

– Навряд чи будь-яке видання втримає ті показники, які були в пік пандемії.

Але, звісно, хотілося би принаймні конвертувати ту спраглість до нашого продукту, яка була на початку введення карантинних заходів, у стійку звичку цікавитися нами.

На мій погляд, для цього важливо не знижувати планку якості.

Якщо за клікабельність борються оцим «шок,сенсація», то за довіру можна спробувати боротися справді амбітними речами.

Це ексклюзивність, це експертність, це здатність на крок вперед передбачати нові тренди тощо.

Ну і зараз дехто пробує впроваджувати у життя модель створення ком’юніті навколо власних видань – цікаво буде спостерігати, наскільки вдалим буде цей досвід в умовах України.

– На вашу думку, чи опанували більше українців за час пандемії навички інформаційної гігієни та медійної грамотності? Чи залишаться ці навички з ними? З чого ви дійшли до таких висновків?.

– Немає досліджень.

А власний досвід у мене дуже суперечливий.

З одного боку, я зі свого спілкування з рідними, знайомими побачила, що той вир фейків, який був особливо на початку пандемії, спонукав людей шукати достовірні джерела, дізнаватися про них, а також перевіряти інформацію, в тому числі звертаючись до фактчекінгових ресурсів.

З іншого боку, мене вразив один випадок, коли нам запропонували інтерв’ю з двома експертами у психології – вони давали дійсно корисні фахові поради, але при цьому спиралися як на достовірні приклади з галузі медицини, так і на кілька фейків! Я була буквально вбита цим.

Тому мені хочеться вірити, що принаймні розуміння важливості інформаційної гігієни у громадян підвищилося.

Але от над тим, щоб у всіх з'явилися ще й потрібні навички, щоб всі знали, як і де треба перевіряти інформацію – нам ще працювати і працювати.

Фото надане Наталією Лигачовою.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Потап повертається в Україну: названо точну дату
GlavRed
2025-07-27T18:57:53Z
Сергій Притула вперше за довгий час показав, який вигляд має його старша донька
24tv
2025-07-27T18:51:17Z
Потап заявив про повернення до України: артист назвав точну дату
TSN
2025-07-27T18:03:07Z
Джордж Мартін схвалює: «Супермен» здається чудовим, «Андор» став родзинкою року»
ITC
2025-07-27T16:39:59Z
Зачіски для спекотного літа: ви будете виглядати неймовірно
24tv
2025-07-27T16:06:42Z
Спокусливий кліп від Трінчер, провокативний трек від LIDA LEE й інше: добірка найкращих прем'єр
24tv
2025-07-27T16:03:54Z
Наречений Лесі Нікітюк розкрив секрет щасливих стосунків із ведучою
GlavRed
2025-07-27T15:27:36Z
Нові сцени з фільму «Трон: Арес» — на Comic-Con показали видовищні погоні й підтвердили головну сюжетну інтригу
ITC
2025-07-27T15:10:48Z
Сергій Притула показав сюрприз для 8-річної доньки і залишив їй послання на майбутнє
TSN
2025-07-27T14:48:48Z
В Охматдиті вже у серпні буде відновлене відділення трансплантації кісткового мозку - Свириденко
УкраинФорм
2025-07-27T18:15:39Z
Мінімальний мінімум: скільки кроків щодня слід проходити
24tv
2025-07-27T17:42:54Z
Зеленський нагородив медиків з нагоди професійного свята
УкраинФорм
2025-07-27T16:27:20Z
Це не жарти: як уберегти собак від серйозних небезпек влітку
Telegraf
2025-07-27T16:27:06Z
Зеленський відзначив державними нагородами медиків
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T16:18:37Z
Чи правда, що кабачки сповільнюють старіння: скільки треба їсти, щоб омолодитися
TSN
2025-07-27T14:21:02Z
Корисні властивості та ризики: що варто знати про безкофеїнову каву
24tv
2025-07-27T12:12:39Z
Не "лікуючий лікар": як правильно розповісти про роботу медиків
24tv
2025-07-27T12:06:23Z
Скільки годин краще спати, щоб не зашкодити своєму оранізму
24tv
2025-07-27T11:36:51Z
Припинити боротьбу: коли варто віддати чоловіка коханці
Знай
2025-07-27T17:51:45Z
Соковиті, ароматні, незабутні: як приготувати ідеальні фаршировані перці
Telegraf
2025-07-27T17:00:10Z
Проста липнева дія зробить виноград вдвічі солодшим: варто знати
24tv
2025-07-27T16:09:29Z
Це візуально зменшує простір оселі: 4 помилки в декоруванні
24tv
2025-07-27T15:15:05Z
Салат із крабових паличок, який витіснить Олів'є: до літнього столу та на кожен день
Telegraf
2025-07-27T14:39:16Z
Унікальна можливість: на продаж виставили острів з замком, фермою і вертолітним майданчиком
24tv
2025-07-27T14:21:46Z
Серед вісімок заховане зайве число: спробуйте знайти за 12 с
Gazeta UA
2025-07-27T13:57:27Z
Чайна ложка на літр води — і вікна сяятимуть чистотою до глибокої осені
TSN
2025-07-27T13:06:34Z
Зникають цілі острови: росіяни гроблять унікальні українські території на популярному курорті
Telegraf
2025-07-27T12:57:47Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Трамп підтвердив намір просувати угоду з НАТО, яка передбачає підтримку України
УкраинФорм
2025-07-27T18:54:27Z
Це найбільша проблема, – економіст сказав, що стоїть на заваді євроінтеграції України
24tv
2025-07-27T18:54:06Z
Нардепів закликали зайняти державницьку позицію щодо антикорупційного законопроєкту
Знай
2025-07-27T18:42:54Z
Путін на день флоту зупинив лімузин та вийшов до людей – уперше з жовтня 2024-го
24tv
2025-07-27T18:33:02Z
У Києві тривають акції проти закону щодо НАБУ і САП
УкраинФорм
2025-07-27T18:28:00Z
"На війні чудес не буває": Залужний розповів, як перемога може розділити союзників
GlavRed
2025-07-27T18:25:52Z
Допомога чи відступ: Трамп опинився перед вибором у війні Путіна проти України – Портников
TSN
2025-07-27T18:21:43Z
Чинитимуть опір, поки зможуть, – оглядачка The Atlantic вважає, що Путін недооцінив українців
24tv
2025-07-27T18:21:11Z
ЗСУ офіційно підтвердили звільнення Кіндратівки на Сумщині
24tv
2025-07-27T18:54:05Z
Один з вишів дозволить частині першокурсників навчатися за індивідуальним графіком
24tv
2025-07-27T18:48:09Z
Схоже на операцію "Павутина": Туреччина показала нові незвичні ракетні установки
24tv
2025-07-27T18:42:51Z
Чи можуть сусіди змінювати межі своїх суміжних ділянок за згодою
24tv
2025-07-27T18:39:07Z
Свириденко розповіла про відновлення «Охматдиту»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T18:39:01Z
Хто стежить за російськими літаками ще до зльоту: секрет НАТО у небі Балтики
InternetUA
2025-07-27T18:33:08Z
29 липня - лекція у Кропивницькому: як працює регіональне медіа і чому йому довіряють
Детектор М
2025-07-27T18:33:06Z
У Мін’юсті назвали місто-лідер за кількістю шлюбів
TSN
2025-07-27T18:30:51Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів і ВПО у Полтаві та області: українцям доступні безкоштовні послуги
Политека
2025-07-27T18:30:41Z
Негода покалічила підлітків на Одещині, одна дитина не вижила
Telegraf
2025-07-27T18:51:29Z
Удар по автобусу на Сумщині: одна з поранених у вкрай тяжкому стані
УкраинФорм
2025-07-27T18:36:30Z
25-річний чоловік заволодів телефоном батька, перевів собі його гроші та оформив на нього кредити
InternetUA
2025-07-27T18:27:16Z
Будівля зникла за секунди: у німецькому Дуйсбурзі підірвали 63-метрову висотку
24tv
2025-07-27T18:18:29Z
У ДР Конго бойовики напали на церкву та вбили 38 людей
УкраинФорм
2025-07-27T18:15:26Z
На Одещині повалене вітром дерево вбило дитину, четверо поранені
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T17:39:26Z
В аеропорту Денвера у США загорівся літак American Airlines – CNN
iPress
2025-07-27T16:58:29Z
Полтавщину сколихнув глибокий землетрус: що показали сейсмографи
UAToday
2025-07-27T16:57:49Z
У США літак упав у море - одна людина загинула, пошуки ще двох тривають
УкраинФорм
2025-07-27T16:48:36Z
Окупанти скоїли ще один військовий злочин: наслідки атаки на автобус на Сумщині
GlavRed
2025-07-27T18:36:14Z
У Сумах частково немає світла: росіяни знову били по критичній інфраструктурі
24tv
2025-07-27T18:21:35Z
В Іллінівці на Донеччині внаслідок авіаудару РФ загинув чоловік, троє поранених
УкраинФорм
2025-07-27T17:51:03Z
Багатство і процвітання: кому тиждень готує великі фінансові можливості
Gazeta UA
2025-07-27T17:12:15Z
Графік відключення світла на тиждень з 28 липня по 3 серпня у Полтавській області: мешканців попередили
Политека
2025-07-27T16:45:52Z
Вороги відступили з Кіндратівки: як російські "воєнкори" ниють про втрати на Сумщині
24tv
2025-07-27T16:30:03Z
Грозовий циклон насувається на Україну: у яких областях буде небезпечна погода
GlavRed
2025-07-27T16:27:19Z
Мінус майже 40 окупантів та ворожа техніка: Сили оборони відбили механізований російський штурм
24tv
2025-07-27T16:24:04Z
Ворог протягом дня обстріляв два райони Дніпропетровщини - постраждав чоловік, пошкоджені будівлі
УкраинФорм
2025-07-27T16:15:51Z
Федик: Рух працює над тим, щоб грати у комбінаційний футбол
Football.ua
2025-07-27T18:45:31Z
Алонсо обрав футболістів, які покинуть Реал: чи є Лунін у списку
24tv
2025-07-27T18:42:13Z
Бондаренко розповів, хто з тренерів Шахтаря найбільше вплинув на його розвиток
Football.ua
2025-07-27T18:30:06Z
Амбасадорка руху, який займається викраденням українських дітей, виграла чемпіонат світу з фехтування
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T18:24:56Z
"Свині, тут вам не раді": у Грузії спалахнули протести через росіян на ЧС-2025
24tv
2025-07-27T18:24:05Z
Помер володар Кубка УЄФА у складі Феєноорда Шнейдер
Football.ua
2025-07-27T18:21:27Z
Полісся втратило Тейлора на довготривалий термін
Football.ua
2025-07-27T18:00:41Z
Трансфер Забарного у ПСЖ ускладнився: з'явились нові деталі щодо переходу українця
24tv
2025-07-27T17:51:24Z
Стали відомі судді на матчах-відповіді українських команд в Лізі Європи та Лізі Конференцій
Football.ua
2025-07-27T17:21:57Z
ПФУ неправильно індексував пенсії роками: хто тепер може розраховувати на доплату
Хвиля
2025-07-27T18:45:43Z
Проблемні гроші: яку долари не приймають у банках України
24tv
2025-07-27T18:03:19Z
До 120 гривень: як змінилися ціни на гречку, вершкове масло та хліб у липні
Хвиля
2025-07-27T18:00:49Z
Компанія, що змінила світ: як Білл Гейтс побудував свою імперію
24tv
2025-07-27T17:18:48Z
В Україні можуть застосувати відключення світла, – експерт
Знай
2025-07-27T17:12:58Z
Вартість 50 соток землі: актуальні ціни в Україні
24tv
2025-07-27T17:06:06Z
Субсидії для пенсіонерів у Кіровоградській області: кількість пільговиків масово скоротять, кому гроші більше не прийдуть
Политека
2025-07-27T17:00:58Z
Український фонд стартапів допоміг компаніям залучити майже $51 мільйон інвестицій
УкраинФорм
2025-07-27T16:48:08Z
В Україні можуть продавати авто через борги за мобілізаційні штрафи
360ua.news
2025-07-27T16:36:54Z
Компанія Ілона Маска запланувала масове вживлення чипів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T18:51:35Z
Названо 4 шкідливі звички, які знищують продуктивність смартфона
InternetUA
2025-07-27T18:12:38Z
"Ми готові": можливе вторгнення інопланетян розвеселило українців
Telegraf
2025-07-27T18:09:27Z
Вчені пояснили, чому більшість котів уникають купання
360ua.news
2025-07-27T17:48:20Z
Colossus 2: новий суперкомп’ютер Маска запустять за кілька тижнів
360ua.news
2025-07-27T17:21:18Z
Що буде з ноутбуком, якщо його не вимикати в грозу: фахівці пояснили
InternetUA
2025-07-27T17:16:42Z
У Красноярську люди другу добу сидять без інтернету: оператори кажуть, що це "заходи безпеки"
24tv
2025-07-27T16:36:36Z
Телефон не заряджається — як правильно очистити роз'єм
InternetUA
2025-07-27T15:49:54Z
Дослідники давнього храму в Іспанії зробили несподіване відкриття
TSN
2025-07-27T15:36:45Z
У США продали Acura Integra Type R за $204 000, новий рекорд для моделі
360ua.news
2025-07-27T18:21:57Z
Чоловік скаржиться, що динаміки Volvo довгі роки видавали нестерпний звук
Топ Жир
2025-07-27T18:06:08Z
Вантажівкам IFA W50 виповнилося 60 років
AutoCentre
2025-07-27T17:03:33Z
План B для Lamborghini: гібрид замість електрокара Lanzador — емоції перемагають технології
ITC
2025-07-27T16:39:16Z
Range Rover Autobiography нагадує прихований Rolls-Royce, але задні сидіня розкривають його справжню суть: огляд
Топ Жир
2025-07-27T16:21:49Z
В Україні скорочуються продажі нових автомобілів - Укравтопром
УкраинФорм
2025-07-27T15:39:10Z
На вулиці Відня вийдуть водневі автобуси Rampini Hydron
AutoCentre
2025-07-27T15:07:55Z
Ford Trucks зміцнює позиції на європейському ринку
AutoCentre
2025-07-27T13:03:08Z
Власник Cybertruck повернувся до розрядженого електрокара після двох тижнів зарядки
Топ Жир
2025-07-27T12:36:09Z