MY.UAНовини
Приватизації не буде, це фейк: Абромавичус про зміни, які чекають Укроборонпром
Приватизації не буде, це фейк: Абромавичус про зміни, які чекають Укроборонпром

Приватизації не буде, це фейк: Абромавичус про зміни, які чекають Укроборонпром

30 років тому Україна отримала один із найпотужніших оборонних секторів у світі. Ми могли виробляти абсолютно все: літаки, танки, БТРи, кораблі. Здавалося, що у цієї галузі попереду – велике майбутнє. Чому цього не сталося – пояснив керівник Укроборонпрому Айварас Абромавичус.

Про корпоратизацію в Укроборонпромі, стан реформи та ситуацію на ДП "Антонов" – він розповів у інтерв'ю в програмі "Є питання" на24 каналі.

Про реформу в Укроборонпромі

Ви зараз хочете розпочати реформу в Укроборонпромі. У чому її суть?

Реформа управління держпідприємствами почалася 5 років тому. Спеціальним законом, на жаль, підприємства оборонно-промислового комплексу були з неї вилучені. Як результат реформи Укрпошта, Нафтогаз, Укрзалізниця та інші підприємства змогли залучити фінансовий ресурс для розвитку за дуже привабливими низькими ставками. Ми ж цей шлях лише починаємо.

Тому все, що робилося до цього в Укроборонпромі щодо корпоративного управління, підконтрольності, прозорості, світових стандартів – все це тільки зараз починається в нас. Ми напрацювали всі ці стандарти, процедури, політики, правила. І чекаємо, аби Верховна Рада ухвалила закон про корпоратизацію підприємств оборонно-промислового комплексу.

Важливо! Реформи в Укроборонпромі неможливі без ухвалення змін до Закону України "Про особливості управління об'єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі" і прийняття нового Закону України "Про корпоратизацію підприємств ОПК".

Можете пояснити простими словами, що таке корпоратизація?

Зараз досі в оборонно-промисловому комплексі більшість підприємств перебувають у юридичній формі, яка не притаманна приватному сектору, світовій практиці. Це казенні, державні та унітарні підприємства. Така форма власності не дозволяє компаніям розвиватися, правильно розпоряджатися своїм майном, залучати фінансові ресурси через розміщення, наприклад, єврооблігацій на світових ринках, а також робити спільні підприємства з світовими гігантами. Тобто все це потрібно міняти, корпоратизувати.

При цьому, корпоратизація в жодному випадку не є синонім до приватизації. Є багато фейків, людей залякують, що зразу після корпоратизації відбудеться приватизація, що відбудеться якийсь розпродаж майна.

Також хочу сказати, що після приходу нової команди Укроборонпрому за 9 місяців ні одного квадратного метра, ні одного підприємства не було продано. У найближчих планах такого немає. Проте є досить велика кількість зайвого майна, яким мають розпоряджатися самі підприємства – з метою розвитку.

У чому полягає новий закон про Укроборонпром? Суть нового закону полягає у тому, що структуру "Укроборонпром" повністю ліквідують. Натомість створять нове державне агентство при Кабінеті міністрів, яке не виконуватиме регуляторних функцій. Тобто підприємства, які входять до концерну, не зможуть самі продавати своє озброєння як Збройним силам України, так і на експорт. Також у новому законі принциповим є те, що гриф секретності знімається із закупівель. Тобто якщо раніше всі закупівлі і ціни були засекречені, то тепер це хочуть прибрати. Виключенням будуть лише нові українські розробки, в яких розкриття характеристик може зіграти на руку ворогу.

Ситуація на ДП "Антонов"

Якщо говорити про корпоратизацію, напевно, дуже хороший приклад – це держпідприємство "Антонов". Його мали корпоратизувати, але цього не відбулося. Ба більше, це підприємство з унікальними можливостями та великими збитками. Воно щороку отримує величезні дотації з державного бюджету. Що з цим робити?

Ви правильно зауважили: попри підбурювання колективу деякими керівниками, держава підтримує ДП "Антонов", надаючи велику кількість субсидій та пільг – у розмірі 600 мільйонів гривень у рік. "Антонов" переживає не найкращі часи: за 5 років там не виготовили жодного літака. Зараз триває виробництво літака для поліції Перу. Його змогла продати вже нова команда Укроборонпрому спільно зі своїми спецекспортерами. Зараз очікуємо другого тендеру для поліції Перу, маємо намір його виграти. Працюємо й по інших напрямках: Азербайджан, Туреччина, Саудівська Аравія, Індія – це лише кілька країн з усіх, які можу згадати. 


Айварас Абромавичус / Фото 24 каналу

Найважливіше – щоб наші власні збройні сили, поліція та ДСНС закупляли літаки. На жаль, на 2020 рік цього передбачено не було. Але разом з новим менеджментом ДП "Антонов" ми докладемо максимум зусиль, аби в 2021 році наші військові та поліція закупили щонайменше 2 транспортних літака АН-178. Щодо корпоратизації Антонова – уже в 2012 році Організація економічного співробітництва та розвитку, яка є світовим золотим стандартом корпоративного управління, зробила дослідження. Його замовила українська влада, профінансувало шведське посольство.

Там чорним по білому було написано: якщо "Антонов" хоче бути серед світових лідерів авіабудування, підприємство повинне запровадити світові стандарти корпоративного управління.

Пройшло 8 років, деякі учасники "велопробігу" нас звинувачують, що ми квапимо "Антонов" в переході на ці стандарти. Але я говорю: вже 8 років пройшло, ви нічого не зробили, світ пішов далеко. Приватний підприємець Ілон Маск посилає ракети в космос, приватна компанія в Туреччині виготовляє у великій кількості абсолютно феноменальні ударні дрони. "Антонов" ж натомість стоїть на місці. Ба більше, 11 травня 2017 року було ухвалене розпорядження Кабміну про корпоратизацію ДП "Антонов" та заводу цивільної авіації №410. Знову 3 роки пройшло, а нічого не зроблено.

Чому так відбулося? Чому ми стільки років спостерігаємо та очікуємо, що Антонов ось-ось здійснить прорив, вкладаємо туди державні гроші, а результату немає? Чи можемо ми в принципі із "Антонова" зробити "Боїнг"?

На початку 1990-х в небі було більше АНів, ніж "Боїнгів" та "Аеробусів" разом взятих. Зараз, на жаль, кількість літаків АН зменшилася на 90%. Легендарна слава є, але минулі досягнення не гарантують успіху в майбутньому. Риба гниє з голови. Якщо менеджмент "Антонова" за останні роки показав неспроможність і небажання трансформуватися, то запоруки успіху немає. Тому 2 дні тому ми ухвалили рішення про зміну керівництва.

Є колосальна кількість порушень умов контракту від гендиректора. Пройшла перевірка СБУ, яка показала велику кількість порушень. Ми передали результати цієї перевірки НАБУ та НАЗК і вирішили змінити керівництво. При цьому, тимчасовий в.о. гендиректора – це корінний "антонівець", один із наймолодших, 44 років йому. Це – Олександр Лось, керівник усіх конструкторів.


Новий директор ДП "Антонов" Олександр Лось / Фото ЦТС

Він авіабудівник "до кісток", володіє англійською, має дуже хорошу репутацію за межами України, на підприємстві працює вже 18 років. Вважаю, що під таким керівництвом нам вдасться зрушити з мертвого місця трансформацію цієї компанії.

СБУ провели перевірку. Що вони виявили? Корупцію, кримінал, якісь інші злочини?

Це ДСК-перевірка (для службового користування – 24 канал). Тобто у публічному просторі ви не побачите її результатів. Тривала вона місяць, хоча зробити це можна було й у стисліші терміни. Проте був саботаж, певні погрози з боку менеджменту та образи у бік тих, хто проводив перевірку.

Як я сказав, порушення серйозні, далі будуть розбиратися правоохоронні органи. Вважаю, що є неефективне управління держмайном, зокрема в особистих інтересах, можливо. Є неефективний захист державних інтересів в судах за кордоном. Тож з такими підходами, які були у попереднього керівництва, далеко ми не зайдемо.

Які зміни чекають Укроборонпром

"Антонов" – це лише один з компонентів Укроборонпрому, є ще багато інших. Наскільки я розумію із заяв, мовиться про те, шо Укроборонпром має бути ліквідованим. А на його місці повинні бути утворені 5 – 6 підприємств, які будуть мати максимально замкнений цикл виробництва і з максимально готовою продукцією для представлення. Водночас напередодні я брав інтерв'ю у секретаря РНБО. Він сказав, що у них є якесь інше бачення. Є конфлікт чи його немає? Чи, можливо, мовиться про різну термінологію?

У нас достатньо різне бачення реформи сектору ОПК. Ціла команда детально займається цим 9 місяців. Проводять дуже детальні дослідження, використовуючи найкращі світові практики. Підключили консультантів, детально вивчили кожну компанію, проблеми, перспективи тощо. Й ми, звісно, дійшли до висновку, що сама структура керування, яка є зараз, потребує змін. Ми пропонуємо, щоб у майбутньому це був корпоративний центр під, можливо, іншою назвою, аніж Укроборонпром. Функцій буде набагато менше, ніж зараз в Укроборонпрому.

Тому інколи й випливає фраза, що Укроборонпром буде ліквідований. Зараз близько 260 співробітників, а в майбутньому буде 50 – 60 або до 100. Більший фокус та повноваження буде на business unit, так званих галузевих корпораціях.

Їх буде приблизно 6, а також ще 1 – 2 спецекспортера. Під ними вже будуть галузеві підприємства. При цьому, за останній час зробили так званий 3H аналіз. Розділили всі підприємства на 3 групи – розвитку, реструктуризації та групу, яка повинна бути перед Фондом держмайна, тому що в приватних руках вони будуть успішнішими. Не дивлячись на державну позицію щодо нового центрального органу виконавчої влади, ми повинні рухатися паралельно вперед. Тому ми разом з профільним комітетом Ради та Міністерством економіки розробили закон про корпоратизацію Укроборонпрому.

Вважаю, що потрібно його ухвалити в найближчі терміни. Хочу нагадати, що 20 червня 2018 року була ухвалена єдина дієва стратегія щодо розвитку сектору ОПК до 2028 року. Там дуже чітко прописано, в якому напрямку ми рухаємося. Це насамперед стандарт НАТО. А ще там дуже чітко написано, що Укроборонпром повинен трансформуватися в галузеві корпорації, тобто має бути кластеризація. Те, що ми зараз і робимо.

Це ми не придумали самі. Ми дотримуємося раніше заданих стратегій. Я вважаю, що держава повинна управлятися нормативно-правовими актами. Деякі нас звинувачують, що ми надто швидко рухаємося, розробляємо стратегії. Ще два дні назад разом з компанією Ernst & Young за підтримки французького уряду розробили дуже чітку модель управління майбутнього корпоративного центру галузевих корпорацій і окремих підприємств. Як вони взаємодіють, де чиї повноваження. Адже досі такий документ ніколи не пропрацьовувався. Тому й були казусні ситуації, коли ніхто не знав, хто за що відповідає, хто призначає, як винагороджуються. Я вважаю, що пророблена величезна робота й ми рухаємося вперед.

Говоримо зараз про те, що має бути кілька галузевих корпорацій, які повинні виробити якусь продукцію. Чи здатен Укроборонпром в тому вигляді, в якому він є зараз, або уже реформований, забезпечити потреби українського війська в оборонній техніці та озброєнні?

Я би одразу хотів сказати, що наша оборонна промисловість дуже сильно недофінансовується. Є застаріле правило щодо того, як наша продукція оцінюється в так званих РКМ (розрахунково-калькуляційні матеріали – 24 канал). Як вважається там, націнка на комплектуючі матеріали не може бути понад 1%, на робочу силу – не більше, ніж 20%. І це стримує маржинальність нашої продукції, тобто на внутрішніх ринках заробити неможливо.


Керівник Укроборонпрому Айварас Абромавичус / Фото 24 каналу

Тому окремі компанії концерну Укроборонпрому розвиваються тільки шляхом експорту. Ми, на жаль, повинні шукати "місце під сонцем" за кордоном, щоб заробляти, розвиватися тощо. Боремося за те, щоб не платити дивіденди в державний бюджет в час війни. Тому що 30 років наша компанія недоінвестована, технологічно дуже сильно відстала. Всі виробничі приміщення небезпечні для роботи людей. Потрібно будувати нові заводи, цехи, закуповувати нове обладнання. Для цього не вистачає коштів, тому що не вистачає механізмів, інструментів з боку держави щодо фінансування промислового комплексу. 

Але як тільки ми створимо галузеві корпорації, нові правила корпоративного управління, прозорість, фінансовий аудит по міжнародній фінансовій звітності, яка ніколи не робилася…. Тому ми відстаємо від Укрпошти, Укрзалізниці та "Нафтогазу" десь на 3 роки. Вважаю, що наздоженемо втрачене швидше й вже вийдемо на світові ринки, включно із залученням дешевого фінансового ресурсу, який допоможе нам якось розвиватися.

В державі глибокі проблеми із ухваленням рішень. Як ви знаєте, держоборонзамовлення було затверджене, перші гроші прийшли тільки на першому тижні квітня. Тобто перші три місяці держава не фінансувала оборонно-промисловий комплекс. І це під час війни, коронавірусу, карантину. Тобто ситуація дуже складна. Планування йшло раніше хоча б на рік. А зараз гроші отримуємо хоча б в квітні чи в травні, а у листопаді вже просять тебе розповісти, чи ти впорався з виконанням держоборонзамовленням. Отже, планування йде тільки на 9 місяців.

Європейські країни в кооперації планують починати виробництво нового покоління танків в 2038 році. Тобто вони вже там планують, що буде через 15 років, а ми не знаємо, що в нас буде через 9 місяців. Потрібно переходити на довгострокове планування.

Ми над цим вже працюємо з Міністерством оборони. Працюємо особливо щодо бронетанкової техніки: БТР-3, БТР-4, броньована машина "Дозор". Хочемо повністю відобразити в документах потреби Збройних сил на триваліший термін. Підписати контракти, аби завантажити підприємства постійною роботою. Тому що у виробництві ритмічність – це найголовніше. Чому розвалюються підприємства? Чому йдуть люди? Тому що в один рік можуть замовити 100 одиниць, а в інший – 2, а потім 50, а ще пізніше – 1. Тому зварщики, конструктори розходяться. Хтось за кордон їде, хтось йде у успішніші приватні підприємства. Коли замовлення вже приходить, ти їх не збереш. Тому ритмічність у виробництві – на першому місці. Також повинні бути прозорість та довготривале планування.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Зеленський обговорив з Премʼєр-міністром Болгарії посилення співпраці у сфері енергетики
УкраинФорм
2025-07-10T22:28:15Z
Україна та МАГАТЕ підписали Меморандум про співпрацю в галузі підтримки енергетичного відновлення
УкраинФорм
2025-07-10T21:40:42Z
«Цифри шокують». Хто отримує найбільші пенсії в Україні
Украина Криминальная
2025-07-10T21:10:20Z
Microsoft зекономила $500 млн завдяки ШІ і скоротила 15 000 працівників
InternetUA
2025-07-10T20:43:39Z
У ЄС вперше сонячна енергія стала головним джерелом електроенергії
iPress
2025-07-10T20:34:31Z
Половину комуналки оплатить держава: у кого з українців платіжки зменшаться на 50%
Знай
2025-07-10T20:22:32Z
Субсидії для пенсіонерів у Дніпропетровській області: куди звертатися за недоотриманою допомогою
Политека
2025-07-10T19:31:01Z
Мелоні: пов’язані з РФ компанії не мають брати участь у відбудові України
Европейская правда
2025-07-10T18:43:25Z
Митні тарифи Трампа призвели до зростання цін у Сполучених Штатах – CNN
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T18:39:12Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Нічна звичка, яка здатна призвести до втрати слуху
Gazeta UA
2025-07-10T21:40:13Z
Що насправді означає свербіж носа: розбір народних прикмет для кожного дня
GlavRed
2025-07-10T20:25:12Z
Як швидше досягнути оргазму – практичні поради для жінок та чоловіків
24tv
2025-07-10T19:36:11Z
Робот-хірург вперше самостійно провів надскладну операцію без підказок людини
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T18:58:33Z
Навіть одна безсонна ніч змінює мозок і тіло — попередження вчених
360ua.news
2025-07-10T18:40:31Z
Як покращити стан шкіри без зусиль: секрети краси Вікторії Бекхем та Кім Кардашян
24tv
2025-07-10T18:40:13Z
Як підібрати ідеальний вид спорту для вас: поради психологів на основі особливостей характеру
24tv
2025-07-10T18:16:05Z
Пекін відреагував на затримання своїх шпигунів в Україні
Украина Криминальная
2025-07-10T22:46:58Z
Розвідка Ізраїлю вважає, що Іран зберіг частину запасів збагаченого урану - NYT
УкраинФорм
2025-07-10T22:46:53Z
Путін захлинеться від злоби: Мерц назвав умову, за якої Росія може повернути собі заморожені активи
Telegraf
2025-07-10T22:40:14Z
Нетаньягу висунув ультиматум ХАМАС
1News
2025-07-10T22:31:09Z
Британія та Франція збільшать кількість миротворців для України
TSN
2025-07-10T22:25:24Z
В України набагато менші, – Рубіо озвучив втрати Росії загиблими від початку 2025 року
24tv
2025-07-10T22:22:01Z
«Вдень – виплати Україні, ввечері – розморожені активи». Мерц поставив умову Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T22:21:52Z
Рютте поговорив з Трампом про ППО для України
УкраинФорм
2025-07-10T22:19:52Z
Передача даних до Китаю: в Ірландії почали нове розслідування щодо TikTok
InternetUA
2025-07-10T22:16:53Z
Збитки бюджету на ₴196,4 млн через службову недбалість чи розтрату майна посадовцями КМДА – повідомлено про підозру 11 особам
Украина Криминальная
2025-07-10T21:58:30Z
2,1 млн грн переплати за техніку: у Києві підозрюють посадовця КП "Інформатика"
InternetUA
2025-07-10T21:10:59Z
На Донеччині працюють 18 відділень Ощадбанку
УкраинФорм
2025-07-10T21:10:45Z
Добропілля потерпає від навали FPV-дронів. DeepState повідомив головну мету окупантів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T21:06:13Z
Лінія фронту станом на 10 липня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T20:57:44Z
Збитки столичному бюджету майже на ₴200 мільйонів: підозри оголосили 11 посадовцям КМДА
УкраинФорм
2025-07-10T20:49:20Z
Над Києвом зійшла Оленяча повня: є перші фото
TSN
2025-07-10T20:46:53Z
Росія здійснила майже 1200 атак дронами – Генштаб
1News
2025-07-10T20:40:58Z
Гороскоп на 11 липня: Овнам - поворотний момент, Скорпіонам - непередбачувані зміни
FaceNews
2025-07-10T20:34:27Z
Учні з прифронтових і тилових регіонів показали майже однаковий рівень знань на НМТ - Комітет ВР
УкраинФорм
2025-07-10T22:40:58Z
ССО знищили рідкісну російську систему дистанційного мінування «Земледелие»
УкраинФорм
2025-07-10T22:04:34Z
Литва інвестує €21 мільйон у відновлення освіти в Україні
iPress
2025-07-10T21:07:55Z
Скандал із домаганнями в ЛНУ: професор Лось хоче поновитися на посаді та відкидає звинувачення
24tv
2025-07-10T21:00:19Z
У Литві впав дрон, який залетів з Білорусі
FaceNews
2025-07-10T20:19:52Z
Оператори служби 112 опрацювали мільйони викликів: деталі від МВС
Хвиля
2025-07-10T20:16:00Z
Червень став місяцем із найбільшою кількістю жертв серед цивільних в Україні за три роки війни - ООН
УкраинФорм
2025-07-10T20:04:41Z
Гуманітарна допомога пенсіонерам у Харківській області: хто надає підтримку
Политека
2025-07-10T20:01:46Z
Над Україною зійшов «Оленячий Супермісяць»: видовищні кадри
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T19:52:23Z
Зміна дивовижна: тільки завзяті кіномани зможуть упізнати популярну акторку 80-их
GlavRed
2025-07-10T22:34:30Z
У Києві дрон влучив у квартиру відомого художника
ZN UA
2025-07-10T22:31:08Z
"Та пішли ви": Джонні Депп уперше висловився про своє вигнання з Голлівуду
GlavRed
2025-07-10T21:25:22Z
У РФ закльовували дружину Преснякова: що вона вчудила
GlavRed
2025-07-10T21:25:14Z
Пригоди, свобода і багато сонця: 3 нові українські фільми для літнього настрою
24tv
2025-07-10T21:00:39Z
Потап попався на прослуховуванні російського співака з бази "Миротворець"
GlavRed
2025-07-10T20:25:25Z
Фінал шокує: 5 легендарних серіалів з несподіваним закінченням
24tv
2025-07-10T20:12:06Z
У Києві розпочався VII Тиждень швейцарського кіно - що покажуть
УкраинФорм
2025-07-10T19:13:36Z
Котяча вендетта: 6 способів, як пухнастий тиран мститься господарям
Знай
2025-07-10T18:52:53Z
Непрохані гості: які змії можуть поселитися в саду та чи варто панікувати
24tv
2025-07-10T20:54:59Z
Конкурент борщу: як приготувати капусняк за давнім рецептом
24tv
2025-07-10T20:28:06Z
Ви точно захочете тут залишитися: маловідоме село в Карпатах з найкращими чанами і водоспадами
24tv
2025-07-10T20:24:56Z
Вони соковиті та м'які: як зробити найкращі курячі котлети всього завдяки 1 інгредієнту
Знай
2025-07-10T19:52:30Z
Забудьте про стерилізацію банок: ці огірки "по-фінськи" закриваються без зайвого клопоту та зберігаються до весни
Telegraf
2025-07-10T19:43:50Z
Експерти запропонували альтернативу вареній картоплі: чому варто готувати її інакше
24tv
2025-07-10T19:24:26Z
Співзалежна дружба: чому важливо негайно навчитися розпізнавати її ознаки
24tv
2025-07-10T19:24:00Z
Ніколи не садіть біля кавуна ці 2 рослини: урожаю не дочекаєтеся
24tv
2025-07-10T19:06:52Z
Прохолодний вітамінний мікс: освіжаючий салат, який врятує в спеку
24tv
2025-07-10T19:00:54Z
«Народилась в сорочці». Дворічна дитина вижила після падіння з вікна четвертого поверху
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T19:33:28Z
У Київській області випав град розміром із куряче яйце
Комсомольская правда
2025-07-10T19:31:20Z
Під Києвом випав град розміром з куряче яйце
1News
2025-07-10T19:19:10Z
Просто на очах у відпочивальників: у Чернігові у річці потонула 17-річна дівчина
24tv
2025-07-10T19:12:32Z
На добу пішла з дому: на Одещині матір покинула чотирьох дітей у квартирі
24tv
2025-07-10T18:40:48Z
В Одесі мати та дочка проводили диверсії для ФСБ — що їм загрожує
InternetUA
2025-07-10T18:37:11Z
У Києві внаслідок російської атаки були пошкоджені будівля й автомобілі митниці
Khreschatyk
2025-07-10T18:28:43Z
У Києві кількість постраждалих унаслідок атаки РФ зросла до 19
УкраинФорм
2025-07-10T18:28:33Z
У Харкові водій автобуса не впорався з керуванням та з’їхав у кювет
Мій Харків
2025-07-10T18:19:04Z
Новий кросовер Renault виправляє всі недоліки моделі Bigster
Топ Жир
2025-07-10T22:34:38Z
Нова дочірня компанія Rivian з виробництва компактних електромобілів оцінюється в $1 мільярд ще до початку продажів
Топ Жир
2025-07-10T21:04:12Z
Chevrolet оновив свої найдоступніші моделі цифровими технологіями, але зовнішність залишилася звичайною
Топ Жир
2025-07-10T20:18:30Z
Що насправді означає червоний колір гальмівних супортів на авто: секрет розкрито
GlavRed
2025-07-10T19:25:15Z
Toyota представила доступнішу версію SUV, натхненного Ferrari, але він залишається недосяжним
Топ Жир
2025-07-10T19:18:16Z
У Китаї помітили прототип наступного позашляховика Xiaomi
1News
2025-07-10T19:07:57Z
Volkswagen заперечує призупинення поставок електромобілів ID. Buzz через митні обмеження
Топ Жир
2025-07-10T18:33:44Z
Наступний електромобіль Subaru відкриває нові горизонти
Топ Жир
2025-07-10T18:03:30Z
Формула-1 планує повернути двигуни V8 після рішення Stellantis
Топ Жир
2025-07-10T17:34:09Z
"Шахтар" розірвав "Ільвес" у першому єврокубковому матчі Турана
Telegraf
2025-07-10T22:49:37Z
Творив історію: помер екстренер "Карпат" Степан Юрчишин, які його найбільші досягнення у футболі
Фокус
2025-07-10T22:07:15Z
Кудус став гравцем Тоттенгема
Football.ua
2025-07-10T21:37:04Z
Пішов стежкою Мудрика: відомого гравця іспанського клубу, який переміг рак, спіймали на допінгу
24tv
2025-07-10T21:30:15Z
Шахтар розгромив Ільвес у Лізі Європи: хто став героєм поєдинку
GlavRed
2025-07-10T21:25:06Z
Туран: Матч-відповідь проти Ільвеса буде гарним тренуванням
Football.ua
2025-07-10T21:10:39Z
Вімблдон-2025. Визначилася перша фіналістка Вімблдонського турніру-2025
УкраинФорм
2025-07-10T21:01:56Z
На фронті загинув розвідник і спортсмен Родіон Пустовий
УкраинФорм
2025-07-10T20:52:33Z
На 68-му році життя помер Степан Юрчишин
24tv
2025-07-10T20:49:42Z
Археологи знайшли у Туреччині унікальну мозаїку віком 1500 років
Gazeta UA
2025-07-10T22:40:27Z
Прощавай Google: творці ChatGPT випустять власний браузер на базі ШІ, – Reuters
Фокус
2025-07-10T20:07:00Z
Samsung готує смартфон, який складається тричі: коли чекати на анонс
InternetUA
2025-07-10T19:52:53Z
Як заробляти на прямих ефірах у TikTok
24tv
2025-07-10T19:12:30Z
Microsoft відновлює раніше видалені візуальні ефекти Windows 11 в Edge
Portaltele
2025-07-10T18:13:36Z
Як вибрати ідеальний телевізор у 2025 році та не переплатити: підказки експертів
Фокус
2025-07-10T17:37:26Z
В Україні під час спецоперації заблокували 133 нелегальних онлайн-казино
InternetUA
2025-07-10T17:31:58Z
Як правильно заряджати смартфон, щоб акумулятор служив довше
InternetUA
2025-07-10T17:13:01Z
Фахівці розповіли, чому варто регулярно перезапускати iPhone
InternetUA
2025-07-10T16:43:22Z