MY.UAНовини
Україна гідна бути в сім’ї НАТО, – Абромавичус
Україна гідна бути в сім’ї НАТО, – Абромавичус

Україна гідна бути в сім’ї НАТО, – Абромавичус

Корупція і бюрократія досі процвітає в Укроборонпромі чи є якісні зміни? Яка ситуація з російськими деталями та судами з Росією через окуповані оборонні підприємства на Донбасі? Чи зможе врешті Україна довести світу, що гідна стати членом НАТО? Про це і більше розповів керівник Укроборонпрому Айварас Абромавичус.

Айварас Абромавичус в ексклюзивному інтерв'ю в програмі "Є питання" на24 каналі розкрив реальну ситуацію в оборонній сфері та перспективи, які на нас чекають.

ЗСУ закуповували бронетранспортери у Польщі, хоча це українська розробка

Що буде далі з БТР-4 та "Дозор"?

Перше, хотів би сказати, що БТР-4 абсолютно був безнадійним контрактом, розвалений до нас, але реанімований завдяки загальним зусиллям Укроборонпрому та Міністерства оборони. Дуже дякую за це їм. З підключенням, у тому числі, особисто президента Володимира Зеленського, вже після його поїздки до Харкова, де він дав доручення Кабміну. Ось це приклад злагодженої роботи.

З цього контракту ми виконали понад 70 – 80% і готові підписувати вже довші. Тобто показали військовим, що з новим підходом, з новою командою ми здатні вчасно надавати якісне озброєння.

Що відомо про БТР-4?БТР-4 "Буцефал" – повнопривідний восьмиколісний бронетранспортер, розроблений в Україні Харківським конструкторським бюро. Призначений для транспортування бійців механізованих підрозділів та вогневої підтримки у бою.

Що стосується (бронетранспортеру – 24 канал) "Дозору". На жаль, наші військові почали закуповувати дуже схожу машину з Польщі – Oncillа. Тобто, це реальна копія нашого "Дозору". І, звичайно, це неправильно.

Не бачу жодної причини, чому польську машину, яка насправді розроблена в Україні, наші військові повинні закуповувати


Бронетранспортер "Oncillа" / Фото "Новое время"

У світі, де росте тенденція протекціонізму, де весь світ рухається в бік локалізації виробництва – не бачу жодної причини, чому польську машину, яка насправді розроблена в Україні, наші військові повинні закуповувати.

Тому ми знову знайшли спільну мову з військовими: зробимо два вже хороших "Дозори" для них, за власний кошт, поставимо на випробування і після цього, я вважаю, поставимо на виробництво. Зробимо велику кількість "Дозорів" військовим, які потребують конкретно цей зразок техніки.

Перевага нашої техніки для іноземців – вона випробувана на війні

Протягом останніх 20 років наша оборонна промисловість стверджувала, що ми не можемо продавати за кордон, не постачаючи в наші війська. Зараз це питання вирішено чи ми продаємо тільки те, що постачаємо в українську армію?

Ні, є приклади, коли продаємо щось з того, що не поставлено на озброєнні у нас. Але це ускладнює процес продажу. Той самий АН-178, який купила перуанська поліція. Складності в просуванні цього контракту, в тому числі через те, що наші власні Збройні Сили та поліція не купують цей літак.


АН-178 / Фото Вікіпедія

Якщо б ми більше закуповували для наших Збройних Сил, то більше і продавали б за кордон. Тобто це абсолютно взаємопов'язані речі. Тому ті ракети, які зараз випробовуються: "Вільха", "Вільха-М", "Нептун", якомога швидше їх поставимо на озброєння.


Ракетний комплекс "Вільха" / Фото Вікіпедія

Почнемо з виробництва для Збройних Сил. Тоді легше буде продавати ту саму номенклатуру на зовнішніх ринках. У нас є переваги. Через війну частина нашої техніки, яка продається на зовнішні ринки, випробувана на бойовому полі. Насправді, це дає деякі переваги, хоча не хотілось би мати таке. Ми вважаємо, що конфлікт, війна з Росією повинна закінчитись якомога швидше.

Раніше питання експорту української техніки стосувалось переважно радянських зразків, які стояли на консервації. Це була дуже корупційна історія. Питання вже вирішено?

Звичайно. З початку приходу нової команди за 9 місяців жодного корупційного скандалу навколо вже нових людей не було і не буде. До концерну Укроборонпром зайшли 70 нових людей з 260. Практично весь топ змінився.

Ми поміняли 26 керівників державних підприємств, в тому числі 16 стратегічних підприємств, 27 найбільших компанії – це 90% виручки.

Зі зміною керівника "Антонова", я можу твердо висловитися, що всіх керівників в усьому концерні, яких я хотів і моя команда хотіла поміняти, ми нарешті поміняли. Що стосується техніки, номенклатури, яку експортуємо, звичайно, недостатньо було інвестовано за останні 20 – 30 років у дослідження.

У так званий R&D (науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, спрямовані на отримання нових знань та їх практичне застосування при створенні нового виробу або технології, – 24 канал), ми інвестуємо 1% від виручки, у світі середній показник це понад 10%. Наприклад турецька компанія "Асельсан" інвестує 20% своєї виручки у дослідження нових технологій. Тобто тут є об’єктивні причини, чому ми продовжуємо експортувати модернізовані моделі часів СРСР.

Є нові розробки, як я говорив, великі надії на компанію "Промінь", там висококваліфіковані конструктори на чолі з поважним директором Користельовим, декілька ще інших підприємств, але без інвестування, без нових підходів, без підключення молоді – звичайно, дуже різких явних успіхів нам буде достатньо важко досягнути.

Хто експортує зброю з України? Монопольне право на імпорт та експорт військової продукції з України має компанія Укрспецекспорт. Компанія діє з 1996 року, а з 2010-го входить у концерн Укроборонпрому.

Оборонні підприємства будуть успішними, якщо будуть приватизовані

Цікаво про інвестиції. По суті, єдиним потенційним інвестором, мені здається, може бути держава, у цій ситуації. Я не розумію мотивів інших інститутів вкладати зараз гроші в Укроборонпром.

Я не скажу, що точно потрібно інвестувати в Укроборонпром. У світі існує дуже багато прикладів тісного взаємозв'язку приватного і державного сектору в оборонно-промисловому комплексі з дуже позитивними результатами для інших секторів.

Ізраїль – це найкращий приклад, коли розробки в оборонно-промисловому комплексі потім мали позитивні наслідки, навіть, для сектору медицини. Або навпаки, те, що розробили в медицині, потім було використано в оборонно-промисловому комплексі.

У світі найбільш успішні компанії в цьому секторі все ж таки приватні компанії – американські, західноєвропейські. Там інвестиції йдуть в дуже колосальних масштабах, технології дуже швидко розвиваються. Тому інвестиції в секторі є, військових конфліктів по світу не стає менше, тож сектор є, був і буде в майбутньому.


Айварас Абромавичус / Скриншот з відео

Держава має для себе визначити: вона залишиться в повному обсязі інвесторів в Укроборонпром чи якісь підприємства будуть більш успішними у приватних руках. Укроборонпром зараз вже тільки1/3  від оборонно-промислового комплексу України, 2/3 – це вже приватний сектор. Є точно успішні компанії, які розвиваються.

"Мотор Січ" – це дуже хороший приклад стратегічного підприємства, яке в результаті опинилось в китайських руках, а можливо навіть і не китайських. Тут така історія неоднозначна. Чи загрожує подібна доля іншим стратегічним підприємствам сьогодні?

Питання риторичне. Тому що, якби на початку 90-х колектив на чолі з Богуслаєвим не приватизували це підприємство, можливо, його вже й не було. Ми ж знаємо, яким способом керує держава своїми активами – це нерухома структура, це бюрократія.

У нас кількість стейкхолдерів, від яких ми залежимо, від одного папірця, від одного підпису, від одного натискання кнопки – просто колосальна. У мене в житті не було стільки людей, від яких ми залежимо у просуванні своїх експортних інтересів, постачання навіть нашим озброєним силам.

Від кого залежить:

  • Профільний комітет
  • Міністерство фінансів
  • Міністерство економіки
  • Міністерство оборони
  • РНБО
  • Офіс Президента
  • Прем'єр-міністр

Кількість людей, яка повинна бути якимось чином залучена, зашкалює. При чому, понад половина цих людей ніякого інтересу до цієї сфери не проявляє. Їм цікава економіка, їм цікаве ІТ, їм цікаві соціальні речі, вони дуже далекі від оборонно-промислового комплексу. І це дуже сильно все ускладнює.

Звичайно, приватні компанії більш гнучкі, тому їхня частина в загальному на постачання Збройним Силам росте. І скоріше за все, буде рости. Тому держава, не дивлячись на політичний фон, у висновку має прийти до консенсусу, що деякі з підприємств будуть більш успішними, якщо вони будуть приватизовані. При чому приватизовані в інтересах українських підприємців, я вважаю.

Це не стосується найбільш стратегічних підприємств як "Антонов", як завод імені Малишева. Але середнього розміру компанії, я впевнений, будуть точно успішними, якщо хороший господар візьме їх у свої обійми.

Наскільки насправді складно конкурувати з українським приватним оборонним сектором? І в чому програєте?

Вони гнучкіші. Часто приватні компанії створювалися вихідцями з орбіти Укроборонпрому. Вони добре знали сектор, вони заснували компанію "за парканом" від державного підприємства. І замість того, щоб утримувати всю цю соціальну інфраструктуру – в 20 разів більше людей, ніж потрібно – вони роблять дуже мобільну, гнучку та сучасну компанію "за парканом". І не мають таких колосальних витрат на утримання безкінечних квадратних метрів, опалення великих неефективних цехів, вони можуть надавати, зокрема, продукцію за більш гнучкою ціною.

Хто і що почав так виробляти? Можете навести приклади?

Хтось використовує адміністративні ресурси, маючи певний конфлікт інтересів. Я не хотів би вдаватися до деталі та імена. З таких достатньо успішних компаній можу назвати компанію "Практика". Вона займається виробництвом броньованої техніки.

Ми з ними співпрацюємо, зокрема, на експортних ринках, беремо участь в тендері однієї з країн Південної Америки. Десь ми конкуруємо на місцевому ринку, десь співпрацюємо на зовнішніх ринках. Вважаю, що вони йдуть вперед з дуже правильним підходом.

Чи будуть суди з Росією

З початком війни Україна відмовилася від закупівлі комплектуючих з Росії. Чи змогли ми відмовитися від них насправді? Бо історія про Гладковського – вона не тільки про корупцію, а й про те, що з Росії завозили комплектуючі. Чи змогли ми на цей час замінити їх нашими аналогами чи західними.

Ця тема доволі делікатна. Тому про цифри я не хочу та не буду говорити. Процес йде, існує державна програма щодо відходу від російських комплектуючих. У деяких випадках якраз виробництво нових виробів призупинене. Тому що переозброєння, перехід на вітчизняні компоненти чи західні відбувається не так швидко, як хотілося б.

Але все – від колеса броньованої техніки до гусениць та інших речей – ми багато чого самі вже освоїли, самі виготовляємо. А в деяких випадках перейшли просто на закупівлю західних зразків. Там часто через економію масштабів ціна навіть нижчою буває, ніж у Росії. Тому вважаю, що з цим компанії важко, але вона справляється.

Акції протесту проти Гладковського / Цензор.нет

Чим ще відомий Гладковський► Олег Гладковський або ж Свинарчук у минулому був заступником секретаря РНБО. Також він належав до близького оточення п'ятого президента Петра Порошенка.
► Саме Гладковського підозрюють в організації скандальних схем зрозкрадання в Укроборонпромі. На думку експертів, саме цей скандал коштував Порошенкові другого президентського терміну.

Частина підприємств Укроборонпрому залишилися на окупованих територіях Донбасу та Криму. Зрозуміло, що ми на них не маємо ніякого впливу. Але чи став Укроборонпром ініціатором якихось судових процесів проти Росії?

Ми дивимось на судові розгляди НАК Нафтогазу. Ми їх підтримуємо та гордимося ними. Рідко в нашій країні, захищаючи державні інтереси, ми виграємо. На жаль, за останніх 30 років більше прикладів, коли державні інтереси "зливалися".

Понад 20 підприємств залишилося на окупованих територіях

У нас понад 20 підприємств залишилося на окупованих територіях. Ми ще не почали цей процес (судовий – 24 канал). Буквально 2 тижні тому я писав Юрію Вітренко (голова НАК Нафтогазу– 24 канал) й ми домовилися про таку собі дорожню карту, а саме яким способом ми будемо оцінювати свої можливості в таких судових спорах. Тому в цьому напрямку ще трошки рано говорити.

Український оборонний комплекс має світові перспективи?

Ви могли б коротко описати майбутнє українського оборонного комплексу держави.

Він повинен бути абсолютно сучасним. Він повинен бути дуже прозорим. Він повинен бути тим сектором, який був би найяскравішим прикладом, що зіпсутий бренд Україна змінюється.

Тому мені б хотілося, щоб в такій країні, яка найбільша за територією в Європі, в якій все ж таки було тільки 2,7% територій Радянського Союзу, на якій перебувало до 40% потенціалу оборонно промислового комплексу всього Союзу. Щоб все ж ми вийшли з цього "піке" й почали розвиватися таким чином, яким розвиваються інші наші успішні сектори. У тому числі IT, який задає тон модним тенденціям не тільки в Європі, але й далеко за межами нашого континенту.

Тобто Укроборонпром – це не валіза без ручки, а потужний ресурс, який ми все ж таким маємо використати?

Абсолютно в цьому впевнений, але завжди потрібно йти вперед й дивитися на себе збоку, отримувати зовнішні поради. Я сам можу навчити свою дитину грати в теніс, але краще, щоб це зробив тренер  Те ж саме з консультантами, які більш досвідченні у світових ринках, можуть нам допомогти. 

Ми повинні використати всі правила та процедури, які відповідають кращим світовим практикам. Тільки таким способом ми зможемо довести, в тому числі нашим зовнішнім партнерам, що гідні бути в сім’ї НАТО, ми гідні співпрацювати зі світовими гігантами цього сектора.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Третий транш от Сахалинского месторождения поступил в госбюджет - АРМА
Хвиля
2025-07-11T02:28:27Z
Рынок топлива в Украине: к чему привели колебания цен на нефть и какие прогнозы стоимости бензина
Comments UA
2025-07-11T02:21:50Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
"Блок готов: ЕС планирует создать фонд по поддержке Украины на 100 млрд евро, — СМИ
Фокус
2025-07-09T10:27:30Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Назовет беду и навредит здоровью: что не следует брать с моря и хранить дома
Telegraf
2025-07-11T00:31:06Z
Что нужно есть, чтобы не заболеть раком простаты
Comments UA
2025-07-10T18:27:57Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Никогда не ешьте этот овощ, если не хотите вонять целый день
Telegraf
2025-07-07T04:00:12Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Суд США остановил скандальный указ Трампа о детях, рожденных в стране
Gazeta UA
2025-07-11T02:52:52Z
США осудили эскалацию российских воздушных атак по Украине - Госдеп
Gazeta UA
2025-07-11T02:37:42Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
Руководитель подразделения БЭБ Олег Ящук, который является фигурантом НАБУ, купил дорогие BMW и TOYOTA за 4 млн грн
Новости Украины
2025-07-09T08:57:10Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Оккупанты преднамеренно бьют по гражданским: DeepState о главной цели ударов по Доброполью
Gazeta UA
2025-07-11T02:16:16Z
Россия сосредоточила на Покровском направлении почти половину всех своих ресурсов — Defense Express
TSN
2025-07-11T02:03:56Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Не хвастайтесь достижениями и удерживайтесь от ссуд: запреты и приметы дня
Gazeta UA
2025-07-11T03:01:49Z
Списки передадут в полицию: кого ТЦК признают уклонистом и объявят в розыск до конца июля
Знай
2025-07-11T02:37:31Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Сияние наших предков: 7 древнеукраинских женских имен, от которых перехватывает дух
Знай
2025-07-10T20:52:17Z
Муж Тодоренко решил стать бесплодным, узнав кто родится у них
GlavRed
2025-07-10T20:34:29Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Adios, Потап: Тина Кароль разнесла рэпера за искусственное "творчество" и попрощалась, муж Каменских отреагировал
Знай
2025-07-09T19:51:50Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
День ангела 11 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-10T21:18:51Z
Почему нельзя оставлять зеркала открытыми ночью
Comments UA
2025-07-10T21:15:09Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
На Харьковщине ночью раздались взрывы
TSN
2025-07-11T01:49:26Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Будапешт обвинил работников украинского ТЦК в "избиении венгра до смерти": реакция ВСУ
UAToday
2025-07-11T00:13:49Z
В Киевской области выпал град размером с яйцо
UAToday
2025-07-11T00:13:38Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Отвлекся на дороге – отберут авто: украинским водителям готовят жесткие санкции
Знай
2025-07-10T04:22:23Z
Водителям ужесточились правила: какие авто теперь обязаны проверять дважды в год
Знай
2025-07-09T20:21:40Z
Toyota показала новый раллийный Yaris на водороде
Корреспондент
2025-07-09T18:24:45Z
Эту деталь невозможно отремонтировать: на что обращать внимание при покупке подержанного авто
Фокус
2025-07-09T14:27:48Z
Ред Булл уволил своего многолетнего руководителя
Корреспондент
2025-07-09T10:54:05Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Умер легендарный украинский футболист-бомбардир
Telegraf
2025-07-10T15:13:06Z
Ракицкий будет выступать в клубе Первой лиге
ZN UA
2025-07-10T14:55:02Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Украинский футбольный клуб обратился к властям соседней страны с необычной просьбой
Telegraf
2025-07-10T14:25:33Z
Эффект Турана разозлил украинцев: "Шахтеру пора в чемпионат Турции"
Telegraf
2025-07-10T13:49:26Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Китайцы раскрыли тайну обратной стороны Луны
UAToday
2025-07-11T00:13:02Z
Под Большим Сфинксом нашли шахту и две загадочные камеры
TSN
2025-07-10T20:03:51Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z