MY.UAНовини
Пресконференція Зеленського: бадьорий звіт про світле майбутнє
Пресконференція Зеленського: бадьорий звіт про світле майбутнє

Пресконференція Зеленського: бадьорий звіт про світле майбутнє

Пресконференція Зеленського: бадьорий звіт про світле майбутнє - Фото 1

Пресконференція Зеленського: бадьорий звіт про світле майбутнє - Фото 2

Найперше враження від пресконференції Володимира Зеленського, присвяченої річниці його інавгурації, було з категорії дежа-вю: значну частину часу президент розповідав не про те, що вже є й стало реальністю завдяки його зусиллям, а про те, що буде.

Саме так вибудовували своє спілкування з журналістами всі без винятку попередні президенти — й Порошенко, й Янукович, і Ющенко, й Кучма, й нічого принципово нового в цьому не було.

Звітна пресконференція як тематичне продовження передвиборної агітації.

Підкреслювало це й тло, на якому це дійство відбувалося.

За спиною президента височів величний монумент: «Зе!».

Оце й справді було геть нове слово в оформленні пресконференцій.

Бракувало лише чи то кордебалету, чи то зграйок агітаторів, бо дуже вже нагадувало оформлення чи то концерту, чи то передвиборного мітингу, але ніяк не офіційного заходу державного рівня.

Бо, власне, звітувати мав не Зе як цікава особистість, а президент як функція — вдала або невдала функція.

Це було те саме, що прийти на державні переговори у джинсах та в’єтнамках.

Це знижувало рівень сприйняття.

Іншим моментом, що викликав іспанський сором, була перерва під кінець пресконференції.

Зеленський демонстративно підкреслював, навіщо йому знадобилася та перерва — а виглядало саме так, бо ніщо не заважало йому просто оголосити перерву, тихенько підвестися й уже подалі від мікрофонів спитати, «де тут найближчий».

Власне, нам, учорашнім школярам, це казали ще на початку вересня першого курсу: вам треба — тихенько підведіться й вийдіть, не привертаючи до себе увагу.

Виглядало, що це було зроблено, щоби підкреслити імідж «простого хлопця» – от тільки в даному разі «хлопець» виглядав занадто вже простим.

Принаймні, я би дуже подумав, чи лікуватися в лікаря, який припускається такої фамільярності.

І, нарешті, те, що шокувало: й сам Зеленський (гаразд, він промовляв і сидів на віддалі), й переважна (підкреслю: переважна) більшість журналістів були без масок.

І це стало неспростовним останнім доказом для всіх коронаскептиків: пандемія — вигадка, паніка й істерія, бо інакше б усі були в масках.

Був у цьому й іще один меседж: там, «нагорі», спокійнісінько собі нехтують тим, чого вимагають від «хлопів».

А кадри після пресконференції узагалі помножили на нуль усю карантинну агітацію.

І це навряд чи залишиться не поміченим світовими медіаоглядачами.

Яким запам’яталося ставлення Зеленського до журналістів? Передусім, представників проросійських медіа було удостоєно тривалішого й детальнішого, ніж інших, спілкування, аж до того, що представниця News.

One фактично змогла провести таке собі бліцінтерв’ю (а може, й не бліц), явно вийшовши далеко поза межі формату пресконференції.

Натомість із представниками розслідувальних ЗМІ президент розмовляв, не приховуючи роздратування, а з представниками послідовно проукраїнських — суто формально.

Впало в око, що, цілком у дусі попередників, деяких журналістів Зеленський називав на «ти» й за зменшувальними іменами — й, цілковито випадково, це теж були здебільшого представники проросійських ЗМІ.

Узагалі ж, така форма звертання, а тим паче коли вона вибіркова, не може не викликати припущень про якісь особливі стосунки президента ось із саме цими журналістами й виданнями.

Ведучи розмову про Михайла Ткача, Зеленський звинувачував його, але так і не пояснив ситуації — адже аудиторія цілком могла її не знати, принаймні, в деталях.

Тож звинувачення в пам’яті залишилося, причому як голослівне, а ситуація — ні.

Звинувачення перетворилося просто на ярлик.

Коли ж президент назвав «бандитом» мера Черкас, та ще й кілька разів, це вже було поза всякими межами.

Це вже був відвертий ярлик, бо жоден суд цю людину не визнав винною в бандитизмі.

Зеленський згадав, що проти черкаського мера відкрито 19 кримінальних проваджень — але, по-перше, не уточнив, чи є серед них звинувачення от саме в бандитизмі (адже це — цілком конкретний склад злочину), а по-друге, продемонстрував нехтування презумпцією невинуватості — адже ті провадження можуть бути помилковими, а то й замовними.

Що це було — знову прагнення популярності серед неосвіченої частини суспільства, а чи незнання найелементарніших речей?.

Звертала увагу наявність серед представлених медіа видання «Шарій.

нет», тобто видання, сама назва якого рекламує конкретного політика, та ще й одіозного.

І тут — серйозні запитання до акредитації подібних видань: або акредитувати різноманітні явно ангажовані ЗМІ — або жодне, бо в даному разі це створило преференцію до Шарія.

Тепер про журналістів.

Цього разу було менше, ніж бувало раніше, тих, хто прийшов на пресконференцію задля самомилування й самореклами, було менше відверто риторичних запитань, які не передбачали предметної відповіді.

Натомість — особливо в першій частині — було чимало запитань, які змушували сумніватися, що їхні автори бодай щось чули про повноваження президента.

Чимало запитань були просто від балди — але натомість вони давали Зеленському змогу розповідати про все на світі, та ще й у режимі вільного плавання або твору на вільну тему.

Й коли він довго змальовував перспективи мало не тотального будівництва шляхів та мостів, так і кортіло спитати: а чи він — ще й прем'єр-міністр за сумісництвом?.

Нерідко з пам’яті виринали «славетні» пресконференції такого собі Путіна, в якого питають мало не про лампочки в під’їздах.

Були й запитання відверто дикі.

Запитання від «1+1»: чи не розпустить президент парламент? Причому журналістка, що поставила це запитання, навіть не здогадалася обґрунтувати його актуальність.

Із таким самим успіхом вона могла би спитати, чи не планує президент запровадити в Україні лівосторонній рух на британський манер.

Із того ж розряду було й інше запитання від того ж каналу про праймеріз на виборах міського голови Києва: ну, от не має президент ніякого стосунку до виборів міського голови будь-якого міста, а якщо матиме — це буде відвертим порушенням Конституції.

Якщо ж авторка мала на увазі Зеленського як голову партії «Слуга народу», то вона мусила б на цьому наголосити — бо, взагалі-то, це була не пресконференція голови партії й навіть не інтерв’ю з Зеленським як із особистістю.

Окремо стоїть запитання від «Шарія», який «нет».

На минулорічному пресмарафоні був прикметний момент: Зеленського спитали щодо Сороса, причому спитали так, ніби Сорос є злим генієм усіх часів.

Зеленський тоді відповів, що не має жодних стосунків із Соросом, але саму демонізацію останнього не відкинув — виникла навіть підозра, а чи знає взагалі Зеленський, хто такий Сорос.

І зовсім згодом російська пропаганда та її українські рупори підкинули в український медіапростір тему «соросят».

Ймовірно, те запитання на пресмарафоні й було пробною кулькою.

Й от тепер представниця «Шарія.

нет» спитала про протести, причому агресивні.

Зрозуміло: вона намагалася провести прозорі аналогії з Майданом.

Зеленський у відповідь ужив слово «переворот».

Проковтнув нову наживку?.

Запитання від каналу «Наш» теж видалося пробною кулькою.

Втім, вразило, що на російськомовне запитання Зеленський відповідав українською — ще й дорікнув журналістові, що той теж чудово володіє українською й міг би ставити запитання саме нею.

І ще раз не схибив: «Є люди, щодо яких не можна скасовувати люстрацію».

Ще окреме враження — Гордон із демонстративно гострим і демонстративно проукраїнським запитанням.

Про те, чи подивився Зеленський в очі Путінові й чи зрозумів, що очікувати від нього миру марно.

Одна лише біда: от саме це запитання найбільше видавалося таким, щоби себе показати — бо було зрозуміло, що відповідь такою гострою не буде.

Такий собі Василь Голованов, ставлячи запитання про амністію капіталів, навіщось причепив «вирок Порошенку».

За якою статтею вирок — так і не сказав, а Зеленський не перепитав.

Інше загальне враження: тема пандемії та заходів влади з її стримування так і не стала наскрізною темою, а пройшла десь на маргінесі — й звідси, знову ж таки, можна робити висновки про ставлення ЗМІ до проблеми, яка є номером один в усьому світі.

Виникала тема коронавірусу здебільшого з ініціативи самого президента, й він здебільшого змальовував, якою непідготованою була Україна, й яких просто захмарних зусиль докладала влада.

Власне, багато в чому це було схоже на правду — от тільки Зеленський є президентом не два дні, а вже цілий рік, 20% каденції.

І вести мову про попередників уже й не дуже коректно.

Запитання ж до президента про пандемію стосувалося долі пана Степанова на посаді міністра охорони здоров’я, тобто коронавірус був бекграундом, а не самою темою запитання.

Тепер про деякі відповіді президента — вже щодо конкретики.

Впало «у вухо», що президент неодноразово вживав слово «губернатори».

То чи в Україні є губернії? Він користувався терміном, що є поширеним у російському й суто російському політичному контексті — ну, й також у проросійському в Україні.

Чи не перебуває президент у світі російських політично-пропагандистських категорій?.

Зеленський стримано похвалив перший етап медичної реформи — не назвавши, втім, імені Уляни Супрун.

Узагалі ж, неприязнь (м’яко кажучи) до Петра Порошенка вже видавалася просто містичною.

Принаймні, Зеленський так жодного разу й не сказав, а чим, власне кажучи, йому аж так не догодив Порошенко.

«Те, як вони керували країною» – ото й усе.

То як, пане президенте? І ніхто — ніхто — з журналістів не спитав про причини такої ненависті.

Ну не лише ж відомий ролик з КАМазом, який дуже задів Зеленського?.

Загальні (а радше, огульні) звинувачення владі Порошенка Зеленський роздавав, а щойно заходило про конкретику, казав: «Це — справа правоохоронних органів».

Якщо переформулювати те саме іншими словами, звучало це так: вони — злочинці, а в чому саме злочинці — того правоохоронні органи ще не встановили.

«Хоч я вашу тітку й не бачив, а точно знаю, що погань» — то, може, запровадити у Кримінальному Кодексі кримінальну відповідальність за прізвище Порошенко?.

Запитання від ВВС про «просто перестати стріляти» – Зеленський довго розповідав, що на обстріли бойовиків наші воїни відповідають, про інше й мови не було, а от першими не стріляють.

А за Порошенка стріляли першими, «вбивали свій народ» — так виходить, пане Зеленський?.

Суто візуальне враження — копіювання Зеленським улюбленого жесту Порошенка, коли він хоче сказати «у лапках».

«Якби я не балотувався, президентом був би Петро Порошенко» – ну й що було би далі, пане президенте? Даруйте, це вже дуже нагадує фетишизацію.

На самому початку пресконференції президент розповідав про вихід із карантину.

Спочатку сказав, що «ситуація дозволяє раніше вийти з карантину», й запрацює громадський транспорт у містах.

А от міжміський не запрацює, бо «лише в шести областях захворюваність знижується».

То все ж таки: «ситуація дозволяє раніше», а чи «лише в шести областях знижується»? Збагнути логіку я намагаюся й досі.

Привернула увагу фраза президента: «Яке у нас ставлення до журналістів, які фінансуються не Україною, а іншими державами» – це про «Схеми».

Агенти, одне слово — то, може, досвід Путіна перейняти? Заради справедливості, згодом він і про медведчуківські ЗМІ — щоправда, набагато побіжніше — сказав, що їх фінансує Росія.

«Два шага налево, два шага направо» – ото, здається, нині й є підхід до будь-яких проблем.

Дуже промовистою була відповідь на запитання про парламент — Зеленський повів мову лише про партію «Слуга народу».

Тобто всі інші фракції він розглядає як декорацію? Ставиться до них, мов до порожнього місця?.

Відповідь на запитання про повернення кадрів Януковича: «Ми жили за Януковича, ви жили за Януковича.

Не всі люди, що працювали за часів Януковича, є людьми Януковича».

Високопосадовців найодіознішого органу режиму Януковича — міністерства доходів та зборів — це теж стосується, так?.

Про News.

Onе (саме тут Зеленський обережно натякнув на російські гроші): «Вас можна дивитися, слухати вас складно».

Мабуть, саме з цієї причини саме з представницею цього каналу він розмовляв найдовше?.

«Власники каналів мають витрачати гроші не на лобіювання й не на вплив на політичну ситуацію, а на допомогу бідним».

А що його робити, щоби саме так і було — агов, пане президенте? Бо ви не сказали.

Повчання — звісно, гарна річ, от тільки Віктор Ющенко саме це вже робив — із відомим результатом.

Ще було про те, що олігархи мають вкладати гроші в розвиток контрольованої частини Донбасу — щоби жителі окупованих територій бачили, як вони могли б жити, якби повернулися до України.

То зараз, за нинішніх умов, без олігархів не обійтися? А чи проблема деолігархізації взагалі не стоїть?.

Слова Зеленського про «банківський закон» пролунали так, ніби мета його була суто утилітарною — співпраця з МВФ.

Мало не вимушений крок.

А самі підвалини функціонування банківської системи — це вже вторинне, виходить?.

Відповідаючи на запитання «UA: Першого», президент, хай і неохоче, визнав, що воюють проти України росіяни, й керують «народними республіками» теж росіяни.

Навіть набрався сміливості й розповів, як представники ОРДЛО на переговорах просять перерви й телефонують до Москви за вказівками.

А от слова «агресор» щодо Росії так і не вимовив.

В іншому контексті він повів мову про «державний телеканал» (який «мали б дивитися більше, ніж комерційні»).

«Оман – це була приватна поїздка».

А Мальдіви в Порошенка — не приватна? «Я заплатив».

А Порошенко ні?.

Заключні слова Зеленського — про те, що він прагне тільки хорошого.

Вони видалися щирими — але якось по-дитячому щирими.

Мовленими таким тоном..

беззахисним якимось, виправдовувальним.

Ніби Зеленський сам розуміє, що практика поки що сильно відрізняється від намірів.

Може, недаремно президент підсумував свою пресконференцію саме так? Бо не було куди подітися від враження: він нарешті почав розуміти глибину й складність проблем — але далеко не завжди самі проблеми.

Джерело матеріала
Згадувані персони
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
РФ запустила по Украине несколько групп дронов
Корреспондент
Журналистка рассказала об обновлении в «Резерв+»: «Появятся еще 2 типа отсрочек от мобилизации»
Знай
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
Аналог американских Tomahawk: рассказали, какими ракетами обстреляли Харьков
Gazeta UA
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
Борис Барский заявил, что обращался не к Зеленскому, требуя "убрать лапы от памятника Пушкину"
Комсомольская правда
"Основаны на реальных событиях": в Киеве стартовали съемки экшн-драмы при поддержке МВД/В столице начали снимать ленту под названием "Служба 112"
Апостроф
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
Колин Фаррелл решил поместить своего 21-летнего сына в дом престарелых
Фокус
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
Тело журналистки Виктории Рощиной вернули в Украину
ZN UA
США могут выйти из переговоров: какими будут последствия для Украины
Comments UA
Зеленский анонсировал ратификацию экономической сделки с США в Раде и новые санкции СНБО
Хвиля
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
Лидер «Батькивщины» Тимошенко отметила недопустимость никаких капитуляционных условий мира для Украины
Политека
Сенатор требует отставки главы Пентагона на фоне утечек: Он угрожает нацбезопасности США
Лига
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
Криптовалютная гонка набирает обороты: пионерская Аризона, просветление Британии и тихое обогащение Бутана
ITC
Кредит на карту без звонков: как быстро получить 1000 грн в МФО Finsfera
Мій Харків
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
МАГАТЭ бьет тревогу: украинские АЭС работают в условиях постоянной опасности
Gazeta UA
В 2025 году не будут повышать цены на газ
Gazeta UA
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
В Копенгагене 75-летний водитель автомобиля въехал в толпу: пострадали более десятка человек
Апостроф
В Полтавской области будут судить преподавателя, который насиловал детей
Корреспондент
В Германии взорвался аккумулятор электросамоката, пять человек получили ранения
Известия Киев
В Индии боевики убили около двадцати человек
Корреспондент
Покушение на волонтера Стерненко: в сети появилось видео момента нападения
Апостроф
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
Ключевой период опасности алкоголя: ученые выяснили, как смена сезонов влияет на любителей выпить
Фокус
Учёные создали экологичную технологию нанесения серебра в электронике
Корреспондент
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
Гамак, ходунки и круг для купания: педиатрина повествует об опасности популярных вещей для малышей
Знай
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
Россияне атаковали поселок под Купянском, загорелся дом
Корреспондент
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
Немецкая кирха и плачущий загадочный дом: какие тайны бережет Лютеранская улица в Киеве
Telegraf
РФ готовится к атаке на Крымский мост: что известно
Comments UA
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
Несмотря на объявленное перемирие, российские войска продолжают обстрелы по всем направлениям - ЦПД
Gazeta UA
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
Казахстан вводит "золотую визу": кто может претендовать
Апостроф
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
Прокладки из кукурузного крахмала в десятки раз экологичнее пластиковых – исследование
ZN UA
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
Лидирует звезда ПСЖ: представлен обновленный список претендентов на "Золотой мяч"-2025
ZN UA
Реал продлит контракты с двумя легендарными игроками
Корреспондент
Андрей Матюха и Favbet Foundation: поддержка молодежного спорта в Украине
Telegraf
Менеджер Усика: Дюбуа сейчас лучший соперник для Александра
Корреспондент
Российский теннисист угрожал убить соперника во время матча
Telegraf
Усик сказал, что планирует делать после завершения карьеры
Gazeta UA
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
Новое поколение Toyota Camry получило спецверсию
Корреспондент
Нужно ли включать фары днем в городе и когда это обязательно
Факти ICTV
Расход топлива снизится в разы: что нужно знать, как новичку, так и водителю со стажем
Comments UA
Нового конкурента Toyota RAV4 от Jeep полностью рассекретили до премьеры
Фокус
Уникальная окраска: Феррари обновила болид и костюмы для Гран-при Майами
Корреспондент
Это может сохранить жизнь: что делать водителю, если в дороге вас застала воздушная тревога
Comments UA
Водителям рассказали о скрытой кнопке на зеркале заднего вида и о ее назначении
Gazeta UA
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
Компьютеры под уuрозой из-за "путешествующих во времени" хакеров: как защититься
Фокус
Оборонні замовлення назвали головним драйвером споживання сталі в Україні
AgroNews
Горящие уже 40 лет туркменские "Врата в ад": как наука объясняет эту аномалию
Фокус
«Узметкомбінат» у травні запускає виробництво гарячекатаного прокату
AgroNews
Meta и Spotify объединяются для лоббирования против Apple и Google в США
Корреспондент
Названы самые мощные смартфоны в мире – они будут актуальны еще много лет
UAToday
Skype исчезнет в мае: что делать, чтобы не потерять аккаунт и контакты
Telegraf