MY.UAНовини
Ігнор і безкарність: як подолати труднощі в комунікації із владою та безкарність злочинів проти журналістів?
Ігнор і безкарність: як подолати труднощі в комунікації із владою та безкарність злочинів проти журналістів?

Ігнор і безкарність: як подолати труднощі в комунікації із владою та безкарність злочинів проти журналістів?

Онлайн-дискусію «Медіа і влада.

Проблеми перекладу?» провела 4 червня фундація «Суспільність» за сприяння «Інтерньюз-Україна», «Детектора медіа» та Незалежної медійної ради.

Онлайн-конференцію «Безпека журналістів та протидія безкарності за злочини проти журналістів» організував 5 червня проєкт «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».

У першому заході дискутували самі медійники, запрошені представники влади до розмови не долучилися.

У другому – представники правоохоронних органів звітували про розслідування злочинів проти журналістів, а представники медійних організацій окреслювали тенденції.

«Детектор медіа» зібрав головне.

Як змінилися відносини влади із журналістами?.

У комунікації між владою та медіа триває криза, і за останній час не спостерігається змін на краще, вважають учасники дискусії «Медіа і влада.

Проблеми перекладу?».

Під владою вони мають на увазі передусім Офіс президента, адже президент Володимир Зеленський зі своєю політичною силою зосередили всю владу в країні.

«Влада в комунікації з журналістами займається не тим.

Замість того, щоб думати над покращенням комунікації навіть у тих форматах, які самі ж упроваджують, намагаються віддалитися, обмежити комунікацію», – вважає журналіст-розслідувач проєкту Bihus.

info Данило Мокрик.

У журналістів-розслідувачів ніколи не було теплих стосунків із владою.

Але й на допити їх за їхній інтерес до фігурантів розслідувань іще ніколи не викликали, зауважує головна редакторка проєкту «Слідство.Інфо» Анна Бабінець.

Її нещодавно викликали на допит у справі про порушення таємниці листування, телефонних розмов та іншої кореспонденції через журналістський запит пані Бабінець до народного депутата Олександра Дубінського.

Утім, її турбує не це: «Мене більше лякають тенденції поділити журналістів на правильних і неправильних – ті речі, які ми бачили в проєктах законів.

Наприклад, що журналістами мають бути лише представники зареєстрованих медіа.

Мене лякає, що хочуть підвищити вхідний поріг у професію.

Журналіст визначається родом діяльності.

А те, що держава має поставити якусь печатку, – це штучні перешкоди, щоб займатися журналістською діяльністю».

За словами пані Бабінець, «Слідство.Інфо» й так регулярно чує від органів влади відмови відповідати на запити, тому що воно нібито не є медіа, а є громадською організацією.

«Влада ділить медіа на потрібні та непотрібні.

З потрібними співпрацює в сенсі їхнього використання.

Ці медіа мають великі аудиторії та певні електоральні симпатії.

З непотрібними вона не співпрацює або просто їх не помічає.

Я б не сказав, що існують системні утиски свободи слова.

Це просто непомічання», – висловлює свої враження від відносин медіа та влади голова правління ГО «Інтерньюз-Україна» Костянтин Квурт.

Натомість заступниця шефредактора «Детектора медіа» та голова наглядової ради Суспільного Світлана Остапа вважає, що в Україні погіршується ставлення органів влади до медіа, журналісти продовжують страждати за свою професійну діяльність.

Про це вона говорила на дискусії «Безпека журналістів та протидія безкарності за злочини проти журналістів».

Чи потрібен президентський пул і спілкування off the record?.

Нещодавно в інтерв’ю виданню «Вести» заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенка озвучив ідею створити пул із 20-25 журналістів, які відвідуватимуть брифінги та пресконференції Офісу.

Ця ідея викликає неоднозначне ставлення в медійників.

«Що означає ідея журналістського пулу? Що будуть журналісти, яких можна буде позбавити акредитації з цього пулу», – каже Данило Мокрик.

Тобто з пулу можуть усувати журналістів, які чимось не догодили Офісу президента, і позбавляти їх можливості ставити гострі запитання та отримувати інформацію.

Ведучий «Радіо НВ» Дмитро Тузов одного разу мав досвід відрядження в президентському пулі.

Він вважає, що в пулах є свої переваги й вади.

З одного боку, журналісти мають доступ до першої особи, можуть отримати відповіді одразу на місці, вникнути в нюанси.

З іншого боку, люди в пулі не просто тримаються за своє місце в колі обраних, а починають «страждати стокгольмським синдромом», тобто стають лояльними до представників влади.

Данило Мокрик у цьому контексті згадав приклад російського журналіста Андрія Колесникова, відомого як «улюблений журналіст Путіна», який із журналіста, що був критичним до Кремля, перетворився на лояльного.

Ставлення до спілкування у форматі off the record у медійників різне.

Скажімо, для журналістів-розслідувачів немає користі в такому форматі, адже їм потрібні докази, а не слова, сказані на умовах анонімності.

«Для мене не існує оф-зе-реків, я ж дізнаюся інформацію не для себе, а для суспільства», – пояснює Анна Бабінець.

Натомість головна редакторка Київського бюро «Радіо Свобода» Інна Кузнецова вважає, що такий формат дозволяє журналістові чи редактору дізнатися більше.

Але вона наполягає на дотриманні правил учасниками таких зустрічей: «Мене дивують журналісти, які приходять на зустріч, знають, що це off the record, а через годину видають новину.

Або якщо вони пишуть звідти новину, не будучи навіть там.

Мають бути правила.

Якщо це off the rec – значить, off the rec».

Off the record має бути приводом для розвитку тем, пошуку та перевірки інформації, наголошує Дмитро Тузов.

На відміну від спілкування off the record більш небезпечними для репутації журналістів є «санкціоновані зливи».

Скажімо, історія з так званим звільненням керівника Офісу президента Андрія Богдана, коли журналісти низки медіа отримали від заступника керівника Офісу Кирила Тимошенка нібито заяву Богдана про звільнення.

«Подібні речі змушують журналістів думати про те, що їм можуть збрехати й ними можуть зманіпулювати.

Треба бути обережними», – застерігає Інна Кузнецова.

Як президенту поліпшити комунікацію з медіа?.

На останній пресконференції президент Володимир Зеленський закликав медійників запропонувати формат для майбутнього спілкування.

Учасники дискусії «Медіа і влада.

Проблеми перекладу?» запропонували кілька варіантів.

Обирати журналістів, які ставитимуть запитання на пресконференції, за принципом лотереї.

Кожному акредитованому журналісту надавати номер, а далі рандомним чином витягувати номери і визначати порядок тих, хто ставить питання.

«Нехай замість Юлії Мендель це вирішується волею випадку», – запропонував Данило Мокрик.

Запровадити практику регулярних сфокусованих брифінгів замість рідкісних великих пресконференцій.

«Не треба говорити по півтори години, по вісім годин.

Суспільству зручніше мати регулярні брифінги, де будуть журналісти ставити не мільйон питань, а нехай поставлять 10 важливих питань», – запропонував Костянтин Квурт.

Відповідати в першу чергу на запитання журналістів-розслідувачів.

Тобто спершу на пресконференціях надавати слово саме їм.

Таку ідею запропонував журналіст, автор ютуб-каналу «Зупини.

Лося» Костянтин Андріюк.

Онлайн не має заміняти традиційних очних форм спілкування.

Онлайн-брифінги мають право на існування, якщо їхня мета – інформування про конкретну проблему (наприклад, про ситуацію з коронавірусом), вважає Інна Кузнецова.

Але ніхто не має скасовувати при цьому пресконференції – це інший формат, і він потрібен журналістам.

Яка ситуація з безпекою журналістів?.

З початку року Інститут масової інформації зафіксував 91 випадок перешкоджання роботі журналістів, з них 26 – пов'язані з карантином.

Виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк каже, що в Україні простежуються дві основні тенденції – фізична агресія щодо журналістів і тиск місцевої влади (зокрема, недопуск журналістів на сесії чи до адмінбудівель через нібито карантин).

Моніторинг порушення прав журналістів, повідомлення про них у ЗМІ та соцмережах стають у нагоді правоохоронним органам.

Зокрема, поліція опрацьовує дані ІМІ та Національної спілки журналістів України, каже заступниця начальника Головного слідчого управління Національної поліції України Анастасія Шидловська.

Загалом в Україні правоохоронні органи зараз розслідують 207 кримінальних проваджень щодо злочинів проти журналістів, 149 із яких розслідує Національна поліція України.

Найбільше проваджень реєструють у Києві, Львівській, Вінницькій, Харківській, Дніпропетровській та Одеській областях.

Нацполіція за п’ять місяців розпочала 90 кримінальних проваджень через перешкоджання журналістам – це на 13 випадків більше, ніж у 2019 році.

«Збільшення реєстрації злочинів цієї категорії обумовлене тим, що журналісти займали і займають активну позицію у висвітленні порушень правил карантину.

Також керівництво Нацполіції вживає більше заходів щодо виваженого підходу реєстрації злочинів цієї категорії», – пояснює пані Шидловська.

Представник Офісу генпрокурора України Олег Пилипюк каже, що за п’ять місяців 2020 року до суду скерували вісім проваджень щодо злочинів проти журналістів, у 19 справах оголосили підозри, ще в чотирьох – уже є вироки суду.

А що з останніми гучними кейсами?.

Зокрема, слідчі Служби безпеки України завершують збір доказів у справі про підпал авто журналістки «Радіо Свобода» Галини Терещук для передачі матеріалів до суду, повідомив Олег Пилипюк.

Він не уточнив щодо кого будуть передаватися матеріали до суду.

Імовірно, йдеться про організаторів і замовників злочину, адже виконавця підпалу суд уже засудив до п'яти років позбавлення волі з трирічним іспитовим терміном.

Він сприяв розслідуванню злочину та уклав угоду зі слідством.

У справі про підпал фігурують ще двоє осіб – майор поліції Франківського району Львова Михайло Чердак, який переховується, та безробітний, раніше судимий Вадим Дмитренко.

Тим часом у справі про напад на знімальну групу телеканалу ZIK досудове розслідування вже завершене, наразі триває судовий розгляд справи, додала Анастасія Шидловська.

На журналістів ZIK напали 2 квітня в Гідропарку, де вони перевіряли дотримання вимог карантину в парках і на спортмайданчиках.

Того ж дня напали на знімальну групу телеканалу «Еспресо», яка перевіряла дотримання вимог карантину закладами харчування в Гідропарку.

Але в цій справі поки результатів немає.

Під час дискусії «Безпека журналістів та протидія безкарності за злочини проти журналістів» також згадували ще два кейси: напад на журналіста hromadske Богдана Кутєпова та виклик на допит головної редакторки «Слідства.Інфо» Анни Бабінець.

Щодо нападу поліцейських на Богдана Кутєпова представниця Нацполіції нагадала, що цю справу розслідує Державне бюро розслідувань.

Натомість про ситуацію з Анною Бабінець вона була не готова говорити та пообіцяла прокоментувати цей кейс додатково.

Як поліпшити розслідування й подолати безкарність?.

Учасники дискусії «Безпека журналістів та протидія безкарності за злочини проти журналістів» запропонували кілька ідей.

Створити міжвідомчу робочу групу для координації діяльності в розслідуваннях злочинів проти журналістів.

Залучити до неї представників усіх правоохоронних органів, а також громадськості, державних і недержавних організацій.

Таку ідею висловив представник Офісу генпрокурора України Олег Пилипюк.

Він уточнив, що в самому Офісі генпрокурора така група вже працює.

Однак вона не є міжвідомчою.

Створити онлайн-платформу, яка би фіксувала всі порушення прав журналістів.

Таку ідею підтримує Офіс Ради Європи в Україні, який готовий обговорити її предметно з Національною поліцією, Офісом генерального прокурора, громадськими організаціями та всіма зацікавленими.

«Це питання підіймалося декілька разів представниками медіаспільноти та громадських організацій.

Ця платформа була б дієвою та ефективною.

Вона на постійній основі надавала б достовірну, оперативну інформацію про порушення прав медіапрацівників; привертала б увагу ширшого кола представників суспільства.

І була б інформаційним і навчальним ресурсом», – каже заступниця голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко.

Налагодити комунікацію між владою, правоохоронцями та медіаспільнотою.

Про це говорила Оксана Романюк: «Ми б хотіли, щоб діалог відбувався більш системно.

Я вважаю, що нам потрібні дуже практичні і дуже конкретні кроки.

План дій вироблено: є відповідні рішення за результатами парламентських слухань, є розроблені Радою Європи документи – їх можна взяти за основу, щоб запустити регулярні зустрічі й комунікацію.

Почати будувати публічну платформу, де правоохоронні органи показували б, що з безкарністю в Україні борються і нападати на журналістів безкарно не можна».

В Офісі генпрокурора готові розглянути ці пропозиції.

А Рада Європи в межах спільного проєкту з ЄС, за словами Олени Литвиненко, готова підтримати подібні регулярні дискусії.

Теги за темою
ОбществоСтатьи
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Договорняк" и "слив" Донбасса: кто виноват в обвале украинского фронта
Comments UA
2024-11-29T13:15:32Z
Огромная дыра: как выглядит Ан-2, который россияне перепутали с украинским БПЛА
Фокус
2024-11-29T14:15:56Z
Возле Запорожья почти завершено строительство фортификаций – ОВА
ZN UA
2024-12-01T00:01:35Z
Счастливчики выходных: три знака Зодиака, которым повезет 30 ноября - 1 декабря 2024 года
Фокус
2024-11-29T18:36:01Z
Потеря Курахово — не потеря Запорожья: о настоящих и вымышленных страхах на Восточном фронте
Фокус
2024-12-03T15:21:09Z
В Координационном штабе раскритиковали «игру на публику» россиян со списками на обмен пленными
Апостроф
2024-12-03T15:12:51Z
Враг атаковал четыре общины Никопольщины
Корреспондент
2024-11-29T17:13:36Z
Кличко превращает столицу в строительный гигант – не за счёт обороны, а детских пустых садов: ушло более 30 млрд грн
Знай
2024-12-01T13:12:06Z
Растущая Луна 2 — 14 декабря 2024: гороскоп для всех знаков зодиака
TSN
2024-12-01T13:06:47Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Ермак указал, когда закончится война в Украине
Comments UA
2024-11-27T15:00:03Z
Три года до нового удара России: предупреждение Залужного
Comments UA
2024-11-23T12:54:41Z
Китай «пригласил» Трампа к разговору: что Си запретил экспортировать в США
Comments UA
2024-12-03T15:27:27Z
Сирийские повстанцы в 35 км от базы РФ Хмеймим: что могут потерять российские силы
Фокус
2024-12-03T15:27:15Z
Путин назвал цели России в Украине: чем пригрозил диктатор
Comments UA
2024-11-28T11:51:18Z
Лидер оппозиции ФРГ жестко критикует Шольца: Играет на страхах перед войной
Европейская правда
2024-12-01T15:12:02Z
Захарова сказала, сколько украинцев вернулось на территории, подконтрольные РФ
Comments UA
2024-11-27T14:54:28Z
Популярная российская актриса родила первенца в 53 года
Comments UA
2024-11-30T21:33:50Z
Беременная девушка Венсана Касселя показала новые фото топлесс
Comments UA
2024-11-30T22:33:41Z
"Такие бабки": звезда "Женского квартала" оскорбила поклонниц актера Остапа Ступки
Апостроф
2024-11-25T13:51:27Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
Семь гномов Disney: представлен новый трейлер фильма «Белоснежка»
GameMag
2024-12-03T15:22:40Z
Племянницы принцессы Дианы в шикарных платьях и бриллиантах посетили звездное мероприятие
Фокус
2024-12-03T14:41:14Z
Британский рэпер отреагировал на слухи о его романе с 49-летней Анджелиной Джоли
UAToday
2024-11-29T16:12:51Z
Рэпер Yarmak рассказал, когда решил стать в ряды ВСУ
Корреспондент
2024-11-29T14:03:08Z
64-летний Шон Пенн закрутил роман с младшей на 34 года известной актрисой и впервые показал ее публике
TSN
2024-12-01T14:15:50Z
Прожить на 5 лет дольше, потратив 2 часа: ученые узнали о простом способе достижения долголетия
Фокус
2024-11-27T13:42:17Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Гарвардский врач рассказала, как похудеть: пять действительно работающих советов
Comments UA
2024-11-27T15:42:22Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Все поправимо: 7 советов для беременных женщин, страдающих от депрессии
Marie Claire
2024-12-03T15:01:16Z
Врач два года не употребляет алкоголь: он назвал основные изменения, которые не ожидал после отказа
TSN
2024-12-03T11:39:54Z
Теплая пижама или отопление: что выбрать для здорового сна
Знай
2024-11-27T12:51:42Z
Добавьте плюс 10 лет к жизни: 6 способов сделать свой дом здоровее
Фокус
2024-12-03T11:27:17Z
Появились официальные данные, кто распространил COVID-19 по миру
Comments UA
2024-12-03T10:48:10Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
Украинцы будут возвращать продукты в супермаркеты по новым правилам
TSN
2024-11-28T11:17:15Z
Доплаты к пенсии: кто их может получить в декабре
ZN UA
2024-12-01T06:03:06Z
С 2025 года пачка сигарет подорожает на 40 гривен, - нардеп
Comments UA
2024-11-27T19:45:48Z
Украинцам выплачивают пенсии сразу за 6 месяцев: у кого появилось такое право
Знай
2024-12-03T15:30:26Z
Солнечные панели смогут выдавать мощность, как у 20 ядерных реакторов: как это возможно
Фокус
2024-12-03T15:27:50Z
Пока вы не видите этого, счета за воду уже растут
Знай
2024-11-29T13:30:20Z
"Ведет к радиационному выбросу", - The New York Times пишет, зачем Путин атакует украинские АЭС
Новости Украины
2024-11-29T21:36:48Z
Три сценария зимних отключений 2024-2025: эксперты рассказали, чего ждать украинцам
ZN UA
2024-11-25T03:34:28Z
Зеленого света теперь не будет: в Украине появятся необычные светофоры
Политека
2024-11-29T16:21:33Z
Смерть друга: король Карл III и королева Камилла объявили печальную новость
Marie Claire
2024-11-19T19:04:46Z
Сон на работе принес мужчине $48 тысяч
Фокус
2024-11-24T15:36:01Z
Уже проходит ВЛК: популярного ведущего мобилизовали
Comments UA
2024-11-19T19:45:26Z
Когда украинцы планируют праздновать Рождество: 25 декабря или 7 января
Comments UA
2024-12-03T15:33:50Z
Все должно быть через карту: украинцам объявили новые правила и "драконовские" штрафы за нарушение
Политека
2024-12-03T15:27:17Z
За свет некоторые заплатят меньше: украинцам рассказали хитрость экономии на комуналке
Знай
2024-12-01T06:06:46Z
Патриарх Кирилл выдал очередную партию бреда, почему все должны не бояться умереть
Comments UA
2024-11-28T14:18:28Z
В лесу заметили оленя в куртке со светоотражателями: на него устроили "охоту"
Фокус
2024-11-27T16:57:36Z
"Я тебе выколю сейчас глаз ручкой": в Полтавском ТЦК отреагировали на высказывание военкома
Фокус
2024-12-02T19:06:11Z
Ради побега за границу женился на родственнице с инвалидностью: ГПСУ разоблачила уклониста
Апостроф
2024-11-29T16:39:06Z
Вытирал ноги об украинский флаг: мужчину отправят в психушку
TSN
2024-11-30T17:51:54Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Безудержная боль: девушка из Тернополя сыграла на руинах дома, где погиб ее отец
TSN
2024-12-03T14:23:33Z
Акула пыталась откусить водолазую голову: нападение зафиксировали на камеру
Comments UA
2024-12-03T13:30:10Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
В Индии трое мужчин погибли из-за Google Maps: они упали с моста
Comments UA
2024-12-03T12:33:53Z
Мужчина оказался единственным пассажиром на борту самолета: почему так произошло
Фокус
2024-12-03T12:06:02Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
Названы сроки реванша между Дюбуа и Джошуа
Корреспондент
2024-11-27T16:54:44Z
ПСВ – "Шахтер": где смотреть матч Лиги чемпионов
ZN UA
2024-11-27T09:37:09Z
Украина выиграла более 40 медалей на чемпионате мира по воздушной гимнастике в Италии
ZN UA
2024-12-03T15:31:16Z
Тренер Жироны озвучил сроки восстановления Цыганкова
Корреспондент
2024-12-03T15:15:45Z
"Психология российского военного": экс-соперник Фьюри сделал дикое заявление об Усике
Корреспондент
2024-12-03T15:12:47Z
Ермак намекнул, что Украина приближается к переговорам: начался ферги-тайм
Comments UA
2024-12-03T14:40:56Z
"Надеру тебе зад, с**а": Фьюри вскипел и пригрозил Усику расправой в реванше
TSN
2024-12-03T13:21:36Z
Лучшая уличная еда мира: попали ли украинские блюда в топ
Comments UA
2024-11-29T15:27:58Z
Это принесет неудачу в 2025 году: от чего нужно отказаться в новогоднюю ночь
Comments UA
2024-12-03T03:33:59Z
Новогодний стол 2025: как приготовить говядину "Веллингтон" по классическому рецепту
Фокус
2024-12-03T15:27:10Z
Почему при заваривании чая на поверхности образуется белая пена
TSN
2024-12-03T15:06:04Z
Топ-5 привычек жен миллионеров: что их отличает от обычных женщин
Marie Claire
2024-12-03T13:00:58Z
Как правильно перезапустить стиральную машинку после отключения света
TSN
2024-12-03T12:21:42Z
Что подарить на "Тайного Санту": идеи для университета и офиса
Знай
2024-12-03T11:51:57Z
Лучший алкогольный напиток на рождественские праздники – побалуйте друзей лимончелло/Приготовьте его заранее – и не одну порцию
Апостроф
2024-12-03T11:21:37Z
Женщина показала 4 способа, как круто упаковать любой подарок
Фокус
2024-12-03T10:57:28Z
В 7 раз эффективнее обычных турбин: создан первый ветрогенератор, спроектированный ИИ
Фокус
2024-12-01T16:00:20Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
В Россию врежется астероид
Апостроф
2024-12-03T15:12:55Z
Канадец пробежал более 1000 км, чтобы с помощью GPS-трекера создать милый "мультик"
Фокус
2024-12-03T14:51:46Z
Необычное озеро в Антарктиде хранит удивительную тайну: что обнаружили ученые
Фокус
2024-12-03T13:57:10Z
Как стирать в машинке с капсулами: как правильно использовать, а что делать нельзя
TSN
2024-12-03T13:51:35Z
К 2100 году Земля рискует потерять более половины своих ледников – прогноз экспертов
TSN
2024-12-03T13:36:54Z
Sony порадовала владельцев PlayStation 5 уникальной темой по случаю 30-летия PlayStation
GameMag
2024-12-03T13:33:21Z
Ремейк "Готики" на Unreal Engine 5 предложит бесшовный открытый мир без загрузочных экранов — появились новые детали
GameMag
2024-12-03T13:28:05Z
С 560-сильным V10: в Украине появился очень редкий спорткар BMW M3
Фокус
2024-12-03T15:06:52Z
Признайся, ты всегда хотел такую: культовую BMW из "Need for Speed" воссоздали в реальности
Знай
2024-12-03T07:51:25Z
Запас хода — 630 км: раскрыты подробности доступного молодежного электрокара Toyota
Фокус
2024-12-02T19:21:56Z
Король горьі: покоряем простор на легендарном Jeep Wrangler
Корреспондент
2024-12-02T17:18:07Z
Спрос на новые авто в Украине снижается: какие модели продолжают покупать
Фокус
2024-12-02T15:57:17Z
"Скорпионы" готовы к бою: турецкие оружейники выкатили новый вариант броневика Akrep II
Фокус
2024-12-02T15:12:32Z
На украинский рынок выйдет доступный городской кроссовер Opel: подробности и цена
Фокус
2024-12-02T14:36:55Z
Найдешевший седан BYD на електротязі показали наживо
Portaltele
2024-12-02T14:33:26Z
Новый рейтинг легковых авто: что покупают украинцы
Апостроф
2024-12-02T14:09:31Z