MY.UAНовини
Культурний пінг-понг, або Що відбувається із Центром Довженка?
Культурний пінг-понг, або Що відбувається із Центром Довженка?

Культурний пінг-понг, або Що відбувається із Центром Довженка?

У Голосіївському районі столиці, в кількох кроках від станції метро розташоване державне підприємство Національний центр Олександра Довженка.

Як ідеться на офіційному сайті установи це «найбільший кіноархів України, в якому зберігається більше 6000 найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів та тисячі архівних документів з історії українського кіно».

Щоправда, керівник іншого архіву – Центрального державного кінофотофоноархіву імені Г.

Пшеничного – Владислав Берковський заявляє, що єдиним і найбільшим архівом є саме установа, яку очолює він.

Інформаційний скандал довколо Центру Довженка спалахнув зранку 28 травня, коли на своїй офіційній сторінці у Facebook о 10:15 підприємство оголосило себе неплатоспроможним і заявило про фактичне завершення свого існування.

Причина – Мінфін не затвердив паспорт бюджетної програми Держкіно, через що Центр Довженка не отримав у 2020 році державного фінансування.

Вже о 13:08 керівник Центру Довженка Іван Козленко на своїй сторінці у Facebook заявив, що розриває контракт з Мінкультом і йде з посади.

А вже за 20 хвилин у новому пості він повідомив, що до установи з обшуками прийшли представники правоохоронних органів.

Отже, не можна виключати, що спочатку до Центру зранку 28 травня прийшли правоохоронці, а вже потім була опублікована заява про неплатоспроможність і наступна за нею заява про звільнення керівника.

Чи було вилучення документів правоохоронцями несподіванкою для керівництва Центру? Ні, і сам пан Козленко в інтерв’ю заявляє, що установа отримала ще за тиждень повідомлення з проханням надати документи, але так цього і не зробила.

Також у прес-службі прокуратури Києва повідомили, що «слідчі неодноразово направляли запити про надання інформації та копій документів, однак запитуваних даних не отримали, а посадові особи центру викликалися для участі у проведенні слідчих дій, однак не з’являлися і причини неявки не повідомляли.

Тому Голосіївський райсуд Києва 21 травня надав дозвіл на проведення обшуку».

Почнімо із заяви Центру Довженка про неплатоспроможність.

Як зазначив кінокритик Сергій Васильєв: «Завершення історії інституції – це її ліквідація.

І Центру Довженка, який минулого року оперативно приклався до ліквідації “Укранімафільму” (що систематичного фінансування з бюджету не отримував), має бути це добре відомо».

Жодних заяв про ліквідацію Центру Довженка Міністерство культури та інформаційної політики не робило, навпаки, повідомило, що робить усе можливе для поновлення фінансування культурної інституції.

Центр Довженка не єдина державна культурна інституція, яка стала заручником не підписаного Мінфіном паспорта бюджетної програми.

«Наразі питання щодо фінансування стоїть перед багатьма державними підприємствами з огляду на ситуацію, яка склалася (з державним бюджетом.

– ДМ)», – зауважував на брифінгу 28 травня голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Та в Центру Довженка претензії не лише до бюрократичних перепон Мінфіну, а й до запланованих Державним агентством з питань кіно обсягів фінансування Центру.

У своєму дописі у Facebook Іван Козленко звинуватив голову Держкіно Марину Кудерчук, що вона не погодила з Радою з державної підтримки кінематографії рішення зменшити фінансування Центру Довженка з 8,6 млн грн до трохи більше 3 млн грн.

У своїх інтерв’ю телеканалам та під час акції на підтримку Центру Довженка, пан Козленко також заявив, що погоджував з Радою суму підтримки для Центру.

За його словами, Рада своїм протокольним рішенням затвердила виділити Центру 8,6 млн грн.

«Ця цифра збігається з тою, яку ми погодили з Радою з підтримки кінематографії.

Яка, власне кажучи, і визначає розподіл коштів по цій програмі», – сказав пан Козленко.

Згідно із законом про підтримку кінематографії, Рада з державної підтримки кінематографії не має права визначати суму підтримки Центру Довженка.

«Детектор медіа» звернувся до заступника голови Ради з державної підтримки кінематографії Сергія Зленка з проханням прокоментувати слова пана Козленка, що він погодив з Радою суму підтримки Центру Довженка на 2020 рік.

Сергій Зленко нагадав, що Рада з державної підтримки кінематографії визначає обсяг коштів з держбюджету за десятьма напрямами підтримки, крім трьох:.

фінансова підтримку державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка» під час виконання його статутних завдань з метою сприяння збереженню та популяризації творів кіномистецтва;.

фінансова підтримка Національної спілки кінематографістів у частині виконання її статутних завдань з метою сприяння розвитку та популяризації кінематографії;.

виплата стипендій членам Ради з державної підтримки кінематографії.

«Та оскільки кошти бюджету за програмою “Державна підтримка кінематографії” передбачені однією загальною сумою, Рада з державної підтримки кінематографії під час розподілу коштів за десятьма формами підтримки має залишити нерозподіленим певний обсяг коштів, який буде достатнім для того, щоб профінансувати зазначені вище три напрями (по яких Рада з державної підтримки не розподіляє кошти) за процедурами, передбаченими пунктами 14, 15 і 16 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки кінематографії.

Що Рада з державної підтримки кінематографії і зробила: нерозподіленими залишилися 15 362 720 грн», – сказав пан Зленко.

Водночас він відмовився надати відповідь на запитання, чи погоджував Іван Козленко з Радою суму підтримки для Центру Довженка.

У відповіді на наш інформаційний запит в Центрі Довженка повідомили, що 2019 року через Держкіно з держбюжету на свою статутну діяльність отримали 10 млн грн.

Хоча за паспортом бюджетної програми мали отримати вдвічі менше – 5 млн грн.

Крім окремого рядка на виконання статутних завдань з метою сприяння збереженню та популяризації творів кіномистецтва Центр Довженка отримував 2019 року й інше держфінансування.

Зокрема, майже 200 тис.

грн Держкіно надало Центру на проведення фестивалю німого кіно «Німі ночі», ще майже 200 тис.

грн – на реставрацію фільму «Вечір на Івана Купала», та аванс у розмірі трохи більше 30 тис.

грн на реставрацію стрічки «Кисневий голод» – ці цифри нам підтвердили у відповіді на запит.

Ще майже 200 тис.

грн Держкіно надало на відкриття виставки «ВУФКУ.

Lost & Found», на саму ж організацію та проведення виставки Центр виграв грант Українського культурного фонду в обсязі близько 1,99 млн грн.

Також 2019 року з держбюджету через Український інститут Центр отримав трохи більше 133 тис.

на проведення ретроспективи фільмів Кіри Муратової.

Вже у 2020 році понад 200 тис.

грн Український інститут заплатив Центру за послуги з організації церемонії вручення премії Women In Arts.

Згідно зі звітом Рахункової палати, державне фінансування на інституційну діяльність Центру Довженка щороку зростало: у 2015 році – 2,6 млн грн, у 2016 році – 3,8 млн грн, у 2017 році – 5 млн грн.

У 2019 році, за даними самого Центру Довженка, вони отримали за своєю бюджетною програмою вже 10 млн грн.

За п’ять років державне фінансування зросло майже в чотири рази, в середньому на 40% щорічно.

Івана Козленка Мінкульт призначив гендиректором Центру Довженка навесні 2016 року.

Відповідно до стратегії реформування та розвитку державного підприємства на 2016-2019 роки, з якою він переміг у конкурсі на цю посаду, пан Козленко передбачав, що 2017 року двома основними джерелами доходу Центру Довженка будуть державне фінансування й оренда, які майже зрівняються у сумах.

Наступним найбільшим джерелом доходів Центру мав стати продаж контенту.

«Ці затратні реформи дадуть змогу в майбутньому компенсувати втрати доходу від оренди й сконцентрувати діяльність Центру на статутній діяльності – збереженні, вивченні, поширенні та промоції кіно», – йшлося в стратегії.

Керівник Центру Довженка, звітуючи за 2019 рік, повідомив, що йому вдалося останніми роками диверсифікувати доходи підприємства: «Я прагнув поступово збільшувати частку доходів від заходів (з 4% в 2016 до 12% в 2019), водночас зменшуючи частку доходів від оренди (з 64% в 2016 до 44% в 2019).

У структурі доходів останні 4 роки державна підтримка складала всього від 17% до 24% (в 2019)».

Саме проведення заходів стало третім за обсягом видом доходів, щоправда на них Центр отримував кошти і з держбюджету теж – приміром, у 2019 році від Українського культурного фонду, Українського інституту та Держкіно.

Щодо доходів від продажів – у звіті за 2019 згадується дохід від дистрибуції книжкових видань Центру Довженка, який склав 270 тис.

Кримінальна справа.

У пресслужбі столичної прокуратури повідомили, що виїмка документів у Центрі Довженка проводилась у межах розслідування справи про привласнення або розтрату майна (ч.

2 ст.

191 Кримінального кодексу).

Кримінальне провадження було відкрито за результатами ревізії Державною аудиторською службою України (ДАСУ) фінансово-господарської діяльності Центру Довженка.

З матеріалів справи відомо, що слідчі розслідують, чи була занижена оренда плата, внаслідок якої Центр недоотримав понад 700 тис.

грн, та чи законно гендиректору Центру виплачувалась надбавка.

ДАСУ під час ревізії за період з 01.01.2015 по 31.01.2019 знайшла порушення фінансової дисципліни, що призвели до втрат на суму понад 4,5 млн грн.

У своєму матеріалі «Що відбувається з державними кіностудіями?» ми згадували і Центр Довженка, адже до нього у 2019 році приєднали державну кіностудію анімації «Укранімафільм».

Зокрема, ми згадували ситуацію із землею, яка належала Центру, але той передав її місту, начебто для того, щоб не сплачувати зайвий податок.

У результаті такої «оптимізації» були знесені старовинні будівлі київської кінофабрики й на цій території почали зводити новий ЖК з трьома висотками й ТРЦ.

Як так сталося, ще навесні 2018 року намагалися розібратися деякі журналісти.

Але на цю ситуацію ні уряд, ні Мінкульт, ні Комітет з питань культури і духовності Верховної Ради минулого скликання не реагували.

20 травня 2020 року ми запитали в держсекретаря Міністерства культури та інформаційної політики Артема Біденка, чи йому відомо про ситуацію із землею, яка належала Центру, і чи збирається міністерство з профільним комітетом Верховної Ради проводити виїзне засідання до Центру Довженка.

Тоді пан Біденко відповів, що міністерство проведе цього року перевірку в Центрі.

Новим міністром, очевидно, стане голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко, який наполягає на кримінальних справах за відчуження майна двох інших державних кіностудій, де житлові комплекси ще не почали будувати.

1 червня в нього була запланована зустріч і з керівником Центру Довженка (її анонсував Іван Козленко).

Під час онлайн-мітингу на підтримку Центру Довженка, який відбувся ввечері 30 травня, Іван Козленко сказав, що «основна цінність Центру – це не приміщення, не плівки, не земля, а людський ресурс, який продукує сенси.

Не будівля є Центром Довженка, і навіть не фільмофонд».

Щодо людей, то приступивши до виконання обов’язків керівника, Іван Козленко оптимізовував штат.

З його теперішніх слів виглядає так, що він не ставить за мету збереження приміщення центру чи фільмофонду.

Утім, під час того ж мітингу він зауважив, що ліквідувати чи віддати під приватизацію фільмофонд держава не може.

Конспірологічні версії.

Деякі фейсбук-експерти припустили, що це все спланована атака на Івана Козленка після того, як він «активно виступав проти російської версії меморіалу “Бабин Яр”.

Як проти персони Хржановського, так і проти російського втручання в цілому».

Але перші публікації Івана Козленка з критикою Іллі Хржановського з’явилися 14 квітня 2020 року.

Тоді як:.

Ілля Хржановський став художнім керівником меморіалу наприкінці 2019 року, а створення меморіалу ініціювали громадські діячі та меценати з різних країн ще за президентства Петра Порошенка у 2016 році.

Кримінальну справу, щодо діяльності Центру Довженка було порушено влітку 2019 року за результатами ревізії, проведеної у квітні 2019 року, ще за часів уряду Володимира Гройсмана.

Ще 2017 року аудит ефективності використання державних коштів на кінематографію проводила Рахункова палата, яка теж виявила порушення.

Є ще одна версія подій.

Іван Козленко публічно й активно підтримував на посаду голови Держкіно Юлію Сінькевич.

Останнім часом пан Козленко заявляв не лише про те, що конкурс на посаду керівника Держкіно відбувся з порушеннями, а й закликав визнати роботу Марини Кудерчук незадовільною та вимагав її звільнення після випробувального терміну.

За даними єдиного реєстру судових рішень, наразі триває суд, у якому позивач просить скасувати результати першого конкурсу на посаду очільника Держкіно.

Про свій намір подати до суду заявляла єдина з кандидатів на посаду голови Держкіно – Юлія Сінькевич.

З тексту судових документів випливає, що саме вона зараз і судиться.

На 4 червня призначено розгляд апеляції.

2015 року, коли фестиваль не отримав бажаної фінансової підтримки від Держкіно, впродовж 2014 і 2015 років пані Сінькевич публічно виступала з критикою тодішнього очільника відомства Пилипа Іллєнка.

Про те, що на бюрократичні проблеми з фінансуванням Центру Довженка нашаровуються особисті стосунки, згадував на брифінгу і голова підкомітету у сфері кінематографу та реклами парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Павло Сушко: «Там проблема в погодженні бюджетного паспорта і в тому, що розпорядником коштів першого ступеня є Мінкульт.

Державні підприємства, як Центр Довженка належать до діяльності Мінкульту, підпорядковуються Мінкульту.

А розпорядником коштів другого ступеня є Держкіно.

І Центр Довженка не підпорядковується голові Держкіно.

Там ще є особисті стосунки.

Тому ми розбираємося в цьому і дали доручення Міністерству культури».

Чи залишиться Іван Козленко керувати Центром Довженка і чи відкличе свою заяву про звільнення, якщо Мінфін підпише паспорт бюджетної програми? Іван Козленко під час онлайн-мітингу 30 травня відповів на це запитання ствердно.

Аналіз ситуації, що склалася, спонукає до низки запитань:.

Чи прагнув Центр Довженка своєю заявою про неплатоспроможність вплинути на розслідування кримінальної справи?.

Чи мав він на меті цією заявою добитися від Держкіно цього року фінансування в обсязі 8,6 млн грн?.

Чи була поява цієї заяви саме 28 травня викликана тим, що за рейтинговими списками Українського культурного фонду Центр Довженка цього року теж претендує на гранти.

Фонд уже провів переговорні процедури з переможцями і зараз укладає з ними угоди, для підписання яких грантоотримувачу потрібно надати довідку з ДФС про відсутність боргів.

Чому Центр Довженка 2019 року отримав суму, що вдвічі перевищила зазначену в паспорті бюджетної програми?.

Чому землі Центру Довженка були передані місту, після чого старовинні споруди були знесені, а на їхньому місці почали зводити ЖК, і хто саме стоїть за цим будівництвом?.

Чи погоджувала Рада з державної підтримки кінематографії з керівником Центру Довженка суму фінансування підприємства?.

Чи вплинули на ухвалення рішення Ради, зокрема щодо сум на фінансування серіалів, виробники цих серіалів?.

Чи наявний у членів Ради конфлікт інтересів при ухваленні нею рішень? Зокрема – щодо розподілу державного фінансування на різні форми державної підтримки, у тому числі на промозаходи?.

Чому Рада впродовж 2019 року двічі затверджувала розподіл фінансування за напрямками такий, як їй подавало на затвердження попереднє керівництво Держкіно? І чому 2020 року Рада почала вносити свої пропозиції до розподілу, а її члени почали заявляти про те, що це вони складають свій проєкт розподілу, при цьому не публікуючи його, а передаючи в окремі ЗМІ свої заяви, зокрема й за кілька годин до зустрічі кінематографістів в Офісі президента?.

Відповіді на ці запитання «Детектор медіа» очікує отримати не тільки від згаданих структур, а й від нового очільника Міністерства культури та інформаційної політики, який, ми сподіваємося, буде призначений найближчим часом.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Кабелі потужних процесорів Nvidia плавляться
InternetUA
2025-02-13T11:16:43Z
Німецький стартап планує поставити Україні ще 6 тисяч дронів з ШІ
iPress
2025-02-13T11:04:40Z
Ремастер Days Gone запропонує геймерам нові ігрові режими
24tv
2025-02-13T11:03:59Z
Apple планує розпочати масове виробництво роботів у 2028 році чи пізніше
InternetUA
2025-02-13T11:01:47Z
У NASA заявили, що DOGE Маска перегляне витрати космічного агентства
InternetUA
2025-02-13T10:58:23Z
Sony представила Days Gone Remastered з новими режимами — гра також вийде на ПК
ITC
2025-02-13T10:55:48Z
Маск проти Альтмана: як штучний інтелект посварив двох мільярдерів
Комсомольская правда
2025-02-13T10:55:46Z
Stellar Blade влітку вийде на ПК та отримає відверте DLC
ITC
2025-02-13T10:55:26Z
OpenAI назвала дати випуску GPT-4.5 і GPT-5 — остання буде доступна «без обмежень» в безплатній версії ChatGPT
ITC
2025-02-13T10:55:12Z
Шоколад стане на вагу золота: ціни на какао зросли на 400% через глобальне потепління
Фокус
2025-02-13T10:57:56Z
Моторошний звук зі дна океану: вчені записали звук вибуху підводного апарату "Титан"
Фокус
2025-02-13T10:51:01Z
Буряк лежатиме свіжим місяцями: основний секрет його зберігання
24tv
2025-02-13T10:39:48Z
Не пригорить і не "втече": як правильно кип'ятити молоко
24tv
2025-02-13T10:30:02Z
Китайський гороскоп на завтра 14 лютого: Тиграм - агресія, Собакам - страх
GlavRed
2025-02-13T10:27:23Z
На якій руці носити червону нитку: відповідь знають одиниці
24tv
2025-02-13T09:57:57Z
5 найсексуальніших чоловічих імен, які притягують жінок
24tv
2025-02-13T09:39:19Z
Коли садити капусту на розсаду у 2025 році: як доглядати за розсадою
GlavRed
2025-02-13T09:27:30Z
Кого ми "любимо", а кого "кохаємо": з'ясуємо тонкощі почуттів
24tv
2025-02-13T09:18:38Z
Поліцейські повідомили двом жителям Одеси про підозру у спричиненні ножем тяжких тілесних ушкоджень
Украина Криминальная
2025-02-13T10:54:03Z
Жінка викрала з рахунку сусіда майже 20 тисяч гривень
InternetUA
2025-02-13T10:51:49Z
В Харкові затримали жінку, яка за 20 тисяч доларів намагалася продати свою 2-місячну доньку
Комсомольская правда
2025-02-13T10:51:34Z
У Мюнхені автівка влетіла у натовп людей: багато постраждалих
TSN
2025-02-13T10:51:15Z
Вслід за Санторіні: через землетруси Греція оголосила надзвичайний стан на другому острові
24tv
2025-02-13T10:46:52Z
На Харківщині сталося смертельна ДТП: що відомо
TSN
2025-02-13T10:46:00Z
На Черкащині водійка збила матір із візком – жінка загинула
TSN
2025-02-13T10:33:37Z
Загибель трьох людей: судитимуть військовослужбовця, який скоїв смертельну ДТП на Донеччині
Украина Криминальная
2025-02-13T10:18:04Z
Водійські права без іспитів та навчання: на Волині зловмисники торгували фальшивими документами
Украина Криминальная
2025-02-13T10:09:19Z
Принц Гаррі з'явився на "Іграх нескорених" у куртці із шевроном української бригади
Комсомольская правда
2025-02-13T11:18:43Z
Оболонь — Решица: онлайн-трансляція контрольного матчу
Football.ua
2025-02-13T11:16:00Z
РНБО ввела санкції на президента Ворскли Жеваго: що це означає для власника клубу УПЛ
24tv
2025-02-13T11:12:29Z
Російські гравці побилися з китайцями під час футбольного матчу
ZN UA
2025-02-13T11:10:45Z
У США заарештували співробітника ФІФА, якого підозрюють у сексі з 14-річним хлопчиком
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T11:09:29Z
Новий автобус для національної збірної з футболу презентував особисто Андрій Шевченко
AutoCentre
2025-02-13T11:07:39Z
Ліга націй УЄФА серед жінок. Збірна України назвала склад на матчі з Албанією та Хорватією
УкраинФорм
2025-02-13T11:04:27Z
Деку: Ямаль залишиться в Барселоні на довгі роки
Football.ua
2025-02-13T10:55:22Z
Американець спробував вирвати пояс в українця: Берінчик і Девіс провели першу дуель поглядів
TSN
2025-02-13T10:51:11Z
Мінометники ЗСУ на Донеччині знищили колону бронетехніки РФ: деталі від ОСУВ "Хортиця"
Фокус
2025-02-13T11:00:03Z
У Дніпрі померла вчителька, яка була героїнею знаменитого муралу в Авдіївці
Комсомольская правда
2025-02-13T10:55:07Z
Несподіваний врожай: на Волині серед зими дозріла білокачанна та синя капуста
Agravery
2025-02-13T10:52:17Z
У Третій штурмовій сказали, якою ще територією України хоче заволодіти ворог
TSN
2025-02-13T10:51:40Z
Ворог вдарив по центру Херсона
1News
2025-02-13T10:48:39Z
Флоту РФ там вже немає: відомо, чи нарощуватимуть ЗСУ удари по цілях в Криму
GlavRed
2025-02-13T10:39:42Z
Сили оборони знищили на Покровському напрямку танк, дві артустановки та РЕБ росіян
УкраинФорм
2025-02-13T10:31:00Z
ЗС РФ просунулись поблизу трьох населених пунктів на Донеччині й на Харківщині, — DeepState
Фокус
2025-02-13T09:57:33Z
Морози вдарять найближчими днями. Де і коли чекати до -20 градусів
Telegraf
2025-02-13T09:27:43Z
"Ти зараз далеко": зрадниця Корольова публічно звернулася до своєї мами
GlavRed
2025-02-13T11:12:07Z
Прем'єра ювілейного концерту Академічного оркестру народної і популярної музики відбудеться 14 лютого на радіо «Культура»
Детектор М
2025-02-13T11:07:41Z
Зеленський призначив стипендії 80 молодим майстрам народного мистецтва
УкраинФорм
2025-02-13T11:01:06Z
Найтрендовіші кросівки 2025 року – їх захочуть носити всі дівчата
24tv
2025-02-13T10:51:47Z
Топ-7 фільмів з Томом Крузом, які зробили його легендою
Вива
2025-02-13T10:45:16Z
Були Кошовий з дружиною, Дурнєв, Гордон та інші: MONATIK яскраво презентував новий альбом
Telegraf
2025-02-13T10:39:31Z
ТЕТ оголосив дату прем’єри 3 сезону серіалу “Ромео і Джульєтта з Черкас”
GlavRed
2025-02-13T10:30:35Z
Джамала вперше за довгий час поділилася кадрами з мамою: архівне відео
24tv
2025-02-13T10:30:20Z
Том Круз зізнався, на зйомках якого фільму знепритомнів
Фокус
2025-02-13T10:30:13Z
Без «срібла» та «золота»: в Україні скасовано шкільні медалі
ZN UA
2025-02-13T11:12:57Z
Ракети для NASAMS і виробництво дронів: Умєров провів зустріч з міністром оборони Канади
УкраинФорм
2025-02-13T11:12:10Z
Жінка попросила партнера зварити макарони і була шокована результатом
Фокус
2025-02-13T11:12:08Z
Під Москвою знищили два новітні радіолокаційні комплекси «Валдай» - ГУР
УкраинФорм
2025-02-13T11:07:38Z
День Валентина не лише для дорослих: як цікаво провести цей день у школі
24tv
2025-02-13T11:06:08Z
Спецпредставниця генcекретаря ООН з питань насильства щодо дітей вперше відвідала Україну
24tv
2025-02-13T11:06:03Z
Комбат Третьої штурмової пояснив, чому ніхто не хоче йти в армію
TSN
2025-02-13T11:03:21Z
24 Канал очолив рейтинг онлайн-ЗМІ України за кількістю опублікованих матеріалів у 2024 році
24tv
2025-02-13T11:03:04Z
Яким був ефір спільного телемарафону «Єдині новини» й ефір Першого каналу Суспільного 3-4 лютого 2025 року — резюме
Детектор М
2025-02-13T11:01:05Z
Вчені назвали два продукти, вживання яких допоможе омолодитися на 15-20 років
TSN
2025-02-13T11:03:35Z
На аптеки чекає революція? Президент обіцяє навести лад з цінами на ліки з 1 березня
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T10:00:40Z
Уперше в історії ВООЗ випустила рекомендації щодо солі: що сталося
Фокус
2025-02-13T09:45:46Z
Ціни на найпопулярніші ліки знизять на 30%, – Зеленський
24tv
2025-02-13T09:16:00Z
Чи може кава викликати здуття живота– ось що варто знати
24tv
2025-02-13T09:06:31Z
Про які хвороби може свідчити неприємний запах з рота
Знай
2025-02-13T08:12:27Z
Лікарі не вручатимуть рецепти в руки: що варто знати пацієнтам
Знай
2025-02-13T06:36:34Z
Що буде, якщо не лікувати перелом кістки
24tv
2025-02-13T06:03:45Z
Оригінальні препарати чи генерики? Амістар®-технологія на зернових культурах проти генериків
AgroPortal
2025-02-13T05:30:15Z
Акції українських компаній дорожчають на очікуваннях мирних переговорів: лідирує група Ferrexpo Жеваго
ZN UA
2025-02-13T11:16:27Z
"Нафтогаз України" розвінчав міф про розбавлений газ і підтвердив його високу якість
Комсомольская правда
2025-02-13T11:16:19Z
Злотий набирає обертів: як зросла вартість валюти у банках та обмінниках
24tv
2025-02-13T11:15:42Z
Ощадбанк та ЄБРР виділять €100 млн на енергетичні проєкти в Україні
Хвиля
2025-02-13T11:12:45Z
На одній каші вже не зекономиш: на які крупи злетять ціни у найближчі місяці
Знай
2025-02-13T11:12:43Z
Ринок аграротехнологій приросте на $10 млрд за 5 р
AgroNews
2025-02-13T11:10:36Z
Угода на $60 мільярдів: Honda і Nissan офіційно припинили переговори про злиття компаній
УкраинФорм
2025-02-13T11:06:37Z
Озвучено, які потреби в насінні щорічно має Україна
AgroPortal
2025-02-13T11:00:28Z
Глава Спілки виробників будматеріалів анонсував порожчання і назвав причину
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T10:54:09Z
Пляшка на сотню: новий економічний кросовер Jetour Shanhai L9 показали на офіційних фото
AutoGeek
2025-02-13T10:36:16Z
У США антинацистська організація обіцяла "завдавати фізичних пошкоджень" автівкам Tesla
InternetUA
2025-02-13T10:28:29Z
Маленький паркетник Hyundai отримав “позашляхову” версію: відома ціна
ЗаРулем
2025-02-13T10:24:13Z
Абсолютно новий Dodge Demon віддають за безцінь, але є нюанс
AutoCentre
2025-02-13T10:16:53Z
Суперкар Porsche 911 Dakar для бездоріжжя перетворять на гібрид
AutoGeek
2025-02-13T09:45:08Z
Kia анонсувала дебют трьох електричних новинок
AutoCentre
2025-02-13T09:07:41Z
У BMW заявили, що електромобілі з величезними батареями не мають сенсу
AutoGeek
2025-02-13T09:00:21Z
Українці стали купувати більше електромобілів: найпопулярніші моделі
Фокус
2025-02-13T08:57:38Z
Чому "докатка" небезпечна для автомобіля: шокуючі подробиці
ТСН
2025-02-13T08:18:20Z
Зеленський підписав закон про продовження термінів проходження ВЛК
УкраинФорм
2025-02-13T11:16:22Z
Суд арештував очільника Антитерористичного штабу СБУ Козюру без права на заставу
УкраинФорм
2025-02-13T11:15:59Z
Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо зниження на 30% цін на ліки
Комсомольская правда
2025-02-13T11:15:41Z
Міністр оборони Німеччини: краще б США не йшли на поступки до початку переговорів
Европейская правда
2025-02-13T11:15:08Z
Як українці ставляться до позбавлення мандатів нардепів від ОПЗЖ і кого вважають лідером опозиції
Украина Криминальная
2025-02-13T11:12:29Z
"Україна спонсорує російську армію": Фіцо вибухнув цинічною заявою
GlavRed
2025-02-13T11:06:21Z
Кислицю призначили першим заступником міністра закордонних справ
TSN
2025-02-13T11:03:31Z
Колишній постпред України в ООН Кислиця отримав нову посаду
ГЛАВКОМ NET
2025-02-13T11:03:25Z
Очільник Пентагону зробив заяву про поштовх до миру і "зраду" України
TSN
2025-02-13T11:01:01Z