MY.UAНовини
Інституційні гранти УКФ та Інституту книги, ліцензійні послаблення, кошти Держкіно на девелопмент фільмів і серіалів. Що дає законопроєкт №3377 для культури та медіа
Інституційні гранти УКФ та Інституту книги, ліцензійні послаблення, кошти Держкіно на девелопмент фільмів і серіалів. Що дає законопроєкт №3377 для культури та медіа

Інституційні гранти УКФ та Інституту книги, ліцензійні послаблення, кошти Держкіно на девелопмент фільмів і серіалів. Що дає законопроєкт №3377 для культури та медіа

16 червня депутати планують розглянути в другому читанні законопроєкт, який має допомогти культурній сфері та креативним індустріям подолати наслідки COVID-19.

Саме так описують автори проєкт № 3377 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Законопроєкт вносить зміни до 11 законів.

Але не все, що було ухвалено в першому читанні, переходить у законопроєкт, підготовлений до другого читання.

«Детектор медіа» перелічує основні законодавчі новації.

Можливість мовникам не виконувати програмну концепцію та вимоги закону на час карантину.

Журналістам телерадіоорганізацій дозволяється перебування на територіях, де оголошено надзвичайний стан або карантин, під час виконання своїх професійних обов’язків.

Раніше (у чинній редакції закону «Про телебачення і радіомовлення») це право поширювалось лише на надзвичайну ситуацію.

Призупиняються конкурси Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

Ця норма тимчасово діє на період обмежувальних заходів, впроваджених для запобігання COVID-19.

Так само на час карантину відстрочується звітність не лише мовників, а й провайдерів, зупиняється перебіг строків оплати за видачу та переоформлення ліцензій для мовників і провайдерів програмної послуги, строків початку мовлення та строків накладення санкцій за порушення законодавства про телебачення та радіомовлення.

У перехідних положеннях законопроєкту передбачено, що на час карантину або обмежувальних заходів, впроваджених для запобігання COVID-19, Нацрада може проводити засідання онлайн через інтернет, приймати листи і ліцензійну документацію в електронній та паперовій формі, а розгляд заяв щодо ліцензування та інші питання розглядаються або після карантину, або без участі ліцензіата, якщо він повідомить Нацраду про можливість розгляду без присутності його представника.

Нацрада за погодженням з ліцензіатом зможе залучати його представника до участі в засіданні в режимі відеоконференції.

Законопроєкт дає право ліцензіатам на час карантину повідомити Нацраду про неможливість виконання програмної концепції або інших вимог закону (наприклад, квот) з обґрунтуванням причин та обсягу вимог, що не можуть бути дотримані.

Нацрада протягом 10 робочих днів має опрацювати це повідомлення та прийняти рішення про допустимість або недопустимість таких змін.

Якщо Нацрада не прийняла рішення у встановлений строк – ліцензіат має право самостійно змінити програмну концепцію, і це не вважатиметься порушенням умов ліцензії.

По завершенні карантину ліцензіати мають дотримуватися всіх вимог закону і програмної концепції.

Скасування вимоги про номери ліцензій і дозволів у радіорекламі.

Низка змін, які вносяться в закон «Про рекламу», дозволяють у рекламі на радіо не вказувати номери ліцензій, свідоцтв, дозволів та назв органів, які їх видали.

Наприклад, це стосується реклами послуг народної медицини, банківських, страхових, інвестиційних послуг, реклами цінних паперів, фондового ринку та об'єктів будівництва.

Ці зміни запроваджуються не тимчасово, а постійно.

Знижок на послуги Концерну РРТ і на оренду закладів культури не буде.

З редакції законопроєкту, підготовленої до другого читання, зникли пропоновані раніше знижки.

По-перше, для телерадіокомпаній і провайдерів не буде знижки 50% на оплату послуг Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

Хоча прийнятий у першому читанні законопроєкт передбачав звільнити до 31 грудня 2020 року від оплати 50% вартості послуг Концерну РРТ мовників і провайдерів програмної послуги, що використовують радіочастотний ресурс (тобто – «Зеонбуд» та «Етер»).

Також із законопроєкту зникли зміни до Цивільного кодексу та закону «Про культуру», які стосувалися зниженої оплати за користування нерухомим майном закладів культури з моменту встановлення карантину та впродовж шести місяців після його завершення.

У першій редакції проєкту ці знижки запроваджувались і стосувались саме того часу, коли майно не могло використовуватися в підприємницькій діяльності в повному обсязі через запроваджені обмеження.

Процедура державної допомоги для підтримки культури, креативних індустрій і туризму.

У законі «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» запропоновано визнати допустимою державну допомогу для підтримки культури, креативних індустрій, туризму та збереження культурної спадщини, якщо вплив такої державної допомоги на конкуренцію є неістотним.

А однією з категорій державної допомоги має стати допомога на подолання наслідків, спричинених коронавірусною хворобою COVID-19.

Також законопроєкт встановлює тимчасово на період дії карантину та до 31 грудня 2020 року скорочену процедуру повідомлень про нову державну допомогу її надавачами та їх розгляду Антимонопольним комітетом України.

АМКУ має 15 днів на те, щоби прийняти рішення про допустимість чи недопустимість нової державної допомоги.

Якщо за цей час він не прийняв рішення – воно вважається прийнятим.

Крім того, надавачі державної допомоги зможуть отримувати термінові консультації в АМКУ.

Підтримка УКФ для туризму та креативних індустрій, інституційні гранти.

У законі «Про Український культурний фонд» до завдань УКФ додаються: надання інституційної підтримки; підтримка та розвиток проектів у сферах культури та мистецтв, креативних індустрій та культурно-пізнавального (внутрішнього) туризму.

Таким чином розширюється коло проектів, на які надаватиме гранти УКФ : це не лише створення культурного продукту, культурного блага чи культурної послуги, а й продукти чи послуги з внутрішнього туризму та креативних індустрій.

Крім грантів на окремі проєкти УКФ зможе надавати гранти інституційної підтримки юридичним особам усіх форм власності сфери культури, культурно-пізнавального (внутрішнього) туризму та креативних індустрій.

Інституційні гранти надаватимуться для підтримки та розвитку в умовах дії обмежень надзвичайної ситуації, надзвичайного стану або карантину, внаслідок яких скасовуються або обмежуються масові заходи чи іншим чином обмежується діяльність у сфері креативних індустрій.

Законопроєкт також уточнює положення про оплату експертів експертних рад УКФ.

Виплати експертам можливі виключно за діяльність, що визначена Положенням про експертні ради УКФ.

Загальна сума виплат експерту за розгляд одного проєкту та доданих матеріалів не може перевищувати однієї мінімальної зарплати.

Передбачено, що УКФ зможе використовувати на фінансування своєї діяльності та на діяльності експертних рад сукупно до 16% своїх річних надходжень, а не окремо до 8% на діяльність фонду та окремо до 8% на діяльність експертів.

Державна підтримка девелопменту фільмів і серіалів.

У законі «Про державну підтримку кінематографії в Україні» додається тимчасова (до 31 грудня 2020 року) форма державної підтримки на розвиток кінопроекту (тобто – девелопмент).

Держкіно зможе виділяти кошти на девелопмент національних ігрових, анімаційних, документальних, дитячих фільмів, а також телевізійних фільмів і серіалів та фільмів-дебютів.

Обсяг підтримки – до 100% загальної кошторисної вартості розвитку відповідного кінопроекту.

Виробник, який отримав державну підтримку на розвиток та виконав усі свої зобов’язання за договором, матиме право згодом отримати державну підтримку і на виробництво цього фільму чи серіалу.

Дотепер Держкіно не фінансувало девелопменту фільмів і серіалів – цю сферу підтримував грантами Український культурний фонд.

Крім цього, законопроєкт призупиняє до 31 грудня 2020 року дію норми закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні», яка гарантує державну підтримку кінопрокату, просування кіно (промо), кіноосвіти, архівування та реставрації фільмів і діяльності кінокомісій в обсязі не менше 12% коштів, виділених на державну підтримку виробництва фільмів і серіалів.

Таким чином, уся державна підтримка, передбачена 2020 року на держпідтримку кінематографії, може піти виключно виробникам фільмів і серіалів, а супутні сфери кінематографу можуть нічого не отримати.

Реформа авторського права: скасування тимчасових тарифів роялті, робота ОКУ без акредитації.

Основні зміни до закону «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», враховані в першому читанні, стосуються реформи авторського права.

Зокрема, скасовуються норми про попередні (тимчасові) тарифи роялті.

Законопроєкт передбачає: якщо сторони не узгодили тарифи – їх встановлює суд.

Строк для переговорів щодо тарифів збільшується удвічі: з 30 до 60 днів.

Законопроєкт також уточнює, що рішення про результати переговорів щодо тарифів приймаються двома третинами голосів від загального складу зареєстрованих учасників переговорів.

Підготовлений до другого читання законопроєкт містить норму, що до моменту визначення акредитованої ОКУ в певній сфері всі зареєстровані ОКУ мають право здійснювати добровільно збір та розподіл авторської винагороди згідно з тарифами, які будуть визначені у договорах з користувачами.

Законопроєкт дозволяє проводити засідання комісії Мінекономіки з акредитації ОКУ онлайн через інтернет.

Також законотворці скасовують низку юридичних колізій і надають Мінекономіки можливість ліквідувати державну організацію «Українське агентство з авторських та суміжних прав» (ДО УААСП).

Водночас депутати відмовилися від ідеї відтермінувати реформу авторського права до 31 грудня 2020 року для провайдерів та закладів культури.

Така норма була в редакції законопроєкту, прийнятому в першому читанні.

Але профільний Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики запропонував вилучити її – і вона відсутня в новій редакції.

Гранти Українського інституту книги замість державного замовлення.

До закону «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні» додаються норми, які регулюють порядок надання Українським інститутом книги грантів на реалізацію програм, проєктів, заходів, а також грантів інституційної підтримки видавців.

Замість державного замовлення на видання книг Інститут зможе підтримувати грантами такі проєкти, як переклад іноземної літератури українською мовою, а української літератури – іноземними мовами, підготовка і видання книг української літератури, написання авторами нових літературних творів, організація і проведення книжкових виставок, ярмарків, літературних фестивалів, конкурсів, акцій, промо- та комунікаційних кампаній, поповнення бібліотечних фондів бібліотек об’єднаних територіальних громад.

Гранти надаватимуться на основі конкурсного відбору, рішення про надання гранту прийматиме наглядова рада Інституту.

В умовах дії обмежень надзвичайної ситуації, надзвичайного стану або карантину, Український інститут книги зможе надавати видавцям гранти інституційної підтримки для стабільної діяльності та розвитку.

Рішення про надання інституційної підтримки прийматиме наглядова рада Інституту.

Порядок надання грантів і типові форми договорів має затвердити Мінкульт.

Законопроєкт також уточнює деякі положення про наглядову раду Українського інституту книги, зокрема, наглядова рада зможе погоджувати рішення директора Інституту про укладення договорів на суму понад 500 мінімальних зарплат, а не 100, як це передбачено чинним законом.

Також законопроєкт передбачає створення експертних рад Українського інституту книги для конкурсного відбору проектів.

Порядок конкурсного відбору експертів має визначити Мінкульт, а вимоги до кандидатів, критерії конкурсного відбору експертів має визначити в окремому положенні сам Інститут.

Експерти не можуть бути штатними працівниками Інституту.

Допускається залучення іноземних експертів.

Передбачена оплата компенсації експертам за роботу в експертних радах, методику визначення оплати має затвердити Кабмін.

Заклади культури зможуть надавати в платне користування своє майно (крім оренди) без узгодження з законом про оренду.

До закону «Про оренду державного та комунального майна» додано новий пункт: норми цього закону не поширюються на правовідносини, коли державний або комунальний заклад культури надає платні послуги щодо користування свого майна, що не є орендою.

Цей перелік платних послуг має затвердити Мінкульт.

Коли набуде чинності закон і що треба, щоб запрацювали його норми.

Закон має набути чинності з наступного дня після опублікування.

Далі уряд протягом трьох місяців повинен:.

розробити та затвердити Порядок та умови надання державної підтримки кінематографії у формі надання державної субсидії на розвиток кінопроекту;.

розробити та подати до Верховної Ради проєкти змін до Бюджетного кодексу та закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» для впровадження грантової системи державної підтримки;.

розробити та затвердити програму фінансової підтримки малого та середнього підприємництва, а також суб’єктів господарювання, діяльність яких знаходиться під впливом запроваджених обмежень та/або заборон, при впровадженні заходів, спрямованих на запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19;.

затвердити поданий Мінкультом перелік платних послуг, які можуть надаватися державними і комунальними закладами культури, що не є орендою;.

включити інформацію про виконання цього закону до звіту про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України за 2020 рік.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Трассировка лучей, DLSS и разблокированная частота кадров: Ubisoft показала особенности ПК-версии Assassin's Creed Shadows
GameMag
2025-02-12T21:01:08Z
Sony представляет: Монстры заглядывают в окно на постерах экранизации Until Dawn
GameMag
2025-02-12T20:55:19Z
8 из 10 мужчин готовы встречаться с киберженщинами: "Мы предпочитаем безопасность и комфорт"
Знай
2025-02-12T19:51:27Z
Секреты коренного населения: археологи обнаружили одно из первых поселений в Северной Америке
Фокус
2025-02-12T19:36:14Z
Единственный выход — переустановить систему: в Steam обнаружили игру с вирусом
Фокус
2025-02-12T17:45:46Z
Лучше современных аналогов: археологи раскопали интересный артефакт на севере Турции
Фокус
2025-02-12T17:36:58Z
Новые патенты Nintendo раскрывают интересные возможности контроллеров Switch 2
GameMag
2025-02-12T17:04:34Z
Санкции США не справились: в Китае создали чипы в 10 раз мощнее, чем у Nvidia
Фокус
2025-02-12T17:00:27Z
Яркая механика: Обзор клавиатуры Raskat KM002
GameMag
2025-02-12T16:28:38Z
"Кохай" на украинском: нежные слова для вашей половинки
Telegraf
2025-02-12T20:48:30Z
Мультиварка и лаврушка: какое вино выбрать для глинтвейна и сразить своих гостей
GlavRed
2025-02-12T19:27:05Z
Обновили рейтинг самых перспективных холостяков Москвы — и там не только Абрамович
Marie Claire
2025-02-12T19:01:03Z
Гороскоп на четверг 13 февраля 2025 года
UAToday
2025-02-12T18:45:57Z
Романтический ужин на День святого Валентина: что приготовить быстро и вкусно
Comments UA
2025-02-12T17:30:26Z
Когда говорить "випічка", а когда "перепічка"
Gazeta UA
2025-02-12T17:06:18Z
Как правильно хранить открытую банку сгущенки: ошибки, которые совершаем все мы
Знай
2025-02-12T16:51:08Z
Гороскоп на 13 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-12T16:33:05Z
Не только цветы и конфеты: оригинальные подарки для женщин за 50 ко Дню святого Валентина
Telegraf
2025-02-12T16:12:33Z
Приковал бабушку к батарее и изнасиловал внучку: как суд наказал педофила Николаевской области
Telegraf
2025-02-12T19:39:56Z
В России впервые произошло убийство с применением FPV-дрона
Корреспондент
2025-02-12T17:00:07Z
В Полтавской области на Днепре перевернулась лодка с пятью рыбаками
Комсомольская правда
2025-02-12T16:16:53Z
На мосту Патона в Киеве загорелся троллейбус
TSN
2025-02-12T16:06:01Z
Неудачный побег из ВЛК: мужчина сорвался с шестого этажа в Киеве
TSN
2025-02-12T15:21:27Z
В школе Луцка прямо в руках ученика взорвался iPhone
TSN
2025-02-12T15:15:39Z
В Хмельницком ликвидировали подпольную сигаретную фабрику
Корреспондент
2025-02-12T14:45:28Z
Удар баллистикой по Киеву: стало известно, кто погиб от российской ракеты
Comments UA
2025-02-12T14:18:40Z
СБУ ищет диверсантов под Киевом
Корреспондент
2025-02-12T14:03:15Z
Усик готов завершить карьеру, но сначала проведет еще два боя
Комсомольская правда
2025-02-12T19:48:23Z
Усик поделился планами по завершению карьеры: сколько боев впереди
Хвиля
2025-02-12T19:03:29Z
Усик назвал бой, в котором определится его следующий соперник
ZN UA
2025-02-12T18:57:05Z
Виталий Владимирович Кличко: досье, биография
Telegraf
2025-02-12T14:45:48Z
В России заступились за предателя Тимощука, которого обнулили в Украине
Telegraf
2025-02-12T14:24:51Z
Лига чемпионов: расписание всех матчей дня 12 февраля
ZN UA
2025-02-12T13:43:45Z
"Реал" и "Барселона" узнали соперников: результаты жеребьевки полуфинала Кубка Испании
TSN
2025-02-12T13:06:05Z
Украина завоевала "золото" в биатлоне на зимнем Европейском юношеском олимпийском фестивале
TSN
2025-02-12T12:51:48Z
Лидер Арсенала рискует пропустить остаток сезона
Корреспондент
2025-02-12T12:51:02Z
Некоторых украинцев не пустятся в метро: появилось объяснение, кого это касается
Политека
2025-02-12T21:00:29Z
Много российских беспилотников летят на Украину: в Одессе уже слышали взрывы
Telegraf
2025-02-12T20:51:32Z
Угроза окружения для ВСУ: Жданов объяснил, как "будут решать проблему"
Новости Украины
2025-02-12T19:54:06Z
Таро гороскоп для всех знаков зодиака: кому сильно повезет
Comments UA
2025-02-12T19:03:28Z
Водителей ждут цифровые проверки транспорта: что важно знать
Telegraf
2025-02-12T17:48:54Z
Прифронтовая громада на Днепропетровщине призывает Зеленского уволить главу ОВА: причина
TSN
2025-02-12T17:48:36Z
Ад под Курахово, контрудар под Покровском: что сделали ВСУ на фронте за последние дни
Фокус
2025-02-12T17:21:21Z
Подгузники, телефоны и банки: водоканальщики объяснили, почему вы можете остаться без воды
Знай
2025-02-12T17:06:55Z
Украинские военные продвинулись на запорожском направлении — DeepState
ZN UA
2025-02-12T16:58:28Z
Создано ИИ: селебрити "послали" Канье Уэста после его антисемитских высказываний
Фокус
2025-02-12T21:00:32Z
Лгала о любви к Украине: популярная певица дослужилась и получила высокое звание от Путина
Comments UA
2025-02-12T20:45:39Z
Прелести карантинной зоны в геймплейном трейлере Atomfall от авторов Sniper Elite
GameMag
2025-02-12T20:36:20Z
Топ романтических фильмов для идеального Дня святого Валентина
Comments UA
2025-02-12T18:42:25Z
Звезда "Школы" о темной стороне киноиндустрии: "Предлагал пройти кастинг в полностью обнаженном виде"
TSN
2025-02-12T18:21:26Z
Ирина Кудашова поставила точку в романе со звездой "Школы" Богданом Осадчуком
TSN
2025-02-12T17:21:06Z
Не Украины: у Олега Винника презентовали новый флаг
Апостроф
2025-02-12T16:45:51Z
Модель заработала более 1 млн фунтов стерлингов, переодеваясь в эльфа
Фокус
2025-02-12T16:36:38Z
Украинский певец ввел традицию бросать шапки в зал и вышел на невероятное количество
Апостроф
2025-02-12T16:27:56Z
Военные расходы РФ превысили расходы всех стран ЕС вместе - СМИ
Корреспондент
2025-02-12T20:57:34Z
Молодая жена российского продюсера продолжает "совершенствовать себя" до ужаса
Comments UA
2025-02-12T20:51:55Z
Утверждала, что у Tesla отказали тормоза: Маск отсудил у китаянки 23 000 долларов
Фокус
2025-02-12T20:51:22Z
Кого могут мобилизовать в 18 лет украинцам рассказали об исключениях
Политека
2025-02-12T20:24:45Z
Шанс на новую профессию: какие привилегии в получении образования имеют военнослужащие ВСУ и их семьи
Знай
2025-02-12T20:12:50Z
Ядерные бомбардировщики США уже в Европе: что произошло
Comments UA
2025-02-12T20:12:22Z
Украине дорого стоил удар баллистикой по Киеву: Зеленский шокировал суммой
Comments UA
2025-02-12T18:54:06Z
Поздравления с Днем Святого Валентина в прозе: теплые слова для любимых, подруг и постов в соцсетях
Знай
2025-02-12T18:51:09Z
"Использовано 10 ракет Patriot": Зеленский назвал количество сбитых ракет РФ ночью 11 февраля
Gazeta UA
2025-02-12T18:30:47Z
Почему кошка кашляет: что это значит, что делать в таком случае
TSN
2025-02-12T17:21:06Z
VR против ПТСР: в 61-й бригаде нашли способ борьбы с последствиями войны
Знай
2025-02-12T16:21:17Z
Так выглядит мозг влюбленного мужчины — что должна знать об этом женщина
Marie Claire
2025-02-12T16:01:14Z
Удивительные свойства чесночной настойки: как простой рецепт спасает от десятков болезней
Знай
2025-02-12T15:51:49Z
Положите этот секретный ингредиент в лунку – лук вырастет на 30% больше: проверено специалистами
TSN
2025-02-12T15:36:06Z
Украинцы могут получить 1500 грн за кабанов: о чем речь
Фокус
2025-02-12T13:54:31Z
Красота, убивающая людей: инъекция ботокса может привести к развитию ботулизма
Фокус
2025-02-12T13:42:59Z
900 яиц за месяц: что случилось с телом мужчины после экстремальной диеты
Фокус
2025-02-12T13:15:53Z
Никаких премий или пособий. Сколько получает министр здравоохранения Виктор Ляшко
Telegraf
2025-02-12T13:15:23Z
Банкноты евро поменяют: что появится на популярной валюте
Хвиля
2025-02-12T20:45:56Z
Эту кнопку нажимать нельзя: украинцам объяснили, как безопасно снять деньги в банкомате
Хвиля
2025-02-12T20:24:50Z
"Миллионы во время войны": в Минэкономики подтвердили заоблачные зарплаты руководителей госкомпаний
Апостроф
2025-02-12T20:03:16Z
Выплаты пенсий в марте: украинцам сделали срочное сообщение
Политека
2025-02-12T20:00:22Z
В Украине стремительно дешевеют овощи: сколько стоит борщовый набор
Политека
2025-02-12T19:27:54Z
Весной украинцы могут потерять субсидии: в Минсоцполитики объяснили, с чем это связано
Политека
2025-02-12T19:01:38Z
Курс доллара в РФ резко отреагировал на новость о договоренности Трампа с Путиным
Апостроф
2025-02-12T18:42:18Z
Готовьтесь – будет дороже: украинцам станет сложнее позволить себе даже кусок хлеба
Знай
2025-02-12T17:36:39Z
Обновленный комфорт: Укрзализныця запустила поезд с современными вагонами
Gazeta UA
2025-02-12T17:09:46Z
Знаменитый итальянский спорткар 90-х вернули на рынок
Фокус
2025-02-12T19:12:30Z
Полицейские провокации на дорогах: 4 вопроса, на которые не стоит отвечать водителям
Знай
2025-02-12T17:21:53Z
Создан генератор, который превращает выхлопные газы в электричество: как работает
Фокус
2025-02-12T17:00:43Z
Брутальный и недорогой: первый пикап Kia поступил в продажу
Фокус
2025-02-12T14:51:35Z
В Украине упал спрос на автомобили из Китая
Gazeta UA
2025-02-12T10:48:36Z
С двигателем Lamborghini: в Африке скрестили старый Audi 90-х и современный суперкар
Фокус
2025-02-12T09:57:45Z
Ремни безопасности выдадут утопленника: как не купить авто после наводнения
Знай
2025-02-12T06:51:30Z
Простой лайфхак позволит водителям сэкономить несколько сотен гривен за считанные минуты
Фокус
2025-02-11T18:06:50Z
Поможет Европе потеснить Китай: представлено решение важной проблемы с аккумуляторами
Фокус
2025-02-11T17:15:55Z
Росія та Судан домовилися про військово-морську базу
Корреспондент
2025-02-12T21:00:38Z
Генерал Опохмел попал в опалу. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-12T20:36:15Z
Сенат проголосовал за назначение скандальной Габбард главой разведки США
Европейская правда
2025-02-12T20:33:27Z
Во Франции в четвертый раз провалили вотум недоверия правительству
Европейская правда
2025-02-12T20:24:52Z
План Трампа, а деньги Европы, - Вадим Карасев об окончании российско-украинской войны
Знай
2025-02-12T20:21:08Z
Швейцария одобрила программу помощи в восстановлении Украины до 2028 года
Европейская правда
2025-02-12T20:00:49Z
У зять Трампа украинские корни: историк сделал потрясающее открытие о Джареде Кушнере
Telegraf
2025-02-12T19:45:33Z
Кризис мирного соглашения на Ближнем Востоке связан с планами Трампа по Украине
Gazeta UA
2025-02-12T19:42:51Z
Процесс запущен: каковы реальные перспективы мирных переговоров
Comments UA
2025-02-12T19:39:45Z