MY.UAНовини
Адвокати Порошенка розказали, як ДБР зліпило «справу картин» на основі Вікіпедії
Адвокати Порошенка розказали, як ДБР зліпило «справу картин» на основі Вікіпедії

Адвокати Порошенка розказали, як ДБР зліпило «справу картин» на основі Вікіпедії

Так звана «справа про картини», через яку силовики Держбюро розслідувань незаконно штурмували Музей Гончара, сфабрикована на основі публікації на сайті Гордона, а своїми доказами слідчі ДБР використовували інформацію з Вікіпедії.

Це стало відомо після того, як адвокати п’ятого президента Петра Порошенка отримали документи з суду.

Про деталі вони повідомили під час пресконференції, повідомляє преслужба «Європейської солідарності».

Як відомо, Печерський суд визнав силове захоплення музею незаконним.

Адвокати наголосили, що до сфабрикованої справи безпосередньо причетні генпрокурор Ірина Венедіктова, яка на момент порушення провадження очолювала ДБР, заступник директора ДБР Соколов, а також перший заступник, колишній адвокат Януковича Бабіков, які відповідно до закону не мають права втручатися у слідство.

«Отримані документи з суду, з яких стало зрозуміло, звідки взялася справа про 43 картини і як було ухвалено рішення ламати двері музею Гончара.

Справа утворилася наприкінці лютого на підставі минулорічної публікації на сайті Гордона.

Рапорт з цього приводу писав нинішній глава ДБР Соколов на ім’я тодішнього глави ДБР Венедіктової, яка з того часу пересіла у крісло Генпрокурора.

Там йшлося про те, що публікація Гордона дає достатньо підстав вважати, що було скоєно злочин», – коментує документи ДБР адвокат Ілля Новіков.

«Слідство проводилося дуже по-сучасному – воно проводилось у Вікіпедії.

Був складений протокол огляду слідчим сайту, з якого випливає, що на сайті Вікіпедії вказано, що Петро Порошенко раніше був президентом України, зараз є народним депутатом України.

І ця важлива для слідства інформація була зафіксована у матеріалах кримінальної справи», – іронізує Новіков.

«Після цього в день, коли ламали двері музею, оперативний відділ ДБР склав службову записку, фактично ДБР саме собі написало записку про те, що за наявною оперативною інформацією, виходячи із поведінки людей, у власності яких перебувають картини, тобто директора музею, ці картини планують знищити.

Як речовий доказ у справі.

І для того, щоб цього не допустити, була влаштована ця акція, яку ви всі бачили», – нагадав Новіков про штурм Музею Гончара, який транслювався в прямому ефірі.

«Ми вже говорили про те, що навіть Печерський суд визнав ці дії незаконними.

Зараз ми розуміємо, чому це відбулося.

Тому що навіть в рамках того, що було надано суду, ці натяжки не проходять», – резюмує Новіков.

Адвокати звернули увагу на те, що ДБР силою вривалось у музей Гончара на підставі припущень, що керівництво Музею може знищити картини, а потім ДБР передало ці картини на зберігання тому самому керівництву Музею Гончара.

«Цілий уповноважений ДБР робить висновок, що достатні підстави вважати, що можливе знищення майна.

Тобто в нього достатні підстави вважати, що керівництво Музею Гончара бажає знищити 43 картини всесвітньо відомих художників вартістю, як вони самі сказали, скажену купу мільйонів доларів.

Саме ці брехливі кілька рядків були покладені слідчим Дощенком в основу для організації зламу дверей, захоплення музею і проведення незаконного обшуку в приміщенні Музею Гончара.

Як ми бачимо, жодної необхідності рятування майна не було.

Це доводить також і те, що картини лишалися на місці і були передані на зберігання музею, якого за кілька годин до того підозрювали у намірах знищити ці картини», – вказує Головань на абсурдність цієї історії.

Ілля Новіков наголосив, що платники податків тільки цього року профінансували ДБР на суму півтора мільярда гривень, а його слідчі «клепають» справи із Вікіпедії.

«Ця ситуація і смішна і одночасно сумна.

Смішна, бо зрозуміло, що так кримінальні справи не розслідуються.

Якщо ви ведете слідство у Вікіпедії, що вам заважає проводити допити у Тік.

Якість вашої роботи від цього не впаде.

Але насправді все досить серйозно.

Мабуть, коли президент Зеленський на своїй пресконференції говорив про пригоди та вироки, які він впевнений, будуть – він мав на увазі щось подібне.

Йому без сумніву доповідали про роботу, яка проводиться.

Ми не знаємо, чи доповідали йому, що робота проводиться у Вікіпедії.

Можливо, він в курсі, можливо, він вважає що це нормально.

І те, що президент Зеленський вже від свого імені переповідав і робив прогнози, то мова йшла саме про це», – показує Новіков копії протоколів про вивчення Вікіпедії.

Адвокат Ігор Головань, який продемонстрував аудіозапис так званого «обшуку» музею Гончара, наголосив, що слідча група ДБР неодноразово порушила законодавство і це оскаржується у відповідному порядку.

«Вже оскаржена бездіяльність правоохоронних органів стосовно реєстрації кримінального провадження стосовно перешкоджання діяльності народних депутатів», – зазначив Головань.

«Нами подано також 5 заяв про кримінальне правопорушення стосовно дій, які вчинили, а саме зловживання своїм службовим становищем, незаконне проникнення до володіння особи, службове підроблення, тобто внесення завідомо неправдивих відомостей до офіційного документу, мається на увазі протокол обшуку та інші документи досудового розслідування.

Ще дві заяви нами подано стосовно перешкоджання діяльності депутатів та журналістів.

Ми зробимо все можливо і доб’ємося, щоб всі ті, хто брав участь в цьому дійстві, були притягнені до передбаченої законом відповідальності.

Ще раз наголошую, безпосереднє керівництво всіма цими історіями здійснювалося особисто генеральним прокурором Венедіктовою», – переконаний Головань.

«Ці дії ДБР і ця сфабрикована справа по Музею Гончара, як на мене, є квінтесенцією сфабрикованого Зеленським непрофесійного управління державою.

І все це виглядало би смішно, аби не було так сумно, бо рапорт пише Соколов, санкцію на цей рапорт дає «на 300 відсотків свій» генеральний прокурор Венедиктова, на той момент керуюча ДБР, виконавцем призначається адвокат Януковича Бабіков.

Замість того, аби розслідувати крадіжку 2 700 вагонів з зерном на майже 800 мільйонів гривень, замість того, аби розслідувати лобізм команди Зеленського в тютюновій сфері, через який держава втратила більше 3 млрд.

Замість того, щоб розслідувати багатомільярдні крадіжки в податковій і митниці в уряді Зеленського, про які заявив Уманський.

Замість того, щоб розслідувати шалену корупцію сьогоднішню, яка коїться в енергетиці -замість цього у нас 10 слідчих і близько 20 спецназівців незаконно штурмують національний музей Гончара без рішення суду.

І на підставі Вікіпедії.

Все це доводить, що і ця, і інші сфабриковані справи носять суто політичний характер і є переслідуванням опозиції», – зазначив співголова фракції «Європейська солідарність» Артур Герасимов.

«Якщо сьогодні на це свавілля закривати очі, завтра вони так само незаконно без жодних рішень судів, без жодних документів, без жодних підстав втомляться в офіси будь-якої компанії, вломляться в житло будь-кого з наших громадян.

Ми дали шанс ДБР і вимагали від них вибачитися перед національним музеєм Гончара і його директором.

Замість того ДБР встановило незаконне стеження за музеєм і його керівництвом, а після того в них ще вистачило нахабства заявляти, що штурму не було.

Перешкоджання народним депутатам не було, побиття журналістів не було, вся країна бачила, весь світ бачив, всі українські журналісти бачили, ДБР не бачило.

І цинічно бреше.

Ми ідентифікували майже всіх хто приймав в цьому участь.

І ми, дійсно, будемо домагатися, щоб всі хто приймав у цьому участь були притягнуті до відповідальності», – повідомив Артур Герасимов.

«Штурм Національного музею – це світова ганьба, а також ще один сигнал того, що влада віяла під тотальний контроль правоохоронні органи з метою переслідування опозиції.

Шановна влада, перестаньте ганьбити країну на весь світ.

Перестаньте будувати і закріплювати в Україні тоталітарну державу.

Володимир Олександрович, може досить?», – наголосив Герасимов.

Як повідомлялось, спецназ Державного бюро розслідувань увірвався у приміщення Музею Івана Гончара, де 26 травня відкрилась експозиція художніх творів із колекції родини Порошенків.

Директор Музею Гончара Петро Іванович Гончар написав заяву в поліцію, оскільки слідчі Державного бюро розслідувань виламали двері.

Також ДБР вручило повістку про виклик на допит Порошенка його дружині.

Зазначимо, що у Державному бюро розслідувань запевняють, що не застосовували «будь-які заходи фізичного впливу» біля музею Івана Гончара 26 травня.

Слідчий ДБР, який навідувався в Музей Гончара у день відкриття особистої колекції родини Порошенків (26 травня, – ред.), повідомив заклад про арешт 42 картин.

Будь-яке порівняння з Порошенком для Зеленського є ударом нижче пояса, – психолог.

«Європейська солідарність» про маски-шоу в Музеї Гончара: переслідування Порошенка відбувається за наказом Зеленського.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Чехії призначили нову міністерку юстиції на тлі скандалу з біткоїнами
Европейская правда
2025-06-10T11:10:13Z
Зеленський обурився, що Орбан розмістив його фото на передвиборчому білборді
УкраинФорм
2025-06-10T11:09:05Z
Триває активна розмова із США, – речник МЗС прокоментував завершення пакетів військової допомоги
24tv
2025-06-10T11:06:22Z
Старі добрі шпигуни повертаються: що на Заході пишуть про Україну та війну на виснаження
24tv
2025-06-10T11:03:54Z
Чи насправді Ізраїль передав Україні Patriot? Що дізналися ЗМІ
Telegraf
2025-06-10T11:03:44Z
У Путіна немає стимулу сідати за стіл переговорів — The Telegraph
ZN UA
2025-06-10T11:03:09Z
Тунберг депортували з Ізраїлю. ЗМІ пишуть, що інші активісти досі під вартою
ZN UA
2025-06-10T11:01:50Z
Партнери відмовляються посилити санкції через відсутність мобілізації з 18 років — Зеленський
ZN UA
2025-06-10T11:00:45Z
У США кажуть, що переговори із Китаєм "проходять добре"
Европейская правда
2025-06-10T10:58:14Z
Індекс медіаграмотності працівників органів державної влади та місцевого самоврядування
Детектор М
2025-06-10T11:06:16Z
Гілі та Рютте відвідали завод із виробництва деталей для атомних підводних човнів
InternetUA
2025-06-10T11:01:24Z
У Бразилії ув’язнили коміка за дискримінацію
360ua.news
2025-06-10T11:00:49Z
На Тернопільщині запрацював рекрутинговий центр 42 окремої механізованої бригади
УкраинФорм
2025-06-10T10:57:02Z
Що купують хрещені батьки на хрестини хлопчику і дівчинці: основний перелік речей
24tv
2025-06-10T10:51:45Z
Важливо знати: як відрізняється трудовий стаж від страхового
24tv
2025-06-10T10:51:39Z
Не тільки Стівен Хокінг. Топ-чиновник МОН назвав три книги, які допоможуть молоді зрозуміти світ і себе
Telegraf
2025-06-10T10:51:24Z
Багато українців можуть оштрафувати: яку реєстрацію варто перевірити громадянам
GlavRed
2025-06-10T10:45:57Z
ЗСУ збили новий російський дрон із V2U, оснащений ШІ: чим він небезпечний
Фокус
2025-06-10T10:42:55Z
У родині вагітної Ріанни сталося горе
TSN
2025-06-01T16:21:48Z
Міша Романова розповіла про причини розлучення з Роднянським-молодшим
Комсомольская правда
2025-06-10T11:09:19Z
«Невимовна магія»: рімейк «Як приборкати дракона» отримав 83% на Rotten Tomatoes
ITC
2025-06-10T10:54:25Z
Максим Неліпа пішов зі сцени через вигорання
360ua.news
2025-06-10T10:33:40Z
"Потроху віддаляється": Шоптенко вийшла на зв'язок і з сумом звернулася до сина
GlavRed
2025-06-10T10:27:27Z
55-річна Дженніфер Лопес виступила в боді з небезпечно високим вирізом
Фокус
2025-06-10T10:15:37Z
Головна музична подія літа повертається: що відомо про Atlas Festival 2025
24tv
2025-06-10T10:00:50Z
Гаррі Поттер від HBO — знайомтеся з Дурслями та Малфоями
ITC
2025-06-10T09:48:31Z
Суд відхилив позов Джастіна Бальдоні проти Блейк Лайвлі на суму 400 мільйонів доларів
Комсомольская правда
2025-06-10T09:40:48Z
Скільки коштує курортний відпочинок у Туреччині влітку 2025 року
24tv
2025-06-10T11:00:30Z
Це неймовірно смачно: готуємо салат з куркою та апельсином
24tv
2025-06-10T10:57:20Z
Які овочі можна посіяти в червні після холодного і дощового травня
Gazeta UA
2025-06-10T10:30:14Z
5 помилок, через які ваші цинії гинуть: не знають навіть досвідчені садівники
24tv
2025-06-10T10:27:57Z
Гороскоп Таро на повню 11 червня: Тельцям - зцілення, Ракам - зміни, Терезам - баланс
GlavRed
2025-06-10T10:27:42Z
Забудьте про Ніагару: де заховався найкрасивіший водоспад України
Telegraf
2025-06-10T10:06:36Z
Китайський гороскоп на завтра 11 червня: Бикам - образа, Коням - занепокоєння
GlavRed
2025-06-10T09:27:34Z
Ще встигаєте додати барв у саду: топ-5 квітів, які можна посадити у червні
24tv
2025-06-10T09:27:16Z
Вісім причин, чому одяг краще сушити на мотузці
Gazeta UA
2025-06-10T09:03:18Z
В країні кардинально зміниться погода - прогноз на завтра
Gazeta UA
2025-06-10T11:06:30Z
Київрада проголосувала за звільнення першого заступника Кличка Поворозника
ГЛАВКОМ NET
2025-06-10T11:03:34Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Миколаївській області: як отримати
Политека
2025-06-10T11:00:15Z
Журналісту, який зник безвісти на фронті, у міськраді Полтави встановили іменну табличку
Детектор М
2025-06-10T11:00:10Z
Повітряні сили показали, як цієї ночі збивали «шахеди» над Одесою
ГЛАВКОМ NET
2025-06-10T10:42:55Z
«Не обслуговуються роками». В одному з районів Києва вирішено упорядкувати міжквартальні дороги
ГЛАВКОМ NET
2025-06-10T10:39:19Z
Терехов бідує чи жирує? Що приховують підлеглі мера Харкова
Telegraf
2025-06-10T10:33:51Z
У незаконному збагаченні на ₴33 млн викрито експравоохоронця
Украина Криминальная
2025-06-10T10:33:10Z
Росіяни просунулися у двох областях України: у DeepState назвали напрямки
GlavRed
2025-06-10T10:27:39Z
Стали відомі терміни появи нового Nissan Leaf в Україні
AutoCentre
2025-06-10T11:09:51Z
Skoda показала Enyaq RS, орієнтований на трек
AutoCentre
2025-06-10T10:04:33Z
Електромобілі та гібриди: визначено найнадійніші китайські авто в 2025 році
Фокус
2025-06-10T09:57:15Z
Ягуар припинить виробництво авто з ДВЗ, але спочатку випустить для Австралії потужний F-Pace з двигуном V8
Топ Жир
2025-06-10T09:45:13Z
Ютубер встановив нову батарею в Nissan Leaf та подвоїв запас ходу
ITC
2025-06-10T09:37:41Z
Volkswagen вигадав як здешевити свої електромобілі
ЗаРулем
2025-06-10T09:24:51Z
Майбутні електромобілі Volkswagen збудують на базі Rivian
AutoCentre
2025-06-10T09:12:38Z
У США створили шикарного 800-сильного суперника Cadillac і Rolls-Royce в ретростилі
Фокус
2025-06-10T08:57:08Z
В Україні різко виріс попит на електромобілі з пробігом: популярні моделі
Фокус
2025-06-10T08:54:02Z
У Франції учень напав на шкільну помічницю із ножом під час перевірки рюкзаків
Европейская правда
2025-06-10T10:58:30Z
В Одесі на хабарі $6,5 тисячі затримали командира відділення ТЦК та його спільника
УкраинФорм
2025-06-10T10:57:20Z
У Києві є загибла внаслідок російського удару
Комсомольская правда
2025-06-10T10:54:36Z
Затримано вінничанина, підозрюваного у вбивстві знайомої
Украина Криминальная
2025-06-10T10:54:29Z
У США внаслідок падіння літака в океан загинули всі шестеро людей на борту
УкраинФорм
2025-06-10T10:42:22Z
Стрілянина у школі в Австрії: влада підтвердила загибель дев'яти осіб
Европейская правда
2025-06-10T10:40:29Z
Масована атака по Києву: стало відомо про першу жертву, є постраждалі
24tv
2025-06-10T10:36:36Z
На Харківщині подружжя напало на військового ТЦК і поліцейського
Мій Харків
2025-06-10T10:36:25Z
Готував теракт біля ТЦК у Миколаєві: суд відправив до СІЗО 18-річного хлопця
УкраинФорм
2025-06-10T10:30:58Z
Новий штам коронавірусу миттєво шириться Європою: які симптоми
ГЛАВКОМ NET
2025-06-10T11:09:54Z
Як засинати раніше і налагодити режим сну: 6 порад фахівців
Комсомольская правда
2025-06-10T11:01:23Z
Спалах гепатиту А у Києві: зафіксоване значне зниження активності захворювання
Известия Киев
2025-06-10T10:36:07Z
Науковці пояснили, чи корисно займатися спортом щодня, а чи на шкоду
24tv
2025-06-10T10:33:01Z
Чому огірки пусті всередині: добриво, яке може врятувати увесь урожай
24tv
2025-06-10T10:12:41Z
Може спричинити нову пандемію: у Китаї виявили ще один небезпечний коронавірус
24tv
2025-06-10T08:30:35Z
Європейський регулятор підтвердив новий небезпечний побічний ефект Оземпіку та інших аналогів
24tv
2025-06-10T07:42:01Z
Вчені попереджають: тривалий робочий день може фізично змінити ваш мозок
Portaltele
2025-06-10T07:37:14Z
Це шкідливо, але ви продовжуєте робити це щоранку: вчені назвали найшкідливішу ранкову звичку
Знай
2025-06-10T05:51:48Z
Резервний фонд Путіна може повністю вичерпатися у 2026 році
УкраинФорм
2025-06-10T11:06:51Z
10000 гривень за гектар: в Україні приймають заявки на субсидії для виробників бавовни
24tv
2025-06-10T11:06:27Z
ЄС без російського газу: Німеччина держкомпанія підписала контракт на імпорт ресурсу з Азербайджану
ZN UA
2025-06-10T11:01:48Z
БЕБ арештувало іранського каучуку на ₴12,7 мільйона
УкраинФорм
2025-06-10T11:00:37Z
Ринок рф — токсичний, але, на жаль, не для всіх. Скільки податків сплачують в бюджет агресора міжнародні компанії
AIN
2025-06-10T11:00:33Z
Індія знизила імпортні мита на нерафіновану олію
AgroPortal
2025-06-10T11:00:18Z
Ciklum придбав розробника цифрових рішень GoSolve Group
AIN
2025-06-10T10:51:20Z
ЄС встановлює нові правила ручної поклажі: за дещо доведеться заплатити, а інше – безплатно
24tv
2025-06-10T10:42:22Z
У РФ обвалилося виробництво базових продуктів
Gazeta UA
2025-06-10T10:36:17Z
Ubisoft назвала дату виходу Anno 117: Pax Romana
24tv
2025-06-10T11:06:46Z
Apple додає дистанційне керування камерою смартфона до навушників AirPods
24tv
2025-06-10T11:06:19Z
Фахівці пояснили, чи можна залишати смартфон на зарядці на всю ніч
InternetUA
2025-06-10T11:01:52Z
Нашумілий рецепт смачнючого сала - тане в роті
GlavRed
2025-06-10T11:00:20Z
Частина користувачів повідомляє про збій у ChatGPT
24tv
2025-06-10T10:57:58Z
Крижаний Ноїв ковчег: найвразливішу екосистему Землі помістили в кріокамеру, щоб урятувати
Фокус
2025-06-10T10:57:15Z
Небінарні з Китаю: новий тип процесорів ШІ вперше в світі йде у виробництво
ITC
2025-06-10T10:54:23Z
Що насправді означає сигнал SOS: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2025-06-10T10:51:46Z
Як відкрити приватне вікно браузера всього за кілька секунд: простий лайфхак
InternetUA
2025-06-10T10:46:04Z
Українські армреслери здобули дев'ять нагород на чемпіонаті Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-06-10T11:09:24Z
Раду приєднався до Сельти
Football.ua
2025-06-10T11:06:28Z
ПСЖ продовжує боротьбу за Забарного: Борнмут виставив новий цінник на українця
24tv
2025-06-10T10:57:13Z
Жіноча збірна України з волейболу сидячи перемогла на турнірі «Золота Ліга Націй»
ГЛАВКОМ NET
2025-06-10T10:57:08Z
Магучіх та Левченко виступлять на етапі Діамантової ліги у Стокгольмі
УкраинФорм
2025-06-10T10:51:06Z
Колишній чемпіон світу оцінив шанси на повернення Ломаченка у профі-ринг
24tv
2025-06-10T10:51:00Z
Тудор залишається головним тренером Ювентуса
Football.ua
2025-06-10T10:45:21Z
ЗСУ ліквідували титулованого російського шашкіста та окупанта
ГЛАВКОМ NET
2025-06-10T10:45:20Z
Футбольна збірна Нової Зеландії - команда на прізвисько «Усі в білому»
УкраинФорм
2025-06-10T10:30:32Z