MY.UAНовини
Новини про коронавірус 10 червня: рекорд смертельних випадків, новий етап послаблення карантину
Новини про коронавірус 10 червня: рекорд смертельних випадків, новий етап послаблення карантину

Новини про коронавірус 10 червня: рекорд смертельних випадків, новий етап послаблення карантину

В Україні – новий етап послаблення карантину. За останню добу – рекордна кількість летальних випадків від коронавірусу. Зеленського оштрафували за порушення карантинних обмежень. 820 мільйонів людей голодують через пандемію. Люди з першою групою крові рідше хворіють на COVID-19. Це останні новини про коронавірус SARS-CoV-2 в Україні та світі 10 червня.

Новини про коронавірус в Україні 10 червня

Статистика поширення коронавірусу

Станом на 10 червня в Україні виявили 28 381 випадок COVID-19. За останню добу коронавірус діагностували у 525 хворих.

На жаль, за добу померли ще 23 людей з коронавірусом. Це найвищий рівень смертності з початку пандемії. Таким чином кількість летальних випадків зросла до 833. Водночас за весь час пандемії в Україні одужали 12 769 осіб.

  • У Збройних силах України за останню добу виявили 3 нові випадки захворювання на COVID-19. Загалом станом в лавах ЗСУ на коронавірус хворіють 138 людей. На жаль, від початку епідемії четверо військових померли.
  • Від коронавірусу помер перший співробітник Держприкордонслужби України. Чоловіку виповнилось 64 роки, в нього були хронічні захворювання. Станом на 10 червня у ДПСУ зафіксовано 58 випадків захворювання на COVID-19. 36 працівників та військовослужбовців ДПСУ одужали, 21 – проходить лікування.

Кількість хворих на COVID-19 у регіонах:

  • Вінницька область – 1192 випадки;
  • Волинська область – 1214 випадків;
  • Дніпропетровська область – 971 випадок;
  • Донецька область – 246 випадків;
  • Житомирська область – 973 випадки;
  • Закарпатська область – 1448 випадків;
  • Запорізька область – 502 випадки;
  • Івано-Франківська область – 1622 випадки;
  • Кіровоградська область – 562 випадки;
  • м. Київ – 3580 випадків;
  • Київська область – 1865 випадків;
  • Львівська область – 2289 випадків;
  • Луганська область – 54 випадки;
  • Миколаївська область – 309 випадків;
  • Одеська область – 1028 випадків;
  • Полтавська область – 276 випадків;
  • Рівненська область – 2122 випадки;
  • Сумська область – 198 випадків;
  • Тернопільська область –1313 випадків;
  • Харківська область – 1338 випадків;
  • Херсонська область – 179 випадків;
  • Хмельницька область – 520 випадків;
  • Чернівецька область – 3757 випадків;
  • Черкаська область – 501 випадок;
  • Чернігівська область – 320 випадків.

Важливо! Кількість нових випадків захворювання різко зросла, тому що збільшилася кількість проведених тестувань. Так, зокрема, 8 – 9 червня методом ПЛР протестували 6 359 та 14 210 українців відповідно.

Головні новини про коронавірус в Україні

Новий етап послаблень карантину

Черговий етап пом'якшення карантину в Україні почався 10 червня. Однак не в усіх областях зможуть застосувати ці послаблення. Пом'якшення буде лише у тих регіонах, які досягли епідеміологічних критеріїв, визначених постановою МОЗ. 

Що дозволили з 10 червня:

  • відкриють культурні заклади;
  • дозволять проводити концерти, виставки тощо;
  • відновлять роботу бази відпочинку і санаторії;
  • запрацюють готелі.


Новий етап послаблення карантину / Інфографіка 24 каналу

Де карантин не послаблять

Станом на 10 червня не готові перейти до наступного етапу послаблення карантину такі регіони:

  • Волинська область,
  • Житомирська,
  • Закарпатська,
  • Львівська,
  • Рівненська,
  • Чернівецька,
  • місто Київ.

У цих регіонах послаблення карантину не можливе через порушену норму показника інцидентності. Натомість показники завантаженості ліжок в лікарнях і кількості тестувань тут, як і в решті областей, відповідають вимогам МОЗ.

Карантин у столиці: що відомо

У Києві показники для зниження карантину не відповідають нормам. Обмеження можуть навіть посилити, якщо ситуація погіршиться.

Які епідеміологічні показники у Києві наразі:

  • інцидентність: 15,23 на 100 тисяч населення (при нормі у 12);
  • завантаженість ліжок у лікарнях з пацієнтами з COVID-19: 42,64%;
  • середня кількість тестувань: 63,33 на 100 тисяч населення.

Говорити про відкриття басейнів, ресторанів, дитячих таборів наразі зарано. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко. У разі, якщо критерій інцидентності сягатиме 24 осіб на 100 тисяч населення, влада буде вимушена повернутися до сильніших обмежень.

Україна може поступово виходити з карантину

Кількість нових випадків коронавірусу дозволяє Україні поступово прощатись з карантинними обмеженнями. Наразі динаміка захворювання – під контролем. Про це повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Головний санлікар країни повідомив про позитивні новини: зменшилась кількість госпіталізацій, а також менше пацієнтів потрапляють до відділень інтенсивної терапії. Сприяє послабленню карантину і те, що у літній період, за припущенням фахівців, вірус дещо втрачає свою агресивність.

Кого і як впустять в Україну: пояснення від МОЗ

В МОЗ 10 червня розповіли, як і кого пускатимуть в Україну після відновлення міжнародного авіасполучення. Зокрема, всі іноземні країни мають намір з 15 червня поділити на дві зони, відповідно до рівня епідемситуації.

Хто з іноземців перебуватиме на обсервації та самоізоляції

  • Червона зона – це ті країни, де епідемситуація гірша, ніж в Україні. Громадяни цих держав повинні перебувати на самоізоляції, або ж обсервації протягом 14 днів.
  • Зелена зона – країни, де ситуація така сама, як в Україні, або ж краща. Цих людей не відправлятимуть на обсервацію, чи самоізоляцію.
  • В обох випадках обов'язковою умовою буде наявність полісу медичного страхування.
  • Водночас заступник глави МОЗ Віктор Ляшко додав, що уряд розглядатиме також показник активних випадків COVID-19 на 100 тисяч населення.

З якими країнами Україна першочергово хоче відкрити авіасполучення:

  • Туреччина;
  • Грузія;
  • Азербайджан;
  • Болгарія;
  • Кіпр.


Як користуватись літаками під час пандемії / Інфографіка 24 каналу

Зеленського оштрафували за порушення карантину

Президента України Володимира Зеленського оштрафували за порушення карантину у Хмельницькому. Мовиться про випадок, коли Зеленський з іншими посадовцями перебували у приміщенні кафе без масок. Зазначимо, що штраф за порушення карантинних вимог – від 17 до 34 тисяч гривень.

Кого оштрафували разом з президентом:

  • керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака;
  • його першого заступника Сергія Трофімова;
  • головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка;
  • голову Хмельницької обласної державної адміністрації Дмитра Габінета;
  • міського голову Хмельницького Олександра Симчишина.


За цей похід у кафе оштрафували Зеленського / Фото пресслужби ОПУ

Нові правила виписки пацієнтів з COVID-19

У Міністерстві охорони здоров'я заявили про зміну підходу до виписки людей зі стаціонарів з діагнозом COVID-19. За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, сьогоднішні критерії – це відсутність клінічних симптомів, а також один негативний ПЛР-тест. Відтак, у МОЗ очікують збільшення кількості людей, що одужали від коронавірусної недуги.

Тести на коронавірус – на сміттєзвалищі

У Рівненській області натрапили на 20 тонн сміття, залишених на дорозі, що веде до сміттєзвалища. Серед відходів знайшли пробірки від тестів на коронавірус. Сміттєзвалище розташоване поблизу села Копань. Місцеві чиновники уточнили, що утилізацією сміття займається Демидівська ОТГ. Наразі поліція відкрила кримінальне провадження за забруднення або псування земель речовинами, відходами шкідливими для здоров'я людей або довкілля.

Зверніть увагу! Санкція статті передбачає штраф на суму понад 3 400 гривень, або позбавлення права обіймати певні посади на строк до трьох років. Якщо ж буде доведено, що подібні дії спричинили загибель людей, або їх масове захворювання, то покарання буде жорсткішим. Мовиться про позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

Новини про коронавірус у світі за 10 червня

Статистика захворювання

Всього у світі 7 239 462 людей захворіли на коронавірус. Через хворобу померли вже 411 284 особи. Натомість 3 452 699 хворих одужали.

Топ-5 країн за кількістю інфікованих:

  • США – 1 979 928 хворих;
  • Бразилія – 739 503 хворих;
  • Росія – 484 630 хворих;
  • Велика Британія – 290 581 хворий;
  • Індія – 275 413 хворих.


Графік смертності та нових випадків коронавірусу / Скриншот з worldometers

Словаччина змінила порядок в'їзду для з території України

На територію Словаччини з 10 червня дозволяють пропуск осіб з постійним або тимчасовим дозволом на проживання на її території та тих, кому було видано довідку від компетентного міністерства. На в'їзді потрібно показати негативний тест на COVID-19 словацькою, чеською, англійською або німецькою мовами.

Давність тесту не повинна перевищувати 96 годин. Обов'язкова обсервація для цих категорій осіб скасовується. 

Сотні мільйонів голодують через COVID-19

У світі є більш ніж достатньо їжі, щоб прогодувати 7,8 мільярда людей, які населяють нашу планету. Але сьогодні голодують понад 820 мільйонів людей. Близько у 144 мільйонів дітей, які не досягли 5-річного віку, відзначають затримку у рості. 

Генсек ООН Антоніу Гутерреш відзначив, що вже цього року через кризу, спричинену коронавірусом, кількість людей, які опинилися в умовах крайньої бідності, стане на 49 мільйонівбільшою.

У Парижі – знову брудне повітря

З кінця травня забрудненість повітря в Парижі на 80% повернулася до показників до карантину. А на Паризькій кільцевій дорозі рівень забрудненості вже досяг 90% від того, який там фіксували раніше.

Карантинні обмеження у Франції тривали з середини березня до середини травня. Людям дозволялося залишати свої домівки тільки за умов крайньої необхідності. Тому в столиці значно зменшилась кількість транспорту.

Дослідження коронавірусу

Люди з якою групою крові менше хворіють на COVID-19

Попередні результати наукових дослідів вказують, що люди з першою групою крові рідше хворіють на коронавірус. Такими є результати дослідженнякомпанії 23andMe, що займається генетичним тестуванням. 

Попередні підсумки дослідження понад 750 000 осіб показали, що при наявності першої групи крові ймовірність позитивного тесту на коронавірус знижується на 9 – 18%. Люди, які мають вищий ризик зараження, включаючи працівників систем охорони здоров'я і соціальних служб, на 13 – 26% рідше хворіли на COVID-19, якщо мали першу групу крові. Причини цього поки невідомі. Дослідження ще не пройшло наукову оцінку перед публікацією в медичному журналі.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Штучний інтелект ніколи не отримає свідомості — експерт
InternetUA
2025-03-04T05:01:17Z
Чи буде на Землі колись наступний льодовиковий період: науковці дали відповідь
TSN
2025-03-04T04:51:47Z
Microsoft виявила і заблокувала інструкцію Copilot щодо активації Windows 11 без ключа
InternetUA
2025-03-04T04:03:30Z
Не був білим та без довгого волосся: вчені з'ясували, як насправді виглядав Ісус Христос
Фокус
2025-03-04T04:03:24Z
Невідомі намагалися зламати акаунт одного з судів Дніпропетровщини
InternetUA
2025-03-04T03:18:08Z
Криптовалютні хакери викрали понад $1,5 млрд у лютому
InternetUA
2025-03-04T03:03:31Z
Британія розпочала розслідування щодо TikTok через дані підлітків
InternetUA
2025-03-04T01:04:24Z
Мав шість кубиків: учені приголомшили новою заявою про ймовірну зовнішність Ісуса
24tv
2025-03-03T22:42:58Z
Новий застосунок Google потайки сканує фото без відома користувачів
InternetUA
2025-03-03T21:52:31Z
Гороскоп Таро на місяць березень 2025 року для всіх знаків Зодіаку: астрологи склали прогноз
Политека
2025-03-04T05:04:32Z
Ребус для тих, у кого відмінний зір: треба знайти цифру 10
GlavRed
2025-03-04T04:33:05Z
Як правильно "рушник" чи "полотенце": якої помилки варто уникати
GlavRed
2025-03-04T04:27:13Z
Непросте IQ-завдання: знайдіть 5 відмінностей на малюнку з птахами за 21 секунду
GlavRed
2025-03-04T04:27:10Z
Ваші млинці більше не рватимуться: які помилки роблять майже всі
24tv
2025-03-04T04:12:04Z
Дитина посварилася з вчителем: як уникнути проблем
Знай
2025-03-04T03:51:26Z
Шоколадні млинці без шкоди для фігури: рецепт від судді "Мастер Шеф" Мартиновської
Политека
2025-03-04T00:00:29Z
На наступний день майже ніколи не залишається: найсмачніші рогалики на сметані
24tv
2025-03-03T22:39:04Z
Цей секрет стане у пригоді всім: навіщо досвідчені господині додають в молоко соду
24tv
2025-03-03T21:06:25Z
Поліція заблокувала нелегальні канали перетину кордону в чотирьох областях
УкраинФорм
2025-03-04T04:33:04Z
Росія вдарила по Одесі безпілотниками, є постраждалі, пошкоджена критична енергоструктура
Комсомольская правда
2025-03-04T04:24:50Z
Обіцяли за гроші переведення до тилу: військових з Одеси викрили у зловживанні впливом
УкраинФорм
2025-03-04T03:48:50Z
На Полтавщині затримали хакера, який створив ботоферму для поширення пропаганди РФ
УкраинФорм
2025-03-04T03:30:44Z
Викрито чернігівця, який за гроші допомагав складати практичні іспити на керування авто
Украина Криминальная
2025-03-04T00:33:21Z
Дрони атакували НПЗ в Сизрані та нафтобазу в Ростовській області: палає нафтопровід
Фокус
2025-03-04T00:30:10Z
У Сумах ворожий дрон атакував дитячу поліклініку, у місті перебої зі світлом
УкраинФорм
2025-03-04T00:27:23Z
Фіктивно працевлаштовували чоловіків для отримання відстрочок – підозрюють директора ДП та начальника філії
Украина Криминальная
2025-03-03T23:45:23Z
Потужні вибухи, є постраждалі: РФ вдарила Шахедами по Одесі
GlavRed
2025-03-03T23:06:16Z
Ярмоленко: Жодних образ не буде, якщо не отримаю виклик до збірної України на матчі з Бельгією
Football.ua
2025-03-03T22:33:23Z
Ноттінгем Форест у серії пенальті вирвав у Іпсвіча останню путівку до 1/4 фіналу Кубка Англії
Football.ua
2025-03-03T22:27:13Z
"Загрозливіше, ніж Ф'юрі та мільйони доларів": у Мережі пореготали з кинутого Лебігою виклику Усику
TSN
2025-03-03T21:51:59Z
Ювентус завдяки голу та асисту Тюрама вигриз важку перемогу над Вероною
Football.ua
2025-03-03T21:46:47Z
Мілевський та Ванат владнали скандал: лідер Динамо з гумором згадав про дивну сварку форвардів
24tv
2025-03-03T21:45:42Z
Усман Дембеле встановив рекорд результативності XXI століття
Football.ua
2025-03-03T20:57:05Z
Провал України у Стокгольмі: Джима та Підручний не змогли потрапити у фінал шоу-гонки у Швеції
24tv
2025-03-03T20:39:18Z
Матч Ла Ліги Вільярреал — Еспаньйол перенесли через зливу
Football.ua
2025-03-03T20:33:58Z
Рефері Мійо про конфлікт із Фонсекою: Він намагався вдарити мене головою
Football.ua
2025-03-03T20:16:00Z
"Кожен заїзд у Покровськ – це лотерея": як живе місто на лінії бойового зіткнення
24tv
2025-03-04T05:03:12Z
У боях загинув 33-річний захисник з Рахівщини Петро Горбач
24tv
2025-03-04T04:42:09Z
Діденко анонсувала весняний "стрибок" температури: чого чекати найближчими днями
Хвиля
2025-03-04T04:42:01Z
Прогноз погоди в Україні 4 березня: яким областям чекати температуру до +15
Политека
2025-03-04T04:33:07Z
Гороскоп на завтра 5 березня: Близнюкам - радісна новина, Рибам - успіх
GlavRed
2025-03-04T04:27:36Z
В Україні без опадів: прогноз погоди на 4 березня
ГЛАВКОМ NET
2025-03-04T04:00:21Z
У Скорпіонів буде багато важливих справ: гороскоп на 4 березня
24tv
2025-03-04T03:00:21Z
Сили оборони показали, як знищили бліндажі російських операторів дронів
УкраинФорм
2025-03-04T02:06:37Z
Росіяни рвуться на Сумщину, ЗСУ вдало діють під Покровськом: огляд фронту й карти ISW
24tv
2025-03-04T01:36:13Z
5 легендарних пісень Володимира Івасюка, якому сьогодні виповнилось би 76 років
24tv
2025-03-04T05:03:04Z
Елтон Джон із чоловіком "засвітили" красунчиків-синів
GlavRed
2025-03-04T00:27:33Z
Понад 30 тисяч відео: україномовний трек "Мама" білоруського гурту NaviBand у топах тіктоку
24tv
2025-03-03T22:03:00Z
Євробачення-2025: у прогнозах букмекерів для України додалося оптимізму
GlavRed
2025-03-03T21:27:36Z
"Душею з вами": Алла Пугачова зробила гучну публічну заяву
GlavRed
2025-03-03T21:27:18Z
Іраклі Макацарія вперше показав обличчя сина: сімейна фотосесія зворушила мережу
24tv
2025-03-03T21:21:45Z
Перша художниця, чиї роботи за життя виставили у Луврі, була українкою
24tv
2025-03-03T20:51:55Z
"Є таємні місця": путініст Пригожин знайшов заміну Валерії
GlavRed
2025-03-03T20:27:52Z
TikTok вважає, що фільм-номінант "Оскару" про вибори Папи – це нова версія "Поганих дівчиськ"
24tv
2025-03-03T19:48:29Z
Безглузде шикування, ролики в TikTok чи брак антидронів: військові експерти - про трагедію на полігоні
Комсомольская правда
2025-03-04T05:04:24Z
Яке церковне свято у вівторок, 4 березня: чому сьогодні не можна витрачати багато грошей
24tv
2025-03-04T05:03:13Z
Чи будемо переводити годинники на літній час у 2025 році
Лига
2025-03-04T04:36:45Z
Аналітики ISW пояснили дії росіян для прориву української ППО
ГЛАВКОМ NET
2025-03-04T04:12:41Z
Українців у Польщі попередили: залишилися лічені тижні - заявки більше не приймуть
Хвиля
2025-03-04T04:03:15Z
Франківський драмтеатр зібрав понад ₴1,3 мільйона на дрони для ЗСУ
УкраинФорм
2025-03-04T03:48:03Z
Ухилянти та водії – не чекали: ТЦК видаватиме повістки у цих місцях
Знай
2025-03-04T03:30:34Z
Україна цього року отримає ще 26 машин механізованого розмінування GCS
УкраинФорм
2025-03-04T03:00:53Z
Мобілізація в Україні: що буде, якщо мобілізованого не приймає жодна військова частина
Политека
2025-03-04T03:00:13Z
Як сприймати погані новини спокійно: кілька порад від психологів
24tv
2025-03-04T04:42:15Z
100-річний професор поділився секретом довгого життя: це всього одна звичка
ГЛАВКОМ NET
2025-03-04T00:06:15Z
Як обмежено придатним отримати направлення на ВЛК: є 2 способи
24tv
2025-03-03T22:57:33Z
У Гарварді назвали 6 ключів до довгого, успішного та щасливого життя
24tv
2025-03-03T19:54:52Z
Чому жінки набирають вагу після 40 років: дієтолог назвала причини
GlavRed
2025-03-03T19:27:33Z
Вчені виявили, як сконструйовані бактерії посилюють імунну систему, щоб знищити рак
Portaltele
2025-03-03T18:43:17Z
Microsoft презентував новий голосовий асистент зі штучним інтелектом для медиків
Детектор М
2025-03-03T18:42:13Z
Зменшує запалення й омолоджує: експерти назвали 8 причин їсти частіше цибулю
GlavRed
2025-03-03T18:27:35Z
Безоплатні слухові апарати для українців: у МОЗ пояснили, як отримати
УкраинФорм
2025-03-03T18:03:09Z
Пільги на комунальні послуги для багатодітних сімей: як отримати
ZN UA
2025-03-04T05:04:07Z
Стало відомо, як в Україні змінилися ціни на соняшник
AgroNews
2025-03-04T05:04:02Z
В Україні змінили ключове правило для водіїв: головні нововведення 2025 року
Хвиля
2025-03-04T05:03:39Z
Трамп видав указ про підвищення мита на імпорт з Китаю до 20%
УкраинФорм
2025-03-04T04:51:02Z
Атака на Сизранський нафтопереробний завод: з’явились відео
ГЛАВКОМ NET
2025-03-04T04:42:11Z
Фунгіцид має виправдовувати витрати на застосування
AgroPortal
2025-03-04T04:30:08Z
Майже 100 гривень за кіло: в Україні злетіли ціни на картоплю, капусту, цибулю та моркву на початку березня
Хвиля
2025-03-04T04:24:47Z
Туреччина збільшить обсяг своїх газосховищ до 12 мільярдів кубометрів
УкраинФорм
2025-03-04T04:00:52Z
Ціни на хліб зростають: скільки доведеться платити у 2025 році
Политека
2025-03-04T04:00:20Z
Сімейні кросовери, які часто ламаються: експерти склали список
ТСН
2025-03-04T04:48:20Z
Секретна комбінація: навіщо водії затискають дві кнопки склопідйомників
GlavRed
2025-03-04T04:27:18Z
Найвідомішому автомобілю Audi виповнилося 45 років
AutoCentre
2025-03-03T20:28:40Z
Як курсанти вчаться їздити на КрАЗ-5233 за допомогою нових технологій
AutoCentre
2025-03-03T19:42:43Z
Як водії руйнують двигун: експерти назвали головну помилку
ТСН
2025-03-03T18:48:36Z
Honda покращила характеристики свого електрокросу Prologue
AutoCentre
2025-03-03T18:16:03Z
Водії Tesla масово отримують штрафи за використання FSD — що трапилося?
ITC
2025-03-03T17:55:42Z
Buick представив спортивну версію Regal GS
AutoCentre
2025-03-03T17:15:10Z
В Україні зробили потужний насосно-рукавний автомобіль для ДСНС
AutoCentre
2025-03-03T16:16:08Z
У Конгресі США пропонують змінити дизайн купюри $100: замінити Франкліна на Трампа
ZN UA
2025-03-04T05:01:42Z
Трамп наказав призупинити всю військову допомогу Україні – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2025-03-04T04:57:04Z
Без допомоги США Україна може протриматися лише 2-4 місяці – американський експерт
ГЛАВКОМ NET
2025-03-04T04:54:03Z
США припиняють допомогу Україні: хронологія 1105 дня війни
24tv
2025-03-04T04:51:51Z
Стало відомо, про що говоритиме Трамп у зверненні до Конгресу
TSN
2025-03-04T04:36:40Z
"Раніше такого не було": Україна звільнила ряд населених пунктів, РФ виснажена
GlavRed
2025-03-04T04:27:36Z
Як старий аферист Трамп і Маск заробляють сотні мільйонів
GlavRed
2025-03-04T04:27:17Z
"Буде повною ганьбою": Коваленко пояснив, навіщо Трампу Україна
GlavRed
2025-03-04T04:27:13Z
Призупинення військової допомоги від США та масована атака дронів: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-03-04T04:24:55Z