MY.UAНовини
На будь-який смак та настрій: сім книг, які варто прочитати
На будь-який смак та настрій: сім книг, які варто прочитати

На будь-який смак та настрій: сім книг, які варто прочитати

О, Господи! Як казала моя бабця, народжена "за Польщі", тут кожному є "до кольору, до вибору"!

Давайте розкажу про те, що було прочитане за останніх 1,5 місяці.

"Справи Василя Стуса"

Почну зі "Справи Василя Стуса" з бібліотеки Історичної Правди.

Вахтанг Кіпіані вкотре зробив хорошу справу і звів на 700 сторінках книги масу цікавої інформації. Насамперед, це документи з архіву колишнього КДБ УРСР: протоколи допитів, заяви "стукачів", постанови судів і так далі. Окрім цього, багато спогадів сучасників Стуса, інших українських дисидентів, тих, хто разом з ним відбував несправедливі заслання у мордовських таборах, включно зі свідченнями тих, хто востаннє бачив Стуса перед його загибеллю.

Книга розвіює міфи щодо висування Стуса на здобуття Нобелівської премії, а також містить роздуми Кіпіані щодо ролі Віктора Медведчука у справі Василя Стуса.

Книга читається не дуже легко, що і не дивно, адже вона трошки відсторонена від поняття художньої літератури і сухі, прісні протоколи допитів Стуса, а також мальованих "під копірку" допитів свідків по його справі викликають легке почуття монотонності. Але воно швидко вивітрюється, коли починаєш, завдяки цій монотонності, усвідомлювати, як виглядала зсередини тоталітарна репресивна машина радянського союзу, з яких гвинтиків вона складалася, як формувалося покоління тих, хто плазував перед системою і тих, хто не прогинався перед нею.

У Стуса, вибачте мені за, можливо, не зовсім доречний сленг, були "сталеві…", ви розумієте що. Це видно з протоколів допитів. Розуміючи наслідки, гнув свою лінію. Рубав правду прямо в очі. "Тролив" слідчих і тюремну адміністрацію. Пояснював бидлу, чому воно бидло. Неймовірний характер. Як і у Левка Лук'яненка чи В'ячеслава Максимовича Чорновола. Про них теж багато інформації у книзі.

В Справі є один, відносно смішний, момент. Це уривок з тексту заяви (доносу) Петра Мастракова, прохідника рудника на якому працював Стус, на ім'я одного з керівників КДБ по Магаданській області. Коли його підселили у кімнату до Стуса, Василь Семенович, увійшовши до кімнати, сказав, що, цитую: "Підставили ще одну сучку з КДБ". У доносі на Стуса, Мастракова це обурює. Тобто стукач обурився, що його в лице назвали стукачем. Кумедно.

Якби цю книгу якимось чином помістити у 100 сторінок і зробити менш документальною, було б дуже добре для старшокласників. Підростаюче покоління українців має рівнятись на таких як Стус, а не на ті псевдоеліти, які нам нав'язують масмедіа.

"Капітан пішов на обід. Корабель захопили матроси"

Щоб трохи відпочити після "Справи Стуса", я взявся за Чарльза Буковскі: "Капітан пішов на обід. Корабель захопили матроси".

Старий, добрий Буковскі, "Поштамт" і "Сендвіч із шинкою" якого я полюбив ще у нульових. І він знову не розчаровував! Все той же брутал, матюки, присмак дешевого бухла і усвідомлення, що весь світ лайно. Хіба що сексу у цьому творі практично не простежується, що й не дивно, адже книга писалась останніх, здається, два роки перед смертю Буковскі. Книга просякнута цинізмом, але у цьому є своя філософія і, якщо правильно налаштувати внутрішні мембрани, то посмішка буде гуляти на ваших устах до останньої сторінки.

Ніяк не можу зрозуміти, хто з сучасних українських авторів мені до болю нагадує стиль Буковскі. Пригадаю – розкажу. Поки просто пораджу почитати. Книжка йде легко, за один присяд.

"Точка неповернення" та "Військовий щоденник"

Далі даю два твори дуплетом, позаяк, вони мають спільний знаменник. Хоча і достатньо різні за стилем викладу. Це дві книги, які описують найгарячіші фази російсько-української війни, періоду 2014−2015 років. "Точка неповернення" Дмитра Вербича і "Військовий щоденник" Олександра Мамалуя.

Обидва автора воювали. Вербич – правосек, Мамалуй – снайпер 93-ї бригади. Один перед війною був ультрас, інший – суддею у Харкові. Обом пощастило вижити у тих "м'ясорубках". Зокрема у зарубах в Авдіївці, Пісках, Донецькому аеропорту.

У авторів не тільки приблизно схожа географія фронту. Дуже важливо, що обидва не приховують факту важкості адаптації ветеранів у мирному житті, коли після боїв вони повертались у Київ чи Харків і, почували себе не зовсім комфортно у середовищі людей, які не зовсім розуміли, чого ж ти, козаче, поїхав воювати.

"Точка неповернення" мені частково перегукується зі "Слідами на дорозі" десантника 25 бригади Валерія Ананьєва. В тому сенсі, що обидва автори не приховують реалій життя військових на війні. Проте, якщо у Ананьєва крізь усю книгу червоною ниткою тягнеться презирство до армійського устрою пост-совкової Армії, то у випадку Вербича є певний тригер. В Україні роль добровольців у війні оповита певним романтизмом примноженим на героїзм. І це може зіграти з читачем, який ніколи не був хоч трішки знайомий зі станом справ на фронті у ті часи, злий жарт.

Вербич чесний зі своїм читачем. І чесно розказує про не зовсім приємні сторони життя окремих учасників добровольчого руху: пияцтво, мародерство, "махновщину", внутрішній розбрат тощо. І це, відверто, дещо псує героїчний образ українського добровольця. А те, що добровольці були героями, ніхто під сумнів не ставить.

Той самий Олександр Мамалуй, у своєму творі, неодноразово з величезним захопленням і повагою пише про чудових бійців ДУК чи ОУН. У "Військовому щоденнику" Мамалуй теж наводить багато випадків неузгодженості дій окремих підрозділів, випадків боягузтва, нещадно клеймить "аватарів", але у його творі цей негатив нівелюється внутрішнім захопленням автора самим фактом мужнього протистояння української Армії російській агресії, боротьби за рідну землю. Там більше оптимізму чи що…

Себто, якби я обирав, яку з цих двох книг зараз дати почитати своєму сину, щоб він ще більше пишався нашим військом, то я, мабуть, обрав би "Військовий щоденник". Хоча ні. Обманюю. Жодну б зараз йому не дав би. Я все ж почекаю, коли хтось з українських авторів напише книгу про війну без матюків. Ні, я все розумію…

Про війну важко розказувати мовою викладачок кафедри української філології, але якщо ми ставимо питання про те, що наші діти мають читати подібну літературу, то хотілося б якихось адаптацій для підростаючого покоління.

Стосовно мене, то я не міг відлипнути від обох книг. Що одну, що другу прочитав за день. І не тільки тому, що на їх сторінках я вкотре зустрівся із невигаданими персонажами, з якими маю честь бути особисто знайомим.

Просто… я думаю багатьом волонтерам буде цікаво прочитати як "Точку неповернення" так і "Військовий щоденник". Бо одна справа, коли ти просто читаєш якусь книгу і уявляєш собі місце подій, а інша – коли ти своїми ногами побігав по тих місцях і добре орієнтуєшся, де та недобудована церква у Пісках, "триповерхівка", "Республіка Міст" чи лазив по окопах навпроти Жабуньків.


Книги на будь-який смакФото з фейсбуку Сергія Притули

"Анатомія солдата"

За пару місяців до того, як я прочитав ці дві книги, я "проковтнув" роман офіцера британської армії Гаррі Паркера "Анатомія солдата". Паркер воював у Іраку та Афганістані, втратив дві ноги і, зрештою, написав роман, який я категорично рекомендую почитати. Не в останню чергу через стиль викладу матеріалу. Це було явище і подія у літературі.

Так от, я думаю, що за пару років у нас з'являться справжні романи на військову тематику. Поки що, у літературному плані, ми маємо (на цю тематику) книги "перших вражень" і нестримного бажання докричатись до частини пасивного суспільства, про важливість гідної оцінки того подвигу, який здійснили наші армійці та добровольці у критичні для існування держави, часи.

Обом авторам і їх побратимам, живим та полеглим, низький уклін від мене та моєї родини за те, що ми не відчули на собі всього жаху війни. Спасибі вам величезне.

"Аеропорт"

Відійду вбік від війни і кілька слів скажу про роман Артура Гейлі "Аеропорт".

Це просто здуріти, який крутий роман! За останніх два роки він у моєму топ-5 десь між "Добрими предвісниками" Геймана і Пратчета та "Все те незриме світло" Ентоні Дорра.

Автор не тільки глибинно занурює нас у тонкощі життя такого складного організму, як аеропорт (розкриваючи покроково і невеличкими дозами стосунки таких структур, як адміністрація аеропорту/ремонтні служби/митниця/страхові компанії/сервіс пасажирів). Не тільки видає читачеві локальні "секретики" роботи авіакомпаній, субординацію пілотів, вплив профспілок тощо.

У Гейлі неймовірний дар змальовувати персонажів так, що ти максимально чітко уявляєш їх зовнішність, невербальну лексику, психологічні портрети, характери, звички. Ти наче відчуваєш запах цих людей і бачиш краплинки поту на їх скронях.


Майстерність опису, яку кожен може відчути через книгу "Аеропорт" Артура Гейлі / Фото з фейсбуку Сергія Притули

І я просто захоплююсь талантом, який зміг так круто звести в одному творі стільки сюжетних ліній: кілька адюльтерів, питання моральності аборту, лінію крутого технаря, бабцю-аферистку, психологічно надломленого диспетчера, загрозу терористичного акту, внутрішньо-родинний конфлікт, адвокатську аферу, архаїзми у поглядах світських левиць. О, Господи! Як казала моя бабця, народжена "за Польщі", тут кожному є "до кольору, до вибору".

Якщо у вас буде всього 182 гривні на придбання собі чергового чтива (а саме стільки я витратив на цю книгу), то не роздумуючи купуйте "Аеропорт" Артура Гейлі.

"Мій шлях у задзеркалля"

Закінчу сьогоднішній огляд, здавалося б, непритаманним мені чтивом. Але це тільки з першого погляду. Володимир Горбулін, "Мій шлях у задзеркалля".

Один з мастодонтів українського політикуму та державного управління видав минулого року чергову порцію своїх мемуарів. Маю надію, що не останню. Бо "білих плям" у питаннях державотворення, з 1991 року і до нині, ще дуже багато.

Пан Горбулін є непересічною особистістю. Останні кілька років я регулярно відстежую усі його інтерв'ю. І висловлю своє обережне враження. Мені здається, що станом на сьогоднішній день, в українському політикумі немає жодної людини, яка була б поряд за освіченістю та таким високим рівнем аналітичності розуму, як Горбулін.

Я не ідеалізую цього чиновника часів Щербицького-Кравчука-Кучми-Ющенка-Януковича-Порошенка. Переконаний, що у нього вистачає власних "скелетів у шафі".

Але я також переконаний, що державним управлінням мають, в більшій мірі, займатись бюрократи. Тільки не у тому викривленому сенсі, який породила радянська система, а саме в сенсі людей, які створюють адміністративну систему. Які мають комплексний підхід до глобальних державотворчих справ. Які заливають фундамент державних інституцій. І яких, чорт забирай, так не вистачає владі зараз. Має бути синергія тих, хто продукує полум'яні ідеї і тих, хто вміє їх втілити в життя.

Мені не зовсім подобається післясмак цієї книги, через велику кількість компліментарних текстів автора на адресу ряду політиків чи чиновників, яких зараз прийнято називати "токсичними". На кшталт колишнього очільника МВС Кравченка.

Проте, Горбулін видає багато "інсайдів", за які йому можна подякувати: розкриває характер Дмитра Табачника, якому в пеклі гарантований трикімнатний казан (ну, це вже моя версія), пояснює різницю між Кучмою і Кучмою 2.0, чітко окреслює, як і коли Росія випробовувала тоненькі струни українського політикуму на предмет пошуку місць "де тонко, там і рветься", які кадрові проблеми були в урядах при кожному президентові і чого не вистачило В. А. Ющенку "для повного щастя". Акцентує увагу на промахах у фінансуванні "оборонки" в часи російсько-української війни.

Окремий респект за нищівну критику ЮВТ за "хіхоньки" з Путіним під час зустрічі Ющенка з Саакашвілі.

Окрім всього іншого, книга містить розділ, який пояснює, чому ми перестали бути ядерною державою. Буду відвертим, я один з тих, хто вважає, що це був хибний крок. Сам Горбулін наводить цитату прем'єр-міністра Пакистану, Зульфікар Бхутто, який під загрозою міжнародних санкцій і на тлі мілітаризації Індії, заявив: "Якщо Індія зробить бомбу, ми готові їсти траву, але створимо свою ядерну бомбу". Пакистан отримав свою ядерну бомбу у 1997 році.

Ми позбулись своєї "бомби" у 1994-му.

Горбулін чітко описав усі моменти, чому ми не могли залишити в Україні ядерний арсенал. Там кілька пунктів: відсутність спеціалістів для утримання арсеналу, зношеність арсеналу, загроза санкцій. І навіть визнав, що українська сторона продешевила у питанні ядерного роззброєння.

Тільки не дав відповідей на запитання:

1. Хто продешевив?

2. Чому арсенал віддали "одним махом", а не розтягнули цей процес на років 10−15, по мірі зношення арсеналу, щоб заодно перевірити відповідальність і гарантії безпеки підписантів Будапештського меморандуму.

А так, загалом, мемуари дуже цікаві. Я б з паном Горбуліним радо випив би доброї арабіки десь коло Михайлівського після карантину. Якщо б він вважав за доцільне.

Із чтивом у мене, наразі, все. Приступаю до "Війни України проти Радянської Росії у 1920 році", роботи упорядника Ярослава Тинченка. Про це та інше чтиво, яке "проковтну" ближчим часом, обов'язково розкажу. Дякую за увагу! Приємного вам читання!

Автор: Сергій Притула
Теги: Війна на Донбасі Новини України Новини культури Публікації Книги
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Енергетики готові знеструмити місто та водоканал через боржників: причина – штучно створена пастка тарифів
Знай
2024-11-23T15:30:26Z
Падіння каміння на колії: Укрзалізниця відновила рух поїздів ділянкою Сянки-Мукачево
УкраинФорм
2024-11-23T15:06:27Z
Як Росія використовує порт у Бердянська, де прогримів вибух
24tv
2024-11-23T15:00:27Z
Майже 1000 будинків без опалення: у Кривому Розі розпочав роботу штаб з ліквідації наслідків аварії на тепломережі
УкраинФорм
2024-11-23T14:58:12Z
Військові показали, як під обстрілами проходить евакуація цивільних з околиць Нью-Йорку
24tv
2024-11-23T14:57:49Z
Із Херсонської області евакуювалися понад 48,5 тисячі цивільних, з них - 6 600 дітей
УкраинФорм
2024-11-23T14:54:46Z
Залужний пояснив, чому Україна продовжує втрачати позиції на фронті
24tv
2024-11-23T14:51:39Z
В Україні завтра на сході та Закарпатті мокрий сніг, вдень до +2°
УкраинФорм
2024-11-23T14:49:58Z
На Харківському напрямку відбулося чотири бойових зіткнення, на Куп’янському росіяни атакували дев’ять разів — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2024-11-23T14:36:15Z
Путін хоче встигнути: Зеленський розкрив наміри Кремля щодо Курщини
24tv
2024-11-23T15:33:45Z
Україна залишається надійним постачальником продовольства попри агресію РФ - Науседа
УкраинФорм
2024-11-23T15:33:43Z
Парламент Грузії не запросить послів на першу сесію
360ua.news
2024-11-23T15:30:55Z
Путін сприйматиме будь-які мирні пропозиції як ознаку слабкості Заходу — союзник Трампа
ZN UA
2024-11-23T15:30:43Z
Зеленський заявив, що важливі переговори з Трампом будуть можливі після інавгурації
УкраинФорм
2024-11-23T15:30:29Z
Хто стоїть за отруєнням Ющенка? Розвідка США розсекретила дані
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T15:30:27Z
Залужний сказав, що може змінити правила у війні в Україні
24tv
2024-11-23T15:27:22Z
Війська КНДР скоро воюватимуть проти України: очільник Пентагону розкрив план РФ
GlavRed
2024-11-23T15:27:18Z
Військові самі визначатимуть осіб, які отримають їхні гроші: у Раді розповіли про розмір виплат
Политека
2024-11-23T15:27:17Z
5 цікавих українських серіалів, які можна подивитися за вихідні
24tv
2024-11-23T15:36:46Z
Відомий співак розкрив, які пропозиції отримував від чоловіків після концертів: "Були натяки"
TSN
2024-11-23T15:03:05Z
«Путін помер» у «Дикому театрі»
ZN UA
2024-11-23T15:01:07Z
Я трохи розчарована – учасниця "Холостяка-13" поскаржилася на монтаж на проєкті
24tv
2024-11-23T15:00:42Z
Відома українська співачка розповіла, як їй освідчився молодший на 18 років бойфренд
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T14:48:15Z
Для затишного зимового вечора із сім'єю: добірка найцікавіших серіалів до Різдва
Фокус
2024-11-23T14:45:46Z
Операція «Відбілювання». Раміна врахувала помилки і влаштувала теплу ванну Вірі Брєжнєвій по-новому
Детектор М
2024-11-23T14:28:07Z
Светр – основа гардероба на зимову пору: 5 чудових фасонів, які сподобаються кожній
24tv
2024-11-23T14:06:32Z
Віра Брежнєва після підтвердження чуток про новий роман звернулася до ексчоловіка Меладзе
TSN
2024-11-23T13:51:03Z
Повторний огляд для людей з інвалідністю: у МОЗ розповіли, як це проходитиме
24tv
2024-11-23T15:36:32Z
Прокинулися посеред ночі? Цікавий трюк із закочуванням очей може допомогти заснути знову
Фокус
2024-11-23T15:06:04Z
Головною лікаркою Америки стане медикиня з телеканалу Fox News
InternetUA
2024-11-23T15:00:52Z
Лікарі розкрили потенційний ключ до підтримки здоров’я мозку
Portaltele
2024-11-23T14:39:38Z
Медсестра хоспісу розповіла, про що найбільше шкодують люди в останні хвилини життя
Фокус
2024-11-23T14:30:54Z
Найкращий метод для схуднення: вченні порівняли три найпопулярніші
24tv
2024-11-23T14:30:13Z
Учені пов'язали забруднення повітря з аутизмом: пояснення складного зв'язку
24tv
2024-11-23T12:09:11Z
Чоловік планує харчуватися в McDonald's протягом 100 днів: він уже схуд на 15 кг
Фокус
2024-11-23T10:57:14Z
Зіпсуєте не тільки їжу: 4 переконливі причини, чому ніколи не можна ставити гаряче в холодильник
24tv
2024-11-23T10:54:10Z
Динамо Київ із голом та дублем асистів Буяльського переграло Чорноморець
Football.ua
2024-11-23T15:33:31Z
Динамо йде за золотом: "біло-сині" впевнено перемагають Чорноморець
24tv
2024-11-23T15:27:09Z
УПЛ: «Динамо» продовжує лідирувати після перемоги над «Чорноморцем»
УкраинФорм
2024-11-23T15:24:48Z
Валенсія у матчі з шістьма голами обіграла Бетіс
Football.ua
2024-11-23T15:12:41Z
Челсі без Мудрика обіграв Лестер
Football.ua
2024-11-23T15:03:24Z
Франьїч, Криськів та Зубков гратимуть із перших хвилин проти Інгульця
Football.ua
2024-11-23T14:58:13Z
Забарний та Миколенко зіграють з перших хвилин у 12 турі АПЛ, Зінченко та Ярмолюк залишилися в запасі
Football.ua
2024-11-23T14:30:32Z
Олімпійський чемпіон вирішив продати медалі, щоб вирушити у відпустку
24tv
2024-11-23T13:57:42Z
Берта має намір залишити посаду спортдиректора Атлетіко
Football.ua
2024-11-23T13:52:59Z
Достатньо добрі перспективи: експерт порадував, що відключень світла стане менше
GlavRed
2024-11-23T15:33:26Z
Інвестиції в рекреаційну нерухомість: на що обов'язково треба звернути увагу
24tv
2024-11-23T15:27:57Z
Британський банк HSBC припинив обробку платежів із Росії та Білорусі
УкраинФорм
2024-11-23T15:27:02Z
Завдяки ініціативі «Зерно з України» вдалося врятувати від голоду 20 мільйонів людей - Зеленський
УкраинФорм
2024-11-23T15:24:39Z
Банки чотирьох країн припинили працювати з картами російського «Газпромбанку»
УкраинФорм
2024-11-23T15:15:55Z
В Україні створено Асоціацію організацій водокористувачів
AgroNews
2024-11-23T15:05:01Z
Борги за зелену електроенергію збільшуються на 30% щороку – інвестор
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T15:03:06Z
Росія намагається підірвати аграрний потенціал України - Шмигаль
УкраинФорм
2024-11-23T14:58:12Z
В межах ініціативи Grain from Ukraine відправили понад 280 тисяч тонн агропродукції - Шмигаль
УкраинФорм
2024-11-23T14:49:24Z
Родини вимагають від власників та редакторів Telegram-каналів видалити та не публікувати недостовірну, зневажливу інформацію щодо Алеі Памʼяті Захисників України
TSN
2024-11-23T15:33:03Z
День пам'яті жертв Голодомору: МВС оприлюднило тисячі кримінальних справ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T15:27:57Z
Чи можна займатися прибиранням цього дня: суворі прикмети 24 листопада
GlavRed
2024-11-23T15:27:26Z
Знущається: у мережі обговорюють, як Гаррі ставиться до Меган Маркл
GlavRed
2024-11-23T15:27:03Z
Президент і перша леді вшановують пам’ять жертв голодоморів в Україні: трансляція
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T15:18:14Z
Національний кешбек: скільки грошей отримали українці у листопаді і що найчастіше купували
Хвиля
2024-11-23T15:15:30Z
Українцям компенсують оренду житла: хто може скористатися новою субсидією
Знай
2024-11-23T15:12:53Z
Службові собаки СБУ Рем та Фінч отримали нагороди за захист України
Комсомольская правда
2024-11-23T15:12:21Z
Здолав понад 3400 км: пінгвін з Антарктики доплив до Австралії в пошуках нареченої
Фокус
2024-11-23T15:12:04Z
Такої смакоти в магазині не придбаєш: ароматна ромова баба, яка "розлітається" за 5 хвилин
TSN
2024-11-23T15:33:36Z
Чому пляшки для вина мають увігнуте дно: експерти розкрили давню таємницю
GlavRed
2024-11-23T15:27:53Z
Як обрати найсолодші мандарини: прості правила, які варто запам'ятати
24tv
2024-11-23T13:57:43Z
Як "скинути" пару кілограмів: стиліст назвала речі, які роблять фігуру стрункішою
GlavRed
2024-11-23T13:27:09Z
"Лук" – не тільки стильний: здивуйтесь, скільки значень має слово
24tv
2024-11-23T12:15:21Z
Стати щасливішими, досягати цілей, знайти сенс життя: теорія 90 днів усе це вам обіцяє
24tv
2024-11-23T12:09:54Z
Що можна і що заборонено носити дівчатам невисокого зросту: топ-10 правил
GlavRed
2024-11-23T11:27:50Z
У Національному парку «Синевір», крім ведмедів, рятуватимуть і оленів
Комсомольская правда
2024-11-23T11:04:56Z
Шеф-кухар за викликом: Клопотенко може нагодувати за 8 тисяч доларів, Мартиновська – за дві
Комсомольская правда
2024-11-23T10:05:36Z
У Дніпрі затримали чоловіка, який погрожував поліцейським гранатою
УкраинФорм
2024-11-23T15:30:53Z
У Броварах жінка постраждала від вибуху гранати
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T15:27:06Z
Програміст потрапив під суд за незаконний збут алкоголю
InternetUA
2024-11-23T15:16:46Z
Моторошна аварія на Львівщині: пішохід потрапив під колеса трьох автомобілів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T14:52:00Z
В Україні затримали шахрая, який ошукав волонтерів
InternetUA
2024-11-23T14:28:05Z
У Броварах стався вибух у житловому будинку
24tv
2024-11-23T14:21:36Z
У Франції відбулося зухвале пограбування музею на 7 млн євро
360ua.news
2024-11-23T14:03:01Z
Четверо ухилянтів намагалися переплисти повноводну Тису, заплативши 400 тисяч гривень
Украина Криминальная
2024-11-23T13:21:48Z
СБУ викрила шпигуна ФСБ у Миколаєві: працівник облтеплоенерго коригував удари по місту
InternetUA
2024-11-23T12:28:25Z
Хакери злили персональні дані всіх росіян у даркнет
InternetUA
2024-11-23T15:31:27Z
Учені показали перше фото зорі за межами нашої галактики, зроблене "крупним планом"
24tv
2024-11-23T15:06:39Z
Оновлення смартфона на Android у майбутньому стане набагато легшим: основна причина
InternetUA
2024-11-23T15:01:34Z
Запропоновано спосіб навігації дронів без GPS: за «відбитками рельєфу»
InternetUA
2024-11-23T14:31:20Z
Кумедний кореєць спробував зліпити вареники: смішне відео, що з цього вийшло
24tv
2024-11-23T13:36:19Z
WhatsApp впровадить нову функцію
InternetUA
2024-11-23T13:31:31Z
Топ-7 смартфонів, які вийдуть у 2025 році: флагмани Xiaomi, Samsung, OnePlus, Asus
Фокус
2024-11-23T13:00:58Z
Жінка була шокована, коли зруйнувала стіну у своєму будинку 1870 року: що вона приховувала
24tv
2024-11-23T12:36:57Z
Перегони “роботів-убивць” — США просуває революційну ШІ-програму Replicator
InternetUA
2024-11-23T12:31:03Z
Українці частіше купують вживані електромобілі
360ua.news
2024-11-23T15:06:16Z
Обман зору? Авто яких забарвлень найчастіше потрапляють в аварії в Україні
Знай
2024-11-23T14:52:40Z
Сміливо, суворо та брутально: київський майстер зробив із "Lanos" карету для бойовиків
Знай
2024-11-23T11:51:11Z
Автономери через Дію: які нові серії тепер доступні українцям
Хвиля
2024-11-23T11:30:18Z
Toyota створила бюджетний «зелений» аналог Corolla
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T09:42:37Z
В Україну привезли перший електромобіль Cadillac
Фокус
2024-11-23T08:15:06Z
На продаж виставили 58-річний спорткар Chevrolet майже без пробігу
AutoCentre
2024-11-23T08:10:50Z
Нью-Йорк запроваджує плату за в’їзд на Мангеттен на автомобілі
УкраинФорм
2024-11-23T00:06:28Z
Кабріолет Bugatti встановив світовий рекорд швидкості
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:00:51Z