КИЇВ. 19 травня. УНН. Український олігарх Ігор Коломойський, чиє ім'я з'явилося в центрі саги про імпічмент Дональда Трампа, знаходиться під слідством Великого журі. Його підозрюють у відмиванні сотень мільйонів доларів в сфері нерухомості США, передає УНН з посиланням на BuzzFeed News.
Як зазначає видання, українські регулятори звинувачують мільярдера в організації схеми з “перекачування” грошей з найбільшого банку країни і направлення їх в об’єкти нерухомості, в тому числі на території США.
Велике журі США вивчає фінанси Коломойського в рамках розслідування, яке відстежував гроші з українського банку через лабіринт офшорних компаній в США, повідомили виданню два джерела, знайомі з розслідуванням.
Серед об’єктів, які фігурують у розслідуванні — розкішний готель на 484 номерів в Клівленді з видом на озеро і 21-поверхова офісна вежа в зі склепінчастими стелями і фресками, в яких колись було найбільше банківське лобі в світі.
Крім того, вважає автор статті, за відсутності існуючого договору про екстрадицію між США і Україною Президент Володимир Зеленський і Генеральний прокурор країни можуть зіткнутися з труднощами щодо того, чи будуть вони заважати в разі пред’явлення звинувачення.
У коментарі для BuzzFeed News сам Коломойський сказав, що не знав про розслідування Великого журі, і що будь-які недоліки, про які повідомляли банківські регулятори, були “зроблені навмисно, щоб експропріювати банк, мою приватну власність”.
Повідомляється також, що в зв’язку з розслідуванням великого журі в США федеральні агенти неодноразово їздили в Україну, в тому числі в лютому, де вони зустрічалися з екс-генпрокурором Русланом Рябошапкою і слідчими з Національного антикорупційного бюро України, щоб обговорити справу проти 57-річного олігарха і його партнера. У коментарі директор НАБУ Артем Ситник сказав, що він співпрацює з ФБР в рамках “поточного розслідування”, але відмовився повідомити подробиці через угоду про конфіденційність з ФБР.
Як повідомляв УНН, раніше Британський Верховний суд відмовив у задоволенні клопотань, поданих Ігорем Коломойським, Геннадієм Боголюбовим і шістьма компаніями, підтвердивши, що англійський суд має юрисдикцію розглядати позов ПриватБанку щодо шахрайства, вчиненого за попередньою змовою осіб.