MY.UAНовини
Остання битва: чи відстоїть Гонконг право на демократію
Остання битва: чи відстоїть Гонконг право на демократію

Остання битва: чи відстоїть Гонконг право на демократію

Рік тому під тиском мільйонів мітингарів у Гонконзі Китай не зміг протягнути закон про екстрадицію. Зараз Гонконгу загрожує новий закон. Зі слів активістів – у сотні разів страшніше за попередній.

Що за закон приготував Китай для Гонконгу, чи є це порушенням міжнародного права та чи будуть чинити спротив демократичні сили? Про це – далі у статті 24 каналу.

Новий закон для Гонконгу

Остаточний текст закону "про безпеку Гонконгу" буде оголошено після того, як Пекін за нього проголосує у червні.

Однак, загальний сенс відомий вже зараз

  • У Гонконзі Китай зможе створити підконтрольні служби безпеки;
  • Громадян Гонконгу зможуть депортувати на материк, якщо йдеться про національну безпеку;
  • Китайські спецслужби зможуть чинити тиск на іноземні інституції та "агентів" у Гонконзі, внаслідок чого вони можуть припинити свою діяльність;
  • Заходи проти організаторів та учасників масових заворушень можуть стати ще жорсткішими.

Оскільки в контексті світової політики такі поняття як "безпека", "агенти" та "масові заворушення" є доволі відносними, стає зрозуміло, що прийняття цього закону – це чергова спроба "затягнути паски" та збільшити вплив на демократичну систему Гонконгу.


Нові заворушення у Гонконзі / Фото picture-alliance

Велика Британія передала Гонконг Китаю за умови, якщо діятиме принцип "одна країна – дві системи". Тобто Гонконг де-факто став частиною Китаю, однак з розширеною автономією. Згідно з договором, соціалістичний Китай не має права втручатись у внутрішню політику демократичного Гонконгу. 

Минулого року поразкою завершилась спроба Китаю прийняти закон про екстрадицію, який дозволив би Пекіну відправляти та судити громадян Гонконгу, яких вони вважають злочинцями. Вже тоді мільйони людей вважали це наступом на демократію та початком репресій. Тепер, дивлячись на положення нового закону, стає зрозуміло, що рік тому була лише верхівка айсбергу.

Окремо лояльна до комуністичної партії адміністрація мегаполісу вирішила прийняти закон про покарання за знущання з комуністичної символіки. Людина, яка порушить норми, ризикує опинитися за ґратами на 3 роки. Це ще більше обурило активістів і призвело до масових протестів.

Час для прийняття закону обрали не випадково. У світі панує пандемія COVID-19, а отже усюди діють заборони на масові збори та мітинги. Саме мітинги та акції протесту є зараз головною та єдиною зброєю Гонконгу проти прокитайської адміністрації міста.

Закон приймають за 3 місяці до парламентських виборів. На хвилі протестних настроїв та окремих досягнень активістів, демократичні сили мають високу підтримку. Поразка прокитайських сил на виборах може серйозно вдарити по адміністрації міста.

Позиція Китаю та її противники

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив, що гонконзькі акції протестів під час обмежувальних заходів та карантину є черговим підтвердженням того, що новий закон треба ухвалити якомога скоріше. У Китаї закон розглядають суто як такий, що відновить правопорядок та запобігатиме гонконзькому сепаратизму.

У Гонконзі працює безліч міжнародних неурядових організацій, тому особливу увагу Пекін фокусує на зовнішній загрозі. У грудні минулого року генсек Китаю Сі Цзіньпін заявив, що "партія не терпітиме втручання зовнішніх сил", маючи на увазі країни з демократичного табору та їхній вплив на Гонконг, Тайвань та інші уразливі регіони.

У Пекіні апелюють до 23 статті Конституції Гонконгу, згідно з якою влада міста має сама забезпечувати безпекові заходи, які мають унеможливити зазіхання на єдність Китаю.

Глава адміністрації Гонконгу Керрі Лем переконує, що основні демократичні цінності, такі як верховенство закону, незалежність судової влади, різні права та свободи будуть збережені після прийняття закону.


Силовики розганяють мітингарів перцевим спреєм / Фото Getty images

Однак, громадяни Гонконгу не надто в це вірять.

Глава українського "Free Hong Kong Center" Артур Харитонов, який тримає зв’язок з місцевими активістами, вважає, що фактично дії Китаю є порушенням міжнародних угод, адже новий закон ліквідує гонконзьку демократію і право.

"Номінально все буде без змін, однак жодна акція з критикою уряду або Комуністичної партії стане неможливою. Гонконг ризикує залишитись китайським до 2047 року. Порушення міжнародного права полягає в тому, що Китай гарантував повну автономність Гонконгу та збереження британського права до 2047 року. Натомість країна порушує Основний закон Гонконгу, що де-факто є гібридною анексією", – сказав Харитонов у коментарі 24 каналу.

Також він зазначив, що жорстка міжнародна політика Китаю обумовлена бажанням відволікти увагу від соціально-економічних проблем, які, зокрема, спричинені коронавірусною кризою. Мова йде про створення образу зовнішнього ворога.

Китай на 27 років раніше запланованого перетворить Гонконг на черговий комуністичний мегаполіс, а китайські громадяни вірно служитимуть Компартії, яка веде боротьбу з імперіалістами: США, Канадою, Японією, ЄС, Австралією та Новою Зеландією. Фактично, з моменту прийняття закону "Про національну безпеку" розпочнеться Друга холодна війна. І якщо Гонконг стане другим Кримом, то наступним кроком буде другий Донбас, – тобто Тайвань,
– зазначив Харитонов.

Нова холодна війна

Тема Тайваню дійсно нещодавно актуалізувалась у китайському інфопросторі і її можна розглядати як частину ситуації з Гонконгом. Китайські радикали все частіше виявляють бажання силового захоплення острову. Минулого року генсек Китаю Сі Цзіньпін заявив, що не може обіцяти відмовитись від ідеї силового повернення Тайваню.

Острів Тайвань фактично став незалежним з 1949 року, коли там оселилися залишки армії Гоміндану – партії, яка програла комуністам у громадянській війні.

Після того, як у 2020 році на Тайвані пройшли чергові демократичні вибори, президент США Дональд Трамп вперше за декілька десятиліть привітав главу держави Цай Інвень, назвавши її президентом. Це обурило Китай, адже вони вважають Тайвань своєю територією і не визнають там жодної влади, окрім своєї.

Сполучені Штати також планують надавати економічну та воєнну підтримку Тайваню. Зокрема, США хочуть продати країні 18 торпед MK-48 Mod6 AT на суму 180 мільйонів доларів. Влада Китаю звинуватила Трампа у провокуванні "холодної війни". У відповідь Китай розпочав великі військові навчання біля острова.


Генсек Китаю Сі Цзіньпін не виключає силового повернення Тайваню / Фото з відкритих джерел

Влада Тайваню ж відкрито заявляє, що буде всіляко підтримувати гонконзьких протестувальників.

Конфронтація між США та Китаєм обумовлена не лише загостренням у Гонконзі та Тайвані. Країни активно конкурують ще з 2018 року, коли між ними розпочалась торгова війна.

Потім, у 2020 році, світ спіткала пандемія коронавірусу. Під час пандемії Трамп припустився низки помилок та не зміг підготувати країну до масштабної епідемії й вчасно ввести карантин.

Китай також не залишився без гріхів. Наприклад, є теорія про походження вірусу з Уханської лабораторії та факти приховування інформації про епідемію на початкових етапах.

Трамп перед осінніми виборами прагне відбілити себе та перекласти провину на Пекін. Китай же має на меті виправдатись перед світом за свої "гріхи" та відповісти Сполученим Штатам на звинувачення (справедливі чи ні – покаже час).

Отже, тема Гонконгу дуже влучно вписується у загальне протистояння США та Китаю, яке деякі вже встигли охрестити "новою холодною війною" або війною соціалістичної та демократичної систем.

Санкції США

Держсекретар Сполучених Штатів Майк Помпео констатував, що Китай порушив міжнародні домовленості і що Гонконг де-факто вже не є автономною територією. Політик дав зрозуміти, що у випадку наступу на демократичну систему Гонконгу США позбавлять місто спеціального торгового статусу. Це – удар нижче поясу для Китаю.

Річ у тім, що Гонконг – це перевалочний пункт для іноземного капіталу. 60% зовнішніх прямих інвестицій і понад 70% залученого в Китай капіталу проходить через Гонконг, адже там є усі умови для ведення бізнесу: незалежні суди, вільний ринок, економічна стабільність. Гонконг неодноразово визнавався найбільш вільною економікою у світі. Саме тому Сполучені Штати так тримаються за автономний статус міста, бо там їхній капітал, не кажучи вже про ідеологічні фактори.

Понівечення демократичної системи не тільки погіршить бізнес-клімат, але й дасть змогу Китаю тиснути на іноземні компанії. У такому випадку США може закрити це "вікно" для інвестицій зовні та цим сильно вдарити по економіці Китаю.

Також у Конгресі США нещодавно запропонували законопроєкт, за яким автономний від Китаю Тибет буде визнаватись Штатами як незалежна держава. І це не останній уразливий регіон Китаю, адже є ще Макао (який також має функціонувати за принципом "одна країна – дві системи) та уйгурський автономний регіон, де живуть мусульмани.

Щодо останнього питань особливо багато. Члени міжнародних організацій та журналісти вже багато років підозрюють, що Пекін збудував там концтабори "перевиховання" для мусульман.

Як чинитимуть опір гонконгці?

Минулого року протестувальники змогли вивести на вулиці проти закону про екстрадицію майже два мільйони людей. Кожного дня поліція намагалася придушити протест, використовуючи сльозогінний газ, кийки та гумові кулі. Однак, гонконгці швидко адаптувались та продовжували виходити на вулиці аж поки глава адміністрації Керрі Лем не відмовилась від ідеї впровадження закону.


У 2019 році на вулиці Гонконгу вийшло майже 2 мільйони людей проти екстрадиції / Фото ANSA

Тоді мітингарям вдалося це зробити не тільки завдяки масовості. Наприклад, гонконзькі суди здебільшого були незалежними, тому лідерам протестів було легше відбиватись від сфабрикованих справ. Активісти мали потужну юридичну підтримку, яку надавали професійні юристи з багатьох лояльних організацій. Це давало їм змогу перебувати на свободі та продовжувати боротьбу.

Також на руку активістам зіграла їхня тактика "Be Water", яка передбачає протести по всьому місту, а не концентрацію в центрі (як це було на Євромайдані). Силовики фізично не могли боротися зі спалахами протестів, які іноді відбувались навіть у корпусах університетів.

Глава Free Hong Kong Center Артур Харитонов у коментарі 24 каналу зазначив, що після подій річної давності Пекін встиг збільшити тиск на протестувальників.

"Понад 15 топдемократів зараз під переслідуванням: у СІЗО, під домашнім арештом або вийшли під заставу. Щодо всіх відкриті кримінальні провадження з можливістю позбавлення волі на великий термін. Батько гонконзької демократії, Мартін Лі, також під санкціями: саме про нього говорив принц Чарльз. У 1997 році він сказав, що сподівається, що Мартін Лі ніколи не буде заарештований за політичну діяльність. Однак, це сталося у 2020 році", – сказав Харитонов 24 каналу.

З його слів, із судами зараз теж не все так просто. Велика ймовірність, що справи лідерів протесту зможуть потрапити до "потрібного" судді, який винесе потрібний китайській владі вирок. Тим не менш Харитонов зазначає, що протестний потенціал нікуди не зник, а просто чекає свого часу.

Після 28 травня у Гонконгу буде близько 1,5 місяця для останньої битви. Саме в липні закон має набути сили у повній мірі,
– підсумував він.

У випадку нових протестів силовикам можуть розв’язати руки два вагомих фактори. Це – порушення протестувальниками заздалегідь введеного режиму самоізоляції та ідентифікація гонконгців як "злочинців" та "сепаратистів" на фоні прийняття нового закону та жорсткої політики влади.

Про свою відданість китайській владі вже заявили військові з гарнізону в Гонконзі. За потреби, генсек Сі Цзіньпін може за лічені години вивести на вулиці міста 10-12 тисяч військових для придушення протестів.


Мітинг китайського гарнізону в Гонконзі за підтримку нового закону про безпеку / Фото Financial Times

Утім, тактика протестувальників не стала менш ефективною, а люди й надалі налаштовані на боротьбу. Тільки на останні декілька днів на вулиці вийшли тисячі людей. Силовики затримали понад 300 протестувальників. У хід як завжди йдуть кийки та сльозогінний газ. Поліція стягнула багато техніки.

Не дивлячись на все, гонконгці мають намір продовжувати боротьбу. Усі розуміють, що цим законом на карту поставлено дуже багато.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Агропродсервіс планує до кінця року почати будівництво комбікормового заводу
AgroPortal
2025-07-16T10:00:58Z
До 14 000 за одну монету: на яких копійках можна збагатитися в Україні
24tv
2025-07-16T09:58:11Z
Франція може скасувати два вихідних для економії бюджету
iPress
2025-07-16T09:49:49Z
Махлював з податками у контрактах: експосадовець Міноборони отримав підозру через збитки на ₴275 мільйонів
УкраинФорм
2025-07-16T09:49:49Z
Авіакомпанії відновлюють рейси до Сирії
iPress
2025-07-16T09:49:44Z
Пенсіонери України можуть втратити виплати: в ПФУ назвали причину та як уникнути
GlavRed
2025-07-16T09:49:23Z
Corteva розширить насіннєве виробництво в Україні
Agravery
2025-07-16T09:46:38Z
Великий власник криптовалюти перемістив понад $2,3 мільярди у біткоїнах після 14 років бездіяльності
InternetUA
2025-07-16T09:46:06Z
Такі гроші не прийме жоден банк: українців попередили щодо валюти
Знай
2025-07-16T09:37:58Z
Колишній радник Трампа прокоментував його погрози ввести мита проти Росії
ZN UA
2025-07-16T10:01:25Z
Якої війни очікує Франція і як планує готуватися до неї
Европейская правда
2025-07-16T10:00:43Z
В Україні внаслідок російського обстрілу поранено мера латвійського міста Огре
Лига
2025-07-16T09:58:41Z
Експрем’єр Чехії у разі повернення до влади хоче скасувати снарядну ініціативу для України
Европейская правда
2025-07-16T09:58:27Z
ОК «Південь» спростовує захоплення ворогом Малинівки на Запоріжжі
УкраинФорм
2025-07-16T09:55:15Z
МЗС Польщі: у Вінниці російські БПЛА поцілили у польське підприємство
Европейская правда
2025-07-16T09:54:55Z
Суд у Латвії скасував рішення про анулювання ліцензії телеканалу "Дождь"
Европейская правда
2025-07-16T09:52:25Z
Посли ЄС 16 липня обговорять санкції проти Росії після обіду з Коштою
Европейская правда
2025-07-16T09:52:14Z
У Єкатеринбурзі затримали сина глави азербайджанської діаспори - ЗМІ
УкраинФорм
2025-07-16T09:49:40Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Якою водою краще мити овочі — гарячою чи холодною: чому температура важлива
TSN
2025-07-16T09:36:33Z
Львівські медики за три дні пересадили юнаку два серця
Комсомольская правда
2025-07-16T09:34:08Z
Іноземець за $9 000 допомагав майбутнім лікарям успішно скласти єдиний державний кваліфікаційний іспит КРОК
Украина Криминальная
2025-07-16T09:31:58Z
Зловживання зі збитками на суму понад ₴7 млн – повідомлено про підозру п’ятьом посадовцям медичного закладу на Київщині
Украина Криминальная
2025-07-16T09:07:07Z
Коліно кіборга: створено біонічний колінний суглоб для людей з ампутацією
Фокус
2025-07-16T08:16:24Z
Тривала щоденна ходьба допомагає зберегти здоров’я спини
360ua.news
2025-07-16T08:13:40Z
Які продукти змінюють запах тіла
24tv
2025-07-16T08:04:14Z
Чим підживлювати огірки у липні для рясного врожаю: найефективніші варіанти
TSN
2025-07-16T07:46:36Z
Війська РФ ударили з артилерії по Нікополю, є загибла та поранені
УкраинФорм
2025-07-16T10:01:33Z
Обмеження руху транспорту у Дніпрі: заплановано масштабний ремонт, коли перекриють дороги
Политека
2025-07-16T10:01:31Z
"Намагаються замкнути лещата": Покровськ і Мирноград у напівоточенні ЗС РФ, — генерал
Фокус
2025-07-16T09:55:18Z
Прикордонники на М113 врятували 11 побратимів на Курщині
1News
2025-07-16T09:52:50Z
Росіяни вдарили по Вінниці. Там є постраждалі та влучання в цивільну інфраструктуру
ZN UA
2025-07-16T09:45:34Z
Взяли одне одного в полон: як росіяни допомогли ЗСУ звільнити Андріївку на Сумщині
Фокус
2025-07-16T09:40:53Z
Готували прорив на фронті: СБУ затримала агентів ФСБ
1News
2025-07-16T09:37:34Z
Атака на Кривий Ріг: деталі про "прильоти", наслідки та поранених
TSN
2025-07-16T09:36:46Z
Кельтський гороскоп дерев на 16 липня 2025 року: Ракам — міцність ясеня, Левам — провидіння глоду, а Стрільцям — захист бузини
TSN
2025-07-16T09:36:13Z
Наталія Сумська і Анатолій Хостікоєв назвали причину, чому не знімаються в кіно: "Дуже цікава історія"
TSN
2025-07-16T10:00:26Z
"Не вийшло": Хостікоєв і Сумська зробили гучну заяву
GlavRed
2025-07-16T09:37:14Z
Відомий український співак публічно зізнався в симпатії до Огнєвіч: "Мені подобається Злата"
TSN
2025-07-16T09:36:52Z
Без нього "Безславних виродків" не було б: якого актора Тарантіно шукав до останнього моменту
24tv
2025-07-16T09:36:07Z
3 сукні на літо, які ніколи не вийдуть з моди
24tv
2025-07-16T09:30:31Z
Суспільне отримало понад 500 заявок на участь у нацвідборі на «Дитяче Євробачення-2025»
Детектор М
2025-07-16T09:28:31Z
"Винесли все цінне": будинок Софії Ротару пограбували
GlavRed
2025-07-16T09:25:01Z
Аді Роговцевій – 88: особисте життя, найцікавіші цитати, підтримка армії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T09:19:40Z
Пробирає до мурах: Вакарчук представив пісню, записану з військовослужбовцем "Азову"
24tv
2025-07-16T09:19:31Z
День бухгалтера 2025: дата, історія та привітання із професійним святом
Фокус
2025-07-16T10:01:29Z
Плюси та мінуси життя у Варшаві: українка розповіла все, що треба знати
24tv
2025-07-16T10:00:44Z
Латвія передала ЗСУ бронетранспортери Patria
УкраинФорм
2025-07-16T09:57:32Z
Клопотенко розповів, коли почав розмовляти українською і нарвався на критику
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T09:54:06Z
Виробники дронів Frontline та Quantum Systems уклали стратегічну угоду про партнерство
УкраинФорм
2025-07-16T09:52:58Z
Італія не допоможе Україні в закупівлі зброї зі США: що кажуть в уряді країни
24tv
2025-07-16T09:52:38Z
«Людині має ставати соромно». Співак-воїн Кувалдін висловився про російськомовних українців
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T09:42:39Z
В Україні збили "ювілейний" 30-тисячний "Шахед": скільки таких БПЛА зараз виробляє РФ
Фокус
2025-07-16T09:37:00Z
Рунічний гороскоп на 16 липня 2025 року: Овнам — виклик сили, Терезам — гармонія у словах, а Рибам — відкриття підсвідомого
TSN
2025-07-16T09:36:26Z
Повідомлено про підозру російському оукупанту, який на Херсонщині зґвалтував літню жінку, погрожуючи вбивством
Украина Криминальная
2025-07-16T09:43:35Z
У Чорнобилі вандали вчинили наругу над могилами хасидів: деталі від поліції
TSN
2025-07-16T09:36:58Z
Окупанти вдарили по польському підприємству у Вінниці: реакція Варшави
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T09:36:40Z
На Харківщині росіяни атакували швидку - постраждали двоє медиків
УкраинФорм
2025-07-16T09:28:52Z
На Вінниччині загасили пожежу на підприємстві після удару РФ
УкраинФорм
2025-07-16T09:25:51Z
На Харківщині ударний дрон поцілив в автомобіль швидкої медичної допомоги
Мій Харків
2025-07-16T09:25:16Z
У Києві судитимуть жінку, яка вбила знайому під час конфлікту у квартирі
Украина Криминальная
2025-07-16T09:25:15Z
«Дзеркальні права»: в Україні активізувались шахраї з фейковими водійськими посвідченнями
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T09:22:06Z
Хлопець із Запоріжжя хотів підірвати об’єкт за наказом спецслужб РФ
InternetUA
2025-07-16T09:19:26Z
Саморозвиток у стосунках: як знайти себе і не втратити кохання
Знай
2025-07-16T09:52:32Z
Що приховують від пасажирів на круїзному лайнері: зізнання співробітника вразило туристів
Фокус
2025-07-16T09:46:05Z
Це дуже корисно і смачно: шикарна намазка за 10 хвилин
24tv
2025-07-16T09:40:38Z
Таропрогноз на 14-20 липня 2025 року: що карти нам віщують
TSN
2025-07-16T09:36:42Z
Як зберігати продукти, якщо холодильник не працює
24tv
2025-07-16T09:28:02Z
Гороскоп Таро на завтра 17 липня: Близнюкам - зупинитися, Скорпіонам - відпустити
GlavRed
2025-07-16T09:25:18Z
Як розмножити виноград на ділянці: простий і ефективний спосіб
24tv
2025-07-16T09:19:52Z
Чудово освіжає у літню спеку: як приготувати квас із чаю каркаде
Telegraf
2025-07-16T09:16:34Z
Які рослини не можна поливати холодною водою: такого «купання» вони не переживуть
TSN
2025-07-16T08:36:34Z
Кривбас – Гезтепе: онлайн-трансляція товариського матчу
Football.ua
2025-07-16T10:01:25Z
Новий тренер Барселони склав список на звільнення
360ua.news
2025-07-16T09:58:40Z
Депутат Думи влаштував істерику через рішення організаторів Вільнюського марафону щодо росіян
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T09:48:37Z
Олександр Усик збирає 2,5 мільйона фунтів для українців, які лишились без житла
24tv
2025-07-16T09:36:08Z
РБ Лейпциг активував 20-мільйонну клаусулу таланта Леганеса
Football.ua
2025-07-16T09:34:54Z
МОК показав медалі Олімпіади 2026
360ua.news
2025-07-16T09:31:39Z
Олександр Усик – Даніель Дюбуа: анонс бою за звання абсолютного чемпіонаСпецпроект
1News
2025-07-16T09:19:45Z
Страсбур підписав вихованця Манчестер Юнайтед
Football.ua
2025-07-16T09:19:13Z
Лідер українського скелетону дав прогноз на бій Усик – Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T09:16:57Z
На аукціоні продали дуже рідкісне ретроавто зіркового голлівудського актора
Фокус
2025-07-16T09:40:48Z
Електрокари — в тренді: визначено найпопулярніші авто з Китаю в Україні за 2025 рік
Фокус
2025-07-16T09:36:34Z
Stellantis несподівано скасував екологічний проект незадовго до старту
Топ Жир
2025-07-16T09:34:50Z
Українцям запропонували кросовери Mitsubishi з вигодою до 200 000 грн
ЗаРулем
2025-07-16T09:31:47Z
Новий рекорд: в Україні продано понад 1500 нових електромобілів
AutoGeek
2025-07-16T09:16:53Z
169 л.с. та 500 км на одному заряді: Kia презентувала новий електрокросовер
AutoCentre
2025-07-16T09:16:16Z
840-сильний снаряд: в Україні з'явився найпотужніший Mercedes на "бляхах"
Фокус
2025-07-16T08:46:39Z
Кларксон придбав цю потерту Alfa Romeo за копійки. Тепер вона коштує цілий статок
Топ Жир
2025-07-16T08:34:04Z
Популярний кросовер Kia отримав оновлення: оголошено ціни
ЗаРулем
2025-07-16T08:19:25Z
80000 років тому тут ходили наші предки: ми знайшли сліди тільки зараз
Фокус
2025-07-16T10:01:56Z
Geely Auto та Zeekr стануть одним цілим
AutoCentre
2025-07-16T10:01:51Z
Чат-бот Grok Ілона Маска більше не називатиме себе "МехаГітлером"
InternetUA
2025-07-16T10:01:34Z
На Титані формуються попередники життя: довести це зможе ядерний вертоліт
Фокус
2025-07-16T09:52:01Z
Аналітична компанія перевірила Apple і каже, що Тіма Кука пора звільняти
24tv
2025-07-16T09:36:50Z
Meta витратить сотні мільярдів доларів на створення штучного суперінтелекту
Известия Киев
2025-07-16T09:31:52Z
Ви користувались iPhone неправильно: дві функції, про які мало хто знає
TSN
2025-07-16T09:31:19Z
У фейсбуці поширили відео з використанням ШІ-генерованого персонажа в межах онлайн-атаки на журналістку Олену Мудру
Детектор М
2025-07-16T09:31:17Z
П’ять нових функцій смартфонів, які швидко набирають популярність
InternetUA
2025-07-16T09:16:09Z