15 лютого Верховний суд у ключовій справі щодо націоналізації "ПриватБанку" встав на бік держави: він визнав законність обміну вкладів Суркісів на акції банку, в подальшому викуплені державою. Суркісів визнали пов'язаними з "ПриватБанком".
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Велика палата Верховного Суду частково задовольнила касаційну скаргу Національного банку України (НБУ), Кабінету Міністрів і ПриватБанку (Київ), скасувавши рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішень НБУ щодо визнання їх пов'язаними з ПриватБанком особами та визнання недійсними договорів обміну їхніх коштів у банку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн", - повідомляє агентство.
Зазначається, що засідання Верховного суду у справі тривало понад сім годин, а судді радилися майже чотири.
Справа тягнеться від 2016 року, коли був націоналізований "ПриватБанк", а Національний банк України визнав, що Суркіси пов'язані з цією установою. Відтоді родина оскаржує це рішення у судах і прагне розморозити чверть мільярда доларів – це кошти, які були на депозитних рахунках компаній, пов’язаних з братами Ігорем та Григорієм Суркісами.
Нагадаємо, 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації "ПриватБанку" через порушення процедури, яка визначена на законодавчому рівні. На інформацію одразу відреагували в НБУ та самому "ПриватБанку". Перші заявили, що рішення адмінсуду не вплине на економічну стабільність держави, у "ПриватБанку" теж переконували, що робота фінустанови ніяк не порушилася і продовжує бути стабільною.
Своєю чергою, тодішній президент України Петро Порошенко з цього приводу скликав засідання РНБО, де доручив Службі безпеки та Генеральній прокуратурі після завершення всіх необхідних судових процедур оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів.
Суди в цій справі ще тривають.
Рішення про націоналізацію банку державою було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина - нестача в капіталі "ПриватБанку", яку виявили за результатами стрес-тестування. Після цього колишній співвласник "ПриватБанку" Ігор Коломойський подав позов до суду та пояснив це тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є принциповим.