Про це повідомляє golos.
Дмитро Разумков, голова Верховної Ради, зазначив, що до повноважень парламенту належить розгляд та прийняття рішення щодо схвалення програми діяльності Кабінету міністрів, і надав прем'єр-міністру Денису Шмигалю слово для представлення доопрацьованого документа.
«Уряд показав, що може опанувати коронакризу, тож тепер пропонуємо план розвитку країни.
Затвердження нашої програми — це підтримка українського товаровиробника, малого і середнього бізнесу, підтримка енергетиків і фермерів, оновлена медична реформа і зміни до пенсійної системи, здешевлення кредитів і підвищення соціальних стандартів», — наголосив прем'єр.
За його словами, загалом затвердження програми — це виконання курсу президента України та новий суспільний договір з людьми.
І мені, і членам уряду не потрібен імунітет.
Ми можемо і будемо працювати ефективно без жодних імунітетів, бо ми, і я особисто, не є класичними політиками-популістами.
Ідентифікую себе державним менеджером, тому нашому уряду і парламенту потрібна спільна дорожня карта та взаємодія двох гілок влади», — підкреслив Шмигаль.
Він наголосив, що пропонована програма — це якраз та дорожня карта, яку спільно з нардепами розробляли впродовж останнього місяця, та інструмент контролю ВРУ за діяльністю уряду.
«Середньострокові та довгострокові цілі програми включають 19 пунктів, 82 підпункти та 320 очікуваних результатів.
Наша програма діяльності підкріплена планом відновлення економіки, і цей документ, який містить чіткі цифри та відповідальних за виконання, також буде представлений у парламенті», — додав очільник Кабміну.
Він наголошує, що Україна стоїть на порозі нового періоду економічного націоналізму, для чого уряд пропонуватиме повноцінний запуск експортно-імпортного агентства, зміну структури експорту від сировини до готової продукції, стимулювання промисловості через публічні закупівлі та державне замовлення, збільшення частки українського компоненту в товарах та послугах, сприяння розвитку індустріальних парків та інвестиційних майданчиків, розвиток оборонно-промислового комплексу, таргетування аграрних субсидій для малих фермерів, а не олігархів.
«Ми відрізняємося від попередників тим, що нас цікавить не імунітет, а добробут країни.
Упевнений, що у фракції більшості та у всіх відповідальних народних депутатів спільні завдання і мета: сильна економіка, створення справжнього середнього класу в Україні, потужна армія, прогресивна освіта, ефективна медицина та інші завдання, які прописані у цьому стратегічному документі», — заявив Денис Шмигаль.
Разом з тим, Дмитро Наталуха, голова Комітету з питань економічного розвитку стверджує, що ще жодній країні, окрім деяких експортерів нафти, не вдалося стати багатою без попередньої індустріалізації.
«Коли я чую про економічний націоналізм, то надзвичайно задоволений, що у представленій програмі він має місце.
Тому комітет публічно схвалює наміри уряду підтримувати політику підтримки національного виробника, політику захисту національних промислових інтересів, політику зміцнення і підтримки національного економічного суверенітету, політику, за якої міжнародна торгівля, яку проводить Україна, здійснюється не тільки, щоб просто забезпечувати позитивний торговельний баланс, а щоб ми експортували якомога більше продукції та імпортували якнайбільше сировини», — зауважив Наталуха.
Він додав, що окрім програми діяльності уряду ще є меморандум про співпрацю з МВФ, який не дозволяє виконати пропоновану програму у повній мірі.
«Меморандум містить обмеження і монетарного, і фіскального характеру, обмеження на зниження податкового навантаження на бізнес, обмеження на введення спеціальних економічних зон, обмеження на формування індустріальних парків, що фактично унеможливлює виконання цієї програми», — розповів політик.
Саме тому Комітет з питань економічного розвитку не дійшов згоди щодо схвалення доопрацьованої програми діяльності Кабінету міністрів та рекомендував Верховній Раді визначитися щодо цього питання шляхом голосування.