MY.UAНовини
Атака на Байдена: как Зеленский создает новый кризис в отношениях с США
Атака на Байдена: как Зеленский создает новый кризис в отношениях с США

Атака на Байдена: как Зеленский создает новый кризис в отношениях с США

Україна опинилася перед загрозою нової кризи у відносинах із США, здатної визначити розвиток подій в обох країнах на роки вперед.

Через дії генерального прокурора та заяви президента наша держава вступає в американську виборчу кампанію на боці одного з кандидатів у президенти.

До того ж робить це, вже маючи сумний досвід «участі» у спробі імпічменту американського президента.

Наслідки нового скандалу можуть бути справді катастрофічними.

В першу чергу – для України.

«Не останній дзвоник».

«Думаю, це не останній дзвоник, який побачать українці..

Генеральний прокурор України ще вчора зареєструвала кримінальне провадження за заявою депутата Деркача, (цю історію) будуть розслідувати», - заявив на пресконференції у середу Володимир Зеленський.

Із цими фразами Україна знову перетворилася на гравця передвиборчих перегонів у США.

Ця історія почалася днем раніше, коли позафракційний нардеп Андрій Деркач (колишній член Партії регіонів) провів пресконференцію, де оприлюднив аудіозапис, на якому людина із голосом президента Петра Порошенка звітує людині із голосом віцепрезидента США Джо Байдена про звільнення генпрокурора Віктора Шокіна та розповідає про реформи, на проведенні яких наполягають США.

Розмова дуже схожа на справжні переговори політиків, втім, у партії Порошенка «Європейська солідарність» заперечили автентичність записів, назвавши їх «російською провокацією, яка не має нічого спільного з дійсністю».

Деркач наполягає, що записи «свідчать про факти міжнародної корупції та держзраду на найвищому державному рівні» та «чітко показують..

Україною керував Байден».

Раніше Байден визнавав, що вдавався до такого шантажу.

У 2018 році, виступаючи у Раді з міжнародних відносин США, колишній віцепрезидент розповів, що поставив українську владу перед жорстким вибором.

«Я сказав: я їду через 6 годин, якщо ваш генпрокурор не буде звільнений до того часу, ви не отримуєте грошей.

І той сучий син був звільнений.

І на його місце поставили того, кому на той час довіряли», - розповідав Байден.

Саме тому нові записи не були сенсаційними.

Проте вже того ж дня Офіс генпрокурора відкрив кримінальне провадження за статтею про державну зраду і зловживання владою або службовим становищем, а Володимир Зеленський на пресконференції підтвердив: він «знає, що це може бути кваліфіковано як державна зрада».

Назад, до «Українагейту».

Цю інформацію підхопили провідні американські ЗМІ та політичні гравці.

А їхніх коментарів достатньо для висновку, що новий «Українагейт» стає реальною перспективою.

«Це (оприлюднення Деркачем аудіозаписів) є лише верхівкою айсберга», - цитує The Washington Post адвоката Трампа Рудольфа Джуліані, а син президента США Дональд Трамп-молодший затвітив відео із коментарем про те, що це «не найкраща розмова» для американського посадовця.

Україна не вперше опиняється у вирі американських передвиборчих баталій.

Втім, заява Зеленського заводить нас у ситуацію, гіршу, ніж будь-коли.

Досі Україну сприймали у ролі «об’єкта атаки Трампа».

Тепер Київ «атакує» самостійно.

По суті, Володимир Зеленський зробив крок до того, щоби стати гравцем американської передвиборчої кампанії на боці одного з кандидатів, чинного президента Дональда Трампа.

Адже раніше від ГПУ вимагали порушити справу, у якій фігурувало би прізвище Байдена, сина колишнього віцепрезидента США.

Тепер президент Зеленський особисто оголошує про розпочате кримінальне провадження, у якому до того ж фігурує вже не син Джо Байдена, а він сам.

Історія, яка не вчить.

Минулий рік у відносинах України та США був, м’яко кажучи, непростим.

Через спробу нової української влади налагодити тіньовий діалог із Білим домом через адвоката Трампа Рудольфа Джуліані Україна опинилася у центрі скандалу, що отримав неформальну назву «Українагейт».

Зараз американські медіа вже звертають увагу на те, що в грудні 2019 року, під час останнього візиту до Києва, Джуліані зустрічався з Андрієм Деркачем - тим самим депутатом, що нині оприлюднив записи розмов Порошенка і Байдена.

Попередня хвиля цього скандалу стала підставою для процедури імпічменту щодо президента США.

Вона завершилася перемогою Трампа - але Україна у цій історії лише втратила.

Як мінімум можна констатувати, що антиукраїнські настрої стали поширеними у Республіканській партії, серед так званого «ядерного» електорату Дональда Трампа.

Що ж тепер підштовхнуло президента Зеленського до ризикованого кроку? Адже від літа минулого року він особисто доклав чимало зусиль, щоби вивести Україну з американської політики.

Причому в останні місяці Зеленський та його комунікаційна команда діяли цілком коректно.

Президент уникав будь-яких коментарів щодо Байдена та своїх домовленостей із Трампом.

Підкреслював, що Україна не грала та не гратиме на боці жодного з кандидатів.

Наголошував, що нам важлива двопартійна підтримка Сполучених Штатів.

Тобто робив саме те, що йому радили дипломати та експерти (у тому числі на сторінках ЄП).

Зрештою, Україні вдалося уникнути найгіршого і відіграти значну частину репутаційних втрат.

Але тепер ми ризикуємо втратити усе.

Чому так сталося – напевно може знати лише сам президент.

Однак дуже схоже на те, що Зеленський виявився пішаком у чужій грі.

Не обов’язково лише американській.

Дуже схоже, що його бажання «покарати Порошенка» використовують, перетворюючи Україну на гравця американської політики.

Річ у тім, що ці дії Генпрокуратури можуть видаватися безпечним.

Про жодні формальні звинувачення проти Байдена не йдеться.

Це провадження «фактове», і навіть якщо колись дійде до пред’явлення підозри (облишимо в стороні питання її обґрунтованості), то вона буде адресована Порошенку, а не ексвіцепрезидентові США.

В США звучатиме, що є кримінальна справа, яку публічно «підтримав» президент України, і у ній фігурує Байден.

Що навіть українська прокуратура (яку очолює соратниця президента України) вважає, що Байден тиснув на українського лідера, підштовхуючи того до «дій з ознаками державної зради», а отже, кандидат у президенти США зловживав владою.

Що робити?.

Невідомо, хто саме переконав президента Зеленського у прийнятності процесу, який б’є не лише по його попереднику, але й по фіналісту американських виборів.

Чи навіть такого зовнішнього гравця не було, а те, що відбувається, є особистою ініціативою Зеленського - це не має значення.

Президент (а разом із ним і вся країна) став на дуже небезпечний шлях.

На щастя, ще не пізно зупинитися.

Хоча нова серія «Українагейту» вже викликала реакцію у США, в України ще є можливості «увімкнути задній хід».

Досвід, як це зробити, в української влади вже є.

Старанно уникати будь-яких заяв, що можуть трактуватися як підтримка одного з кандидатів, зважувати кожне слово.

Утриматися від «імпровізацій» на цю тему принаймні до дня виборів.

А якщо вже й згадувати про США – то кожного разу наголошувати на важливості двопартійної підтримки, і на цьому ставити крапку.

Натомість кожна нова заява українського високопосадовця (від президента до звичайного прокурора), кожна згадка про кримінальну справу, в якій фігурує Байден, стрімко наближають нас до точки неповернення.

Причому біля витоків цього процесу стоятиме особисто президент Зеленський.

Кількома необережними фразами на пресконференції 20 травня він твердо закріпив за собою цю не дуже почесну роль.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Девушка погибла во время исследования "Лаборатории Хокинса" из сериала "Очень странные дела"
Comments UA
2025-12-23T12:27:34Z
Муж Ребрик в 14-ю годовщину брака восхитил кадрами с их свадьбы и довел до мурашек признанием
TSN
2025-12-23T11:48:10Z
Даниэль Салем и Lida Lee заявили о романе и порадовали своей домашней романтикой: "Больше не друзья"
TSN
2025-12-23T10:54:03Z
В Лондоне появилась новая работа Бенкси
Комсомольская правда
2025-12-23T10:36:18Z
Таисия Повалий спела для Путина на закрытом мероприятии
Фокус
2025-12-23T10:27:08Z
Звезда "Лиги смеха" Ганин на фоне слухов о мобилизации вышел на связь и насмешил поклонников
TSN
2025-12-23T09:36:38Z
Звезда "Лиги смеха" Ганин на фоне слухов о мобилизации вышел на связь и насмешил поклонников
TSN
2025-12-23T09:36:35Z
Звезда "Лиги смеха" Ганин на фоне слухов о мобилизации вышел на связь и насмешил поклонников
TSN
2025-12-23T09:36:33Z
Звезда "Лиги смеха" Ганин на фоне слухов о мобилизации вышел на связь и насмешил поклонников
TSN
2025-12-23T09:36:21Z
Пенсия без стажа: кто может получить и вырастут выплаты
Знай
2025-12-23T12:33:15Z
Экономическая ловушка в Суэцком канале: РФ пытается взять под контроль торговые пути
Хвиля
2025-12-23T12:27:43Z
Цены взлетят на 20%? Что на самом деле ждет украинцев после новых налогов для ФОПов
UAToday
2025-12-23T12:18:57Z
Курс валют на 23 декабря: сколько стоят доллар, евро и злотый
UAToday
2025-12-23T12:18:56Z
Україна в грудні експортувала до Китаю майже 60 тис т кукурудзи
AgroNews
2025-12-23T12:18:31Z
Недоплаты вместо индексации: кому ПФУ чаще всего "режет" выплаты
Знай
2025-12-23T11:33:14Z
Полное обесточивание: какое предприятие-гигант после обстрела РФ вынуждено остановить работу
Comments UA
2025-12-23T11:30:33Z
"Ожидается рост": эксперт предупредил об изменении курса одной из валют в январе
GlavRed
2025-12-23T11:15:43Z
РФ нанесла массированный удар по энергетике: почти вся Ровенщина без света, ситуация сложная
GlavRed
2025-12-23T11:12:51Z
Не стоит слушать американцев: озвучен ультиматум по поводу вероятной оккупации РФ всей Донбасса
Comments UA
2025-12-23T12:33:41Z
На польско-белорусской границе установили элементы системы противодействия дронам
Европейская правда
2025-12-23T12:30:42Z
Зеленский о встрече Умерова и Гнатова с представителями США: подготовлены драфты нескольких документов
Украинская правда
2025-12-23T12:27:22Z
Россия массированно атакует ракетами: что известно о комбинированной атаке по Украине
UAToday
2025-12-23T12:18:50Z
Новые линкоры для ВМС США: Трамп анонсировал корабли с лазерами и ядерными ракетами
UAToday
2025-12-23T12:18:44Z
Алексей Голобуцкий. Мы идем не по финскому, а по худшему африканскому сценарию завершения войны
Новости Украины
2025-12-23T12:18:25Z
Экс-госсекретарь США раскрыл истинную цель Путина в войне
UAToday
2025-12-23T12:18:23Z
Экс-регионал и сторонник «русского мира» Василий Горбаль вскоре попадет под санкции за поддержку УПЦ МП и связи с РФ
Новости Украины
2025-12-23T12:03:33Z
Во время обысков у Пискуна во Франции нашли евро, 3 кг золота и 18 дорогих часов
Комсомольская правда
2025-12-23T11:57:31Z
Маршрут побега уклонистов через газовую трубу действовал на Закарпатье – СБУ
Украинская правда
2025-12-23T12:24:59Z
Дроны атаковали химзавод в ставропольском крае рф, возникли масштабные пожары - СМИ
UAToday
2025-12-23T12:18:03Z
"Пьяное" ранение на охоте: замглавы Николаевского облсовета ответил на обвинения
Фокус
2025-12-23T12:06:33Z
Атака на Киев: повреждены почти десяток домов в Святошинском районе
TSN
2025-12-23T12:06:30Z
Погиб пилот, совершивший последний прорыв на "Азовсталь": в катастрофе Ми-24 разбился Александр Шемет
TSN
2025-12-23T12:03:53Z
В Нижнем Новогороде загорелся судоремонтный завод: какие объекты охватил дым и огонь
Фокус
2025-12-23T11:45:48Z
В Харьковской области из-за удара БПЛА загорелся дом. ФОТО
Новости Украины
2025-12-23T11:30:07Z
РФ нанесла удар по Одесской области: пожары, разрушены дома и судно. ФОТО
Новости Украины
2025-12-23T11:24:35Z
В Киеве российский "Шахед" упал на многоэтажку: что происходит на месте обстрела
TSN
2025-12-23T10:54:47Z
Уклонистам закручивают гайки: прятаться от службы станет невозможно
Знай
2025-12-23T12:33:01Z
Неожиданное последствие российско-украинской войны ощутила на себе Финляндия: о чем идет речь
Comments UA
2025-12-23T12:24:41Z
Армия РФ зашла на территорию Сумщины: продолжаются бои
TSN
2025-12-23T12:24:14Z
Силы ПВО обезвредили 587 дронов и 34 ракеты
Комсомольская правда
2025-12-23T12:00:46Z
Украина получит первую французскую систему ПВО нового поколения SAMP/T NG в 2026 году
Лига
2025-12-23T11:57:44Z
Тест на любовь: что вы увидели первым и что это раскрывает об отношениях
TSN
2025-12-23T11:51:44Z
В МОН рассказали, когда 12-летняя учеба заработает во всех школах Украины
Комсомольская правда
2025-12-23T11:51:34Z
Решетилова опровергла "призывы мобилизовать людей с инвалидностью": что сказала на самом деле
Лига
2025-12-23T11:45:58Z
Рождественские открытки королевских семей - от величественных образов до щенков
Комсомольская правда
2025-12-23T11:36:23Z
В результате чего возрастает риск попыток самоубийства: ученые ответили
TSN
2025-12-23T12:21:31Z
Этот «ежедневный» симптом может свидетельствовать о скрытой болезни
Comments UA
2025-12-23T12:12:31Z
Когда лучшее время для кефира: эксперт опровергла популярный миф в сети
Comments UA
2025-12-23T11:24:22Z
Можно ли вводить вакцину в участок, где есть татуировка
UAToday
2025-12-23T10:06:31Z
Как вывести старые пятна на кухонных полотенцах: простые и рабочие методы
GlavRed
2025-12-23T09:54:45Z
Как вывести старые пятна на кухонных полотенцах: простые и рабочие методы
GlavRed
2025-12-23T09:54:31Z
Как вывести старые пятна на кухонных полотенцах: простые и рабочие методы
GlavRed
2025-12-23T09:54:12Z
Как вывести старые пятна на кухонных полотенцах: простые и рабочие методы
GlavRed
2025-12-23T09:54:02Z
Добавьте две капли в шампунь — и навсегда забудете о выпадении волос: секреты трихологов
TSN
2025-12-23T09:18:53Z
В Ровно заметили роскошный электрокар Rolls-Royce стоимостью более $500 000
Фокус
2025-12-23T11:15:38Z
Раллийная легенда и седан Ferrari: на паркинге обнаружили заброшенные итальянские спорткары
Фокус
2025-12-23T09:00:51Z
Раллийная легенда и седан Ferrari: на паркинге обнаружили заброшенные итальянские спорткары
Фокус
2025-12-23T09:00:46Z
Раллийная легенда и седан Ferrari: на паркинге обнаружили заброшенные итальянские спорткары
Фокус
2025-12-23T09:00:34Z
Раллийная легенда и седан Ferrari: на паркинге обнаружили заброшенные итальянские спорткары
Фокус
2025-12-23T09:00:27Z
Раллийная легенда и седан Ferrari: на паркинге обнаружили заброшенные итальянские спорткары
Фокус
2025-12-23T09:00:11Z
Раллийная легенда и седан Ferrari: на паркинге обнаружили заброшенные итальянские спорткары
Фокус
2025-12-23T09:00:07Z
Раллийная легенда и седан Ferrari: на паркинге обнаружили заброшенные итальянские спорткары
Фокус
2025-12-23T09:00:02Z
Раллийная легенда и седан Ferrari: на паркинге обнаружили заброшенные итальянские спорткары
Фокус
2025-12-23T09:00:00Z
РФ массированно ударила дронами по пограничью Сумщины: в регионе перебои со светом
UAToday
2025-12-23T12:19:57Z
Ситуация на фронте на утро 23 декабря 2025 года
UAToday
2025-12-23T12:18:53Z
Генштаб: по состоянию на 23 декабря общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 199 280 солдат
UAToday
2025-12-23T12:18:22Z
В ВСУ ответили, удалось ли выбить врага из Сумщини после нового прорыва границы
Comments UA
2025-12-23T12:12:57Z
Львов без света: жители застревают в лифтах, уменьшено количество электротранспорта на маршрутах
TSN
2025-12-23T11:39:54Z
Growing demand for used agricultural machinery: Duijndam Machines meets international interest
AgroNews
2025-12-23T10:57:32Z
Снег и морозы наступают: когда в Украине резко изменится погода
TSN
2025-12-23T10:54:38Z
Россияне использовали время: раскрыт шокирующий момент жесткого обстрела Украины ночью
Comments UA
2025-12-23T10:30:58Z
В Серебрянском лесу уничтожили оккупанта, который хотел забросить дрон шапкой
Новости Украины
2025-12-23T09:42:49Z
Как найти и купить идеальный фотоаппарат недорого
MY.UA
2025-12-23T12:11:17Z
Пыль не будет оседать неделями: профессиональный способ уборки, который легко повторить
TSN
2025-12-23T12:06:25Z
Как приготовить вкусную кутью на Рождество: из какой крупы, как замачивать и варить
TSN
2025-12-23T11:51:18Z
Гороскоп Таро на сегодня 24 декабря: Рыбам - открывается путь, Весам - ответы
GlavRed
2025-12-23T11:15:55Z
Нужно ли промывать квашеную капусту: распространенная ошибка, которую совершают неопытные хозяйки
TSN
2025-12-23T10:54:44Z
Китайский гороскоп на завтра 24 декабря: Лошадям - обиды, Свиньям - беспокойство
GlavRed
2025-12-23T09:06:35Z
Кельтский гороскоп деревьев на 23 декабря 2025: день тихого укрепления и внутренней ясности
TSN
2025-12-23T08:48:58Z
Кельтский гороскоп деревьев на 23 декабря 2025: день тихого укрепления и внутренней ясности
TSN
2025-12-23T08:48:57Z
Кельтский гороскоп деревьев на 23 декабря 2025: день тихого укрепления и внутренней ясности
TSN
2025-12-23T08:48:41Z
Из Африки одновременно вышли два вида древних людей, а не один: что обнаружили ученые
Фокус
2025-12-23T12:15:14Z
Телескоп NASA за 488 млн долларов создал первую карту всего космоса, видимого с Земли
Фокус
2025-12-23T11:51:55Z
Ученые шокированы: телескоп зафиксировал горячий юпитер с двумя гигантскими хвостами
TSN
2025-12-23T11:51:11Z
Редкое событие: впервые ученые записали на камеру, как мотыльки пьют слезы лося
Фокус
2025-12-23T11:27:32Z
Забудьте об обычных OLED-мониторах: новый дисплей LG RGB решит давнюю проблему
Фокус
2025-12-23T11:21:53Z
Український підрозділ Jacobs визнали критично важливим, незважаючи на діяльність бренду в росії
AgroNews
2025-12-23T11:12:25Z
Смартфон, о котором все мечтали: компактный телефон получит мощную батарею и флагманский чип
Фокус
2025-12-23T10:51:24Z
Ученые обнаружили древнюю ДНК, которая увеличивает шансы дожить до 100 лет
TSN
2025-12-23T10:36:57Z
Сооснователь Call of Duty Винс Зампелла погиб в ДТП в Калифорнии
Лига
2025-12-23T10:36:51Z
Звезды на чемоданах? Пять незаменимых футболистов "Динамо" могут покинуть киевский клуб в 2026
Знай
2025-12-22T20:51:47Z
Звезды на чемоданах? Пять незаменимых футболистов "Динамо" могут покинуть киевский клуб в 2026
Знай
2025-12-22T20:51:46Z
Звезды на чемоданах? Пять незаменимых футболистов "Динамо" могут покинуть киевский клуб в 2026
Знай
2025-12-22T20:51:41Z
Звезды на чемоданах? Пять незаменимых футболистов "Динамо" могут покинуть киевский клуб в 2026
Знай
2025-12-22T20:51:37Z
Звезды на чемоданах? Пять незаменимых футболистов "Динамо" могут покинуть киевский клуб в 2026
Знай
2025-12-22T20:51:34Z
Звезды на чемоданах? Пять незаменимых футболистов "Динамо" могут покинуть киевский клуб в 2026
Знай
2025-12-22T20:51:21Z
Звезды на чемоданах? Пять незаменимых футболистов "Динамо" могут покинуть киевский клуб в 2026
Знай
2025-12-22T20:51:16Z
Звезды на чемоданах? Пять незаменимых футболистов "Динамо" могут покинуть киевский клуб в 2026
Знай
2025-12-22T20:51:08Z
9-летний украинский шахматист завоевал бронзу чемпионата мира
Комсомольская правда
2025-12-22T20:00:52Z