MY.UAНовини
Притула на виборах мера Києва та "план Б" для Зеленського: Рахманін розповів про плани "Голосу"
Притула на виборах мера Києва та "план Б" для Зеленського: Рахманін розповів про плани "Голосу"

Притула на виборах мера Києва та "план Б" для Зеленського: Рахманін розповів про плани "Голосу"

До жодного депутата з "Голосу" немає ніяких питань з точки зору репутації. Проте скоро місцеві вибори й не відомо, яких кандидатів представить фракція. Окрім цього, "Голос" презентував стратегію "холодної деокупації" на Донбасі, з яким ознайомили Президента України Володимира Зеленського.

Чи піде Сергій Притула на вибори в Києві та який план щодо Донбасу має "Голос" – про це лідер фракції в парламенті Сергій Рахманін розповів в інтерв'ю на 24 каналі.

Місцеві вибори

Скільки ви хочете взяти на місцевих виборах?

Це дуже складно й дуже важко. Планувати об'єктивний результат можна на парламентських виборах. Тому що підхід виборця до того, за кого він голосує, інший. А підхід партійної організації до розбудови партійних мереж, до формування передвиборчих загонів, до висування кандидатів – абсолютно інший.

Місцеві вибори мають свою специфіку. Тут недостатньо великої кількості професійних, чесних, порядних людей, які сидять в Києві та асоціюються з цією партією. Тут мають бути ще люди, які є авторитетними на місцях, до яких є повага, за яких виборці готові проголосувати. Цей процес тільки триває.

На відміну від парламентських виборів, коли все умовно достатньо просто, – є загальнопартійний список і є виборці в мажоритарних округах – тут кількість округів набагато більша, специфіка кожного регіону різна. Інколи погляди виборців в суміжних округах суттєво відрізняються і тому це дуже складна історія.

Зараз навмання намагатися вирахувати скільки ми хочемо, скільки ми можемо – це було б як до мольфара ходити.

Притула піде на вибори в Києві від "Голосу"?

Це питання до Притули.

А ви пропонуєте йому?

Питання висування Сергій Притула все ще залишається актуальним, але рішення з цього приводу ще не ухвалено. Воно залежить від багатьох чинників, про які говорити не можу, тому що це внутрішньопартійна історія. Тут немає нічого секретного, але це нормальний технічний, партійний процес.


Святослав Вакарчук та Сергій Притула / Фото Фейсбук "Голос"

Нагадаю, що Сергій Притула є членом політради партії "Голос". Він людина, яка залучена до партійної розбудови. Але питання "буде чи не буде Притула висуванцем партії на вибори Київського міського голови" залишається відкритим. Є певні процедури, які ми маємо пройти, певні питання, які ми маємо розв’язати. Я думаю, що найближчим часом відповідь на це питання буде. Зараз, поки триває цей процес, мені було б некоректно це коментувати.

Зверніть увагу! За даними опитування соцгрупи "Рейтинг", Притула – наразі на другому місці за рівнем підтримки у столиці після Віталія Кличка. За чинного мера готові голосувати 38,7% киян, за Притулу – 9,1%.

Про конфлікт на Донбасі

Декілька тижнів тому презентували Стратегію "холодної деокупації". В інтерв'ю раніше ви казали, що конфлікт на Донбасі потрібно заморозити, а тут ви вже говорити про план деокупації. Це не протилежні речі?

Слово "замороження" бояться, подобається або не подобається. Можна уникати це слово, можна вживати, не треба боятися дефініцій.

Що собою являє Стратегія "холодної деокупації"? По-перше, це системний, великий і достатньо ретельний план повернення українських територій та українських людей, відновлення суверенітету, територіальної цілісності. Єдиний, крім Мінських домовленостей, які ми критикуємо, які ми вважаємо юридично нікчемними, безглуздими та небезпечними. Інших варіантів я не бачу, якщо вони є, то покажіть, будь ласка.

Дивіться інтерв'ю з Сергієм Рахманіним на 24 каналі: відео

Це документ. З ним можна сперечатися, не погоджуватися – він є. Цей документ передбачає певну кількість етапів і розписано, що ці етапи мають постановити.

По-друге, цей план є достатньо прагматичним з одного боку, а з іншого боку – встановлює програму мінімум та програму максимум.

Будь-який план має право на існування лише за таких умов:

  • реалістичний – прописаний з урахуванням реалій;
  • гнучкий – тому що я не знаю жодного плану, який би з моменту написання до моменту реалізації виконувався повністю. Життя вносить свої корективи, на які і автор плану, і реалізатор має реагувати та коригувати до відповідних обставин, які змінюються.

Цей план складається з етапів, проте там є застереження та дуже важливий момент. Він передбачає послідовність, етапність та кожен етап є самодостатнім. Тобто наступний етап настає лише за умови, якщо виконаний попередній.

По-третє, я людина достатньо реалістична й достатньо критично налаштована до себе та до дійсності. Я був ідейним натхненником створення цього плану, але над ним працював колектив людей. Приблизно половина фракції була активно залучена і були люди, які опосередковано працювали.

Якби мене запитали, чи можливо реалізувати цей план з першого до останнього пункту в повній відповідності до того, що там записано, в стислий термін. Я б сказав, що це малоймовірно. Але це не означає, що його не треба робити і що не треба робити перших два кроки.

Що означають перші два кроки? Метою плану не є замороження, зупинення, призупинення, як завгодно кажіть, бойових дій. Це є передумова подальших речей. Для того, щоб відбулася реінтеграція – їй має передувати деокупація. Для того, щоб пройшла деокупація, потрібно докладати певних зусиль та зробити певні умови.

Деокупація відбувається трьома шляхами. Є військовий шлях, який у нас неможливий теоретично на зараз.

Чому зараз неможливий?

► Немає політичної волі керівництва.

► Немає необхідної економічної потуги. 

► Немає необхідної військової потуги. 

► Немає згоди наших західних партнерів.

► Немає громадської, суспільної згоди.

Якщо ви будь-яке опитування подивитеся, то 20%, а максимум 25% людей виступають за військовий варіант. Тобто усі пункти відсутні, тож на сьогодні військовий варіант неможливий.


Сергій Рахманін / Скриншот з відео

Політико-дипломатичний – можливий, але за певних умов. Проте, якщо ми рухаємося за Мінськими домовленостями, вони ведуть нас фактично в нікуди.

Є третій варіант – треба зробити перший крок. З нашої точки зору, першим обов'язковим кроком є припинення вогню. Коли мене запитують: "А що тут нового? Припинення вогню вимагали всі, починаючи від Порошенка й закінчуючи Зеленським. Росія продовжує стріляти й не припинить стріляти". Різниця в тому, що завжди припинення вогню було одним з елементів, який йшов "через кому". Навіть Мінські домовленості, які ми критикуємо, передбачають, що це ключова, головна передумова.

Тобто все, що відбувається, навіть в рамках Мінського процесу, має відбуватися тільки після того, як буде повне, всеосяжне припинення вогню. Воно не відбувається.

Припинення вогню має стати передумовою для будь-яких інших кроків. Ніяких розведень, ніяких відкриттів нових КПВВ, ніякого обговорення формули Штайнмаєра чи будь-чого іншого не відбувається, поки Росія не гарантує припинення вогню протягом пів року.

До всього іншого це ще й маркер, якщо Росія не здатна дотриматися обіцянки, то це означає, що інших обіцянок вона не дотримається також.

Ми маємо повідомити наших західних партнерів про те, що ми виставляємо це як вимогу: якщо вона не виконується, то це означає, що ми маємо виходити з Мінського процесу.

Сьогоднішня влада поступово, в тому числі й під нашим тиском, говорить про те, що "ми готові переглядати Мінські угоди в цьому пункті, а потім в цьому". Людською мовою це не означає вихід з Мінських угод. Перегляд пунктів, на яких наполягає влада, вустами Зеленського, Резнікова та навіть Єрмака – це і є вихід з Мінських угод. Тому що ми наполягаємо на перегляді тих умов, які фактично роблять їх "хребет".


Андрій Єрмак та Володимир Зеленський / Фото Еспресо

Ми не можемо зупинити Росію самі. Ми не можемо особисто. Україна сама, без підтримки західних партнерів, не змусить Росію припинити вогонь. Проте у нас є важелі впливу на західних партнерів, які я переконаний, ми не використовуємо повною мірою.

Попри втому від України, попри бажання якомога скоріше закрити це питання й послабити чи скасувати санкції проти Росії, бо вони в цьому зацікавлені, західні партнери готові до діалогу та нових пропозицій України. Цих пропозицій немає. Все що пропонується українською стороною – це корекція дій в межах Мінського процесу, а це шлях в нікуди.

Що відомо про роботу ТКГ у МінськуМінський протокол – миротворчий процес щодо війни на Донбасі, який проходить у Мінську. Він триває ще з 2014 року, коли були підписані перші домовленості так званий "Мінськ-1".

Усі переговори відбуваються за участі представників тристороннього контактної групи – України, Росії і ОБСЄ.

На переговорах представлені і бойовики, а підписи їхніх "представників" стоять на усіх документах. Втім у цьому процесі вони радше є спостерігачами, а підписи "представників" – лише приватними підписами без жодної юридичної сили.

Що дає перерва у 6 місяців?

Шестимісячна перерва ведення вогню зменшує втрати українських громадян і серед цивільного населення, і серед військових.

Є величезна проблема в моральній мотивації людей, які перебувають в зоні проведення Операції об'єднаних сил. Людина свідомо, за покликом серця, вмотивовано пішла виконувати свій обов'язок заради Батьківщини.


Військові / Фото "Слово і діло"

Вони не звільнюють території, не отримують наказу на наступ й ніколи його не отримають, а також не боронять Батьківщину. Військові сидять в окопах, в зруйнованих будинках, часто в нелюдських умовах і чекають прильоту або снайперської кулі, або осколка. Це демотивує.

За фактичної відсутності бойових дій ми втрачаємо щомісяця 10-15 людей. Якщо ця цифра вийде за 15, то це та точка, яку психологи вважають критичною, з точки зору морального духу людей.

Лінії фронту як такої нема. Це така ламана крива, яка постійно змінюється. Коли ми говоримо про те, що протягом 6 місяців зменшуються втрати, це психологічно впливає на місцеве населення та на військових, які несуть набагато менші ризики. Якщо стрілянина не припиняється, то логіки продовжувати перемовини нема. Сама Росія в цьому зацікавлена, тому що вона може показати себе миротворцем і договороздатною.

Незважаючи на режим припинення вогню, окупанти щодня продовжують обстрілювати наші позиції на Донбасі. Від початку 2020 року загинуло вже 53 героїв – список за посиланням.

Далі можна говорити про річ, яка також буде важливим кроком – і психологічним, і економічним, і політичним, і безпековим. Це те що відрізняє від інших планів.


Сергій Рахманін / Скриншот з відео

Якщо є можливість домовитися про дотримання вогню з обох сторін протягом 6 місяців, то можна створити демілітаризовану зону. Це приблизно те саме, що було на "38 паралелі" після угоди, яка припинила Корейську війну, яка тривала 3 роки. За чисельністю жертв вона була 3-ою війною в світі. Її можна було зіставляти та порівнювати з двома Світовими війнами. Велика кількість жертв змусила домовлятися про припинення війни.

Що таке демілітаризована зона?

Це не просто розведення військ, яке передбачає наявність "сірої зони" та не знижує небезпеки. Її знову можуть зайняти. Навіть наш досвід розведення в Золотому-4, Катеринівці чи Богданівці-Петрівському – ні до чого не призводить.

Демілітаризована зона – це зона, де немає військових, місцевих жителів. Їх треба евакуювати, забезпечити всім необхідним, перед ними треба вибачитися. Демілітаризована зона – це відверте визнання того, що швидкого, легкого варіанту розв'язання немає. Ми беремо паузу для того, щоб повернутися, але тоді, коли ми зберемося з силами – політичними та психологічними.

Подібна історія була на Кіпрі або в Кореї. Створює психологічний момент невідновлення активних бойових дій та буфер, який має 2,5 кілометра. Бо на таку відстань не добиває СВД (снайперська гвинтівка Драгунова – 24), АГС (станковий автоматичний гранатомет АГС-17 – 24), НСВ (великокаліберний кулемет "Утьос" – 24), КПВТ (великокаліберний кулемет Владимирова танковий – 24) – найулюбленіші види озброєння, якими користуються і від яких потерпають обидві сторони.

Це дає витягнути вояків з окопів й побудувати нормальні військові бази, де були б умови перебування. Також дозволяє створити тимчасово-оперативну смугу і вивести туди прикордонників та місцеве населення, убезпечити від обстрілів, від загибелі. Це дозволяє домовлятися далі, тому що другий крок означає, що сторони теоретично готові йти далі.

Що буде, якщо Росія не піде на таке? Що робити тоді?

Такий варіант, на жаль, можливий. В такому випадку Україна має повністю виходити з Мінських угод, створювати новий майданчик, де в порядок денний обов'язково має вноситися не тільки питання Донбасу, а й питання Криму.

Європейський Союз, ОБСЄ, США, країни гаранти Будапештського меморандуму. Наприклад, Великобританія та США зацікавлені в тому, щоб цей конфлікт був розв’язаний.

Тоді (якщо Росія не погоджується – 24 канал) ми маємо заморожувати в односторонньому порядку. В такому випадку, на жаль, демілітаризована зона неможлива. Ми робимо це в односторонньому порядку. 


Карта окупованих територій / 24 канал

Як влада відреагувала на план "холодної деокупації"?

Ми цей план офіційно презентували. Після цього він був скерований в усі міністерства, відомства, органи центральної влади, які є дотичні чи долучені до розв'язання цієї проблеми. Особисто я цей план передав Президенту Володимиру Зеленському та керівнику Офісу Андрію Єрмаку. Особисто я ще на рівні підготовки ознайомив з ним Олексія Резніка. Я з цими людьми спілкуюся, я їм доводив нашу логіку.

Погоджуючись зі стратегією деокупації-реінтеграції, на жаль, ми не погоджуємося в тактиці. Сказати, що зустрів категоричне заперечення, – не буду. Але й сказати, що партія "Голос" отримала підтримку в реалізації цього плану – теж ні. Насправді влада взяла певний час на роздуми, тому що в них є свій план та логіка.

Якщо ми знаходимо згоду, ми будемо працювати, тому що це загальна справа. Попри різні погляди на багато речей, на критику з їх боку на нас, а з нашої на них – є речі, які мають державну вагу. Й хочемо чи не хочемо, але мусимо працювати спільно, бо якщо йде про таке чутливе, важливе та болісне питання – тут можлива тільки спільна праця.

Кожна людина в цій країні, яка притомна та свідома, зацікавлена в тому, щоб окуповані території повернулися й кожен буде робити все, що від нього залежить, аби запобігти небезпеці.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Венс розповів про зустріч з Папою перед його смертю: "Це було благословення"
Европейская правда
2025-04-23T14:28:07Z
Увірвуться бідність і проблеми: що в жодному разі не можна робити у Світлий четвер
GlavRed
2025-04-23T14:27:49Z
На ураженому 51 арсеналі Росії могли були реактивні китайські снаряди, – Defense Express
24tv
2025-04-23T14:21:36Z
Уряд Словаччини доручив військовим стримувати нахабних ведмедів
Европейская правда
2025-04-23T14:15:54Z
Ректор одного з вишів щомісяця тратив сотні тисяч на купівлю державних облігацій
24tv
2025-04-23T14:06:44Z
Феномен «Альтернативи для Німеччини». Чому німці не щеплені від правого радикалізму
ZN UA
2025-04-23T14:04:02Z
У Польщі невідомі встановили провокативну таблицю на могилі воїнів УПА
Европейская правда
2025-04-23T14:00:56Z
Інформація про поширення у місті листівок з ворожою пропагандою – фейк
Украина Криминальная
2025-04-23T13:57:12Z
Міноборони запустило нову версію «Резерв+» з функцією push-сповіщень про зміну статусу військовозобов’язаного
Детектор М
2025-04-23T13:45:21Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Рубіо відмовився від участі у переговорах у Лондоні через позицію Зеленського, - NYT
Telegraf
2025-04-23T14:27:23Z
Чи змінеться мобілізаційний вік: в Раді зробили важливу заяву
GlavRed
2025-04-23T14:27:01Z
Венс висунув ультиматум: Україна та Росія мають поступитися територіями, інакше США покинуть переговори
Vlasti
2025-04-23T14:24:30Z
Естонія планує облаштувати військову базу біля кордону з РФ
Европейская правда
2025-04-23T14:21:58Z
Віткофф тепер не має з чим їхати до Путіна: що могло спричинити зрив переговорів у Британії
24tv
2025-04-23T14:21:54Z
Чи дійсно Трамп заграє з Росією: експосол пояснив, як формується позиція президента США
Telegraf
2025-04-23T14:21:43Z
Війни з РФ було не уникнути: як Путін 20 років готував захоплення України
Фокус
2025-04-23T14:21:02Z
Німеччина тимчасово зупинила евакуаційні рейси для афганців
Европейская правда
2025-04-23T14:19:36Z
"Було дуже складно": Марія Кравець зізналася, як на неї вплинула кар'єра мами
GlavRed
2025-04-23T14:27:30Z
Демі Мур визнана найкрасивішою за версією People у 2025 році
Факти ICTV
2025-04-23T14:19:01Z
«Венздей» повертається: перший тизер другого сезону і дата виходу
ITC
2025-04-23T14:15:18Z
Забудьте про них: які кольори цієї весни вже не в моді
24tv
2025-04-23T14:06:33Z
Від Потапа до Славіка Балагана: як змінився репер після втечі з України з початку великої війни
Telegraf
2025-04-23T13:39:17Z
Актори, які закохали у себе: хто з героїв "Кохання та полум'я" вам найближчий за знаком зодіаку
24tv
2025-04-23T13:09:07Z
Критики оцінили «Громовержців» як один з найкращих фільмів MCU: «Не схоже на те, що було раніше»
ITC
2025-04-23T13:07:07Z
Хочу дати людям надію: мама Бейонсе розповіла про боротьбу з раком
Факти ICTV
2025-04-23T12:55:05Z
Після смерті Папи: драма Конклав про Ватикан різко злетіла у переглядах
Факти ICTV
2025-04-23T12:36:52Z
Реформа МСЕК: на які строки встановлюють інвалідність за новою системою та від чого вони залежать
Украина Криминальная
2025-04-23T14:27:45Z
Яку вправу робити щодня, якщо у вас сидяча робота і болить спина
Gazeta UA
2025-04-23T13:51:44Z
Вчені створюють ШІ, який допоможе відновити голос після травм і хвороб
InternetUA
2025-04-23T13:31:16Z
За вимагання коштів у пацієнтів медзаклади будуть штрафувати – НСЗУ
Факти ICTV
2025-04-23T12:03:21Z
Продукт №1 в раціоні: чим корисні каперси для чоловіків і жінок
Gazeta UA
2025-04-23T11:34:12Z
Який симптом свідчить про те, що більше не можна їсти солодощі: пояснення лікарів
TSN
2025-04-23T11:28:50Z
П’ять фактів про користь білого вина
TSN
2025-04-23T11:28:44Z
Можете залишитися без урожаю: чим підживити часник, якщо рослина пожовтіла
GlavRed
2025-04-23T11:28:31Z
Чому чорніє срібло на шиї: як це пов’язано зі здоров’ям
TSN
2025-04-23T11:27:35Z
Raider не по кишені: Northrop Grumman зазнає великих збитків через бомбардувальник B-21
Фокус
2025-04-23T14:21:12Z
Trump Media разом з Crypto.com запустять криптовалютні ETF
ITC
2025-04-23T14:10:59Z
Польща в найближчі роки за темпами зростання економіки випередить Японію та Іспанію - прогноз МВФ
ZN UA
2025-04-23T14:10:07Z
Аналітики очікують зліт XRP до $33 і навіть вище
ITC
2025-04-23T14:10:07Z
Нова мітла в Intel: компанія готується до звільнень 20 000 працівників
ITC
2025-04-23T14:07:40Z
В Україні виник серйозний дефіцит газу. Як і хто його покриватиме та чи виростуть тарифи до наступної зими?
Telegraf
2025-04-23T14:03:23Z
Акциз у євро вдарив по цінах на пальне: що відбувається на АЗС
Хвиля
2025-04-23T14:03:14Z
Світовий банк вчергове погіршив прогноз щодо відновлення ВВП України
ZN UA
2025-04-23T14:03:13Z
Samsung припинить випуск DDR4 наприкінці 2025 року
InternetUA
2025-04-23T14:01:57Z
В Угорщині новий викид небезпечної хвороби: під загрозою сусідні країни
TSN
2025-04-23T14:06:33Z
У «Москва-Сіті» спалахнула пожежа після серії вибухів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T13:57:31Z
У ДТП на Вінниччині загинув військовий
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T13:51:52Z
У Ніжині невідомі побили військового
1News
2025-04-23T13:51:01Z
В Австралії снайпери розстріляли з гелікоптера понад 700 коал: названо причину
Фокус
2025-04-23T13:49:34Z
Там виробляють Шахеди: дрони атакували місто Єлабуга в Татарстані - деталі
GlavRed
2025-04-23T13:39:13Z
Поблизу Єрусалима через екстремальну спеку спалахнули пожежі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T13:24:56Z
Привласнила майже ₴600 тис. навчального закладу на Баштанщині – судитимуть колишню бухгалтерку закладу
Украина Криминальная
2025-04-23T13:12:35Z
Звідти росіяни керують дронами: у "Москва-Сіті" прогримів вибух і почалася потужна пожежа
Telegraf
2025-04-23T13:12:03Z
РФ готує великий штурм: підполковник ЗСУ розкрив мету росіян на сході
GlavRed
2025-04-23T14:27:35Z
У Торецьку наші шутрмовики взяли в полон громадянина Сенегалу
ZN UA
2025-04-23T14:25:07Z
Можете бути у списку: хто зі знаків зодіаку буде змушений змінити своє життя
24tv
2025-04-23T14:21:55Z
Відключення світла в Києві та області 24 квітня: ДТЕК попередив про нові графіки
Политека
2025-04-23T14:15:30Z
Держінспектор Департаменту ресурсів КМДА за $15000 погодився «не помітити» на орендованій землі будівлю, парковку та футбольне поле
Украина Криминальная
2025-04-23T14:12:47Z
Гороскоп на 24 квітня: Ракам потрібно довіритись інтуїції, а Стрільцям — не поспішати з висновками
Telegraf
2025-04-23T14:03:11Z
Новий графік маршруток у Києві: де тепер зупинятиметься транспорт
Политека
2025-04-23T14:01:11Z
Віктор Розовий показав, як після поранення самостійно робить перші кроки
Факти ICTV
2025-04-23T14:00:37Z
США не вимагають від України визнати Крим російським — WP
ZN UA
2025-04-23T13:54:43Z
Чи можна садити самшит біля дому: одиниці знають відповідь
24tv
2025-04-23T13:54:11Z
Британець замінив каву зеленим чаєм: що відбулось з організмом за місяць
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T13:48:05Z
Диван дешевий чи дорогий, як розпізнати реальну вартість
Gazeta UA
2025-04-23T13:36:33Z
Від бежевого до темно-синього: як вибрати ідеальний колір стін для коридору
24tv
2025-04-23T13:15:52Z
Як зварити буряк за 5 хвилин: так роблять всі досвідчені господині
24tv
2025-04-23T12:48:12Z
Про ці речі краще збрехати на співбесіді
24tv
2025-04-23T12:45:37Z
Як розправити кути килима: прості способи приборкати неслухняне покриття
24tv
2025-04-23T12:18:52Z
Як зекономити гроші у подорожах: 5 порад, які точно працюють
24tv
2025-04-23T12:09:13Z
Підкорює серця гурманів: як приготувати вдома популярний сир лабне
Gazeta UA
2025-04-23T11:55:09Z
Хомченовський вибув до кінця сезону через травму
Football.ua
2025-04-23T14:28:41Z
Дивляться, щоб не попісяв у душі, – Світоліна розповіла про незручності допінг-контролю
24tv
2025-04-23T14:21:57Z
Колишній чемпіон оцінив шанси Усика на закінчення кар'єри у статусі непереможного боксера
24tv
2025-04-23T14:06:25Z
Шахтар може втратити 30 мільйонів євро через допінг-скандал із Мудриком
360ua.news
2025-04-23T14:06:11Z
Уніон безкоштовно підпише форварда Вердера
Football.ua
2025-04-23T14:04:23Z
Пушич із Різником та трьома центральними захисниками, але без Судакова боротиметься за фінал Кубка України проти Полісся
Football.ua
2025-04-23T14:01:24Z
Мисливець на мільярдерів упіймав Суркіса в Монако: відео завірусилося в мережі
Telegraf
2025-04-23T13:57:09Z
Внаслідок обстрілу Одеси постраждали батьки та квартира чемпіонки України з синхронного плавання
24tv
2025-04-23T13:51:05Z
Романов обслужить матч Шахтар – Динамо та інші призначення на 26 тур УПЛ
Football.ua
2025-04-23T13:40:15Z
Жертва богам підземного світу: у мексиканській печері знайшли древній артефакт мая
Фокус
2025-04-23T14:12:03Z
Керівник OpenAI каже, що їхня фірма купила б браузер Google Chrome, якби їй запропонували таку можливість
InternetUA
2025-04-23T14:12:00Z
«Резерв+» тепер попереджає, якщо вас внесли в розшук
ITC
2025-04-23T14:10:41Z
«Шедевр серед RPG». Clair Obscur: Expedition 33 отримала 92/100 на Metacritic — друга за рейтингом гра 2025 року
ITC
2025-04-23T14:10:37Z
OpenAI готова купити браузер Chrome, якщо Google змусять його продати
AIN
2025-04-23T13:49:50Z
Усі дзьоби на Землі слідують прихованому математичному правилу: керує ростом і формою
Фокус
2025-04-23T13:42:25Z
Instagram шукатиме дітей і підлітків, які брешуть про свій вік
InternetUA
2025-04-23T13:16:04Z
Ще не всі відкриття: древня столиця Лінкестісу насправді пов'язана з Македонським
Фокус
2025-04-23T13:15:49Z
OpenAI співпрацюватиме з The Washington Post щодо пошукового контенту
УкраинФорм
2025-04-23T13:03:02Z
Водії навіть не підозрюють: що означає логотип Audi та чому на емблемі 4 кільця
GlavRed
2025-04-23T14:27:38Z
Porsche представив легендарний 911 у стилі диско
AutoCentre
2025-04-23T14:10:27Z
Tesla пропонує модель Y з п’ятирічним фінансуванням без відсотків в Китаї
Топ Жир
2025-04-23T13:45:40Z
Cadillac показує доступний, високопродуктивний електромобіль
Топ Жир
2025-04-23T13:15:39Z
Електричний флагманський седан від Toyota викликає Tesla Model S
Топ Жир
2025-04-23T12:30:30Z
З екраном на 100 дюймів: гібридний кросовер Mazda EZ-60 показали на живих фото
AutoGeek
2025-04-23T12:12:28Z
Новий електричний Renault Clio для тих, хто вважає, що ретро 5 занадто екстравагантний
Топ Жир
2025-04-23T12:00:24Z
Toyota показала суперника Tesla Model 3 за $23 000
AutoCentre
2025-04-23T11:31:00Z
Бажаєте McLaren власності від зірок Формули-1 Хмільницького чи Батона? Ваш щасливий день!
Топ Жир
2025-04-23T11:15:32Z