MY.UAНовини
Чи розпустить Зеленський Раду вдруге: відверте інтерв'ю з Разумковим
Чи розпустить Зеленський Раду вдруге: відверте інтерв'ю з Разумковим

Чи розпустить Зеленський Раду вдруге: відверте інтерв'ю з Разумковим

Президент Володимир Зеленський напередодні натякнув, що може знову розпустити Верховну Раду. Відповідних юридичних підстав немає, але за 9 місяців існування парламент дав чимало приводів для цього.

Про те, чи є для цього передумови, а також про спілкування з президентом, голосування президентської фракції та інтереси Коломойського в Раді – у програмі "Перехресний допит" на 24 каналірозповів спікер Ради Дмитро Разумков.

Про взаємини з Зеленським та розпуск Ради

Які у вас особисті стосунки з президентом Зеленським? Останнім часом кажуть, що вони – не дуже. Що він чимось незадоволений, що ви не змушуєте парламент голосувати за те, що йому хотілося?

Я не змушую парламент голосувати. Я впевнений, що там більш ніж достатньо розумних та самодостатніх людей, які будуть ухвалювати рішення.

Просто ви бачили, як це робили ваші попередники. Як вони вміли гратися з регламентом та усім іншим.

Я не граюся з регламентом. Не треба гратися із законами.

Коли законопроєкт ставили на голосування 28 разів – це виглядало саме, як змушування парламент проголосувати.

Я не ставив жодного разу якийсь із законопроєктів двічі.

Так може тому і незадоволені вами на Банковій?

Я дію в рамках того регламенту, який є. В рамках Конституції. Адже саме згідно з ними повинні діяти народні депутати. Я – також народний депутат, попри те, що я – голова Верховної Ради. І в подальшому я діятиму так само. Думаю, що саме це дає можливість дуже часто досягати консенсусу навколо тих чи інших речей. І ніхто не може сказати, що ти ставишся якось не так до іншого нардепа – як з більшості, так і до представників інших політичних сил, представлених у парламенті. Парламент повинен залишатися парламентом.

Щодо регламенту. Коли на початку ви казали "прошу підтримати" або "прошу визначатися та голосувати", всі журналісти стверджували що перше – це означає, що "Слуга народу" має одностайно проголосувати за. А якщо друге – значить, що кожен може голосувати на власний розсуд. Це правда?

Мене часто про це питають. Думаю, якщо ви подивитесь на результати, то це зовсім не завжди було саме так. Я також висловлюю свою позицію. Народні депутати мають право виступити від фракції. У нас в цьому плані менше можливостей. У мене є своє бачення тих чи інших законопроєктів. Тому це можна розцінювати так.

Ви часто спілкуєтесь із президентом Зеленським? У вас нормальні особисті стосунки?

Достатньо часто, наскільки це можливо. Мінімум раз на тиждень ми бачимось. У телефонному режимі спілкуємось, коли необхідно. Якщо є питання, то буває і по кілька разів на день. Але мені здається, що абсолютно нормальна конструктивна робота, діалог. Все добре.


Дмитро Разумков та Володимир Зеленський / Фото EPA

Президент задоволений роботою парламенту? Він напередодні сказав, що розжене депутатів, якщо вони не голосуватимуть, а лобіюватимуть чиїсь інтереси. Ви не сприймаєте це, як натяк на те, що він може розпустити парламент, коли закінчиться річний імунітет?

Вчора (20 травня – 24 канал) була пресконференція президента. Думаю, що варто було це питання все ж таки йому адресувати.

Він це там і сказав.

Станом на сьогодні розпустити Верховну Раду, наскільки мені не зраджує пам'ять, неможливо.

Минулий раз йому це не заважало.

Довідка. Зеленський уже розпускав Раду. Відповідний указ він підписав 21 травня 2019 року одразу після інавгурації. Своє рішення аргументував тим, що фактично в Раді VIII скликання вже давно не було коаліції.

Тим не менш, мені здається, що сьогодні парламент працює. Ми бачимо рішення більшості і не тільки. Закони ухвалюються в інтересах українського народу.

Тобто ви думаєте, що президент задоволений?

Мені важко відповідати за президента. Думаю, що сьогодні ні політичних, ні конституційних, ні організаційних передумов для розпуску Верховної Ради немає.

Про голосування "слуг народу"

Президент назвавдві причини, через які він був би готовий розпустити Верховну Раду. Перша – якщо "слуги" не будуть голосувати за законопроєкти. Друга – якщо будуть лобіювати чиїсь інтереси в парламенті. На мій погляд, і те, і інше вже відбувається. Адже буквально в той час, коли він це говорив, Рада провалила, наприклад, закон про реформу СБУ – відправила його на доопрацювання. Це лише останній приклад.

Якраз вона проголосувала за це. Бо саме такою була рекомендація комітету. Буває, що закон потребує доопрацювання. Це ж не означає, що потрібно ухвалювати поганий закон. Але згідно з чинним законодавством та регламентом парламенту, якщо пройшли терміни і ти не можеш змінити законопроєкт, то комітет ухвалює рішення направити його на доопрацювання або повернути суб'єкту законодавчої ініціативи для цього. Тому в цьому випадку все було зроблено абсолютно правильно. І саме це рішення, запропоноване комітетом, підтримав зал. Тобто це інша ситуація. Ви маєте на увазі, коли за законопроєкт не вистачає голосів з того чи іншого питання? Але це точно не той випадок.

Але ви не могли зібрати голоси президентської фракції за призначення, які пропонували в уряд. За міністра енергетики взагалі не ставили на голосування. Бо, як я розумію, не було за це голосів.

Міністра енергетики не ставили на голосування, бо президент, оскільки він ініціював те позачергове засідання, про яке ви згадали, відкликав це питання з порядку денного.

Довідка. На позачерговому засіданні Ради 30 березня Дмитро Разумков заявив, що розгляд питання про призначення Ольги Буславець на посаду міністра енергетики зняли з розгляду у Верховній Раді. Відповідний лист надійшов від президента.

Я зрозуміла, що зробив він це саме тому, що розумів – голосів не буде.

Я не готовий на це відповідати. Думаю, краще про це питати наших колег. А якщо ми говоримо про голосування за ті чи інші кандидатури… Це теж один з механізмів Верховної Ради України. Якщо завжди буде, вибачте за такий непарламентський вислів, "одобрям" у будь-яких питаннях – так не працює. Завжди будуть різні думки, завжди буде позиція, яку так само висловлювали наші колеги, і після додаткових консультацій з кандидатами на посади міністрів.


Спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков / Фото 24 каналу

Це були перші наші засідання в режимі позачергових, в режимі коронавірусу. І коли виносилися ці кадрові призначення на початку, то дійсно треба було трохи більше часу на те, щоб узгодити позицію. Я хотів би нагадати, що того ж самого дня за цих колег наших проголосував парламент достатньо великою кількістю голосів. І за міністра охорони здоров'я Степанова, і за міністра фінансів Марченка.

Але ви не будете сперечатися з тим, що фракції все складніше назбирати власні голоси під якісь ініціативи, навіть президентські? Візьмемо, наприклад, банківський законопроєкт. Там ціла група депутатів всередині фракції відкрито виступала проти і саботувала.

Довідка. 6 квітня група депутатів внесла понад 16 тисяч правок до "антиколомойського" законопроєкту, який є однією з вимог МВФ для отримання траншу. Це на певний час загальмувало його прийняття. 19 травняВерховна Рада розблокувала його підписання.

Депутати, які внесли найбільше правок до "антиколомойського" законопроєкту:
Антон Поляков (позафракційний, раніше виключили з фракції "Слуги народу") – 6 тисяч 33 правки;
Віктор Бондар (група "За майбутнє") – 1 тисяча 911 правок;
Дмитро Чорний ("Слуга народу") – 1 тисяча 781 правка;
• Ольга Василевська-Смаглюк ("Слуга народу") – 1 тисяча 689 правок;
• Олег Дунда ("Слуга народу") – 1 тисяча 656 правок;
• Сергій Демченко ("Слуга народу") – 1 тисяча 463 правки;
• Олександр Дубінський ("Слуга народу") – 1 тисяча 199 правок.

Фракція – це люди, це депутати. Якщо б у нас рішення ухвалювалося виключно фракцією як суб'єктом… Якщо б не кожен народний депутат згідно з Конституцією ухвалював особисте рішення підтримати або не підтримати законопроєкт, а ухвалювали фракції, тоді варто було б, аби в залі були ще 7 людей, які представляють інтереси фракції. Було б дешевше і вигідніше. Але так воно не працює.

Але на початку вересня ви саме на це розраховували, саме так і відбувалося. Фракція голосувала одностайно.

Тому що більша частина тих законопроєктів була напрацьована ще під час підготовки до роботи Верховної Ради. Багато наших колег, які були експертами в тих чи інших сферах, сьогодні дуже часто є головами профільних комітетів. Вони напрацьовували ті ініціативи, з якими ми йшли під час президентської та парламентської кампаній, і голосували за них. Була частина законопроєктів, запропонованих урядом – так само у них був час напрацювати. Були законопроєкти, запропоновані Офісом Президента.

Тому тоді було більше одностайних позицій по тих чи інших законопроєктах. Якщо ви порівнюєте ті закони, які ухвалювалися тоді, з законами про банки чи землю – це абсолютно різні речі.

Як по важливості, так і, будьмо відвертими, по важкості ухвалення тих чи інших рішень щодо них. І сьогодні за багато ініціатив, зокрема президентських, ви бачите понад 300 голосів, не лише фракції "Слуги народу". Фракція "Слуга народу" дає достатньо непоганий показник під час ухвалення рішень. Якщо ми говоримо про голосування за Кабмін, за прем'єр-міністра… За прем'єр-міністра вистачало голосів виключно нашої фракції, однак були й інші політичні сили, які його підтримали. Тому думаю, що ви трохи перебільшуєте.

Було вже багато голосувань, коли групам "Довіра", "За – майбутнє" або навіть ОПЗЖ доводилося допомагати голосами фракції "Слуга народу".

Голосами ніхто нікому не допомагає. Ухвалювати рішення можуть різні політичні сили по тих чи інших законопроєктах. Скажіть, будь ласка, хто кому допомагає, коли ми бачимо 320 голосів за той чи інший закон?

Просто за важливі якісь речі, зокрема для президента, не набиралося 226 голосів фракції "Слуга народу".

І такі приклади теж були.

Їх стає більше.

Якщо ви говорите про банківський закон, то так, таке було. Якщо подивитися на інші закони, то вистачало і голосів фракції "Слуга народу", і інших політичних сил, які підтримували хороші ініціативи. При всій повазі – я думаю, що ви та ваші колеги трохи перебільшуєте, коли говорите про те, що голосів не вистачає. Різне буває. І дискусії на фракції, наскільки мені відомо, бувають достатньо жорсткі. І так звані внутрішньопартійні чати – також.


Інтерв'ю зі "слугою народу" Дмитром Разумковим / Фото 24 каналу

Хтось підтримує, хтось обґрунтовує свою позицію – чому ні. Якщо ми говоримо за цей проміжок часу, пов'язаний зі змінами нашого режиму роботи у зв'язку з тим, що ми більше працювали у комітетах, це також відображалось… І коронавірус також відображався на режимі роботи Ради. Тому що я завжди говорю: для деяких політичних сил та фракцій в парламенті відсутність 2 людей – це 10% фракції. А для "Слуги народу" 25 депутатів – теж 10%. А це достатньо серйозний показник при ухваленні рішень.

А чому банківський законопроєкт став таким розколюючим для фракції?

У ньому багато спірних питань. Кожен депутат, вирішуючи – голосувати за нього чи ні, викладав на чашу терезів плюси та мінуси. Я не буду брехати і казати, що це ідеальний законопроєкт. Ні, у ньому багато спірних аспектів. Була позиція і президента, яка була, мабуть, дійсно однією з ключових при ухваленні рішення більшістю народних депутатів – голосувати чи не голосувати.

Тому що саме президент сьогодні веде фактично перемовини з МВФ щодо отримання кредиту, траншу. Фракція у цьому плані дійсно довіряє президенту та його словам щодо того, що буде далі. 

Розуміючи, що сьогодні зовнішні запозичення – це один з механізмів виходу з економічної кризи та посткарантинного періоду, думаю, що саме виходячи з цих позицій, хтось підтримав, а хтось – ні. І багато колег обґрунтовано не підтримали. Не тому, що просто не хочуть, а тому що чаша терезів з мінусами для них була трохи більшою.

Про групу Дубінського та інтереси Коломойського 

Та група, яку називають умовною групою Дубінського – всі експерти та гравці ринку казали, що вони відверто виступають проти банківського законопроєкту, тому що захищають інтереси Коломойського, на інтереси якого цей законопроєкт зазіхає. Як це сприймають у фракції?

Це дійсно розповсюджена історія про те, що це "антиколомойський" законопроєкт. Я казав, говорю і буду повторювати, що в парламенті немає законів проти когось. В парламенті повинні бути закони, які повинні працювати на державу Україну.

Чому законопроєкт називають "антиколомойським"? Все через те, що закон фактично спрямований на неможливість повернути Ігореві Коломойському націоналізований "Приватбанк". Нині той активно судиться з державою через націоналізацію.

У 2017 році українська влада схвалила рішення про входження держави у капітал "Привату", аби врятувати банківську систему України від краху. Тоді олігархи свідомо доводили банк до банкрутства, щоб вивести з нього гроші вкладників. Держава ж після націоналізації вклала у "Приватбанк" понад 100 мільярдів гривень.

Якщо ми говоримо про аспекти, які відображені у вищезазначеному законі, там дійсно є питання. Я б не пов'язував це з позицією Дубінського або когось з наших колег. Немає так званої групи Дубінського. Я думаю, що ви когось обрали з тих депутатів, які розділяють позицію Олександра Анатолійовича. Так само є ті, хто його думку не поділяє. Тут суб'єктивна та особиста позиція тих чи інших народних депутатів. Якщо ми сядемо і пройдемося голосуваннями, то побачимо: колеги, яких додають чи не додають до якоїсь групи – це не відповідає дійсності.


"Слуга народу" Олександр Дубінський / Фото my.ua

Чиї тоді інтереси захищав Дубінський, коли виступав проти "антиколомойського" закону?

Я думаю, що вам варто поставити це запитання Олександру Дубінському. Але я впевнений, що він не захищав чиїсь інтереси, він відстоював свою позицію. І він її багато разів обґрунтовував. І в цьому також були раціональні зернята. 

Просто все, що робить група Дубінського, якої ви кажете, що насправді не існує, робить усе, щоб захищати інтереси Коломойського. Я маю на увазі другу ініціативу, яку внесли в порядок денний цього тижня – законопроєкт, який дозволить звільнити Артема Ситника.

Довідка. Раніше у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №3133 авторства Олексія Гончаренка ("Європейська Солідарність"). Його схвалення  дозволить звільняти голову НАБУ за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією. А Ситник, як відомо, скоїв таке правопорушення і це зафіксовано рішенням суду.

Такогоне вносили в пленарне засідання на вчора (20 травня – 24 канал). Йдеться про порядок денний всієї сесії, а не пленарного засідання. А сесія в нас довга, і ми ще будемо працювати щонайменше до середини липня. Тому це точно не поставили на вчора.

Але це теж в інтересах Коломойського робиться?

Тобто? Якщо ви згадали законопроєкт №3133, якщо я не помиляюся, там 4 автори і вони – представники різних політичних партій. Сьогодні говорити про те, що Гончаренко, який є представником "Європейської Солідарності", працює в інтересах Коломойського – дивно.

Підписи за відставку Ситника збирав Дубінський і його друзі.

Я не підписувався під цим. Тому думаю, що колеги краще зможуть відповісти про свою мотивацію і бачення тих чи інших законодавчих ініціатив або інших дій, наприклад – збір підписів.

Ви не ставили підпис, бо не вважаєте, що Ситник має піти у відставку?

Якщо ми говоримо про процедуру, яка була запропонована через постанову ВРУ, то, на жаль чи на щастя, але це не передбачено чинним законодавством саме в такий спосіб. Тому я не підписувався.

Чому Ситника можуть звільнити з НАБУ? Суд визнав Артема Ситника корупціонером – через відпочинок у готелі в Рівненській області. За готель нібито заплатив не сам Ситник, а невідомий чоловік, який згодом і поскаржився прокуратурі.

У результаті Ситника оштрафували на 3,4 тисячі гривень. Адже керівник НАБУ повинен був вказати в декларації факт оплати іншою людиною свого відпочинку як подарунок. Цього не сталося, тож суд постановив внести Ситника до реєстру корупціонерів.

А за законопроєкт №3133 будете голосувати?

Почекаємо, який це буде закон, тому що ми зараз говоримо про законопроєкт. Тому що він буде проходити перше, друге читання. А далі буде видно.

Але протягом цієї сесії?

Я не готовий сказати, я не знаю, коли він буде розглядатися.

А від чого це залежить?

Багато від чого: від підготовки законопроєкту, від його опрацювання між першим та другим читаннями, від позиції зокрема політичних партій і фракцій, які представлені в парламенті – чи будуть, чи не будуть підтримувати.

А чому його не вносили, а зараз внесли? Що змінилося?

Тому що, коли він з'явився, ми фактично одразу пішли на карантин. А, може, він навіть і з'явився, коли ми вже були в режимі карантину. Ті пропозиції, які надходять від депутатських фракцій, груп, комітетів – ви це чуєте і на погоджувальній раді – додаються до порядку денного сесії. Якщо комітет ухвалює відповідне рішення і рекомендує включати чи не включати. Були приклади, коли комітет повертав ту чи іншу законодавчу ініціативу її автору.

Яке ваше особисте ставлення, коли ви за цим всім спостерігаєте: за збором підписів за звільнення Ситника, за спробою провести через Раду законопроєкт, який дозволить його юридично звільнити? Ваше особисте ставлення – це все варте того? Ситник має піти?

Дивіться, ми знову зараз намагаємося підміняти поняття. Ви сприймаєте законопроєкт №3133 як законопроєкт проти Ситника. Якщо я не помиляюся, то законопроєкт поширюється не тільки на НАБУ, а й на інші органи. Тому говорити про те, що він направлений проти когось – це точно некоректно.

Нібито там навіть у пояснювальній записці написано, що він має бути прийнятий для того, щоб…

Пояснювальна записка – це не закон. Закон трохи інший. Якщо ви мені покажете прізвище Ситник у законі, то я з вами погоджуся.


Директор НАБУ Артем Ситник / Фото Liga.net

А в пояснювальній записці недостатньо?

Не ухвалює парламент пояснювальних записок, він ухвалює закони. І закони не можуть ухвалювати проти тієї чи іншої особи, або для того, щоб зробити життя тієї чи іншої особи кращим чи гіршим. Їх ухвалюють, аби по них далі функціонувала і жила держава. Подивімося, які там норми, і далі будемо ухвалювати рішення.

А депутати знають, що закони не ухвалюють проти людей?

Впевнений.

Знають? Навіть, якщо в пояснювальній записці написано, що проблема є зі звільненням Ситника, щоб зробити це в законний спосіб?

Ви поставили мені запитання. Я думаю, що я відповів щодо своєї позиції. Якщо ви ставите питання до нардепів, я впевнений, що більшість з них також зможуть вам відповісти. Думаю, по багатьох аспектах наші з ними позиції будуть збігатися.

Про вплив Офісу Президента на парлмент, зарплати, прогули та кнопкодавство – читайте незабаром у другій частині інтерв'ю з Дмитром Разумковим.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Таропрогноз на 16 февраля 2025: выберите карту и узнайте, что вас ждет в воскресенье
Telegraf
2025-02-15T15:57:37Z
У людей больше нет времени: ледяной щит Гренландии буквально разваливается на части
Фокус
2025-02-15T15:12:31Z
10 ошибок, которые портят использование Android-смартфонов: что важно знать
Фокус
2025-02-15T15:00:51Z
Под водой есть место, где акул в 41 раз больше, чем в открытом океане: что их привлекает
Фокус
2025-02-15T14:30:23Z
Чем отличаются 2 девушки с котом: лишь гений найдет отличительные детали за 21 секунду
GlavRed
2025-02-15T14:27:28Z
"Живой" iPad на ножках? В Apple намереваются создать робота для дома, ценник
Знай
2025-02-15T13:51:56Z
"Лучше бы они исчезли": эксперт назвал 5 "ужасных" трендов смартфонов
Фокус
2025-02-15T13:00:24Z
Пророчество Ньютона: когда, по его мнению, наступит конец света
TSN
2025-02-15T12:06:12Z
Магнитная буря обрушится на украинцев: важные советы, чтобы уберечь здоровье
Политека
2025-02-15T11:42:12Z
Самая вкусная пасхальная паска: секреты приготовления праздничной выпечки
TSN
2025-02-15T13:36:41Z
Как измерить размер стопы и выбрать правильный размер обуви
TSN
2025-02-15T13:06:14Z
"Никто этого не замечает": пассажир показал реальность ночных круизов
Фокус
2025-02-15T12:57:37Z
Core недели: носим косынку, как у Хейли Бибер
Marie Claire
2025-02-15T12:00:03Z
Запомните эти семь советов, чтобы уборка превратилась в сказку: как правильно пылесосить
TSN
2025-02-15T10:36:42Z
Популярные сорта помидоров, которые эксперты не советуют сажать, они обладают пластиковым вкусом
TSN
2025-02-15T10:21:37Z
4 месяца в океане: пара сделала жуткое открытие, исследуя неизвестный остров
Фокус
2025-02-15T09:42:00Z
Один простой трюк — и скважина прочистится через два часа: что нужно сделать
TSN
2025-02-15T09:39:08Z
Мужчина показал изнутри один из крупнейших в мире круизных лайнеров
Фокус
2025-02-15T09:00:02Z
Министр Светлана Гринчук сообщила о ситуации на Чернобыльской АЭС: "Продолжается ликвидация пожара"
Знай
2025-02-15T15:51:42Z
Сорвал флаг Украины с могилы военного: в Одесской области задержали мужчину
TSN
2025-02-15T15:51:36Z
Удар российского дрона по ЧАЭС: в ГСЧС оценили радиационный фон
Апостроф
2025-02-15T15:18:23Z
Страшная трагедия в Херсонской области: подростки провалились под лед, есть погибшие
TSN
2025-02-15T14:51:56Z
В Киевской области молодой человек справил потребности на полицейское авто
Корреспондент
2025-02-15T14:24:55Z
Женщина не мстила за мобилизацию сына: выяснилась причина смертельного взрыва в Николаеве
Telegraf
2025-02-15T14:09:12Z
Под Ахтыркой два человека погибли в ДТП
Корреспондент
2025-02-15T12:45:39Z
На ЧАЭС не могут потушить пожар после удара по укрытию: есть ли радиационная угроза
Comments UA
2025-02-15T10:06:17Z
В Киевской области посреди водоема на льду нашли остатки российского дрона
Комсомольская правда
2025-02-15T09:55:06Z
Принц Гарри поддержал украинских бойцов на Играх Непокоренных, появившись в куртке с шевроном НГУ
Знай
2025-02-15T15:51:19Z
В России назвали целую нацию ослами с низким уровнем интеллекта
Telegraf
2025-02-15T15:21:59Z
Быстрее, чем на калькуляторе: вундеркинд установил сразу 6 мировых рекордов по счету в уме
Фокус
2025-02-15T14:42:50Z
Кроуфорд высказался о победе Дэвиса над Беринчиком
Корреспондент
2025-02-15T12:51:28Z
Гвоздик и Деревянченко лично поддержали Беринчика после его поражения Дэвис
Корреспондент
2025-02-15T11:27:52Z
Казахстанские бойцы в UFC: последние бои и достижения
Топ Жир
2025-02-15T10:30:19Z
Александр Усик назвал самого сложного соперника в своей спортивной карьере
Известия Киев
2025-02-15T09:34:24Z
Беринчик проиграл чемпионский бой нокаутом
Telegraf
2025-02-15T08:15:43Z
Дэвис прокомментировал досрочную победу над Беринчиком и завоевание чемпионского титула
TSN
2025-02-15T08:12:00Z
Часть коммунальщиков мобилизуют: водоканалы отдадут своих работников на фронт
Знай
2025-02-15T15:30:35Z
Украинцам помогут отремонтировать балконы: город оплатит 80% суммы
Знай
2025-02-15T15:12:28Z
В Киеве и область объявлен первый уровень опасности: что известно
TSN
2025-02-15T13:48:59Z
Вырос в Украине, породнился с Кондратюком, но выбрал Москву: что говорит о войне ведущий "Брейн-ринг" Козлов
Telegraf
2025-02-15T13:12:14Z
Украинская разведка показала, как "поджарила" вражеского "Орлана"
Апостроф
2025-02-15T12:15:14Z
"Нас е**т в хвост и в гриву, очень крепко е**т": z-патриота огорчила ситуация на Покровском направлении
Апостроф
2025-02-15T11:45:47Z
Хитрость не удалась: ВС РФ прячутся в руинах, чтобы не прекращать штурмов
Фокус
2025-02-15T10:57:24Z
В Днепре во время войны хотят потратить 50 млн гривен на капремонт заведения культуры
Telegraf
2025-02-15T10:21:10Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на 15 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-15T07:51:12Z
Девушки «средней внешности», которым теперь рукоплещет Голливуд
Marie Claire
2025-02-15T15:00:27Z
"Я гордый человек. Мне было бы унизительно петь на русском языке": Вакарчук сделал громкое заявление/Лидер группы "Океан Эльзы" высказался о том, как относится к русскоязычному творчеству
Апостроф
2025-02-15T14:36:14Z
Слава Каминская: что случилось с имплантами певицы и какие еще процедуры она сделала?
Фокус
2025-02-15T13:21:30Z
Нет смысла тратиться на новое: 10 трендов 2024 года, которые не потеряли актуальности
Marie Claire
2025-02-15T13:01:02Z
Под замком Сфорца в Милане нашли таинственные подземные ходы, спроектированные Леонардо да Винчи
Известия Киев
2025-02-15T12:37:20Z
Топ 3 сериала на Netflix, которые нужно посмотреть прямо сейчас
Фокус
2025-02-15T11:06:24Z
Ведущая ТСН Наталья Островская восхитила фото с мужем, которого скрывает
TSN
2025-02-15T10:36:29Z
Рэпер OTOY закрутил роман с известной бизнесвумен и впервые показал ее
TSN
2025-02-15T10:06:46Z
Фильм недели на Netflix: как комедия о ложной беременности покорила зрителей
Фокус
2025-02-15T09:30:20Z
"Заработал" тысячи: человек с инвалидностью придирается к вакансиям и требует компенсацию от работодателей
Фокус
2025-02-15T15:42:26Z
"Новая форма извращений": украинскую актрису поразили ленинтинки и сталинтинки из оккупированного Луганска/Оккупанты предложили альтернативу празднику Дня св. Валентина 14 февраля
Апостроф
2025-02-15T15:33:38Z
Любительница секонд-хенда объяснила, зачем нужно всегда проверять карманы при покупке
Фокус
2025-02-15T15:06:59Z
Эта история шокировала всех: в оккупации женщина доводила до бешенства россиян и заставила петь "Червону калину"
TSN
2025-02-15T14:18:16Z
Кто из мужчин может получить паспорт за границей: объяснение от ГМС
TSN
2025-02-15T14:18:09Z
Субсидии в новой форме: что меняют для миллионов украинских семей в 2025 году
Знай
2025-02-15T14:12:58Z
"Научились": под Покровском могли сбить новый 1,5-тонный российский КАБ, — журналист
Фокус
2025-02-15T13:36:47Z
"Должны знать все": женщина показала секретную кнопку на стиральной машине
Фокус
2025-02-15T13:33:56Z
Польский зоопарк запустил акцию: назови таракана именем бывшего и скорми его зверям
Знай
2025-02-15T12:51:51Z
Превращается из защитника во врага: ученые узнали новые детали развития болезни Альцгеймера
Фокус
2025-02-15T14:12:55Z
Одна инъекция вместо постоянных капель: ученые разработали новый метод лечения глаукомы
Фокус
2025-02-15T13:27:24Z
Без врачей, но надежда есть: как Украине решить вопрос нехватки медиков
Фокус
2025-02-15T13:06:37Z
Мужчина пил 22 литра молока в день: проведя обследование, врач не поверил своим глазам
Фокус
2025-02-15T13:00:57Z
Ученые рассказали, как идеально варить яйца: новый метод приготовления за 30 минут
TSN
2025-02-15T12:39:36Z
Без фильтров: процедуры для лица с эффектом фотошопа
Marie Claire
2025-02-15T11:00:37Z
Опасные вещества в еде: чем грозит привычный рацион, которые едят многие из нас
Знай
2025-02-15T10:51:40Z
Эти вещи врачи советуют делать ежедневно для улучшения здоровья мозга
Comments UA
2025-02-15T08:00:58Z
Украина на пороге новой эпидемии: каким областям угрожает локдаун
Знай
2025-02-15T07:30:57Z
У украинцев резко выросли зарплаты: кому стали платить намного больше
Фокус
2025-02-15T15:00:52Z
Госэкоинспекция отчитывалась о нарушении экологического законодательства: сумма предъявленных претензий и исков составляет 571 млн
Знай
2025-02-15T14:36:05Z
Тарифы на воду завышены на миллионы: как нас обманывают
Знай
2025-02-15T14:30:27Z
46 гривен за доллар не за горами: появился тревожный прогноз курса, который будет с валютой
Политека
2025-02-15T14:03:55Z
Украинцы получат Европейский цифровой кошелек: что это и как поможет за границей
Telegraf
2025-02-15T12:18:12Z
Ограничения на переводы с карты на карту планируют отменить, но не для всех
Знай
2025-02-15T11:30:55Z
В Украине стремительно растет цена на популярный овощ
TSN
2025-02-15T11:24:48Z
За здоровое питание придется переплатить: супермаркеты переписали ценники на популярные фрукты
Знай
2025-02-15T11:12:06Z
Курс валют в Украине 15 февраля 2025: сколько стоит доллар и евро
VGorode
2025-02-15T09:57:14Z
Мощный электрический аналог Jeep Wrangler рассекретили до премьеры
Фокус
2025-02-15T14:57:29Z
Новая уловка автоугонщиков: если видите это на зеркале – срочно закройте машину
Знай
2025-02-15T11:51:05Z
С конвейера сошел автомобиль с новейшим двигателем
Gazeta UA
2025-02-15T09:33:05Z
Подросток в теле 29-летнего: в США случайно нашли новенький Ford Mustang 1996 года
Знай
2025-02-15T04:51:25Z
Итальянский стиль, американский V8: на продажу выставили редкое швейцарское авто
Фокус
2025-02-14T18:27:19Z
Эксплуатация авто в сильные морозы — что стоит знать водителям
Фокус
2025-02-14T17:15:26Z
Таможня упростила оформление автомобилей благодаря ИИ
Комсомольская правда
2025-02-14T15:55:27Z
Volkswagen выпустит недорогой молодежный электрокроссовер за 30 000 евро
Фокус
2025-02-14T14:30:21Z
Знаменитое городское авто 90-х вернули в производство: управлять им можно без прав
Фокус
2025-02-14T11:42:56Z
FT: США попросили Европу подготовить предложения по гарантиям безопасности для Украины
Европейская правда
2025-02-15T15:55:00Z
У Трампа назвали участников будущих переговоров для окончании войны в Украине
Comments UA
2025-02-15T15:51:18Z
"Крепкого мира не будет". Бербок жестко прошлась по Венсу на Мюнхенской конференции
Telegraf
2025-02-15T15:45:51Z
Келлог высказался о выборах в Украине
Хвиля
2025-02-15T15:45:24Z
Трамп нашел, как сэкономить бюджетные деньги: в правительстве уже полетели головы
Telegraf
2025-02-15T15:45:12Z
Какие потери Украины в войне с Россией: Келлог назвал шокирующие цифры
TSN
2025-02-15T15:39:06Z
Введение европейских миротворцев в Украину: Кристерссон заявил, что должны быть гарантии действий в случае нападения на них
ZN UA
2025-02-15T15:36:04Z
Мерц назвал главное условие передачи Украине дальнобойных ракет Taurus
GlavRed
2025-02-15T15:30:15Z
Вашингтон изменяет подход к войне в Украине: что сказал Келлог в Мюнхене
TSN
2025-02-15T15:27:38Z