MY.UAНовини
Новини про коронавірус 1 червня: в Україні – понад 24 випадків, захворів прем'єр Вірменії
Новини про коронавірус 1 червня: в Україні – понад 24 випадків, захворів прем'єр Вірменії

Новини про коронавірус 1 червня: в Україні – понад 24 випадків, захворів прем'єр Вірменії

В Україні на коронавірус захворіли 24 012 осіб, зокрема 340 нових випадків. Надалі найпроблемнішою ситуація залишається на Буковині та в Києві. Більше того, в столиці виявили новий спалах. У світі з відомих людей COVID-19 інфікувалися прем'єр Вірменії Нікол Пашиння і російська гумористка Олена Воробей. Це останні новини про коронавірус SARS-CoV-2 в Україні та світі 1 червня.

Новини про коронавірус в Україні 1 червня 

Статистика поширення коронавірусу в Україні

Станом на 1 червня в Україні на коронавірус захворіли 24 012 осіб. За останню добу зафіксували 340 нових випадків. Загалом від початку епідемії внаслідок ускладнень спровокованих COVID-19 померли 718 людей. Щоправда, є і хороші новини – одужати вдалося 9 690 пацієнтам.

Традиційно найбільша кількість інфікованих залишається на Буковині, в Києві та Київській області, а також на Рівненщині з Львівщиною.

Кількість хворих на коронавірус за регіонами 

  • Чернівецька область – 3377;
  • Київ – 3043;
  • Рівненська область – 1770;
  • Львівська область – 1700;
  • Київська область – 1600;
  • Івано-Франківська область – 1420;
  • Закарпатська область – 1206;
  • Тернопільська область – 1176;
  • Харківська область – 1083;
  • Вінницька область – 1005;
  • Дніпропетровська область – 942;
  • Одеська область – 896;
  • Волинська область – 932 ;
  • Житомирська область – 742;
  • Кіровоградська область – 514;
  • Запорізька область – 447;
  • Хмельницька область – 454;
  • Черкаська область – 406;
  • Миколаївська область – 294;
  • Полтавська область – 270;
  • Херсонська область – 178;
  • Сумська область – 170;
  • Донецька область – 163;
  • Чернігівська область – 177;
  • Луганська область – 47.

Водночас рейтинг за числом смертей очолюють Чернівецька, Івано-Франківська області та Київ. Також значну смертність внаслідок COVID-19 можна спостерігати на Львівщині та Харківщині.

Смертність від коронавірусу в Україні: список за регіонами 

  • Чернівецька область – 144 (+4);
  • Івано-Франківська область – 81 (+2);
  • Київ – 68 (+2);
  • Львівська область – 55 (+1);
  • Харківська область – 47 (+2);
  • Рівненська область – 38 (+1);
  • Київська область – 35 (+1);
  • Закарпатська область – 28;
  • Тернопільська область – 26;
  • Волинська область – 26;
  • Кіровоградська область – 25;
  • Дніпропетровська область – 21 (+1);
  • Черкаська область – 16;
  • Вінницька область – 16;
  • Одеська область – 17 (+1);
  • Житомирська область – 14;
  • Запорізька область – 13;
  • Полтавська область – 13;
  • Хмельницька область – 11 (+1);
  • Миколаївська область – 7;
  • Чернігівська область – 6;
  • Сумська область – 4;
  • Донецька область – 4;
  • Херсонська область – 3;
  • Луганська область – 0.

Важливо! У статистиці не враховано дані з тимчасово окупованих районів Донецької, Луганської областей та окупованого Криму, зокрема Севастополя.

Головне про поширення коронавірусу

Від початку епідемії коронавірусу в Україні інфекцію виявили у 4 621 медпрацівника, зокрема за добу захворіли 79 медиків.  Одужали 2 354 медпрацівники, а 36 осіб, на жаль, померли від ускладнень COVID-19.

Крім того, захворіли 1 725 дітей. Зараз 1 443 неповнолітніх перебувають на амбулаторному лікуванні. 663 дитини вже одужали. 

Загалом на амбулаторії лікуються 16 650 пацієнтів. Усього потребували госпіталізації від початку епідемії 7 362 особи, з них 282 дитини та 864 медиків. Підключено до апарату штучної вентиляції легенів 283 особи, закрема 1 дитина та 26 медиків. 

Водночас за останню добу у Збройних силах України нових випадків захворювання COVID-19 зареєстровано не було. Таким чином, станом на 1 червня, хворіють 118 військових. На жаль, від коронавірусу померли вже 4 особи.

Наразі на ізоляції перебуває 451 військовослужбовець. Кількість тих, у кого закінчується ізоляція протягом найближчих трьох діб – 148 людей.


Ситуція з коронавірусом в Україні станом на 1 червня / Дані та інфорграфіка МОЗ

Головні новини про коронавірус в Україні за 1 червня 

Ситуція в Києві 

Упродовж доби 31 травня у столиці виявили 58 нових випадків зараження коронавірусною інфекцією, з них 11 хворих – це медики. На жаль, помер ще один житель Києва, збільшивши таким чином кількість летальних випадків від ускладнень коронавірусу до 68.

Загалом станом на 1 червня у Києві виявили 3 043 хворих на COVID-19. За добу одужали в столиці 11 людей. Усього коронавірус подолали 648 жителів Києва.

Новий спалах коронавірусу в столиці 

У Києві за 31 травня коронавірус виявили у 22 монахинь Свято-Вознесенського Фролівського жіночого монастиря. Останній став новим епіцентром інфекції в столиці.

Загалом в монастирі за останні декілька днів підтверджено 26 випадків інфекції. Протягом вихідних до лікарень столиці госпіталізували 8 монахинь.

Коронавірус у "Карпатах": відомо ім'я одного з хворих 

Футболіст львівського футбольного клубу Владислав Дубінчак підтвердив, що здав позитивний тест на COVID-19. Він є одним із трьох гравців "Карпат", у якого запідозрили коронавірус. Грає Дубінчак у львівській команді на правах оренди. 

За словами футболіста, загалом він здав два тести разом із командою. І власне останній виявився позитивним.

Дубінчак уточнив, що у клубі вирішили 1 червня здати повторно аналіз, щоб вияснити, чи дійсно у нього є вірус. Гравець львів'ян стверджує, що раніше жодних симптомів COVID-19 не було виявлено. І сам він дотримувався всіх необхідних заходів профілактики та останні два дні жив у повній ізоляції.

В ОХМАТДИТ передали тести на виявлення коронавірусу

Дитяча лікарня ОХМАТДИТ отримала від Міністерства охорони здоров'я тримісячний запас тестів полімеразної ланцюгової реакції та тести імуноферментного аналізу для визначення коронавірусної інфекції. Сталося це після відповідного звернення до МОЗ із боку медзакладу. 

У МОЗ додали, що ці тест системи можна використовувати для тестування дітей і батьків, які перебувають в дитячій лікарні.

Раніше у дитячому відділенні ОХМАДТДИТу онкохворих дітей відправляли тестуватись на наявність коронавірусної інфекції за свій кошт, а батьки такої змоги не мали. Згодом у МОЗ пояснили, що це одиничні випадки, а тестування слід проводити виключно за направленням лікаря й обов'язково безкоштовно.

З Фонду для боротьби з коронавірусом уже витратили майже половину

Із 65 мільярдів гривень, які Україна виділила на боротьбу з коронавірусом, уже освоїли понад 28 мільярдів. Прозорість використання коштів перевіряють аудитори.

Так, на 27 мільярдів гривень ухвалено рішень на безповоротній основі, ще на 1,3 мільярда – на поворотній.

На Україну очікує активний внутрішній туризм, – Криклій 

Міністр інфраструктури Владислав Криклій очікує на активний розвиток внутрішнього туризму в Україні. Через це в напряках курортів зросте кількість потягів.

Водночас він наголосив, що зараз є унікальна можливість вивчати Україну за допомогою внутрішнього туризму.

Міністр додав, що з 15 червня Україна планує запустити регулярні міжнародні сполучення. Одак кількість країн, які відкриють, буде обмеженою.

Новини про коронавірус у світі за 31 травня

Загальна інформація про коронавірус у світі

За даними американського Університету Джонса Гопкінса, станом на 1 чернвя у світі зафіксовано 6 193 548 випадків інфікування COVID-19. Загальна кількість померлих від коронавірусної інфекції у світі складає 372 479 людей. Водночас одужали 2 656 267 пацієннти. 

Топ-5 країн за кількістю інфікованих

  • США – 1 790 191 (104 383померли);
  • Бразилія – 514 849 (29 314 померли);
  • Росія – 414 878 (4 855 померли);
  • Велика Британія –276 156 (38 571 померли);
  • Іспанія – 239 479 (27 127 померли).


Поширення коронавірусу у світ / Дані Університету Джонса Гопкінса 

Головне про коронавірус у світі

Прем'єр Вірменії Пашинян захворів на коронавірус 

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян 31 травня отримав позитивний результат тесту на коронавірус. За словами політика, разом з ним COVID-19 заразилася вся його сім'я.

Посадовець додав, що в нього немає явних симптомів і температури. Тому він продовжить працювати, але робитиме це віддалено зі своєї резиденції, аби не заразити інших родичів і колег.

У Вірменії станом на 1 червня зафіксовано 9 282 випадки захворювання коронавірусною інфекцією. На жаль, від хвороби 131 людина померла.

Ще одне гучне зараження в Росії 

Акторка естради та гумористка Олена Воробей оголосила, що її тест на коронавірус показав позитивний результат. Вона розповіла, що спочатку симптоми у неї проявлялися в легкій формі (глибокий кашель і виснаження), проте вже наступного дня вона не могла спати від болю в м'язах.

52-річна жінка додала, що про позитивний результат тесту дізналася ще три дні тому, проте не могла наважитися розкрити свій діагноз через проблеми з серцем у батька та через те, що "всіх вірус дістав до нудоти". 

Дослідження про коронавірус 

Інфекції з птахоферм можуть бути небезпечнішми за COVID-19

Вчені спрогнозували нову пандемію, яка може мати значно гірші наслідки, ніж COVID-19. Новим ймовірним джерелом спалаху хвороби можуть стати птахофабрики.

Попередив про потенційну небезпеку птахоферм британський дослідник Майкл Грегор. За його словами, через погані санітарні умови птахофабрик можуть виникнути та розповсюдитись серйозні інфекції, які призведуть до загибелі половини людського населення.

Вчений вважає пандемію COVID-19 "легкою репетицією". Адже це ніщо, якщо порівнювати з потенційною небезпекою, яка виходить від бройлерів.

Яка група населення найлегковажніше ставиться до коронавірусу

Літні чоловіки піддаються більшому ризику зараження COVID-19. Тому що вони найлегковажніше ставляться до захворювання. Зі свого боку, це викликає занепокоєння, оскільки літні люди – схильніші до ризику важких або смертельних випадків COVID-19.

Про це свідчать результати дослідження, яке оприлюднив журнал Journals of Gerontology. Щоб перевірити рівні тривожності й захисної поведінки, вчені провели онлайн-опитування, що оцінює сприйняття COVID-19 і зміни поведінки.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Антирекордная атака Путина: в Воздушных силах указали на неожиданную особенность обстрела
Comments UA
2025-08-21T09:57:21Z
В Раде не скрывают гнева: "это ручное гестапо Зеленского"
Comments UA
2025-08-08T17:24:03Z
В документах Кремля прописана дата окончания войны: ГУР рассказали, когда россия отступит
Знай
2025-08-18T20:30:13Z
Намерение Путина — не мир: ISW раскрыл его истинные планы по саммиту с Трампом
TSN
2025-08-15T11:27:46Z
Путин сузил требования к Украине - СМИ
Корреспондент
2025-08-21T17:09:21Z
Трампа призывают развернуть американские истребители в Румынии для защиты Украины – The Times
UAToday
2025-08-21T17:01:23Z
Как закончится война в Украине: прогноз Сырского
TSN
2025-08-07T20:42:23Z
Известно, кто будет охранять Путина во время визита в США
Корреспондент
2025-08-13T07:27:53Z
Мелания Трамп передала Путину тайное письмо
TSN
2025-08-16T04:31:36Z
Алла Пугачева решилась на резкий и неприятный шаг
Comments UA
2025-08-14T20:42:08Z
Леся Никитюк ошеломила эффектным видом фигуры в купальнике спустя два месяца после родов
TSN
2025-08-16T14:57:48Z
Обручальное кольцо Елены Зеленской. Как выглядит главное украшение первой леди Украины и сколько стоит
Telegraf
2025-08-13T18:09:43Z
Анна Кошмал после рождения второго ребенка не может похудеть и объяснила почему: "Все безрезультатно"
TSN
2025-08-16T16:06:52Z
Звезда "Крепостной" кружила в бикини на фоне океана
Gazeta UA
2025-08-21T15:36:37Z
Анастасия Оруджова раскрыла подробности своих первых серьезных отношений: "Счастливое стечение обстоятельств"
TSN
2025-08-21T15:36:33Z
"Ты должна жить своей жизнью": дочь Халка Хогана раскрыла его последние слова
Фокус
2025-08-09T10:15:20Z
Умер популярный российский актер Иван Краско
GlavRed
2025-08-09T10:54:57Z
Съемки клипа Макса Барских сорвались из-за баллистического обстрела
TSN
2025-08-15T14:21:32Z
Выстрелил молодой маме в голову. В Каменском произошло ужасное убийство
Telegraf
2025-08-09T11:09:46Z
Взрыв завода в РФ: резко увеличилось число пострадавших
Корреспондент
2025-08-15T14:06:46Z
Ракетная атака на Днепр: что известно о последствиях
TSN
2025-08-15T14:21:54Z
В Запорожье в результате атаки РФ погибли три человека, много раненых. ФОТО
Новости Украины
2025-08-18T10:33:02Z
Мужчина заколол собаку вилами из-за того, что она охотилась на кроля
Comments UA
2025-08-21T16:39:53Z
Обслуговування генератора 5 кВт: масло, фільтри, свічки — регламент за сезонами
AgroNews
2025-08-21T16:06:17Z
В Москве масштабный пожар: горят склады и кафе
Корреспондент
2025-08-17T00:03:36Z
Сотрудницу Одесской таможни поймали на взятке
Корреспондент
2025-08-09T11:09:07Z
И года не прошло: в Калифорнии снова бушуют лесные пожары
Фокус
2025-08-08T17:51:41Z
Три вечерних привычки, которые помогут быстро заснуть
Gazeta UA
2025-08-09T21:42:39Z
Новый штам коронавируса: области распространения, симптомы
Корреспондент
2025-08-09T02:57:25Z
Микробиолог рассказала о новых технологиях борьбы с раком
ZN UA
2025-08-09T10:51:17Z
Этот простой и дешевый продукт значительно улучшит здоровье: как приготовить чудодейственный напиток
Comments UA
2025-08-21T15:57:37Z
Как улучшить работу кишечника — диетологи сделали открытие
TSN
2025-08-21T15:18:50Z
На Буковине растет заболеваемость коронавирусом: обнаружили новый штамм
Фокус
2025-08-21T15:15:04Z
Эти пятна на лице и ногтях сигнализируют о болезни
Comments UA
2025-08-21T15:09:31Z
Как подготовить грядки и растения к зимнему сезону
TSN
2025-08-21T15:09:02Z
Школьников без вакцинации не пустят в школу
Comments UA
2025-08-21T14:00:51Z
17 августа: церковный праздник сегодня, что выбросить из дома, чтобы ушли болезни и печали
UAToday
2025-08-17T04:00:46Z
Вдова Поклада после его смерти поскандалила с бывшей Джигарханяна, которая позвонила из Москвы
TSN
2025-08-09T11:03:40Z
Какой завтра, 22 августа, праздник — все об этом дне, какой церковный праздник, что нельзя делать
TSN
2025-08-21T06:03:54Z
Перебросят ли войска КНДР из Курщины на другие направления: Сырский ответил
TSN
2025-08-07T18:45:49Z
В США умер «самый добрый судья в мире». ВИДЕО
Новости Украины
2025-08-21T17:18:48Z
Зеленский подписал закон о гарантированных отпусках для военных
Лига
2025-08-21T17:15:25Z
Украинка купила в АТБ пельмени с отвратительным "сюрпризом". Что там было
Telegraf
2025-08-09T11:06:47Z
Дроны атаковали завод ударных БПЛА в России
Новости Украины
2025-08-09T09:42:54Z
15 млн за жизнь: Кабмин утвердил выплаты семьям погибших в плену
Gazeta UA
2025-08-16T03:00:19Z
Добавят меньше, чем стоит буханка хлеба: на сколько повысят пенсии
Знай
2025-08-08T17:36:28Z
Банкротство Аэросвита: арбитраж закрыл $700 млн иск компании Коломойского к Украине
Лига
2025-08-08T13:39:26Z
Саратовский НПЗ в России остановил прием нефти после атаки беспилотников
Новости Украины
2025-08-11T19:30:20Z
Азербайджан может снять эмбарго на поставку оружия Украине
TSN
2025-08-11T01:21:49Z
Швеция впервые за полвека расширит производство атомной энергии
Европейская правда
2025-08-21T17:09:33Z
Дефицит продуктов в Киевской области: что начало исчезать
Политека
2025-08-21T16:30:30Z
Выгодно ли работать на пенсии: сколько прибавят за каждый месяц
Знай
2025-08-14T05:06:09Z
АЗС могут повысить цены на топливо для водителей на 10 гривен: эксперт объяснил, с чем связан рост
Хвиля
2025-08-21T16:12:03Z
Министр экономики похвасталась колье Cartier за 45 прожиточных минимумов
Comments UA
2025-08-21T16:03:45Z
Кабмин упростил продажу подержанных авто: от чего избавили украинцев
Знай
2025-08-16T15:51:16Z
Вводят новый синий сигнал светофора: водители в шоке, штрафов станет больше
Знай
2025-08-16T12:30:45Z
В Киеве заметили новейший спортивный электрокроссовер Smart
Фокус
2025-08-09T09:42:13Z
Анонсирован приключенческий экшен 1348 Ex Voto о странствующей девушке-рыцаре в средневековой Италии
GameMag
2025-08-21T13:51:10Z
Водители сами портят свой автомобиль: каких ошибок не следует допускать при мойке авто
Comments UA
2025-08-21T13:48:08Z
Покупка авто из США – выгодный выбор для желающих сэкономить
Лига
2025-08-21T13:06:53Z
Как быстро охладить салон авто в жару: простой и действенный метод
Фокус
2025-08-21T10:36:36Z
Какими автомобилями больше всего довольны их владельцы — исследование
Фокус
2025-08-21T07:36:46Z
Раскрыт возможный сеттинг Forza Horizon 6 — ожидаемая гонка от Microsoft должна выйти в 2026 году
GameMag
2025-08-21T04:03:34Z
"Перемоги не буде", - Стрєлков із в'язниці побачив провал наступу РФ
Новости Украины
2025-08-08T19:33:44Z
Этот лайфхак спасет вас от адской жары: как охладить дом за 15 минут
Знай
2025-08-09T10:51:17Z
"Забиваются в норы": новая тактика врага в Волчанске
Хвиля
2025-08-07T22:15:57Z
Россияне продвинулись в трех областях - DeepState
Корреспондент
2025-08-14T08:36:30Z
В Одесской области на взятке поймали чиновника ТЦК
Корреспондент
2025-08-21T17:18:37Z
4 года на Донбасс. Обмен территорий на переговорах
Корреспондент
2025-08-21T17:18:26Z
Россия атакует Украину БпЛА: карта тревог
TSN
2025-08-08T22:03:49Z
"Я шел воевать, а попал в мясорубку", — оккупант жалуется, как ему не повезло. ВИДЕО
Новости Украины
2025-08-10T20:36:12Z
В Херсоне дрон РФ атаковал автобус, много жертв
Корреспондент
2025-08-09T09:00:55Z
Больше всего "мотают" электроэнергии: эксперты назвали разоряющие вас приборы
Знай
2025-08-16T20:12:38Z
Конец эпохи ветряных турбин: что такое Hercules, производящий 5000 кВтч в домашних условиях
Фокус
2025-08-21T09:57:46Z
Полнолуние и новолуние в августе 2025: лунный календарь
VGorode
2025-08-09T11:33:37Z
Ограничения в мессенджерах: Россия усиливает цифровой контроль
Хвиля
2025-08-14T00:15:39Z
Яка ситуація у феросплавній галузі України за підсумками І півріччя 2025 року
AgroNews
2025-08-21T17:06:32Z
Ожидание окончено: Hollow Knight: Silksong выходит уже 4 сентября на всех платформах — разработка метроидвании продолжалась 7 лет
GameMag
2025-08-21T17:00:27Z
Цифровая головоломка, которая захватила сеть: найдите число 16 за 7 секунд
Gazeta UA
2025-08-15T14:15:23Z
Большинство компаний не получают прибыли от инвестиций в ИИ - MIT
Корреспондент
2025-08-21T16:57:38Z
Доказательства на ткани: как пятна крови помогают раскрывать преступления
TSN
2025-08-21T16:18:01Z
Что будет, если хранить лимоны в морозилке: вам точно это понравится
TSN
2025-08-10T12:48:31Z
Гороскоп на сегодня 16 августа: финансы овнов, обман близнецов и разочарование рыб
Знай
2025-08-16T02:06:53Z
В Египте нашли затерянный город времен раннего христианства
Корреспондент
2025-08-13T17:21:02Z
Посетила все континенты: блогерша назвала самый недооцененный город в мире
Фокус
2025-08-21T16:06:55Z
Свежий, яркий и сытный: рецепт турецкого салата с макаронами и овощами
Telegraf
2025-08-21T15:51:00Z
То, что увидите на рисунке первым, покажет, кто вы — интроверт, экстраверт или амбиверт
TSN
2025-08-21T15:36:48Z
Фото 1941 года заставило поверить в путешественников во времени: в Сети возникли дискуссии
TSN
2025-08-21T15:36:33Z
Скрещенные ноги в самолете: чем грозит популярная поза для сидения
TSN
2025-08-21T15:18:29Z
Интересный тест по картинке: что вы увидите первым
TSN
2025-08-21T15:09:17Z
Украинцы завоевали первую золотую медаль на Всемирных играх-2025
ZN UA
2025-08-08T15:21:25Z
Вербич озвучил, при каких условиях готов вернуться в Динамо
Корреспондент
2025-08-09T10:00:26Z
"Шахтер" вылетает из Лиги Европы: дальше борьба за Лигу конференций
Gazeta UA
2025-08-15T11:09:51Z
Тони Беллью назвал фарсом планируемый бой Джейка Пола с Джервонтой Дэвисом
Корреспондент
2025-08-21T16:48:37Z
Клуб УПЛ провел тренировку в прифронтовом Харькове
ZN UA
2025-08-21T16:15:08Z
В матче Нацлиги U-19 18-летний гамбиец забивает за Шахтер дважды по три
Корреспондент
2025-08-21T16:06:04Z
Директор Усика просит подумать, сколько здоровья может отнимать бокс
Корреспондент
2025-08-21T15:21:08Z
Неожиданный поступок Ракицкого восхитил украинцев
Telegraf
2025-08-21T14:48:45Z
Довбик рассматривается как кандидат на замену Лукаку в Наполи
Корреспондент
2025-08-21T14:45:42Z