MY.UAНовини
На будь-який смак та настрій: сім книг, які варто прочитати
На будь-який смак та настрій: сім книг, які варто прочитати

На будь-який смак та настрій: сім книг, які варто прочитати

О, Господи! Як казала моя бабця, народжена "за Польщі", тут кожному є "до кольору, до вибору"!

Давайте розкажу про те, що було прочитане за останніх 1,5 місяці.

"Справи Василя Стуса"

Почну зі "Справи Василя Стуса" з бібліотеки Історичної Правди.

Вахтанг Кіпіані вкотре зробив хорошу справу і звів на 700 сторінках книги масу цікавої інформації. Насамперед, це документи з архіву колишнього КДБ УРСР: протоколи допитів, заяви "стукачів", постанови судів і так далі. Окрім цього, багато спогадів сучасників Стуса, інших українських дисидентів, тих, хто разом з ним відбував несправедливі заслання у мордовських таборах, включно зі свідченнями тих, хто востаннє бачив Стуса перед його загибеллю.

Книга розвіює міфи щодо висування Стуса на здобуття Нобелівської премії, а також містить роздуми Кіпіані щодо ролі Віктора Медведчука у справі Василя Стуса.

Книга читається не дуже легко, що і не дивно, адже вона трошки відсторонена від поняття художньої літератури і сухі, прісні протоколи допитів Стуса, а також мальованих "під копірку" допитів свідків по його справі викликають легке почуття монотонності. Але воно швидко вивітрюється, коли починаєш, завдяки цій монотонності, усвідомлювати, як виглядала зсередини тоталітарна репресивна машина радянського союзу, з яких гвинтиків вона складалася, як формувалося покоління тих, хто плазував перед системою і тих, хто не прогинався перед нею.

У Стуса, вибачте мені за, можливо, не зовсім доречний сленг, були "сталеві…", ви розумієте що. Це видно з протоколів допитів. Розуміючи наслідки, гнув свою лінію. Рубав правду прямо в очі. "Тролив" слідчих і тюремну адміністрацію. Пояснював бидлу, чому воно бидло. Неймовірний характер. Як і у Левка Лук'яненка чи В'ячеслава Максимовича Чорновола. Про них теж багато інформації у книзі.

В Справі є один, відносно смішний, момент. Це уривок з тексту заяви (доносу) Петра Мастракова, прохідника рудника на якому працював Стус, на ім'я одного з керівників КДБ по Магаданській області. Коли його підселили у кімнату до Стуса, Василь Семенович, увійшовши до кімнати, сказав, що, цитую: "Підставили ще одну сучку з КДБ". У доносі на Стуса, Мастракова це обурює. Тобто стукач обурився, що його в лице назвали стукачем. Кумедно.

Якби цю книгу якимось чином помістити у 100 сторінок і зробити менш документальною, було б дуже добре для старшокласників. Підростаюче покоління українців має рівнятись на таких як Стус, а не на ті псевдоеліти, які нам нав'язують масмедіа.

"Капітан пішов на обід. Корабель захопили матроси"

Щоб трохи відпочити після "Справи Стуса", я взявся за Чарльза Буковскі: "Капітан пішов на обід. Корабель захопили матроси".

Старий, добрий Буковскі, "Поштамт" і "Сендвіч із шинкою" якого я полюбив ще у нульових. І він знову не розчаровував! Все той же брутал, матюки, присмак дешевого бухла і усвідомлення, що весь світ лайно. Хіба що сексу у цьому творі практично не простежується, що й не дивно, адже книга писалась останніх, здається, два роки перед смертю Буковскі. Книга просякнута цинізмом, але у цьому є своя філософія і, якщо правильно налаштувати внутрішні мембрани, то посмішка буде гуляти на ваших устах до останньої сторінки.

Ніяк не можу зрозуміти, хто з сучасних українських авторів мені до болю нагадує стиль Буковскі. Пригадаю – розкажу. Поки просто пораджу почитати. Книжка йде легко, за один присяд.

"Точка неповернення" та "Військовий щоденник"

Далі даю два твори дуплетом, позаяк, вони мають спільний знаменник. Хоча і достатньо різні за стилем викладу. Це дві книги, які описують найгарячіші фази російсько-української війни, періоду 2014−2015 років. "Точка неповернення" Дмитра Вербича і "Військовий щоденник" Олександра Мамалуя.

Обидва автора воювали. Вербич – правосек, Мамалуй – снайпер 93-ї бригади. Один перед війною був ультрас, інший – суддею у Харкові. Обом пощастило вижити у тих "м'ясорубках". Зокрема у зарубах в Авдіївці, Пісках, Донецькому аеропорту.

У авторів не тільки приблизно схожа географія фронту. Дуже важливо, що обидва не приховують факту важкості адаптації ветеранів у мирному житті, коли після боїв вони повертались у Київ чи Харків і, почували себе не зовсім комфортно у середовищі людей, які не зовсім розуміли, чого ж ти, козаче, поїхав воювати.

"Точка неповернення" мені частково перегукується зі "Слідами на дорозі" десантника 25 бригади Валерія Ананьєва. В тому сенсі, що обидва автори не приховують реалій життя військових на війні. Проте, якщо у Ананьєва крізь усю книгу червоною ниткою тягнеться презирство до армійського устрою пост-совкової Армії, то у випадку Вербича є певний тригер. В Україні роль добровольців у війні оповита певним романтизмом примноженим на героїзм. І це може зіграти з читачем, який ніколи не був хоч трішки знайомий зі станом справ на фронті у ті часи, злий жарт.

Вербич чесний зі своїм читачем. І чесно розказує про не зовсім приємні сторони життя окремих учасників добровольчого руху: пияцтво, мародерство, "махновщину", внутрішній розбрат тощо. І це, відверто, дещо псує героїчний образ українського добровольця. А те, що добровольці були героями, ніхто під сумнів не ставить.

Той самий Олександр Мамалуй, у своєму творі, неодноразово з величезним захопленням і повагою пише про чудових бійців ДУК чи ОУН. У "Військовому щоденнику" Мамалуй теж наводить багато випадків неузгодженості дій окремих підрозділів, випадків боягузтва, нещадно клеймить "аватарів", але у його творі цей негатив нівелюється внутрішнім захопленням автора самим фактом мужнього протистояння української Армії російській агресії, боротьби за рідну землю. Там більше оптимізму чи що…

Себто, якби я обирав, яку з цих двох книг зараз дати почитати своєму сину, щоб він ще більше пишався нашим військом, то я, мабуть, обрав би "Військовий щоденник". Хоча ні. Обманюю. Жодну б зараз йому не дав би. Я все ж почекаю, коли хтось з українських авторів напише книгу про війну без матюків. Ні, я все розумію…

Про війну важко розказувати мовою викладачок кафедри української філології, але якщо ми ставимо питання про те, що наші діти мають читати подібну літературу, то хотілося б якихось адаптацій для підростаючого покоління.

Стосовно мене, то я не міг відлипнути від обох книг. Що одну, що другу прочитав за день. І не тільки тому, що на їх сторінках я вкотре зустрівся із невигаданими персонажами, з якими маю честь бути особисто знайомим.

Просто… я думаю багатьом волонтерам буде цікаво прочитати як "Точку неповернення" так і "Військовий щоденник". Бо одна справа, коли ти просто читаєш якусь книгу і уявляєш собі місце подій, а інша – коли ти своїми ногами побігав по тих місцях і добре орієнтуєшся, де та недобудована церква у Пісках, "триповерхівка", "Республіка Міст" чи лазив по окопах навпроти Жабуньків.


Книги на будь-який смакФото з фейсбуку Сергія Притули

"Анатомія солдата"

За пару місяців до того, як я прочитав ці дві книги, я "проковтнув" роман офіцера британської армії Гаррі Паркера "Анатомія солдата". Паркер воював у Іраку та Афганістані, втратив дві ноги і, зрештою, написав роман, який я категорично рекомендую почитати. Не в останню чергу через стиль викладу матеріалу. Це було явище і подія у літературі.

Так от, я думаю, що за пару років у нас з'являться справжні романи на військову тематику. Поки що, у літературному плані, ми маємо (на цю тематику) книги "перших вражень" і нестримного бажання докричатись до частини пасивного суспільства, про важливість гідної оцінки того подвигу, який здійснили наші армійці та добровольці у критичні для існування держави, часи.

Обом авторам і їх побратимам, живим та полеглим, низький уклін від мене та моєї родини за те, що ми не відчули на собі всього жаху війни. Спасибі вам величезне.

"Аеропорт"

Відійду вбік від війни і кілька слів скажу про роман Артура Гейлі "Аеропорт".

Це просто здуріти, який крутий роман! За останніх два роки він у моєму топ-5 десь між "Добрими предвісниками" Геймана і Пратчета та "Все те незриме світло" Ентоні Дорра.

Автор не тільки глибинно занурює нас у тонкощі життя такого складного організму, як аеропорт (розкриваючи покроково і невеличкими дозами стосунки таких структур, як адміністрація аеропорту/ремонтні служби/митниця/страхові компанії/сервіс пасажирів). Не тільки видає читачеві локальні "секретики" роботи авіакомпаній, субординацію пілотів, вплив профспілок тощо.

У Гейлі неймовірний дар змальовувати персонажів так, що ти максимально чітко уявляєш їх зовнішність, невербальну лексику, психологічні портрети, характери, звички. Ти наче відчуваєш запах цих людей і бачиш краплинки поту на їх скронях.


Майстерність опису, яку кожен може відчути через книгу "Аеропорт" Артура Гейлі / Фото з фейсбуку Сергія Притули

І я просто захоплююсь талантом, який зміг так круто звести в одному творі стільки сюжетних ліній: кілька адюльтерів, питання моральності аборту, лінію крутого технаря, бабцю-аферистку, психологічно надломленого диспетчера, загрозу терористичного акту, внутрішньо-родинний конфлікт, адвокатську аферу, архаїзми у поглядах світських левиць. О, Господи! Як казала моя бабця, народжена "за Польщі", тут кожному є "до кольору, до вибору".

Якщо у вас буде всього 182 гривні на придбання собі чергового чтива (а саме стільки я витратив на цю книгу), то не роздумуючи купуйте "Аеропорт" Артура Гейлі.

"Мій шлях у задзеркалля"

Закінчу сьогоднішній огляд, здавалося б, непритаманним мені чтивом. Але це тільки з першого погляду. Володимир Горбулін, "Мій шлях у задзеркалля".

Один з мастодонтів українського політикуму та державного управління видав минулого року чергову порцію своїх мемуарів. Маю надію, що не останню. Бо "білих плям" у питаннях державотворення, з 1991 року і до нині, ще дуже багато.

Пан Горбулін є непересічною особистістю. Останні кілька років я регулярно відстежую усі його інтерв'ю. І висловлю своє обережне враження. Мені здається, що станом на сьогоднішній день, в українському політикумі немає жодної людини, яка була б поряд за освіченістю та таким високим рівнем аналітичності розуму, як Горбулін.

Я не ідеалізую цього чиновника часів Щербицького-Кравчука-Кучми-Ющенка-Януковича-Порошенка. Переконаний, що у нього вистачає власних "скелетів у шафі".

Але я також переконаний, що державним управлінням мають, в більшій мірі, займатись бюрократи. Тільки не у тому викривленому сенсі, який породила радянська система, а саме в сенсі людей, які створюють адміністративну систему. Які мають комплексний підхід до глобальних державотворчих справ. Які заливають фундамент державних інституцій. І яких, чорт забирай, так не вистачає владі зараз. Має бути синергія тих, хто продукує полум'яні ідеї і тих, хто вміє їх втілити в життя.

Мені не зовсім подобається післясмак цієї книги, через велику кількість компліментарних текстів автора на адресу ряду політиків чи чиновників, яких зараз прийнято називати "токсичними". На кшталт колишнього очільника МВС Кравченка.

Проте, Горбулін видає багато "інсайдів", за які йому можна подякувати: розкриває характер Дмитра Табачника, якому в пеклі гарантований трикімнатний казан (ну, це вже моя версія), пояснює різницю між Кучмою і Кучмою 2.0, чітко окреслює, як і коли Росія випробовувала тоненькі струни українського політикуму на предмет пошуку місць "де тонко, там і рветься", які кадрові проблеми були в урядах при кожному президентові і чого не вистачило В. А. Ющенку "для повного щастя". Акцентує увагу на промахах у фінансуванні "оборонки" в часи російсько-української війни.

Окремий респект за нищівну критику ЮВТ за "хіхоньки" з Путіним під час зустрічі Ющенка з Саакашвілі.

Окрім всього іншого, книга містить розділ, який пояснює, чому ми перестали бути ядерною державою. Буду відвертим, я один з тих, хто вважає, що це був хибний крок. Сам Горбулін наводить цитату прем'єр-міністра Пакистану, Зульфікар Бхутто, який під загрозою міжнародних санкцій і на тлі мілітаризації Індії, заявив: "Якщо Індія зробить бомбу, ми готові їсти траву, але створимо свою ядерну бомбу". Пакистан отримав свою ядерну бомбу у 1997 році.

Ми позбулись своєї "бомби" у 1994-му.

Горбулін чітко описав усі моменти, чому ми не могли залишити в Україні ядерний арсенал. Там кілька пунктів: відсутність спеціалістів для утримання арсеналу, зношеність арсеналу, загроза санкцій. І навіть визнав, що українська сторона продешевила у питанні ядерного роззброєння.

Тільки не дав відповідей на запитання:

1. Хто продешевив?

2. Чому арсенал віддали "одним махом", а не розтягнули цей процес на років 10−15, по мірі зношення арсеналу, щоб заодно перевірити відповідальність і гарантії безпеки підписантів Будапештського меморандуму.

А так, загалом, мемуари дуже цікаві. Я б з паном Горбуліним радо випив би доброї арабіки десь коло Михайлівського після карантину. Якщо б він вважав за доцільне.

Із чтивом у мене, наразі, все. Приступаю до "Війни України проти Радянської Росії у 1920 році", роботи упорядника Ярослава Тинченка. Про це та інше чтиво, яке "проковтну" ближчим часом, обов'язково розкажу. Дякую за увагу! Приємного вам читання!

Автор: Сергій Притула
Теги: Війна на Донбасі Новини України Новини культури Публікації Книги
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T14:54:54Z
6 апреля — какой церковный праздник, почему нельзя обламывать ветви яблони, о чем молиться святым
TSN
2025-04-05T22:30:28Z
Какой сегодня, 5 апреля, праздник в Украине: что празднуют
TSN
2025-04-05T22:30:20Z
Дети, погибшие от российского удара по Кривому Рогу 4 апреля: опубликованы подробности
Апостроф
2025-04-05T16:57:55Z
Церковный праздник 1 апреля: что нельзя делать, чтобы не получить проблемы
Telegraf
2025-03-31T21:21:45Z
Бои в Курской области: генерал ВСУ рассказал о тактике и угрозах со стороны РФ
TSN
2025-04-01T10:13:34Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
Передавал врагу координаты ВСУ: суд наказал военного-предателя
Новости Украины
2025-04-05T09:18:45Z
Гороскоп на воскресенье 6 апреля 2025 года
UAToday
2025-04-05T15:30:24Z
Командиры врут, солдаты страдают: военная омбудсмен бьет тревогу
Знай
2025-04-05T19:12:10Z
Из-за угрозы ударов ВСУ по штабам: оккупантам полностью запретили мобильную связь на Херсонщине
Апостроф
2025-04-05T22:30:32Z
Россияне атаковали Николаев беспилотниками
Корреспондент
2025-04-05T22:03:47Z
Оккупанты шокированы: командование РФ запретило эвакуацию раненых
Comments UA
2025-04-02T20:45:01Z
В Чернобыльском заповеднике появился «незваный гость», вытесняющий местные виды
Комсомольская правда
2025-04-02T05:01:30Z
Трогать нельзя! В Запорожье заметили редкого жука, но он очень ядовитый
Telegraf
2025-04-04T15:13:16Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
Из оккупации, России и Беларуси удалось вернуть 45 украинцев
Лига
2025-04-05T20:31:50Z
Трамп бьет рекорды бездеятельности: как он проводит время в должности президента
Comments UA
2025-04-05T19:36:55Z
Трамп хотел "соскочить" с переговоров, но оказался в ловушке: эксперт
TSN
2025-04-05T22:30:33Z
Россия распространила дипфейк об "окружении" ВСУ на Курщине
Корреспондент
2025-04-05T22:30:26Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
Что вновь пошло не так: в чем США обвинили Зеленского
Comments UA
2025-04-05T13:03:58Z
Кривой Рог. РФ лжет о "встрече военных" в ресторане – там был форум и день рождения
Лига
2025-04-05T14:31:33Z
Бывший участник команды Данилко назвал сумму, которую ему платил артист/Финалист "Х-фактора" работал у артиста на бэк-вокале
Апостроф
2025-04-03T15:33:34Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Актер Ярошенко прокомментировал, почему не вернулся в Украину после выезда за границу с разрешения Минкульта
Комсомольская правда
2025-04-04T16:36:52Z
Телеведущий оконфузился с поздравлением певицы Ирины Билык с юбилеем/Константин Грубич сообщил, что почему-то именинница не взяла трубку
Апостроф
2025-04-05T21:37:15Z
EL Кравчук показал всей Украине свои зрелые прелести: "Очень секси..."
Знай
2025-04-05T20:51:09Z
Дважды победил в "Голосі", женился на старшей девушке из соседнего села: интересные факты из жизни Романа Сасанчина/После участия в шоу парень стал народным любимцем
Апостроф
2025-04-01T14:39:18Z
Процедура под наркозом: Гвоздева объяснила, что делала в больнице
Факти ICTV
2025-04-01T10:13:15Z
Популярный американский актер потерял штаны во время шоу
GlavRed
2025-04-01T20:30:58Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
В УЕФА почтили память российского футболиста, который добровольно пошел убивать украинцев
Telegraf
2025-04-03T15:12:02Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
"Динамо" обыграло "Рух" в Кубке Украины благодаря соло голу Пихаленка
Telegraf
2025-04-02T16:57:27Z
Триумф Онофрийчук на этапе Кубка мира по художественной гимнастике
Корреспондент
2025-04-05T21:12:36Z
Барселона зіграла внічию проти Бетіса та лише частково скористалась хибою Реала Мадрид
Football.ua
2025-04-05T21:01:31Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
Шевадзуцкий проиграл олимпийскому чемпиону, нарушив рекорд его побед
Корреспондент
2025-04-05T20:51:42Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
Польша хочет получить свой порт в Одессе для экспорта зерна в Африку
Хвиля
2025-04-04T19:54:03Z
Продажа недвижимости: какие документы должен иметь продавец
ZN UA
2025-04-05T22:22:30Z
Илон Маск надеется на нулевые пошлины между США и ЕС
ZN UA
2025-04-05T21:37:08Z
Маск потерял миллиарды долларов из-за пошлин Трампа
Апостроф
2025-04-04T10:30:26Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-02T00:18:10Z
Этот дешевый раствор отбелит ваш тюль: от жира и пыли не останется ни следа
Telegraf
2025-04-03T19:06:34Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
Зодиакальная совместимость: какие знаки зодиака лучше всего подходят для успешных отношений
Comments UA
2025-04-05T22:00:38Z
Гороскоп на 6 апреля: вы почувствуете потребность в расслаблении
Новости Украины
2025-04-05T20:15:40Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Бумераскинг: невинная привычка, которая может разрушить ваши отношения
Comments UA
2025-04-05T20:00:57Z
В Днепре во время теракта погиб товарищ Филатова
Comments UA
2025-04-04T11:15:56Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Враг нанес массированный удар дронами по Харькову: последствия
Хвиля
2025-04-02T06:42:03Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
В Киевской области раздались взрывы, столичный регион атакуют российские беспилотники
ZN UA
2025-04-05T22:19:50Z
В Николаеве горят жилые дома в результате удара дронов РФ: детали "прилета"
GlavRed
2025-04-05T20:34:42Z
В Кривом Роге снова увеличилось число пострадавших
Корреспондент
2025-04-05T20:31:13Z
На Полтавщине предпринимателя пытали ради миллиона долларов
Новости Украины
2025-04-05T19:33:54Z
Жители пяти российских регионов остались без электроэнергии из-за урагана
Новости Украины
2025-04-05T16:33:48Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
Что нужно знать покупателям переизданий игр с первой Switch на Switch 2 — появилось важное уточнение от Nintendo
GameMag
2025-04-05T20:42:03Z
"Планируете купить новую консоль Nintendo?": Sony отреагировала на анонс Switch 2 опросом для владельцев PlayStation 5
GameMag
2025-04-05T19:52:45Z
"Большей помойки не найти": в СНБО Украины распекли соцсеть Маска
Апостроф
2025-04-05T19:06:07Z
Буданов назвал наиболее безопасный мессенджер
Апостроф
2025-04-05T16:06:34Z
Приготування на парі: переваги, види пароварок та поради з використання
AgroNews
2025-04-05T15:22:13Z
Озвучено оновлені ціни на молочні продукти в Україні
AgroNews
2025-04-05T15:07:39Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
У знаменитого Шумахера родилась внучка
Корреспондент
2025-04-05T20:21:52Z
У Михаэля Шумахера случилось долгожданное радостное событие
GlavRed
2025-04-05T19:33:36Z
Водителей ждут радикальные изменения: строгие проверки только начало, всех "прогонят" через "Оберег"
Знай
2025-04-05T19:30:34Z
Культовый грузовик Chevrolet 1935 года удалось запустить "пинком": ржавчина на скорость не влияет
Знай
2025-04-05T14:51:04Z
Nissan прекращает прием заказов на мексиканские Infiniti в США из-за пошлин
Корреспондент
2025-04-04T17:24:15Z
У монстра теперь два "сердца": легендарную Honda превратили в мощный спорткар
Знай
2025-04-04T12:51:49Z
Продажи автомобилей Tesla в мире резко упали из-за одиозной политики Илона Маска
Известия Киев
2025-04-04T10:30:07Z
Формула-1: где смотреть трансляции гонок в Украине сезона-2025
Факти ICTV
2025-04-04T09:55:54Z
Худеть во время сна: какой продукт сжигает калории ночью
Gazeta UA
2025-04-05T21:39:40Z
Почему после обеда хочется сладкого: о чем сигнализирует организм
Comments UA
2025-04-05T21:27:14Z
Это точно поможет от длительных запоев: действенные заговоры от пьянства и алкоголизма
Знай
2025-04-05T19:51:10Z
Нужно ли мыть мандарины? Разбираемся в вопросе раз и навсегда, ответ может удивить
Знай
2025-04-05T13:51:07Z
Можно ли похудеть без тренировок - объяснение звездного тренера
Gazeta UA
2025-04-05T12:30:23Z
Почему надо пить воду при высокой температуре
UAToday
2025-04-05T12:03:42Z
Что будет, если есть по 100 грамм кабачковой икры регулярно: польза продукта и кому запрещено употреблять
Знай
2025-04-05T10:51:39Z
В Украине начал существенно снижаться уровень заболеваемости гриппом и простудой
Известия Киев
2025-04-05T09:31:38Z
Как похудеть без ежедневного подсчета калорий: исследователи нашли эффективный метод
UAToday
2025-04-05T09:00:05Z