MY.UAНовини
Інституційні гранти УКФ та Інституту книги, ліцензійні послаблення, кошти Держкіно на девелопмент фільмів і серіалів. Що дає законопроєкт №3377 для культури та медіа
Інституційні гранти УКФ та Інституту книги, ліцензійні послаблення, кошти Держкіно на девелопмент фільмів і серіалів. Що дає законопроєкт №3377 для культури та медіа

Інституційні гранти УКФ та Інституту книги, ліцензійні послаблення, кошти Держкіно на девелопмент фільмів і серіалів. Що дає законопроєкт №3377 для культури та медіа

16 червня депутати планують розглянути в другому читанні законопроєкт, який має допомогти культурній сфері та креативним індустріям подолати наслідки COVID-19.

Саме так описують автори проєкт № 3377 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Законопроєкт вносить зміни до 11 законів.

Але не все, що було ухвалено в першому читанні, переходить у законопроєкт, підготовлений до другого читання.

«Детектор медіа» перелічує основні законодавчі новації.

Можливість мовникам не виконувати програмну концепцію та вимоги закону на час карантину.

Журналістам телерадіоорганізацій дозволяється перебування на територіях, де оголошено надзвичайний стан або карантин, під час виконання своїх професійних обов’язків.

Раніше (у чинній редакції закону «Про телебачення і радіомовлення») це право поширювалось лише на надзвичайну ситуацію.

Призупиняються конкурси Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

Ця норма тимчасово діє на період обмежувальних заходів, впроваджених для запобігання COVID-19.

Так само на час карантину відстрочується звітність не лише мовників, а й провайдерів, зупиняється перебіг строків оплати за видачу та переоформлення ліцензій для мовників і провайдерів програмної послуги, строків початку мовлення та строків накладення санкцій за порушення законодавства про телебачення та радіомовлення.

У перехідних положеннях законопроєкту передбачено, що на час карантину або обмежувальних заходів, впроваджених для запобігання COVID-19, Нацрада може проводити засідання онлайн через інтернет, приймати листи і ліцензійну документацію в електронній та паперовій формі, а розгляд заяв щодо ліцензування та інші питання розглядаються або після карантину, або без участі ліцензіата, якщо він повідомить Нацраду про можливість розгляду без присутності його представника.

Нацрада за погодженням з ліцензіатом зможе залучати його представника до участі в засіданні в режимі відеоконференції.

Законопроєкт дає право ліцензіатам на час карантину повідомити Нацраду про неможливість виконання програмної концепції або інших вимог закону (наприклад, квот) з обґрунтуванням причин та обсягу вимог, що не можуть бути дотримані.

Нацрада протягом 10 робочих днів має опрацювати це повідомлення та прийняти рішення про допустимість або недопустимість таких змін.

Якщо Нацрада не прийняла рішення у встановлений строк – ліцензіат має право самостійно змінити програмну концепцію, і це не вважатиметься порушенням умов ліцензії.

По завершенні карантину ліцензіати мають дотримуватися всіх вимог закону і програмної концепції.

Скасування вимоги про номери ліцензій і дозволів у радіорекламі.

Низка змін, які вносяться в закон «Про рекламу», дозволяють у рекламі на радіо не вказувати номери ліцензій, свідоцтв, дозволів та назв органів, які їх видали.

Наприклад, це стосується реклами послуг народної медицини, банківських, страхових, інвестиційних послуг, реклами цінних паперів, фондового ринку та об'єктів будівництва.

Ці зміни запроваджуються не тимчасово, а постійно.

Знижок на послуги Концерну РРТ і на оренду закладів культури не буде.

З редакції законопроєкту, підготовленої до другого читання, зникли пропоновані раніше знижки.

По-перше, для телерадіокомпаній і провайдерів не буде знижки 50% на оплату послуг Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

Хоча прийнятий у першому читанні законопроєкт передбачав звільнити до 31 грудня 2020 року від оплати 50% вартості послуг Концерну РРТ мовників і провайдерів програмної послуги, що використовують радіочастотний ресурс (тобто – «Зеонбуд» та «Етер»).

Також із законопроєкту зникли зміни до Цивільного кодексу та закону «Про культуру», які стосувалися зниженої оплати за користування нерухомим майном закладів культури з моменту встановлення карантину та впродовж шести місяців після його завершення.

У першій редакції проєкту ці знижки запроваджувались і стосувались саме того часу, коли майно не могло використовуватися в підприємницькій діяльності в повному обсязі через запроваджені обмеження.

Процедура державної допомоги для підтримки культури, креативних індустрій і туризму.

У законі «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» запропоновано визнати допустимою державну допомогу для підтримки культури, креативних індустрій, туризму та збереження культурної спадщини, якщо вплив такої державної допомоги на конкуренцію є неістотним.

А однією з категорій державної допомоги має стати допомога на подолання наслідків, спричинених коронавірусною хворобою COVID-19.

Також законопроєкт встановлює тимчасово на період дії карантину та до 31 грудня 2020 року скорочену процедуру повідомлень про нову державну допомогу її надавачами та їх розгляду Антимонопольним комітетом України.

АМКУ має 15 днів на те, щоби прийняти рішення про допустимість чи недопустимість нової державної допомоги.

Якщо за цей час він не прийняв рішення – воно вважається прийнятим.

Крім того, надавачі державної допомоги зможуть отримувати термінові консультації в АМКУ.

Підтримка УКФ для туризму та креативних індустрій, інституційні гранти.

У законі «Про Український культурний фонд» до завдань УКФ додаються: надання інституційної підтримки; підтримка та розвиток проектів у сферах культури та мистецтв, креативних індустрій та культурно-пізнавального (внутрішнього) туризму.

Таким чином розширюється коло проектів, на які надаватиме гранти УКФ : це не лише створення культурного продукту, культурного блага чи культурної послуги, а й продукти чи послуги з внутрішнього туризму та креативних індустрій.

Крім грантів на окремі проєкти УКФ зможе надавати гранти інституційної підтримки юридичним особам усіх форм власності сфери культури, культурно-пізнавального (внутрішнього) туризму та креативних індустрій.

Інституційні гранти надаватимуться для підтримки та розвитку в умовах дії обмежень надзвичайної ситуації, надзвичайного стану або карантину, внаслідок яких скасовуються або обмежуються масові заходи чи іншим чином обмежується діяльність у сфері креативних індустрій.

Законопроєкт також уточнює положення про оплату експертів експертних рад УКФ.

Виплати експертам можливі виключно за діяльність, що визначена Положенням про експертні ради УКФ.

Загальна сума виплат експерту за розгляд одного проєкту та доданих матеріалів не може перевищувати однієї мінімальної зарплати.

Передбачено, що УКФ зможе використовувати на фінансування своєї діяльності та на діяльності експертних рад сукупно до 16% своїх річних надходжень, а не окремо до 8% на діяльність фонду та окремо до 8% на діяльність експертів.

Державна підтримка девелопменту фільмів і серіалів.

У законі «Про державну підтримку кінематографії в Україні» додається тимчасова (до 31 грудня 2020 року) форма державної підтримки на розвиток кінопроекту (тобто – девелопмент).

Держкіно зможе виділяти кошти на девелопмент національних ігрових, анімаційних, документальних, дитячих фільмів, а також телевізійних фільмів і серіалів та фільмів-дебютів.

Обсяг підтримки – до 100% загальної кошторисної вартості розвитку відповідного кінопроекту.

Виробник, який отримав державну підтримку на розвиток та виконав усі свої зобов’язання за договором, матиме право згодом отримати державну підтримку і на виробництво цього фільму чи серіалу.

Дотепер Держкіно не фінансувало девелопменту фільмів і серіалів – цю сферу підтримував грантами Український культурний фонд.

Крім цього, законопроєкт призупиняє до 31 грудня 2020 року дію норми закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні», яка гарантує державну підтримку кінопрокату, просування кіно (промо), кіноосвіти, архівування та реставрації фільмів і діяльності кінокомісій в обсязі не менше 12% коштів, виділених на державну підтримку виробництва фільмів і серіалів.

Таким чином, уся державна підтримка, передбачена 2020 року на держпідтримку кінематографії, може піти виключно виробникам фільмів і серіалів, а супутні сфери кінематографу можуть нічого не отримати.

Реформа авторського права: скасування тимчасових тарифів роялті, робота ОКУ без акредитації.

Основні зміни до закону «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», враховані в першому читанні, стосуються реформи авторського права.

Зокрема, скасовуються норми про попередні (тимчасові) тарифи роялті.

Законопроєкт передбачає: якщо сторони не узгодили тарифи – їх встановлює суд.

Строк для переговорів щодо тарифів збільшується удвічі: з 30 до 60 днів.

Законопроєкт також уточнює, що рішення про результати переговорів щодо тарифів приймаються двома третинами голосів від загального складу зареєстрованих учасників переговорів.

Підготовлений до другого читання законопроєкт містить норму, що до моменту визначення акредитованої ОКУ в певній сфері всі зареєстровані ОКУ мають право здійснювати добровільно збір та розподіл авторської винагороди згідно з тарифами, які будуть визначені у договорах з користувачами.

Законопроєкт дозволяє проводити засідання комісії Мінекономіки з акредитації ОКУ онлайн через інтернет.

Також законотворці скасовують низку юридичних колізій і надають Мінекономіки можливість ліквідувати державну організацію «Українське агентство з авторських та суміжних прав» (ДО УААСП).

Водночас депутати відмовилися від ідеї відтермінувати реформу авторського права до 31 грудня 2020 року для провайдерів та закладів культури.

Така норма була в редакції законопроєкту, прийнятому в першому читанні.

Але профільний Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики запропонував вилучити її – і вона відсутня в новій редакції.

Гранти Українського інституту книги замість державного замовлення.

До закону «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні» додаються норми, які регулюють порядок надання Українським інститутом книги грантів на реалізацію програм, проєктів, заходів, а також грантів інституційної підтримки видавців.

Замість державного замовлення на видання книг Інститут зможе підтримувати грантами такі проєкти, як переклад іноземної літератури українською мовою, а української літератури – іноземними мовами, підготовка і видання книг української літератури, написання авторами нових літературних творів, організація і проведення книжкових виставок, ярмарків, літературних фестивалів, конкурсів, акцій, промо- та комунікаційних кампаній, поповнення бібліотечних фондів бібліотек об’єднаних територіальних громад.

Гранти надаватимуться на основі конкурсного відбору, рішення про надання гранту прийматиме наглядова рада Інституту.

В умовах дії обмежень надзвичайної ситуації, надзвичайного стану або карантину, Український інститут книги зможе надавати видавцям гранти інституційної підтримки для стабільної діяльності та розвитку.

Рішення про надання інституційної підтримки прийматиме наглядова рада Інституту.

Порядок надання грантів і типові форми договорів має затвердити Мінкульт.

Законопроєкт також уточнює деякі положення про наглядову раду Українського інституту книги, зокрема, наглядова рада зможе погоджувати рішення директора Інституту про укладення договорів на суму понад 500 мінімальних зарплат, а не 100, як це передбачено чинним законом.

Також законопроєкт передбачає створення експертних рад Українського інституту книги для конкурсного відбору проектів.

Порядок конкурсного відбору експертів має визначити Мінкульт, а вимоги до кандидатів, критерії конкурсного відбору експертів має визначити в окремому положенні сам Інститут.

Експерти не можуть бути штатними працівниками Інституту.

Допускається залучення іноземних експертів.

Передбачена оплата компенсації експертам за роботу в експертних радах, методику визначення оплати має затвердити Кабмін.

Заклади культури зможуть надавати в платне користування своє майно (крім оренди) без узгодження з законом про оренду.

До закону «Про оренду державного та комунального майна» додано новий пункт: норми цього закону не поширюються на правовідносини, коли державний або комунальний заклад культури надає платні послуги щодо користування свого майна, що не є орендою.

Цей перелік платних послуг має затвердити Мінкульт.

Коли набуде чинності закон і що треба, щоб запрацювали його норми.

Закон має набути чинності з наступного дня після опублікування.

Далі уряд протягом трьох місяців повинен:.

розробити та затвердити Порядок та умови надання державної підтримки кінематографії у формі надання державної субсидії на розвиток кінопроекту;.

розробити та подати до Верховної Ради проєкти змін до Бюджетного кодексу та закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» для впровадження грантової системи державної підтримки;.

розробити та затвердити програму фінансової підтримки малого та середнього підприємництва, а також суб’єктів господарювання, діяльність яких знаходиться під впливом запроваджених обмежень та/або заборон, при впровадженні заходів, спрямованих на запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19;.

затвердити поданий Мінкультом перелік платних послуг, які можуть надаватися державними і комунальними закладами культури, що не є орендою;.

включити інформацію про виконання цього закону до звіту про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України за 2020 рік.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Проводимо оборонну операцію і реагуємо на атаки противника": український військовий про "перемир'я"
TSN
2025-04-20T03:06:40Z
США готують перемир’я в Україні: деталі заяви Келлога
TSN
2025-04-20T03:06:09Z
Сто росіян намагалися втекти з військової частини у Краснодарі — росЗМІ
TSN
2025-04-20T02:39:33Z
Велика Британія закликала Росію до повного припинення вогню в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T02:39:11Z
Литва закриває «ахилесову п’яту» НАТО: що відомо
TSN
2025-04-20T02:38:57Z
Угода про копалини не пов'язана із припиненням вогню: гучна заява Держдепу
TSN
2025-04-20T02:38:46Z
Новий прем'єр Канади назвав країни-загрози для світу
TSN
2025-04-20T02:38:41Z
Допомога Україні від США під загрозою — NYT дізнався деталі
TSN
2025-04-20T02:38:38Z
Білий дім представив план контролю за припиненням вогню в Україні: подробиці WSJ
TSN
2025-04-20T02:38:36Z
Підрахували, скільки українців гине щороку в пожежах і ДТП
Gazeta UA
2025-04-20T03:06:30Z
Великдень 2025: історія, традиції та символи найсвітлішого свята
Фокус
2025-04-20T03:03:23Z
Проведіть час із рідними: яке свято 20 квітня 2025 року
Факти ICTV
2025-04-20T03:00:52Z
Великдень-2025: головні традиції святкування найважливішого свята року
Gazeta UA
2025-04-20T03:00:20Z
Українські та британські школи долучаться до освітньої програми UK-Ukraine School Partnerships
УкраинФорм
2025-04-20T02:48:20Z
19 квітня — яке церковне свято, що важливо зробити перед найсвітлішим святом року
TSN
2025-04-20T02:39:37Z
Олексій Суханов зі сльозами на очах розкритикував байдужість українців і зробив заяву: "Це маячня"
TSN
2025-04-20T02:38:33Z
Фінляндія засекретила постачання зброї до України
TSN
2025-04-20T02:38:28Z
Яке сьогодні, 19 квітня, свято — все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2025-04-20T02:38:23Z
Дружина Монатіка після народження третього сина показалася на прогулянці з візочком
TSN
2025-04-20T02:38:42Z
Сергій Танчинець показав підрослу доньку та ніжно привітав її з 16-річчям
TSN
2025-04-20T02:38:29Z
Кардинально схудлий Потап показав, як готується до Великодня, та звернувся до українців
TSN
2025-04-20T02:37:39Z
Катерина Осадча у купальнику похизувалася відпочинком з синами та чоловіком Горбуновим
TSN
2025-04-20T02:37:21Z
Олена Кравець зізналася, чи планує виїхати за кордон з 8-річними дітьми під час війни
TSN
2025-04-20T02:37:06Z
Відома українська співачка шокувала аб'юзом продюсера та які травми отримала: "Справа йшла до суду"
TSN
2025-04-20T02:36:18Z
Зірка "Бетмена" помістить 21-річного сина до спеціальної установи через рідкісну хворобу
TSN
2025-04-20T02:36:13Z
Леді Гага втрапила у конфуз просто на сцені світового фестивалю
TSN
2025-04-20T02:36:06Z
TAYANNA пожалілася на серйозну залежність та як долала її: "Відрізала себе від усіх друзів"
TSN
2025-04-20T02:35:07Z
На заході України короткочасні дощі: прогноз погоди на Великдень
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T03:00:14Z
Магнітна буря 19 квітня: яка її потужність
TSN
2025-04-20T02:38:53Z
В Одесі готуються до курортного сезону: чи працюватимуть у місті пляжі
TSN
2025-04-20T02:38:48Z
Прогноз на 19-20 квітня: синоптик розповів, якою буде погода і де задощить
TSN
2025-04-20T02:38:45Z
Росія атакувала Україну безпілотниками: де вночі пролунали вибухи
TSN
2025-04-20T02:38:35Z
Генштаб оновив дані про втрати РФ: скільки росіян ліквідовано
TSN
2025-04-20T02:38:20Z
Родини офіцерів у паніці тікають з Криму — "Атеш"
TSN
2025-04-20T02:38:07Z
РФ з усіх сил намагається знищити важливе місто на Донеччині: чим це обернеться
TSN
2025-04-20T02:37:27Z
Коли в Україні знову похолодає: в Укргідрометцентрі дали відповідь
TSN
2025-04-20T02:36:44Z
Дієта 4:3 — як вона працює та чому ефективніша за дефіцит калорій
TSN
2025-04-20T02:38:42Z
Селен: чим корисний для здоров’я та де його шукати
TSN
2025-04-20T02:36:58Z
Зайва вага — це не тільки калорії: дослідники назвали несподівану причину ожиріння
TSN
2025-04-20T02:36:39Z
Скільки можна з’їдати авокадо на день: ідеальна порція для користі
TSN
2025-04-20T02:35:06Z
Як полегшити біль в суглобах без ліків: знайшли новий спосіб
24tv
2025-04-19T17:06:11Z
Яка капуста корисніша – свіжа чи квашена
24tv
2025-04-19T12:00:02Z
Коли краще пити каву: до чи після тренування
24tv
2025-04-19T11:39:29Z
Вакцина від кліщів: чи допоможе від інфекцій та як її знайти в Україні
Комсомольская правда
2025-04-19T10:04:11Z
Швидка ходьба виявилася корисною: вчені заявили, що вона зміцнює серце
Фокус
2025-04-19T09:06:32Z
Пожежа в українському музеї просто неба в Канаді не зачепила історичні будівлі
УкраинФорм
2025-04-20T02:48:27Z
На Одещині водій влаштував ДТП та вбив власну дружину
TSN
2025-04-20T02:37:32Z
У Канаді горів музей української спадщини: що відомо
TSN
2025-04-20T02:37:22Z
У Запоріжжі загинули двоє маленьких сестер: подробиці трагедії
TSN
2025-04-20T02:36:54Z
Напад на військового у Гідропарку: поліція затримала чотирьох підлітків
TSN
2025-04-20T02:36:24Z
Шлюб за 50 000 грн: прикордонники викрили псевдоподружжя
TSN
2025-04-20T02:36:08Z
Скандал в Гарварді: директора моргу судять за торгівлю частинами тіл
TSN
2025-04-20T02:35:46Z
У Черкаській області місцеві напали на військовослужбовця: що відомо
TSN
2025-04-20T02:35:16Z
Жах на Київщині: троє чоловіків катували підлітка та знімали це на відео
TSN
2025-04-20T02:33:40Z
Святковий тест на IQ: знайдіть у парку п'ять великодніх яєць за 15 секунд
GlavRed
2025-04-20T02:54:18Z
Як перевірити, чи готова паска в духовці: простий трюк з випічкою
TSN
2025-04-20T02:37:52Z
Як повернути рушникам білий колір: прості поради, які потрібно запам’ятати
TSN
2025-04-20T02:36:46Z
Салат "Каприз" з чотирьох інгредієнтів — ідеальна страва на Великдень, на яку не потрібно витрачати багато часу
TSN
2025-04-20T02:36:07Z
Вразить усіх: кулінар поділився смачним закушуванням з крабових паличок на Великдень
TSN
2025-04-20T02:35:35Z
Бутерброди "Зевс" на великодній стіл: гості проситимуть тільки їх
TSN
2025-04-20T02:34:29Z
Місячний календар на 20 квітня: що може відігнати радість та гармонію
GlavRed
2025-04-20T01:06:37Z
Власників собак закликали не будити своїх улюбленців: яка причина
GlavRed
2025-04-20T00:33:46Z
Всі будуть від них в захваті: добірка салатів на Великдень, які зроблять свято бездоганним
24tv
2025-04-19T19:33:58Z
Чи вимикатимуть світло українцям влітку — експерт назвав чотири сценарії
TSN
2025-04-20T02:37:31Z
Що буде з курсом євро після Великодня: експерт дав прогноз
TSN
2025-04-20T02:36:05Z
НБУ вперше випустив монету у формі великодньої писанки
TSN
2025-04-20T02:36:01Z
"Фісташкова лихоманка": дубайський шоколад спровокував глобальний дефіцит горіхів
TSN
2025-04-20T02:35:42Z
Чи здешевшають яйця після Великодня — прогноз експерта
TSN
2025-04-20T02:34:24Z
У ЄС може значно подешевшати паливо та опалення: терміни
Хвиля
2025-04-20T02:30:53Z
Національні особливості націоналізації – Роман Хіміч, експерт ринку телекомунікацій
TSN
2025-04-20T02:20:22Z
СЗР України розкрила масштаби вугільної кризи РФ: простоюють сотні тисяч вагонів
Хвиля
2025-04-19T20:48:48Z
Скільки коштує найдорожча монета у світі: унікальні ознаки та фото
24tv
2025-04-19T19:24:52Z
Український боксер Гвоздик повернувся на ринг і нокаутував свого суперника
Gazeta UA
2025-04-20T02:12:03Z
Відомий український футболіст врятував команду від поразки у Бельгії
ZN UA
2025-04-19T23:12:06Z
Український ексчемпіон світу Гвоздик виграв бій нокаутом у США
ZN UA
2025-04-19T22:40:16Z
Закрив поразку: український "Цвях" знищив суперника на вечорі боксу в США
24tv
2025-04-19T22:03:12Z
Бенфіка з Трубіним здолала Гімарайнш
Football.ua
2025-04-19T21:30:45Z
Лас-Пальмас вирвав перемогу в Атлетіко в компенсований час
Football.ua
2025-04-19T21:04:29Z
Рома здобула чергову перемогу в Серії А та наблизилась до зони Ліги чемпіонів: як зіграв Довбик
24tv
2025-04-19T20:45:46Z
Рома з Довбиком не без проблем обіграла Верону
Football.ua
2025-04-19T20:43:36Z
Марлон Гомес записав своє ім'я в історію Шахтаря, забивши 1000-й гол бразильців
Football.ua
2025-04-19T20:19:45Z
Новий iPhone 16e майже наполовину зібраний із комплектуючих Apple
InternetUA
2025-04-20T03:01:03Z
Відкриття NASA може вказувати на точну дату розп’яття Ісуса Христа
TSN
2025-04-20T02:38:48Z
Учені "викрали" людське око: розроблено метод, що дозволяє бачити невідомі кольори
TSN
2025-04-20T02:37:42Z
МКС у небезпеці: NASA попереджає про катастрофічні наслідки
TSN
2025-04-20T02:36:24Z
Вчені дізналися, яка погода на Юпітері та чому вона такою є
TSN
2025-04-20T02:35:53Z
Науковці 60 років з'ясовували генетичну загадку рудих котів: відповідь здивує
TSN
2025-04-20T02:34:38Z
Google виправила баг камери Pixel 9a
InternetUA
2025-04-20T02:01:05Z
Apple хоче випустити бюджетну гарнітуру Vision Air цього року
InternetUA
2025-04-20T01:01:39Z
Розробники ремастера Days Gone розповіли, чим їхня версія відрізняється від оригіналу
InternetUA
2025-04-20T00:01:28Z
Найнебезпечніший водій Нью-Йорка отримав понад 560 штрафів минулого року
Топ Жир
2025-04-20T01:30:57Z
Dodge Charger вразив би як величезний SRT Hellcat з Hemi двигуном
Топ Жир
2025-04-19T23:45:31Z
Китай заборонив рекламу та бета-тестування автономних автомобілів
Топ Жир
2025-04-19T22:15:16Z
Незважаючи на тарифи, яке імпортне авто варте своїх грошей?
Топ Жир
2025-04-19T20:45:05Z
Як Porsche Taycan втратив $56K вартості за 2 роки, надаючи покупцям вигоду
Топ Жир
2025-04-19T19:15:59Z
Біоетанол і бензин: водіїв попередили про ризик пошкодження автомобілів
Хвиля
2025-04-19T19:00:04Z
Якщо Mazda створила спортивний універсал з рядним шістим циліндром EZ-6?
Топ Жир
2025-04-19T17:45:09Z
Експерти назвали найкраще авто для власників собак: чотирилапі будуть у захваті
24tv
2025-04-19T16:54:52Z
Жоден подряпина або вм’ятинка не уникнуть нового тунелю від Hertz на штучному інтелекті
Топ Жир
2025-04-19T16:15:06Z