50% опитаних телефоном думають, що заборона російських соціальних мереж є помилкою і «призводить лише до обмеження прав громадян».
Про це свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології, які оприлюднили 19 травня.
Ще 15% респондентів було важко відповісти про своє ставлення до цієї заборони.
Опитуваним ставили питання про їхні політичні вподобання, ставлення до президента Володимира Зеленського та органів влади, протидію пандемії коронавірусної інфекції, а також ставлення до 8 березня, 1, 8 та 9 травня.
КМІС провів опитування з 14 по 17 травня 2020 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України.
До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.
У ході опитування проведено 2000 інтерв'ю.
Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2% для показників близьких до 50%, 2,1% — для показників близьких до 25%, 1,4% — для показників близьких до 10%.
15 березня 2020 року КМІС оприлюднив результати опитування, які показали, що 53,5% вважають заборону російських телеканалів помилкою і обмеженням прав.
Необхідним кроком для захисту країни – 31,7%.
8 квітня 2020 року опитування Kantar online Track показало, що 46% українців підтримують продовження блокування російських соцмереж.
Водночас 43% - проти продовження санкцій.
У списку санкцій 235 юридичних осіб та 377 фізичних осіб.
Проти юридичних осіб термін санкцій продовжується на 1-3 роки, проти фізичних – на три роки.