MY.UAНовини
Опалювальному сезону на Львівщині бути чи ні: інтерв'ю із керівництвом скандальних ТЕЦ
Опалювальному сезону на Львівщині бути чи ні: інтерв'ю із керівництвом скандальних ТЕЦ

Опалювальному сезону на Львівщині бути чи ні: інтерв'ю із керівництвом скандальних ТЕЦ

Новий Розділ та Новояворівськ – два невеликих містечка на Львівщині, які стали відомі ледве не на всю країну. Та привід сумний – у цих двох містах вже третій рік поспіль ризикують зірвати опалювальний сезон.

Вся справа в теплоелектроцентралях, які арештовані як речові докази в гучній кримінальній справі проти братів Дубневичів. Коротко варто нагадати, що дві ТЕЦ було арештовано в рамках кримінального провадження НАБУ та передано в управління АРМА, яке, в свою чергу, мало знайти для цих активів управителя.

Колишнє керівництво АРМА в особі Антона Янчука та його команди обрали управителем компанію "Гарант Енерго М", котра не мала належного досвіду, матеріальних ресурсів та персоналу. Компанію, яка за два роки "управління" згенерувала боргів на близько мільярд гривень. Незадовго після зміни управителя змінилося і керівництво АРМА – пішли одіозні "реформатори" Віталій Різник та Філіп Квітко, змінився очільник Агентства.

Однак проблеми в управлінні ТЕЦ зникли лише тоді, коли на новому конкурсі, ініційованому особисто експрем'єр-міністром Гончаруком, АРМА обрала в терміновому порядку нового управителя. Ним стала дочірня компанію НАК "Нафтогаз Тепло".

Завдяки новому управителю минулий опалювальний сезон жителі Нового Роздолу та Новояворівська пережили практично без проблем. Компанія змогла забезпечити і тепло, і гарячу воду у домівки людей. А спільні зусилля АРМА, Нафтогазу, працівників компанії "Нафтогаз Тепло" призвели до того, що ТЕЦ працювали майже безперебійно.

Та в середині травня виникли певні складнощі з водопостачанням в Новому Роздолі – всі задіяні в процесі сторони були вимушені знов зібратися за ініціативи ЛОДА, аби вирішити проблему. Водопостачання вдалося відновити, але це проілюструвало більш важливі речі – якщо найближчим часом не буде винесено остаточне рішення суду в кримінальному провадженні НАБУ, і ситуацію далі затягуватимуть у суді, на жителів міст можуть чекати нові проблеми в опалювальному сезоні 2020/2021.

Опалювальний сезон 2021: бути чи ні?

Ми вирішили поспілкуватися з представником Групи Нафтогаз, до якої входить управитель ТЕЦ – директором з енергоефективності та управління майном Віталієм Щербенком, та заступником Голови АРМА Володимиром Павленком, аби зрозуміти, які перспективи у цих об'єктів, та до чого готуватися жителям міст.


Директор з енергоефективності та управління майном Віталій Щербенко

Найважливіше питання – наступний опалювальний сезон. Які дії по підготовці вже проводяться та як ви оцінюєте перспективи безпроблемного старту опалювального сезону?

Щербенко: Варто почати з історії двох попередніх років: усім відомо, що минулий опалювальний сезон фактично був зірваний з самого початку. Це призвело до того, що в двох містах була оголошена надзвичайна ситуація техногенного характеру. Люди були обурені, перекривали дороги, заборгованість по заробітній платі на двох ТЕЦ сягала понад шість місяців, тепло в домівки не постачалося. Відповідно уряд звернувся до АРМА, до Нафтогазу, до облдержадміністрації, щоб ми всі разом спрямували зусилля для вирішення проблеми, яку створив минулий управитель. Звичайно, ми долучилися та подали документи на конкурс, який оголосила АРМА, виграли його і фактично за чотири доби наша команда запустила роботу двох ТЕЦ.

Люди працювали цілодобово. Були зроблені дійсно потужні кроки. Ми в терміновому порядку отримали ліцензії на виробництво, транспортування та постачання тепла, на виробництво електроенергії, уклали договори на постачання газу та його транспортування, а це досить непросто з нашою системою.


Заступник голови АРМА Володимир Павленко

Павленко: Коли восени 2019 року я почав роботу в АРМА на посаді радника голови, зазначені ТЕЦ фактично стали першим кейсом, з яким мені довелося працювати. Перед нами була мета – не допустити найгірший сценарій і зняти соціальну напругу. Тобто виникла потреба не просто змінити управителя, а зробити так, щоб ТЕЦ повноцінно запрацювали на безперебійній основі. Але навіть змінити управителя на той час було не так вже й просто – бюрократичні процедури фактично унеможливлювали проведення нового конкурсу у стислі терміни. Звісно, ми діяли за підтримки влади, і одночасно завдяки величезній роботі в юридичній площині та підтримці з боку уряду ми не тільки відібрали гідного управителя в особі "Нафтогаз Тепло", а й зробили це з дотриманням усіх вимог законодавства. Це теж було вкрай важливо, бо АРМА не могла ставити під сумнів законність такого значущого рішення.

Зрештою, ми обрали кращого з можливих управителів, адже по факту лише компанія групи Нафтогаз може одночасно забезпечити належне управління цими об'єктами та гарантувати постачання газу для їх безперебійної роботи.

Окремо варто зазначити, що якби ми рухалися шляхом типових процедур, то управителя вдалося б змінити не раніше лютого. Загальна процедура була б надто довготривалою: компанія, що управляла ТЕЦ на той момент, не мала бажання віддавати це майно, радше навпаки. А для того, щоб розірвати договір управління з нашого боку, потрібно пройти певну процедуру, зокрема офіційно повідомити управителя, отримати від нього підтвердження про отримання повідомлення тощо. Ситуація ускладнювалася й тим, що "Гарант Енерго М" було згенеровано велику заборгованість, в тому числі дебіторську. І ці питання про перекладення боргів на нового управителя так само варто було узгодити. У результаті "Гарант Енерго М" добровільно розірвав договір. Через усі ці нюанси врегулювання проблеми могло затягнутися надовго, але завдяки спільним узгодженим діям ми змогли швидко та законно отримати нового управителя, в якому впевнений уряд та АРМА.

Уточнююче питання – те, що Нафтогаз має взяти на себе управління активами, це була ініціатива Кабміну, чи це була ваша ініціатива?

Щербенко: Це дуже важливий момент. Ми працювали виключно у правовому полі, АРМА оголосило конкурс, саме АРМА визначило нового управителя, а Кабінет Міністрів, своєю чергою, ініціював долучення "Нафтогазу" як надійних партнерів. До того ж треба розуміти, що у "Нафтогазу" був досвід. Свого часу у нас в управлінні було десять ТЕЦ, які потім були передані до Фонду держмайна. В нас залишились фахівці, знання, досвід. Через це нам було простіше, ніж багатьом іншим можливим управителям. Я думаю, що саме на це звертали увагу в тендерному комітеті АРМА.

Сумна спадщина від попередників

Наскільки мені було відомо, на той час у "Нафтогазі" говорили, що не хочуть брати цей проєкт в управління, бо їм не цікаво економічно. Коли ви погоджувалися брати участь в цьому конкурсі, ви враховували виключно соціальну складову чи все ж таки прораховували і економічний бік питання. Чи був цей об'єкт вам цікавий як бізнес, на якому можна заробляти?

Щербенко: Буду відвертим – перш за все, це соціальна складова, на яку звернув увагу уряд. Друга сторона, звісно, економічна. Справа в тому, що попередній управитель "Гарант Енерго М" не розрахувався з Групою "Нафтогаз" за газ та його транспортування на суму близько 400 мільйонів гривень за один опалювальний сезон. Це сукупна цифра заборгованості і перед Нафтогазом (на сьогодні вже розрахована), і перед Укртрансгазом. Тоді перед оголошенням нового тендеру ми розуміли – якщо зайде на управління аналогічний попередньому управитель, то цей борг буде тільки зростати, постійно. Ми оцінювали, що збиток може бути до мільярда гривень.

Тож загалом ми виходили з розуміння, що збитки перед Групою Нафтогаз могли суттєво зрости. Входження підприємства Групи в проект у ролі управителя дозволило виключити саму можливість нарощування боргів перед нами та зловживань.

Відтак, важливі були обидві складові. Але говорити, що зараз це прибутковий бізнес – не можна. Це не так. Наразі це збитковий проект для "Нафтогазу", якщо його розглядати окремо від іншої операційної діяльності Групи. Потрібно докласти багато зусиль, щоб виходити "в нуль".

Ваші фахівці потенційно бачать на цьому об'єкті економічний зиск, за умови модернізації, проведення всіх ремонтних робіт? І про які кошти йдеться в контексті підготовки до наступного опалювального сезону. 

Щербенко: У модернізацію ТЕЦ дійсно потрібно вкласти значні кошти. Але тут теж є проблема – ми на сьогодні не є власниками. Відповідно вкладати величезні кошти в капітальні інвестиції ми не можемо. Тому на даний момент робимо виключно поточні ремонти. Оцінка ж вартості ремонту наразі в процесі – точну цифру озвучити не готовий, але йдеться про сотні мільйонів гривень. Нині ми не можемо робити такі інвестиції, оскільки це не наша власність. Ми лише управляємо, але подальші кроки щодо власності активів залежать безпосередньо від АРМА, від НАБУ, від Вищого антикорупційного суду, це в їх компетенції.

Частокові права для АРМА

Питання щодо боргів – коли заходив "Гарант Енерго М", то він взяв на себе зобов'язання по попередніх боргах і на момент початку свого управління ця компанія фактично вже мала мінусовий баланс перед "Нафтогазом". Тож яким чином так сталося, що навіть попри цей мінусовий баланс нового управителя на самому початку він отримував номінації? Він не погасив борг, але отримував номінації на газ?

Щербенко: Справа в тому, що це новий споживач, до того ж споживач, на якого розповсюджується положення про спеціальні обов'язки на ринку газу, і ми даємо номінації на нового споживача, а не на об'єкт. Але навіть попри це, вже з перших місяців попередній управитель не зміг забезпечити рівень розрахунків за газ перед Нафтогазом навіть на мінімальному рівні, який був передбачений чинними на той час спецобов'язками. Тому з певного моменту Нафтогаз припинив давати номінації на газ, але зважаючи на заборону відключення ТЕЦ від газопостачання та те, що попередній управитель самовільно не припинив відбір газу із газотранспортної системи, – призвело до накопичення боргів перед Укртрансгазом.

Питання боргів по зарплатах. "Нафтогаз Тепло", коли почали свою роботу по управлінню згаданими активами, то відразу ж виплатили людям, які працювали на запуску ТЕЦ, преміальні в розмірі трьох місячних окладів. Але ж це не погашення заборгованості по заробітній платі. Коли буде вирішене це питання? І хто це має робити?

Щербенко: Під час нашої зустрічі з трудовим колективом обох ТЕЦ, працівники висловлювали бажання, щоб ми закрили борги попереднього управителя. У відповідь я пояснив, що це неможливо, оскільки не може один суб'єкт господарювання виплачувати борги по заробітній платі за іншого суб'єкта господарювання, якщо він не є його правонаступником. Це кримінальна відповідальність попереднього управителя за безпідставну невиплату зарплати. Ми пояснили, що об'єктивно не зможемо це зробити.

Моя ж задача від початку полягала в тому, аби виплатити людям три оклади преміальних за те, що вони долучились до запуску роботи підприємств. Це слово, яке я давав трудовому колективу і на одній, і на другій ТЕЦ, було дотримано.

Наразі є складнощі з тим, що все ж таки арешт було накладено не на весь майновий комплекс. Зараз ми дивимось документи і бачимо, що по опису арештованого майна не все передано в управління – частина майна в управління АРМА не передавалася взагалі, і зараз, щоб ефективно працювати для забезпечення базових потреб міст, доводиться домовлятися з власниками, які розпоряджаються окремими об'єктами ТЕЦ. Як це відбувається, чи є у вас контакт з представниками власника задля узгодження проблемних питань. Бо вам так чи інакше доводиться з ними контактувати.

Щербенко: На рівні підприємств контакти відбуваються, іде діалог. Щодо майна, то на даний момент ми повністю завершили його інвентаризацію. Залежну від нас частину ми виконали, а подальші кроки вже стосуються компетенції АРМА, НАБУ та інших державних органів.

Павленко: Тут є багато аспектів. Для вирішення проблеми потрібні не спільні дії АРМА та НАБУ, а передусім ініціатива НАБУ. Водночас зараз наша задача полягає в тому, аби в подальшому такі ситуації не повторювалися. Для цього Агентству слід передавати об'єкти, якими технічно можна управляти. Ефективне управління неможливе в разі, якщо передається тільки частина комплексу, який функціонує лише як цілісний об'єкт. Скажімо, коли вам від машини передали кермо і колеса, а кузов забули, то навряд ви зможете дати раду такому активу. АРМА зі свого боку може передати управителю виключно те майно, яке було арештоване у справі НАБУ. Це виключно їхня компетенція.

Детектив подає клопотання до суду, суд його задовольняє або ж не задовольняє в тому вигляді, в якому детектив сформував. Тобто умовно детектив може попросити суд передати до АРМА стіни заводу і забути вказати інше майна, яке в цих стінах розташоване.

ТЕЦ – красномовний приклад такої ситуації. Минулого тижня я приїжджав до Львова, де ми разом з управителем проводили інвентаризацію. Представники власників на об'єкті кажуть: "Вам передано виключно приміщення, ось його і описуйте". А всередину нас не пустили, бо майно, яке там знаходиться, нам не передали по судовій ухвалі.

Для уникнення таких ситуацій народні депутати спільно з АРМА розробили новий законопроєкт щодо реформування Агентства, який передбачає, що при описі арештованого майна АРМА буде надавати консультації слідчим, що забезпечить можливість ефективного управління арештованим майном.

Окрема проблема – опір власників арештованих активів. Звичайно, ми б могли викликати поліцію і заходити на ті об'єкти з застосуванням сили. Але, як на мене, це невиправдані для представників АРМА ризики, тому ми цього не робили.

Власне такі дії це результат того, що немає жодного діалогу з представниками власника і він неможливий?

Павленко: Не дивно, що власник може протидіяти. Це протизаконно, але це природньо. АРМА постійно наражається на протидію власників. І це одна з причин, через яку нам важко знайти прийнятних управителів на такі проблемні активи. Бо чесний бізнес, який працює в легальній площині і не переслідує сумнівні цілі, рідко зголошується йти на ризик управління подібними об'єктами.

Яким буде опалювальний сезон на Львівщині?

Які все ж таки плани на наступний опалювальний сезон? Якщо майно й далі буде в управлінні "Нафтогаз Тепло", то як ви готуєтесь до наступного опалювального сезону, які базові роботи проводяться, чого очікувати жителям міст?

Щербенко: Сьогодні ми робимо технологічно правильні кроки, чого не робилося протягом більш як трьох років. Попередні управителі вичавлювали максимум з цього майна, не вкладаючи нічого натомість, і це накопичило купу проблем. Ми вже провели аналіз і по мережах, і по самих ТЕЦ, щоб з'ясувати, де і в яких обсягах ми можемо зробити поточні ремонти. Але, повторююсь, на жаль, ми не можемо робити капітальні ремонти на даний момент. Ми готові це робити в майбутньому. Ми робимо все для того, щоб в опалювальний сезон 2020/2021 міста увійшли без проблем. Ми переконані, що ніхто інший не зможе цього зробити. І справа не тільки в природному газі. Справа в тому, що кожному, хто б прийшов на наше місце, потрібно буде заново проаналізувати ситуацію, отримати ліцензії, тарифи – це все час. Відверто можу сказати, що бізнес, який генерує збитки, не дуже цікавий іншим гравцям ринку.

Коли "Нафтогаз Тепло" зайшов на управління ТЕЦ, чи зробили ви внутрішній аудит того, скільки з поставленого на ТЕЦ газу йде на потреби населення, а скільки – на електрогенерацію, за умови, якщо вона була? Чи це рахувалось?

Щербенко: Ви підводите мене до запитання, як попередні власники "заробляли" гроші і створювали борги. Звичайно, ми все аналізуємо. В "Нафтогазі" взагалі не буває нічого без аналізу. Тут потрібно зрозуміти основну різницю між попередніми власниками й управителями, і Нафтогазом. Річ у тім, що на сьогоднішній день ціна газу, який заходить в трубу на ТЕЦ однакова як для теплопостачання, так і для генерації електроенергії. Але коли на підприємствах господарювали власники, то ціна відрізнялась в рази. Тому вони отримували газ нібито для генерації тепла для населення за низькою регульованою ціною, а насправді продавали електроенергію, яка була вироблена з урахуванням вартості дорогого "комерційного" газу. Саме це є предметом розслідування НАБУ та розглядається ВАКСУ.

А якщо дивитися не по ціні, а по спожитій кількості газу?

Щербенко: Цифру я назвати не зможу. Лише зазначу, що є висновок НКРЕКП, де вказано, що той об'єм газу, який постачався для виробництва теплової енергії, просто фізично не міг бути використаний в такому обсязі для цих потреб. У будь-якому разі, важливо те, що сьогодні ми маємо велику різницю між тим, що було, і тим, що є.

Який відсоток тепловтрат по кожній ТЕЦ ви наразі маєте? Є десь ця інформація у відсотковому співвідношенні?

Щербенко: Тепловтрати є на різних етапах. І як від неізольованих труб, так і в наслідок аварійних витоків.

Коли ми зайшли на управління, була дійсно велика проблема із втратами саме теплоносія, тому що кожного дня ми латали трубу. В нас гаряча вода текла постійно, тони води на годину. Латаєш в одному місці, прориває в іншому. Були ситуації, коли одночасно в двох, трьох місцях латали, і ти вирішуєш, куди спочатку треба бігти. Але за цих півроку ми стабілізували ситуацію – зараз тепловтрати із витоками мінімізовані.

Чи є в АРМИ ще такі ж проблемні активи, і яким чином там вирішується ситуація?

Павленко: Більшість проблемних активів, переданих до АРМА, мають одну спільну рису. Вони не прибуткові. Що може робити АРМА з такими активами? Агентство може або управляти, шукаючи управителя, або продавати активи.

Але коли йдеться про соціально важливі об'єкти, то ми переконані – управитель має визначатися не нашим конкурсом, бо ніяка притомна компанія добровільно не зайде на такі проблемні об'єкти. Управитель у таких випадках має призначатися рішенням уряду. Ми ці зміни хочемо внести в закон, щоб у виняткових випадках Кабмін обирав профільне держпідприємство, яке б управляло арештованими активами, функціонування яких є соціально важливим.

За умов, що ці дві ТЕЦ будуть конфісковані і виставлені на продаж, "Нафтогазу" цікаво їх викупити?

Щербенко: Звичайно, якщо така можливість з'явиться, ми будемо розглядати це питання, оскільки добре розуміємо не лише їх поточний стан, а й потребу в інвестиціях. Наразі наш пріоритет – вчасний старт наступного опалювального сезону.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Зеленський запровадив санкції проти російських селебріті та виробників ракет
УкраинФорм
2025-04-18T11:42:48Z
У Кремлі відреагували на заяву США про можливу відмову від зусиль з досягнення миру
Европейская правда
2025-04-18T11:40:35Z
Як болгарський уряд став заручником олігарха і чи довго він протримається
Европейская правда
2025-04-18T11:40:18Z
Міністр оборони Нідерландів про атаки по Україні: Путін не хоче миру, його до цього можна лише змусити
УкраинФорм
2025-04-18T11:39:54Z
Промоутер пропозицій Путіна: на який компроміс Віткофф міг схиляти європейців
24tv
2025-04-18T11:39:19Z
Трамп накинувся з критикою на главу центрального банку США та зробив важливу заяву
24tv
2025-04-18T11:39:05Z
«Заступник голови верховного суду лнр» підозрюється у вчиненні ряду злочинів проти основ нацбезпеки
Украина Криминальная
2025-04-18T11:39:01Z
Припинення вогню в Україні: Небензя в ООН заявив, чи готова РФ до паузи у війні
GlavRed
2025-04-18T11:36:46Z
Ситника звільнили з Агенції оборонних закупівель через скорочення
360ua.news
2025-04-18T11:36:45Z
Брати знайшли старовинну пляшку на березі: коли відкрили не повірили очам
Фокус
2025-04-18T11:45:19Z
Воєнний стан та загальну мобілізацію продовжили до 6 серпня: Зеленський підписав відповідні закони
AIN
2025-04-18T11:42:22Z
Нацгвардійці відбили історичний наступ росіян на мотоциклах. Він тривав 7 годин
ZN UA
2025-04-18T11:39:46Z
Протягом пʼяти років щодня бігав 10 кілометрів: військовий "Хартії" запрошує на марафон MHP Run4Victory
Gazeta UA
2025-04-18T11:36:12Z
Мобілізація в Україні: як забронювати працівника в Дії за 4 кроки
24tv
2025-04-18T11:31:06Z
Вайб-кодер з зарплатою до $12 000? Айтівці розкритикували вакансію від українського стартапу
ITC
2025-04-18T11:28:58Z
Страшилка не збулася. Який "поганий знак" для України виявився випадковістю
Telegraf
2025-04-18T11:27:21Z
На «Дія.Освіта» запустили чотири нові серіали, зокрема про ШІ та технології майбутнього
Детектор М
2025-04-18T11:22:45Z
Як зібрати великодній кошик: ось що у ньому має бути
24tv
2025-04-18T11:18:06Z
Дрон роти "Фаворит" взяв у полон російського окупанта – Перч
Telegraf
2025-04-18T11:45:17Z
Сили оборони знищили три ворожих БМП при спробі форсувати Оскіл у районі Дворічної
УкраинФорм
2025-04-18T11:42:01Z
Харків після російського удару «Іскадерами» - зйомка з коптера
УкраинФорм
2025-04-18T11:39:38Z
Вдарить похолодання з дощами і грозами: стала відома дата сильної негоди
GlavRed
2025-04-18T11:36:27Z
Готують "великий наступ" на Запоріжжя: в Маріуполі помітили незвичні рухи росіян
24tv
2025-04-18T11:30:29Z
"Фізично не вистачає сил": експерт назвав найболючіший напрям для ЗСУ
GlavRed
2025-04-18T11:27:54Z
Вовчанськ залишається точкою найбільшої активності росіян - військові
УкраинФорм
2025-04-18T11:27:18Z
"Буферна зона" в Сумській області: чому зривається план командування РФ
Фокус
2025-04-18T11:15:27Z
Росіяни зранку обстріляли з артилерії Берислав, загинув чоловік
УкраинФорм
2025-04-18T11:12:09Z
"Це певний статус" - Тетяна Літвінова сказала, чи планує виходити заміж втретє
Gazeta UA
2025-04-18T11:36:24Z
30 років тому на пісенному конкурсі Євробачення 1995 Юстина Стечковська представляла Польщу з піснею Sama. Польща, за оцінкою букмекерів, може посісти цього року 23 місце.
FM-TV
2025-04-18T11:34:58Z
Акторка Мішель Пфайффер сіла на крісло з рогів — і мережа розділилася на два табори
24tv
2025-04-18T11:30:03Z
Дивиться фільми, читає книжки: друг Єфремова сказав, як багато п'є і курить актор
GlavRed
2025-04-18T11:27:15Z
Це жесть, – вчителька з вокалу розкритикувала творчість Полякової та ще двох відомих співачок
24tv
2025-04-18T11:18:55Z
Квіткова "Книжкова": гід фестивалем "Книжкова країна"
VGorode
2025-04-18T11:12:06Z
Оголосили лауреатів стипендії Президента України для молодих митців у сфері кіномистецтва
Детектор М
2025-04-18T11:06:17Z
Як доглядати за шкірою, щоб вона сяяла без макіяжу і без дорогих процедур
Знай
2025-04-18T10:51:48Z
Може заспівати будь-що, – викладачка з вокалу назвала найпрофесійнішу співачку в Україні
24tv
2025-04-18T10:39:56Z
Це треба знати кожному: як перевірити, що паска спеклася
24tv
2025-04-18T11:30:49Z
Як правильно обрати донора сперми
24tv
2025-04-18T11:18:46Z
Забудете дорогу до ветклініки: 10 порід котів, які мають найміцніше здоров'я
Gazeta UA
2025-04-18T09:57:21Z
Як побороти синдром неспокійних ніг: лікар назвав дієвий лайфгак
24tv
2025-04-18T07:42:48Z
Звичка, яка допоможе вам здолати стрес за декілька хвилин
24tv
2025-04-18T07:03:23Z
Усі запитуватимуть у вас про цей секрет: що додати у паску, щоб не кришилася верхівка
24tv
2025-04-18T06:57:53Z
Як подряпина кота може спричинити сліпоту: медики пояснили як захиститись
24tv
2025-04-18T05:21:08Z
Заява-розрахунок на лікарняні: ПФУ пояснив порядок подання
Хвиля
2025-04-18T04:21:23Z
Вчені заявляють про ефективність лікування хвороби Паркінсона за допомогою iPS-клітин
УкраинФорм
2025-04-18T02:27:43Z
Сварка через російську музику закінчилась вбивством: двом братам повідомили про підозри
24tv
2025-04-18T11:45:26Z
У Дністровському районі внаслідок ДТП загинув мотоцикліст, пасажир травмувався
Украина Криминальная
2025-04-18T11:45:20Z
"Висів на ременях": чоловік намагався втекти за кордон у цистерні з олією
Фокус
2025-04-18T11:42:49Z
На Закарпатті двоє чоловіків під час застілля підірвали себе гранатою
УкраинФорм
2025-04-18T11:39:25Z
Ухилянт намагався втекти з України у цистерні з олією
Комсомольская правда
2025-04-18T11:37:15Z
Росіяни брешуть, що на Харківщині жінка зарізала чоловіка з 82 ОДШБр: як все було насправді
24tv
2025-04-18T11:03:29Z
Негода в Італії: авто разом з пасажирами провалилось у промоїну на дорозі, є загиблий
Европейская правда
2025-04-18T11:03:19Z
Розпивали алкоголь і один витягнув чеку: на Закарпатті від вибуху гранати загинули 2 людини
24tv
2025-04-18T11:03:04Z
Ракетний удар по Харкову: серед постраждалих - шестеро дітей
УкраинФорм
2025-04-18T11:00:01Z
Пішла епоха: одна з найменших держав світу нарешті обзавелася банкоматами
Фокус
2025-04-18T11:30:53Z
Штраф 2 500 євро: чому в Італії заборонено носити шльопанці
GlavRed
2025-04-18T11:27:48Z
Якщо вам набридли додатки для знайомств – ось як від них відмовитися і змінити особисте життя
24tv
2025-04-18T10:48:19Z
Якщо хочеться чогось новенького: готуємо модну паску Крафін
24tv
2025-04-18T09:51:09Z
Сюрприз на Великдень: на туристів чекають страйки в декількох аеропортах Європи
24tv
2025-04-18T09:30:49Z
"Зелені" будуть найдорожчими. Скільки коштуватиме пофарбувати яйця без барвників до Великодня 2025
Telegraf
2025-04-18T09:27:00Z
Готелів all inclusive у Туреччині вже не буде? Що запропонують туристам натомість
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T09:06:48Z
Турист, який об'їздив цілий світ, назвав країну, у яку не варто їхати
24tv
2025-04-18T09:06:14Z
Найпростіший натуральний барвник: як пофарбувати яйця цибулевим лушпинням
24tv
2025-04-18T08:36:05Z
Насіннєвій асоціації України виповнюється15 років
Agravery
2025-04-18T11:46:59Z
Бізнес покращив очікування щодо зростання економіки в 2025 році — опитування НБУ
ZN UA
2025-04-18T11:46:48Z
У дитячому пюре Nestle виявили небезпечну токсичну речовину, – Держпродспоживслужба
Фокус
2025-04-18T11:45:15Z
Вперше за 7 років обсяг транзакцій стейблкойнів перевищив обсяг платежів Visa
ITC
2025-04-18T11:37:49Z
Із українських магазинів вилучать дитяче харчування Nestle через токсичну речовину
Комсомольская правда
2025-04-18T11:36:12Z
Це сталося вперше за рік: як може змінитися курс долара в Україні
24tv
2025-04-18T11:33:04Z
Підвищення тарифів на воду на Дніпропетровщині: що може чекати жителів області після важливого рішення
Политека
2025-04-18T11:31:37Z
Фермерів на окупованій Херсонщині змушують купувати лише російське насіння
AgroPortal
2025-04-18T11:30:42Z
Укргідроенерго отримало перші €50 мільйонів від ЄБРР та Італії для відновлення ГЕС
УкраинФорм
2025-04-18T11:24:43Z
Росія зруйнувала реабілітаційний центр і готель, де базувалися спортсмени
24tv
2025-04-18T11:39:52Z
Тенісистка Еліна Світоліна нагадала світу про викрадених Росією дітей напередодні Великодня
24tv
2025-04-18T11:30:27Z
"Ідіот": Мілевський образив ексдинамівця за слова про Росію
Telegraf
2025-04-18T11:15:44Z
Світоліна перемогла Калініну в українському дербі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T11:06:02Z
Шомуродов може замінити Довбика в старті на матч із Вероною
Football.ua
2025-04-18T11:01:36Z
Кукурелья після поразки від Легії: Головне, що Челсі — у півфіналі
Football.ua
2025-04-18T10:52:47Z
Іспанія та Англія завоювали по додатковому місцю в Лізі чемпіонів: деталі регламенту УЄФА
24tv
2025-04-18T10:48:46Z
"Затягну у глибокі води": тимчасовий чемпіон світу пригрозив Усику
24tv
2025-04-18T10:42:24Z
Довбик пропустив відкрите тренування Роми
Football.ua
2025-04-18T10:37:49Z
Не дякуйте ChatGPT: ваша ввічливість обходиться OpenAI у "десятки мільйонів доларів"
24tv
2025-04-18T11:46:04Z
На місці Таємної вечері зробили відкриття: що виявили вчені у середньовічному храмі
Фокус
2025-04-18T11:45:17Z
Любов і ненависть. Що потрібно знати про The Last of Us 2
Детектор М
2025-04-18T11:37:34Z
Криптобіржа eXch закриється через звинувачення у допомозі хакерам Lazarus відмити вкрадене у Bybit
ITC
2025-04-18T11:28:47Z
Вчені знайшли «зниклу» половину матерії Всесвіту
ITC
2025-04-18T11:28:34Z
«Як я вбив Плутон і чому це було неминуче» Майкла Брауна: як один вчений змінив наше небо. Рецензія ITC.ua
ITC
2025-04-18T11:28:33Z
Трейлер FBC: Firebreak — аномальні печі та новий куток Найстарішого дому в спін-оффі Control
ITC
2025-04-18T11:28:05Z
Де 2 помилки на зображенні: лише геній знайде їх за 9 секунд
GlavRed
2025-04-18T11:27:17Z
Три проблеми, через які гальмує навіть новий геймерський ПК
InternetUA
2025-04-18T11:16:41Z
Гібридний кросовер Mazda EZ-60 розкрив свою зовнішність та характеристики
AutoGeek
2025-04-18T11:42:05Z
Лише гібриди: оновлений Volvo S90 показали офіційно
AutoGeek
2025-04-18T11:03:51Z
У позашляховому стилі: тест-драйв нового Nissan X-Trail N-Trek
Фокус
2025-04-18T10:27:14Z
“Всесвітнім автомобілем року” став електромобіль: названі переможці у всіх номінаціях
AutoGeek
2025-04-18T10:21:43Z
Honda готує рестайлінг для моделі Fit
AutoCentre
2025-04-18T10:10:57Z
Незалежно від тарифів: Hyundai націлений на побиття рекорду продажів в США цього року
Топ Жир
2025-04-18T09:45:40Z
Ринок електромобілів в Україні: названі найбільш популярні авто з пробігом у 2025 році
AutoGeek
2025-04-18T09:45:20Z
Раритетний американський спорткар за $100 000 простояв майже 40 років надворі
Фокус
2025-04-18T09:42:00Z
Оголошено дату дебюту першого електрокара Ferrari: ціна вражає
ЗаРулем
2025-04-18T09:24:18Z