MY.UAНовини
Тимошенко – головна захисниця олігархів: на кого працює Леді Ю
Тимошенко – головна захисниця олігархів: на кого працює Леді Ю

Тимошенко – головна захисниця олігархів: на кого працює Леді Ю

Юлія Тимошенко повертається до своїх витоків. За чверть століття, скільки триває її політична кар'єра, вона зробила повний цикл. І тепер, від представника прозахідного табору знову прийшла до статусу виразника інтересів проросійського олігахрічного капіталу.

Юлія Тимошенко в політиці вже 24 роки. Вона починала, коли я ще ходив до школи – Тимошенко вперше стала депутаткою в 1996 році, коли округ в Кіровоградській області звільнив один з міністрів уряду Павла Лазаренка. Про це йдеться в новому відеоблозі "Чесна політика" на 24 каналі.

І тодішній прем'єр Лазаренко забезпечив депутатською недоторканністю свою бізнес-компаньйоншу, яка перебувала під кримінальною справою за контрабанду валюти.

Тимошенко обралася до парламенту в статусі газової принцеси, яка легко відкривала двері "Газпрому" та могла неформально спілкуватися з колишнім очільником корпорації Ремом Вяхірєвим.

Російська держава допомогла запровадити схему постачань з боку Тимошенко обладнання для потреб міністерства оборони Росії в обмін на газ, у результаті чого декілька військових сіли за ґрати, а Лазаренко доля наздогнала в США, де йому присудили 8 років тюрми.

Єдиною, хто вийшла сухою з води, була Юлія Тимошенко, яка в статусі депутата парламенту швидко зрозуміла кон'юнктуру та почала дрейф в прозахідний політичний табір.


Юлія Тимошенко / Фото пресслужба "Батьківщина"

Аби замести "сліди", вона вирішила кардинально змінити імідж на "прозахідний". Тимошенко першою з олігархів здійснила поїздку до США, найнявши лобістів, що організували їй зустрічі серед політиків та журналістів – це сталося ще в кінці 1990-х.

Потім, щоб закріпити імідж прозахідного політика, який мав би розбивати звинувачення у співпраці з Лазаренком та росіянами, Тимошенко оточила себе сивочолими націонал-патріотами на кшталт Степана Хмари або Левка Лук'яненка.


Левко Лук'яненко та Степан Хмара / Колаж 24 каналу

Тоді ж, у 2002 році, Тимошенко напросилася на оглядини до Джорджа Сороса та відвідала його у Лондоні.


Юлія Тимошенко, Джордж Сорос і його син Алекс / Фото з інстаграму Алекса Сороса

Саме на цьому іміджі прозахідного політика Тимошенко пройшла більшу частину своєї політичної кар'єри. Вона тривалий час не могла відвідувати Америку, побоюючись арешту по справі Лазаренка.

Коли в Київ приїхали прокурори для збору свідчень, Тимошенко просто відмовилася з ними спілкуватися, прикрившись статтею Конституції України, що дозволяє не давати покази проти себе.

Але в середині "нульових" це обмеження на польоти в США вдалося зняти, коли Тимошенко поспілкувалася з агентами ФБР прямо в Києві та відкараскалася від Лазаренка.

Після цього вона стала активно окучувати американський політичний істеблішмент, знову найнявши лобістів та шукаючи нагоди потрапити на очі американському президенту хоча би на молитовному сніданку.

Паралельно Тимошенко намагалася максимально зблизитися з німецькою канцлеркою Ангелою Меркель і заради цього навіть переглянула вектор своєї політичної орієнтації на європейській арені – спочатку планувала вступити до Соцінтерну, але потім подалася до консерваторів – Європейської народної партії.

Усі ці зв'язки на Заході дуже допомогли Тимошенко, коли вона потрапила до тюрми в часи Януковича, і весь цивілізований світ став на її захист, називаючи справу проти неї "політичним переслідуванням".

Захисниця олігархів

Але останні роки політичне коріння Тимошенко бере своє. Вона починала, як олігарх у політиці та закінчує, як захисниця олігархів.

Олександр Онищенко

Спершу Тимошенко першою взялася захищати Олександра Онищенка, якого НАБУ звинуватила в оборудках на 1,6 мільярда гривень.

І коли Онищенка затримали в Німеччині, то Тимошенко направила листа за підписом одного зі своїх довірених депутатів з проханням не видавати його Україні, що автоматично означало дозвіл Онищенку втекти в Росію, паспорт якої в нього був.

Зараз Тимошенко є головною опорою олігархів в українській політиці. Вона, не ховаючись, допомагає Медведчуку, Коломойському та Ахметову в просуванні потрібних їм сценаріїв.

І цей вибір Тимошенко має цілком зрозуміле пояснення – саме за допомогою їхнім олігархічних медіа вона не покладає надії прийти до влади.

Олександр Онищенко / Фото УП

Ігор Коломойський

В червні Тимошенко очолила хрестовий похід до Конституційного суду з метою скасування "антиколомойського" закону.

Її прізвище відкриває список з 64 прізвищ депутатів, яких можна назвати головними захисниками олігарха в парламенті.

Її прізвище, а також найближчих соратників – Власенка, Кожем'якіна та Немирі – стоять поряд з найбільш одіозними та огидними лобістами Коломойського таких як Бужанський, Поляков або Дубінський. При чому останній так хотів вислужитися, що підписав двічі.


Ігор Коломойський / Фото "Лівий берег"

І коли наступного разу ви побачите Тимошенко в ефірах "1+1", то знайте, що це право вона заслужила!

Віктор Медведчук

Роль Тимошенко в сценарії Медведчука теж помітна неозброєним оком. Вона підписала знакове подання до Конституційного суду щодо скасування закону, яким відбулося виділення зі складу "Нафтогазу" окремого незалежного оператора газової труби.

Прізвище Тимошенко та її соратників стоять тепер поряд з Медведчуком, Рабіновичем, Шуфричем і Львочкіним.

В результаті скасування цього закону Росія може отримати підстави зіскочити з невигідного Москві пакету договорів угод про російський транзит на найближчі 5 років, які Україна підписала 30 грудня у Відні.

Умовою цих вигідних домовленостей для України було те, що сама угода укладається за європейськими правилами, і з боку України діє незалежний оператор газової труби.

Але зараз у світі сталася глобальна криза, і суттєво впало споживання газу та ціна на нього. Росії стає фінансово невигідно качати 65 мільярдів кубометрів по території України.


Віктор Медведчук / Фото "112 Україна"

"Газпром" припинив транзит через Білорусь і Польщу. Можливості зіскочити в "Газпрому" з власної ініціативи немає, бо тоді їх знову чекає міжнародний суд. І найкращим виходом для Росії було би те, що договір припинив би дію з української ініціативи.

І тому почали відкриватися російські "консерви", які зробили подання в Конституційний суд щодо цього закону – 47 депутатів на чолі з Тимошенко.

І коли ви наступного разу побачите Тимошенко в ефірі каналів "112" або ZIK, знайте, що це право вона теж виборола, працюючи в тандемі з Медведчуком.

Рінат Ахметов

Третій олігарх, доля якого дуже хвилює Тимошенко – це Рінат Ахметов. Вона стала одним з головним рупорів інформаційної кампанії олігарха, мета якої – збереження надприбутків ДТЕК, що дозволяє йому потім купувати палаци бельгійських королів у Франції.

Звичайно, що прямим текстом Тимошенко також не захищає олігарха, але іде в руслі його методичок щодо захисту теплової генерації, що автоматично означає збереження його визначальної ролі на ринку.

Відповідно, вона також виступає проти тих політиків, що не погодилися зі сценарієм порятунку Ахметова коштом інших споживачів електроенергії.

Вона назвала "антиукраїнським шабашем" дії голови комітету паливно-енергетичного комплексу Андрія Геруса, хоча за рік до того запрошувала Геруса як енергетичного експерта на свої передвиборчі форуми .

Тимошенко виступає групою підтримки на ефірах Ахметова, де виступає лояльна до олігарха виконувачка обов'язків міністра Ольга Буславець. Депутати Тимошенко Волинець і Кучеренко стали головними рупорами Ахметова та навіть беруть на поруки вірного посіпаку олігарха Олега Ляшка.


Рінат Ахметов / Фото "Страна.ua"

Тому, коли ви побачите Тимошенко на черговому ефірі Савіка Шустера або іншій програмі "Україна24", знайте, що це право вона виборола теж відданістю Ахметову.

Паралельно вона виголошує вигідні і Ахметову, і Коломойському, і Медведчуку гасло про приниження України, її "порабощеніє" світовими спекулянтами тощо. Повернення політичної кар'єри Юлії Тимошенко в точку старту означає, що вона не зупиниться ні перед чим заради свого політичного его. Але так само це може означати, що незабаром – кінець її політичного марафону завдовжки у чверть століття.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Білик заінтригувала. Співачка готує українську версію легендарного новорічного хіта
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T18:15:59Z
Спасибі Вам, маестро Гіга! Прощання з легендарним і загадковим артистом: репортаж зі Львова
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T16:33:49Z
Диван зачекає: куди піти у Києві на цьому тижні, 15 – 19 грудня
VGorode
2025-12-15T14:00:53Z
Не Різдвом єдиним: відома американська співачка виступить на відкритті Олімпіади
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T13:06:57Z
На концерті Макса Барського зникло світло. Як відреагував співак та що пишуть українці
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:30:40Z
Працівники Лувру оголосили страйк, музей закритий
Европейская правда
2025-12-15T11:39:33Z
Лувр не відкрився вчасно через обговорення співробітниками потенційного страйку
Европейская правда
2025-12-15T09:21:59Z
Голлівудського режисера Роба Райнера разом із дружиною знайдено мертвими
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T06:09:03Z
Ексбойфренд Олени Тополі прокоментував її розлучення
ГЛАВКОМ NET
2025-12-14T17:06:59Z
Відключення світла 16 грудня 2025 року: де і коли не буде електрики
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T18:30:05Z
Каллас: ЄС виконав обіцянку з постачання Україні 2 мільйонів снарядів
Европейская правда
2025-12-15T17:48:30Z
Інфляція на оренду в Туреччині сягнула 60%
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T17:36:31Z
Зеленський анонсував відкриття українського офісу з експорту зброї в Берліні
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T17:21:36Z
Німеччина створює новий інструмент для стимулювання інвестицій в Україну
Европейская правда
2025-12-15T16:00:10Z
Ціни на їжу в Європі: де найдешевший та найдорожчий продуктовий кошик
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:48:33Z
Беспілотники СБУ втретє атакували нафтові платформи РФ у Каспійському морі
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:12:28Z
Підвищення тарифів на розподіл газу загрожує розвитку розподіленої генерації – експерт
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:09:22Z
Після підняття вантажних тарифів на 20%, «Укрзалізниця» втратить стільки ж у вантажоперевезеннях, – член Наглядової ради
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:51:15Z
Туреччина каже, що збила "некерований" безпілотник у Чорному морі
Европейская правда
2025-12-15T19:48:04Z
Переговоры с США в Берлине, Мерц видит шанс на перемирие, новое правительство Чехии: новости дня
Европейская правда
2025-12-15T19:42:24Z
Євролідери виступили зі спільною заявою про мирні переговори щодо України
Европейская правда
2025-12-15T19:36:26Z
«Трупи НАТО та ЄС»: під час виступу Зеленського в Німеччині стався конфуз із перекладом
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T19:33:56Z
ЗМІ: Трамп планує в понеділок поговорити телефоном із Зеленським та європейцями
Европейская правда
2025-12-15T19:24:35Z
Фіцо похизувався запрошенням від Трампа відвідати США
Европейская правда
2025-12-15T18:36:10Z
Німеччина – один із головних партнерів України в Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T18:15:57Z
Зеленський пояснив, чим важливі найближчі дні для України
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T18:00:14Z
Мерц: можливо, вперше з 24 лютого 2022 року перемир'я стає мислимим
Европейская правда
2025-12-15T17:48:54Z
У Литві знищили рекордну партію героїну вартістю 40 млн євро
Европейская правда
2025-12-15T19:12:47Z
З Німеччини екстрадовано учасницю злочинної групи, яка продавала за кордон немовлят
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T15:03:42Z
На святкуванні Хануки у Сіднеї ісламісти вбили уродженця Ужгорода Тібора Віцена
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:27:17Z
На Вінниччині викрито потужний підпільний цех з виробництва рідин для електронних сигарет
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T13:30:33Z
ДТП на Закарпатті. Загинула неповнолітня пасажирка 15-річного водія
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:03:14Z
Поліція затримала киянина, який намагався вбити матір та задушив бабусю: деталі справи
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T11:30:27Z
Мешканець Львівщини на мотоциклі намагався прорватися до Румунії
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T11:03:46Z
На Київщині лісник знайшов бойову частину російського дрона
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T11:00:34Z
Поліція розслідує бійку підлітків біля Алеї Героїв в Ірпені
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T10:39:57Z
"Він зруйнує Захід": провидиця Ванга побачила, що у 2026 році "назавжди змінить увесь світ"
FaceNews
2025-12-15T19:39:56Z
Справа Данила Кузьміна: правда, яку намагаються сховати
MY.UA
2025-12-15T18:19:18Z
Сили оборони України уразили Астраханський газопереробний завод у РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T16:27:22Z
Як називати жителів Камʼянського і Камʼянець-Подільського? Мовознавиця назвала правильні варіанти
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T16:12:38Z
Сервіс оренди житла Airbnb отримав багатомільйонний штраф в Іспанії
Европейская правда
2025-12-15T15:00:16Z
ЗМІ: Німеччина готує значне розширення оборонної співпраці з Україною
Европейская правда
2025-12-15T14:09:28Z
«Нульовий день» у війську
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:00:24Z
Пращання із Степаном Гігою. Фоторепортаж із Львова
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:51:51Z
Асоціація прифронтових міст та громад закликає переглянути підхід до надання державної допомоги ВПО на прифронтових територіях
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T10:27:03Z
На Волині лікарі дістали зі шлунка семирічної дівчинки 700 грамів волосся
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T19:03:33Z
Вчені назвали неочевидний фактор, що нівелює користь фізичних вправ
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T16:18:38Z
Житель Китаю заразився смертельним вірусом після похорону
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:42:35Z
Токсичні сніданки: у Європі зафіксовано «вічні хімікати» у пластівцях і хлібі
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T13:54:27Z
Британські лікарі-резиденти відмовилися від урядової пропозиції та будуть страйкувати
Европейская правда
2025-12-15T13:39:14Z
Вакцинація для немовлят. Відома телеведуча, що стала мамою в 47, звернулася до людей
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T07:12:14Z
Нове бачення Британського офтальмологічного центру в Києві
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T07:09:31Z
У сусідній з Україною країні вперше за 40 років зафіксовано випадки небезпечної хвороби
ГЛАВКОМ NET
2025-12-14T18:09:14Z
Навіть кволі квіти оживуть за добу: домашня підгодівля без хімії з трьох інгредієнтів
GlavRed
2025-12-14T01:36:41Z
Компанія Volkswagen запускає автівки без керма та педалей
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T09:18:53Z
У цей Chevrolet універсал встановили потужний двигун V8, і це виглядає вражаюче
Топ Жир
2025-12-14T02:27:55Z
У цей Chevrolet універсал встановили потужний двигун V8, і це виглядає вражаюче
Топ Жир
2025-12-14T02:27:50Z
У цей Chevrolet універсал встановили потужний двигун V8, і це виглядає вражаюче
Топ Жир
2025-12-14T02:27:50Z
У цей Chevrolet універсал встановили потужний двигун V8, і це виглядає вражаюче
Топ Жир
2025-12-14T02:27:36Z
У цей Chevrolet універсал встановили потужний двигун V8, і це виглядає вражаюче
Топ Жир
2025-12-14T02:27:26Z
У цей Chevrolet універсал встановили потужний двигун V8, і це виглядає вражаюче
Топ Жир
2025-12-14T02:27:18Z
У цей Chevrolet універсал встановили потужний двигун V8, і це виглядає вражаюче
Топ Жир
2025-12-14T02:27:02Z
Можливо, варто переглянути рішення про встановлення святкових вогнів на автомобілі
Топ Жир
2025-12-14T00:42:53Z
На Дніпропетровщині дикий яструб кинувся на ворожий дрон та врятував людей
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T19:15:49Z
Президент розповів, чи вимагають США виходу українських сил із Донеччини
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T18:54:10Z
У Криму масово призвали до армії РФ першокурсників
FaceNews
2025-12-15T18:33:31Z
На війні загинув фотограф і письменник Юрко Костишин, відомий як «Кіт Характерник»
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T15:24:24Z
17-21 грудня у столиці відбудуться продуктові ярмарки: адреси
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T15:18:04Z
Солдат, який беззмінно провів на позиціях 76 днів, пояснив, як з початку війни змінилося поняття лінії фронту
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T13:24:14Z
Які темпи просування Росії на Донеччині? Аналітики DeepState назвали реальні цифри
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:54:26Z
Око за око, блекаут за блекаут: Бєлгород і Ростов без світла і опалення
FaceNews
2025-12-15T11:45:59Z
Україна відхилила пропозицію про «вільну економічну зону» на Донбасі – Politico
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T10:30:35Z
Найкомфортніші міста у 2026 році: оновлений рейтинг
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T05:12:01Z
Спека на пляжах і низькі ціни: топ 4 гарячі напрямки для відпустки в січні
24tv
2025-12-14T03:12:19Z
Гороскоп на завтра 15 грудня: Близнюкам - новий поворот, Водоліям - розчарування
GlavRed
2025-12-14T02:39:51Z
Гороскоп на завтра 15 грудня: Близнюкам - новий поворот, Водоліям - розчарування
GlavRed
2025-12-14T02:39:51Z
Гороскоп на завтра 15 грудня: Близнюкам - новий поворот, Водоліям - розчарування
GlavRed
2025-12-14T02:39:43Z
Гороскоп на завтра 15 грудня: Близнюкам - новий поворот, Водоліям - розчарування
GlavRed
2025-12-14T02:39:34Z
Гороскоп на завтра 15 грудня: Близнюкам - новий поворот, Водоліям - розчарування
GlavRed
2025-12-14T02:39:25Z
Гороскоп на завтра 15 грудня: Близнюкам - новий поворот, Водоліям - розчарування
GlavRed
2025-12-14T02:39:21Z
Гороскоп на завтра 15 грудня: Близнюкам - новий поворот, Водоліям - розчарування
GlavRed
2025-12-14T02:39:21Z
Українські покер-руми: де грати комфортно, безпечно та з максимальними можливостями
MY.UA
2025-12-15T13:05:45Z
Прогноз магнітних бур на 15-16 грудня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T05:18:34Z
Financial Times назвав главу Nvidia Людиною року
InternetUA
2025-12-14T04:08:10Z
Згорять першими: які прилади потрібно знеструмити при відключеннях світла
Хвиля
2025-12-14T04:00:17Z
Черговий рекорд: за 2025 рік у Steam вийшло понад 19 тисяч ігор
InternetUA
2025-12-14T03:00:58Z
Черговий рекорд: за 2025 рік у Steam вийшло понад 19 тисяч ігор
InternetUA
2025-12-14T03:00:47Z
Черговий рекорд: за 2025 рік у Steam вийшло понад 19 тисяч ігор
InternetUA
2025-12-14T03:00:40Z
Черговий рекорд: за 2025 рік у Steam вийшло понад 19 тисяч ігор
InternetUA
2025-12-14T03:00:40Z
Черговий рекорд: за 2025 рік у Steam вийшло понад 19 тисяч ігор
InternetUA
2025-12-14T03:00:36Z
Ексфутболіст збірної РФ, який брав участь у турнірі з викраденими українськими дітьми, захворів на рак
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T18:09:39Z
Кулєша оформила дабл-дабл в матчі чемпіонату Австрії з баскетболу
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T15:24:20Z
Зубков знову відзначився результативними діями у чемпіонаті Туреччини
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:36:09Z
Українські парабіатлоністи завоювали 15 медалей на стартовому етапі Кубка світу
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T14:12:24Z
Скандальний блогер Тейт не виключає проведення бою з Усиком
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T13:39:10Z
Дешева копія Тайсона: росіянин намагався вкусити олімпійського чемпіона за вухо
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:42:22Z
ФІДЕ повернула прапори росіянам і білорусам
FaceNews
2025-12-15T12:24:04Z
Калініна виграла свій перший титул після повернення на корт
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:18:25Z
Фристайлістка Коцар виборола першу в історії України медаль Кубка світу
ГЛАВКОМ NET
2025-12-15T12:06:14Z